wijken van Ferrara wordt vochten. Het vliegveid der st veroverd. In het Westen he pen van het 8e leger Fer achter zich. De in wanorde N. terug trekkende D. troep door de Geai. luchtmacht stookt. In Japan hebben vliegen aanvallen gedaan op de buitenwijken van Tokio. doelen bevonden zich de brieken te Hitachi die voot maal werden aangevallen. Eden, Stettinius en Molot hun bespreking over de Poo beëindigd. Hun derde b werd bijgewoond door de Min. van Buit. Zaken Tyto Er is omtrent het résulta sprekingen nog niets beken Maarschalk Petin is in Z aangekomen. Hij vroeg en toelating om het land binnei op doorreis naar Frankrijk. thans de regelingen voor z naar Frankrijk af. Van de zijde der autoriti de bevolking er met den n druk op gewezen, dat het - machtiging van den Provir litairen Commissaris - verb tankgrachten te slechten gooien. Eventueele aanvragen on dernissen - die intusschen deezen gelukkig niet verh hen ons van onze besch .Cultuurbrengers" te bevr een of andere wijze uit "uimen, dienen te worc de Sectie Voorlichting Hoofd-ingenieur van le provincie Groninge motief om deze ta Isnog in stand te late gen k bruik voor mogelijke verbe waterstaatkundig gebied. De vondst van het m Anloo heeft aan het licl» dat hier een zeer groot aa nen slachtoffer is geword Duitsche overheersching. De mogelijkheid bestaat eenige slachtoffers kunrn geidentificeerd. In verband met dit ond> den degenen, die vermoec milieleden of bekenden zijn om gebracht, zoo spo lijk verzocht een photo personen in te leveren bij Commandant, Westerkade 15, Groningen. De Nederlandsche Rege steeds te Londen. I te* fn voortduri 'rijde deel van !e ministers ve ms land, o.a. andsche Zakei eeren in de1 MULDER - Naaimachines H. KNIP Telefoonno. 504. Zwanestraat 26a SPIEKER. éorstelfabriek Reparatiebedrijf Jet Noorden" en SIM 0 N S' Sloopbedriji te Hoogezand Korte Metiedelin tôt de deze week in te leveren bon- nen volgen hier enkele mededelingen: Voor elk artikel, dat voor evenre- dige bevoorrading in aanmerking komt, moet een afzonderlijk formu- lier MD 242-01 worden ingevuld, en op de blanco bladzijde de werkvoor- raad worden opgegeven, uitgedrUkt in rantsoenen. De werkvoorraad bestaat uit: goederen in Natura; bon- nen in bezit période 518 Aug. en gehonoreerde bonnen période 19 Aug. 1 Sept.; geldige toewijzingen in be zit en tegoed bij grossiers op geldige toewijzingen. Evenredige toewijzing wordt niet toegepast voor brood, vlees, Engelse biscuits en aardapp, Kinderbiscuits. Toewijzingen 03 worden niet meer uitgereikt. Toewijzingen rijst, waarop als eer- ste dag van de geldigheid 25 Aug. is gestempeld, geven ook recht op kin- derbiscuit. 1 rantsoen is 250 gram rijst of kindermeel of 225 gr. biscuits. Benzine en Smeermiddelen. Hou- ders van gecombineerde machtigin- gen voor benzine en smeermiddelen behoeven deze niet bij de distributie- dienst ter omwisseling in bonnen aan te bieden. Zij kunnen zich recht- streeks tôt den pomphouder wenden. Serviesgoed. Oorlogsgetroffenen, die daarvoor in aanmerking wensen te komen moeten zich wenden tôt de plaatselijke commissie van de ,,Stich- ting Centrale Voorziening te Rotter dam". Voor plaatsen waar geen lo cale commissie is gevestigd volgen nadere mededelingen. Vet. Eerst thans ontvangen wij be- richt, dat naast de bonnen A en B van de extra noodkaart ook inwisse- lingsbon C vôôr 19 dezer bij den sla- ger ingeleverd moest worden. BURGERLIJKE STAND. SLOCHTEREN, 915 Augustus '45. Geboren: Wildrik, z. v. D. Ham- minga en J. Abbring, Harkst.; Aaltje d. v. H. Kreuijer en T. Dijk, Tjuchem; Pieter Walter, z. v. H. van Tholen en H. Veenstra, Siddeburen. Ondertrouwd: P. Smid, 45 j., Ap- pinged. en H. Dall'inga, 34 j., Schild- wolde; J. G. Drijfhamer, 24 j., Appin- gedam en B. Smit, 23 j., Siddeburen; Getrouwd: S. Jager, 27 j., Schildw. en H. E. Schuur, 21 j., Siddeb.; A. J. Moolenaar, 31 j., en J. van Dijken, 32 j., b. v. Overschild. Overleden: A. Zwaneveld, 71 j.. echtg. van E. Woldring, Harkstede. NOORDBROEK, 1—21 Aug. '45. Geboren: Grietje Irene, d. v. Aile Woltjer en Trijntje van der Wesl; Egbert, z. v. Eppo Wieringa en Itske Koster. Ondertrouwd: Sijmen Aukema, 26 J. te Warns en Anje Tonkens, 21 j. te Noordbroek. Hiermede betuigen wij allen onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden. J. P. Huizing. A. J. M. Huizing-Cordes, Hoogezand, Zuiderstr. 34. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling ondervonden bij onze 45-j. echtvereniging. R. Hekert. A. Hekert—Voorzee. Knijpslaan E 407, Aug. '45. Voor de vele blijken van deelneming bij het overlij- den van onze innig gelief- den onvergetelijken Man en Vader Alje Lammert Douwes betuigen we onze dank. Kielwindeweer, Aug. '45. Wed. A. Douwes-Oldenziel Harm Tonnis. Ondergetekende, door overhaast vertrek naar Australie, niet in de gele- genheid om afscheidsbezoe- ken af te leggen, wenst aile kennissen en vrienden het beste toe. K. Stoker. Heden overleed zacht en kalm onze innig ge- liefde Man, Vader, Be- huwd-, Groot- en Over- grootvader Jelis de Jonge, in de ouderdom van 77 jaar. Sappemeer, 17 Aug. '45. Langewijk 18. Uit aller naam T. de Jonge—Bouman. De begrafenis heeft plaats gehad Dinsdag 21 Augustus. Heden behaagde het den Heere uit ons mid- den weg te nemen ons geliefd Kleinzoontje HENKIE, in den ouderdom van ruim 4 jaar. Zalig is het kinderlot, jong ge- storven vroeg bij God. Zijn diepbedroefde Opa en Opoe H. v. Dijken en Echtg. Foxhol, 102. Overleden: Japien Klat. 79 j., wed. van Stienus Weis. OFFICIëLE MEDEDELINGEN. Binnenkort zullen enige duizenden Reserve Officieren worden opgeroe- pen in werkelijke dienst. Hiervoor ko men in de eerste plaats in aanmer king zij, die genegen zijn om opge- roepen te worden. Derhalve moeten Reserve Officie ren, niet ouder dan 45 jaar, die ge negen zijn om te worden opgeroepen voor de dienst bij: A. de Compag- nieën Gezagstroepen in Nederland (bestemd voor handhaving van orde en rust, alsmede bewakingsdiensten), B. nieuw te vormen onderdelen in Ne derland en Duitsland, C. Expédition naire Macht, uitzending 2e helft Sep- tember, resp. begin October a.s. naar Engeland, D. Expéditionnaire Macht, uitzending naar Engeland begin No- vember a.s., zich onverwijld recht- streeks schriftelijk melden bij het Dé partement van Oorlog, Afd. III A, Bureau 6, Plein 4, 's-Gravenhage. Een en ander onder vermelding van 1. naam en voorletters, 2. rang en wapen of dienstvak, 3. waarvoor op- geleid (wapen, onderdeel), 4. geboor- tedatum, 5. huisadres. Na aanmelding volgt oproep van de zijde van het Département van Oorlog, zodat geen bezoeken vooraf Op de gemeentesecretarie te Zuidbroek is plaats voor een Volontair. Diploma 3 jarige H.B.S. of M.U.L.O. is vereist. Aanb. bij den Secretaris. Op Vrijdag 24 Aug, s avonds 8 uur, zal Kolonel DU CROO in t Hôtel Fa ber te Hoogezand een Le- zing houden over het on- derwerp Indië en Wij. Toegangskaartenzijn gra tis verkrijgbaar bij Hôtel Faber, Boekhandel Kremer Sappemeer en Gemeente secretarieën te Sappemeer en Zuidbroek. Zaalopening 7.30 uur. Aug. Den 16 Aug. nam de Heer plotseling tôt zich ons lief vriendje HENKIE, in de leeftijd van ruim 4*/2 jaar, geliefd Zoontje van J. H. Gnodde en B. GnoddeSiegers. Sappemeer, 16 Aug. H. Staal. W. Staal-v. Komen. Siepie. Geertje. Dr. J. van Coevorden Chirurg, Groningen, Ubbo Emmiussingel 23, heeft zijn practijk hervat. Hebt U zich al opgegeven voor de optocht ALLES R1JDT"? Tôt 26 Augus tus kan dat nog. De Secr. zal U graag noteren. Voor Versieringen duizenden Oranjebloemen aanwezig, steeds vers ge- sneden bij K. AMERIKA, Hgz, Knijpslaan Postbus 12 Donderdag 23 aanvang 7 uui de intéressante ontmoeting H.S.C. I tegen Rest van Hgz.-Spm. ten bate van N.V.H. ei H.A.R.K. Kaarten tegen inlevering van tenminste één Lepel, één Vork of één Mes te verkrijgen hedenavond van 79 en morgenavond van 67 uur aan de kassa bij het terrein van H. S. C. Jongenskaarten tegen ten minste één Thee- of Sui kerlepeltje. Tribunekaart tegen één gaaf bord extra. DANSINSTITUUT W. GORENS. Vanaf Maandag 27 Aug. elke dag van 4 tôt 6 uur gelegenheid tôt inschrijving voor de Wintercursus. P.S. Wegens te ver- wachten drukte, verzoeken wij aangifte uiterlijk begin Sept. Ondergetekende houdt zich beleefd aanbevolen voor het sluiten van aile Verze- keringen en het Incasseren van gelden. REDEKER'S Assurantie en Incassobureau Luth. Kerkstraat 50 Sappemeer. Sociale Verzekeri ng De Federatie v. O. V. Groningen Trompstr. 11 Pustbus 4 Tel. 28270 De arbeiders van de aangesloten werkgevers worden er aan herinnerd, dat de rechtsvordering wegens „kraamgeld" (f 55.,bij be- valling van de echtgenote enz.) ..verjaart" door ver- loop van drie maanden, weshalve t.z.v. bevallingen, welke meer dan drie maan den geleden hebben plaats gevonden, geen uitkeringen meer kunnen worden ver- strekt. Wegens vacantie gesloten op 23 en 24 Augustus Zaterdag geopend. TU1N, b.d. Kerk, Zuidbr, Bakkersvereen. H.-S. De prijs van Witbrood is 400 gr. 11i/2 cent 800 gr. 23 cent Roggebrood 4 pond 44 cent 3 pond 33 cent Voor de a.s. Feestdagen grote voorraad Oranje Afrikanen Vers van de Kwekerij G. J. FRANSSEN, Parallelweg 48, Hoogezand Uw adres voor Voerwerken is J. van der Veen. Foxhol G. Imbosstraat No. 91 en No. 201 zijn de Telefoon nummers van onze beide zaken. Ook telefonisch geven we U graag aile mogelijke inlicht BELT U MAAR WIJ STAAN KLAAR. WO LT E RS Meubelmagazijnen „De Concurrent" Martenshoek Sappemeer, Driewieler Verhuur stopgezet wij attenderen er nograaals op dat we wegens slechte banden geen Driewielers meer verhuren. E. KOOI, Sappemeer. Dames Bij ons weer een kleine voor raad sterke biezen tassen verkrijgb. HAAST U B. FRANS. Stationsstr. 89, Sappemeer Voetverzorging Behandeling van aile voet- gebreken. Steunzolen G. W. Verver Hoogezand Telefoon 419, Zuidbroek Herstelplaats voor aile fa brikaten Naaimachines. Reparatieinrichting voor Banjo, Mandoline en Guitaar. R. KLIPHUIS, Kleinemeersterstr. 133, Sap Dancing Hôtel FABER Hoogezand Tel. 22. Zaterdag 25 Augustus '45 in de Zwitserse Bergen met medew. van Gerbi's Show band (10 pers.) „The White Melodians. Àanv. 7.30 u. Van Royenstr. O. 110 Maakt aan zijn klanten bekend, dat hij zijn Petro- leumloop weder hervat. Telefonisch aangesl, H. J. WESTERHUIS. Aardappelen, Binnen en Buitenlands Fruit. Hoogezand, Kielsterstr. 40 Gladiolen Oranje en andere kleuren Vers van de Kwekerij. Tevens Hyacinten-, Tulpen- en Anemonebollen. G. J. FRANSSEN, Parallelweg 48, Hoogezand. Ter overname aangeb. een goed beklante Brandstoffenhandel Gérard Brôerken, Noorderstr. 129, Sappemeer. Haast U Haast U Voor de a.s. feestdagen 30 en 31 Aug., nog een beperkte aantal Oranje, Nederland- se en Canadese vlaggetjes bij H. Blik Bzn., Fabrieks- kade 5 en H. H. Vos, Fabriekskade 32, Hoogez, P.s. Buurtveren. nog kleine kwantums te leveren. kunnen worden toegestaan. Het Hoof i C.V.B., namens dezen Hoofd A.O. Veendam, De Res. Kapi- tein F. v. d. WIJK. Naar aanleiding van vele vragen aan diverse instanties gericht door adspirant Oorlogsvrijwilligers of ge- interesseerde bloedverwanten om trent de bezoldiging en vergoeding, welke Oorlogsvrijwilligers genieten en omtrent de wijze van uitbetaling, wordt door het Hoofd C.V.B. hierbij bekend gemaakt, dat aile inlichtingen terzake zijn te verkrijgen bij elk Aan- meldingsbureau voor Oorlogsvrijwil ligers. Het Hoofd C.V.B namens dezen, Hoofd A.O. Veendam, De Res. Kapi- tein F. v. d. WIJK. Het Hoofd van Plaatselijke Politie, als bedoeld in artikel 1 van de Vreemdelingenverordening, in de ge meente SAPPEMEER; Gezien artikel 4 van voornoemde verordening; VORDERT en zulks on- verminderd de bijzondere vorderin- gen, die, ingevolge dat artikel, door de daartoe bevoegde ambtenaren kunnen worden gesteld: dat aile vreemdelingen nlet-Nederlanders, dus ook statenlozen) die hun woon- of verblijfplaats hebben of vertoeven in de gemeente SAPPEMEER zich op: 23 en 24 Augustus 1945, des BRUGWACHTER gevraagd. Het Bestuur van het Wa- terschap de Westerbroek- stermadepolder te Wester- broek vraagt voor spoedige indiensttreding een Brug- wachter voor de bediening van de Pontonbrug. Brie- ven met opgaaf van ver- langd loon voor 25 Aug. a.s. te zenden aan J. Ho- genberg te Westerbroek, waar tevens inlichtingen te verkrijgen zijn. Hôtel STRUVE Sappemeer HEDEN AVOND Soirée Dansante van 7 tôt ii uur, Dansorkest The White Stars Aile soorten Touwwerk Strengtouw, Staltouw en kleine partij Zichtmachine- papiertouw K. GEERDES, M. Veningastr. 91 - Hgz. Tegen inlevering van Boter (Margarine) en Suiker heb ben wij keuze uit 22 soor ten zeer fijne kwaliteiten BOTERKOEKJES, Grote sortering Gebak Zandgebak enz. Aile dagen verse producten. Speciaal adres voor het verzorgen van Uw feesten en partijen. Banketbakk. GEERTS Martenshoek Tel. 147 Kinderfeest 31 Aug. Sappemeer. Aile kinderen van 4 t.m. 15 jaar, die zich Maandag niet hebben opgegeven voor genoemd feest, worden als nog in de gelegenheid gesteld dit Donderdag 23 Aug. te doen van 10—11 uur aan de Velo-zaak t o. de Bor gercomp.brug. Tevens wordt er op attent gemaakt dat voor de ver sieringen die in de op de feestdag te houden optocht worden meegedragen of meegereden, bijzonder aar- dige prijzen zijn beschikbaar gesteld. T R E BO R-SCHOOL Scheikundig Onderricht verplaatst naar Groningen Binnenkort wederom aan vang nieuwe clubs. Vraagt prospectus. Weer Telef. aangesl. onder no. 507 Ook kunnen wij weer Tandenborstels leveren (oude monturen inleveren). Slochterweg 33, Sappemeer Wij Repareren weer al Uw Ondergoederen, Kou- sen en Sokken. Aile goe deren die nog in ons bezit zijn liggen in de fabriek gereed en worden spoedig gezonden. Ook leveren wij vlug aile goederen op Uw vergunningen. L. DEUNTJE, Manufacturen Kerkstr. 13 Hoogezand. Voor Voerwerken en Ple- zierritjes is uw adres E. DAMHOF, Kleinemeer 148, Sappemeer. RODE-KRUIS Aanvang van de cursus voor E H.B.O. voor verlenging der E-H.B.O.-Diploma's op morgen Donderdagavond 8 in het Parkhotel. Het Bestuur. vraagt fl. Jongeman met commerciele aanleg en op- pervlakkige kennis van ijzer en machinerieën om t. z. t. zelfstandig te kunnen op- treden. Leeft. ca. 20 jaar. Uitv. soll. onder opgave van verlangd salaris worden al- leen schrift. ingewacht. De ondergetekende maakt bekend dat hij bij beschik- king van den Militairen Commissaris van 15 Aug. 1945 is benoemd tôt beheer- der over het vermogen van Lambertus Kraner|korg, te Hoogezand. Hij roept allen die gelden, geldswaarden, effecten of goederen onder zich hebben van bovengenoemde persoon of die enige vordering op hem hebben dan wel aan hem iets verschuldigd zijn op, om hiervan opgaaf of mededeling te doen aan onderget. voor 7 Sept. 1945. Mr. J. H. Bast. Hoofdstr. 114, Hoogezand. Degenen, die tôt op heden nog rekeningen hebben in te dienen bij de Technische Dienst, worden verzocht dit te doen voor 31 Augustus e.k. ten Kantore van de Techn. Dienst, Spoorstraat 2, Hgz. Burgermeisje wil graag 28 Aug. vieren met meisje of jongen, 24-30 jaar. Parallel weg 39, Hgz. GEVRAAGD: Meisje v. de morgenuren ofwerkster. J. Smit, P. Venemakade 75Kiel-W. voor directMeisje ofnette Werkvrouw door H. J. Geling bij Station Spm.-O een net Meisje v. Dag of Dag en Nacht. H. Bodewes, Verl. Hoofdstr. 88 Hoogezand een Dienstmeisje, 't Ho- gehuis. Slochteren voor direct een net Dienst meisje, Jac. v.d. Woude, Bakkerij Heiligel. Zuidbr. voor direct hulp in de huishouding, Mevrouw Okken-Brand,Stationsstr. 85. Sappemeer voor direct een net Dag- meisje, L. Brian, Slocht, een Dagmeisje. S. ten Cate, kapper, Zuiderstr. 114. Sappemeer. T. H. Hartog-Hattuma Parallelweg u, Hoogez, vr. voor direct een flinke eerlijke Dienstbode voor de morgenuren, die haar bij afwezigh. geheel kan vervangentegen goed loon en een goede behandeling. nette Loopjongen. Boek handel Roukes, Hgz.-Spm een nette 2e bediende. fa. J. Knol en Zn., Brood- Koek- en Banketb., Hgz. Aardappelrooiers. H. Schildkamp Azn., Kiel- diep, Hgz, Huishoudster voor direct, Huwelijk niet uitgesloten. door nette werkman kinderen. G. W. Imbos straat 25, Foxhol. ilinke Bakkersbediende tegen 1 Sept, of eerder J. A. Groenewold, Noor derstraat 169, Sappem. voor direct bedienden. Kleinemeer, 2 Bakkers- A. Polling Sappemeer voor direct een Ilinke Winkeljulfrouw. Levens middelenbedrijf Jo Koe neman, Sappemeer Meisje voor winkel huishouding. meer hulp aanwezig. A. Polling, Kleinemeer, Sappemeer voor Arnhem Timmer lieden, Metselaars en Opperlieden tegen hoog loon. Inl. bij J. Scheen Zuiderstr. 20, Sappem. Gevonden een Horloge. T.t.b.b. K. Klazema. Hoofdstr. 56, Hoogezand Verloren Portemonnaie metinhoud o.a. geld en distributiebe- scheiden, 3 extra Noodk. T.b.t.b.b. J. C. Kolk, Kalkwijk O 66 Te Huur aangeb. Naweide van 1.34 H.A. grasland of weide voor jongvee. G. Kloosterhuis Kropswolde ruime Weide voor enige pinken. E, Lok, Foxhol Te Huur gevraagd een goed Werkpaard tôt Dec. G. H. Swart. Landb, Tripscompagnie G 16 Boerderij groot plm. 20 H.A. met vooruitb. der huur. Br. T. K. Kre mer, Noorderstr., Sapp, Te Koop gevraagd een electro motor enpomp o.w.r.t. benzinemotor Deutz 4>/2p.k.compl.met pomp, gemont. op wagen B.H, Wortelboer, Gron.- weg 30, Wersterbroek Meisjesmantel leeftijd 12 j. o. w. r. voor jongens Garb. Overjas leett. plm. 14 j. B. Tui- zenga, Wachtpost 88, Zuidbroek, zwarte Haardkachel o. w. r. v. Melkgeit. H. Kraai, Slochterweg paar beste leren Laar- zen m. 42 of 43. F. Zuidema, KalkwijkW46 paar Jongensschoenen m. 42 en een p. m. 38 o. w. r, voor 40 en 36. S. J. de Vries, Achter de Wal D 160, Zuidbr. Kippen, Kuikens of Eenden tevens te koop een beste Melkgeit o. w. r. t. iets anders. G. Prins, Dorpsstraat 138, Kielwindeweer. oude kw. Kinderwagen o. w. r. t. zijden Blouse en bijbet. Kleinemeer sterstr. 113, Sappemeer Boeken voor opleiding huishoudkundige deel I. A. Barkman, Zuiderstr, 1, Sappemeer. voormiddags tussen 9 en 12 uur in persoon voorzien van hun identiteits- papieren bij hem aanmelden ten ge- meentehuize. Onverminderd de ande re maatregelen, welke kunnen worden getroffen, ten aanzien van den vreemdeling, die voornoemde aanmel- dingsplicht niet nakomt, wordt deze, als schuldig aan overtreding ingevol ge artikel 26, le lid van het Besluit op de bijzondere staat van beleg, ge- straft met hechtenis van ten hoog- ste 1 jaar of geldboete van ten hoog- ste f 2000. Deze vordering is niet van toepas- sing op: 1. vreemde burgerlijke amb tenaren, geen vijandelijke onderdanen zijnde, die in het in bijzondere staat van beleg verkerende gebied moeten verblijven of dit moeten verlaten, mits voorzien van een dipplomatiek visum, verleend door een daartoe be- voegden Nederlandsen diplomatieken ambtenaar. 2. de personen, die beho- ren tôt de geallieerde strijdkrachten of met toestemming van de militaire overheid onderdelen van die strijd krachten vergezellen of volgen. Sappemeer, 18 Aug. 1945. De Bur- gemeester van Sappemeer, Hoofd v. de plaatselijke Politie voomoemd, G. BOER, l.-B. Hoofdred. R. F. Kremer; Redacteu- ren J. B. D. Lammers en H. Bonewit. pits Petroleumstel o. w voor beste Hanglamp Mathador brander. P. Venemakade 87, Kielw Karpet, o.w.r.t. voor oorl. kinderwagen. H. Slag, Grunostr. 4b, Groningen Kinderwagen, o.w.r.t. een nieuwe D.blouse. Kleine meersterstr. 113, Spm. Gummikousen m. 7 Brandstofbedrijf Gebr. Kruier, Zuidbroek pr. H.schoenen m. 46, w.r.t. een pr. z.g.a.n, h. schoenen m. 45. Wold- weg 100, Kropswolde grijs of blauwH.costuum m. 48, o.w.r.t. een z.g.a.n. donker gestr. H.costuum m. 52. H. Deiman. Stat.- Koiïiehuis, Spm.O. elec. Lamp (verm. gas- lamp) T. E. Duiker, Verl. Hoofdstr. 32, Hgz. een melkgeit. Beukemastr 28. Hoogezand. v.o. H. Overjas o.w.r.t. H. Costuum. E. Keizer. Borgercompagnie 29. Landzijde Muntendam eenVolbloed Merrieveu- len met witte papieren. Bles met 4 witte sokken. W. Oldenziel. Woldweg 91. Kropswolde jonge konijnen 7 weken oud. S. Keppenga D 384 Slochteren,' Hollander voedster met jongen en halfwas. H. V eenma, Kleinemeerster- straat 85 pr. K.schoenen m. 28 ot j. overjasje of j.kleertjes leeft. 4 j., o.w.r.t. een pr d.schoenenm.37 m. 3/4h Winkelhoek 40, Spm. pr. lage D.schoenenm.40 o.w.r.t. nieuwe v.o. schoe- nen m. 39. E. Venema, D 159, Achter de Wal Zuidbroek pr. D.schoenen m. 36-37 o.w.r.t. pr. h.schoenen m 42. J, Lamein, Kalk wijk O 42, Hgz. leren Actetas, o.w.r.t. een pr. z.g.a n, j.schoenen m 35. B. Pot, Smitslaan îyg Foxhol Te Koop partij volwassen Tabaks planten en Melkgeit o.w r. t. Fietsbanden. J.longs ma, Schildwolde C 22. emge Surrogaatbanden. Sportterreinstr. 32, Hoo- zand. lurger Woonhuis te Schildwolde. H. Geling, Pieter Sneeuwplein 3 te Veendam. Tel. 744. nest jonge Mol- en Bun singhonden. Kalkwijk W 59, Hoogezand Wieg en Hangklok. H. Kannegieter, Nw.laan E 223, Kolham. Petroleum- Vergassers, zonder Bon. Matth. Kroon. Beenker's Yzer- handel. Hoogezand. een paar D, Schoenen m. 37 1 Damesmantel m. 40 en m. witte Kees zeer waaks, R, Kok. Achter de Wal. 14.3. Zuidbroek. Hollander met 7 pr jongen 9 weken oud. o. w. r. t. 1 p. Voetbal- schoenen m. 43 of 44. E. Luiken. Meesterslaan 3. Westerbroek. pootaard. Voran A A. Wilpo AA. A. Ultimus B Lingbeek. Kielwinde weer 97 of ruilen Leren H. Pan toftels m. 41 en tennissch. m. 38 t. D.Sch. p. h. m.41 Elast. gordel kl. m. t. lap Stof. Parkstr. 22. Spm. een Plusfourpak, o. kw, .w.r.t. werkschoenen m. 44-45. Heerenstr.59Spm. Melkgeit Sporttereinstr. Hoogezand. Wasmachine met mo tor. ow. r. t. Trapnaai- machine. Knijpslaan E 434. Kolham. Damesmantel en nieuwe schoenen m. 36, o.w.r.t. damesjapon of stof of m. mantel, leeft. 14 jaar of h.oyerjas Sportterr.str. 76 een 2 pers. Zeilkano met tuig. Herenstr. i43.Sapm. Koolzaad Stro in pakken K. B. Bouman. Jagers- wijk. 3. Sappemeer. jonge Honden. Van Royenstr. 88.Hoogezand Schippertje, 8 mnd., reu. Makel, Schaaphok, Noor derstr. 85, Spm. Koolzaadstro in pakken H. Bazuin, Zuidbr, C 44 7-10 weeks Konijnen, A. Bijma, Westeind C 59a Zuidbroek j. Geit en 25jgramofoonpl. tevens ruilen een paar j. schoenen m. 38 tegen m. 40of4i. Wed. P. Nieu- wold, Muggebeek E 539a Kolham een nw, Parapluistander en een nw. klerenhanger. Hendrik Watermulder. Herenstraat 67. Sappm. mooiFoxhond goede rat- tenvanger 2 jaar oud. E.Grofsmid. Herenstr 161 Sappemeer. 1 wandelwagentje o. w.r. tegen een damesfiets, S. Speelman, Foxham Hoofdweg 15, Hgz. "st. langh. Pues, ouders beide N.H.S.B. met veel Diets stambloed, geb. 7 Juni '45. J, Siebega, Tandarts, Hgz. of ruilen z.g.a.n. 2 p. D. schoenen m. 37, 2 p. K. schoenen m. 28. v. o.l. baby-uitzet. Slochteren D 117 Legerhond, 8 mnd. 2 p. nw. J.schoenen m. 36 tegen m. 34, 1 p. nw. D. schoenen, driekw. hak, m. 37, tegen m.schoenen met pl. hak,m. 34. Nieuweweg 4-3, p. D.schoenen m. 37 of38 o.w.r.t, h.schoenen m. 41 Noorderstr. 22, Spm. goede surr.band, o.w.r.t. 2 ijzeren pannen en eenem. theepot. Noordbr. A 186 Kamerkachel, o.w.r.t. el. verwarmingskacheltje m. bijbetaling. B. Koning, Slochteren D 259c 2 p. Ledikant m. matras, o.w.r.t. v.o. mod. kinder wagen. E. Smid, Slocht. D 259b

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 2