i JEDEILANO VRIJ" m BBi" Ophefling Leen-en Pachtwet wijken van Ferrara wo vochten. Het vliegveld d( veroverd. In het Weste pen van het 8e leger achter zich. De in wani N. terug trekkende D. tr door de Geai. luchtmac stookt. In Japan hebben vli< aanvallen gedaan op d buitenwijken van Toki doelen bevonden zich d brieken te Hitachi die maal werden aangevalle Eden, Stettinius en M< hun bespreking over de F beëindigd. Hun derde werd bijgewoond door Min. van Buit. Zaken T Er is omtrent het res sprekingen nog niets be Maarschalk Petin is aangekomen. Hij vroeg toelating om het land bi op doorreis naar Frankr. thans de regelingen voc naar Frankrijk af. Van de zijde der auti de bevolking er met de druk op gewezen, dat h machtiging van den Pn litairen Corrmissaris - tankgrachten te slecht gooien. Eventueele aanvragen dernissen - die intusscl deezen gelukkig niet v hen ons van onze bt Cultuurbrengers" te b een of andere wijze -uimen, dienen te vj de Sectie Voorlich' Hoofd-ingenieur v ie provincie Groni motief om deze isnog in stand te gen bruik voor mogelijke ve waterstaatkundig gebie De vondst van het Anloo heeft aan het dat hier een zeer groo nen slachtoffer is gew Duitsche overheerschin De mogelijkheid besl eenige slachtoffers ki geidentificeerd. In verband met dit den degenen, die verm milieleden of bekende zijn om gebracht, zoo Iijk verzocht een ph personen in te leveren Commandant, Westerk 15, Groningen. De Nederlandsche R «4 steeds te Londe voort - ,'rïjde deel le ministen ns land, andsche Zi eeren ir VSTV 1915. Spaarbank Plaats# Niît DE TWENTSCHE BANK N.V. Korte Medetie 1 Een Frans-Spaans handelsver- drag wordt spoedig verwacht. Volgens A.F.P. heeft de rege- ring van Abessinië om inlijving van geheel Erytrea bij het land verzocht. Na een afscheidsfuif te Singa- pore hebben 500 Japanse officieren harrakiri gepleegd. Er is in Engeland veel beroering gewekt doordat Pesident Truman, zonder het Congres daarin te kennen de leen- en pachtwet buiten werking heeft gesteld. Zelfs heeft men deze opheffing uitgelegd als een poging van Amerikaanse conservatieven en zakenlieden om de regering van La bour in Engeland moeilijkheden in de weg te leggen. Dit laatste is niet waarschijnlijk. Natuurlijk wil Ame- rika geen grondstoffen verschaffen ten bate van de socialisatie van En geland. Maar evenmin tôt het ster- ker maken van het ,,kapitalisme", want reeds sinds maanden wordt er in de Amerikaanse financiële kringen tegen gewaakt, dat de landen, die profiteren van de leen- en pachtwet, deze steun zouden kunnen aanwen- den om industrieën op te bouwen, die na de oorlog, met Amerika zullen gaan concurreren. En daar zit eigen- lijk de kwestie: De leen- en pachtwet heeft aan Amerika niet minder dan 42 milliard dollar gekost, waarvan 29 naar Engeland is gegaan en ruim 10 naar Rusland. Nu wil Amerika dol- graag verder leveren maar op crediet en dan tegen rente en aflossing. De Engelsen vrezen daarvan achter een zeer ongewenste afhankelijkheid die zij liever vermijden. Bovendien willen de Amerikanen handelsvoordelen zij eisen dat het Britse Rijk als markt zal worden opengesteld voor de Ame rikaanse goederen en dat hebben zij eigenlijk al bedongen in de overeen- komst inzake de leen- en pachtwet en vastgelegd in de besluiten van de conferentie van Bretton-Woods ('44), welke besluiten door Amerika zijn ge- ratificeerd, maar niet door Engeland, dat er huiverig tegenover staat. Het heeft er veel van dat Engeland zich gaat opsluiten binnen zijn eigen Rijk, en dat zou voor Amerika zeer on- Met grote vreugde geven wi) kennis van de geboorte van onze Dochter JOH E die bij het H. Doopsel de namen ontving van Johanna Marg. Maria. Hoogezand. 8 Sept. 1945. J. M. Wilbrink C. M. Wilbrink-Dietvorst. Tijd. St. Jozefstichting. De Heer en Mevrouw ter Heide-v.d. Heide geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter Trijntje Johanna. Sappemeer, 9 Sept. '45. Zuiderstraat 127. De Heere verblijdde ons op 8 September met de geboorte van onzen tweeden Zoon, dien wij Stoffer Bernhard noemden. Ailes wel. Kolham, 10 September '45. P. Cnossen E. Cnossen-Kleefsman. Heden werden we verblijd met de geboorte van onzen Zoon en ons Broertje ALBERT. Zuidbroek, 8 Sept. 45. Havenstraat D 956. J. Stâbler Z. Stâbler-de Vries Roelof, Egbert. Met dank aan God geven wij U kennis van de ge boorte van onze Dochter Catharina Geertje. Hoogezand, 10 Sept. 1945. Kielsterstraat 5. S. H. Scheper. R. ScheperWesters. Verloofd. Leny Akkerman en Jan Noordhof. Hoogezand, 23 Sept. '45. Nieuweweg 56 Hullum B 62. In plaats van kaarten Berend Koning en Johanna Wilkens hebben de eer kennis te geven van hun voorgen. Huwelijk, waarvan de voltr. zal plaats hebben op Zater- dag 15 Sept.'45, des voorm. 11 uur te Zuidlaren. Hgz„ v. Royenstr. O 41 Zuidlaren, Brink Z.z. 6. Toek. adres: Zuidlaren, Brink Z.z. 6. Daniel E. de Jager en Henderika T. Flik geven namens wederzijdse Ouders, kennis van hun voorgen. Huwelijk waarvan de voltr. zal plaats hebben op Donderdag 20 September s nam. 3 uur te Hoogezand. Zuidlaren, Kielwindeweer Annerweg B 2. P. Venemakade 85. Toek. adres: Zuidlaren, Annerw. B 2. Geen ontv.dag Reinier Scholtens en Hilda Daggers hebben de eer U, mede namens wederzijdse Ouders, kennis te geven van hun voorgen. Huwelijk, waarvan de inzegening zal plaats hebben op 17 September a.s. des voormiddags half tien in de Parochiekerk „0. L. Vrouw ten Hemelopneming" te Veendam. Noorderstraat 128. Burg. Bosscherstraat 36. Receptie van 2.00-3.30 uur in Hôtel „De Nederlanden" te Wildervank. Toek. adres voorl. Kastan- jeplein 7, Schiebroek. gunstig zijn. Men mag dus verwach- ten dat er nog veel onderhandeld zal worden. LITERAIRE PRIJSVRAAG. De O.P.M.C. stelt zich voor een aan- tal uitzendingen te wijden aan een literaire prijsvraag. Deze uitzendin gen zullen plaats vinden op de tijd, die tôt nog toe werd gereserveerd voor de rubriek ,,Schrijvers aan het woord" dat is iedere Dinsdagavond van kwart over zeven tôt kwart voor acht. Zij hebben ten doel de belang- stelling te verlevendigen voor de Ne- derlandse literatuur en zullen zo wor den ingericht, dat een zo breed mo- gelijk publiek er zijn voordeel mee kan doen. Een aantal gedichten of prozafrag- menten zal telkens worden voorgele- zen en voorzien van commentaar, dat bedoeld is de luisteraars enigszins op weg te helpen. N. a.v. de voorgelezen teksten krijgen deze de volgende drie vragen te beantwoorden 1. Wie is de schrijver van het voor gelezen gedicht of fragment? 2. Hoe is de titel van het boek, waaraan dit is ontleend 3. Kunt u enkele bijzonderheden omtrent den auteur en enkele andere titels van zijn boek noemen Elke week zal een drietal prijzen worden beschikbaar gesteld bestaan- de uit waardevolle boekwerken. Iedere luisteraar kan meedoen. Inzendingen aan de programmaleiding van de O. P.M.C., Heerestraat 19, Kamer 4, Groningen. In de linkerbovenhoek vermelden: .Literaire prijsvraag". Luistert dus mee naar de O.P.M.C. op lijn twee van de Radio-distributie. De eerste uitzending vindt plaats op Dinsdag 18 Sept, om 19.15. Dinsdag 16 Sept. a.s. hopen onze geliefde Ouders Egge Faber en Aaltje Faber-Huizinga hun 40-j. Echtver. te herd Sappemeer, 16 Sept. '45. Kleinemeersterstraat 21. R. Jongman-Faber H. Jongman Rieksie en Alie. G. J. Faber H. Faber-Buizing, Eggie, Cobi, en Hansje. Heden overleed door een noodlottig ongeval ons klein vriendje Harm Hendr. Geerts, in de ouderdom v. 6 jaar. De laatste groet van zijn Vriendjes en Vrien- dinnetjes van de Nieu- welaan. Rust zacht. Hiermede betuig ik mijn harteiijke dank voor de vele blijken van deeln. bij het overlijden van mijn innig gel. Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Stoffer Smittenberg ondervonden. Sappemeer, Sept. '45. Wilhelminastraat 33. Uit aller naam G. Smittenberg-Bos. betuigen dank wij Hiermede onze harteiijke de vele blijken van belangst. bij ons Huwelijk onderv. Kiel, Sluisweg 58. R. W. Nieboer G. Nieboer-Hamminga. Het Comité tei viering v. de Nationale Feestdagen dankt allen, die hebben mee gewerkt, om het feest van 31 Aug. te doen slagen. Rekeningen worden zo spoedig mogelijk verwacht bij BOSWIJK, Zuiderstraat Sappemeer. De Sportvereniging „Noordbroek" vraagt zo spoedig mogelijk een Gymnastiekleraar. Aant. lesuren 7. Aanb. aan H. Alkema, A 150a Noord- broek. Hiermede betuigen wij onze harteiijke dank voor de vele blijken van belangst. voor en bij ons Huwelijk ondervonden. Foxhol, Sept. 1945. G. Imbosstraat 43. N. P. v.d. Vlies G. v.d. Vlies-Benthem. D. J. Jensema, arts is heden Woensdag afwezig. Op afbraak te koop bij gesloten briefjes een Landbouwschuur gr. ongev. 12 bij 17,5 M. Voorwaar- den liggen ter inzage en aanwijs geschiedt vanaf Maandag 17 Sept, tôt en met Donderdag d.a.v., 's middags tusschen 1 en 3 u. Gesloten briefjes in te leve ren vôôr Zaterdag 22 Sept, a.s. bij A. van Delden, Noorderstr. 127, Sappem. Boeldag Foxham. De aangekondigde Boeldag op 15 Sept, wordt uitgesteld tôt 22 Sept. a.s. In te bren- gen goederen kunnen ook worden opgegeven bij Café Rowaan. K. v.d. Wal, Veilingh. Qpvoering Revue van Bleeker op Donderdag 13, Vrijdag 14, Zondag 16 en Dinsdag 18 Sept. a.s. in het hôtel ,,De Gouden Leeuw" te Zuidlaren. Donderdag 13 Sept, alleen voor leden Oranje-veren. gem. Zuidlaren. Aanvang uur. Zaal open 7 uur. Entrée in voorverkoop f 0.50 voor leden Oranje-veren. gem. Zuidlaren en f 1.50 voor niet-leden. 's Avonds aan de kas f 2. 's Zondags voorverkoop f 2. s Avonds aan de kas f 2.50. Aanvang 7.30 uur. Zaal open 6.30 uur. BAL NA. Kaarten in voorverkoop bij J. Siegers, Westlaren, J. Doringa en A. Steegstra. Zuidlaren, W. Stoffers, Schuilingsoord, G. Hof, Mid- laren en H. Hoepman, De Groeve. Bestuur der Oranje-veren. Gem. Zuidlaren. H.H. Pluimveehouders Zij, die hun kuikens willen laten inenten tegen Pokken en Dyfterie kunnen zich opgeven. Tevens entstof verkrijgb. bij S. B L A A U W Kippenhandel. Slochteren. Wie was in de laatste jaren Uw Koekleverancier? Bakker Bontkes. Wie voorzag U elke week en later regelmatig elke 14 dagen van Koek? Bakker Bontkes. Bij wie gaat gij nu of straks Uw Koekbon inle- veren? bij Bakker Bontkes. Wie zal dus straks Uw Koekbakker zijn Bakker BONTKES. H. Damhof, Sappem. Kleinemeer 148. Tel. 346 houdt zich beleefd aanbe- volen voor het ophalen van Turf zowel v. Exloo en Valthermond als van Westerbroek. Engelse Clubles in Slochteren v. beginners. Aanvang 1 October, door bevoegd Onderwijzer. Aanmelding des avonds na 6 uur, liefst zo spoedig mogelijk. P. R. v.d. Velde D 167a Slochteren. Ook privêles Eng. en Frans Het Plaatsel. Bestuur v. de Eenheidsvakcentrale maakt bekend, dat het elke Donderdagavond van 7.30 uur tôt 8.30 uur zitting houdt in Café ROWAAN voor het geven van inlicht. op Vakverenigingsgebied. De Penningmeester M. Huizing, Noordbr.str. 87', S'meer. Levertraandruppels Kalktabletjes heeft Harm Schaaphok. Ned. Herv. Pastorie Hoogezand. Telefonisch aangesl. onder no. 520 J. Schmidt. Levertraan-preparaten heeft Harm Schaaphok Hoogezand-Sappemeer. Houders van Spaarbusjes kunnen hun busjes dagelijks behalve Zaterdags laten ledigen. Wegens de over- stelpende drukte kan de inhoud echter niet direct worden geteld en geboekt, maar moet door de houders weer worden medegenomen. BOERENLEENBANK Westerbroek. Houders van Spaarbusjes worden verzocht heden hun Spaarbusjes te laten ledigen. Het Bestuur. AMMONIAK heeft Harm Schaaphok DANSINSTITUUTl W. GORENS. Voor zover men geen Persoonl. bericht ont- vangt, wordt de inde- ling Woensdag a.s. in dit blad bekend ge- maakt. Voorlopig kunnen geen clubs meer aan- genomen worden. Het is beslist de moeite waard, af en toe eens te vragen. Er komen elke dag meer goederen bij Uw Drogist Harm Schaaphok, ass.-apoth hoek Slochterstraat. Dancing Hôtel Schrage Noordbroek. Zondag 16 Sept Aanv. 7 u. De Stucadoors Vakgr. afd. Hoogezand-Sappemeer en Omstreken maakt bekend dat het uur- loon is vastgesteld op f 1.20 per uur. Kantoor Hoogezand. Stort Uw geld op een rekening bij ons. Directe storting Uw belang. GEVRAAGD: Dag- of morgenmeisje. P. Veenstra, Middenstr. i Sappemeer Morgenmeisje en een werkster. Mevr. Jonkeren Zuiderstr. nft, Spm. v. dir. Morgenmeisje. B. Borcherts, Machinefabr. Sappemeer Dag- of morgenmeisje, hulp van werkster aanw. J. A. Koeneman, Hoofd- straat 109, Hoogezand il, Hulp in de huishouding voor dag of dag en nacht G. J. Kerdijk, Winkel- hoek 17, Spm. voor dir. of later een net Dienstmeisje tegen hoog loon. H. Bos Zonen, Noorderstr. 48, Spm. z fl. Dienstmeisjes v. dir. indiensttr., hoog loon, voile kost. Zondags vrij. LunchroomSchortinghuis Vischmarkt 26 voor direct enige nette Meisjes en 'n Jongen. Waschinr. Klein Sloch terstraat 21 Sappemeer. voor direct een nette Huishoudster bij Vader en Zoon. Br. aan Bur, van dit blad onder no. 12. voor dir. een vr.Kantoor- bediende, zo mogelijk in het bezit van M.U.L.O.- dipl. Schrift. soll. voor 16 Sept, a.s., aan den Direct, van het Gem. Gasfabriek te Sappemeer. Nederlandsche Midden- standsbank, Hoofdstr. 10 vraagt voor spoedige in- diensttreding een Jongste Bediende voor onmiddel. indiensttr. I Jzerwerkers, Hand- langers en Nagel- jongens. Reisgel. per bus Fa. Broerken, Scheeps- wert, Westerbroek OFFICIëLE MEDEDELINGEN. Verbetering v.h. Geitenras. Verplichte aangifte v. bokken boven 6 maand. Burg. en Weth. der gemeente Sloch teren; Gezien een missieve d.d. 13 Sept. 1943 van den heer Commissaris der Prov. Groningen; Gelet op de door den heer Commissaris vastge- stelde verordening tôt verbetering v. h. geitenras in de prov. Groningen, d.d. 3 Juli 1943; Brengen ter open- bare kennis, dat aile eigenaren of houders van dekrijpe bokken (dat zijn Huishoudster bij eenbaar pers., een kindgeenbezw C 66 Westeind Zuidbr. Spantenzetters, IJzerwer kers, Handlangers,Nagel jongens en een Timmer man. Scheepswerf Bijlholt, Foxhol. Spantenzetters. Gebr. Suurmeijer, Scheepswerf, Foxhol. fl. Schoenmaker en een leerjongen. G. H. Kuiter Schoenhandel, Reparatie inrichting, Spm. fl. Jongen, pim. 16 17 j. en een fl. werkvrouw voor Vrijdags. F.Strating.Kiel- sterstraat 34, Hgz. nette Loopjongen en een net dag- of Morgenmeisje K. Bronsema. M. Venin- gastr. 7. Hgz. Leerjongen of aank. tim- merm. George Bodewes, Martenshoek. e en 2eBediende. Brood- koek- en banketbakkerij, E. Zwart. v. Royenstr. 171 O, Hgz. 2 fl. Schoenmakersknech- ten. B, Winter, Schoenen- magazijn, Slochteren D 91 v. dir. een vaste Kwekers- knecht. R. Haaijer, Slochterweg 23 dir. een fl. Boerenar- beider of jongen, die ook met paarden kan omgaan. O. Meijer, M. Veninga- straat. Hgz. Aardappelrooiers. J. H. v.d. Veen, B77 Zuidbroek Aardappelrooiers. W. Kremer, boerderij Boon, Hoogezand Aardappelrooiers om aan te nemen of in pand. H. Kooi, Kropswolde, Woldweg 23 Aardappelrooiers voor direct U. Uuldriks Spits bergen C 6 Zuidbroek Aardappelrooiers doorR. Marring Hootdstr. 128 Hoogezand. Aardappelrooiers om aan te nemen. J. Scheltens Kalkwijk West 25 Hgz nette Dame of juffrouw om gezamenlijk mee te wonen. Singel 13W.park bijafw.Son, Parklaan 14 Te Koop Gevraagd Schrijfbureau of piano, o.w.r.t een z.g.a.n, voll. baby-uitzet. Luth. Kerk- straat 15. een Koffer voor harmo nica van 52 c.M. hoog en een riemvest, o.w.r.t. har- monika-riemen. JanV een- dorp, Spoorstraat 82 D, Zuidbroek pr K.schoentjes m. 23. o. w.r.t. m. 21, 1 pr. h. H.- schoenen m. 43-44 tegen loper of iets passends. H. L. Baars, Kl.meer.str. 16 Voederbieten, o.w.r.t. een best blokje paardemest en een lap mantelstof ruilen tegen keurig gekl. zw. pak. J, P. Smit, Zuiderstr. 16, Spm z.g.a.n. v.o. Landschoen. m. 44 tegen dito m. 46 of Iage schoen. D. Hesse Middenstr. 88 Sappemeer of r. prima Schuifmaat tegen voorwiel 28 k. 1 /2 m. trommelrem p. Iage Herenschoenen maat 42 tegen 43-44 of Dames- schoenen maat 38. K. Snitjer, Middenstraat 37 Sappemeer, volgens genoemde Verordening bok ken van 6 maanden en ouder), ver- plicht zijn jaarlijks in de maand Sep tember en uiteraard het gehele jaar door bij ons aangifte doen van aile in hun bezit zijnde dekrijpe bokken. Voor het doen dezer aangifte zijn kosteloos formulieren ter gemeente- secretarie verkrijgbaar. De (ver plichte) keuringen worden eenmaal 's jaars gehouden. Zo nodig zal jaar lijks in Maart een tweede keuring plaats vinden. Bokken, die goedge- keurd worden, ontvangen in het rechteroor de letters G.V.-, Voorzo- ver in dat oor ^niet reeds een stam- boeknummer is aangebracht, ontvan gen deze bokken daarin ook nog een volgnummer. Bij afgekeurde bokken wordt in het rechteroor een gat aan gebraeht. Exemplaren der Verorde ning tôt verbetering van het geiten ras zijn op verzoek gratis ter ge- meentesecretarie verkrijgbaar. Slochteren, den 10 Sept. '45. Burg en Weth. voorn.: Tj. KROL. De f. se- cretaris, GARRELTS. Hoofdred. R. F. Kremer; Redacteu- ren J. D. B. Lammerts en H. Bonewit een korte H.gummiejas en 1 p. Iage zw. Heren schoenen m, 42 o.w.r.t. kledingstuk voor Heer. Zuiderstr. 177 S'meer 1 w. Gangloper plm 6 M, lang tegen Jongenskleren lt. 17 j. en p. h. schoenen m. 45 of4Ô. Nieuweweg 77 Hoogezand. •g.s.z. Huishoudkachel Hoofdstraat 83, Hgz. z.g.a.n. Rijbroek, o.w.r.t. geklede jas en vest. Zuiderstraat 5, Hgz. Buitenband 28xi'/2, o.w. r.t. buitenband 28x2, ge- negen bij te betalen, J. Smith,Rijwielhandel,Hgz. pr. D.schoenen m. 3 9, o.w. r.t. m. 36. A. Grofsmid, A 106 Gockingelaan, Noordbroek Heren costuum m. 52-54. o.w.r.t. pracht bl.d.mantel m. 46. Heren costuum gr. maat. o.w.r.t. beste emaille kookkachel. B. Frans, Stationsstaat 89, Spm. v.o. kw. Kinderwagen. M. Rottiné. Noordbroek Koolzaadstro, droog in pakken. O. Gruber, Achterweg 55, Spm. 150 pak Erwtenstro, pas gedorsten. J, G. Huisman Noordbroek v.o. Kinderwagen en plm. 45otabaksplanten, o.w.r. G. Hoeksema, P. Vene- makade 55, Kielwind. Noordeling, Voran, IJsel- ster, Record, Triumph pootaardappelen, ailes klasseAA, A.I. v.d. Veen, Kalkwijk een gebruikt Fototoestel (klapeamera 6x9) ook w. r. voor prima Verre- kijker of iets passends. Fotohuis Conens, Hgz. geede Radio, o.w.r.t een mooie vulkachel, met gr. kookgat. Kolham E 406 Te Koop Aardappelmanden, Gebr. Hoen, Landbouwwerk tuigen, Hgz. z.g.a.n. Mandoline,o.w.r. t. pr. goede schoenen m. 42. H.Hartman,Heeren- straat 15(5), Spm dik Staaldraad, 55 M,, nieuw. Noordbr.straat Spm. een Roeiboot 5 M. lang, J. Sissing.liggendeHevea- pad, Kieldiep nest prachtige Herders- honden, 6 w. oud. J. K. Groeneveld, Knijpslaan, Kolh, (n. Jodenkerkhof) nest j. Honden. Dontje, Kropswolde. 106 Zuidl.- meer prima Luidspreker. Park laan 8, Wersterp., Hgz. 2 VI. R. voedsters praed G, en 1 slachtkonijn.H.D. Blaauw, Stajionsstr. 14b Zilvervos konijnen, 3 voedsters. J. J. H. Sche- ringa, Verl. Hoofdstr. 22 o W. Wener, Pread G, f 15.-. 0-1 Black and tan. pread. B, f 6.-, 0-1 W.V1. Reus, pread. G, 1-1 W. Rexen, pread. G, o.w.r.t, W. Weners of slachtko- nijnen. Beukemastr. 43, Hoogezand 3e kl. H.B.S. boeken van G.H.B.S. te Hgz. S. Fol- kers, Dorpstr. 119, Kielw. Te Huur gevraagd nette Woning of gedeelte van een woning door klein gezin. Aanb. aan G. Ui- t erwij k, p.a. Zuiveltabriek Slochteren net meisje zoekt Zit-slaap- kamer, eventueel onge- meubileerd. Hgz.-Spm. of onmiddellijke omg. Br. onder no. 10 bureau van dit blad. Verloren 1. Regenjas, merk „Big- Ben", waarschijnlijk bij Hôtel Faber. T.b.t.b. A. Hulzebos, Foxham 12 4-4 kl. Chincilla's geb. 7- 6~45; getat., goede afst. R.v.B. 1883. Tj. Uildriks Tzn., Kolham E 319 Geit, o.w.r.t. trekhond. H. ICnip, v. Royenstr, O 110 prima Velo Wasmachi- ne o.w.r.t. vloerkleed en een 2-pits gasstel en een kamerhondje. J. Schuil, Hoofdstr. 75, Hgz. grote Mangel, o.w.r.t. di van met kleed of opklap- bed. Prima hangkloko.w. r.t. luidspreker, Stoel met pluche. Mej. Achterbos, Hoofdstr. 70 Houdenmand en een wieg ook genegen te ruilen, H. Bos, Tripscompagnie Eiland. 2 Inmaakpot, 50 ltr. nieuw, o.w.r.t. keukengerei. A.B. Teunis, Heerenstr. 2V Kinderledikant, compleet (geverfd). Wegens plaats- gebrek een raszuivere j, herder (3 mnd.) en een compl. slaapkamer ameu blement. Te bevr. bij Jan Sijtsema, Stationsweg Siddeburen Mol- en bunzinghond en eenj.jachthond.J. Abring Woldweg 167 kl. zw. Hond. H. Dontje, Nw. Compagnie 18 2 mooie j. Hondjes en rui len pr. k.schoentjes m. 23 tegen m. 28/29. Tripsc. 4 vette Geit, o.w.r.t. hen- kuikens. B.Kroon, Stoots horn C 61 z.g.a.n. Uittrektafel, o.w. r.t. ronde Salontafel. Zuiderstr. 77, Sappemeer Clarus Petroleumvergas- ser. Kropswolde 176 goed onderhouden Hand- naaimachine. Fabrieks- kade 14, Hgz. Zeiljachtje, 7x1.40 M geh. compl. met 12 M2 torentuig, o.w.r.t. 31 /2 of 5 p.k. motorrijwiel. W.A. Scholtenweg 22, Foxhol prima 37-snarige accoord Cither met 39 accoorden. A. J. Wever, Singel 1, Hoogezand Slacht- en fokkonijnen, w.o. bekr,,alleVl.Reuzen B.B.Engelkes, Borgerc.66 een mooie jonge Geit oud 5 mnd. voor een p. Heren schoenen m. 43. Moeten beslist goed zijn. Knijpslaan E 386a Hgz. Hobbelpaard. reinstraat 98 Sportter- Voeraardappelen. F. Hommes, Noorderstr. 171, Sappemeer partij Voeraardappelen Boerderij D. Kuitze, Zui derstr. 241 N. A.K. Pootgoed. Record AA, Noordeling AA, Voran AA, IJselster AA. Prijzen op aanvraag, A. J. v.d. Veen Jr. Selec- tiebedrijt, Tripscie. G 26, Telef. 16 prima Tabaksplanten. T, Doornbos. Gron.weg 44, Westerbroek nw. K.manteltje, leeftijd plm. 6 j. en ruilen nw. m.- schoenen m. 32 voor dito m. 31. J. B. v. Délden, E 253 Nieuwel. Kolham J.schoenen m. 37, o. kw. z g.a.n. grote etenspan r.t. kleinere, pr. 1. h.laarzen m. 42, r.t. schoenen. Van Bon, Herenstraat 1 1 pr. Kano-peddles, z.g.a. n. hoge herenschoenen m, 42 r.t. m. 41. J. Huitzing- str. 9, Hoogezand Vrijdagavond j.l. een rose tule Sjaal, vanat het Sport- terrein Spm, tôt Hoofdstr. 16. Hgz. T.b.t.b.b. Mej. Marthy Smit, Winkel- hoek 7, Spm. Woningruil Wie ruilt mijn n. Woning in Gron.. omg.Korreweg, tegen dito te Hoogezand. H. Zwaagman, Javalaan 75a, Groningen. Komen aanlopen een Bouvier. J. B. Woort- meijer, Kropswolde 29 Weggeloopen een zw.b. Poesje herken- baar aan wit puntje op de staart en linker achterpoot geheel wit. Aanwijzingen of t.b.t.b. bij P. Eggens Middenstraat 20 Spm. Woensd. 29 Aug. een br. gummi Regenjas omg. Dr. Schober.Gaarne t.b.b J. Kliphuis Verl. Hoofd str. 7 Hgz. Biedtzich aan Jongeman 23 j. i.h.b.v. Middenstandsdipl. voor Kantoorwerkz.heden of iets dergelijks. Aanb. onder letter P. bij G. de Wit's Leesbibliotheek. Kleinem.sterdiep 25 Spm. Staat ter dekking mijn 2 mooieSahnen Dek bokken, ook aan huis te ontbieden. W. ten Cate. Stootshorn, Noordbroek Diversen Wie heett een oude Jurk, m. 42, over voor een zieke vrouw, die Dinsdag naar het ziekenhuis moet. Jans Frans, Herenstraat 24 Wildengene te Hgz., aan wiens adres een Koffer is verzonden uit Schotland van Jan Hoorntje, deze zo spoedig mogelijk ver- zenden met bode H.v.Dijk aan H. Hoorntje, Groeve- straat 12, Appingedam Zit-Slaapkamer, met of zonder pension, zeer ge- schikt voor 2 onderwijze- ressen of een paar burger- scholieren. Br. aan het bureau van dit blad onder no. n. Wil de jongen, die een bruine gym.schoen bij de spoorrails vond, deze te gen bel. ter. bez, bijMej.S. Bootsman, Middenstr. 76 Degene die Zondag- morgen j.l. aan de Mid denstraat t.o. mijn woon- huis een zwarte Dames- hoed heeft gevonden wordt beleefd verzocht deze aan mij te willen terug bezorgen. H. J. Koeneman Mid denstraat Sappemeer,

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 4