■i wijken van Ferrara wordt vochten. Het vliegveld der st< veroverd. In het Westen he pen van 'net 8e leger Fer achter zich. De in wanorde N. terug trekkende D. troep door de Geai, luchtmacht stookt. In Japan hebben vliegen aanvallen gedaan op de i buitenwijken van Tokio. doelen bevonden zich de v brieken te Hitachi die vooi maal werden aangevallen. Eden, Stettinius en Molot hun bespreking over de Poo beëindigd. Hun derde b werd bijgewoond door de Min. van Buit. Zaken Tytoi Er is omtrent het résulta sprekingen nog nietsbekeru Maarschalk Petin is in Z aangekomen. Hij vroeg en toelating om het land binnei op doorreis naar Frankrijk. thans de regelingen voor z naar Frankrijk af. Van de zijde der autorit de bevolking er met den druk op gevvezen, dat het - machtiging van den Provi litairen Commissaris - ver tankgrachten te slechten gooien. Eventueele aanvragen o dernissen - die intusschen deezen gelukkig niet verh hen ons van onze besch .Cultuurbrengers" te bevri een of andere wijze uit -uimen, dienen te worc de Sectie Voorlichting Hoofd-ingenieur van le provincie Groninge motief om deze ta Isnog in stand te late gen «nSârweajyeel^Joelj bruik voor mogelijke verbe' waterstaatkundig gebied. De vondst van het m Anloo heeft aan het lich dat hier een zeer groot aa nen slachtoffer is geword Duitsche overheersching. De mogelijkheid bestaat eenige slachtoffers kunne geidentificeerd. In verband met dit onde den degenen, die vermoed milieleden of bekenden h zijn om gebracht, zoo spo lijk verzocht een photo personen in te leveren bij Commandant, Westerkade 15, Groningen. De Nederlandsche Regei T steeds te Londen. E fn voortdurl 'rijde deel van ■e ministers ve ms land, o.a. tndsche Zake "eeren in de 5 4 BIOSCOOP - HOOGEZAND Grool Actualiieiten Programma. ALLEEM OP DE WERELD" Naaischool Si. Jozeph Stichtin Huishoud- en industriescho en Avondscho Groen en Oranjebloemen Korte P-1edetie!in< l lh treden v. prof. Hakanini, onder welke naam zich een plaatsgenoot schuil houdt, was beschaafd en af. Het vo cale gedeelte (Hawaiïan- en Cowboy- songs) vonden een dankbaar onthaal bij het talrijke publiek, terwijl een kleine showband het geheel muzikaal omlijste. Ailes bij elkaar, een jong ensemble, dat de aandacht en be- langstelling verdient; een gelukkige greep voor een eerste cabaret-avond. Woensdag is te Foxhol een mili taire auto in het Winschoterdiep ge- reden. Donderdag werd de wagen weer op het droge gebracht. Daar geen vuurwerk verkrijg- baar is en de muzikale medewerking kleiner is, dan men verwachtte, heb ben de Feestcommissie Hgz. en de afgevaardigden der buurtver. opnieuw vergaderd over de feestelijkheden op Koninginnedag. Besloten werd tôt een gecostumeerde voetbalwedstrijd van 7 V28% uur en om 9 uur een gondelvaart te beginnen bij de Bonth. Brug. Tôt 26 dezer kunnen aangiften voor gondelvaart en optoeht nog ge- schieden bij de secr. der Feestcom missie, Noordersingel 14. FLITSEN De directie der Engelse poste- rijen deelt mede dat het toelaatbare gewicht van post naar Nederland (w.o. bladen en tijdschriften) is ver- hoogd van 2 tôt 8 Engelse onzen. De rede van den Japansen kei- zer is door de Britse pers zeer on- gunstig ontvangen. Verschillende kranten wijzen er op, dat dit niet een rede is van den vorst van een versla- gen land, maar van een land dat zich gaat klaarmaken voor een revanch. Domei meldt, dat het nog ruim een week kan duren voordat aile troe- pen het vuren hebben gestaakt. Rusland heeft de overgave der Japanners in Mansjoerije per 20 Aug. geëist. Siam heeft zijn oorlogsverkla- ring aan de geallieerden ingetrokken. Schepen en vliegtuigen staan klaar om bezettingstroepen naar Ja pan te brengen. Deze zou uit ca. 1000000 man bestaan. In China zijn moeilijkheden ge- rezen tussen de regering en de com- munisten. Tsjang-Kai-Sjek heeft de communistenleider ter bespreking uitgenodigd. Tôt 18 Aug. mochten bij de Fé déral Reserve Bank biljetten van f 200, f 300, f 500 en f 1000 worden ingeleverd. De koers van f 100. was gelijk aan 37.38. In Engeland zullen de volgende maand de benzine-rantsoenen met 25 worden verhoogd. Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge- boorte van onzen Zoon en Broertje Albert Henk Krieno. Sappemeer, 15 Aug. 1945. Borgercompagn.str. 11. E. Perdon. C. F. Perdon-Hazekamp. Verloofd Auke Vries en Johan E. Roggen 26 Augustus '45. Kolham, E481 Hoogezand, Spoordijk 15. Geen ontvangdag. Het Huwelijk van Reinder W. Nieboer en Ge Hamminga dat was uitgesteld, wordt voltrokken op 23 Augustus 's namiddags om half drie te Hoogezand. Kropswolde, Woldweg 112, Kiel, Sluisweg 58. In plaats van kaarten. Ondertrouwd Maria Catharina Happel en Tjarko Berend Haan. Hoogezand, v. Roijenstr. 87 Winschoten, Bovenburen 10 Huwelijksvoltr. te Hooge zand 1 Sept. 1945,'smorg. 10 uur. Zaterdag 25 Augustus hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders Hendrikus J. Oosterwijk en Catrina Teuben hun 45-j. Echtervereniging te herdenken. Dat ze nog vele jaren in ons midden mogen zijn is de wens van hun dankbare Kinderen, Behuwd- Kleinkinderen. Sappemeer, Slochterstr. 92 Zondag 26 Aug. hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders J. Laning en P. J. LaningHofmann hunne 40-jarige Echtver. te herdenken. Kropswolde, 22 Aug: '45 Hunne dankbare Kinde ren, Behuwd- en Kleinkin deren. Bij deze betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst. bij onze 25-j. Echtver. ondervonden. J. Nieborg W. Nieborg-Kruid. Heden overleed na een ernstige kortstondige ziekte in het Academ. Ziekenhuis te Groningen onze zeer geliefde Zoon en Broer Jannes Berend, in de jeugdige leeftijd van ruim 18 jaar. Siddeburen. 14 Aug, '45. W. Houtman M. Houtman-Bruining Hélium A. G. Steenhuis- Houtman, J. Steenhuis. Siddeburen: K. Houtman I G. W. B. Houtman. De begrafenis zal plaats hebben op Maandag 20 Aug, a.s., 's nam. 2.30 uur. Zij, die den overle- dene de laatste eer wen- sen te bewijzen worden verzocht samen te komen in Café Kool. Heden overleed na een korte doch hevige ziekte onze lieve Kleinzoon en Neef Jannes Berend Houtman, in de jeugdige leeftijd van 18 jaar. Siddeburen, 14 Aug. '45. Uit aller naam Wed. B, Meijer-Ensing. Heden nam de Heere plotseling tôt zich ons enigst lieveling H E N K I E, in de leeftijd van ruim 4'/2 jaar, geliefd Zoontje van J, H. Gnodde B. Gnodde-Siegers. Zwaar valt ons deze slag, maar wij berusten in Hem die enkel liefde en wijsheid is. Sappemeer, 16 Aug.'45. Zuiderstraat 122. De begrafenis zal plaats vinden Maandag 20 Aug. s nam. 2.30 uur. Zi], die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden aan het sterfhuis verzocht. Heden overleed zacht en kalm onze beste Vader Behuwd- en Grootvader Cornelis Visscher, in de ouderdom van 87 jaar, sedert 13 Aug. '36 weduwn. van Fennegien Nieboer. Hoogezand, 15 Aug. '45. Spoorstraat 55. Gron. J. Visscher, F. V isscher-V oorde windt. Hoogez. H. Visscher, L. VisscherZijlman. J. Visscher. T. Visscher- Lamein en Kinderen. Zij, die den overledene de laatste eer willen be wijzen worden verzocht Dinsdag 21 Augustus, s namid. half drie aan het sterfhuis aanwezig te zijn. Boeldag Sappemeer Notaris Mr. P. H. Velsen, aldaar. zal op Maandag 27 Aug. n.m. 2 uur ten verzoeke van Johannes Spoor c.s. Slochterstr. 70, Sappemeer contant, publiek verkopen een inboedel etc, te bezien 1 uur voor den verkoop. Bij deze betuigen wij onze hart. dank aan de Buurtver. Middenstraat en Vrienden voor de belangst. en hulp bij de geboorte van onze tweelingen ondervonden. P. Voorma J. Voorma-Habing en Kinderen. Voor de vele blijken van deelneming onderv. bij het overlijden van onze geliefde Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Jan Stuut, betuigen wij onze oprechten dank. Sappemeer, Aug. '45. Slochterstraat 93. Uit aller naam Wed. T. Stuut-Veentjer. VACANTIE van 27 Aug. tôt 2 Sept, zijn onderst. zaken gesloten. Hoogezand. P. van Dijken, J. Pool. Sappemeer; H. Dieters Dancing Hôtel Schrage Noordbroek. Zondag 19 Aug. Aanv. 7 u. Kaarten vanaf heden verkrijgbaar. van Buuren's Schoenhandel, Pedicure inr. Wegens Vacantie gesloten van 20—27 Augustus. Boeldag Noordbroek Op Woensdag 29 Aug. '45 des middags 2 uur, zal ten verzoeke van den Heer K. Wemmi in het Hôtel Schrage te Noordbroek publiek contant worden verkocht de Inboedel als Secrétaire, Brandkast, Tafels, Leuningstoel, Stoelen Theemeubel, Schilderijen, Spiegels, Régulateur, Baro- meters, groene Vulkachel, Klokstel, Ledikant, Beeldjes, Glas- en Aardewerk. Potten en Pannen, Petroleumstel, Linnenrek, Haverkist, half Mudvat, Timmergereedsch. Tuingereedschap, Handtrek- egge, Kuikenhok en hetgeen meer gepresenteerd zal wor den, te bezichtigen 1 uur voor de de aanvang. R. Zwiers, Notaris, Zuidbroek. Te huur voor de tijd van zes jaar ca. 7'/2 H.A. Bouwland zeer geschikt voor kwekers- grond, in de onmiddellijke nabijheid van de veiling, te verdelen in 4 percelen. Eigendom Mevr. Wed. J. J. Boer. Gegadigden kun nen zich melden aan het Tuinbouwhuis te Sappem Zondagsdienst Doktoren gemeente Slochteren 19 Aug. Dr. Berg, Scharmer Dr. Jensema, Hélium. Hedenavond half 7 en 9 u. Zondag 4 uur - half 7-9 uur O.a. Oorlogsnieuws Koninklijk bezoek aan Zee- land en N. Brabant - ge- kleurde tekenfllm - Sport en Muziekfilms, enz. Maandag 20, Dinsdag 21 en Donderdag 23 Aug. elke dag 2 voorstellingen half 7 en 9 uur, De bekende Amerikaanse filmster Claudette Colbert in Herinner je de dag (Remember the Day). Toegang elke leeftijd, (voor- stelling 9 uur, 18 jaar). Plaatsbespr. op de dag der voorstell van 35 uur. Telefonisch van 45 uur Distributiedienst SLOCHTEREN. Uitreiking Inlegvellen en Nood- kaarten 6e serie. Zitting wordt ge- houden te: Harkstede in „Ons Dorpshuis": Maandag 20 Aug. 912 u. huisno. E 200300 en F 1 75, 14 u. F 76245; Dinsdag 21 Aug. 9—12 u. G 1—150, 1—4 u. G151—319. Slochteren in Café Degenhart: Woensdag 22 Aug. 912 u. C 1 210, 14 u. C211425; Donderdag 23 Aug. 9—12 u. C 426454 en D 1 185, 14u. D 186D 400; Vrijdag 24 Aug. 9—12 u. D 401—514 en E 301 400, 14 u. E 401602. Overschild O.L. School: Zaterdag 25 Aug. 911 y2 u. voor de bevolking van Overschild en omstreken. Volgende week verschijnt een pu- blicatie over uitreikingen in Siddebu ren en Tjuchem. Mede te brengen: De nieuwe stam- kaarten alsmede het lichaam van de Extra Noodkaart, dus het strookje waarop vermeld staat Extra Nood kaart. Voorts wordt bij deze uitrei king een brandstoffenkaart uitgereikt aan eigenbrandturfproducenten, voor zover ingeschreven bij de Gemeente- lijke Commissie voor Turfvoorziening te Slochteren. De aanvraagformulie- ren voor een brandstoffenkaart wor den in het uitreiklokaal ingevuld. Bonnen van de vijfde noodkaart no.'s 575 medebrengen. Komt op tijd Burgemeester en Wet houders van Hoogezand vragen Vrouwelijk Personeel voor huishoudelijke arbeid in het Gemeentelijk Inter- naat. Aan dezelfde inrichting kunnen geplaatst worden enige Mannelijke Krachten, die belast zullen worden met toezicht en leiding bij de studie van leerlingen der Gemeentelijke H.B.S. J. Tuin, burgemeester Th. Hellinga, wnd. secretaris. 1. Zaal DEGENHART Slochteren. Op Zaterdag 18 Aug. 8 uur komt het gezelschap „Dick van Peursen" met het stuk Kaarten vanaf heden f 2.- plusbel. Plaatsbespr. Vrijdag 17 Aug. te 8 uur. De ondergetekende Mr. H. Douwes, Âdvoc. en Pro cureur te Hoogezand maakt bekend, dat hij bij beschik- king van den Militairen Commissaris voor het Distr. Veendam d.d. 19 Juli 1945 is benoemd tôt beheerder over het vermogen van WIL LEM DE WITT, Woort- mansdijk no, 4, DERK OLDENBURGER, Dorps kade 78, en JACOB WIG BOLDUS, Woldweg 28, allen te Hoogezand. In verband hiermede roept de ondergetekende allen op die gelden, goederen of geldswaarden onder zich hebben van genoemde per sonen, aan hen iets verschul- digd zijn, of van hen iets hebben te vorderen, teneinde hiervan mededeling te doen aan den ondergetekende binnen 14 dagen na ver- schijning van dit blad. Nalatigheid wordt gestraft ingevolge art. 153 van het Besl. Herstel Rechtsverkeer. De ondergetekende Mr. H. Douwes, Âdvoc. en Pro cureur te Hoogezand maakt bekend, dat hij bij beschik- king van den Militairen Commissaris voor het Distr. Veendam d.d. 19 Juli 1945 benoemd tôt Bewind- voerder voor de Joodse Gemeente te Hoogezand, Sappemeer, Zuidbroek, Noordbroek en Slochteren In verband hiermede roept ondergetekende allen op die van genoemde Joodse Gemeente gelden, gelds waarden, of goederen onder 2iah hebben of hebben ge- had, aan deze Gemeente iets verschuldigd zijn hiervan iets hebben te vor deren, teneinde hiervan mededeling te doen aan den ondergetekende, binnen 14 dagen na de verschijning van dit blad, in ieder ge- val voor 15 Sept. a.s. Nalatigheid wordt ge straft, ingevolge art. 153 van het Besl. Herst. Rechts verkeer. De Ondergetekende: Mr. H. Douwes, Hoofdstr. 114, Hgz. Sappemeer Aanvang nieuwe cursus 3 September. Opl. Lingerie Costumière en Coupeuse. Tevens Avondcursus. Aangifte van leerlingen kan elke dag plaats vinden. BURGERLÎJKE STANÏË SAPPEMEER, 915 Aug. Geboren: Marchinus, z. v. Marchi- nus Gruisinga en Brigitta Catharina Smit; Klaas Aeilke, z. v. Jacob Wa- termulder en Grietje Bakema; Derk, z v, Hendrik de Boer en Engeltje Huisman; Simon Johann, z. v. Joharn Hendrik Millier en Maria Bakker; Albert Henk Krieno, z. v. Eisse Per don en Catharina Feberika Haze- kamp. Ondertrouwd: Steven Meelker, 45 j. v. Renkum en Anje de Goede, 40 j. v. Spm.; Tiemen Kruijer, 31 j., v. Spm. onl. te Gron., gescheiden echtg. van Auktje Middel en Christina Eli sabeth Wardenaar, 28 j. van Spm.; Anton Veenhoven, 24 j. van Veendam en Telina Engelina Drenth, 24 j. van Sappemeer. Getrouwd: Lenus Wolterman van Zuidbroek en Elizabeth Vroom van Sappemeer. Overleden: Grietje de Vries, 73 j., wed. van Steven Bos; Stoffer Smit- tenberg, 71 j., echtg. v. Geertje Bos. HOOGEZAND, 3—15 Aug. Geboren: Gré, d. v. K. Hoekstra en A. v. Meurs, Hgz.; Jan Lucas, z. v. F. v. d. Pers en M. Zuur, Leek; Anjo, z. v. B. Grimmius en A. Meijer, Hgz.; Allie, z. v. E. Detz en W. Hekert, Hz. Ondertrouwd: Tjarko Berend Haan v. Hoogezand en Omstr. Als leerling dezer school kunnen worden toegelaten die Meisjes, die minstens zes k lasse n der Lagere Sch m. vrucht hebben doorlopen. Aangifte zo spoedig mo- gelijk bij de Secr. Mevr. M. Beukema-Goudsmit, Parklaan 13 (Westerpark) Hoogezand en wel Maan- I- en Donderdagavond na 7 uur of Dinsdag van 23 uur. Namens het Bestuur der Sticht. ..Huish.-enlndustrie- school voor Hoogez. en O J. Tuin. Voorz., M. Beuke ma-Goudsmit, Secr., Mr. W J. Benes, Penn.meester Instituut Boelkes Zuiderstr. 1001 Sappemeer September maand Studie maand Aangifte vanaf heden voor de lessen in: Sténo, Typen Boekhouden, Middenstands opleiding, Talen, Nederl Handelscorresp.. Alg. Ont wikkel. Handsrhriftverbet. Alg. Handelskennis, Steno- Typiste, Kantooropl., Bijw scholieren enz. enz. Lijst van vele geslaagden ter inzage. De Directeur: J. A. Boelkes „ORANJE" Scheemda Zaterdag 25 Augustus en Rennen op de Vlakke baan. Ruim zeven duizend gulden aan geldprijzen. Aanvang half drie. Gevraagd Draaimolen voor de School- en Volks- feesten op 7 en 8 Sept. Aanb. J. Gras, winkelier Kropswolde. Wegens Vacantie is onze zaak van 20 tôt en met 25 Aug. gesloten. D. J. Aeilkema, Sappemeer Donderdag 23 Aug aanvang 7 uur de intéressante ontmoeting H.S.C. I tegen Rest van Hgz.-Spm. ten bate van N.V.H, en H.A.R.K. Kaarten tegen inlevering van tenminste één Lepel, één Vork of één Mes te verkrijgen op Maandag en Dinsdag vanaf 7 uur bij of Gebr. Holtman n.d. Gado Hoogezand, op Dinsdag en Woensdag van 7—9 aan de kassa bij het terrein van H.S.C. en op eventueel nog nader bekend te maken adressen, Jongenskaarten tegen tenminste één Thee of Suikerlepeltje. Tribunek tegen één gaaf bord extra U versiert toch 00k huis en straatvoorde komende feesten te Hoogezand Hôtel STRUVE Sappemeer Morgen ZONDAG Soirée Dansante van 7 tôt n uur. Bandorkest „White Stars" Dancing Hôtel FABER Hoogezand Tel. 22. Zondag 19 Aug., The Dan sant. Aanvang 3 uur. Hôtel „De Nieuwe Brug' Zondag a.s. Dansen. Prima Orkest. Entrée f 1.- plus Bel. Kinderen ben. 18 j.geen toegang. Bestel voor de a.s. Feest- dagen vroegtijdig Uw grote voorraad. H. C. PRENGER Bloemenmagaz. Hoogezand Denkt aan de grote COLLECTE voor het KINDERFEEST en het AVONDFEEST v. groteren op 31 Aug, te Sappemeer. Een dezer da gen wordt U de intekenlijst aangeboden. Stelt de kin deren niet teleur. Het Comité 24 j., Winsch. en Maria Catharina Happel, 22 j., Hgz.; Johannes Har- mannus Wilbrink, 54 j„ Hgz. en Adri- ana Maria Dominica Bol, 41 j., Gron.; Jakob Pepping, 23 j„ Hgz. en Jantjé Draaijer, 22 j., Zuidl.; Willem Jan Gerrit van Hooff, 31 j„ Hgz. en Die- verdina van der Veen, 22 j., Bedum. Getrouwd: F. Berg, 23 j„ Kolham en G. Woltman, 18 j., Hgz.; J. Ves- tering. 25 j., Hilversum en H. Olden- ziel, 27 j., Kiel-Wind.; J. H. Holtman, 33 j., Hgz. en G. B. de Roosz, 22 j., Hgz.;i G. A. Faber, 25 j., Spm. en H. v. d. Laan, 23 j., Hgz.; K. P. v. d. Vlies, 22 j., Sliedreeht en G. Benthem 22 j., Foxhol. Overleden: R. Robroch, 58 j., echtg. v. K. de Vries, overl. te Gron.; J. de Jonge, 4 mnd., z. v. J. de Jonge en E. A. v. d. Werf, Veendam; J. Al- berts, 43 j., echtg. v. W. Ballema, overl. te Gron.; A. Duursema, 78 j., wed. v. P. Udema, Hgz.; A. v. Dalen, 54 j., echtg. v. W. Landman, Hgz. ZUIDBROEK, 9—15 Aug. Geboren: Gezienus, z. v. Steffen Grofsmid en Grietje Kruize. Ondertrouwd: Hommo Pieter Bu- ringh, 29 j., v. Wedde en Albertje Eliza de Boer, 26 j., v. Zuidbr.; Jo hannes Hooghuis, 24 j., v. App.dam en Beerentje van der Veen, 23 j., v. Nieuwolda, onl. te Zuidbroek. Kinderfeest 31 Aug. Sappemeer. Aile Kinderen van 4 t.m 15 j., die deel willen nemen aan genoemde feesten kun nen zich daarvoor opgeven aan de VELO-zaak t.o. Borgerc.brug op Maandag 20 Aug. van 9—12 Indien de Vleesaanvoer het toelaat zijn de SLAGERIJEN de gemeenten Hooge zand-Sappemeer, Noord en Zuidbroek en Slochteren de week van 27 Aug. tôt en met 1 September GESLOTEN. Daar het anders niet mogelijk is dat de slagers vacantie krijgen. wordt in de week van 20 tôt 25 Aug. al het vlees op de bonnen geleverd. Ongetwijfeld is deze, maatregel voor het publiek niet aangenaam, maar de slagers vertrouwen op de goede wil van hun clientèle, om zich voor deze keer de moeite te getroosten, het vlees door wecken, of ders te verduurzamen. Door raambiljetten zal worden bekend gemaakt of de vac doorgang vindt Het Bestuur „Vakgroep Slagerij" afd. Hoogezand in Haren (Gr.) in R.K. ge zin, (3 volw. pers.), een Dienstmeisje, geh. zelfst. kunn. werken. Wasch buitensh.Loon f^p.mnd, Inl. bij Mevr.Ruding, M. Venningastr. 8, 's avonds tusschen 6-8 uur. dir. net Dagmeisje, D. Blaak, b.h.Gemeentehuis Hoogezand Meid-huishoudsteringez. v an 2 pers. Wed. E.Coops, Zuiderstr. Hgz. een Werkster. Mw. Bulle Zuiderstraat 93, Spm Klinkjongens. Ssheepsw. Gebr. Coops, Hgz Vacantie Melkventersver. Eendracht H.-S. maakt de volgende vacantieregeling bekend 20 Aug.-25 Aug. E. T. Stuut, A. Roek, H, Dijk, L. Zwaneveld, H Scheen, J. Kamphuis. 27 Aug. 1 Sept. Tj. Rijkens, H. Nieboer W. Schrik, J. Gibcus, H Koekkoek, Chr. Kielman. 3 Sept.8 Sept, A. Huttinga, H. Schrik, P Kamphuis. De klanten worden ver zocht zolang de melk van een anderen venter te be- trekken. Het Bestuur Wat. de Ver. W. Kleinemeer en B. W Gebrek aan werkkrachten en de gedachte dat het ge maal voldoende capaciteiten bezit, zijn oorzaak dat de waterstaat in den polder in een zodanige toestand ver- keert, dat de bemaling vooral bij overmatige regenval zeer onvoldoende functonneert Tôt grote schade van Land- en Tuinbouw en parti culieretuintjes. Gewezen wordt op de dringende noodzakelijkheid ailes in het werk te stellen het uitschonen der water gangennaar behoren te doen plaats vinden. Het Bestuur v.h. Water- schap, de Voorz,: A. Mulder J.Wz Dame op leeft. zoekt kennis making met dame om mee te wandeîen. Kerslaan 1 Ooster- park, Hoogezand. GEVRAAGD; voor dir. net Dienstmeisje "■Boer, Slochterw. z, Spm. dir. net Morgenmeisje geen was. H.H.Mulder Parkstraat 33, Spm voor dir. een Meisje voor winkel en huishouding. A Pollïng, Kleinemeer net Dagmeisje, voile kost, niet ben. 20 j. F.Strating, Kielsterstraat 34, Hgz. dir. een Dag- of mor genmeisje. Mw, Kranen borg. Jan Huitzingstr, j Hoogezand begin Sept, een Dagmeisje Hoving, Woldweg 121, Kropswolde Verloren Donderd. 9 Aug. laatste voorst. in de bioscoop la- ten liggen een fluwelen Sjaal. T.b.t.b.b. E. Kem- pinga, p/a. Dr. Kok, Slochteren op Kielsterachterw. (oost- kant) vanaf weg Wilder- vank tôt Hoogezand een zw, vilten Dameshoed. T.b.t.b. D. Blaak, bij het Gemeentehuis, Hgz. fl. Morgenmeisje. Slagerij D. Brinkman,' Hgz met Sept, net Dienstmeisje weg. huwelijk dertegenw. De Kandelaar, Hoofdstr. 66, Hgz. net Dagmeisje. Banket bakkerij D. v. Dijk, Spm. een leerl, Bankwerker of iets gevord. In bezit van dipl. Ambachts. Machine rep.inr. J.Garnaat, Kiel sterstraat 51, Hgz. H Aug, na 4.30 u„ vanaf cartonfabr. Beukema Co. tôt Knijpslaan 36 een Sigarettenaansteker. T.b. t.b. H. Dontje, Knijpsl.36 Hoogezand Woningruil van Wilhelminastr. naar Martenshoek ot omg. H. Gibbens, Wilhelminastr. Sappemeer Woning te Amsterdam, v. Ostadestr., tegen woning in de gem. Hgz. of Gron. Inl. J. Meijer, Oudeweg 63, Westerbroek Te koop Koolzaadstro in pakken. SJ.Hevinga, Noordbroek A 173 jonge witte Melkgeit Kropswolde 176 witte Sahnengeit. 3 jgeeft nog 2 1. Singel 3 Hgz. nieuwmelkte Stamboek- koe en een stierkalf, J.G. Topper, Kropswolde Raskonijnen, witweneren nog andere. A. Bakema, Borgerc.straat 14, Spm. voor Scheepsw. J. Patje te Waterhuizen: Klinker, 1 koker, plaatwerkers. 1 afwerker, landlangers en nageljon- gens. Reisgelegenheid is in wording. Aanb. Ar beidsbureau Spm. pr. mooie kalfsl. Laarzen en een pr. werkschoenen kleine maten. o.w.r.t. gr, maat. A. Ruzius, Zuidbr. Trekweg B 193 voor dir. een fl. Landar- beider. S. J, Hevinga. Noordbroek A 173 Aardappelrooiers. H. J. Geling, Borgercomp. H1 Landarbeider, die over enige tijd als bedrijfsleider kan optreden. S. G. Mul- der, Achterdiep 63 voor dir. een Bakkersbe- diende. H. J. J. Blaauw, E 244 F Kolham voor dir. een fl. Bakkers- bediende, niet ben. 18 j. F.Boer, Slochterw.2, Spm. kantoor een Bediende m. ervaring. Fa. J.Pronk Zn„ Kees de Haanstr. 52, Spm, z.g.a.n. pitrieten Salon- wieg met matras en kussen W. de Boer. Kleinemeer 13, Sappemeer zwart gekleed Herenpak, z.g.a.n. Slochterstr. 97, Sappemeer pr. z.g.a.n. leren Laarzen m. 43, o.w.r.t. een pr. z.g. a.n. landschoenen m. 42 ot 43. R. W.Niehuis, Nw. Compagnie 3. Hgz. twee 2-scharige Ploegen, krombandegge, aardap- pelegge. bascule, kruikar, bietenmolen, prikkel- draad, enz. A.Begeman, G 148 Harkstede pr. z.g.a.n. Bokshandsch. pr. goede rubberlaarzen, dekkleed. theekastje, half bontmanteltje, o.w.r.t. iets anders. v. Royenstr. 130 v. dir. Aardappelrooiers R. Smit, Kalkwijk j. Hollanders. R.Kliphuis Kleinemeersterstr. 133 11. Arbeider of knecht. S H. Huisman, landb. Wes terbroek, Gron.weg56 Aardappelrooiers, voor direct te beginnen. T. M. Oldenziel, Tripscompag. Weggeloopen verm. meegenomen onze draadh. Terrier Tippy. Graag ter. tegen bel. E. Hoving, Kerkstr.43Hgz. een Hond. H. Jansen, Kolham E 309 25 Legkippen, i-4krielen 8 henkuikens, kloek met kuikens. 4 postduiven. 2 valkenetten.2 tuimelaars. 2 meeuwen. 4 konijnen, A. Ottens, erk. poelier en veehandel. De Groeve D 60, Zuidlaren. Tevens gevraagd een groot Kip- penhok. antiek eiken Kabinet met kommen. Tebevr,Maan dag 20 Aug. Noorderstr. 82, Spm.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 6