Ons Volk viert de Verjaardag zijner Vorstin ifc NIEUWS âge De Feestelijkheden •«■r atraw» il, wZ. TES NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD eer NIEUWS- en ADVERTENTIEBLAD Officiëel Orgaan voor Hoogezand en Sappemeer stributie verwacht if -ar. Waarin opgenomen de „SLOCHTER COURANT1 Buitenlands overzicht Uit de Spoorwegnieuws. 74e Jaargang ZATERDAG5! September 1945 No. 38 Waarin opgenomen de „SLOCHTER coukmw i 'schèffS? i s? 4ste Jaargang ZATERDAG 10 NOVEMBER 1945 No. 58 30NNEMENTSPRIJS 1.25 p. kwart., fr. p. post f 1.50 SUS DER ADVERTENTIES et. p. mm. Zogen. ,,Kleintjes", de Joden dus bondgenoten van Enge- tt t land en Amerika. Daartoe eeeft ook Verschijnt Woensdag en Zaterdag Uitg. T. K. KREMER, Sa»nam*«r Uitg. T. K KREMER, Sappemeer Administratie- en Redactieadres- Drukkerij T. K. KREMER Zn.' Noorderstr. 54, Sappemeer, Tel 213 ABONNEMENTSPRIJSfi.25 p.kwart. franco per post f 1.50 (bij yooruitbet.) PRIJS DER ADVERTENTIEN 10 et. per m.m. Zogen. Kleintjes'als te koop, te huur, gevraagd enz. minim, 75 et. (bij vooruitbetaling) OOST-GOOR Verschijnt Woensdags en Zaterdags Uitgever T. K. KREMER, Sappemeei Administratie- en Redactieadres Drukkerij T. K. KREMER Zn. -1 Cl nPUTFR COURANT" Noorderstr. 54 - Sappemeer - Tel. 213 Voor het eerst sinds 1939 heeft ons land gisteren weer in voile vrijheid de verjaardag van onze Koningin ge- vierd. Was deze dag in de daarvoor liggende jaren reeds een dag, die met opgewektheid werd gevierd, thans heeft men overal in den lande deze dag herdacht op een wijze zoals wel- licht nog nimmer is gezien. Het was alsof men aile eerbied en genegen- heid, die men gedurende de oorlogs- jaren niet openlijk kon en mocht uit- dragen, die al die tijd als een onont- vreemdbare schat was opgeborgen, in één keer heeft willen uiten. En tôt de uiting van die gevoelens heeft men thans meer dan redenen te over. Dankbaarheid en eerbied zijn de beide gevoelens geweest, die op die dag bij ons Nederlanders hebben ge- predomineerd. Dankbaarheid, omdat onze Koningin het geweest is, die, in de donkere, achter ons liggende ja ren, meer dan één keer tôt Haa.r verdrukt volk woorden van bemoedi- ging en troost heeft gesproken; om dat Zij bij meer dan één gelegenheid bewijzen leverde van innig en diep medeleven met hen, die leden en of- fers brachten voor de beilige zaak van de vrijheid des lands: dankbaar heid 00k omdat Zij door haar fiere, Koninklijke houding een licht geweest is voor ons, een licht, dat helder straalde in de donkere nacht van versebrikking en terreur; en een kracht tevens, omdat Zij, al was het dan 00k van verre, toonde Haar Volk bij te staan. Eerbied bezielt ons, eerbied om dat Zij, hooghoudend de tradi- ties van ons Vorstenhuis, die de tradities van ons aloude Oranje zijn, een voorbeeld was van, ongerepte ongeschonden trouw! Trouw aan Haar Volk, trouw aan de grondbe- ginselen, waarop dat Volk zijn groot- heid had gebouwd, waarop het, hoe- wel klein, toch groot geworden is! Eerbied, omdat Zij steeds op de bres heeft gestaan, ondanks ailes, voor de belangen van Haar Volk! Zo staat dan, op deze eerste Ver jaardag na onze bevrijding, het beeld van onze Landsvrouwe en Landsmoe- der voor ons, in nog glorieuzer con- touren dan ooit te voren. Zij kan zich nog meer dan tevoren gedragen weten door de genegenheid, eer bied en dankbaarheid van Haar Volk! Door Haar Koninklijke hou ding, door haar moederlijke bezorgd- heid, door Haar voorgaan in liefde voor- en trouw aan het Vaderland, door haar lichtend voorbeeld van Godsvertrouwen, heeft Zjj de banden, die Nederland en Oranje bonden, nog eens weer verstevigd en aangehaald. Moge God, die Vorsten en Konin- gen zet naar Zijn Almachtige Hand, aan Koningin Wilhelmina geven, dat Zij, met Zijn hulp, Haar land en Volk, uit de donkere nacht moge leiden tôt de glorieuze toekomst van een nieuw, bloeiend, eendrachtig Nederland! In ons gehele land is de verjaardag van de Koningin gisteren gevierd. Ook in onze gemeenten, en hoe! 's Morgens vroeg trokken onze verslaggevers naar de verschillende plaatsen. Zij trokken naar Oost en West, naar Noord en Zuid, zoals de Vikings eens uitzwalkten over de wjjdheid der oceanen. De Noormannen keerden met buit en geroofde vrou- wen naar hun arm land terug, maar de buit van onze reporters beperkte zich tôt onschuldige copie. SAPPEMEER. De feestelijkheden, alhier, werden in de vroege morgen- uren van de 31e Aug. ingeluid door enige herauten te paard, die op ver schillende punten in de gemeente een proclamatie ter gelegenheid van H.M.'s verjaardag voorlazen. KUNST. Het Hoogezandster Koninginnedag- feest is Ingezet met een muzikale uit- voering, in Hôtel Faber, waaraan Or- kestver. „Orpheus", Mannenkoor H.S., Doopsgezind Gem. Koor HS en het Dubbel Mannenkwartet „Pe- pita" medewerkten. De koren hebben uitstekende pres- taties verricht, in het bijzonder het Mannenkoor in „Tehuis" van Bonset en .Pépita" in „Ecce, quomodo mo- ritur" van Handl. Maar het instru mentale gedeelte overtrof zeker het vocale deel. „Orpheus" voerde zijn deel van het programma zeer goed uit. In het bijzonder vermelden wij ,,1'Italiana in Algieri" van Rossini. Het is jammer dat de blazers hier even uit de toon vielen. Dit gebeurde ook even bij de wals Wintersturme. Hierbij raakte ook één der violisten 'n moment de kluts kwijt, doch herstel- de zich onmiddellijk. De dirigent, de hr. Bogaerts heeft het orkest op uitstekende wijze geleid. De muzikale prélude van de Hoo gezandster festiviteiten werd begon- nen met de uitvoering van het le en 6e couplet van het Wilhelmus en het „God save the King". Voor de inwoners van Sappemeer wordt hedenavond een reprise gege ven bij Hôtel Struvé. H. B. Direct na de middag werd een groot kinderfeest gehouden, dat begon met een gecostumeerde op- tocht. Door het inmiddels opge- klaarde weer werd deze optocht nog een succès, en toonde vele aardige groepen en ook individuele deelne- mers, o.a. reed een door de Canadese militairen verzorgde Indiaanse wig- wam mede. De volgende individuele prijzen werden toegekend: le no. 19 Bnnnenmeisje; 2e no. 76 Kaasdragers; 3e 77 2 pers. in boot; 4e 88 Papoea's; 5e 68 Tank; 6e 40 Roodkapje; 7e 20 Groentekar; 8e 74 Indisch meisje; 9e 121 10e 81 Bloemenmeisje lie 25 Autoped; 12e 45 Margariet; 13e Vredesduif 14e 51 Fiets; 15e 2 Rode Kruisdragers; 16e 42 Bloemenmeisje; 17e 49 Fiets; 18e 89 Schoorsteenve- ger; 19e 102 Boot; 20e 103 Boot Geha. Groepsprijzen: le 331 Centrum Oranje; 2e 356 Vredeswagen; 3e 354 Kleuterschool Kleinem.;4e 353 Haas- jes met jager; 5e 348 Sneeuwwitje; 6e 309 Gouden Koets; 7e 342 Zigeu- ners, 8e 336 Tank; 9e 343 Vredés- wagen; 10e 327 Boot; lie 305 Boe- ren; 12e 308 Javanen. De jury had een zeer moeilijke taak, daar niet aile deelnemers een prijs konden krijgen. Op het feestterrein werd de jeugd flink getracteerd en konden zij ge- nieten van een door de Groninger goochelaar Houttuin gegeven voor- stelling. De middag werd opgeluisterd door het Fanfarecorps H.S., welke ook de kinderzang onder leiding van den heer G. Siems accompagneerde. Behalve aan de gecostumeerde op tocht werd door de inwoners van Sappemeer ook veel aandacht besteed aan de versiering v. straten, bruggen en huizen. Er waren op verschillende plaatsen prachtige eerebogen e.d. op- gericht, waarvan enkele jammer ge- noeg reeds veel van het water had den geleden. Na de opening van het avondfesst door loco-Burgem. G. Boer en muziek van het fanfarecorps H.-S. sprak de heer A. Kamps, voorz. van het feest- comité. Capt. Benningham sprak na- mens officieren en manschappen van het Fort Carry Horseregiment, welk regiment vanaf de invasie in Nor- mandië tôt de capitulatie van Duits- land aan de Europese operaties heeft deel genomen, en daarbij ongeveer van zijn manschappen verloor. Spr. dankte de bevolking voor de ont- vangst welke de Canadese troepen in Ned. en in het bijzonder in deze ge meente was bereid. Hij hoopte dat de goede verstandhouding tussen bur- gers en militairen in de toekomst mocht blijven bestaan, ook nadat de troepen naar hun eigen land zijn te- ruggekeerd. De avond werd verder gevuld met zang, muziek en gymna- stiek, waaraan zowel Nedrl. als Ca nadese krachten deelnamen. De feestverlichting op het terrein was keurig verzorgt door de fa. V. Braun. Door het ontbreken van een geschikt persoon voor het aanbren- gen en afstefcen van het vuurwerk kon dit op de feestavond niet door- gaan, doch zal zo mogelijk Maandag- avond geschieden. HOOGEZAND. De optocht der Sportver. kon tengevolge van de re- gen op 30 Aug. geen doorgang vin- den: daarom heeft het bestuur be- sloten deze te doen plaatsvinden op heden te lVz u. De volgende dag echter toonde het weer zich van zijn betere zijde, zodat die dag de feestelijkheden een nor- maal verloop konden hebben. Nadat eerst in de morgenuren in de ver schillende kerken Godsdienstoef. wa ren gehouden werd de Hoogezandster brug door Burgem. Tuin officieel in gebruik gesteld, na het uitspreken v. een korte rede. Na zich het eerst tôt de Canadezen gewend te hebben wees spr. er op dat het onze plicht was de gevallenen te herdenken, waama spreker de aanwezigen verzocht door het in acht nemen van enige minuten stilte aan die plicht te voldoen. Ver der gaande hiema betoogde spreker hoe thans meer dan in het verleden de band tussen Koningin en Neder landers hechter was geworden. Voorts herinnerde hij er aan hoe er in de moeilijke achter ons liggende jaren de oneenigheid was verstomd. Burg. Tuin zeide daama, dat deze brug in een zeer korten tijd door eendrach tig werken van allen gebouwd was, waarbij hij aile werkers dank bracht. Hierna knipte Mevr. Tuin het Oranjelint door, waarna de Heer en Mevr. Tuin, het Dagelijks Bestuur der Gemeente, degenen die de brug hadden gebouwd en het feest- comité als eersten over de brug gingen. In de namiddag vond de grote op tocht plaats, die door verscheidenheid door uitvoering en door deelname ai les overtrof, wat er tôt nu toe ooit in deze gemeente vertoond is. Talrijke vondsten kon men onder de wagens, waaronder er waren die zeer fraai waren uitgevoerd bewonderen. Som- mige, zoals de „Vredes Engel", die de stoet opende, evenals de wagen van de Gymn. Ver. H.S., frappeer- den door hun uitstekende, stijlvolle, uitvoering, die toch sober was. Weer anderen troffen door hun originele idee, zoals b.v. de wagen der onder- gedoken spoorwegmannen en de Grote Kinderwagen van de Stations- weg; de gedachte aan onze Oost was eveneens uitgedrukt in een drietal Indische „huisjes", verder vielen op de „Speeltuin" buitengewoon ge- slaagdde wagens der Oosterpar- kers, en zo zou men door kunnen gaan, indien de geringe ruimte niet tôt beperking dwong. Dank zij aller samenwerking is deze optocht ge- slaagd- en geworden tôt het beste, dat hier in jaren is gezien. De voetbal- wedstr., die gedeel. gecostumeerd was mocht zich 's avonds in een grote be- langstelling verheugen, waaraan ze ker het laatste deel niet het minste debet was. Tôt slot van de festiviteiten vond des avonds een gondelvaart plaats. Het was zoals steeds een boeiend nchouwspel, het fantastische gezicht van de vele lampions. SLOCHTEREN. De wind woei de vlaggen uit, wier vrolijk rood, wit blauw en oranje scherp contrasteer- den met de grauwe hemel. Diezelfde wind verdreef de mist van de landen en scheurde het grijze zwerk aan flarden, zodat door de plekjes blauw de zon kon glimlachen over het ver- sierde dorp. In afwachting van de afwerking van het programma draaiden er wat zwarte schjjven (luidspr. install. van den hr. Noorman). Als eerste pro- grammapunt zong de schooljeugd enige Vaderlandse liederen. Na af- loop sprak burgemeester Tj. Krol enige toepasselijke woorden. Daarna volgde een optocht van ver- sierde paarden, wagens en fietsen, vergezeld door het muziekcorps ,,De Woudklank". De paarden openden de stoet, gevolgd door de wagens, waar van vele zeer smaakvol waren ver- sierd. Wij zagen verschillende komi- sche nabootsingen van gebeurtenissen in de bezettingstijd. Ook het „Graf van de Onbekende Soldaat" was heel goed. De Jurie had dan ook geen ge- makkelijke taak; zij stelde ten slotte voor prijzen toe te kennen aan: \yagens le prijs Graf Onbekende Soldaat; 2e In de kampong; 3e Irene; 4e Wie met geroofde klokken schiet; 5e Het Rode Kruis; 6e Nederl. Her- rijst; 7e Prqsraadsel; 8e 18451945; 9e Op Kroamvezide; 10e Wie zaait zal oogsten. Eervolle vermelding: Oranjekroon; Bloemenhulde Onze bevrijders; Lagerleven; Muziekcorp3 „De Vrijheid". Paarden: le prij3 Bruidspaar en Bruidsm., fam. I'.ege- man; 2e Herauten, F. Janssens tn H. Lindhof 3e Hanny Hooites; 4e groep Rood - Wit - Blauw - Oranje, dames Boersma, Bakker, Begeman.Janssens; 5e Joh. Lambeck, Froombos; 6e Aal- tje Mandema, Slochter Ruiten; 7e Herman Klootwijk; 8e E. Kalk. Fiet sen: le prijs Meisje, Glanenburg; 2e Watt en Half Watt; 3e Meisje, Eg- mond. Erebogen: le prijs Slager Bulthuis, Si.; 2e T. Jabringa, SI.; 3e Timmerm. Smit, Si.; 4e Bouwman, Meenteweg; 5e Schuring, Si.. Eer volle vermelding: Toren, SI.; Gevel- versiering Bloemist v. d. Veen Om 12 uur werden bloemen gelegd op de graven van hen, die bij de be vrijding van Slochteren het leven hadden gelaten. Onder de plechtige klanken van „God save the King", en terwijl soldaten in oud-Nederl. uniformen het geweer presenteerden, legden meisjes de bouquetten neder. 's Avonds was er een bonté avond in café Degenhart. Er waren spre- kers, er werd een causerie gehouden, er was muziek verzorgd door het Chr. muziekgezelschap ,,De Woudklank" en er was zang zowel in de vorm van miniatuur operetten als in de vorm van samenzang, en verder werden er enige schetsen opgevoerd, alsmede het eerste en tweede bedrijf van Bleeker's revue „Bevrijding". En ten slotte was er een verrassing, die om dat vanavond een reprise plaats vindt, geheirn moet blijven. De voorz. der Oranje Ver. sprak een openingswoord, waarin hij in het bijzonder de burgemeester en het ge- meentebestuur welkom heette, om dat zq, door hun aanwezigheid blijk gaven van hun belangstelling voor de feestviering. Na enige zang en mu- zieknummers sprak de ere-voorzitter Mr. v. d. Hoop van Slochteren over H. M. de Koningin. ZUIDBROEK. Het programma voor Koninginnedag werd reeds vroeg be- gonnen met een gecostumeerde op tocht voor oud en jong. Er was veel werk gemaakt van de costuums en de aankleding der wagens. Vermel- dingswaardig zijn tableaux voorstel- lende ,,Oorlogsleed en Vrede", ,,Red- dingsboot", „Zigeuner groepen" en „Circus". Bij het ter perse gaan van dit blad waren de prjjswinnaars nog niet bekend. Heden worden étalagés en straatversieringen gekeurd. Op het terrein der V.V. ,,Zuidbr." vonden 's middags kinderspelen plaats waarbij het jonge volkje flink werd getrakteerd, en na afloop waar van vele prijzen werden uitgereikt. 's Avonds was er een cabaret pro gramma voor ouderen, verzorgd door het Métro variété, waaraan mede werkten Rudi Carré en assistent (Jongleurs), Mr. Kabuki en ass. (mysterieuze sensatie), Duo Lucini met hun sprekende pop Kareltje, Miss Paggy (caoutchouc nummer) en Henk Stuurop (conférencier). Henk Stuurop zong zijn liedjes uit- stekend en toonde zijn vaardigheid als conférencier. Ook de anderen ga ven voortreffelijke staanjes van vaar digheid ten beste. Zuidbroek kan te- rugzien op zeer geslaagde Koningin- nedagviering. Ook Noordbroek had een gecostu meerde optocht en was versierd. UIT SOESTDIJK. H.M. de Koningin heeft haar verjaardag in het Paleis alhies op intieme wijze gevierd met haar kin- deren en kleinkinderen. UIT ONZE GEMEENTEN. SAPPEMEER. Door de politie is aangehouden zekere R. K., die ver- dacht wordt van diefstal van vee, goederen en pluimvee. Hij zal voor de Officier van Justifie worden ge leid. Wij vememen van de Gemeente Gasfabriek, dat met ingang van he den weer gas voor verlichting zal worden gegeven, en zo de kolenposi- tie het toelaat de gehele dag voor kookdoeleinden. In Sappemeer Oost is tenge volge van het plotseling naar links zwenken van een wielrijder een auto tegen een boom gereden. De wagen werd zwaar beschadigd. De hr. W. C. Wardenaar uit Borgercompagnie, oud lid der K. P., is Donderdag met militaire eer be- graven. HOOGEZAND. De N.V.H. deelt ons mede, dat er de volgende week een ploeg vrijwilligers, bestaande uit timmerlieden, metselaars, loodgieters enz. zich naar Heveadorp zal begeven voorzien van materiaal, om behulp- zaam te zijn bij de wederopbouw van dit dorp. VAN OVEHAE. Met de formele bezetting van Japan is Donderdagmorgen begonnen, uit zee en vanuit de lucht. Canada neemt aan deze bezetting niet deel. Na de ondertekening van het vredes- verdrag zullen de Canadese strijd- krachten in de Pacific ontbonden worden. Mac. Arthur is reeds in Tokio aangekomen. De vredessterkte der Amerik. luchtmacht wordt gereduceerd van 65000 toestellen met 2.150.000 man personeel tôt 8000 vliegtuigen met 600.000 man personeel. De I. G. Farbenindustrie wordt ontbonden. Een deel der installaties van deze chemische fabriek wordt onder de geallieerden verdeeld, de rest wordt vemietigd. „Het is thans niet langer de tijd voor veldslagen tussen staatslieden, maar tijd om slag te leveren tegen de haat, die de vijand is der naasten- iieide", aldus sprak de Paus tôt Arnerikaanse Congresleden. Rudolf Hess, die in Neurenberg zal terechtstaan, bevond zich volgens Reuter Woensdagavond nog in een hospitaal in Engeland. 154 B12 Cl 4 tôt en met 25 November 1945. kaarten KA, KB, KC 512. 1 doosje lucifers t.m. 141 800 gram brood 143 200 gram bloem 1 rantsoen gebak 70 gram beschuit 400 gram suiker 125 gram boter 250 gram margarine 125 gram margarine 200 gram kaas 100 gram chocolade of suikerwerken 150 gram vlees 2 kg. aardappelen 400 gram brood 1 kg. aardappelen 2 liter melk 3V2 liter melk taarten KD, KE 512. 236 800 gram brood 238 200 gram bloem 250 gr. rijst of kindermeel 1 rantsoen gebak 70 gram beschuit 500 gram suiKer 250 gram boter 125 gram margarine 200 gram kaas 100 gr. chocolade of suikerwerken 6 liter melk 150 gram vlees 1 kg. aardappelen D12 400 gram brood 250 gr. rijst of kindermeel kskaart Q 413 5 2 rantsoenen tabaksart. (geen import-sigaretten) de broodbonnen kan men Engelse ts betrekken, voor over de detail- f bakker deze nog voorradig heeft fr de week van 18 tôt en met 24 uber a s. zullen nog bonnen wor- angewezen voor vlees, m«lk, aard- m, grutterswaren, ontbijtkoek, jam, peulvruchten, vermiceili en •uchten. 1 komen scherven voor, waarop ïtbare messen der schilmachines Id worden. De directie heeft daar- hans de beschikking gekregen le nodige instrumenten, waarmee firborgen splinters in het hout kan en. jrootste der Nederlandse lucifers- ten, die te Eindhoven, heeft tôt hkele weken stop gestaan. thans zij weer een beperkte productie van de zusterfabriek et Breda en de Nederlandse lucifersfabriek te Dit hervatten van de productie felden als een bewijs van het feit, 3k het brandend probleem der i weer een klein stapje nader tôt [ossing komt. ubberconferentie te Londen. 19 dezer begint te Londen een intie van de Rubberstudiegroep. tse en ook de Arnerikaanse dele- estaat uit 9 personen. Nederland rden vertegenwoordigd door e<m le bestaande uit de heren P gd door een neren P. H. mann, Handelscomm. van N. O. ionden, hoofd der delegatie; Dr. Bannier, gecommitteerde voor e Zaken aan het ministerie voor Gebiedsd.; D. Bolderhey, direc- r Handels Ver. .Amsterdam", Pauw, dir. Nederl. Handelmij.; jerts van Reesema, dir. Rubber- Mij. Amsterdam, allen leden. ervangend lid is de heer J. F. Jfort. SAPPEMEERSTER KLAAGT lezer wijst ons op de slechte con- waarin de z.g. ,,hooghoutjes" in tneente Sappemeer verkeren. In »d met deze klacht hebben wij ons ?ersoonl(jk op de hoogte gesteld. jet Westen naar het Oosten gaan- •ijgen we eerst de brug bij de Kerk. Deze is vri) goed. Enkele :n zijn stuk, en kunnen gemakke- irden vervangen. Het ..hoogholtje" Slochterstraat verkeert Tn wat goede toestand. De treden zijn eten, zodat het afdalen, vooral udere mensen moeilijk is. Boven- ankeert een leuning. irug bij de Victoria Fabriek is er aan toe. De païen waarop zij 11 half verrot, de treden zijn zeer eten en zitten op ongelijke af- van elkaar. De leuningen zijn le verdwenen, en voor zover nog :ig gebroken. Hier is reparatie id noodzakelijk. d. îen doek om haar hais en vér in de inktzwarte duisternis. De werd dag, de zon rees tôt het nog was geen van beiden terug- Ik liep làngs het smalle duin- lar het strand, dat stil was en n in de zonnige herfstdag. 1 één mens was er: de vrouw! liep ze heen en weer, zwaaide •ai' armen, schreeuwde dwaze be- ïen naar de zee, die nu weer 'as en de zonnestralen duizend- weerkaatste. Somtijds balde ze uisten en dan rolden haar ogen hun kassen. Ze was waanzinnig ng niet terug naar ons huis, ik niet, maar zwierf dagenlang it land, op zoek naar het huis nheer van Staanderen. Eindelijk het er woonden vreemden. traathond werd ik, die leefde jrven resten en eetbare hapjes is emmers, en die sliep in par- Dortieken. De ellende en ontbe- fan dit bestaan mp.akten me sleepte mijn uitgeput lichaam igs de straten; ik moest toch en opscharrelen, er desnoods ten met andere honden, want leven. n avond legde ik mij uitgeput ;racht neer. In de verte lokte 'lichte winkelstraat •k drong door een ijle k drong door een geopend Mijn gedachten verstarden, mijn mrd zwaar en neeg naar de îrwijl de blik van mijn ogen Je, wentelde mijn lichaam zich htends duwden mannen van de einiging het hondencadaver in •gracht, Het groene water sloot zich bol man. Htj bond een touw mijn hais en trok me mee. Samen en we langs een paar landwegen, aUe pIaatsen bezocht hadden, dan be gonnen we onze rondrit opnieuw Het zijn speeîmakker te worden was mijn bestemming. Het was een verschrikke- «v. was net een vergissing of had de Crisis dan wel de aleohol het hart van mijn baas ver- steend? Tegen betaling van f 5.83 werd een stoere, gebruinde buitenman mijn ue vrouw zat ik te wachten. De storm was gaan liggen; een flauw Zuiden- windje suizelde door het helm. 't Werd 9 uur... 10 uur... 11 uur. De nacht viel. De vrouw hield het niet langer uit, zij x-i-cu ^lUCiie WttLCI S1UUL ZI loven het met stenen bezwaarde lijk. H. B. "k

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 1