1 wijken van Ferrara wordt hevig g( vochten. Het vliegveld der stad is reec veroverd. In het Westen hebben trof pen van het 8e leger Ferrara reec achter zich. De in wanorde naar hi N. terug trekkende D. troepen werde door de Geai. luchtmacht hevig bt stookt. In Japan hebben vliegende forte aanvallen gedaan op de industrieël buitenwijken van Tokio. Onder d doelen bevonden zich de vliegtuigfa brieken te Hitachi die voor de eerst maal werden aangevallen. Eden, Stettinius en Molotoff hebbe hun bespreking over de Poolse kwesti beëindigd. Hun derde bijeenkoms werd bijgewoond door de Chines Min. van Buit. Zaken Tytoon. Er is omtrent het resultaat der be sprekingen nog niets bekend gemaak Maarschalk Petin is in Zwitserlan aangekomen. Hij vroeg en verkree toelating om het land binnen te kome op doorreis naar Frankrijk. Hij vvacf thans de regelingen voor zijn vervoc naar Frankrijk af. Korte IVJededelingen. Van de zijde der autoriteiten worc de bevolking er met den meesten na druk op gewezen, dat het - behouden machtiging van den Provincialen Mi Iitairen Corrmissaris- verboden isd tankgrachten te slechten of dicht t gooien. Eventueele aanvragen om deze hiri dernissen - die iniusschen de Cana deezen gelukkig niet verhinderd heb hen ons van onze beschermers e .Cultuurbrengers" te bevrijden - o een of andere wijze uit den we -uimen, dienen te worden gericf de Sectie Voorlichting of aan de Hoofd-ingenieur van het B.U.W fe provincie Groningen. motief om deze tankgrachte Isnog in stand Te laten is gelfi gen M-€êR- aFêt^eeJ^tojliomsbe ge bruik voor mogelijke verbeteringenM} waterstaatkundig gebied. De vondst van het massagraf t Anloo heeft aan het licht gebrach; dat hier een zeer groot aantal perso nen slachtoffer is geworden van d Duitsche overheersching. De mogelijkheid bestaat dat alsno eenige slachtoffers kunnen worde geidentificeerd. In verband met dit onderzoek wot den degenen, die vermoeden, dat fa milieleden of bekenden hier kunne zijn om gebracht, zoo spoedig moge lijk verzocht een photo van dez personen in te leveren bij den Stad Commandant, Westerkade 10, Kamt 15, Groningen. De Nederlandsche Regeering zete steeds te Londen. De minisRe m voortdurend conTài 'rijde deel van Nederlam !e ministers vertoeven g( ns land, o.a. de minist< andsche Zaken. eeren in de open lue Spaarbank Plaatselijk M ,,De Waarheid' Groot Variétéprogram Na afloop Dansen. i I. derstr. tôt no. 50. 4.004.30 u. Stationsstraat. Zaterdag 4 Augustus 1945. 9.0010.30 u. Zuiderstr. rest. 10.3011.30 u. Luth. Kerkstr. en Spits- bergen. 11.3012.15 u. Tripscompagnie, Mid- denstr. en Winkelhoek. Geldigheid rantsoenbonnen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dàt aile rantsoenbonnen thans in geheel Nederland geldig zijn. De volgende rantsoenbonnen zijn in omloop groene, met in de rechter- of linker- bovenhoek de aanduiding ,,20-1-45"; groene zonder datumaanduiding; bonnen voor elk artilcel verschillend van kleur met in de ondergrond de aan duiding ,,BNG" en in de linkerboven- hoek ,,45". SPORTKLANKEN. Voetbal. Zaterdagavond heeft F.V.V. I het eerste elftal van Kwiek ontvangen. Het spel stond niet op hoog peil. Fors en fraal spel aijn twee onverenigbare begrippen. Bovendien mag het in een behoorlijke wedstrtjd niet voorkomen, dat de spelers enige malen in een ,,kluit- je'' voor het doel staan. Kwiek heeft een klinkende 82 over- winning behaald, doeh deze cijfers geven een onjuist beeld van de verhouding in het veld. Wel was Kwiek iets meer in de aanval, doch het is een feit, dat Vrouwe Fortuna niet in F.V.V.'s gele- deren streed. De ruststand was 03, de eindstand 28. Donderdagavond ontving de kegelclub .Dussel", spelend met elf leden, even- veel leden van ,,Ons Genoegen" n.l. hen, die de laatste elf plaatsen van de rang- lijst. dezer dlub bezetten. De wedstrijd, welke bedoeld was als returnmatch', had een spannend verloop. Van weerszjjden werd goed hout gemaakt en het resul taat was, dat in de eerste ronde Dus- sel" 14 hout achterbleef. Na wisseling der banen, en nadat de helft der spelers gegooid had werd de stand gelijk. De tweede ronde werd door Dussel" gewonnen met 2 hout. De to- taal uitslag was: ,,Ons Genoegen", 20 ballen, 1385 hout; .Dussel" 20 ballen, 1373 hout. Het Franco Regiem wankelt. In de loop van de voorbije week, wer den de volgende gebeurtenissen in Spanje bekend gemaakt: Generaal Franco heeft in een rede op herstel der monarchie aangedrongen, welke volgens hem het enige systeem voor Spanje is; 24 uur na deze rede ver- klaarde de troonpretendent Don Juan dat hij geen monarchie uit handen van Franco wenste te ontvangen, daar de troon dan de zwaar belaste nalatenschap van het Franco-regiem erft. Uit Mexico-City komen intussen be- kende namen uit het vroegere Spanje tôt ons. Oud-premier Negrin heeft daar een bijeenkomst georganiseerd, waarbij o.a. de oud-minister van Buitenl Zaken, Delvayo, aanwezig was. In een telegram aan de ,,grote drie" werd herinnerd aan Spanje's strijd tegen het fascisme. Te Madrid is het nieuwe kabinet be kend gemaakt, waarin 8 nieuwe minis ters zitting hebben. De secr. van de Falange partij Arrese is als minister zonder portefeuille afgetreden. Londen achtte het evenwel niet waarschijnlijk, dat de Verenigde Volkeren met deze wij- zigingen genoegen zullen nemen en Spanje in hun midden opnemen. Duitsland en Italië zijn verslagen, maar Hitler en Mussolini hebben Spanje bedeeld met het Franco-regiem, de er- fenis van het fascisme. Thans dreigt de vloed van vrijheid en démocratie, die over Europa stroomt, haar golven over het Franco-regiem te sluiten; deze tast om zich heen, grijpt naar nabjje steun- punten. Maar die steunpunten wijken te rug, en steeds hoger stijgt de vloed. De politieke situatie in Spanje krijgt een accuut karakter en het schijnt, dat het Spaanse probleem in Europa zijn oplossing nadert. DE OOULOG TEGEN JAPAN. Met de regelmatigheid van een klok worden door Nimitz' hoofdkwartier be- richten bekend gemaakt betreffende de nog steeds voortdurende bombardemen- ten en beschietingen van Japan. Vliegtuigbemanningen, die in Europa hebben gestreden alsmede de Britse vloot zijn thans ook bij deze operaties ingezet. Het eerste contingent Amerika- nen, die tegen Duitsland vochten, is in de Philippijnen aangekomen om deel te nemen aan de invasie in Japan Geallieerde oorlogsbodems varen onge- hinderd in de wateren van Tokio, en de reeds gehavende Japanse vloot lijdt steeds meer verliezen. De machteloos- heid van de Japanse vloot blijkt duide- lijk uit de mededeling van Radio Tokio aan de kustbevolking om zich in het ge- bergte terug te trekken. De resultaten van de strijd op Bornéo blijven gunstig. Het oliecentrum Sam- bodja 56 K.M. ten Oosten van Balikpa- pan, dat 7 mill. vaten per jaar kan pro- duceren, werd bezet. Bij Tempadeong zijn nieuwe Australische troepen aan land gegaan. De V.S. hebben het ,,Hemelse Rijk", teneinde vernietiging te voorkomen, in overweging gegeven, zich thans onvoor- waardelijk over te geven. Men kan pro- beren Japan op deze wijze tôt beëindi- ging van de oorlog te bewegen, doch overgave strookt niet met de aard van den Japanner, die in zijn fanatisme zal strijden tôt de laatste druppel bloed. Volgens geruchten zou Rusland op de conferentie te Potsdam een sensationele stap doen, welke zou handelen over een Russisch ultimatum aan Japan. De Tabaksdistributie. In ons nurnmer van 11 Juli toonden wij aan, dat de door ,,Het Vrjje Volk" gepubliceerde mededelingeri over de ta- baksbevoorrading niet juist konden zijn. In verband hiermede deelt dit blad ons mede, dat deze gegevens door officiële zijde zijn verstrekt. G. Smit A. Smit—Kraster geven U kennis van de geboorte van hun Dochter PIETERTJE Sappemeer, 20 Juli '45. Slochterstraat 101. Tijdelijk St. Jozefstichting Sapperpeer. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon G E E R T. Hoogezand, 21 Juli '45. Smitslaan 111. P. J. Bouman E E. Bouman-v. Duinen. Heden overleed na een kortstondige ziekte ons innig gel. Zoontje Harke Buning, in de ouderdom van ruim 3 maanden. Hoogezand, 18 Juli 45, M. Veningastr. 90. R. Buning B. Buning-Bekkering De begrafenis heeft pl. gehad 21 Juli op de Stille Hof. Heden overleed na een langdurig, geduldig lijden van bijna 2 en half jaar, doch nog onverwachts in het Acad. Ziekenhuis te Groningen onze lieve Vrouw, Moeder en Grootmoeder Jantje Alberts, geliefde Echtgen. van Willem Ballema, in de ouderdom v. ruim 43 j. Hoogezand, 23 Juli '45. Nieuweweg 10. W. Ballema, K. Hulshof- Ballema, G. Hulshof, G. Ballema, Jantje Ballema, Hennie Ballema, Abram Ballema. De begrafenis zal pl. hebben 26 Juli s mid- dags 2 uur. Zij, die de overledene de laatste eer willen bewijzen worden uitgenodigd om 1.30 uur aan het sterfhuis. Heden overleed na een langdurige ziekte in het Acad. Ziekenhuis te Groningen onze ge liefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante Jantje Alberts, in de ouderdom van 43 jaar, geliefde echtgenote van W. Ballema. Hoogezand, 23 Juli '45. Uit aller naam Fam. G. Albers en Kinderen. Zaterdag 28 Juli hopen onze geliefde Ouders P. J. Pielon en J. de Jonge hun 45-j. Echtver. te herd. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Sappemeer, Juli 1945. Achterdiep 41. Voor de vele bewijzen van belangst.. die wij ontvingen bij ons Huwelijk, betuigen wij onze hartelijke dank. Zuidbr. Heiligelaan A 214 J. Antonides-Woldendorp. H. Antonides Onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst ondervonden bij ons 30-j. Huwelijk. V. Royenstr, O 142, Hgz J. Deisz D. DeiszKuur. privé-vermogen Geert Ottens De ondergetekende Mr H. Douwes, Advocaat en Proc. te Hoogezand, door den Militairen Commissaris voor het district Veendam bij beschikking van 18 Juli 1945 benoemd tôt beheerder van het van Jan ass. accountant te Hooge zand, wonende aan deNoor- dersingel no. 30 aldaar, roept hierbij allen op, die gelden, geldswaarden of goederen onder zich hebben van genoemden Ottens, van deze iets hebben te vorde ren, of aan hem iets zijn verschuldigd, teneinde hier- van aan ondergetekende mededeling te doen vôôr 15 Augustus aanstaande. De ondergetekende Mr. H. Douwes Aangifte van Leerlingen voor de Chr. lag. sch. en de Chr. Kleuterschool te Sappemeer, Borgerc.str. 40 De aangifte kan geschie- deri bij de hoofden dezer scholen tijdens de lesuren of 's avonds bij J. Turkstra Slochterstr. 127II. Voor de lagere sch, moeten de leerlingen vôôr 1 Oct. a.s jaar zijn. De kleuters per 1 Sept. 3 jaar en 9 m Voor de vele blijken van deelneming bij het overlijden van onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Jan Meijering, betuigen wij onze hart. dank. Kiel-Windeweer, Juli '45. Familie Meijering. De Directeur-Generaal van de dienst voor Land- bouwherstel Ir. C. Staf houdt op Vrijdag 27 Juli a s., om 16 uur, in 't Café Van Sloten te Schildwolde een Lezing over Oorlogs- schade en Herstel. Toe- gang vrij. De ondergetekende Mr. J. H. Bast, Advocaat en Proc. te .Hoogezand maakt bekend, dat hij bij beschik king van den Militairen Commissaris voor het distr. |Veendam, d.d. 18 Juli 1945 is benoemd tôt beheerder over het privé-vermogen van Henderikus de Haan, zonder beroep, wonende te Hoogezand aan de Verl I Hoofdstraat 35 aldaar. In 'verband hiermede roept de ondergetekende allen jdie gelden, geldswaarden, goederen, efîecten onder |zich hebben van genoemden de Haan, op dezen enige vordering hebben, of iets aan hem zijn verschuldigd teneinde hiervan vôôr 15 Augustus aanstaande mede deling te doen aan onder getekende. De beheerder Mr. J. H. Bast De ondergetekende Mr H. Douwes, Advocaat en Proc. te Hoogezand, door den Militairen Commissaris voor het district Veendam bij beschikking van 17 Juli 1945 benoemd tôt beheer der over het bedrijf en het vermogen van Roelof Klinkhamer, Dorpsstraat 154 Kielwindeweer, roept allen op, die aan genoem den Klinkhamer iets ver schuldigd zijn, of van hem iets hebben te vorderen alsmede hen, die van Klink hamer goederen, gelden geldswaarden e.d. onder zich hebben, teneinde hier van bij ondergetekende aan gifte te doen vôôr 15 Au gustus aanstaande. De ondergetekende Mr. H. Douwes. Heden overleed na een langdurig lijden onze gel. Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Jantje Alberts, in de ouderdom v. 43 j. Hoogezand, 23 Juli 45. C. Hulshof-Ballema. G. Hulshof, Gesina, Jantje en Jacomina. Heden overleed na een langdurig lijden onze gel. Behuwddochter Jantje Alberts, in de ouderdom van 43 jaar, geliefde Echtgen. van W. Ballema. Hoogezand. 23 Juli '45. A. Ballema C. Ballema-Windt. U.L.O. Sappemser. Zij, die met goed gevolg zes klassen der lagere sch hebben doorlopen kunnen op bovengenoemde school worden toegelaten. Opleiding v. H.B.S, Kweek- school, M.U.L.O.-diploma enz. Aangiften vôôr of op 30 Juli. Inlichtingen over boeken, schoolgeld enz. kunnen worden verkregen op genoemde datum tussen en 4 uur aan de school Rapport meenemen. Het Hoofd der School J. M. Homan. Met ingang van 1 Sept. 1945 is aan de Rijks H. B. S. te Sappemeer te vervullen de betrekking van Ama- nuensis-Concierge. Sala- ris Rijksregeling 2e klasse. Schriftelijke aanmelding (waarin nauwkeurig op te geven naam, leeftijd, adres, gehuwd of ongehuwd, vo- rige betrekkingen, genoten onderwijs, techn. opleiding, adressen voor inlichtingen) bij den directeur, Dr. D. v. d. Veen, vôôr 4 Aug. a.s. Mevr. Velsen, Noorder- straat 3 vr. een Meisje v. Dag en Nacht of Dag Vold. hulp aanwezig. in jong Doktersgezin te Rotterdam een fl. Meid- Huishoudster (3040j. of twee Meisjes (bijv. Vriendinnen) Hoog loon en g. kost. Aanb. aan Mevr. van Delden. Noorderstr, 127, Sapp. De Ned. Wissel-&Ef- fectenbank N.V. Sappemeer vraagt een fl. jongste Bediende. Aanb. alleen schriftelijk. „Oranje" - Scheemda Zondag 29 Juli Groot Concours Hippique Springconcours en Jachtrit. 13 verschillende nummers. f 2000.— aan geldprijzen Aanvang 2.30 uur. Het Bestuur De ondergetekende Mr H. Bast, Advocaat en Proc. te Hoogezand maakt bekend, dat hij bij beschik king van den Militairen Commissaris voor het distr. Veendam, d.d. 18 Juli 1945 is benoemd tôt beheerder over het privé-vermogen van Tiddo van der Ark, zonder beroep, wonende te Hoogezand, aan de Kiel- sterstraat no. 9 aldaar. In verband hiermede roept de ondergetekende allen op die gelden, geldswaarden, i goederen, effecten onder zich hebben van genoemden v. d. Ark, op dezen enige vordering hebben, of iets aan hem zijn verschuldigd teneinde hiervan vôôr 15 Augustus aanstaande mede deling te doen aan onder getekende. De beheerder Mr. J. H. Bast, Ingevolge schrijven van den Chef v. d. Staf v. h. Mil. Gez. van 2 Juni 1945, gericht aan de Burgemees- ters, moeten aile krijgsge- vangenen, die niet in de ontvangstcentra Weert of Austerlitz zijn geregistreerd geworden, door de burge- meesters worden geregistr. Op aile krijgsgevangenen die niet in Weert of Auster litz zijn geregistreerd rust de verplichting zich onmid- dellijk ter registratie te mel- den bij den burgemeester hunner verblijfplaats, die aan hen dan een bewijs kan verstrekken, dat zij militair zijn, in het genot van 3 maanden buitenge woon verlof. Uit het bovenstaande volgt dus, dat zij, die wel te Weert of Austerlitz zijn geregistreerd niet nogmaals door den burgemeester ge registreerd moeten worden Opleiding v. Metaal- bewerker in de Scheepsbouw. Vrijdag a.s. 27 Juli van 1819 uur aangifte van nieuwe leer lingen voor de cursus '45 '46 in de Ambachtsschool te Martenshoek. Zij die de cursus reeds volgen, moeten zich ook weer melden. Er is tevens weer gelegenheid voor per sonen boven de 18 jaar voor het volgen van de cursus op Zaterdagmiddag, aangifte ook van 18—19u. Ondergetekende leraar in de scheepsbouwkunde geeft aile gewenste inlichtingen. Namens het Bestuur der Scheepsb.ver. ..Hoogezand J. Visker. v. direct een erv. Cou- peuse genegen aile voork naaisterwerkzaamh. te verrichten. Aanbiedingen E. Stuut Ir., Manufact. Siddeburen enige beste Veulens warm en koudbloed m. of z. papieren gaarne opgave van prijs en kleur aan Koos Benthem, Tromp- straat 24 Gr. Tel. 28379 Verloren een bruine linker Dames- schoen vanaf St. Joseph- stichting tôt Kleinemeer 60. Verzoeke beleefd terugbez. aan het boven- staand adres burgerman op leeft. vr. kosthuis met huiselijk verkeer te Sappem. aan Noorder- of Zuiderstr., liefst bij bejaard echtpaar of alleenwonende dame. Aanb. schriftel. onder letter K. bij makelaar Lieberom, Luth. Kerkstr. Sappemeer Portemonnaie met plm. f 30.- en 4 petroleum bonnen. Van Winkelier J. Leugs tôt Café Lubbers T.b.t.b. bij K. Perdon Harkstede G257 een zilv. Broche (Zeeuwse knoop) v. Smitsl. naar St. Jozefst, t.b.t. fl. bel, bij J. Dieters. Smitslaan 7 Hoogezand Hoogezand-Sappemeer. Dagelijks behalve Zaterdags geopend van 67 uur. leugdbank iedere Zater dag van 24 uur. te Hoogezand gem. Zit en Slaapkamer z, p. W. Drechsel, Singel 13 een Polshorloge op de Kielsterachterweg vanai de Viersprong tôt Hgz T.b.t.b, bij L. Lammers Dorpsstr. 127, Kielw. een 11. Bakkerskecht, E Zwart, v, Royenstr. 171 Hoogezand Algem. Ledenvergad van de Geitenfokver. „Ko!ham en Omstr." op Vrijdag 27 uli in Café Braam, Aanv 7.30 uur. Open. Notulen. Ingekomen stukken. Verslag Secr. Verslag Penningm. Verk. Bestuurslid. Rondvr, Sluiting.Het Bestuur. Wegens familieomstan- digheden is de zaak Zater dag 28 Juli, na 3 uur ge- sloten. Fa. J. Knol 6 Zn., Hoogezand. Toelating Leerlingen Openb. Lag. Scholen te Sappemeer. De aangifte van leerlin gen voor toelating tôt de lagere scholen moet ge schieden bij de hoofden, tw Oosterschool op Woens dag 25 Juli 1945, 's nam van 55.30 uur aan de school. Westerschool op Woens dag 25 Juli 1945, 's nam van 3,30—4.30 uur achter het Gemeentehuis. School Stationsstraat op Donderdag 26 Juli 1945 s nam. van 3.304.30 uur aan de school. De kinderen moeten vôôr 1 October 6 jaar zijn. „A,V.R.O." Zij, die zich als lid wen sen op te geven van boven genoemde Radio Omroepver. kunnen zich vervoegen bij een van onderstaande leden van het „A.V.R.O, Actie' comité. I. A. van Rooyen, Burgem. Bartelsstraat 6, G. Bosma, Verl. Hoofdstr. 70, A. Siebenga, Hootdstr. 1 D. Dijkstra, Hoofdstr, 76, K. H. Bosma, Hootdstr. 80. voor direct Aardappel- rooiers. H. B. Veerkamp Nw. Compagnie 1 Vacantie regeling Bakkersverenig. „Kiel" 23 t.m. 28 Juli, W. Land mah. 30 Juli t.m. 4 Aug. J. H. Frese; 6 t.m. 11 Aug F. Barkhuis; 13 t.m. 18 Aug. G. Meijer 20 t.m. 25 Aug, N. v. Huizen. Vacantie van 29 Juli t.m. 4 Aug. B. RUDING Sappemeer Grote Openb. Vergad van Lezers van op heden Woensdag in Hôtel „De Nieuwe Brug" (W. Rowaan) Sprekers: J. Bork en Haken. Aanvang 7 uur Zaal open 6.30 uur. Entrée 30 cent. Kaarten verkrijgb bij de bezorgers van „De Waarheid" Hôtel STRUVE Zaterdag 28 en Zondag 29 Juli, 7 uur, enige Nageljongens en aankomende handlangers Bodewes' Scheepswerven Martenshoek GEVRAAGD: fl. Dagmeisje. Mevr. P. Smit J. Ezn., Verlengde Hoofdstr. 31, Hoogez. tegen half Aug, een net Dag- of Morgenmeisje, wegens huwelijk der tegenw. d, D. J. Laphor IJzerwinkel, Foxham een net Dag of Morgen meisje, door A. Blaak, Beukemastr. 40, Hoogez. Vermist Persoonsbewijs d. Mej C. Oostland-Frans, Bor gercomp.str. 6. Sappem Aardappelrooiers direct beginnen. Wed. W. J. Berg, Borgercomp. 22 Sappemeer voor direct Aardappel rooiers door J, deVries, Tripscompagnie Poeltje een Zichter en Bindster een arbeider of jongen g. met paarden kunnen omgaan d. A. J. Adams, Woldweg 41, Kropsw. M een fl. Dienstbode, hoogl, J. Bijlholt. W. A. Schol- tensweg 25, Foxhol een net Dagmeisje, S. ten Cate (Kapper) Zuiderstr. 114, Sappemeer een net Meisje v. 14 16 j. v. Dag en Nacht met ing. v. 1 Aug. Loon naar bekwaamh. Mevr, Mellink-Oldenziel, Mei- doornstraat, Hoogezand een Morgenmeisje ot Dagmeisje, desgew. voor Dag en Nacht. Mevrouw Albronda, Hoofdstr. 20, Hoogezand Morgenmeisje of Werk- ster 2 k. p. week. Mevr. Buining, Slochterstr. 126 Sappemeer een net Dienstmeisje v. hele of halve dagen B. J. Geling, Verl. Hoofd- straat 62. Hoogezand wegens ziekte een Mor genmeisje, H. Damhof, Achterdiep 30, Sappem. v. direct een net Dag meisje, niet ben. 16 jaar. Goede middagkost. Sla- gerij Kremer, Foxham een net Dienstmeisje. Goede kost en hoog loon. J. W. Bodewes, Petrus Kampersingel 267, Gron. een fl. Bakkersbediende en een nette broodbez Fa. M. Veninga, Veningastraat 29 een Bakkersbediende of leerling voor direct H. Scheeve, Noorderstr. 167 Sappemeer Wie wil een Woning omg. Hgz.-Sapp. ruilei een in Nieuwe Schan Inlicht. te verkrijgen bi H. Bos Jr. Schildw. C3 Te Koop een prima Guitaar me Hawaian garnituur, o.w tegen Herencostuun R. de Vries, Slocht.(veld D 326. elec. Jazzguitaar,Nieuwe weg 64. een partij Voeraardapp B. Kroon, Stootsh. C 61 een in g, st. z. Venters korre, R. Hônebecke Oudeweg 77, Westerbr Andyviepl., D.Scheringt Wilhelminastraat 54 of r. een autoped o] tegen eei M.rijwiel, Slochterstr. 4: een fl. Kappersbediende A. Burghard, Dames en Herenkapper, Noordbr. Rijwielhersteller, Garage Prins, Sappemeer een fl. Jongen, F. Fran- sen, Kweker, Hoogezand Ponser, Tegenhouder, IJzerwerkers, Handlan gers en Nageljongens. Scheepsw. Bijlholt, Foxh ronde vuren Tafel, Fiets rek, 2 pl. Asbest 1,20 bi 1.20, 2 ronde Stoelen m leer, Perspompje, N.O Tuinbank en r. nw. v Herenschoenen m. 44 tegen Damesschoenen 37 Slochteren D 286 p. z.g.a.n. Landschoe- nen w. r. tegen stof ol nw. Herenpyama's dooi P. Leeuwering, Dorpsstr, 74. Kiel Tekoop gevraagd Wandelwagentje, Mevr. Albronda, Hoofdstr. 10 Hoogezand of r. M. schoenen 27 en 32 tegen m. 34. Nie. Spoor. Beukemastr. 9 lap stof v. Zomerjurk o w.r.t. 2 kinderlakentjes en slopen. Jan Ramaker P. Venemakade 8, Kiel of r. Kinderschoenen m. of 23 tegen Land schoenen 42. Noorderstr. 35, Sappemeer een H. fiets ot r. tegen een best Herenpak. Zuiderstraat 77 Sapp. een Huish. kachel evt r. tevens r. 2 p. Dames schoenen m. 40 en 39 tegen Kinderschoen. 27 en 35. J, Huitzingstr. 16 o Kippen, Kolham A. Pattje, Konijen en p. H. schoe nen m. 45 r. t. Dames- kousen. Jac. J. Pot, Mid- denstraat 68, Sappemeer of r. 1 p. h. Jongensschoe- nen m. 36 tegen m. 38 Poppenwagen t. Actetas Hoving. Achterd. 5 N.z. een pr. jonge Windhond blauw, teef 3 mnd, oud van prima Ouders, R. Sybring, Woldweg 195, Kropswolde of r. pr. Eng. Foxterrier tegen dito Boxer ot Holl. Herder, P. Pietersen, Kerkstr. 19, Hoogezand compl. Windcharter met prijsopgave aan J. Wiltjer Slochteren D 277 Walgras v. pl. 18 H.A. m- nog gemaaid worden bij H. Wiltjes, Stootshorn a.h. Noordbroeksterdiep

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 4