wijken van Ferrara wordt hevig gi vochten. Het vliegveld der stad is ree< veroverd. In het Westen hebben tro pen van het 8e leger Ferrara ree achter zich. De in wanorde naar h< N. terug trekkende D. troepen werde door de Geai. luchtmacht hevig be stookt. In Japan hebben vliegende forte aanvallen gedaan op de industrieë] buitenwijken van Tokio. Onder d doelen bevonden zich de vliegtuigfa brieken te Hitachi die voor de eerst maal werden aangevallen. Eden, Stettinius en Molotoff hebbe hun bespreking over de Poolse kwesti beëindigd. Hun derde bijeenkom; werd bijgewoond door de Chines Min. van Buit. Zaken Tytoon. Er is omtrent het resultaat der be sprekingen nog niets bekend gemaak Maarschalk Petin is in Zwitserlan aangekomen. Hij vroeg en verkree toelating om het land binnen te kome op doorreis naar Frankrijk. Hij wact thans de regelingen voor zijn vervoe naar Frankrijk af. Van de zijde der autoriteiten wortj de bevolking er met den meesten na druk op gewezen, dat het - behouden machtiging van den Provincialen Mi litairen Commissaris - verboden isd tankgrachten te slechten of dicht t gooien. Eventueele aanvragen om deze hiri dernissen - die intusschen de Cana deezen gelukkig niet verhinderd heb hen ons van onze beschermers e .Cultuurbrengers" te bevrijden - o een of andere wijze uit den we -uimen, dienen te worden gerict de Sectie Voorlichting of aan de Hoofd-ingenieur van het B.U.W ie provincie Groningen. motief om deze tankgrachte Isnog in stand te laten is gele gen CT^atueel^toel<o mstig gd bruik voor inogelijke verbeteringenvcj waterstaatkundig gebied. L— De vondst van het ma Anloo heeft aan het licht gebraclr dat hier een zeer groot aantal persri nen slachtoffer is geworden van d Duitsche overheersching. De mogelijkheid bestaat dat aisno eenige slachtoffers kunnen worde geidentificeerd. In verband met dit onderzoek wot den degenen, die vermoeden, dat fa milieleden of bekenden hier kunnej zijn om gebracht, zoo spoedig moge lijk verzocht een photo van dez personen in te leveren bij den Stad Commandant, Westerkade 10, Kame 15, Groningen. De Nederlandsche Regeering zetj steeds te Londen. De ministre m voortdurend contai ,'rijde deel van Nederlarn !e ministers vertoeven g» ns land, o.a. de ministi tndsche Zaken. eeren in de open lue Jan Broekema, in deouderd. v.bijna 36 j. Kolham, 14 Juli 1945. Nieuwelaan E 232: A. Broekema-v. Meurs. Geessien. Spaarbank Plaatselijk Nut Korte IVSededelingen. nassagraf tj ht orehrach U Faeiliteiten in verband met de ingeleverde biljetten van f 100. Door het dept. van fin. is bekend ge- maakt, dat individuele moeilijkheden ontstaan door het inleveren van briefjes van f 100.verlicht zullen worden. Zij, die over Juni een salaris, pensioen of lijfrente ontvingen niet hoger dan f 333.33 netto, waarbij zich een of meer biljetten van f 100 bevonden, kunnen vergoeding van ten hoogste der waar- de v. de ingeleverde biljetten krijgen, doch alleen indien zij in moeilijkheden verkeren. (Misbr. wordt gestraft). Daar- toe moeten zij 'n verzôek in duplo, waar- op 'n aantekening v. werkgever of beta- ler van pensioen of lijfrente voorkomt, tôt den inspecteur der belasting richten. Ook zij, die salaris over langere ter- mijn ontvangen, zij, die door hen ont- vangen oorlogsschade geheel of gedeel- telij,, moesten afstaan, a.lsmede schip- .pers, kunnen gedeeltjelijk vergoeding krijgen en moeten zich eveneens tôt de inspectie der belastingen wenden. Personen, die bij overheids- of semi- overheidsbedrijven werken of daarvan pensioen genieten behoeven zich niet tôt den inspecteur te wenden, doch kunnen met een verklaring van deze bedrijven rechtstreeks naar de bank gaan. INGEZONDEN. ,,Mijnheer de Rédacteur, Zouden wij voor onderstaande regels enige plaatsruimte mogen vragen in Uw blad. Bij voorbaat onze dank. Vergeten, of Met genoegen lazen wij in ,,Oost Goo- recht" van j.l. Zaterdag, dat op verzoek van de ,,ondergrondse" het collège van B. W. besloten heeft enige straat- namen te noemen naar de personen, die tijdens de bezetting zijn gevallen door de Duitse terreur. Hier heeft ons echter gefrappeerd, dat de eerste slachtoffers van deze terreur zijn vergeten of moedwillig zijn weggelaten. Het betreft hier onze plaatsgenoten wijlen M. Mul- der en P. Biel. Ou» deze zijn gevallen als slachtoffers der illegaliteit. Dat deze personen er een andere politieke mening op na hielden als de andere slachtoffers, mag toch geen reden zijn om hun daden minder eerbaar te stellen. Ook zij heb ben geagiteerd tegen het nazidom, en zijn daardoor het slachtoffer geworden. Waarom dus voor hen geen plaats op de lijst der geëerde slachtoffers. Gaarne zouden we hieromtrent, en lahgs deze weg enige opheldering vernemen. Met dank voor de plaatsing, H. DOUMA." Wij hebben omtrent deze aangelegen- heid inlichtingen bij de desbetreffende instanties gevraagd. Men deelde ons me- de, dat het in de bedoeling lag, dat buiten hen, die geëerd worden door een straat naar hen te noemen, ook nog uit piëtet voor een aantal mensen. die hun leven voor het Vaderland gaven een gedenksteen zal worden onthuld, waarop de namen dezer slachtoffers worden vermeld. Red. O.G. SPORTKLANKEN. Voetbal: HoogezandF. V. V. 41. ,,Hoe ver het was en hoe warm," zei Nicolaas Beets, en spelers en publiek, die Zondag naar het terrein Hommes gekomen waren, konden datzelfde zeg- gen. En de hitte was niet de enige el- lende, er was ook nog een warme wind, die flarden stuifzand over het terrein joeg. In zulke omstandigheden 1s het de plicht van den reporter mild te zijn in zijn oordeel; geen aanmerkingen te ma- ken op tempo en techniek. Na> enige goed opgezette aanvallen nam F.V.V. de leiding, doch Hekert maakte spoedig gelijk. Scholtens had eveneens succès voor de thuisclub (21) en met deze stand kwam de rust. Na de rust vergrootten de rechtsbui- ten en Hekert de score van de gastheren zodat het einde kwam met een 41 overwinning voor Hoogezand. F.V.V., die een aantal wijzigingen in haar elftal had aangebracht, heeft al werd de strijd verloren zeker meer gepresteerd dan verleden week. Handbal: Uitslagen der Zondag ge- speelde wedstrijden: S.V.H. DamesW.I.K. Dames 14 S.V.H. I—W.I.K. II 21 De uitslag van de Zaterdagavond gespeelde wedstrijd H.S.C.Royal En- gineers is 30. Officiele Publicatlën. Aangifte leerlingen O.L. Scholen. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat de aangifte v. nieuwe leer lingen voor de o.l. scholen in deze ge- meente dient te geschieden tussen 19 en en 27 Juli a.s. bij de Hoofden dier scho len. De kinderen moeten vôôr 1 October 1945 de leeftijd van S jaar hebben be- reikt. In verband met de vordering van de o.l. scholen te Hoogezand (hoofd de heer J. Nieboer) en te Martenshoek (hoofd de heer H. J. Brouwer) is voor deze scholen gelegenheid tôt aangifte in het gemeentehuis (trouwzaal) en wel voor de school Martenshoek op Donderdag 19 Juli 1945, en voor de school Hooge zand op Vrijdag 20 Juli 1945, telkens des namiddags van 46 uur. Men gelieve het trouwboekje mede te nemen, opdat de juiste namen en voornamen kunnen worden genoteerd. Tevens dient het juiste adres te worden opgegeven. Hoogezand, 18 Juli 1945. Burgemeester en Wethouders voorn. J. 1 GIN. De wnd. Secretaris: TH. HELLINGA. TJ.L.O. School te Hoogezand. De aangifte van leerlingen voor de U.L.O. School te Hoogezand kan ge schieden bij het hoofd dier school op 23 en 24 Juli '45, des namiddags tussen 4 en 6 uùr in de school (Trouwboekje me- denemen). Hoogezand, 18 Juli 1945. Burgemeeester en Wethouders van Hoogezand, J. TUIN. De waarn. Secretaris: TH. HELLINGA. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje H ENDERIKA. J. S. BakkerDoornbos H. Bakker Evina en Johannes Hoogezand, 14 Juli '45. Parallelweg 3. Tijdelijk St. Jozefstichting. Geboren Aalderika Jeltje, Dochter van A. Kraster en J. KrasterMuurman. Sappemeer, 14 Juli '45. Tijdelijk St. Jozefstichting. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje Cornelia Zoetina. Hoogezand, 12 Juli '45. Sportterreinstr. 29. A. J. v. Haarlem T. B. v. Haarlem-v.d. Linden Verloofd Jopie Mulder en Gérard Groeneveld Sappemeer, Juli '45. Noorderstr. 173. Stationsstr. 55. Zaterdag 21 Juli hopen onze geliefde Ouders Reinder Hekert en Aukje Voorzee hun 45-j. Echtver. te herd Hun dankbare Kinderen en Behuwdkinderen. Hoogezand, Juli '45. Knijpslaan E 207. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Vader Behuwd-. Groot- en Overgrootvader Jan Stuut, in de ouderdom v. 78 j., geliefde echtg. v. Trijntje Veentjer. Hoogezand, 15 Juli '45 E. T. Stuut, G. Stuut-Blik Sappemeer H. Stuut M. Stuut-Smid, Klein- en Achterkleinkinderen. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader PIETER RIJKENS in den ouderdom van 79 jaari Rolde. 14 Juli 1945. F. Rijkens-Kooi. Den Haag E. J. de Haine, S. de Haine— Rijkens; Winschoten: A. Kuiper, H. Kuiper Rijkens en Kleinkinderen. De begrafenis zal plaats hebben te Hoogezand op Woensdag 18 Juli a.s. 's nam. 1 uur. Zij, die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden om 12.45 uur verzocht samen te komen in het Hôtel Faber. Allen, die gelden, gelds- waarden, goederen, beschei- den of andere eigendommen onder zich hebben, of onder zich hebben gehad van SALOMON VAN DER HAK, laatstelijk gewoond hebbende te Noordbroek, en van HANNA VAN GEUNS, echtgenote van eerstgenoemde, aan deze personen uit welken hoofde dan ook iets verschuldigd zijn, of van hen iets heb ben te vorderen, worden dringend verzocht, hiervan vôôr 15 Augustus a.s., aangifte te doen ten kan- tore van Mr. H. Douwes, Advocaat en Procureur te Hoogezand, Hoofdstr. 114 door het Militair Gezag te Winschoten op 28 Juni '45 benoemd tôt bewindvoerder voor voornoemde personen Zaterdag 21 Juli hopen onze geliefde Grootouders Reinder Hekert en Aukje Voorzee hun 45-j. Echtver. te herd. Hun geliefde Kleinkinderen en Verloofde. Hoogezand, Juli '45. Knijpslaan E 207. Zaterdag 21 Juli hopen onze lieve Ouders Pieter Patje en Fenna Westerhuis hun 12'/2-j.iEchtver.te herd. Sappemeer. Juli '45. Middenstraat 44. Hun dankbare Kinderen Johanna, Ida en Wicher. Voor de door U betoonde blijken van deelneming bij het overlijden van onze lieve Man en Vader Anthonie Duimering, betuigen wij U onze harte- lijke dank. G. Duimering-EUes en Kinderen. Sappemeer, Juli 1945. Heerenstraat 103. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst. ondervonden bij onze 40-j. Echtvereniging. Hoogezand, Fabriekskade 34 B. Brouwer S. BrouwerBenus. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Jan Stuut, in de ouderdom v. 78 j. Sappemeer, 15 Juli'45. Slochterstraat 93. Uit aller naam T. StuutVeentjer. Debegr. zal pl. vinden Donderdag 19 Juli, 'snam 4 uur. Zij, die den over ledene de laatste eer wen sen te bewijzen, worden aan h. sterf huis verzocht. Heden overleed, zacht en kalm onze lieve Vrouw.Moeder, Behuwd en Grootmoeder Geessien Hulshof, in de ouderdom v. 77 j. Sappemeer, 14 Juli'45. Slochterstraat 70. Uit aller naam J. Spoor. De begr. heeft plaats gehad Dinsdag 17 Juli. Heden overleed in het Ac. Ziekenhuis te Gron., zacht en kalm doch on- verwachts, onze geliefde Man en Vader De begr. zal plaats hebben Donderdag 19 Juli 's nam. 1.30 u. Samen- komst sterfhuis 1 uur. Heden overleed in het Ac. Ziekenhuis te Gron. zacht en kalm doch on- verwachts, onze geliefde Zoon, Behuwdzoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom Jan Broekema, in de ouderd. v.bijna 36 j. gel. Echtgen. v. Albertje van Meurs. Sappemeer, 14 Juli'45. Fam. Broekema Hoogez. Fam. v. Meurs. Heden overleed nog onverwachts onze lieve Man, Vader, Behuwd - en Grootvader Aike Prins, in den ouderdom v. 57 j. Sappemeer. 16 Juli '45. Borgercompagnie 25. Uit aller naam: M. Prins-de Boer. De begrafenis zal plaats vinden Vrijdag 20 Juli 's nam. 2 uur. Voor volgen aan het sterfhnis verzocht. Hôtel STRUVE Sappemeer. A.s. Zondag 22 Juli, 6 uur, Soiree Dansante. Orkest The White Stars. Verkoop v. Veldvruchten. Ten verzoeke van den heer B. Huisman Wzn., landb. te Nw. Compagnie 30, bij inschrijving te koop ongev. 4.23.20 H.A. Tarwe in 4 perc. ongev. 6.36 00 H.A. Haver in 8 perc, ongev. 8.44.76 H.A. Aard- appelen in 9 perc, Betaling hetzij contant hetzij op 1 Nov. 1945 tegen solide borgstelling. Kijkdagen Vrijdag 20 uli a.s. en Maandag 23 Juli a.s. telkens des nam, van •5 uur. Kopers moeten telers zijn van dezeffde pro ducten. Inlevering van ge sloten briefjes ten kantore van ondergetekende, alwaar de voorw. te vernemen zijn, vôôr 26 Juli a.s. Ailes be- houdens goedkeuring van den Prov. Voedselcomm Not. J. L. L. C. Hoogenboom Hoogezand. fl. Dagmeisje. Mej. P. Smit J. Ezn., Verlengde Hoofdstr. 31, Hoogez. Vacantie regeling Bakersvereniging H-S Sappemeer Hoogezand 24 tôt en met 28 Juli Huiting Pompstra Leuning de Graaf 30 Juli t.m. 4 Aug. K.H de Haan Knol Bosscher Geerts Tepper Groenewold Schouwstra 6 tôt en met 11 Aug. Scheeve Venekamp Heikens Ebels Scheeringa 13 tôt en met 18 Aug. Polling Bulthuis Wold Jan Vegter Vierkant 20 tôt en met 25 Aug. net Dagmeisje, J. Hage- nouw, Slochteren. iste Bakkersbediende (gem. bedr.) halfwas en leerling door B. Pompstra Hoofdstr, 106, Hoogez. voor direct een fl. Brood, Koek en Banketbakkers- bediende door G. H. Grimme, Elec. Bakkerij Vries. een il. Werkster. A, Pol ling. Bakkerij Kleinem. een fl. Bakkersbediende en Leerling, A. Polling, Sappemeer, P. Vegter Bontkes Boerema Boer Wolthuis Weij Menke Zwart Hoven Hondenbelasting. De Ontvanger der gem. Sappemeer maakt aan hou- ders van Honden bekend, dat de Hondenbelasting over 1945 moet worden voldaan vôôr 28 Juli 1945 ten zijnen Kantore. Het Kantoor is geopend iedere werkdag van 912 uur. De Ontvanger der gem. Sappemeer, H. Viening. Wil de persoon, die aan wezig is geweest bij het overlijden van KLAAS GROENEWOLD op 14 April 1945, in de Over- bergschule te Coesfeld (D.) zich zo spoedig mogelijk met diens vrouw in ver- binding stellen. Tel. 623, Musselkanaal. Aile kosten worden vergoed. T. Groe newoldKremer, Markt- kade 97, Musselkanaal (Gr. Hoogezand-Sappemeer. Dagelijs behalve Zaterdags geopend van 67 uur. Jeugdbank iedere Zater dag van 24 uur. Gevestigd te Groningen - Mej. R. W. Klasens, vrouwenarts Oostersingel 39 tel. 2125 1, Spreekuur 11-12. voorl.ten huize v, Dr. J. de Waard, Heereplein 8 tel. 28039. Petroleum ontvangen! De bezorging aan huis is reeds begonnen. Aanbev.Bergman. Districtsbureau verzorg Oorlogsslachtoffers (D.B.V.O.) H. W. Mesdagpl. 3, Gron Tel. nrs. 24865,24962,25057 Van Maandag 16 Juli j.l. af dient aanmelding als volgt te geschieden le. aile valide oorlogs slachtoffers, als repatriëe- renden en evacué's, zowel werknemers als niet-werk nemers elken voormiddag van 912 uur. Kamer 1 behandelt evacué's Kamer 2 behandelt: Repa- triëerenden, werknemers en niet-werknemers. 2e. aile invalide oorlogs slachtoffers en nagelaten betrekkingen des namidd. van 14 16.30 uur. Kamer 1 behandelt: invali- den. Kamer 2 behandelt nagelaten betrekkingen BodedienstGroningen De Boderit van W. Pattje op Groningen is door mij overgenomen. Boodschap- pen kunnen voorlopig bij W. Pattje, Middenstraat worden afgegeven. Aanb. A: van Bruggen. Kerkorgel-, Huisorgel- en Pianoles F. N. KOK Pianist gr. kerk p.a. A48 Noordbroek, Door omstandigheden is de verkoop van Kuikens voorlopig stopgezet. Pluimveebedrijf L. Haar- lemmer, Martenshoek. Medisch Gediplomeerd. Pedicure Voetverzorger. N. v. Buuren, Kalkw.-O 47, Gym. en Athl. Ver. H.S Algemene ledenvergadering op Woensdag 25 Juli a.s des avonds 8 u. in het Café van de Wed. N. A. Groene veld, Stationsstr. te Sappem Op aller opkomst wordt gerekend. Het Bestuur Burgemeester en Wethou ders der gemeente Sappem roepen gegadigden op voor de betrekking van concierge-bode gemeentehuis op een jaar- wedde behoudens nadere goedkeuring van f 1600 plus vrije woning, vuur en licht. Sollicitatiën worden ingewacht bij den Burgem vôôr 25 Juli a.s. Persoonlijk bezoek alleen na oproeping, GEVRAAGD: direct een fl. Typiste, bij voorkeur op de hoogte met talen. Gebr. Hoen, Landb.mach. Hoogezand Boekhoudster, lielst met acc. ervaring bezit prak- tijk-dipl. of gev. studie. Afwissel. werkkr. Salaris f 123.- p. mnd, Indiensttr, zo spoed. mogel. Voor bekw. kracht g. vooruitz. Br. vôôr 24 Juli aan Kiestra's Boekhouddienst Groningen Bezorger v. d. Blad v. Hoogez.-Sappemeer, Aanbieding bureau dezes. een kappersbediende en een leerling kapster Bosma's Kapperszaak, Hoogezand enige Leerjongens om opgeleid te worden voor Afschrijter, Plaatwerkers enz. Gebr. Bodewes, Scheepsw. „Volharding" Foxhol Bakkersbediende, H. Scheeve, Noorderstr. 167 Sappemeer voor direct een Bakkers leerling of iets gevorderd H. Hoven, Kielsterstr. 14 Hoogezand Àardappelrooiers om direct te beginnen. O. Meijer, M. Veningastr. 15 Hoogezand Aardappelrooiers, Breemhaar, Kropsw. Aardappelrooiers, direct beginnen, J. Hoving, Woldweg 99, Kropsw. een net kosthuis d. Jonge Dame bij voorkeur Geref. Godsdienst. Br. P. A. Kolthof, Noorderstr. 124 Sappemeer Te koop gevraagd een Hutkofler, Verl. Hoofdstr. 68, Hoogezand een p. Kinderschoentjes w.r. t een vooroorlogs nw. Dameshemdje, B. Kraster. Kleinemeer 125 br. Damesschoenen m. 37-38 pl. hak r. t. z.g.a.n. dito m. 35-36 en nw. herenschoenen m. 40-41 r.t. dito nw. m. 37 Eendrachtsweg 2 Hgz. langh. D. st. Prups, geb, 7 Juni 4j, ouders beide N.H.S.B. met veel Diets bloed. J. Siebenga, tand- arts, Hoogezand best Vaarskalf. i4dagen oud, A. Kielman, Mar tenshoek jo H.L. zeer gave Rec, Voeraardp, cons. sort. P. Mulder Jzn. Harkst. prima eikenhouten [Half- kastklok, Frans, Hee- renstr. 24 prima Trapnaaimachine looptgoed bij H. B. Haan D 140 Slochteren of r. 1 p. Herenschoenen m. 43 of 44. H.Hoeksema, B 168. Zuidbroek beste Sjalotten, T. Bak ker, Poeltje Zuidbroek Damesschoenen m. 42 en r, 2 p. Meisjeschoenen m. 29 en 32 tegen Meis- jesschoenen m. 34of35, J. K. Oudeman, Spitsb. C 9 Zuidbroek guste Geit, o. w. r, en nest jonge Honden, J. Pieters, Meesterslaan 14 Westerbroek Wasmachine m. wringer de Boer, Noordbroek- sterweg 70 Woningbouw Biedt zich aan bejaarde Vrouw als Huis- houdster. Wed, de Vries, Vonderpad 10, Westerbr, Woning ruil. Mooie bovenwoning te Groningen m. ruim uitz. voor en achterruilen tegen woning te Hoogezand. Zaagmuldersweg 154 a. Breda-Hoogezand. Wie ruilt moderne i-gezins- woning, 2 k. en suite, 3 slaapk., badk., gr. zolder met slaapk., keu- ken, kelder en ruime schuur met tuin, huurpr. f 40.per mnd. te Breda voor een dergel. woning te Hoogez. Aanb. Kiel sterstr. 71. Hoogezand. Vermist 2 inlegvellen No. 001845 van de Tweede Distrib. Stamkaart vermoedelijk bij de Werknemers te Westerbroek door bode van de Heide Maatsch T.b.t.b, bij H. G. Clobus W erfkade 25Hoogezand Rode postduif geringd 4591. Wortelboer, Stati onsstraat 72, Sappemeer Aardappelrooiers(sters) en person.voorsorteertaf. Wed. W. J. Berg, Bor gercompagnie 22. voor direct Aardappel rooiers, Johan Nieboer, Kropswolde 36 voor direct een of twee Schoffelers(sters) A.Nieu- wold, Kalkwijk W. 19. Hoogezand een Zichter en Bindsters bij J. Panman, Stoots- horn, Noordbroek een Zichter, G. v.d. Dam, Achterdiep Binders of Bindsters, H. J.Veerkamp, Kleinemeer Sappemeer Binder of Bindsters door F. Hommes, Spm.Oost een 11. Boerenarbeider. K. B. Bouman, Jagersw. 31, Sappemeer Werkvolk voor de a.s. Dorscompagne door de Coôp. Dorsver. Slocht.- Kolham. Aanm. bij den Machinist, H, Hegeman Kolham. Jachthond gevr, ongev. i j. oud. E. Benes, Parklaan 1, Hoogezand Verloren Zaterdag 14 Juli ronde zilveren broche (aand.) van af de v. Roijenstr Zuiderstr. over Kalkwijk hooghout tôt Bulder en Wieringa 1.1. b. t. b. bij Bernard Peper, v.Roijen- straat 9, Hoogezand Weggevlogen: 2 jonge Postduiven. Ring nrs. 2178. '40 en 180 39. Gelieve t.t.b.t.b. bij T. Smit, Kleinem.str, 19 Sappemeer Te Koop beste Melkgeit, tweede dracht en jonge Geit, Woldweg 35 jonge volbloed Fokzeug- jes, F. Buitenkamp. Kr. wolde 33 2 vette Konijnen, J.Ol- denburger, Stootshorn C 71 Noordbroek jonge Foxhond, bij H. Winter, Langew. 1 iSpm Uittrektafel of ronde T afel 77, Sappem. nog nw r. t. nw Zuiderstr. rij Harmonica 80 bas J. de Jonge Kalkw. W 59 p. Buiten- en Binnen- banden 28 bij 1.5 en p. Buiten- en Binnenban- den 26 bij 2 J, Grui- senga, Middenstr. 92 2 Kippen, 10 Eenden 11 Ganzen, 15 Hen- kuikens, 40 jonge Ha- nen, 26 Krielen, 2 Geiten, 1 Dwerg pincher- tje bij A. Ottens, Erk. Poelier en Pluimveeh. De Groeve D 60 Zuidl. beste Kookkachel, A. Jager, Heerenstraat 11 Sappemeer plm. 3000 kg. Grashooi p. leren Laarzen, p. Surr. banden, Jan Spithorst Stootshorn C 54 12 nieuwe Luiers. T. Koekkoek, P. Venema- kade toi, Kielwindew. Frame v. een Damesfiets Mandoline, rolschuier bij P. Laning, Fabrieksk. 22 Herencostuum m. 48 o. r. t. m. 52, F. W. Mulder Kalkwijk O. 67 Hekkachel, twee houten Ramen, vier ijzeren Ra- men. en tev. r, Naaima- chine t. Huishoudkachel Wed. H. Deves, Borg- weg E 186 of r. Bakkersbr, en 3 b, Mutsen, 1 Beva k. w. jas, 2 tr. p. wielen 28 bij x5/s, p. hoge w. Sch. m. 45. Handzeisje, Sport terreinstr. 79. Hoogez. beste Voeraardappelen Oogst '45 kriel, Wed. W. J. Berg, Borgerc. 22 partij Voeraardappels bij J, Prins, Achterdiep 32 I best Melkschaap o. r. tegen guste, J. Zeeman, Slochteren. 3 j. gekr. Herders en jonge Melkgeit z. horens, J. Pluis, Kolham E 464 of r, een p. vooroorlogse hogeHerenschoenen maat 44 tegen een p.nog z.g.a.n. rubberlaarzen m. 44 of 45. H. Lambeck, Noord- broeksterhamrik 35 A een mooie vooroorloogse Damesmantel. Noorder- straat 82, Sappemeer. 2 volboed Hengstveu- lens, 1 warm-en 1 koud- bloed, S. Bos, Achterd. 58 Sappemeer compl. Windgenerator en 1 stel Kanopeddles, J. Huitzingstr, 9, Hgz. twee mooie Melkgeiten o. w. r. tegen gusten. J. Zvvaneveld, Kleinem. 61 j*

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 4