wijken van Ferrara word vochten. Het vliegveld der veroverd. In het VVesten I pen van het 8e leger F achter zich. De in wanorc N. terug trekkende D. troe door de Geak luchtmacht stookt. In Japan hebben vlieg aanvallen gedaan op de buitenwijken van Tokio. doelen bevonden zich de brieken te Hitachi die vo maal werden aangevallen Eden, Stettinius en Mol. hun bespreking over de Po beëindigd. Hun derde werd bijgewoond door Min. van Buit. Zaken Tyt Er is omtrent het resul sprekingen nog nietsbeke Maarschalk Petin is in aangekomen. Hij vroeg toelating om het land binn op doorreis naar Frankrijk thans de regeiingen voor naar Frankrijk af. Korte IVlededeli Van de zijde der autor de bevolking er met den druk op gewezen, dat het machtiging van den Prov litairen Commissaris- ver tankgrachten te slechten gooien. Eventueele aanvragen c dernissen - die intusschei deezen gelukkig niet ver hen ons van onze bes< .Cultuurbrengers" te bev een of andere wijze u 'uimen, dienen te woi de Sectie Voorlichtiij Hoofd-ingenieur vai ie provincie Groninj motief om deze isnog in stand te la gen f#*ê&re&83lMeelJLpj bruik voor mogelijke verb waterstaatkundig gebied. De vondst van het Anloo heeft aan het lie dat hier een zeer groot nen slachtoffer is gewo Duitsche overheersching. De mogelijkheid bestaa eenige slachtoffers kun geidentificeerd. In verband met dit on den degenen, die vermoe milieleden of bekenden zijn om gebracht, zoo sp lijk verzocht een phot personen in te leveren Commandant, Westerkac 15, Groningen. De Nederlandsche Re£ steeds te Londen. m voortdr rijde deel va je ministers ms land, o.i andsche Zab eeren in Jan Hendrik. Hoogezand, 30 Aug. '45. Vijverstraat 2 J. W. Wielsma J. P. Wielsma-de Hoog. Ondertrouwd ité voor Hal. Feestviering CHR. NAT. lEUGDBIJEENKOlilSST Leucoplast CHU. GRAT8RIUM VERENIGING SCHQOL- EN VOLKSFEESTEN VOEI8ALSPORTV. WESTERBROEK Gem. Bid- en Zweminrichting Kremer's Kantoorboekhandel Meubelmagaz. „De Concurrent" Wormtabletten heeft HARM SCHAAPHOK Hoesttabletten oestdranken heeft HARM SCHAAPHOK. Huishoud- en Industrieschool Te H uur gevraagd Verloren Te Huur aangeb. Te Koop Diversen Weggeloopen Te Koop Gevraagd Gévonden Staat ter dekking De Rijnscheepvaart tussen Roer- gebied en Noordzee zal tussen 10 en 15 dezer heropend worden. De laatste hindemis wordt gevormd door de in- gestorte brug bij Wesel ongeveer 20 km. van Ruhrort. De bervatting van deze scheepvaart is van groot be- lang, daar hierdoor het vervoer van steenkool van het Roergebied naar Engeland, Nederl., België en Frank rijk mogelijk zal worden. Met ingang van 25 Aug. is Luit. Adm. J. Th. Furstner, in verband met zijn benoeming rot lid van de Raad van State, eervol ontheven van zijn functie van bevelhebber der zeestrijd- krachten. In zijn plaats is benoemd Vice-Adm. C. E. D. Helfich, die te- vens met ingang van 25 Aug. is be- vorderd tôt Luit. Adm. Tôt dusverre beklede Helfrich de functie van bevel hebber van onze zeestrijdkrachten in het Verre Oosten. Wat Zwitserland v. Nederland deed: Het is zeer juist gezien, dat men in de bloemenhulde ,,Laat Bloemen Uw Tolk zijn" Zwitserland niet heeft vergeten. Zwitserland, een klein land, als het onze, kon geen machtige légers hier- heen zenden, om ons te bevrijden van de tyrannie, maar het heeft gedaan wat het kon om de nood althans enigszins te lenigen. Toen eind 1944 het Westen van ons land hongerde, begon een Zwitsers Comité onderhandelingen te voeren over het zenden van voedsel. Het duurde geruime tijd voordat deze on derhandelingen succès hadden, maar 8 Maart '45 arriveerde de Henry Dunant" in de haven van Delfzijl met een lading bevattende 2150 ton tarwe, 500 ton rijst, 460 ton linzen en 175 ton havermout. Door Zweedse kust- vaarders werd nog een restant van 1423 ton tarwe en 140 ton linzen n. Delfzijl gebracht. Drie weken lang konden in het Westen de broodrantsoenen met 400 gr. per week verhoogd worden, en de gaarkeukens waren in staat beter voedsel te verstrekken. Zwitserland deed meer! Door mid- del van een compensatie transactie werd 2650 ton rogge hierheen ge bracht vanuit Essen, ter vervanging van ons eigen geroofd graan. Een derde zending levensmiddelen arri veerde per trein te Tilburg en werd na de bevrijding naar het Westen ge bracht. Verder schonk het Alpenland ons 5 houten hulpkerken en 50 wagons met barakken bestemd voor Walche- ren. Wanneer we bedenken, dat de toch reeds karige rantsoenen der Zwitsers nog kleiner werden door 't zenden van deze levensmiddelen; dat het houtgebrek, wegens kolenschaars- te, in Zwitserland nijpend is, dan wint de hulp nog meer in betekenis. Ook de kindertransporten mogen we niet vergeten. Vele honderden Ne derl. jongens en meisjes genieten v. een onvergetelijke vacantie in dat prachtige land van woeste rotspar- tijen, en vruchtbare dalen, van Alpen en meren. Er is aile reden dankbaar te zijn voor al deze blijken van medeleven. Alg. Distr. Nieuws. Brandstoffen. Bon 45 b.v. en 46 b.v. van kaart T 509 moeten bij den han- delaar worden ingeleverd voor 8 dezer Goud op de zeebodem. Een correspondent van de Daily Mail meldt, dat er wordt gepoogd de 19 kisten met diamanten, robijnen, saffieren en smaragden, benevens 420 goudstaven, 1450 zilverstaven en mil- lioenen munten, die nabij de Afri- kaanse kust op de zeebodem rusten te lichten. De schat werd vervoerd met de „Grosvernor", die in 1782 is vergaan. Hoewel deze schatten nog geen 100 meter van de Zd. Afrikaanse kust liggen, hebben aile pogingen ze te bergen tôt nu toe gefaald, wegens de hevige branding. Volgens de legende moet het schip ook nog een in Delhi buitgemaakte troon vervoerd hebben, waarvan de waarde in die tijd op enige millioenen werd geschat. In 1842 zond de Britse admiraliteit een expeditie uit, die 10 maanden zonder succès opereerde. Twintig jaar geleden heeft men door middel van een tunnel het wrak bereikt. De boren stootten reeds op de romp van het schip. Maar op het laatste moment stroomde zeewater de tunnel binnen. De leider der nieuwe expeditie is de Engelse Ingénieur Ducknam. OFFICIëLE MEDEDELINGEN. Gemeente Slochteren. Aangezien de klompenschaarste nog geruimen tijd zal aanhouden en oude klompen in de meeste gevallen van een nieuwe zool kunnen worden Voor- zien, wordt iedere gebruiker van klompen dringend aangeraden zoveel mogelijk oude klompen te laten ver- zolen. Voor deze verzoling moeten de klompen schoon, droog en spijkervrij bij de bekende verzamelaars worden ingeleverd. De Wnd. Burgem. van Slochteren Tj. KROL. Gem. Slochteren. Verb. v. Aardapp. De wnd. Burgemeester van Sloch teren brengt de volgende beschikking d.d. 15 Aug. '45, no. 1420, afd. II, Lr. V., van den Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening ter- kennis van belanghebbenden De Mi nister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening; Gelet op de artt. 4, 5 en 6, lid 1, van het Aardappel- besluit 1935; Mede gelet op de be- beschikking van den Secr.-Generaal van het Départ, van Landb. en Vis serij van 15 Juli 1944. Directie van de Landbouw, afd. II, no. 5848, Lr. V; Heeft goedgevonden: mede nader te bepalen, dat het bij beschikking van den Secr.-Generaal van het Départ, van Landb. en Visserij van 30 Nov. 1940. Directie van de Landb., afd. II, no. 10032, ltr. Cl., gegeven teeltver- bod van aardappelen, tenzij op voor- waarde, dat niet zal worden geteeld het aardappelras ,,Eigenheimer", in Eenige kennisgeving. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon, die we weer Siebolt Grieto, hebben genoemd. Zuidbr. C83, 28 Aug. '45. H. Nieboer H. H. Nieboer-Huisman Tljdelijk St. ]ozefstichting. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Zoon, die bij het H. Doopsel de namen ont- ving van Johannes Augustines. Hoogezand, 29 Aug. 45. Smitslaan 163. G. Heller A. C. Heller-Mug. Met dank aan God, geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon G. Patje en T. Sloot Westerbr., Oudeweg 57. Hoogez.. v. Royenstr. O. 101 Ondertronwd E. Mulder en A. C. E. Soer. Huwelijksvoltr. te Meppel op 21 Sept, a.s., des nam. 2uur. Kerkelijkebevestiging in de N. H. Kerk, aldaar des nam. 2.30 uur. Meppel, 1 Sept. 1945. Sappemeer. Slochterstr. 1 IV Meppel, Catharinastr. 16bis Klaas Leinenga en Grietje Jager geven U, namens wederz. Ouders, kennis van hun voorgen. Huwelijk, waarvan de voltr. D.V. zal plaats hebben op Dinsdag 11 Sep- tember 1945. Kerkelijke bevestiging in de Ger. Kerk te Sappemeer, 's namidd. 2.30 uur, door den Weleerw. Heer Ds. W. Tom. Hoogezand, Augustus '45. m.s. Dankbaarheid Fabriekskade 30 Gelegenheid te feliciteren v. 4.30-5.30 u. Fabriekskade. Toekomstig adres: m.s. Dankbaarheid, Hgz. Vrijdag 7 Sept, hoopt onze Grootvader J. M EU ER, de dag te herdenken waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij W. A. Scholtens Strocartonfabriek te S'meer. Zuidbroek, Sept. '45. Achter de Wal. Veendam: Steffie en Jan. Zuidbroek Alida. Sappemeer: Truusje. Heden overleed zacht en kalm onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader Klaas Klaassens, in de ouderdom van 85 jaar. Sedert Dec. 1932 Wedn. v. Jantje Hulshof. Groningen, 3 Sept. '45. Winschoterd, 24b O.Z. Uit aller naam K. Klaassens. De begrafenis zal plaats hebben te Hoogezand op Donderdag 6 Sept. a.s. 's nam. 3 uur. Zij, die den overledene de laatste eer wensen te be wij zen worden verzocht samen te komen bij deAlgem. begraafplaats. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst. voor en bij ons Huwelijk ondervonden. Hoogezand, Sept. '45. Nieuweweg 24. A. Smit M. J. H. Smit-Lukkien. Ned. Herv. Zusterkring Sappemeer. Samenkomst op Woensdag 12 Sept. n.m. 3.30 uur in t Gebouw. Aller opkomst gewenst. Het Bestuur. M UZIEKSCHOOL voor Hoogezand-Sappemeer Aanmelding leerlingen direct Aile Instrumentale, Vocale- Theoretische vakken. A. H. Warnars.Toonkunste- naar, Vischmarkt 14a, Gron. Telef. 27932, b.g.g.h. 25875 Inl. schriftelijk. Hoogezand. A.s. Zaterdag 8 Sept, van 4—6 uur verwachten wij de prijswinnaars om de prijzen af te halen. Tevens zal dan betaling plaats vinden van de in te dienen rekeningen. De penningmeester W. v.d. Rest. Verl. Hoofdstr. 35. heden Woensdag 5 Sept, 's a- vonds 7,30 uur, in de Geref. Kerk te Sappemeer. De on- derwerpen van de sprekers zijn Ds. Langman, Gron., over: Waarom Chr. Nationaal Ds. Volten, Haren: „Een nieuw begin, een nieuwe eenheid, een nieuwe bezieling heeft Harm Schaaphok. Samenkomsten 8, 9 en 10 Sept. Baptisten Gem. te Foxhol. Elke avond 7 uur. Sprekers Ds. Visser, Muntendam, Ev. Reiling, Groningen, Majoor Kors, Groningen, Ds. Lau, Gro ningen, Ev. Wolters, Foxhol Medew. kerkkoor. Allen welkom. Op te richten grote gemengde DAMES en HEREN gevr. onder bekw. dirigent. (Hgz.- Spm In studie: Koorwerk met orkestbeg. Inlicht. en opgave spoedig. Postbus3o, Groningen DANSINSTITUUT G. Tilman. Slotbal gehuwden op Zater dag 8 Sept. a.s. in Café „Centrum" v. Royenstr. Aanv. 8 uur. Entrée f 1.00 pl. b. kaarten alleen tegen introductie te verkrijgen Vrijdagavond tus- 7 en 7.30 uur in boven ge noemd Café. P.S. Voor de a.s. winter- cursus kunnen wij nog enkele leerlingen plaatsen in Café Kroon, Koiham voor ge huwden en ongehuwden. Spoedige aangifte gewenst. ^ANSINSTITUU^ W. GORENS. Elke dag nog gele genheid tôt inschrij- ving voor de Wintercursus. Aanvang der lessen plm. 15 September. Vrijdag 7 en Zaterdag 8 Sept. te Kropswolde. Vrijdag grote optocht. Zaterdag Kinder- en Volksspelen. De commissie. Dansen Dansen Zaterdag en Zondag bij Café Olthof, Kropsw. Vrede Vrede ZONDAG 9 September DANSEN Aanv. 6 uur Café Huisman, Westerbr. Afd. Gymnastiek. Ledenvergad. op Vrijdag 7 Sept, 's avonds 7 uur in Café HUISMAN. Beneden 14 jr. geen toegang. Het Bestuur. Foxholstermeer. Diplomazwemmen op Zater dag 8 Sept, s nam. 2 uur. Aangifte bij de Badmeester. Nu is het tijd voor BLOEMEN dusbestelUw bloembollen of vraag een prijscourant. Be leefd aanb. R. v. Calker, Agent Turkenburg's Zaad- handel, Harkstede, Tel. 23 Verschenen Oorlogsprentenboek een geestige reeks tekeningen uit de bezettingstijd getekend door Ton van Tast, de bekende tekenaar van de vooroorlogse Haagse Post Per stuk f 1.25. Sappemeer Tel. 213 Meubelreperatie. Zijn Uw Meubelen stuk, Mankeert er wat aan de stoffering Komt dan met ons praten Onze stoffeerders werken steeds door Vele meubelen werden in dezen tijd door ons doel- treffend opgeknapt. WOLTERS Martenshoek Sappemeer Vanaf Woensdag 5 Sept, t.m. Woensdag 19 Sept, is J. WILTJER Zn's Bloemenmag. Sappemeer-O. GESLOTEN. H. H. Rokers laat Uw tabak snijden als Shag, Rook of Pruim- tabak bij J. R. Boekholt Nieuwelaan E 242, Koiham. Telef. aangesl. onder no. 509 G. Botke, Kalkwijk-O. 60. BO KS E N. De boksvereniging B.S.M. met als instructeur George Mulder. Stellen U in de gelegenheid, Club- of Privé- lessen te nemen. In een keurig ingerichte zaal. Een schitterende kans v. Wed- strijd-Boksers en tevens voor sportmensen die de boks- sport als lichaamscultuur of voor zelfverdediging willen gaan beoefenen. Voor inlichtingen of aan melding. Vrijdag a.s. 7 Sept, s avonde van 8 tôt 10 uur. In de zaal van café Wiardi te Foxham, wordt een uit- eenzetting van de bokssport en demonstratie gegeven. Vrije toegang alleen voor Heren van 14 tôt 35 jaar Het Bestuur. de gemeente Slochteren. met uitzon- dering van het gedeelte, gelegen ten Noordwesten van het Eemskanaal, niet op 1 Januari 1946, doch op 1 Ja- nuari 1947 in werking zai treden. Slochteren, den 28 Aug. 1845. De wnd. Burgemeester voorn. KROL. BURGERLIJKE STAND. SAPPEMEER, 23—29 Aug. 1945. Geboren: Siebolt Grieto, z. v. Hen drik Jan Nieboer en Hindrika Har- manna Huisman. Ondertrouwd: Franciscus Antonius Jozef van Nimwegen, won. te Hel- mond en Alina Susanna Maria Vic toria Galdermans, Spm.; Mathieu Henricus Antonius Lambert Hardij 25 j., Eindhoven en Reina Johanna Groeneveld, 21 j., Spm. onl. te Gron.; Abraham Smittenberg, 28 j., Spm. en Sibbeldina Adriana Klopstra, 30 j.. v. 's-Gravenhage Lucas Jan Verver, 31 j., Nieuwolda en Martha Plukker, 36 j., Spm.; Nanno Upko Elevelt. 25 j., Spm. en Geessie Vegter, 33 j., Hgz.; Klaas Leininga, 37 j., Hgz. en Grietje Jager, 29 j., Spm. Getrouwd: Lambertus Jan van Timmeren, Slocht. en Nijssiena Zwaantiena Pot, Spm.; Gerrit Teule van Hooge en Lage Mierde en Hille- gina Voldina Wijma, Spm.; Derk Hundt. Hgz. en Jacoba Gesina dé Haan, Spm. Overleden: Harm Lever. 4 j., z. v. Jan Leever en Frouwke Dallinga. ZUIDBROEK. 2329 Augustus 1945. Geboren: Janna, d. v. Anne Ham- minga en Saartje Prins. Ondertrouwd: Oomke Roosje, 28 j., en Ietje Ludolphie, 28 j.. b v. Zuidbr. HOOGEZAND, 2229 Augustus '45. Geboren: Trijntje, d. v. Douwe Rui- ter en Baltelmina Windt, Hgz.; Wil- lebrordus, z. v. Norbertus Antonie Sap en Jantje Benedick, Hgz.; Pieter Lubbe, z. v. Roelof Tooms en Geeske Haakman, Kalkw.; Hindertje Wij pire, d. v. Kornelis Snakenborg en Anna Vegt. Hgz.; Johannes Augustinus, z. v. Georgius Johannes Heller en Ge- zina Catrina Mug, M.hoek; Tammo Het Accountantskantoor v. J. BROEKEMA, Hoogezand, Zuiderlaan 10 geeft aile inlicht. omtrent verbeteringen van aangiften en zekerheidsstelling voor komende belastingaanslagen Verkoping Slochteren Op Maandag 10 Sept. '45, te 15 uur, zal in het Café Smit te Slochteren, ten ver- zoeke v.d. erven van wijlen de echtelieden K. Dontje en J. Lesman, aldaar, publiek worden verkocht: Een BEHUIZING, ge tekend D 344, in het Sloch terveld te Slochteren, met eigen erf, tuin en verdere grônd, groot 30.60 are. Aanvaarding dadelijk. Betaling 1 November '45. P. Denijs, Notaris te Slochteren. voor Hoogezand en Omstr. De leerlingen die zich hiervoor hebben aangemeld zullen binnenkort nader be- richt ontvangen. Namens het Bestuur J. Tuin, voorz. M.Beukema-Goudsmit, Secr. Waterschap „De Hooilandspolder" Slochteren Het Bestuur van het water schap „De Hooilandspolder te Slochteren brengt ter ken nis aan belanghebbenden van een ontwerp tôt aanvulling van hetwaterschapsreglement welke vanaf heden ter inzage liggen in het café Nanning te Slochteren, gedurende 14 da- gen. Bezwaren tegen dit ont werp kunnen gedurende die tijd en nog 3 dagen daarna worden ingediend bij de Secr., J, H. Jager. Slochteren D 116 Het Bestuur H. H. Paardenhouders Op aankoopvergunning, P.V.C. steeds in voorraad, prima geperst Kleihooi. Aanbevelend, M. van der ARK, Kiel-Windeweer. Telel. 5, Levensverzekering Lijfrenten tegen storting van koopsom Kleine zowel als grote bedrage. Bertus Hommes Sappemeer Telef. 442 GEVRAAGD: v. dir. Morgenmeisje. B. Borcherts, Machinefabr. Dagmeisje eneen werkster Mevr. Mulder, wijnhand. Sappemeer Werkvrouw voor Maan dag- en Vrijdagmorgen, J. Siccema. Café Sappe meer Oost 175 Jakob. z. v. Tammo Jakob de Vries en Fennechien Ackermann, Kiel. Ondertrouwd: Louis Blok, 29 j.. Hgz., binnen de laatste zes maanden te Slochteren en Klaasje Kannegieter 26 j., Slocht.; Nanno Upko Elevelt, 25 j., Spm. en Geessie Vegter, 33j., Hgz.; Gerrit Patje. 27 j., Westerbr. en Jantina Sloot. 24 j.. Hgz.; Klaas Leininga, 37 j., Hgz. en Grietje Jager 29 j., Spm.; Oomko Roosje, 46 j., Zuidbr., wed. v. Trientje Gemaat en Ietje Ludolphie, 28 j., Zuidbr., bin nen de laatste zes maanden mede te Hgz., geseheiden echtg. van Derk van Eerden, Enno Beuker en Bouwe Lub- bers; Jan Wijbe van der Velde, 40 j., Kiel-Wind. en Dara Sipkjen Heslinga 36 j., Spm; Johannes Bakker, 25 j., Slocht. en Harmke Arbeider, 22 j., Hgz., binnen de laatste zes maanden te Delfzijl woonachtig; Berend Ko- ning, 31 j., Hgz. en Johanna Wilkens, 38 j., Zuidlaren. Getrouwd: Jan Dijk. 19 j., Hgz. en Willemke Knoop, 19 j., Spm.; Aal- drik Bos, 27 j., en Grietje Thoma, 25 j., Kiel-Windeweer. SLOCHTEREN. 23—27 Aug. 1945. Geboren: Jurrien, z. v. H. Dallinga en L. Mulder, Siddeb. Anje Magrieta d. v. K. Roggema en J. B. Bos. Schw.; Hendrikje, dv. S. Meijer en M. Bontsema, Hélium; Rensina Anje Hillechien, d. v. E. T. Moedt en A. E. Bijmolen, Oversch.; Johannes Barteld z v. J. Kempinga en J. C. Haver- kamp, Scharm.; Michieltje Jantje, d. d. W. Lesman en J. Wilkens, Tjuch.' Ondertrouwd: K. J. van der Ploeg, 35 j., Wirdum (gem. Loppersum), en M. Huizenga, 28 j., Schildw.; W. Bos, 28 j., Siddeb. en A. E. Niehof, 18 j., Wagenborgen (gem. Termunten. Getrouwd: H. Tuin, 29 j., Leeuwar- den en G. Schothorst, 24 j., Schildw. Overleden: E. Boer, 2 mnd., z. v. K. Boer en P. ten Cate, Slochteren; J. Blaauw, 5 mnd., z. v. J. Blaauw en G. Primé, Siddeburen. Hoofdred.: R. F. Kremer; Redacteu- ren J. D. B. Lammerts en H. Bonewit net Meisje voor dag of morgenuren. E. Huizing, Verl.Hoofdstr. 5, Hgz. K.schoentjes m. 25,o.w.r- t. gymnastiekschoenen m. 41. Smitsl. i25,Martensh. Herenrijwiel met banden o.w.r.t. een z.g.a.n.dames- rijwiel. Singeai. Hgz. wegens huwelijk der te- genw. een (1. Dagmeisje. J.Venema, Meerweg36, Foxhol pr. M.schoenen m. 28-29 o.w.r.t. 2 pr.beste k.schoe- nen m. 23 laagen 26 hoog Nieuweweg 9, Hgz. 7 Kippen, ie en 2e leg, plus voer. J. Sissing, schipper liggende Hevea- pad, Kieldiep nette Huishoudster door nette werkmanz.k. gesch. oud 46 j aar, een kind geen bezwaar. P. de Vries, G. Imbosstraat 25. Foxhol Ter overname gevr. van leerl. H.B.S. of Ambacht- school T ekenplank, haak, driehoeken en passerdoos Johan Wiltjer, Halteweg 283 KA, Froombosch grote Spiegel, rond tafel, tafelkleed, 2 inmaakpot- ten, houten fietsrek. Te vens ruilen nw. v.o.heren- schoenen m. 44 tegen d.- schoenen m. 3 71 /2. Verl. Hoofdstr. 32, Hgz, Dagmeisje voor Huishou- ding en winkel en een 2e bakkersbediende of loop- jongen. A. Cost. Koiham Woon- en slaapkamer d. echtpaar z. kinder., vaste betr., waarvan de vrouw genegen is 'smorgens in de huishoudingtehelpen. Br. Rosebeek, Hoofdstraat 17, Hgz. Dagmeisje. J. Boerema, bakker, Noorderstr. 118, Sappemeer Bij degecost. voetbalwed- strijd achter de G.H.B.S. te Hgz. verloor jufir. Snip haar Knijpbrilletje, s.v.p. tegen bel. terug te bez. bij K. Jonker, Verl. Hoofd straat, Hgz. Meisje voor den dag of dag en nacht. meerd. hulp aanw. Aanm. Mevr. Grûnberg. O. Ebbinge- straat45, Groningen Naweide, plm. 1 H.A„R, Oosting, Woldweg no, Kropswolde Centuur van gebl. jurk verzoeke beleefd deze te-! rug te bez. bij J. R, Wolt- huis, Heerenstr, 39, Spm. zw, Kinderschoentje. T.b t.b. W oldw. 164, Kropsw. fl. Dagmeisje en een werk vrouw. Mevr. Scholtens, Sappemeer O v. dir. een vaste Kwekers- knecht. R. Haaijer, Slochterweg 23 Noordeling, Record, Vo- ran, Triumf, Beteka en Ultimus pootaardappelen AA, A en AB. H. Frije, Slochteren D 399 Uurwerk van polshorloge Van de v. Royenstr. naar Kropswolde. T.t.b.t.b. v. Royenstraat 129 il. Bakkersbediende voor gemengd bedrijf en een 11. meisje voor de huishoud, H. Schaap, Slochteren beste Trekbok. J. Bosker Spoorstr. D18, Zuidbroek gouden Slot m. bloedko- ralen van v. Royenstr. n. Spoorstr. T.b.t,b.b. A. Boekholt, v. Royenstraat 108, Hoogezand Aardappelrooiers om aan te nemen. Wed. A.G.Bos Achter de Wal. Zuidbr. Aardappelrooiers. W.R. Ottens, KalkwijkW52 Manden. Slochterstraat 98, Sappemeer wegens te klein een pr. h. j.schoenen m. 35, o.w.r.t. m. 37. 2 p. m.schoenen m, 25-26 tegen m. 27-28,1 pr. h. m.schoenen m. 3 2 tegen m. 33, ailes nw. z. en h. zwarte zij den jurk m. 42 ruilen voor winterjurkje of lap stof v. meisje leeft. 8 j. T.E.Dorenbos Machi nist. Harkstede G 127c Tasje met persoonsbe- wijs e.d. van Kalkwijk n. Kropswolde. T.b.t.b. B. Woortmeijer, Kropsw.29 Aardappelrooiers omaan te nemen. J, Scheltens, Kalkwijk west 25 Aardappelrooiers. Otto Meijer, M. Veningastr. 15, Hoogezand Wil hij, die 19 Aug. zijn jas vermiste en meegeno- men heett van café Abels de jas gemerkt W IJ hem komen ruilen. Woldweg 148, Kropswolde Aardappelrooiers. M. Sluis, Kropswolde 133 IJzerwerkers, Plaatwer- kers, Klinkers, Koker, Bankwerker-Draaier. Handlangers. Scheepsw. Pattje. Waterhuizen. Reisgelegenheid per bus Klinkers, Nageljongens, Plaatwerkers, E. J.Smit Zns., Scheepswerven, Westerbroek. compl, Zeilboot met bo- tenhuis f 500.-. W. A Scholtensweg 3, Foxhol z.g.a.n. zwarte garbadine Mantel, o.w.r.t, d.schoe- nenm. 37. A, Molema, BorgercompagnieN 45 het meisje, dat onlangs een strengetj e Bloedkoraaltj es gevonden heeft bij het zwembad „Nero", wordt beleefd verzocht haar adres op te geven of het terug te bezorgen teg. goe- de bel. bij Jeanne Kamps, Borgerc.str. 34, Spm. een Behuizing, waarin winkel en 2 verhuurd wor- dende woningen met gr. tuin in Hgz. Te bevr. Teule's Woningbureau, Hoogezand, Tel. 79 Werkvolk v.d. Coôp. Dorsver. Kielwindeweer. Aanm. bij de machinist W. Folkers, Kielw.weer. pr. z.g.a.n. Schoenen m. 25, o.w.r.t.pr.kniekousen voor leeft. i4j. R Haaijer Slochterweg 23 j.SiepHond, kleur geel met zwarte staart, naam Sammie. Nieuwel. E 246 v. dir. fl. Pakhuisknecht. Gebr. Hoen, Hoogezand Huishoudkachel, o.w.r.t. 2 pers. opklapbed. Van Royenstraat O 82 groot inmaakvat, o.w.r.t. flanel of flanelhemden of pr. d.schoenen m. 40. Scheeringa. Wilhelmina- straat54, Spm. Kinderschoentje. Tegen gem. kosten terug te bek, JD. Westerhof, Foxham- sterhoofdweg 122 Jurk, o.w.r.t. Jasschort m. 46, A 174 Noordbroek te Sappemeer een goud en Ring met zwarte steen, ge- graveerd met 2 namen T.b.t.b.b. J. Steen, v. Royenstr. 172 O, J.schoenen m, 39, o.w.r.t. z.g.a.n. j.schoenen m. 38 G.de Graaf, Kl.meer Z.z. 17. Na 5 uur thuis, mijn 2 mooie Sahnen Dek- bokken, ook aan huis te ontbieden. N. ten Cate. Stootshorn, Noordbroek

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 4