o u a ro m ÎS E E _o D o en .E c o m o o o* m D es D U Z O w* 3 F. V. V.I-OOSÏ LU OC CL landels Dag- en Avondschool wijken van Ferrara wordt vochten. Het vliegveld der si veroverd. In het Westen h pen van het 8e leger Fe achter zich. De in wanord N. terug trekkende D. troej door de Geak luchtmacht stookt. In Japan hebben vliege aanvallen gedaan op de buitenwijken van Tokio. doelen bevonden zich de brieken te Hitachi die voc maal werden aangevallen. Eden, Stettinius en Molo hun bespreking over de Po beëindigd. Hun derde werd bijgewoond door Min. van Buit. Zaken Tytc Er is omtrent het resuit; sprekingen nog niets beker Maarschalk Petin is in aangekomen. Hij vroeg e toelating om het land binn< op doorreis naar Frankrijk. thans de regelingen voor naar Frankrijk af. Van de zijde der autori de bevolking er met den druk op gewezen, dat het machtiging van den Provi litairen Commissaris- ver tankgrachten te siechten gooien. Eventueele aanvragen o dernissen - die intusschen deezen gelukkig niet vert hen ons van onze besc .Cultuurbrengers" te bevi een of andere wijze ui -uimen, dienen te won de Sectie Voorlichtin Hoofd-ingenieur vari ie provincie Groning motief om deze t Isnog in stand te lai gen MH^?n?7i!ei3jyeeJ^o^: bruik voor mogelijke verbi waterstaatkundig gebied. De vondst van het n Anloo heeft aan het lict dat hier een zeer groot nen slachtoffer is gewon Duitsche overheersching. De mogelijkheid bestaa eenige slachtoffers kunn geidentificeerd. In verband met dit onc den degenen, die vermoe milieleden of bekenden zijn om gebracht, zoo sp< lijk verzocht een photo personen in te leveren bi Commandant, Westerkadi 15, Groningen. De Nederlandsche Régi T steeds te Londen. m voortdui 'rijde deel va 'e ministers v ms land, o.a nndsche Zak eeren in Pieterke Trijntje A I C") mm C Aa Zangveren. „O.B.K. I" Directeur en Vrouw, van het Gemeentelijk Verzorgingshuis te Hoo gezand, op een jaarwedde van f 1133.— plus inwoning, vrije kost, vuur en licht. Leeftijd niet ouder dan 45 jaar, zonder inwonende kinderen. Zaal STAALSTRA - HARKSTEDE Groot Oranjebal. Zaterd. 1 en Zondag 2 Sept, Grote Bal-Avond in de Zwitserse Bergen, Orkest 9 pers. Aanvang telkens 7.30 uur. Instituut Boelkes Studie maand Vacantie PROGRAMMA FESTIVITEITEH Vjjanden en Landverraders. Aangeboden SÏ De St: ze week „Koning: week" Aan aile king ko: Van herd Korte Mededelir aanvr. met deze werkzaamhede begonnen. Vlees. Met ingang van 2 wordt wordt het rantsoen teru bra,cht op 100 gram per persoon week. Men zal pogen ook nog conserveerd vlees of vis beschik te stellen. KWEKERSBELANGEN B Tôt a.s. Maandagavond, 27 j. wordt gelegenheid gegeven voor nabestellen van zaad. 22 Augustus 1945. BURGERLIJKE STAND. SAPPEMEER, 1622 Aug. 194 Geboren; Jan, z. v. Johannes rard Graler en Maria Harmina Dalen, won. te Hgz.; Jan, z. v. rend Lukje en Trijntje Atje Sii ma; Gerhardus Johannes, z. v. J< phus Harmannus Geling en Anna hanna Bos. Ondertrouwd: Henderikus Harm nus Mulder, 30 j., Hgz. en Aga Margaretha Schomaker, 23 j., Sp Lambertus Joachim Breurken, 37 Kloosterburen en Louisa Poulov Timans, 35 j., Spm.; Jan Dijk, 19 Hgz. en Willemke Knoop, 19 j.. S) Getrouwd: Tjarko Albert Ed: Hgz. en Afina Jantina Homan, S] Overleden: Jelis de Jonge, 77 echtg. van Tijtje Bouman. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje K. Grasdijk C. Grasdijk-Rammelaar Woudbloem F 108. 16 Augustus 1945. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon JAN. Sappemeer, 20 Aug. 1945 Noorderstraat 175. B. Lukje T. Lukje-Siccama Tijdelijk St. Jozefstichting Sappemeer. Ondertrouwd. Drewes K. Zuidema en Hanny v.d. Pol Eindhoven, 20 Aug. '45. Dahliastraat 5. Ondertrouwd. Aalderik Bos en Grietje Thoma hebben de eer U, mede namens wederz. Ouders, kennis te geven van hun voorgen. Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 29 Aug. a.s. des namidd. 4 uur te Hoogezand. Kielwindew., Dorpsstr. 73 Woudbloem 596. Gelegenheid te feliciteren van 56 uur, Toek. adres Kielwindeweer, Dorpsstraat 108. Steven Meelker en Anje de Goede geven U kennis van hun voorgen. Huwelijk, waarvan de voltr. zal plaats vinden op Donderdag 6 Sept, te Sappemeer. Kerkelijke inzegening in de N. H. Kerk te Sappemeer om 10.30 uur door den WelEerw. Heer Ds. C. A. Schenk. Receptie Slochterstr. 1201 van 45 uur. Vrijdag 31 Aug. hopen D.V. onze geliefde Ouders Gerrit Brans en Klaassien Brans-Klunder te gedenken, dat ze 50 jaar geleden in de Echt zijn verbonden. Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Borgweg. Augustus '45. Zaterdag i Sept, hopen onze geliefde Ouders Hermannus Hartman en Manieâ van Duinen hun 45-j. Echtver. te herd. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankb. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Hoogezand. Spoordijk 12. Hede onze di het Kir Groninç Zoontje in de ou Siddebu I Hedei en kalm Vader, 1 en Ove Jelis in de ou v. Royei P. de jor Zwanev G. de W. de Jonge-Ri Jonge, j en Achti Heden en kalm Dochter in de i ruim 26 Slochtere i t Fai F. Dr; Heden onverwac Man. V; en Groot Eppo in de leef 53 jaar. Diepbedrc hiervan Familie, bekenden. Zuidbroel Haltepa Wed. Muntenda Behuwd- e De begraf vinden Ma Maandag 27 Aug. hopen onze gel. Ouders, Behuwd- en Grootouders H. Knip G. Knipde Keijzer hun 35-j. Echtver. te herd. Dat ze nog lang in ons midden mogen zijn is de wens van hun dankbare Kinderen, Behuwd-. Klein kinderen en verloofden. Van Royenstsaat O 110. Hartelijk dank aan allen die hulp en bijstand hebben verleend bij de geboorte van ons Dochtertje. K. Grasdijk C. Grasdijk-Rammelaar 16 Augustus 1945. Woudbloem F 108. Moesten maanden Broer en 2 ten Cate, onzen gel. grafwaarts thans trof gevoelige i plotselinge onzen lievt Zwager Eppo t Zuidbroek, F. Vene C. Vene Rust zacht op een vliegveld 30 km. ten Zuiden van Tokio. Tegelijkertijd zijn 10 oor- logsschepen de baai van Tokio bin- nengevaren. Generaal Mac Arthur vertrekt Donderdag naar Japan. Zijn hoofd- kwartier zal gevestigd worden in het Keizerlijk Paleis. In Birma is een tijdelijke over- eenkomst getekend. De wegen naar Malakka en N. O. I. zijn door de Ja- panners vrijgegeven. Britse oorlogsbodems worden te Sabang op Poeloe Weh, een eilandje ten Noorden van Sumatra, verwacht. INGEZONDEN STUKKEN. Ingezonden stukken kunnen wij slechts opnemen, indien de inzenders ons bekend zijn. Ongetekende stukken of brieven getekend met ..Diverse lezers" e.d. moeten wij zonder meer in de prullemand deponeren. Red. Het artikel Wordt Engels wereld- hulptaal?" vestigt sterk de indruk te zijn van iemand, die er belang bij heeft dat Esparanto gaat verdwijnen en vervangen wordt door het Eng. Hij suggereert als vaststaand, dat Eng. de gemakkelijkste grammatica heeft. Als de schrijver de grammatica van Espéranto kende, zou hij dat niet hebben beweert, omdat het Engels nog altijd moeilijker is dan Espéranto dat geen excepties kent. Dat Esp. op de achtergrond is ge- raakt, moet worden toegegeven, maar dat vindt zijn oorzaak in andere re- denen dan de schrijver van genoemd artikel meent. Want iedereen weet, dat onder het fascisme elk openbaar gebruik of studie van Esp. verboden was, zelfs de organisaties die de ver- breiding van Esp. bewerktstelligden waren kapot gemaakt. Doch de over- weldiger had nog niet zijn hakken gelicht of overal stonden de esperan- tisten weer klaar. En wat de popu- lariteit van Esp. betreft, indien de oorlog er niet tussen gekomen was, dan was Esp. in ons land reeds op de scholen ingevoerd. Dat er een groot deel der mens- heid Engels spreekt is een feit, maar meent men nu werkelijk, dat een na tionale taal te gebruiken zou zijn als internationale hulptaal Zou men b.v. in Rusland, Japan en vele landen meer, Duitsland niet te vergeten, het Engels als internationale taal invoe- ren? Alleen een taal die boven elk nationaal gevoel verheven is kan die nen als hulptaal. Daarom wordt er nu reeds gesproken over ,,Metro-En- gels", wat voor hulptaal pasklaar En gels zou zijn. Bovendien is Engels voor de Slavische volken vrijwel niet te leren, terwijl Esp. zowel voor ons Westerlingen als voor de Slavische volken geen enkele moeilijkheid op- levert. Indien het de bedoeling zou zijn slechts voor het intellect een hulptaal in te voeren dan kan men zich in- denken dat de heren zeggen: Esp. moeten wij niet. Maar ons streven is het juist de „volken" dichter tôt el- kaar te brengen en dan is er maar één taal, die als hulptaal in aanmer- king komt, Espéranto, een kunsttaal, doch geen dode, maar een evolueren- de taal. De Canadezen gaan straks weg en met hen zal er een groot aantal En gels lerenden verdwijnen, maar de Esperantisten blijven en zij blijven trouw aan het devies: „Wie met de hele wereld wil verkeren, die moet Espéranto leren!" K. v. d. W. (Van redactiewege verkort.) (In ons artikel hebben wij, naar wij menen, op geen enkele wijze getracht reclame te maken voor Engels, en daardoor het Espéranto te schaden. Wij hebben geen enkel bezwaar tegen de verbreiding van Espéranto, doch brachten feiten naar voren, en haal- den de mening van Oud-Minister van O. K. en W. Dr. Bolkestein te dezer zake aan. Omtrent de Engelse gra- matica hebben wij slechts gezegd, dat deze de gemakkelijkste is van de levende talen. De mening van den geachten in- zender, dat Espéranto op de scholen zou worden ingevoerd is, naar wij van diverse onderwijs-instanties ver- nemen, volkomen onjuist. Wel kan thans aldus de overtuiging van Dr. Bolkestein Engelse les, ook op de lagere school, verwacht worden. In Japan en Rusland zijn het- geen schrijver blijkbaar niet bekend is reeds velen, die Engels kennen, en die taal wordt op de Japanse Mid- delbare scholen onderricht. Zowel voor Rusland als voor Japan gold reeds lang voor de oorlog Engels als de handelstaal. Wat schrijver ons verwijt, dat wij voor een der beide richtingen reclame maakten, is niet waar, maar hij blijft niet angstvallig op het paadje der neutraliteit. Red. O. G.) Hoofdred.: R. F. Kremer; Redacteu- ren J. D. B. Lammerts en H. Bonewit Nadere mededelingen voor de feesten te Hoogezand. 30 Aug. Sportverenigingen moeten aanwezig zijn uiterlijk kwart vôôr 7. Route: terein achter Gem. H.B.S. Verl. Hoofdstr. Foxhol Smitslaan Van Royenstr Oost Kielsterstr. Nieuweweg Kalkwijk Oost Stationsweg, Burg. Bartelsstr. Hoofdstr. naar terrein achter Gem. H.B.S. 31 Aug. 9 uur Diensten in verschillende kerken. 11 uur Heropening Hoogezandster brug. Doch vooraf: Herden- king van aile gevallenen. De ingezetenen worden ver zocht tôt 11 uur halfstoks te vlaggen. 2 uur Optocht „Alles Rijdt". Deelnemers uiterlijk half 2 hoek Oosterpark bij het Distributiekantoor. Route: Ooster- park (opstelling), Hoofdstr. Verl. Hoofdstr. Fox hol Van Royenstr. West en Oost Kielsterstr Kerkstr., langs Turnhal naar de Parallelweg, einde Oosterpark. 781/2 Voetbalwedstrijd (afwisselend gecostumeerd). Entrée f 0.25. Kinderen f 0.10. Tribune f 0.25. 9 uur Gondelvaart vanaf Bonthuizerbrug. Voor Groot-Comité- leden plaatsen beschikbaar op vaartuig voor de muziek Aan zaken is stroom toegestaan, gebruik echter „matig, matig". De vlaggen komen natuurlijk aile uit. St* Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon Pieter Lubbe. Hoogezand, 26 Aug. '45. Kalkwijk-Oost 8. R. Tooms, G. ToomsHaakman. Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje Frijntje.. Hoogezand, 24 Aug. 45. Sportterreinstr. 87 D. Ruiter. B. Ruiter-Wind en Henkie. I Riek Huizinga en Hendrik Venema, geven kennis van hun voor- genomen huwelijk dat plaats zal hebben op 8 Sept. '45, voorm. 10 uur te Hoogez. Hoogezand, Aug. 1945. W. A. Scholtensweg 63 Van Roijenstraat W. 20 L. Blok en K. Kannegieter geven U kennis van hun voorgen. Huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. op Donder dag 13 Sept, a.s., 2 uur. Huwelijksinzegening in het Leger des Heils, Van Roijenstraat 26, des nam om 3.30 uur, door Mej. v Echten te Franeker. Hoogezand, Aug. 1945. Kalkwijk W 11. Kolham, Nieuwelaan E 223 Toek. adres Kalkwijk W 11, Hoogezand. Ondertrouwd. M. H. A. L. Hardy en R. J. Groeneveld. Eindhoven, 27 Aug. '45. Slochterstr. 48, Sappemeer. Hiermede hart. dank j blijken van overlijden ve geliefde Vrou deren zorgdrai Behuwd- en i Aaltje va Hgz,, M. V, Ui Wegens vaca op 27. 28, 29 TUIN, bij Zuidl Zondag 26 A O Zaterdag 1 Sept, hoopt mijn lieve Grootmoe haar 80e verjaardag te vieren. H. op 't Zandt en V erloofde, Hiermede betuigen wij allen onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst. voor en bij ons Huwelijk ondervonden. Sappemeer, Borgerc.str. 55. L. Wolterman E. Wolterman-Vroom. Door een noodlottig ongeval overleed ons innig geliefd Zoontje en Broertje HARM. in de jeugdige leeftijd van 4 jaar en 5 maanden. Sappemeer, 27 Aug. '45, J. Lever F. Lever-Dallinga en Stientje. De begrafenis zal plaats vinden Woensdag 29 Augustus 's nam. 2 uur. Zij, die den overledene de laatste eer wensen te bewijzen, worden ver zocht samen te komen in het Verenigingsgeb. der Ned. Herv. Kerk. Door een noodlottig ongeval overleed ons innig geliefd Kleinzoontje HARM, in de jeugdige leeftijd van 4 jaar en 5 maanden. Sappemeer, 27 Aug. '45. Herenstraat 2L H. Lever A. Lever-de Vries. Heden overleed, door een noodlottig ongeval, ons innig geliefd Zoontje, Kleinzoontje en Neefje H a r r y, in de ouderdom van bijna2 jaar. Ooster-Blokker, 25 Aug, S. Julius S. L. Julius-Ruules Slochteren Fam. Ruules. Hoogez- Fam. Schipper. Heden overleed zacht en kalm na een kortston- dige ziekte van slechts 5 dagen ons lief Zoontje en Broertje JAN, in de leeft. v. 5 maanden, Siddeburen, Aug. '45. Oosterweren A 677. J. Blaauw G. Blaauw-Primé en Kinderen. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank ook namens onze kinderen voor de vele blijken van belang- stelling ondervonden bij onze 30-j. Echtvereniging. Foxhol, Aug. 1945. G. Imbosstraat 43. H. Benthem. G. BenthemKalsbeek. Dr. K. BOS, Oogarts Ubbo Emmiussingel 19 Groningen heeft de praktijkhervat. Zwemclub „Poseidon" Bad- en Zweminrichting Foxholstermeer. ZWEMWEDSTRIJD Donderdag 30 Aug. voor Jongens en Meisjes, Dames en Heren. Aanv. 1 uur. Bij voldoende deelname om plm. 3.30 uur, Presta- tietocht over 1000 en 1500 M. Abonn. vrije toegang, Dir. L. Bakema. Donderdagav. 30 Aug., 8 u. Spéciale Repetitie. In verband met de Zang- avond op Vrijdag a.s. te Sappemeer. Aller opkomst dringend gewenst. Het Bestuur. Voor de vele blijken van belangst. ondervonden bij onze 25-j. Echtveren. be tuigen wij onze hart. dank. Sappemeer, Achterdiep 28. H. Veentjer C. Veentjer-Ensing. De Heer en Mevrouw Edzes-Homan, betuigen hun hartelijke dank voor de vele blijken van belangst. bij hun Huwelijk ondervonden. Sappemeer. Aug. '45. VERPACHTINC. Bi) gesloten briefjes in te leveren voor 10 Sept. a.s. ten kantore van onderge tekende, zullen ten verzoeke van de erven van den Heer Egbert Mulder te Wester- broek voor 3 jaren worden verpacht I. 1.68.10 H.A. Bouw- en Groenland te Wester broek aan de Oudeweg. II. ongeveer 1.87.68 H.A. Bouw- en Groen land aldaar achter de be- huizing bewoond door de weduwe H. Mulder e.a. Een en ander is zeer ge schikt voor Kwekersgrond. Inlichtingen te bekomen ten kantore van L. L. C. Hoogenboom, Notaris te Hoogezand. Allen die iets te vorderen hebben van, schuldig zijn aan goederen of geldswaarden onder zich hebben van de hierna temeldenafwezige per sonen, worden verzocht ui terlijk 1 Sept. '45 daaavan aangifte te doen ten kantore van ondergetekende. 1. Roelfien Bollegraaf, Wed. S. Nijveen; Benjamin-, Ruben- en Carel Nijveen, Slochteren D 69; 2. Abraham v.Delft; Bloema v. Delft, geb. Bollegraaf, Levie-,Henderina-,Frouk- je- en Heiman v. Delft Foxham B 99; 3. IsaakJoseph I.Hess; Agnes A. S. Hess, geb. Mendel- sohn, Jozef- en Karoline S. Hess, Kolham D 383; 4. Filippus Levie; Wilhelmi na Levie, geb. v. Coevor- den, Maurits- en Mozes Levie, Foxham E 118; 5. Julius Levie; Henderina Levie, geb. Hoogstraal, Mozes- en Salomon Levie, Kolham E 198; 6. Nathan Levie; Kindelina Levie, geb. de Jong, Ju lius-, Heijman-, Floratina- en Regina Serlina Levie, Slochteren D 162a 7. Nathan Simons; Fanny Simons, geb. Frenkel, Martha Simons, Kolham E 402; 8. Rebekka Vecht, wed. v. Z. Levie, Izak- en Mozes Levie, Foxham E 20; 9. Adolf Israels Bollegraaf, SchildwoldeC74. P. Denijs, Notaris Slochteren. De ondergetekende Mr H. Douwes, Advocaat en Procureur te Hoogezand maakt bekend, dat hij bij beschikking van den Mili- tairen Commissaris voor het District Veendam d.d. 10 Augustus is benoemd tôt beheerder over het vermo- gen van J. RE1NEK, Ma nufacturier, Van Royenstr. Oost 129, Hoogezand. In verband hiermede roept de ondergetekende allen op, die gelden, goederen of geldswaarden onder zich hebben van genoemden Reinek, aan hem iets ver- schuldigd zijn, of van hem iets hebben te vorderen. teneinde hiervan mededeling te doen binnen 14 dagen na verschijning van dit blad aan den ondergetekende. Nalatigheid wordt gestraft ingevolge art. 153 van het Besl. Herstel Rechtsverkeer De ondergetekende; Mr. H. Douwes, Hoofdstraat 114, Hoogez Sportveren. S.V.H Hoogezand. Aile leden vanaf 12 jaar dienen morgen om 6 uur aanwezig te zijn bij Café Olthof t.o. Slachthuis voor de sportdemonstratie. Het Bestuur Burgemeester en Wet- houders van Hoogezand roepen sollicitanten op voor de betrekking van Adres op zegel, met uit voerige inlichtingen, omtrent beroep, opleiding enz.. be- nevens adressen voor refe- renties in te zenden aan den Burgemeester vôôr 17 September e.k. Persoonlljk bezoek uitsluitend na op roeping. Hoogezand, 24 Aug. '45 Burgemeester en Wethou- ders voornoemd J. Tuin. De wnd. Secretaris Th. Hellinga. De Eenheidsvakcentr vraagt voor de Afd. Hgz Sappemeer sollicitanten v. de betrekking van Bode Sollicitatie's uitsl. schriftel. te richten aan D. Meijer, Kerkstraat 27, Hoogezand voor 4 September'45 Bij voldoende deelname begint 1 Sept. a.s. weer de Cursus v. Opleiding Examen H.B.S. en Gymnasium. Les wordt gegeven in de Examenvakken en Frans. Aangifte bij D. N. HOF MAN, Hoofd der School v Voortgezet L.O., Noorder straat 1121. Sappemeer. Dr. JENSEMA vanaf 23 Aug. t.m. 4 Sept. Afwezig. Groot ORANJE-BAL op 31 Aug. Prima Band. Aanvang 7 uur. Tevens aangifte Dans- cursus, Dansleraar aanw. Handlichting. De Griffler bij het Kan- tongerecht te Zuidbroek maakt bekend, dat aan GEERT TEN HOVE, geb, 4 Oct. 1925, wonende te Sappemeer, ten huize van zijn Ouders Julie ten Hove en Elizabeth Schothorst, handlichting is verleend tôt het drijven van een handel in Brandstoffen en aanver- wante artikelen en tôt het verrichten van aile zodanige handelingen, en aangaan van verbintenissen, als deze han del met zich zal brengen. Zuidbroek, 23 Aug. '45. De Griffier voornoemd: Mr. G. H. Bleeker Inschrijving lediging moddergaten bij gesloten briefjes vôôr Sept, e.k., ten kantore van de N.V. Aardappel- meelfabr. ,,De Toekomst Nieuw Compagnie. Hôtel STRUVE Vrijdag 31 Aug., 7 uur groot O R A N J E-BAL Orkest „The White Stars" Dancing Hôtel FABER Hoogezand Tel. 22. Vrijdag 31 Augustus 1945 Mevr. Kazemier, Park- laan 11vraagt tegen Sept, een net Meisje of morgen- meisje. en 2 dagen p. week voor vast werk nette Chauffeur, met autoken- nis, v.g.g.v., gehuwd, Van Royenstr. 107, Hgz. v. dir. net Dagmeisje. M. Noorman, Install.. Slocht. v. dir. wegens huwelijk der tegenw., een net Dienst meisje voor dag of dag en nacht. D. Dijkstra, Hoofd straat 76, Hgz. Chauffeur of i, d, Beukemastr. 9, Hgz. Te Huur gevraagd Ondergetekende heeft zijn Brandstoffenhandel overge- dragen aan J. ten Hove, thans gedem. teNoordbroek, en beveelt hem bij zijn clientèle ten zeerste aan. Tevens dankt hij voor het vertrouwen dat hem vele jaren werd geschonken. Sappemeer, Aug. '45. J. Hof. In aansluiting op boven staande beveel ik mij beleefd aan bij de ingezetenen van Sappemeer en Omstreken voor de levering van aile soorten Brandstoffen, Zullende zorgdragen voor accurate bediening. Aanbevelend, J. ten Hove Draverijen, Rennen en Springconcours te VEENDAM, op Zaterdag 8 Sept. 2 uur. Lange- en Kortebaan Drave rijen, Rennen w.o. Military, voor Canadese Officiercn. Springconcours en Jachtrit. Totaal aan prijzen f 7.500.- Entrée's le rang Heren f 2.50, Dames f 1.50, Mili- tairen f 1.-Kinderen be neden 16 jaar f 1. 2e rang f 1.—. Voorverkoojp entréekaar- ten Sigarenmagaz. Reinders, BochtOosterd. 19,Veendam. Huishoudster of hulp voor enige dagen in de week. A. Alons, Stationsplein 23, Hgz. Meisje v. hetlaboratorium loon 40 gld. p. maand Chem. Fabriek Flebo, Hoogezand op ons atelier kunnen dir, worden gepl. Lingerie- naaisters en leerlingen Hoog loon. Reiskosten worden vergoed. Aanb. schrift. of mond. Lingerie- atelier Gockel, Zuider- kerkstr. 10, Groningen Zuiderstr. 1001 Sappemeer. September maand Aangifte vanaf heden voor de lessen in: Sténo, Typen Boekhouden, Middenstands- opleiding. Talen, Nederl. Handelscorresp., Alg. Ont- wikkel. Handschriftverbet. Alg. Handelskennis, Steno- Typiste, Kantooropl., Bijw. scholieren enz. enz. Lijst van vele geslaagden ter inzage. De Directeur J. A. Boelkes. Melkventersver. Eendracht H.-S, maakt de volgende vacantieregeling bekend 27 Aug.1 Sept. Tj. Rijkens H. Nieboer W. Schrik J. Gibcus H. Koekkoek Chr. Kielman 3 Sept.8 Sept. A. Huttinga H. Schrik P. Kamphuis Ipema. De klanten worden ver zocht zolang de melk van een anderen venter te be- trekken. Het Bestuur Grote Paardenrennen te ZUIDBROEK op 9 Septemb. 1945 Aanv. 2 uur: Entrée incl. bel. f 1.50 Prijzen A. Draverij f 250 en f 150. B. Diaverij f 125 f 100, f 75, f 50 en f 25. Aangifte voor of op uiterlijk 6 Sept. a.s. bij den Secr. V.v.V. H. R. Verver Zuidbroek Tel. 13. op Zondag 2 September te Zuidlaren. 12.30—15 u. Grote Voet balwedstrijd. 15.15 Volk- spelen op de Brink. Vrij Entrée. 1. Ringrijderij v. Heer en Dame metpaard en sjees, bij voork. in Drents cost. 2. Kuipsteken voor Heren boven 18 jaar. 3. Stoelendans voor Dames boven 18 jaar. Muziek van Erica 20.3021.30u. Demonstra- tie Z.G.V. op het sportterr. 21.45 u. Groot Vuurwerk op het sportterrein. Entrée f 1. Leden van de Oranjever. in de gem Zuidlaren, kinderen er militairen half geld. Aangifte voor de volks- spelen vôôr 31 Aug. bij de Heren J. Siegers, Westlaren, G. Sijtsema, Kerkstr. Zuidl en A. Steegstra. Telef.straat, Zuidlaren, Tel. 22. De Oranjevereniging Gem. Zuidlaren. Gemeente Hoogezand. OPROEP. Degene, die van boven- genoemd Bureau, de Tech- nische Dienst, het Politie- bureau of van een andere dergelijke instelling een fiets of onderdelen daar van heeft ontvangen, dient zich hiermede ter registratie taxatie ten bovengen kantore te vervoegen (Sta tionsweg 1) en wel als volgt A t.m. J. Dinsdag 4 Sept van 912 uur. K t.m. R Dinsdag 4 Sept van 25 uur. S t.m. Z Woensdag 5 Sept. van 9—12 uur. Degene, die één of meerdere surrogaat-banden van bo vengenoemd Bureau heeft ontvangen, dient zich even eens ten kantore te vervoegen om deze te betalen. De kosten bedragen f 5. per band. wij kunnen op ons atelier nog pl. Machinestikkers (sters), schiernaaisters, te gen flink loon, Gron.Re genkl.fabriek. Emma- singel 15. Groningen Het Comité tôt viering van Nat. Feestd. verzoekt hier mede de verschillende buurt- ver. de feestelijke verlich- ting te laten branden op Zatsrdagavond 1 Sept. Het doet tevens een beroep op aile ingezetenen, op die dag de met zoveel zorg aangebrachte versiering en verlichting in onze gemeente in ogenschouw te nemen. De Geitenfokv. M.J.O. maakt bekend dat er nog tôt 7 Sept, gelegenheid be- staat zich op te geven als lid, aangezien de dekgel- den van niet-leden worden verhoogd. Het Bestuur Hoogezand-Sappemeer Spaarbank Donderdag 30 en Vrijdag 31 Aug, en Jeugdbank Zaterdag 1 Sept Gesloten. Echtpaar z. k. vraagt, d. oorlogsomst. dakloos, woning of kamers met keuken. Omgeving Hgz. Spm. Zuidbr, H. P. van Dongen, Hôtel Them- men. Zuidbroek. of te koop, Boederij met plm. 10 H. A. bouwland E.Noordman, 140a Slocht Teeltvergunning,platglas 60 Mt en koude grond 60 Are. A. Haaijer, Lange- wijkE 577, Kolham Te koop 100 Tabaksplanten Heerenstraat 45. Spm. olgr. Tabaksplanten tevens 2e en 4e kl. H.B.S. boeken. H. H, Geling, Zuiderstr. 119, Spm. v. direct Àardappelrooiers om aan te nemen, ook wel pandrooiers. B, Landman. Sluisweg 44, Kiel emaille binnen Kookpot, 80 L.. o.w.r.t. iets anders. H.Timmer. D43 2bSlocht. Kookkacheltjes en z.g. a.n. petroleumstel. Meesterl. A 6, Westerbr. Aardappelrooiers R. Smit, Kalkwijk Aardappelrooiers om aan te nemen. W, Braam, Verl. Hoofdstr. 17, Hgz. prima amerikaans Huis- orgel, o.w.r.t. divan ofiets mij passend. H. Wiltjer, a.h. Noordbroeksterdiep Aardappelrooiers. H. Keizer, Westeind C 108 Zuidbroek v.dir. Aardappelrooiers O. Bouwman. Achterdiep 60, Spm. Aardappelrooiers D Bouwman,Spitsbergen Zuidbroek Aardappelrooiers, direct te beginnen. H. Hut. Kalkwijk Lula O 10 of in ruil zw. gekleed Pak o. kw. Borgweg F 228 grot e Wasteil o.w.r. t groti maat overall. J. Sesselaai Borgweg 79 z.g.a.n. Voetbalschoenei m. 40, o.w.r.t. m. 44-45. H. Fluks, Oudeweg 90 Westefbroek Electr. 4II2 p.k. Motor et graanmaalderij. H. Bege man, Kolham E 381 v. dir. (1. Bakkersknecht D.Boerema, Eelde, T el.78 plm. 0.75 H.A.besteStop pelklaver. Bedrijfsleide A. Evenhuis, P. Venema kade 56, Kielwindeweer v. dir. of tegen half Sept nette Bakkersbediende ot leerling. Hoog loon, J.A. Groenewold, Noorderstr. 169, Spm W.manteltjeen2 zomet jurkjes, 9 j. leeft. o.w.r.i lapw.stof en rokv.meisj leeft. i4j, G. Bloemenda Noordersingel 11, Hgz. nette Loopjongen. Boek- handel Roukes, Hgz.-Spm enige (1. Jongens v. lichte werkzaamh., leeft. 14-17 jaar, voor N.V. Victoria Mij. Aanm. Arbeidsbu- reau, Spm Gevraagd een OR GANIST voor de Ned. Herv. Gem te Noordbroek. De Kerkvoogdij. Houthandel Maathuis vr. een jongste Bediende. Soll schriftelijk GEVRAAGD: net Meisje voor huishou- ding en hulp in de winkel. W. Smid, kruidenierszaak Zuiderstr. 92, Spm. v, direct Meisje of nette werkster. H. J. Geling, bij Station Spm. Oost v. dir. fl. Meisje voor d. e. n. R. Thoma, Sluisweg 5, Kielwindeweer fl. Meisje voor dag of dag en nacht. Mevr. Wijers, Preadiniussingl 43, Gron. eenPaard voor landbow werkzaamh. W. Braar Verl. Hoofdstr. 17. Hg Vulpen tussen Slochtere en Scharmer. T.b.t.b. W.Broekema. Spaarbar Scharmer N.V. Gado vr. speciaal voor het doorsmeren en wassen van autobussen een netendegelijk persoon Kennis van automobielen strekt tôt aanbeveling, is echter geen vereiste. Soll. schriftelijk S pantenzetters Plaatwerkers Afschrljver Nageljongens Bodewes' Scheepswerven Martenslioek Biedt zich aan gerout. Coupeuse, ook ge negen als huisnaaister. Aanb. voor 5 uur. Gré Edens. KnijpslaanE 41 (bij het Nw. kanaal) Te Huur aangeb. Verloren tussen Westerbroek e Haren een grijze garb. R genjas. De eerlijke vind zal beloond worden. 1 Pot, Heerew. 11 ta, Gro zwarte Beurs. Inh. on f 5.-. rokerskaart en ve sleten benen edelweis m gaatjes aan de kant. T.t Wilhelminastr. 81. Aug. bij toneel Dege hart een D. Gummirege jas. T.b.t.b. Jacoba v, Veen, p.a. W. v.d.Vee Slochterruiten D 406 koperen Dop van e Coling-as, v. Bovenstre Knijpslaan naar Gron. De vinder zal beloo worden. H. TePPer Lz Kolham, Knijslaan Deze Wi men To: landelijk doel in 1 noten, a Zwitserl lijdende holpen, e gen om

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 2