rr wijken van Ferrara wordt hevig vochten. Het vliegveld der stad is r veroverd. In het Westen hebben t pen van het 8e leger Ferrara r achter zich. De in wanorde naar N. terugtrekkende D. troepen we door de Geai, luchtmacht hevig stookt. In Japan hebben vliegende fo aanvallen gedaan op de industri buitenwijken van Tokio. Onder doelen bevonden zich de vliegtui brieken te Hitachi die voor de ee maal werden aangevallen. Eden, Stettinius en Molotoff heb hun bespreking over de Poolse kwe beëindigd. Hun derde bijeenko werd bijgewoond door de Chir Min. van Buit. Zaken Tytoon. Er is omtrent het resultaat der sprekingen nog niets bekend gema Maarschalk Petin is in Zwitserl aangekomen. Hij vroeg en verkr toelating om het land binnen te kor op doorreis naar Frankrijk. Hij vva thans de regelingen voor zijn verv naar Frankrijk af. Van de zijde der autoriteiten wc de bevolking er met den meesten druk op gewezen, dat het - behoud machtiging van den Provincialen J litairen Commissaris- verboden is tankgrachten te slechten of dicht gooien. Eventueele aanvragen om deze h dernissen - die intusschen de Ca, deezen gelukkig niet verhinderd h hen ons van onze beschermers .Cultuurbrengers" te bevrijden - een of andere wijze uit den v "uimen, dienen te worden geri de Sectie Vooriichting of aan c Hoofd-ingenieur van het B U. le provincie Groningen. motief om deze tankgrach lsnog in stand te laten is ge gen kf-ê&rem)iUëSLS9&ko nistigj bruik voor mogelijke verbeteringent waterstaatkundig gebied. De vondst van het massagraf Anloo heeft aan het Iicht gebrac dat hier een zeer groot aantal pers nen slachtoffer is geworden van Duitsche overheersching. De mogelijkheid bestaat dat alsn eenige slachtoffers kunnen word geidentificeerd. In verband met dit onderzoek wc den degenen, die vermoeden, dat milieleden of bekenden hier kunr zijn om gebracht, zoo spoedig mog lijk verzocht een photo van de personen in te leveren bij den Sta Commandant, Westerkade 10, Kar 15, Groningen. De Nederlandsche Regeering zet steeds te Londen. De ininistt m voortdurend conïî rijde deel van Nederlai !e ministers vertoeven j ns land, o.a. de minis andsche Zaken. eeren in de open lue Martje Marchien. Aaltje van Dalen, I- c BIOSCOOP - HOOGEZAND Klaar voor onder Water. Te koop Dr. D. v. d. KGQI, Ails Korte Mededelingen. De Broodprijs is met gram verhoogd. 2 cent per 10 Het is aan beroeps en eigenvervoerder verboden zonder vergunning van de Rijks verkeersinspectie personen te vervoerer Indien naast de lading personen wordei vervoerd moet vooraf een opgave gezon den worden aan agenten der A.B.D. waaroj de no s der persoonsbew. dezer personei vermeld zijn. HANDELSBERICHTEN. In het Handelsregister van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken v Groningen, kantoor Veendam, werdei de volgende wijzigingen aangebrach met betrekking tôt in ons rayon ge vestigde firma's: Grossierderij v h T. v. d. Ark, Hooge zand, Verl. Zuiderstr. 32, grossierderi in kol waren, suikerwerken, rook waren en gedistilleerd. De groothan del in rookartikelen is overgedragei aan: A. Wilbrink. B. Hekert M. Hekert-v.d, Laan geven kennis van de geboorte van hun Dochter Tijd. adres Prof. Engelhard Acad. Ziekenhuis. Ondertrouwd L. Wolterman en E. Vroom Huwelijksvoltr. Woensdag 15 Aug. 's nam. 3 uur a.s. Zuidbroek, Westeinde C12 Sappemeer. Borgerc.str. 55 Toekomstig adres: Sappemeer, Borgerc.str. 55 L. J. van Timmeren en N. Z. Pot geven kennis van hun voor- genomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op 25 Augustus '45 te Sappemeer. Sappemeer, Aug. '45. Kolham, Knijpslaan E406. Sappemeer, Achterdiep 32 Gelegenheid tôt feliciteren van 46 uur, Achterd. 32. Dinsdag 14 Aug. hopen onze lieve Ouders, Behuwd- en Grootouders R. Huizing en J. Venema hun 25-j. Echtver. te herd. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven wensen hun liefh. Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. Sappemeer, Middenstr. 422. 1900 - 1945 Zaterdag 11 Aug. hopen onze geliefde Ouders P, C. Sanders en G' Kleefman hun 45-j. Echtver. te herd Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kinderen, Behuwd en Klein- kinderen. Van Royenstr. W. 32d. Heden overleed na een langdurig geduldig lijden mijn Dochter, Moeder en Grootmoeder in de ouderdom van 54 jaren, Echtgenote van W. Landman. Namens R. van Dalen, Zuiderstr. 52, Sappem. Heden overleed zacht en kalm in de gezegende ouderdom van ruim 84 jaar, in zijn Heer en Heiland, onze innig gel. Man, Vader, Groot- en Overgr.vader, de Heer HARM DRENTH, in leven gepens. Veld- wachter der gem. Zuidbr. Namens allen, J. Drenth-Huizinga. Apeldoorn, 28 Juli '45. Celebeslaan 8. Heden o en kalm, Moeder, Be en Overgr Annegien in de oude 78 jaar, si 1914 wed. Kielwindet Ui De be Donderdag Kropswold ben, Zij, ledene dd wensen te 1 den verzo uur samen 't Café Kl Kropswold Heden o langdurig lijden mijn en voor zorgdr.Mo en Grootir Aaltje v in de oudt 54 jaar. Martensho Meint Ver Ui 1 De begraff hebben oj 9 Aug, 's Zij, die c de laatste bewijzen w uuraan'tst Onze hart< de vele blijke onderv. bij o: Hoogezand, A. Hiermede onze hartelij de vele blijke onderv. bij oi Knijpslaan I- V, N. V Door de deelneming b overlijden ve Man, Vader Grootvader Aike betuigen ik ei aan allen en deBuren onze Sappemeer, Borgercompa Wed. M. Voor de deelneming h overlijden v geliefde Vr< Behuwd- en Margareth betuigen wij c Sappemeer U Te Koop: z. g. a. n. 2 p. D.s m. 37,2 p. K.schc 28, o.w.r.t. o.kv uitzet. Slochteren 2 pers. Zeilkano m. tuig, n. zw. schoenen m. 44, r.t. n.br. m. 43 of44. Heeren straat 14H1 Sappemeer 1 Kinderledikant 1 één pers. ledik matras. H. W. So Smitslaan 78Ho goed 4 pits Petroleumstel Haller, sterkhobbelpaard Zuiderstr. 107, Sappem. net ove Vrouw, en Groc Jai betuigen Hoogeza Predikbeurten, 12 Augustus 1945. Ned. Herv. Kerk. Sappemeer: 10 u. ds. C. A. Schenk. Hoogezand: 10 u. ds. Sehmidt (Li- turgische dienst). Westerbroek: 2.30 u. ds. Wassenaar. Kropswolde: 10 u. Mej. Hoving. Kielwindeweer: 10.30 u. ds. Wasch. Zuidbroek: 10 u. ds. van Mullem. On- derw. Mozes in gaglonerspery Synode-tekst Hebreen 11 vs 24) Noordbroek: 10 u. ds. Coolsma van Groningen. Doopsgezinde Gemeente. Sappemeer: 10 u. ds. L. D. G. Khip- scheer van Groningen. Noordbroek: Geen dienst. Geref. Kerk. Sappemeer: 9.30 u. ds. L. M. Wynia em. pred.; 4.30 u. ds. Scholtens van Onstwedde. Martenshoek: 10 u. ds. Scholtens van Onstwedde; 4.30 u. ds. L. M. Wynia. Ned. Herv. Kerk (Ev.). Sappemeer: 10 en 4 u. d.hr. K. Pruijsen. Baptisten Gemeente. Hoogezand: 10 u. Kinderkerk; 4 u. ds. Hekhuis; 6.30 u. Jeugddienst. Foxhol: 9.30 u. Bijbelbespreking; 5 u. Ev. Wolters; 7.30 u. Openlucht- samenkomst. Verloofd Thees Nagengast Ien v.d. Laan 19 Augustus 1945. Utrecht. A. M. v. Schurmanstr. 14. Verloofd Nel Blonk en M. J. de Vries Med. Drs. Hoogez. Verl. Hoofdstr. 1 Gron., H. W. Mesdagpl. 9 Ontvangdag 18 Aug. '45 van 3.30—4.30 uur. H. Tuin, Litt. Neerl. Drs. en G. Schothorst hebben. mede namens hun Ouders, de eer kennis te ge ven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltr. zal plaats hebben op Vrijdag 24 Aug. a.s. des namiddags 3 uur te Slochteren. Leeuwarden, Achter de Hoven 261 Schildwolde C 161. Receptie 4.00—5.30 uur in Hôtel „Wijchgelsheim" te Schildwolde. Toek. adres: Leeuwarden, Willem Lodewijkstraat 81. Dinsdag 14 Aug. hopen onze gel. Ouders, Behuwd- en Grootouders J. H. Springelkamp en G. Springelkamp-Vegter hun 25-j. Echtver. te herd. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankb. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Hoogezand, Aug. 1945. Foxhamsterhoofdweg 105. Dinsdag 14 Aug. hopen onze gel. Ouders, Behuwd- en Grootouders Wever en J. WeverBlink hun 25-j. Echtver. te herd. Hun liefhebbende Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. Hoogez., Sportterreinstr. 32 Dinsdag 14 Aug. zijn 25 jaar getrouwd Hein Heininga en Aaltje HeiningaHofman Hun dankbare Kinderen, Sappemeer, Spitsbergen C 7. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Moe der, Zuster en Behuwd- zuster Grietje de Vries, in de ouderdom v. 73 j. Sedert 8 Febr. 1897 wed. van Steven Bos. Sappemeer, 8 Aug. '45. Achterdiep 53. S. Bos, W- de Vries en H. Hakkeling. De begrafenis zal plaats vinden heden Zaterdag 11 Augustus s nam. 3 uur. Zij, die de overle- dene de laatste eer wen sen te bewijzen, worden aan het sterfh. verzocht Heden overleed plot- seling onze lieve Moeder, Behuwd-, Grootmoeder Maria Appeldoorn, oud ruim 79 jaar, sinds 1926 wed. van J. Ennen. Engelbert, 1 Aug. '45. K. KortEnnen, G. Kort G.Dikkema-Ennen, J. Dikkema en Kleink. De begrafenis heeft j.l. Maandag 6 Augustus plaats gehad. SPORT. Uitslag Draverijen te Veendam: Fraser Rever prijs: No. 1 ,,Johanna N" (C. P. Neyens) 1960 m. in 1.43; No. 2 Jac. Smiling; No. 3 Jimmy Me. Gregor. British Columbia prijs: No. 1 Harold Me. Gregor (Friesland) 2200 m in 1.333, No. 2 ,,Alright" (Hoe- jenbos). Vancouver prijs: in 2 sériés verreden; eerste gewonnen d. „Han- nover Gregor" (G. Mannes, Gron.), tweede serie d. „Gruno Gregor" (L. Dooper). Verder nog in de finale ,,Hannover T", ,,Hea Scott" en „Diadema". Uitslag: 1 „Gruno Gre gor", 2 „Hannover T", 3 „Hannover Gregor". Voor Rocky Mountains prijs waren 22 paarden opgekomen Win- naar le serie ,,Hollandia Hannover K"., 2e serie ,,Gruno Gregor", 3e se rie „Johanna N.", 4e serie ,,Edda". Finale gewonnen door ,,Hollandia Hannover T.". Door Canadese mili- tairen werden 2 rennen uitgevoerd. Voetbal. Programma voor Heden: Muntendam IHoogezand I aanv. 7.45 u. Muntendam IIHoogezand II aanv. 5.45 u. Zondag wordt de wed- strijd gespeeld Noordbroek IHooge zand III, aanv. 2.30 u. Algemeen Distributienieuws. Voor de prov. Groningen is bon 542 van de 5e noodkaart aangewezen voor 125 gram stroop. De geldigheidsduur der vleesbonnen 535, A 587, B 587, C 587, D 586 en E 586 is verlengd tôt 19 dezer. Bij den handelaar van wien men vanaf 19 dezer melk wenst te betrek- ken moet men uiterlijk heden de bon- nen A 143, B 143, C 143 en D 143 m- leveren. Zelfstandige melkhandelaren en filiaalbedrijven moeten zich de ko- mende week bij de distributiedienst nielden en de ontvangen bonnen A, B, C en D 143 per bonnummer op afzonderlijke opplakvellen geplakt inleveren. Tabaksdetaillisten, wier bedrijf destijds is gesloten, kunnen een aan- vraag tôt heropening indienen bij de Vakgroep Detailhandel in Tabak en Tabaksfabrikaten. Groot Hoefijzer- laan 36, Wassenaar. Grossiers in tabak dienen de toewij- zingen „66 tabak" op 16, 17 en 18 Aug. bij de distr.dienst in te leveren. Bevoorrading van af 18 Aug. bij de Regeringsdepots. Aflevering door grossiers aan detaillisten tussen 18 en 30 dezer. BEKENDMAKING. Het Hoofd von Plaatselijke Politie, als bedoeld in artikel 1 van de Vreem- delingen verordening, in de gemeen te Slochteren; gezien art. 4 van voor- Heden overleed na een ziekte van enkele weken onze innig gel. Zuster, Schoonzuster en Tante Berentje de Witt, in de ouderdom v. bijna 56 jaar, sinds Juni '43 wed. van R. Moedt. Westerbroek, 6 Aug. '45 F L. de Witt am' W. de Witt. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Va der, Behuwd- en Groot vader Berend Schothorst, in de ouderdom van ruim 71 jaar. Zuidbroek (Veen), 9Aug Uit aller naam L. Schothorst-Hanssen. De begrafenis zal plaats hebben Maandag 13 Aug., 's nam. 2 uur. Zij die den overledene de laatste eer willen be wijzen worden aan het steifhuis verzocht. Ten zeerste getroffen door de buitengewone eer en deeln. bij de teraardebest. van onze gel. Echtgenote Moeder, Dochter en Schoon- dochter Stijntje Post, alsmede voor de vele be- tuigingen van deeln. en bijstand voor en na de teraardebest. in zo ruime mate onderv., betuigen wij onze onuitsprekelijke dank. Kropswolde, Aug. 45. K- Schuiling en Stijnus. O. Post. B. Schuiling, Fam. Voor de vele blijken van deelneming betoond bij het overlijden van onze innig geliefde Vrouw, Moeder. Behuwd- en Grootmoeder Margaretha Doornbos betuigen wij onze hart. dank. Sappemeer, Aug. 1945. Uit aller naam J. Schepel. Onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst. onderv. bij onze 20-j. Echtv. Hoogezand, Nieuweweg 49. Olthof A. Olthof-Brugge. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan allen die ons hulp en bijstand hebben verleend bij het ongeval ons overkomen. Sappem., Noordbr.sterstr. 32 A. de Vries, Poppo. Haijo. Bij deze betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst. voor en bij ons Huwelijk onderv. Noordbroek, 5 Aug. 1945. J. R. Stevens A. Stevens-Adam Oproeping wegens liquidatie. Allen, die iets te vorderen hebben, of verschuldigd zijn aan de Dienst der Repatrië- ring te Hoogezand, dienen voor of op 20 Augustus 1945 hun rekening aan te bieden, of zich ter afdoening te vervoegen ten kantore van het Hoofd der Repa- triëring in de Turnhal te Hoogezand. Het Hoofd R.O.C. Hgz. J. Roukema. Maandag 13, Dinsdag 15 en Donderdag 16 Aug. elke dag 2 voorstellingen half 7 en 9 uur, Woensdag 15 Aug. 1 voorstelling Aanvang 4 uur. Een film, opgedragen aan de onderzee-strijdkrachten van de Geall. Mogendheden Plaatsbespr. op de dag der voorstell. aan de kassa van 35 uur. (Gepast geld) Telefonisch van 45 uur. Toegang aile leeftijden. (Voorstell. 9 uur - 18 jaar). Schouwburgzaal HOTEL FABER Hoogezand Telef. 22 Woensdag 13 Aug. Gebri's Variété brengteen uitgebreid en musikaal Variété-Pro gramma. Tapdans, Hawaïan, Acrobatiek,T elephatie,Show Band. Aanv. 7.30 u. Entrée f 2.(incl. bel.) Kaarten en plaatsbespr. vanaf heden. Dancing Hot. FABER Hoogezand Tel. 22. Zondag 12 Aug., Thé Dan sant. Aanvang 3 uur. HOTEL STRUVE Hedenavond komt het Dans- orkest „Otero Vitello". Kaarten v. Donderdagavond heden avond geldig. Hôtel STRUVE Sappemeer Morgen ZONDAG Soirée Dansante van 7 tôt n uur. ZONDAG 12 Augustus DANSEN Aanv. 6 uur. Café Huisman, Westerbr. Zondag a.s. DANSEN Hôtel Themmen, Zuidbr. Muziek K.L.M. Band. Aanv. 6.30 uur. Entrée f 1.25 pl. bel. Hedenavond Muziek Otto Félix,Sappemeer. Zaterdag 11 Augustus is Café Harkema Middenstr. na zes uur 's avonds voor publiek gesloten. Van 13 t.m. 18 Aug. is onze Winkel en Werk- plaats wegens Vacantie gesloten. E. KOOIl Sappemeer Wegens Vacantie gesloten van 13 t. m. 18 Aug. MULDER's Magazijnen SappemeerOost. VACANTIE van 19 tôt 26 Augustus zijn onderst. zaken gesloten. Hoogezand: A. J. Bonting, J. Lahpor. Sappemeer W. Beerta, J. Kuipers, H. Die- ters, Wolters Meubelhandel. Het Kantoor van den Ontvanger der Stads- Land en Heemhuren te Hoogez. is van 13 t.m. 25 Aug. 1945 wegens Vacantie gesloten. De Stadsontvanger N. H. K. Nijlaan. De Kruideniers van Hoogez.—Sapp. en Omstr. zijn wegens Vacantie gesl. 13, 14 en 15 Augustus. Dr. K. BOS Oogarts Ubbo Emmiussingel 19. houdt tôt nadere aankond. geen spreekuur. HELP!! HELP!! Wie heeft hulp noodig Een ieder, die meent in aan- merking te komen voor eni- gerlei hulpverlening d, N.V.H dient zich voor 18 Aug. a.s. van9-12u.cn van 1.30-3 u. voor registratie te melden ten kantore van den heer J.R. Ridder, administrateur-pen- ningmeester van N.V.H. te Slochteren. De volgende schadegevallen komen o.a. in aanmerking: schade geleden door illeg. werkers; 2. schade geleden door dood- vonnissen, enz,; 3. schade geleden door on- derduikers; 4. schade geleden door oor- logsgeweld; 5. schade geleden door diet- stal, roof, plundering enz.; 6. schade geleden door an dere oorzaken als genoemd onder 13. Het Hoofd-Comité van N.V.H. in de gem.Slochteren G. S.X. Garrelts, Voorzitter L. Zonderman, Secretaris J. R. Ridder, Admin.-Penn. J. SCHOBER, Arts afwezig tôt WOENSDAG 22 Aug Zondagsd. Doktoren gemeente Slochteren 12 Aug. Dr. Kok, Slochteren Dr. Kuiper, Siddeburen. De ondergetekende Mr. H. Douwes, Advoc. en Pro cureur te Hoogezand maakt bekend, dat hij bij beschik- king van den Militairen Commissaris voor het Distr Winschoten en Veendam d.d. 3 Augustus 1945 is benoemd tôt bewindvoerder voor LEVIE VAN GEUNS en BETJE VAN GEUNS, echtelieden, laatstelijk ge- woond hebbende te Win schoten. In verband hiermede roept de ondergetekende allen op, die gelden, goederen of geldswaarden onder zich hebben van genoemde echte lieden, aan hen iets schuldig zijn, of van hen iets hebben te vorderen, teneinde hier van mededeling te doen binnen 14 dagen na ver schijning van dit blad aan den ondergetekende. Nalatigheid wordt gestraft ingevolge art. 153 van het Besl. Herstel Rechtsverkeer. De Ondergetekende: Mr. H. Douwes, Hoofdstr. 114, Hgz. Sportvereen. S. V. H. Hoogezand Jaarvergadering op Maandag 13 Aug. a.s. in hôtel „DeNieu- we Brug" (Rowaan) v. Roy enstr. Aanv. half acht. Zeer belangrijke bespr. (zie hier- voor de toegezonden agenda) Toegang voor leden vanaf 15 jaar. Het Bestuur Kosteloze Inenting. De Burgemeester der gemeente Sappemeer brengt ter algemene kennis, dat gelegenheid tôt kosteloze inenting zal worden gege- ven op WOENSDAG 15 Augustus 1945, desnamidd. van 3—4 uur, in het gebouw achter het gemeentehuis. Het is aan te bevelen, kinderen beneden het jaar reeds te laten inenten. Verzocht wordt het trouw- boekje mede te brengen. Sappemeer, 7 Aug. '45 De Burgemeester voorn. G. Boer, l.b. Allen die gelden, gelds waarden, goederen, beschei- den of andere eigendommen onder zich hebben of onder zich hebben gehad, of uit welker hoofde 00k iets ver schuldigd zijn aan- of te vorderen hebben van Mozes de Beer, Izaak Cohen, Daniel de Beer, Abraham Cosman en Echtgenote Froukje Cohen allen laatstelijk gewoond hebbende te Hoogezand worden verzocht hiervan vôôr den 22 Augustus a.s aangifte te doen ten Kantore van Notaris L. L. C. Hoogenboom te Hoogezand, door den Militairen Commis saris voor het District Veen dam benoemd tôt bewind voerder voor voornoemde personen. noemde verordening; vordert en zulks onverminderd de bijzondere verorde- ningen, die, ingevolge dat artikel, door de daartoe bevoegde ambtena- ren kunnen worden gesteld: dat aile vreemdelingen, die hun woon- en ver- blijfplaats hebben of vertoeven in de gemeente Slochteren zich op Dinsdag 14 Augustus 1945, tussen 9 en 12 u. in persoon, voorzien van hun iden- titeitspapieren, bij hem aanmelden ten gemeentehuize, secretarie, afde- ling Algemene Zaken. Onverminderd de andere maatregelen, welke kun nen worden getroffen ten aanzien v. den vreemdeling, die voornoemden aanmeldingsplicht niet nakomt, wordt deze, als schuldig aan overtreding in gevolge art. 26, le lid van het Be- sluit op de bijzondere staat van be- leg, gestraft met hechtenis van ten hoogste 1 jaar of geldboete van ten hoogste f 2000. Deze verordening is niet van toe- passing op: 1. vreemde burgerlijke ambtenaren, geen vijandelijke onder- danen zijnde, die in het in bijzonde- ren staat van beleg verkerende ge bied moeten ver blijven of dit moeten veriaten, mits voorzien van een di- plomatiek visum, verleend door een daartoe bevoegden Nederlandsen di- plomatieken ambtenaar. 2. de perso nen, die behoren tôt de geall'eerde strijdkrachten of met toestemming van de militaire overheid onderde len van die strijdkrachten vergezelle: of volgen. Slochteren, 10 Aug. 1945. De Bur gemeester, Hoofd van de Plaatselijki Politie voornoemd, Tj. KHOL, Wnd BURGERLIJKE STAND. SAPPEMEER, 28 Aug. '45. Geboren: Annechien Margareth; Aleida, d. v. Gerardus Wuijts en Jan tiena Huttinga; Pietertje Heina er Geesje Aaltje, d. v. Pieter Voorma er Jantina Habing; Johanna Catharina d. v. Beneductus Roelof Ottens ei Catharina Elizabeth Geling, won. te Hgz.; Jantje Jantina, d. v. Anne Mul- der en Jacoba Harmina Blijham; Etta Arendje, d. v. Klaas Schut en Aaltje Derkina Mulder, won. te Hgz. Ondertrouwd; Jan Koeneman, 31 j., Hgz. en Aaltje Berendina Teunis, 24 j., Sppm.; Martinus Lodewijkes An- tonius van der Werff, 23 j., Hgz. en Anna Geertruida Maria Stokkel, 26 j. Sppm.; Lenus Wolterman, 49 j. van Zuidbr. en Elizabeth Vroom, 45 j., Sppm.; Jan Albert Wierenga, 25 j., Sppm. en Egbertje Kinds, 24 j., As- sen, onlangs te Sappemeer. Getrouwd: Jimke Hakkeling en Pieternella Drenth beiden v. Sppm. Overleden Hinderkien Sibering, 66 j., echtgenote van Jakob Ganze- veld, overl. te Gron. Ondergetekende maakt bekend dat hij door den M. C. van het District Appingedam is benoemd tôt bewindvoerder voor de echtelieden Rubel Bollegraaf enCellina Odewald enhunne kinderen Sara-, Rosetta- en Samuel Bollegraaf, laatstelijk gewoond hebbende te Schildwolde C 741 en tôt beheerder over het vermogen van Writster Jonker, Slager te Schild wolde C 82. Hij roept allen op die zaken of bescheiden onder zich hebben van, iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan ge noemde personen hiervan voor 19 Aug. '45 aangifte te doen ten kantore van Notaris Denijs te Slochteren Nalatigheid wordt gestraft overeenkomstig de bepalin- gen van het Besl. Herstel Rechtsverkeer en Besluit Vijandelijk Vermogen. K. Denijs. cand. nots. Slochteren D5. De ondergetekende maakt bekend, dat hij bij beschik- king van den Militairen Commissaris voor het Distr. Veendam is benoemd tôt beheerder over de vermogens van de navolgende personen: 1. Jan Hommes, z. beroep, Woldweg 38 2. Hendrik Knapmeijer, zonder beroep, Kalkwijk West 50 3. Lammerts Poot, Jan Huitzingstraat 22 4. Wicher Hesse, |Verze- keringsagent, Dorps- kade 23 5. Roelf Wuffing, Landb Dorpsstraat 156 6. H. J. J. Muller, Verl. Hoofdstraat 41 7. Freerk Venema, Landb. Dorpskade 40 8. Harm Mellens, Vossenburg 2 9. Jannes Kamphuis, Land bouwer, Nieuwe Com pagnie 32 10. Christiaan Kamphuis, Landb. Dorpskade 44 11. Fekko Hommes, Landb. Woldweg 48 allen te Hoogezand. Hij verzoekt allen, die hetzij zelf, hetzij door of met derden, vermogen van bovengenoemde personen in eigendom, in bezit, in be- waring of onder hun berus- ting hebben of die in geld uitgedrukte of op geld waar- deerbare verplichtingen jegens hen hebben, hiervan onverwijld, in ieder geval vôôr 24 Augustus 1945, te zijnen kantore aangifte te doen. Niet voldoening aan dit verzoek is strafbaar inge volge het bepaalde in art. 44 van het Besl. Vijandelijk Vermogen. Mr. R. H. Smit, Advocaat en Procureur, Hoofdstraat 82, Hoogezand. In pacht gevraagd voor 15 jaar plm. 5 H.A. Bouwland op zandgrond in de ge meente Slochteren. Aanbied. ten kantore van Notaris Denijs te Slochteren. zosp. mog. net Meisjev.d m.uren. E, Scheidema, Postkantoor, Slochteren een Morgenmeisje. Mevr. Minderhoud, Sappemeer Ondergetekende maakt bekend, dat hij door den M. C. voor het District Appingedam is benoemd tôt beheerder over de vermogens van 1' Albert Voorthuis Jr Schilder, Slocht. D88 2. Henderik Keizer, gérant beurtschipper, Slochteren D 7 3. a. Menno Schneiders timmerman- aannemer, Kolham E 441a b. zijneEchtg.G. Blaauw Hij roept allen op die zaken of bescheiden onder zich hebben van, iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan genoemde personen daarvan voor 19 Aug. '45 aangifte te doen te zijnen kantore. Nalatigheid wordt gestraft overeenkomstig de bepalin' gen van het Besl. Vijandelijk Vermogen. P. Denijs, Notoris Slochteren. GEVRAAGD: net Meisje v, halve dagen Kerstiens,Verl. Hoofdstr. 36, Hoogezand. fl. Dag- of morgenmeisje en een werkster. Mevr. v. Dijk, Parkstraat 29, Spm. v. dir. of met Sept, een fl, Hulp i.d, huishouding v. dag of dag en nacht. G.R. Heeres, Noorderstr. 130, Sappemeer n. Morgenmeisje of werk ster. R. Moesker, Zuider str. 10, Hoogezand net Dagmeisje. J, Pronk, Kees de Haanstr. over 't spoor, Sappemeer Mw. Bast, Hoofdstr. 114, Hgz., vraagt per 1 Sept, een fl. Dienstbode. Hoog loon. Meerd. hulp aanw. weg huwelijk der tegenw, voor dir. een Dagmeisje, zelfst. kunn. werken n, ben. 18 jaar. P. v. Dijken, Huize „Ludy", Hoofd straat met 1 Sept, een bej. Huis- houdster bij man alleen, rust. landb., liefst uit de boeren- of arb.stand. J. v. Dijk, D 216, Slochteren v. direct Huishoudster of dienstbode, bij bejaarde, gezonde mensen, ben.- huis, goed salaris, uitst. behandeling. Petr. Cam- persingel 19, Groningen Personeel voordekomen- de campagne door de Dorsver. „Hoogezand" Spoedig aanmelden bij de machinistJ.Vos,v.Royen- straat O 56 Huishoudster in net klein gezin, leeft. 30-60 jaar. H. de Jong, v. Royenstr. 59, Hoogezand v. dir. indiensttr. een Te- lefoniste, zij die in 't bezit zijnvan diploma machine- schrijven gen. voorkeur. Schrift. solî. terichtenaan A. J. Koeneman Zn., Middenstr., Sappemeer zeeml. Portefeuille (geel) waarin pers.bew., pl. pa- pieren en een bedrag aan geld. Vanaf Middenstr. Wilhelminastr. t. Foxhol- stermeer. Vinder wordt beloond, J. v. d. Veen, Middenstr. 63. Spm. D.portemonnaie m, inh. t.b.t.b. J. v.d. Veen, Win- kelhoek 23, Spm. emge nette Meisjes voor contrôlewerk. Leeft. bov, 18 j. Aanm. dagel. tussen 8 en 4 uur. Atelier Reinier Muller N.V., v.m. Hôtel Huizinga, t.o. het station te Hoogezand. voor ons atelier in Hgz. nette Meisjes v. opleiding knippenen naaien. Aanm. aile werkdagen van 8-4 u. Atelier Reinier Muiler NV, v .m. Hôtel Huizinga t.o. het station te Hgz. Fa. S. Muller Co's He- renkledingtabr. Steentil- str. 21, Gron., vr. v. dir Machinestikkers(sters), leerling machinestikkers (sters); H and werkers(sters Hoog loon, vast werk. leerl. Monteur, leett. 16- 18 j.. v.h. Gebr. de Haan, Verl. Hoofdstr. 37, Hgz. mnl. of vr. jongste Be diende. Soll. uitsl. schrift., Accountantskantoor A. Roeltsema, Zuiderstr. 89. Sappemeer Kappersleerling en een bediende. G. Hofman Kapper, Sappemeer, Oost Smidsknecht, bekend met met hoefbeslag en land- bouwwerkt. D. Bosch, Oudeweg 40, Westerbr. Rijwiel- en motorherstel 1er. J.J. Bodewes, Rijwie- len, Motoren. Martensh Aardappelrooiers, direct beg. K. J ager, Tripscomp 2 Pandrooiers(sters). Maandag beginnen H, J. Nieboer. Zuidbroek Aardappelrooiers. B.Bui- ning, Achterdiep Arbeider ot flinke jongen Joh. Nieboer, landbouwer Kropswolde 36 eklas speciaal maatzaak vraagt enkele jongeaank. Kleermakers ter verdere opleiding. Tevens een pr. Grootwerker, die leiding kangeven als Chef-Atelier Voor flinke krachten een een levenspositie met hoge lonen. Brieven met voll, inl. aan Advertentiebur. Drexhage De Zee. (D Z), O. Kijk in 't Jat- straat4ia, Groningen bekw. Monteur, H. Jong- man, Rep.- Machinefabr Werfkade 72, Martensh. Dame op leeftijd zoekt een dame voor Vriendin om gezellig te wandelen. Hoedemaker. Kerslaan Hoogezand Verloren 1 2 nette Kostgangers Zuiderstraat 35, Spm. Werkvolk op de Dors- mach. Eigen Hulp. Aan melden bij B. Balkema, Noordbr.sterstr. 5, Spm. groen gevl, Vulpen, merk Vendex no. 162, tussen Beukemastr., Noorderstr. Spakmanslaantje. T.t.b.b JSpieker, Boswij klaan z 1 Sappemeer degene die Zondagavond per abuiseenRijwiel heeft medegenomen bij Café Wiardi, Foxham, wordt verzocht deze terug te bez. bij K. Kuipers, E 290, Kolham beige Mantelcentuur van Hgz. tôt Jagersw. T.t.b.b. M. Bakema, Jagersw. 16 Te Huur gevraagd net Kosthuis in Spm., door volontair in tuindersbedr. Br.: Karper, St Lucasstr. 6, Groningen Verl. Hoofdstr. 10, zoekt voor direct of later aan de Hoofdstr, huis geschikt of geschikt te maken voor dokterswoning. Weide voor een veulen, Liefst samen weiden op de klaver. H. J. Geling, Sappemeer Te Huur aangeb. 4 Krikhennen en 2hennen 10 legkippen, en 1 haan 15 hanen,ikeeshond, teef. A. Hessendorp, Imbosstr. 44, Foxhol H.H. Zilversfokkers mijn gr. zilver Voedster, geb. '44 en 3-3 jonge,geb 4-'43ailes getatoueerd. G. Veenema, Nw. Laan Kolham Vaarskalf en halfvaars Groningerw.5 o W esterbr. Melkgeit, z. h. 2e dr. F. Brust, C 13,Zuidbr. West Koolzaadstro in pakken M. Meijer, T ripseompag- nie G 64 Sportkarretje, Winkel- hoek 14 1-1 Postduiven. 1-1 tui- melaars, 6 legkippen, 10 kuikens, 10 krielen, 20 j. hanen, 4 konijnen, 1 melkgeit. A. Ottens, Pluimveehandel, D 60, De Groeve Zuidl. wegens omst., 1 Chow- Chow. teef, ij. oud, off. St.b. te bevr. Middenstr. 104. Sappem. n. o.Zond. Bindertwine. Gebr.Hoen. Zuiderstr. 1-6 Hoogezand ■x- vr|Lrj»vij. jivoinanrrr

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 6