1 H J Programma^TEÊSTELfjRHEDEI^ wijken van Ferrara wordt vochten. Het vliegveld der st veroverd. In het Westen he pen van iiet 8e leger Fe achter zich. De in wanorde N. terug trekkende D. troep door de Geai, luchtmacht stookt. In Japan hebben vliege aanvallen gedaan op de i buitenwijken van Tokio. doelen bevonden zich de brieken te Hitachi die voo maal werden aangevallen. Eden, Stettinius en Molo hun bespreking over de Poo beëindigd. Hun derde b werd bijgewoond door d. Min. van Buit. Zaken Tyto Er is omtrent het résulta sprekingen nog nietsbeken Maarschalk Petin is in 2 aangekomen. Hij vroeg er toelating om het land binne op doorreis naar Frankrijk. thans de regelingen voor z naar Frankrijk af. Korte Madedefin Van de zijde der autorib de bevolking er met den r druk op gewezen, dat het machtiging van den Provii litairen Corrmissaris - verb tankgrachten te siechten gooien. Eventueele aanvragen on dernissen - die intusschen deezen gelukkig niet verh hen ons van onze bescb Cultuurbrengers" te bevr een of andere wijze ui1 'uimen, dienen te worc de Sectie Voorlichting Hoofd-ingenieur van le provincie Groninge motief om deze t; Isnog in stand te lat gen W^reç^flJaeeJ^togl bruik voor mogelijke verbe waterstaatkundig gebied De vondst van het m Anloo heeît aan het lich dat-hier een zeer groot ai nen slachtoffer is geworc Duitsche overheersching. De mogelijkheid bestaat eenige slachtoffers kunu geidentificeerd. In verband met dit ond den degenen, die vermoec milieleden of bekenden zijn om gebracht, zoo spo lijk verzocht een photo personen in te leveren bij Commandant, Westerkade 15, Groningen. De Nederlandsche Rege T steeds te Londen. te* m voortduri 'rijde deel van, !e ministers v< ms land, o.a. andsche Zakei eeren in de' Jelis de Jonge, in de ouderd. v. 77 jaar. S. G. Meihuizen, arts hervat Dinsdag 28 Aug. de praktijk. Boeldag Sappemeer. F. V. V. I-OOSTERPARKERSI BIOSCOOP HOOGEZAHD Oranjeverenig. Jranje-Nassau" Hoogezand op 30 en 31 Augustus. Gpenbare Uitleenbibliotliealt Vacantie VAKGROEP KAPPERS H,S. publiek gesloten. Attentie. Vlaggetjes. Te Koop gevraagd P aanvr. met deze werkzaamheden is begonnen. Vlees. Met ingang van 2 Sept, wordt wordt het rantsoen terugge- bracht op 100 gram per persoon per week. Men zal pogen ook nog ge- conserveerd vlees of vis beschikbaar te stellen. KWEItERSBELANGEN „0. B." Tôt a.s. Maandagavond, 27 Aug. wordt gelegenheid gegeven voor het nabestellen van zaad. 22 Augustus 1945. BUKGEELIJKE STAND. SAPPEMEER, 1622 Aug. 1945. Geboren: Jan, z. v. Johannes Gé rard Graler en Maria Harmina van Dalen, won. te Hgz.; Jan, z. v. Be- rend Lukje en Trijntje Atje Sicca- ma; Gerhardus Johannes, z. v. Joze- phus Harmannus Geling en Anna Jo- hanna Bos. Ondertrouwd: Henderikus Harman nus Mulder, 30 j., Hgz. en Agatha Margaretha Schomaker, 23 j., Spm.; Lambertus Joachim Breurken, 37 j., Kloosterburen en Gouisa Poulowna Timans, 35 j., Spm.; Jan Dijk, 19 j., Hgz. en Willemke Knoop, 19 j., Spm. Getrouwd: Tjarko Albert Edzes, Hgz. en Afina Jantina Homan, Spm. Overleden: Jelis de Jonge, 77 j., echtg. van Tijtje Bouman. Met grôte blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje Pieterke Trijntje K. Grasdijk C. Grasdijk-Rammelaar. Woudbloera F 108. 16 Augustus 1945. Metgrote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon JAN. Sappemeer, 20 Aug. 1945. Noorderstraat 175. B. Lukje T. Lukje-Siccama Tijdelijk St. Jozefstichting Sappemeer. Ondertrouwd. Drewes K. Zuidema en Hanny v.d. Pol Eindhoven, 20 Aug. '45. Dahliastraat 5. Ondertrouwd. Aalderik Bos en Grietje Thoma hebben de eer U, mede namens wederz. Ouders, kennis te geven van hun voorgen. Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 29 Aug. a.s. des namidd. 4 uur te Hoogezand. Kielwindew., Dorpsstr. 73. Woudbloem 596. Gelegenheid te feliciteren van 56 uur Toek. adres Kielwindeweer, Dorpsstraat 108. Steven Meelker en Anje de Goede geven U kennis van hun voorgen. Huwelijk, waarvan de voltr. zal plaats vinden op Donderdag 6 Sept, te Sappemeer. Kerkelijke inzegening in de N. H. Kerk te Sappemeer om 10.30 uur door den WelEerw. Heer Ds. C. A Schenk. Receptie Slochterstr. 120' van 45 uur. Vrijdag 31 Aug. hopen D.V. onze geliefde Ouders Gerrit Brans en Klaassien Brans-Klunder te gedenken, dat ze 50 jaar geleden in de Echt zijn verbonden. Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Borgweg. Augustus '45 Zaterdag i Sept, hopen onze geliefde Ouders Hermannus Hartman en Maniea van Duinen hun 45-j. Echtver. te herd Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankb. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Hoogezand. Spoordijk 12 Maandag 27 Aug. hopen onze gel. Ouders, Behuwd- en Grootouders H. Knip G. Knipde Keijzer hun 35-j. Echtver. te herd. Dat ze nog lang in ons midden mogen zijn is de wens van hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein kinderen en verloofden. Van Royenstsaat O 110 Hartelijk dank aan allen die hulp en bijstand hebben verleend bij de geboorte van ons Dochtertje. K. Grasdijk C. Grasdijk-Rammelaar 16 Augustus 1945. Woudbloem F 108. HOOGEZAND, 16--22 Aug. 1945. Geboren: Grietje Tantje, d. v. San- der Venema en Geessie Tonnis, Kropsw. Gezina, d. v. Heertje Brug- ge en Klaassien Speelman, Foxham. Ondertrouwd: Harm Dontje, 46 j., en Hendrikje Kanr.ing, 32 j., b. v. Hgz.; Henderikus Harmannus Mul der, 30 j., Hgz. en Agatha Margare tha Schomaker, 23 j., Spm.; Harman nus Kliphuis, 26 j., Hgz. en Aaltje Hof, 29 j., Veend.; Hindrik Venema, 27 j., Hgz. en Frederika Huizinga, 19 j., Hgz.; Hindrik de Muinck, 30 j., Hgz. en Martha van der Molen, 33 j., Beilen, binnen de laatste zes maan- den te Termunten. Getrouwd: Reinder Willem Nieboer 27 j., Hgz., binnen de laatste zes maanden te Finsterwolde, en Geertje Hamminga, 28 j., Kiel-Windeweer; Albert Smit, 50 j., Hgz. en Magrietha Johanna Hendrilca Lukkien, 38 j.Hgz. Overleden: Kornelis Visscher, 87 j., Hgz., wedn. van Fennegien Nieboer. SLOCHTEREN, 1622 Aug. 1945. Geboren: Pieterke Trijntje, d. v. K. Grasdijk en C. G. Rammelaar, Schar- mer; Sake, z. v. R. Meijer en G. Ha- zenhoek, Schildw.; Hilligje, d. v. H. Vries en L. Kiers, Slocht.; Anna Geer tje, d. v. W. Uuldersma en J. Wolgen, Siddeb.; Jantje Harmina,, d. v. H. Kempinga en J. Timmer, Kolham; Annet Marianne, d. v. J. Gras en C. H. van den Bijtel, Scharmer. Ondertrouwd: M. Tuinema, 28 j., en I. Hovinga, 23 j., b. v. Siddeb.; Ch. W. Simmons, 30 j., Prince George (British Columbia in Canada) en A. Haan, 16 j., Hélium. Getrouwd: J. J. Pentinga, 23 j. en F. Doorn. 34 j., b. v. Harkst.; R. van der Woude, 19 j., Zuidbr. en T Blaauw, 20 j., Slocht.; Joh. Noordhof 22 j., Hélium en E. Middel. 21 j., Schildw.; B. Kok, 28 j., Farmsum en A. van Dam, 26 j., Siddeb.; H. Nie- hof, 20 j., Siddeb. en G. A. Nanning, 20 j., Tjuchem; A. Evenhuis, 35 j., Harkstede en T. Rensema, 32 j., Overschild. Overleden: K. Bos, 33 j., ongeh. Harkstede; J. K. Noordman, 4 mnd., z. v. H. H. Noordman en A. Wollinga Schildwolde (overl. te Gron.); J. B Houtman, 18 j„ z. v. W. Houtman en M. Buining, Siddeb. (overl. te Gron.); J. Vos, 1 mnd., z. v. H. Vos en g'. Hartman, Siddeb. (overl. te Gron A. Draijer, 26 j„ d. v. K. Draijer eri F. de Vries, Slochteren. ZUIDBROEK, 1622 Aug. 1945. Geboren: Frans, z. v. Frederik Brust en Jantje Menkema. Overleden: Eppo ten Cate, 53 j., echtg. van Jantje Muntendam. Hoofdred.: R. F. Kremer; Redacteu- ren J. D. B. Lammerts en H. Bonewit Hecien overleed tôt onze diepe droefheid in het Kinderziekenhuis te Groningen ons i'nnig gel. Zoontje en Broertje JAN, in de ouderd. v. 5 weken. Siddeburen. 15 Aug. '45. H. Vos G. Vos-Hartman Harm. Heden overleed zacht en kalm onze innig gel. Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader v. Royenstr. 17 Aug. '45. P. de jonge, H. de Jonge- Zwaneveld, J. Jonge. G. de Jonge-Grofsmid, W. de Jonge, O. de Jonge-Rimskaja, B. de Jonge, H. J. de'Jonge en Achterkleinkind. Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Dochter A L I D A, in de ouderdom van ruim 26 jaar. Slochteren, 21 Aug. '45. Uit aller naam Fam. K. Draaijer. F. Draijerde Fries. R. Huizing J. Huizing-Venema, brengen hun hart. dank voor de belangst. bij hun 25-j. Echtver. ondervonden. Zondagsdienst Doktoren gemeente Slochteren 26 Aug. Dr. Kok, Slochte ren^ Dr. Kriiger, Siddeburen ZONDAG 26 Augustus OANSEN Aanv. 6 uur. Café Huisman, Westerbr. Zondagsdienst Doktoren HoogezandSappemeer 26 Aug. Dr. v. d. Kooi. Dr. J. Beukema is afwezig van 27 Aug. tôt 3 Sept. Waarneming Dr. Gischler. IDANSINSTITUUT W. GORENS. Vanaf Maandag 27 Aug.elke dag van 4-6 uur gelegenheid tôt inschrijving voor de Wintercursus. P.S. Wegens te verwachten drukte, verzoeken wij aangifte uiterlijk begin Sept. Notaris Mr. P. H. Velsen, aldaar. zal op Maandag 27 Aug. n.m. 2 uur ten verzoeke van Johannes Spoor c.s. Slochterstr. 70, Sappemeer contant, publiek verkopen een inboedel etc, te bezien ljiur voor den verkoop. Heden overleed zeer onverwachts onze gel. Man. Vader, Behuwd- en Grootvader Eppo ten Cate, in de leeftijd van ruim 53 jaar. Diepbedroefd geven wij hiervan kennis aan Familie, Vrienden en bekenden. Zuidbroek, 22 Aug. '45. Haltepad 157. Wed. E. ten Cate- Muntendam, Kinderen, Behuwd- en Kl.kinderen. De begrafenis zal plaats vinden Maandag n.m. 2 u. .Volgen vrij. Moesten wij voor 6 maanden onzen lieven Broer en Zwager Albert ten Cate, voor drie mnd. onzen gel. Zoon Evert grafwaarts zien dragen, thans trof ons weer een gevoelige slag door het plotselinge overlijden v. onzen lieven Broer en Zwager Eppo ten Cate. Zuidbroek, 22 Aug. '45. F. Venema C. Venema-ten Cate. Rust zacht lieve Eppo. Hiermede betuig ik mijn hart. dank voor de vele blijken van deeln. bij het overlijden van mijn innig geliefde Vrouw en der Kin deren zorgdragende Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Aaltje van Dalen. Hgz,, M. Veningastr. 105. Uit aller naam W. Landman. Wegens vacantie gesloten op 27. 28, 29 en 30 Aug. ~UIN, bij de Kerk Zuidbroek. Zondag 26 Augustus Aanvang 2 uur. Boeldag Noordbroek Op Woensdag 29 Aug. '45 des middags 2 uur, zal ten verzoeke van den Heer K. Wemmi in het Hôtel Schrage te Noordbroek publiek contant worden verkocht de Inboedel als Secrétaire, Brandkast, Tafels, Leuningstoel, Stoelen Theemeubel, Schilderijen, Spiegels, Régulateur, Baro- meters, groene Vulkachel, Klokstel, Ledikant, Beeldjes, Glas- en Aardewerk. Potten en Pannen, Petroleumstel, Linnenrek, Haverkist, half Mudvat, Timmergereedsch. Tuingereedschap, Handtrek- egge, Kuikenhok en hetgeen meer gepresenteerd zal wor den, verder zal mede wor den verkocht Brandkast, Halfkastklok, Linnenkast, Stoelen met leer, Armstoel met leer, Kookkachel met pijp, Kinderledikant, Ma- trassen, Kinderwagen en Klapkarretje, te bezichti- gen 1 uur voor de de aan vang. R. Zwiers, Notaris, Zuidbroek. Maandag 27, Dinsdag 28 en Donderdag 30 Aug. elke dag 2 voorst. half 7 en 9 uur Woensdag 29 Aug. 1 voorst. aanv. 4 uur AIR FORCE Een spannende film, opge- dragen aan de luchtstrijd- krachten d. Geall. Mogendh Toegang elke leeft. (voorst 9 uur 18 jaar). Piaatsbespr. op de dag der voorst. van 3-5 u. Telefonisch van 4-5 u Slochteren-Kolham. Programma voor 31 Aug, 10 uur Opstelling Kinder zangaubade voor het Ge meentehuis. 10.30 u. Opstelling Optocht bij het Station. Avondfeesten in de zalen Degenhart (en Braara, Kol ham). Aanv. le av. half voor leden. Aanvang 2de avond half 7 voor nieuwe leden en voor zover er nog plaatsruimte is. Nieuwe leden kunnen zich nog opgeven bij den Secr. B. de Roo te Sloch teren en den Penm. P. Noor- man te Schildwolde. 30 Augustus, 7 uur. Optocht van aile Sportverenigingen met muziek, vanaf terrein achter de Gem. H.B.S. De verenigingen moe- ten uiterlijk 6% uur aanwezig zijn. Tijdens de optocht wordt fIf0!"66 bestrijding van de onkosten voor de fees- telrjkheden. 8 uur. Gecombineerd concert in Hôtel Faber te geven door- Orkestvereniging „Orpheus", dir. B. J. Bogaerts; Mannen- koor Hoogezand—Sappemeer, dir, E. E. van der Glas- Doopsgezind Gemengd Koor, dir. L. Smid; Dubbelmannen- kwartet .Pépita", dir. E. E. van der Glas. Entrée f 1.— (belasting inbegrepen). Beperkt aantal kaar- rij: HOEPMAN te Hoogezand en H. o! STUUT, Noorderstraat 76 te Sappemeer. 31 Augustus, 9 uur. Diensten in de verschillende kerken. 11 uur. Heropening Hoogezandster brug. "Uo °ptocht ..Ailes Rijdt". De deelnemers moeten om L8. V,2 aanwezig zijn bij de ingang van het Oosterpark bij het Distributiekantoor. Drie prijzen voor mooiste versiering en drie prijzen origineelste idee worden beschikbaar gesteld 7—8 y2 uur. Voetbalwedstrijd op het terrein achter de Gem. ri.rs.s. (afwisselend gecostumeerd). Entrée f 0.25.. Kinderen f 0.10. 9 uur. Gondelvaart van Bonthuizerbrug tôt Foxhol en om- gekeerd. (Grote en kleine boten). Aangifte voor „Alles Rijdt" en ailes wat vaart tôt en met vandaag bii den secretaris van het Comité, Noordersingel 14 nuaag dij De zakenlui worden vriendelijk uitgenodigd extra werk van hun étalagés te maken en deze te verlichten. Extra stroomverbruik is toegestaan met mate echter door Laagspanningsnetten. Particulieren aan 't Winschoter- diep en de daar liggende schippers worden vriendelijk verzocht door ver- gicung en verbchting de feestvreugde te verhogen. Voor Versieringen duizenden Oranjebloemen aanwezig, steeds vers ge sneden bij H. C. PRENGER, Kerkstraat Hoogezand GROENE KRUIS Slochteren. Gevraagd Magazijnmeester voor Schildwolde—Slocht. Salaris f 225..- per jaar, Inlicht. bij den Voorz. den heer G. S. Garrelts te Schildwolde. Orarijever. Kolham Feestavond op 31 Aug. a.s in 't Café BRAAM. Optreden van de bekende Radiozanger Paul Col lin Muziek en Zang. Aanv. 8 uur. Entrée f 2. Leden vrije toegang. Gelegenheid tôt aangifte v, nieuwe leden vôôr 30 Aug a.s. bij een der bestuursleden Hoogezand-Sappemeer. G ES LOTE N op Donder- dagavond 30 Aug., op Vrij dag 31 Aug. en op Zater dag 1 Sept. Sportver. S.V.H., Hgz afd. Gymnastiek Bij aile groepen kunnen weer nieuwe leden worden inge- schreven, zowel bij de kleu- ters, adspiranten en oudere leden. Met 't oog op binnen- kort gezamelijk instudering is spoedige aangifte gewenst Opgave als lid bij de bestuursleden H. Eenjes, Van Royenstr. O 94, Joh Rugge, Nieuweweg 76, H Prins. Beukemastraat 37. Dancing Hôtel FABER Hoogezand Tel. 22 Zondag 26 Aug., The Dan sant. Aanvang 3 uur. Dancing Hôtel FABER Hoogezand Tel. 22. Zaterdag 25 Augustus '45 in de Zwitserse Bergen met medew. van Gerbi's Show band (10 pers.) „The White Melodians. Aanv. 7.30 u. Hôtel STRUVE Sappemeer Morgen Zondag Soirée Dansante van 7 tôt u uur, Dansorkest The White Stars Hôtel STR UVE Vrijdag 31 Aug., 7 uur groot ORANJ E-BAL Orkest „The White Stars" Sportver. S.V.H., Hgz afd. Handbal Voor deelneming aan de a.s. handbalcompetitie kun nen nog enkele Dames- en Herenleden worden inge schreven. Opgave als lid zo spoedig mogelijk bij de bestuursleden Joh. Rugge Nieuweweg 76 en H. Prins Beukemastraat 37. Tentoonstelling van Konijnen op Zaterdag en Zondag 25 en 26 Aug. a.s. in de Kegelbaan achter Hôtel Schrage. Geopend Zaterdag vanaf uur n.m. Zondag vanaf 10 uur v.m. Entrée 60 cent Kinderen 25 cent. 1e Huish. Vergadering van de Corresp. en Natuur- Vrienden C.E.N.V. (oud A.N.C.C.). Het voorlopig Bestuur roept hiermede aile belangstellenden en oud- leden op tôt een bijeen- komst op Dinsdag 2 Aug. in de zaal van Café Sloots, v. Roijenstr., om 8 uur. Belangrijke besprekingen over Toneel enz, Namens de Voorz. J. Knip. De Slagerijen de gem. Hgz., Sappem. en Slochteren zijn vanaf Donderdag 30 Aug. t.m. Dinsdag 4 Sept, wegens vacantie gesloten. Onzen clientèle wordt beleefd ver zocht het vlees vanaf Dins- dagmid. 2 uur zoveel moge lijk van de winkel af te halen. Het Bestuur Vakgr. Slagerij afd. Hgz. Melkventersver. Eendracht H.-S, maakt de volgende vacantieregeling bekend 27 Aug. 1 Sept. Tj. Rijkens H. Nieboer W. Schrik J. Gibcus H. Koekkoek Chr. Kielman 3 Sept.—8 Sept. A. Huttinga H. Schrik P. Kamphuis Ipema. De klanten worden ver zocht zolang de melk van een anderen venter te be- trekken. Het Bestuur De Kappers in Hgz.-Spm. worden verzocht 30 Aug. hun zaak 's middags en 31 Aug, de gehele dag ge sloten te houden in verband met de nat. feestdagen. Namens de Vakgroep H. S, J. de Jager, Secr, F. W I L T J E R Bloemenmagaz. Hoogezand Wegens Vacantie gesloten tôt en met 8 September. Zaterdag 25 Augustus Café Harkema Middenstr. na zes uur 's avonds voor Wegens de grote teleur- stelling vanaf heden Zater dag weer VLAGGETJES verkrijgbaar bij H. Blik no. 5 Fabriekskade H. H. Vos no. 32 Hoogezand. De adv. in ons Woens dagno. waarin Burgermeisje een m. of j. vraagt om 28 ste mee te vieren is niet opgegeven door het daarin vermelde adres. (Red.) dir. hinke Jongen voor licht kantoor- en maga zijnwerk. DepôtBenninga Verl. Hoofdstr. 2, Hgz. Juffrouw gevraagd Voor Kantoor en Winkel Uitgeverij Oost-Goorecht Sappemeer. Bij Vreekens Zaden werd bestelt 200 gr. Wor- telzaad Amsterd. Bank, 50 gr. Bloemkoolzaad Alva, en 100 gr. Kropsla Meikoningin De besteller uit Sappe meer heeft vergeten naam en adres te vermelden. Het zaad kan afgehaald worden bij het Kantoor Uitgever Oost-Ooorecht. H. Dijkstra Fruitstraat 25, Groningen Voor de a.s. Feestdagen grote voorraad Oranje Afrikanen Vers van de Kwekerij. G. J. FRANSSEN Parallelw. 48, Hgz., Tel. 518 Trinose, Citro-Trinose, Komijnzaad, Leucoplast, Tandzeep, Norit, Insec- tenpoeder, Beendermeel, Koekkruiden, Tabaksaus Er komen elke dag meer goederen bij. Uw Drogist Harm Schaaphok ass. Apotheker. hoek Slochterstraat GEVRAAGD: net Meisje v.d. morgen- uren of tôt plm. 3 uur. Mevr. Gaikhorst, Mei- doornstraat 9, (Ooster park) Hoogezand. net Meisje voor huishou- ding en hulp in de winkel. W. Smid, kruidenierszaak Zuiderstr. 92, Spm. Meisje v. d. morgenuren. Mevr. van Bockhooven. boven het Station, Hgz. Dag- of Morgenmeisje. E, Huizing, Meubelmag. Verl. Hoofdstr. Hgz. Morgenmeisj e of werkster voor enige dagen per week J. A. Kampen, Slochter str. 5, Spm. net Meisje voordagofdag en nacht. Hoog loon. M. Staal. Hôtel Noordbroek net Meisje v. dag of dag en nacht. H. Bontkes, bakker. Spm. wegens huwelijk d. tegen- woordige een il. Dienst- bode, tussen 30 en4oj. Ookwel eenweduwe bo ven 40 jaar. R.Bouman Kalkwijk west 15 net Morgenmeisje, Stationsweg 7, Hoogezand net Dagmeisje, niet ben. t8j. G. Kliphuis, Luth. Kerkstr. 55. Spm. net Dagmeisje dat zelfst, kan werken van 's morg, 8 tôt 'smidd. 4 uur. Noor- derstraat 48, Spm. T. H. Hartog-Hattuma Parallelweg n, Hoogez. vr. voor direct een ilinke eerlijke Dienstbode voor de morgenuren, die haar bij afwezigh. geheel kan vervangen tegen goedloon en een goede behandeling. Spantenzetters Plaatwerkers Afschrijver Nageljongens Bodewes' Scheepswerven Martenshoek N. VRoland te Slochteren vraagt een bekwame auto- schilder. Aanm. dagelijks beh. Zaterdagmiddags, vr. Kantoorbediende, bij voork. met dipl. Handels- cursus. Hgz. Centraal Be- heer,T uinbouwhuis, Spm. W. A. Scholtens Aardap pelmeeltabr, N.V. vraagt voor spoedige indiensttr. a. een ad m. kracht(vr.L) b. eenjongste bediende Br. onder opg. v. genoten onderwijs en verl. salaris te zenden aan het hoofd kantoor te Foxhol. onze zaak Sappemeer een Verkoper. Bekend met etaleren. Soll. aan ons kantoor Groningen, Vischmarkt, met opgaaf van verl. salaris, leeft. en tegenw. betrekking. v.d. Werff Co, Kippen, konijnen, jonj honden, tevens aile vellt en kachels. F. Pot, Royenstr., Hgz. Erken handelaar Loopjongen, jongste Be diende. Kantoor N.V. Gist-en Spiritusfabriek te Sappemeer Kappersbediende. G. Kliphuis, Luth. Kerk- straat. 55, Spm. Kleermaker, met aile werkzaamc. op de hoogte en een aank. kleermaker. H, Bos Zonen, Spm Bakkersknecht, zo spoe dig mogelijk. H. Poelma, Woldweg 136, Kropsw. 4 knot zw. Angorawol t lap wollen stof, o.w.r.t. p v.o. nw.zwartl.pantoffe m. hakm. 39 en een p v.0. zw, 1. schoenen m. 3 Nutsstraat 6, Oosterpai Haardkachel, o.w.r.t et prima grote vulkachel e een weinig gebruikte v. koetsiersjas, o.w.r.t. fiet banden. M. ten Kat Borgercomp. H io1 2-p. Ledikant met of zoi der matrs, o.w.r.t. Here costuum of iets ander Zuiderstr. 96, Spm. een donker pak m. 4: o.w.r.t. liéht pak m. 5: E. Grofsmid, Heerenst 16. Spm, 2 surr.banden en buitenl 26x2, o.w.r.t. pr. lage h schoenen m, 43-46. Wei Berg, Borgerc. 22, Spn sterk Achterwiel vooree transportb. 28x2. M. M Alons, Stationsw. 23, Hg: Damesvest o.w.r.t. v. c nw.d.schoenenm. 37 hog hak. A. Elles, Kl.mee 25 U. Sappemeer een nette 2e bediende. fa. J. Knol en Zn., Brood- Koek-en Banketb., Hgz. v. dir. Aardappelrooiers om in tpand of aan te nemen. F.Buining, Wold weg 129, Kropswolde v. dir. Aardappelrooiers en een vaste arbeider, wo ning met grote tuin aanw M. Sluis, Woldweg 133 Kropswolde Arbeider of jongen. Joh. Nieboer, Kropswolde 36 volw. Kwekersknecht v. groenten en bloemisterij. H, Feenstra, K. de Haan str. 63, Spm. net persoon vraagt net Kosthuis. Brieven te zen den aan de Coop. Prod. en Verbr. Ver, „Eendracht Maakt Macht", Parallel weg 46, Hgz. Te H uur gevraagd goed Werkpaard tôt eind Sept. (b.h. aardappelrooi- en) Wed. Berg. Borgerc 22, Spm. Verloren K.-lakschoentje vanGoc kingalaan naar Slocht. binnen door. T.b.t.b. W Tonkens, koopman, Noordbroek. pr. j.- of m.Schoenen m 38, pl.hak.o.w.r t.m.jurk of iets anders. H.Gruben Verl. Zuiderstr. 12, Hgz D.schoenen m. 36. 3/4 h of wollen japon m. 42-44, o.w.r.t. een z.g.a.n. wollen babycape. Sportt.str. 36 Hoogezand. H.schoenen m. 43, o.w. r.t. nw. ijzersterke hoge Werkschoenen m. 41 Rijg'aarzen, z.g.a.n. m.42 o.w.r.t. lage d.schoenen m,38 ofl.h.schoenen m. 43 Langewijki2, Spm. pr. D.schoenen met pl 1 m. 39-40, o.w.r.t. een nw stel lang heren ondergoei Slochterstr. 39, Spm, M.wintermantel leeft. 3 j o.w.r.t. d.bl. d.schoenei m. 38, driekw. hak. Zui derstr. 14, Spm. M.rijwiel o.w.r.t. een z.g a.n. autoped en werksch Hoofdstr. 97 Hgz. Te Koop Sjalotten. J. Wolthuis Borgweg 113 partij hardschilde Bonen J. Amerika, Zuidbr.sterv w. Krul-lelie's R.Schreu- der, kweker, Spm. mooi Merrieveulen, Wed, Tepper, Scharmer 2 w. Geiten. 1 guste. A. Akkerman. Borgercomp. 49» Spm. 6 Eenden, 20 legkippen, 15 henkuikens, 40jhanen 1-6 krielen. t bestewaak- hond, 1 kamerhondje o.w. r, A. Ottens, erk. poelier en veehandel, De Groeve D 60, Zuidlaren beste Jas en Vest. Nien- huis, schilder. Borger- compagnie H 91 nw. Koffer, gr.maat,o.w. r.t. goede surr.band. G, Bakker B 147I. Noordbr. 2 kop. Petroleumlampen. Wed. Aalders, Sluisweg 96, Kielwindeweer z.g.a.n. Godin Kookka chel, o.w.r.t. huishoud- kachel. J. Veldman Dzn. Scharmer D 13. v.o, Kinderwagen. ruilen pr. k.schoenen m. 22 tegen 23 en een pr. Iandschoenen z.g.a.n. m, 42 tegen laar- zen of Iandschoenen m. 43 en een hemeltje tegen een ilanellen of wit laken. Kalkwijk Oost 15 z.g.a.n. Kinderwipkar en kruiwagentje, o.w.r.t. iets »assends. E. Schut, Uiter- rnren A 93, Zuidbroek ^■1

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 4