c wijken van Ferrara wordt F vochten. Het vliegveld der sta veroverd. In het Westen heb pen van het 8e leger Ferr achter zich. De in wanorde N. terug trekkende D. troepe door de Geak luchtmacht h stookt. In Japan hebben vliegem aanvallen gedaan op de in buitenwijken van Tokio. C doelen bevonden zich de vl brieken te Hitachi die voor maal werden aangevallen. Eden, Stettinius en Moloto hun bespreking over de Pools beëindigd. Hun derde bij werd bijgewoond door de Min. van Buit. Zaken Tytoo Er is omtrent het resultaa sprekingen nog niets bekend Maarschalk Petin is in Zv aangekomen. Hij vroeg en toelating om het land binnen op doorreis naar Frankrijk. thans de regelingen voor zij naar Frankrijk af. Van de zijde der autorite: de bevolking er met den m druk op gewezen, dat het - t machtiging van den Provinc litairen Commissaris- verbe tankgrachten te slechten gooien. Eventueele aanvragen om dernissen - die intusschen deezen gelukkig niet verhir hen ons van onze besche .Cultuurbrengers" te bevrij een of andere wijze uit "uimen, dienen te worde de Sectie Voorlichting c Hoofd-ingenieur van h le provincie Groninger motief om deze tar Isnog in stand te later gen l<o bruik voor mogelijke verbet< waterstaatkundig gebied. De vondst van het ma Anloo heeft aan het licht dat hier een zeer groot aar nen slachtoffer is geworde Duitsche overheersching. De mogelijkheid bestaat eenige slachtoffers kunner geidentificeerd. In verband met dit onder den degenen, die vermoede milieleden of bekenden hi zijn om gebracht, zoo spoe lijk verzocht een photo personen in te leveren bij Commandant, Westerkade 15, Groningen. De Nederlandsche Regee 7 steeds te Londen. D< m voortdurer 'rijde deel van !e ministers ver ns land, o.a. ci andsche Zaken eeren in de j Klaas Aeilke Jan Beukema, in de ouderd. van 19 j. en ruim 10 mnd. 20 April '45 tijdens het transport van Buchenwolde naar Dachou is overleden. Westerbroek. Aug. '45. Ned. Middenstandbank N.V. 8.S. HOOGEZAND-SAPPEMEER Middelbare Handelsavondschool Vacantie Huishoud- en Industrieschool BIOSCOOP HOOGEZAND Groot Âctualiteiten Programma. B. RUDING Gzn., W.A. Scholten's Chemische Fabrieken N.V. te Foxhol Dr. 0. v.d. K00I, Arts Korte Medetielinç velslaan, 1011 u. Vonderpad; 11-12 u. Roodharsterl.23 u. Meestersl. Kropswolde. De uitreiking vindt plaats in café Kloosterhuiis. Maandag 20 Aug. 1945. 910.30 u. Van Royenstr. West; 10.3011 u. Guitpad; 1112 u. Woldweg no.- 1 t.m. 30; 23 u. Woldweg no. 30 t.m. 60; 34 u. Woldweg no. 60 t.m. 90. Dinsdag 22 Aug. 1945. 910 uur Woldweg rest; 1011 u. Vossenburg en Krulweg; 11-12 u. Gerrit Imbos- str. no. 1 t.m. 30; 23 u. Gerrit Im- bosstr. no. 30 t.m. 60; 34 u. Gerrit Imbosstr. no. 60 t.m. 90. VVoensdag 22 Aug. 1945. 910 u. Gerrit Imbosstr. no. 90 t.m. 120; 10 11 u. Gerrit Imbosstr. rest; 11—12 u. W. A. Scholtensweg; 23 Meerweg. Itiel-Windeweer. De uitreiking vindt plaats in café Bentum. Donderdag 23 Aug. 1945. 910 u. Zuidl.weg en Vossenburg; 1011 u. Sluisweg; 1112 u. Dorpsstr. no. 1 t.m. 30; 23 u. Dorpsstr. no. 30 t.m. 70; 34 Dorpsstr. rest. Vrijdag 24 Aug. 1945. 910 uur Eendrachtsweg; 1011 u. P. Vene- makade no. 1 t.m. 40; 11=12 u. P. Yenemakade no. 40 t.m. 80; 23 u. P. Venemakade rest; 34 u. Nieuw Compagnie. Agentschap Sappemeer. De uitreiking vindt plaats in het ge- bouw van de Arbeidsbeurs. Vrijdag 24 Aug. 1945. 910 uur Achterdiep Nz. en Zz.; 1011 u. Bor- gerc.tsr. no. 1 t.m. 80; 1112 u. Bor- gerc.str. rest; 23.30 u. Heerenstr.; з.304 u. Slochterweg. Maandag 27 Aug. 1945. 910.30 u. Noordbr.sterstr. 10.3012 u. Sloch- terstr.; 23 u. Noorderstr. no. 1 t.m. 80; 3—4 u. Noorderstr no. 80 t.m. 160 Dinsdag 28 Aug. 1945. 911 uur Noorderstr. rest; 1112 u. Parkstr. en Molenstr. 23 u. Kleinemeerster- diep Nz. en Zz. 34 Kleinemeerster- str. no. 1 t.m. 50; Woensdag 29 Aug. 1945. 910 u. Kleinemeersterstr. rest; 1011 u. Wilhelminastr.; 1112 u. Zuiderstr. no. 1 t.m. 60.; 23 u. Zuiderstr. no. 60 t.m. 150; 34 u. Zuiderstr. rest, Boswijkslaan en Boswijksstr. Donderdag 30 Aug. 1945. 910 u. Luthersche Kerkstr.; 1011 u. Tripscompagnie, Spitsbergen en Win- kelhoek; 1112 u. Middenstr. 23 Jagerswijk; 34 Stationsstr. en hierboven niet genoemde straten. Ter attentie van H.H. Detaillisten. Op de thans geldige boterbonnen moet worden verkocht Indien voor- raden boter aan de distributie wor den onttrokken zullen strenge maat- regelen worden genomen, wat uitslui- ting als detaillist tengevolge kan hebben. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon Sappemeer, 11 Aug. '45. Watermulder G. Watermulder-Bakema. Tijdelijk St. Jozefstichting. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje W IJ A Hoogezand. 26 Juli '45, H. KremerKroeze. J. Kremer Smitslaan 155. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter HELENA JANNA J. Venema H. Venema-Mulder en Kinderen. Foxhol, 25 Juli '45. Meeiweg 36. In plaats van kaarten. Ondertrouwd Dina v.d. Veen en Wim v.d. Hooff N oorderhogebrug Wolddijk 114. Hoogez., V. Royenstr. 130. Dinsdag 14 ]uni Is het 25 jaar geleden dat Aaltje Hofman en Heine Heininga In het Huwelijk zijn getreden De laatste vijf jaren Waren vol gevaren Doch opzekeredag kwamen de Canadezen Nu hebben we niets meer te vrezen We wensen dat u nog vele jaren In vrede en voorspoed verder moge varen Sappemeer, Spitsbergen. Fam. H. Messendorp. Zondag 19 Aug. hopen onze geliefde Ouders M. Stol en B. Streuper hun 30-j. Echtver. te herd. Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kinderen, Behuwd- enKlein- kinderen. Foxhamsterhoofdweg 42. Dinsdag 21 Aug. hopen onze geliefde Ouders J. G. Kuiper en D. Kuiper-Koning hun 25-j. Echtver. te herd. Dat zij neg lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankb. Kinderen, Behuwdkind en Verloofde. Oude Pekela. Brit. kade 19. Voor de vele blijken van deelneming onderv. bij het overlijden van onzen innig gel. Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Derk van Loenen, betuigen wij onze oprechte dank. Westerbroek, Aug. '45. Meesterslaan 11 Uit aller naam: Wed. J. v. Loenen-Oomkens. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van deelne ming bij het overlijden van onze geliefde Man en Vader Jan Broekema Kolham, Aug. 1945. Niewelaan. Uit aller naam A. Broekema-v. Meurs Geessien. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze lieve Man, Vader, Behuwd en Overgrootvader. Menno Sasker betuigen wij onze hart. dank. Hoogez., M. Veningastr. 27. Uit aller naam Wed. Sasker-Mulder. Voor de vele blijken van deeln. onderv. tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot- moeder Geessien Hulshof, betuigen wij onze oprechte dank. Sappemeer, 8 Aug. '45. Slochterstraat 70. Uit aller naam ]oh. Spoor. Heden overleed tôt onze diepe droefheid in het Kinderziekenhuis te Groningen ons innig gel. Zoontje en Broertje JAN CASPER, oud 4 maanden. Schildwolde, 8 Aug. '45 H. H. Noordman A. Noordman-Wollinga en Zusjes. Heden overleed na een langdurige ziekte onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Stoffer Smittenberg, in den ouderd. v. 71 jaar. Sappemeer, 13 Aug.'45. Wilhelminastraat 33. Uit aller naam G. Smittenberg-Bos. De begrafenis zal plaats vinden Vrijdag 17 Aug. 's nam. 2 uur. Zij, die den overledene de laatste eer wensen te bewijzen, worden aan het sterfh. verzocht. Heden ontvingen wij via het Rode Kruis het droevigeberichtdat onze lieve Kleinzoon en Neef Uit aller naam E. Roelfsema. Dr. BLONK houdt Zaterdag G E E N Spreekuur. Wacht niet tôt de geldinlevering wordt open gesteld, doch stort reeds nu Uw beschikbare geld op een rekening bij onze Bank. Dit voorkomt wachten in de rij en opho- ping van werk. Betaal na storting per giro. Kantoor Hoogezand, Hoofdstraat 10. Allen die iets te vorderen hebben of verschuldigd zijn aan de B.S. te Hoogezand en Sappemeer, dienen hiervan onmiddellijk opgave tedoen aan de Administratie B.S. Interneringskamp M. Ve- ningastraat, Hoogezand. De ondergetekende Mr. H. Douwes, Advoc. en Pro cureur te Hoogezand maakt bekend, dat hij bij beschik- king van den Militairen Commissaris voor het Distr. Veendam d.d. 18 Juli 1945 is benoemd tôt beheerder over het privé-vermogen van Reinier Otto Kruizinga, contrôleur voor de meelfabr. wonende te Kielwindeweer, aan de Dorpsstraat no. 49 aldaar. In verband hiermede roept de ondergetekende allen op, die gelden, goederen of geldswaarden onder zich hebben van genoemde Krui zinga, aan hem iets verschul digd zijn, of van hem iets hebben te vorderen, teneinde hiervan mededeling te doen binnen 14 dagen na ver- schijning van dit blad aan den ondergetekende. Nalatigheid wordt gestraft ingevolge art. 153 van het Besl. Herstel Rechtsverkeer. De Ondergetekende: Mr. H. Douwes, Hoofdstr. 114, Hgz. met 5-jarige cursus Gevraagd Leerkracht voor Nederl. en Handels- wetenschappen. Vereist zijn Hoofdacte en Boekhouden M. O. of Handelskennis L. O. Sollicitatiestukken te zenden aan Mr. Dr. J. H. Bast, Hoogezand, vôôr 22 Aug. a.s. Persoonlijk be- zoek alleen na oproeping. Distributiekring Hgz. Oproep. De Leider van bovenge- noemden kring roept solli- citanten op voor de betrek- kingen van Ambtenaren(essen). Zij, die in het bezit zijn van het M.U.L.O.diploma of een daarmede gelijkst. opleiding en administratieve kennis bezitten, genieten de voorkeur. Salaris volgens Rijksregel. Sollicitaties worden inge- wacht vôôr 23 Aug. a.s Boeldag Sappemeer. Op Zaterdag 18 Aug. a,s., des nam. 1 uur. zal in Café Harkema, Middenstr. Boeldag worden gehouden van diverse goederen, w.o. Fauteuilstel, Linnenkasten, Commode, Wasmachine, Schoenen, Uurwerken enz. T.m. Vrijdag a.s. kunnen nog nette goederen worden bijgebracht de goederen moeten op dien dag wor den gebracht. Bez. Zater- dagmorgen van 1042 u., teg. bet. v. 15 et. p. pers. (toeg. verk. inbegr.) R, Bouwman, Makelaar - Slochteren. Waterschap De Verenigde W aterschappen Kleinemeer en B.W. Schouwing op 28 Aug. a.s. Kosten van aanmaning f 1 Dancing Hot. FABER Hoogezand Tel. 22. Donderdag 16 Aug. buiten- gewone Balavond in Zwitserland Orkest 9 personen o.l. van Evelyn Novacek. Aanvang 7.30 uur. Aangezien meerdere winkeliers eenheidstoiletzeep verkopen zonder bon, wordt hiermede nog nadrukke- lijk er op gewezen, dat alléén zeep- verv. wasmiddelen zonder bon mogen worden verkocht, dus geen Eenheids toiletzeep. OFFICIëLE MEDEDELINGEN. De Burgemeesters der gemeenten Hoogezand en Sappemeer brengen ter algemene kennis dat ieder die schade heeft moeten vergoeden of zoengelden heeft moeten betalen ter- zake handelingen, welke „tegen be- langen van het Duitse volk of van het Groot-Duitse Rijk zijn gerieht of welke de openbare orde of het open- bare leven in het onder bescherming van de Duitse troepen staande Ne- derlandse gebied zouden kunnen ver- storen" daarvan aangifte ter Secre- tarie dient te doen vôôr 18 Aug. a.s. Hoogezand/Sappemeer, 11 Aug. '45. De Burgemeesters voornoemd, J. Tuin, G. Boer, l.B. De Burgemeester der gemeente Sappemeer maakt bekend dat de Cen trale Keuken met ingang van 19 Aug. a.s. zal worden stopgezet. Sappemeer, 11 Aug. '40. De Burge meester voornoemd, G. Boer, 1. B. De Burgemeesters der gemeenten Hoogezand en Sappemeer brengen ter kennis van de ingezetenen dat aan het begrip ,,oorlogsschade" een uitbreiding is gegeven. Onder deze schade valt: Aile schade als rechtstreeks gevolg van oorlogsgeweld, van handelingen en of maatregelen van den vijand, of van oorlogsomstandigheden, ontstaan aan onroerende goederen of aan zo- danige roerende goederen, die tôt een bedrijf behoren of tôt het uitoefenen van een beroep dienen daaronder be- grepen: binnenvaartuigen, veren, vaarbaar materieel, drijvende in- richtingen alsmede door onzen Mi- nister aan te wijzen zeeschepen, dan wel aan huisraad, voor zover die goe deren ten tijde van het ontstaan der schade toebehoorden hetzij aan Ne- derlanders, Nederlandse onderdanen uit andere hoofde of Nederlandse rechtspersonen en zich bevonden bin nen de grenzen van het Rijk in Europa. Om in aanmerking te kunnen ko- men voor geldelijke uitkeringen bij wijze van voorschot en voor eredie- ten dan wel voor eventuele bijdrage in oorlogsschade, dienen belangheb- benden hun schadegevallen ter regis- tratie, onderzoek en taxatie bij de Sehade-enquete commissie te hebben aangemeld, uiterlijk binnen 2 maan den na het inwerkingtreden van het besluit, dat is vôôr 28 Aug. 1945. Aangiftcn, die na deze datum bin- nenkomen, zullen in het algemeen niet in behandeling worden genomen. Sappemeer/Hoogezand, 11 Aug. '45. De Burgemeester van Hoogezand, J. TUIN; De Burgemeester van Sap pemeer, G. BOER, 1. B. BURGERLIJKE STAND. SLOCHTEREN, 2—8 Aug. 1945. Geboren: Klasina Harmke, d. v. P. G. Elzes, Kolham; Prouko, z. v. J. A. Wolthuis en G. A. Mulder, Oversch. Ondertrouwd: K. Jongs, 25 j., Schildw. en A. Battjes, 25 j., Siddeb.; E. Klat, 28 j., Kolh. en J. Beishuizen, 24 j., Soest. Gtrouwd K. C. Schuring, 28 j., Slocht. en H. Rensema, 26 j., Slocht.; H. Grunefeld, 28 j., Siddeb. en W. A. Broaders, 22 j., A'dam; G. Smedes, 31 j., Schildw. en G. Puister, 24 j., Siddeb. Overleden: A. K. Koop, 4 j., d. v. H. H. Koop en B. van Wijk, Slocht. (overl. te Gron.); J. Broekema, 35 j., echtg. v. A. van Meurs, Slocht. (ov. te Gron.); J. Hoogakker, 20 j., z. v. T. Hoogakker en I. Wolt, Slocht. (ov. te Gron.); J. P. Eigenberg, 85 j., wedn. van O. Eigenberg, Siddeb.; P. de Vries, 70 j., echtg. v. H. Uildriks, Schildwolde. Schouwburgzaal HOTEL FABER Hoogezand Telef. 22 Woensdag 15 Aug. Gebri's Variété brengteen uitgebreid en musikaal Variété -Pro gramma. Tapdans, Hawaïan, Acrobatiek.T elepathie,Show Band. Aanv. 7.30u. Entrée f 2.(incl. bel.) Kaarten en plaatsbespr. vanaf heden. Gr. Handbaltournooi op Zondag 19 Aug. a.s. op het Sportterrein achter Inst. Hommes, Hoogezand Deeinemende verenigingen leklasse: OlympiaI, Gron., Jahn 21, Stadskanaal, W.I.K. Sappemeer. 2e klasse H.C.W. I, Winsch.,H.C.V. I, Veendam, S.V,H. I, Hgz. Aanv. v.m. 9.30 u, 'smidd. 130 u. 6 wedstrijden Zie voor programma en entrée- prijzen de raambiljetten. H. Melkventersver. Eendracht H.-S. maakt de volgende vacantieregeling bekend 20 Aug.25 Aug. E. T. Stuut, A. Roek, v. Dijk, L. Zwaneveld, H. Scheen, J. Kamphuis. 27 Aug.8 Sept. Tj. Rljkens, H. Nieboer, W. Schrik, J. Gibcus, H, Koekkoek, Chr. Kielman. 13 Sept.8 Sept, A. Huttinga, H. Schrik, P. Kamphuis. De klanten worden ver zocht zolang de melk van een anderen venter te be- trekken. Het Bestuur. Naaiveren. „O.N.A." te Westerbroek. Aangifte van nieuwe leden voor 5 September a.s. bij de Dames de Boer, H. Huisman, E. Luiken, J. Sagel en G. Westerdiep (Meesterslaan). En nu Indië. Het Koloniaal Instituut te Amsterdam organiseert een cursus v. 10 lezingen over Indonesië, verdui- delijkt met lichtbeelden op Woensdagen v. 5-7 uur in Hôtel Faber te beginnen in September. Aanmeld. voor 17 Aug. onder storting v. 3 gulden p. persoon bij H. J. B RO U W E R, Vijverstraat 8, Hoogez. v. Hoogezand en Omstr. Als leerling dezer school kunnen worden toegelaten die Meisjes, die minstens zes klassen derLagere Sch. m. vrucht hebben doorlopen. Aangifte zo spoedig mo ge lijk bij de Secr. Mevr. M. Beukema-Goudsmit, Parklaan 13 (Westerpark) Hoogezand en wel Maan dag- en Donderdagavond na 7 uur of Dinsdag van 23 uur. Namens het Bestuur der Sticht. „Huish.- en Industrie school voor Hoogez. en O. J. Tuin. Voor M. Beuke ma-Goudsmit, ^ecr., Mr. W. J. Benes, Penn meester. Sportv. „Westerbroek" Wordt allen lid van de op te richten Gymn. afd. Allegroepengewenst. Heren en Dames Geh. en ongeh. benevens Kleuters. Aangifte voor 25 Aug. bij K. Postema, Oudew. 22 H. Grimme, Oudew. 62. Vrijdag 17, Zaterd. 18 Aug. half 7 en 9 uur, Zondag 19 Augustus. 4 uur half 7-9 uur O.a. Oorlogsnieuws - de Koningin bezoekt Zeeland en N. Brabant - gekleurde tekenfilm - Sport en Mu- ziekfllms, Plaatsbespr. Vrijdag en Zaterdag aan de kassa van 35 uur. Per Telefoon v. 45 uur. Toegang elke leeftijd, (voor- stelling 9 uur, 18 jaar). Hebt U Stof? Wij maken hiervan gaarne een Mantel, Japon, Rok of Blouse. Met ingang van 16 Aug. heropening van ons geheel gemoderniseerd atelier vooral voor beter maatwerk. Sappemeer. Meisje gevraagd voor Kantoor en Winkel. Drukkerij Oost-Goorecht Sappemeer Zij die in het bezit zijn van een aankoopvergunning voor het kopen van Biggen, kunnen deze inleveren bij de erkende Varkenshandel. E. de BOER, Nieuwelaan E 243a, Kolham. H.H. ROKERS Laat Uw tabak snijden bij J.Klad, Fabriekskade9, Hgz. GEVRAAGD: n. Morgenmeisje of werk ster. R. Moesker, Zuider str. 10, Hoogezand net Meisje of liulp in de huishouding wegensziekte van de vrouw. Abraham Klat, Kleiweg A 189, Zuidbroek Mevr. v. Dijk, Parkstr. 29 Sappemeer, vraagt een fl. Dag- of morgenmeisje net Meisje van 16-18 jaar voor winkel. T. Bakema, v. Royenstr. 40, Hgz. net Dagmeisje. Banket- bakkerij D. v.Dijk, Spm. Dag- of morgenmeisje Café B. Kroon, Kolham E 302 il. Huisnaaister, voor ge- regeld 1 dag per week. Aanb. Hôtel Faber, Hgz. op het kantoor van kan een fl. Steno-ty piste geplaatst worden. Enige kennis der moderne talen gewenst, bij voorkeur M.U.L.O.- of H.B.S.-op- leiding. Br. met uitv, inl. te zenden aan de Directie. Aardappeirooiers. Wed. G. Schrage, Achterdiep 50, Sappemeer. een Kwekersknecht of arbeider. K. v. Alphen, Kalkwijk O 68, Hgz. geoefende en geschoolde Arbeiders door Scheeps- werf Wolthuis, Spm. Aardappeirooiers voor 12 dymt late aardappelen L. J. Munneke, Kalkwijk W 48. Boerd. W. Mulder bekw. Werfchef. Woning disp. N.V.Houthandel v/h Nanninga&Zonen. Win schoterdiep, Groningen nette Bakkersbediende v. direct. H. Schuiling, Bak- ker, Duinstr. 9, Patersw. een Bediende voor kan- toorwerkzaamh. en een fl. typiste. Soll. schrift. P. K, Hartog, accountant, Hgz. Personeel voor de a.s. dorscamp. Wordt in uurl. gewerkt. Aanm. bij den machinist H. Hegeman, Kolham E 536a Verl. Hoofdstr. 10, zoekt voor direct of later aan de Hoofdstr. huis geschikt ot geschikt te maken voor dokterswoning. een grote Hondenmand Aanb. P. V enemakade 71 Kiel-Windeweer nette mod. Kinderwagen Smitslaan ni, Martensh. een Melkkoe, o.w.r.t. een goed bevl. lev, koe, W. Kooi, Spitsbergen. vaste Arbeider met aile werkzaamh. bekend L.J. Munneke. KalkwijkW48 Boerderij W. Mulder Te koop gevraagd Damesmantel en nieuwe schoenen m. 36, o.w.r.t. damesjapon of stof of m. mantel, leeft. 14 jaar of h.overjas Sportterr.str. 76 aile soorten Leesboeken, zoals cowboy's, détective en romans. M. Messchen- dorp, Paulus Lamanstr. 13, Groningen Klapcamera, form. 61/5- 11, o.w.r, voor iets U pas- sends. Fotohuis Conens, Hoogezand 2 Droogkappen m. motor Gcdipl. D.- en H.kapper, H. Prins, Noordbroek i.g.st.z. Eenruiters door B. J. Geling, Verl, Hoofdstr. 62. Hoogezand tweeling Kinderwagen, o. w.r. voor nieuw karpet. Noorderstr. 189, Spm. w. linnen of leeren M.- schoenen m. 36-37, o.w.r. tegen j. leren pantoffels m, 37, H. Huisman Duo (b.d. toren) Slochteren vliegende Hollander of driewieler fietsje of kin- derwipkar ot kinderkrui- wagen. S. J. Hevinga, Landb., Noordbr. A 173 Schipperskacheltje, huis houdkachel, el. fornuis of kookplaat, o.w.r.t. suède jasje m, 42, G. Haayer. J. Huitzingstr. 18. Hgz. M.schoenen m.3 6, o.w.r.t. m.schoenen m. 34*/2 ot heerenrijwiel op luchtb. of i.d. j. Hulzebos, Smits laan 139 Petroleumstel, o.w.r.t, D.- schoenen m. 38'/2. Ker- stiens. Verl.Hoofdstr. 36, Hoogezand aile soorten Vellen, lom- pen, kachels enz. Stuur even bericht en wij komen spoedig. Bel. aanb. F. Pot Erk. Handelaar. v. Roy enstr. 143, Hoogezand Damesjurk, o.w.r.t. in- maakpot. bl. jasje r.t. j,- broek leeft. 13 j., potka- chel t. m.manteltje, leeft. 12 j., d.schoenen m. 36 t. j.schoenen leeft. 12 j., m.- jurkjeleett. ioj.,poppen- wieg en ledikantje tegen iets passends. d. corset t. een p. kussenslopen of d. kousen. Nieuwel. E 244g, Kolham Kinderkruiwagen. S. J. Hevinga, Noordbr. A173 Wandelwagentje, o.w.r.t. linnengoed of jongenspak leeft. 13 j. H. Nieuwold, DijkjeD3io. Slochteren oude Aardappelen gesch. voor varkensvoer en pak- stro voor strooien, G. Mulder, Zuidl.veen Buiten- ot surr.banden, o. w.r,t. tabak en b.banden. G. Mulder, Zuidl.veen M.schoenen m. 35 o.w.r.t. j.schoenen m. 32 en m. schoenen m. 3o,J.Woud- wijk, Slochterweg 26 Zaterdagavond v, Struvé tôt ongeveer de Gado een zilveren Armbandje, aan- denken, bij sluiting een beetje stuk. T.b.t.b. Mej. H. Heininga, v, Royenstr. O 30, Hgz, van Groningen tôt Foxhol een Kinderschoentje D. Haan, Borgweg 7, Foxhol Woningruil wie ruilt Woning, Oude Pekela, Evangelistenlaan 38, met 25 are tuingrond tegen arbeiderswoning in Hoogezand of omg., of wel inwoning alhier. Inl. Simons Metaalhandel en Sloopbedrijf, Hgz., T el.5 6 Komen aanlopen zwartb, Vaars voor plm, 3 weken. T.g.k.t.t.b. bij J. L. Zuur, Kropswolde, Woldweg 44 Te Koop: 250 pak Koolzaadstro H, J. Nieboer, Zuidbroek Tel. No. 1 pr. 1. H.schoenen m 45, o w.r.t. een pr. z.ga.n. Ieder handsch., gevoerd met schaapvacht. Slochterstr 65, Sappemeer pr. D.schoenen m. 41 of42 o;w.r.t. pr. D.schoenen m 40 en pr.d.schoenenm.37 met pl. hak o.w.r.t. m. 31 J. S. de Rook,Sluisweg 34 Kiel pr. leren Pantoffels m. 40 o.w.r.t. een pr. pantoffels m. 42. W. Jungman, Nieuwelaan E 214 pr. Werkschoenen m. 45 o.w.r.t, m. 43. G. Broe kema, Sluisweg 38, Kiel Windeweer pr. nw. m.schoenen m. 38 kl. hak. o.w.r.t. m. 38-39 met pl. hak, E. Heven kamp- Dorpsstr. 40, Kiel Windeweer of te huur Boerderijtje met 7 1 o H. Abouwland E. Noordman, Hoofdweg D 140a, Slochteren pr. Werkschoenen m. 46 47 en 2 fietsbanden o.w.r.t. surr.banden of beste auto band 17-550. J. Tonkens, Slochteren (veld) D 340 of ruilen z.g.a.n. 2 p. D. schoenen m. 37, 2 p. K.- schoenen m. 28, v. o. L baby-uitzet. Slochteren D 117 Te Huur gevraagd net Kosthuis. Brieven Adm. Gado, Hoogezand Verloren enige weken geleden een roodbruine H.schoen. T b.t.t.b.b. P. R Brouwer, Eideweg A 103. Siddeb. 7 Aug. omg. hoek Park- straat-Noorderstr.een van touw geknoopte Bood- schappentas. T.b.t.b.b. D. J. Aeilkema, Noorder straat 117 gouden Ring met rode bloedsteen, initialen G.K. T.h.b.t.t.b.b. H. Deiman Stat.Koflieh., Sappemeer 9 Aug. van Singel3, Hgz. langs Beukemastr. Stati- onsweg naar Stationsstr. Spm. een grijs geruite Jas T.t.b.t.b. Singel 31, Hgz. pas gedorsen vr. gr. Erw- tenstro en grof Koolzaad stro, A, Slagter. Noord- broeksterhamrik een Teef 1 >/2 joud en een nest j. honden. D. Slager, Zuiderstr. 36, Hoogezand plm. 1 >/2 j. oude Boxer h, schitt. dier. Scheepswerl ,.Voorwaarts", Martensh 2 Melkgeiten en een hond Tevensgevr, een i.g.st.z kookkachel. K. Wemmi, Kolham E 469 Kippen, o.w.r.t, jongens- kleding. Stationsweg 6, Hoogezand j.Plusfour, leeft. 17-18 j„ o.w.r.t. voetbalsch. m, 42 of 43, G. Slagter, Borg weg F 198 complété Roeiboot. Smitslaan 44, Hoogezand een Zicht met welhaak en haartuig o.w.r.t, een don- kere damesjapon. M. Ve- ningastr.2i, Hoogezand Koekepannen, z. bon Matth.Kroon: Beenker's Ilzerhandel, Hoogezand Tandem, o.w.r.t. iets an- ders. Knijpsl. E406 Kolh. pr. z.g.a.n, Bokshandsch., pr. goede rubberlaarzen. dekkleed, theekastje, half bont manteltj e,o .w.r.t. iets andersV. Royenstr. 130 beste j. Kalfkoe. kalftijd 10 Aug. Te bevr. Jac. Meijer, Sportterreinstr. 24, Hoogezand oude Kookkachel f 25. Rubingh, Verl. Hoofdstr. Hoogezand 2 pers. 2-delig Stromatras en binnenpot van een kookpot. Wilhelminastr. 18, Sappemeer Staat ter dekking Stierenver. „Kropswolde" stelt ter dekking de stam- b.stier Bert 23769 I af- stammende uit de Kamp.- stieren V Willem III 18328 I, V Willem 15097 I, M.V. Korengarster 62 5066 I.Hoge prod.cijfers welke ter in2age zijn. On- zuivere koeien worden ge- weigerd, Dekgeld stamb.- koeien f 15.niet stam- b.koeien f 10. H, Adams, Kropsw. 39

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 2