Op afbraak te koop 2 buiterigewone Balavonden Grote Feestelijke Samenkomst St&K (3«© SSS© S" Hed.Wissel-en EHsctenbank H.V. Hederiandse iddenstandsbank Gymnastiekvereniging J. I. K." Spaarbank Plaatselijk Nul Âannemersbedrljf lac. Koning Steunt onze Buscollecte DE GEZAMENLIJKE BAHKEH Machinale Grafsteenhouwerij TUIHBQUWCURSUS SAPPEMEER Distributiedienst SLOCHTEREN. Uitreiking Petroleumkaarten voor kookdoeleinden. Zitting wordt gehou- den te: Siddeburen Geb. v. Chr. Be- langen op Maandag 17 Sept, voorm. huisno's A 1 t.m. 260, nam. A 261 t.m. 520. Dinsdag 18 Sept, voorm. A 521 t.m. 790, nam. A 791 en hoger en B 1 t.m. 195. Slochteren zaal De- genhart, Maandag 17 Sept, voorm. huisno's C 1 t.m. 310, nam. C 311 en hoger en D 1 t.m. 180. Dinsdag 18 Sept, voorm. D 181 t,m. 514, nam. E 300 t.m. 600. Mede te brengen: 1. het enquete- formulier kookdoeleinden, waarop aan de achterzijde bonnen 649 van de noodkaarten van aile gezinsleden zijn geplakt. 2. De stamkaarten van aile gezinsleden. Voor kookdoeleinden zul- len geen vaste brandstoffen kunnen worden toegewezen. Met uitzondering van de gezinnen, die eleetr. koken, dient ieder gezinshoofd dus een pe- troleumkaart aan te vragen. Aan- vraagformulieren zijn Maandag en Dinsdag aan de uitreikingslokalen verkrijgbaar. In verband met de a.s. Woensdag aanvangende omwisseling van bank- biljetten kan vôôr 1 Oct. geen na- uitreiking plaats vinden, ook niet op het Distributiekantoor. Zorgt dus uiterlijk a.s. Dinsdag in het bezit te zijn van uw petroleumikaart, anders vervallen de reeds geldige bonnen. Dit geldt ook voor bewoners van rayon Harkstede. Uitreiking niemve bankbiljetten en Geldkaarten. Gedurende het tijdvak van 19 tôt en met 25 Sept, zullen de inwoners dezer gemeente in staat worden ge- steld bank- en muntbiljetten om te wisselen in nieuwe muntbiljetten van 1 gulden en van 2% gulden, tôt een bedrag van 10 gulden per persoon. Voorts zal per gezin een Geldkaart A worden uitgereikt. Zitting wordt gehouden te Sidde buren: Woensdag 19 Sept, voorm. Al90, nam. A91 t.m. 210; Donder- dag 20 Sept, voorm. A211 t.m. 300, nam. A301 t.m. 420; Vrijdag 21 Sept, voorm. A421 t.m. 510, nam. A511 t.m. 630; Zaterdag 22 Sept, voorm. A631 t.m. 720; Maandag 24 Sept. vm. A721 t.m. 810, nam. A810 t.m. 856 en B1 t.m. 80; Dinsdag 25 Sept. B81 t.m. 170, nam. B 171 t.m. 195. Te Slochteren: Woensdag 19 Sept, voorm. Cl90, nam C91 t.m. 210; Donderdag 20 Sept, voorm. C211 t.m. 300, nam. 301 t.m. 420; Vrijdag 21 Sept. C421 t.m. 510, nam. C511 t.m. 565 en B 196 t.m. 231; Zaterdag 22 Sept, voorm. D1 t.m. 90; Maandag 24 Sept, voorm. D91 t.m. 180, nam. D181 t.m. 300; Dinsdag 25 Sept. vm. D301 t.m. 390, nam. D391 t.m. 514. Te Harkstede: Woensdag 19 Sept, voorm. E196280, nam. E281 t.m. 380; Donderdag 20 Sept, voorm. E381 t.m. 460, nam. E461 t.m. 560; Vrij dag 21 Sept, voorm. E561 t.m. 602 en FI t.m. 40, nam. F41 t.m. 140; Zater dag 22 Sept, voorm. F141 t.m. 220; Maandag 24 Sept, voorm. F221 t.m. 245 en G1 t.m. 60, nam. G61 t.m. 160; Dinsdag 25 Sept, voorm. G161 t.m. 240, nam. G241 t.m. 320. De uitreikingslokalen zijn geopend van 9 tôt 12 u. en van 1 tôt 5 u. Het is ons niet mogelijk zitting te houden in Overschild en Tjuchem. Mede te brengen: 1. De nieuwe stamkaarten met inlegvellen; 2. De brandstoffenkaart; 3. Een bedrag aan oud geld, overeenkomende met f 10 per gezinslid, waartoe uitsluitend de bank- en muntbiljetten van f 10. f 20.en f 50.mogen worden in- geleverd. Bankbiljetten van f 25. kunnen alleen in veelvouden van f 50 worden ingeleverd. Storting dient uit sluitend in gepast geld te geschieden. Een Geldkaart A wordt verstrekt tegen inname van een bon van de brandstoffenkaart. Hoofden van ge zinnen, die niet over een brandstof fenkaart beschikken, bv. de eigen- brandturfprodueenten, dienen een aanvraagformulier ter verkrijging v. een Geldkaart B van het plaatselijk postkantoor af te halen. Komt op Uw aangegeven dag! Er vindt geen nauitreiking plaats. De inwisseling dient te geschieden door een der gezinsleden boven de leeftijd van 18 jaar. OFFICIëLE MEDEDELINGEN. Burg. en Weth. der gem. SLOCH TEREN maken bekend, dat gestorven slachtdieren dienen te worden aange geven bij den Directeur van de Ge- meentelijke Vleeskeuringsdienst, den heer Dr. H. ter Borg te Slochteren, tel. no. 11, en wel binnen 24 uren na de dood. Het begraven van de cada- vers moet geschieden door de betrok- ken eigenaars of houders en wel op hun bedrijf. De verplichting wordt op- gelegd, dat bij de komst van de con trôleur de kuil, waarin het cadaver zal worden begraven, gereed moet zijn, terwijl het cadaver naast de kuil moet worden gelegd. Eerst na con trôle van gemeentewege kan begra- ving plaats vinden. Slochteren, 12 Sept. '45. Burg. en Weth. voorn. Tj. KROL. De f. secre- taris, GARRELTS. Gemeente SLOCHTEREN. Taxatie-Paardenmarkt te Slochteren. Burg. en Weth. van SLOCHTEREN brengen ter openbare kennis, dat de Najaars-taxatie-paardenmarkt te Slochteren dit jaar wordt gehouden op Woensdag S Oct. a.s., terwijl de markt vrij is voor het verhandelen van veulens (op aankoopvergunning) Vôôr des morgens 8 uur worden geen paarden tôt de markt toegelaten De aangevoerde paarden worden vôôr de plaatsing op het marktter- rein veeartsenijkundig onderzocht. Slochteren, den 12 Sept. '45. Burg. en Weth. voorn., Tj. KROL. De f. se- cretaris, GARRELTS. Bericht voor gerepatrieerde krijgsge- vangenen. Door den Min. v. Oorlog is bepaald, dat aan de gerepatrieerde krijgsgevangenen, behorende tôt het verlofspersoneel der Kon. Landmacht, na afloop van het buitengewoon ver- lof van 3 maanden, onbepaald klein verlof wordt verleend. Het Hoofd van het C.I.K.L. te Ein- hoven zendt aan de betrokkenen een verlofpas, waaruit blijkt, dat het on bepaald klein verlof aan hen is ver leend. Degenen, die door bijzondere om- standigheden deze verlofpas niet heb- ben ontvangen, worden evenwel toch geacht met onbepaald klein verlof te zijn met ingang van de dag, na dien, waarop het buitengewoon ver lof is geëindigd, terwijl zij aan bo- vengenoemd Hoofd C.I.K.L. alsnog toezending van een verlofpas kunnen vragen. Hoofd C.I.K.L., namens dezen, de Res. Kap. F. v. d. WIJK. Hoofdred.: R. F. Kremer; Redacteu- ren J. D. B. Lammerts en H. Bonewit Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje Trijntje Johanna. Noordbroek, 12 Sept. 1945. E. v.d. Veen H. v.d. Veen-Boerema Janmaarten Verloofd: Gezina W. Nijboer en Dr. H. de Vries Zuidlaren, Gron.str. C 1 Gron-, H.W. Mesdagstr. 60a Geen ontvangdag )an Koeneman en Aaltje B- Teunis hebben de eer U, mede namens wederzijdse Ouders, kennis te geven van hun voorgen. Huwelijk, waarvan de voltr. zal plaats hebben op Woensdag 26 September a.s., 's namiddag half drie te Sappemeer. Sappemeer, Sept. '45. Noorderstraat 58. Heerenstraat 2V. Receptie 4—5.30 uur in Café Dost, Noorderstr. 109, Sappemeer. Toek. adres WeheB158, (Groningen). P. de Vries en Maria Brugge hebben de eer kennis te geven van hun voorgeno- men huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op Dinsdag 25 Sept., s nam. 3 uur te Hoogezand. Foxhol, G. Imbosstr. 25. Receptie 4—5 uur. ZONDAG 16 September hopen onze geliefde ouders Egge Faber en Aaltje FaberHuizinga hunne 40-jarige Echtver. te herdenken. Sappemeer, 16 Sept. '45. Kleineraeersterstr. 21 K. Jongman—Faber. H. Jongman. Rieksie en Alie. G. J. Faber. H. Faber—Buining. Eggie, Cobi en Hansje. Woensdag 19 Sept, hopen onze gel. Ouders en Groot- ouders G. v. d. Post en G. v. d. Post-Folders hun 50-jarige Echtv. te herd. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkind. H. Bakker-v.d. Post J. Bakker Aukina, Adriaantje Mijn hartelijke dank aan de G.O.I.W., Distr. 6, in de gedenkdagen bewezen. Wed. A. Bosscher-v.d. Laan en kinderen Zondagsdienst Doktoren HoogezandSappemeer. 16 Sept. Dr. Jensema. Zondagsdienst Doktoren gemeente Slochteren 16 Sept. dr. Kok, Slochte- teren dr. Kuipers, Sidde buren. Dr. D. v.d. KOOI, Arts is vanaf 17 Sept, met vacantie De andere Doktoien in Hgz. nemen de praktijk waar. A. Gischler, arts, Sap pemeer vraagt met 1 Nov. een Apoth.-Assistente in- of extern. Te verpachten plm. 21 /2 H. A. Kwekersgrond nabij het Abrahamsdiepje, direct te aanvaarden. Te be- vragen bij Not. Mr. P. H. Velsen, Spm. bij gesloten briefjes een Landbouwschuur gr. ongev. 12 bij 17,5 M. Voorwaar- den liggen ter inzage en aanwijs geschiedt vanaf Maandag 17 Sept, tôt en met Donderdag d.a.v., s middags tusschen 1 en 3 u. Gesloten briefjes in te leve- ren vôôr Zaterdag 22 Sept, a.s. bij A. van Delden, Noorderstr. 127, Sappem Ondergetekende deelt mede aan belanghebbenden dat hij in generlei opzicht meer ver- bonden is met het Bureau Roerende Goederen van vij- anden en landverraders Hgz. P.K. HARTOG, Accountant Parallelweg 11Hoogezand Dancing Hôtel FABER Tel. 22 Hoogezand Zaterd. 15 enZond. 16 Sept. Zondagmiddag 3 uur Thé Dansant Ork. 9 pers. Evelyn Novacek Voor de blijken van be- langstelling tijdens de ziekte en het overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder Froukjen de Vries, betuigen wij onze hartelijke dank. Schildwolde H. Uildriks Steendam M. Zomerman-Uildriks B. Zomerman Tonnis Herman Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst. bij onze 12l/2 j- Echtv. on- dervonden. Tripsc.nie, G 43' E. Munnik-Loos B. Munnik Hôtel „De Nieuwe Brug" Heden Zaterdag en morgen Zondag Dansen. Prima Orkest. Entrée f i.- plus Bel. Aanvang 7 uur. op Zondag 16 Sept, savonds 7 uur in de Baptiste Kerk, Beukemastr., Hgz. Feestleider Ds. Hekhuis Medewerking verlenen de Chr. Muziekveren. „Elad" en de Reciteerclub „O.K.K." beide van Muntendam, sa- menspraken, voordrachten. zang enz. Consumptie vrij. Vrij entrée Allen welkom (â4S>© BIOSCOOP - HOOGEZAND Hedenavond tôt en met Donderdag 20 Sept. Een vrolijk Kermisprogramma 1 JOE BROWN in De Krachtpatser De befaamde komiek als moderne hercules is doller dan dol en zotter dan zot. In dit programma de eerste aflevering van het nieuwe i HOLLANDS NIEUWS. o.a. De Prinsesjes in ons land. - Generaal I Montgomery in Amsterdam - Nederland her- denkt 19401945 in het Stadion Amsterdam - Vijf jaren verzet Dagelijks 2 voorstell. half 7 en 9 uur (Dins dag alleen 9 uur). i Zondag 3 voorstell. 4 uur - half 7-9 uur. Plaatsbespreken op werkdagen van 35 uur. Zondag 11 1 uur. Toegang aile leeftijden. I Zondagschool Ned. Herv. Gem. Sappemeer Aanvang van aile lessen a.s. Zondag 16 Sept, op de be- kende uren. Sappemeer - Noorderstr. 38 Dir. W. J. Kliphuis Rekening Courant Deposito's, Bankgiro Aile Assurantiezaken 16 Doe het nu! Stort Uw gelden vi September bij de Hoofdstr. 10 Hoogezand Coop. Boerenleenbank Hoogezand 9—12 Geopend j 3 uur Sappemeer Zeer waarschijnlijk zullen de lessen per 1 Oct. a s. worden hervat. Nadere mededelin- gen zullen binnenkort in deze courant en bij de bekende adressengepubiiceerdworden Aile leden worden verzocht hiervan goede nota te willen nemen. Het Bestuur Ondergetekende. W. E. A Kubes, Deurwaarder te Zuidbroek, maakt bekend, dat hij bij beschikking van den Militairen Commissaris voor het District Winscho- ten d.d. 8 Augustus 1945 is benoemd tôt bewindvoerder voor Salomon Michel Boomstra en Jansje van der Wijk, echtelieden. laat- stelijk gewoond hebbende te Zuidbroek. In verband hiermede roept ondergetekende allen op, die gelden, geldswaarden of goederen onder zich hebben van genoemde echtelieden, aan hen iets verschuldigd zijn of van hen iets te vorderen hebben, hiervan opgave te verstrekken aan ondergetekende binnen 14 dagen na verschijning van dit blad, De Bewindvoerder W. E. A. Kubes, Deurw. Kl. Woltjerweg D 32a Zuidbroek. Heden overleed zacht en kalm onze gel. Vrouw, Behuwd- en Gr.moeder Grietje van Dijk, in de ouderdom van ruim 83 jaar, na een gelukkige Echtver. van bijna 60 j. Noordbroek, 14 Sept. 45 K. Schothorst, Schild wolde D. Schothorst, H. Schothorst—v. Slooten. Noordbroek S. Roelf- sema-rSchothorst. E. Roelfsema en Kl.kinderen De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dinsdag 2 uur. Zij, die de over- ledene de laatste eer wensen te bewijzen wor den verzocht samen te komen in het 't Café Staal. Hoogezand-Sappemeer. Houders van Spaarbusjes kunnen hun busjes dagelijks behalve Zaterdags laten ledigen. Wegens de over- stelpende drukte kan de inhoud echter niet direct worden geteld en geboekt, maar moet door de houders weer worden medegenomen Nieuweweg 81, Hoogezand is telefonisch aangesl. onder no. 357. Rokers van Amateurtabak Laat Uw tabak snijden tegen billijke prijzen bij A. Patje, Kolham E457 Insectenpoeder heeft Harm Schaaphok. Heden zeer fijne Boterspeculaas tegen inlevering van 2 ons suiker en l'^ons boter per pond. Schuim 1 ons suiker per ons. Banketbakkerij Geerts Sluiskade.T el. 147,Martensh. op 17 Sept, te Hoogezand- Sappemeer ten bate van de Vereniging voor Personeel in dienst der Ned. Spoor- wegen ter bestrijding van Tuberculose. Dinsdag 18 Sept. a.s. 't Hôtel Rowaan, 's avonds 8 uur. Voor agenda zie officiële Mededeling voor de bekende Spaarbank Duurswold Schildwolde In verband met de a.s. verdere geldzuivering, zitting op Za terdag 15 Sept., des nam. van 2-5 uur, uitsluitend voor de lediging der in omloop zijnde spaarbusjes. Het Bestuur. verzoeken den inleveraars van bankbiljetten dringend, bij de a.s. inlevering in het belang van een vlotte afwer- king, de biljetten streng ge- sorteerd, soort bij soort naar de grootte en geheel open- gevouwenaante bieden onder overlegging v. e. specificatie. Fa. R. J. de Weijs te Wildervank. Grafmonumenten kunnen thans weer onder voile garantie worden geleverd. Hoofdvertegenw. voor Hoogez.-Sappem. en Omstr. H. Doddema, Kerkstr. 16, Hoogezand. H. Hoving, Verl. Hoofdstr. 57, Hoogezand. Tel. 438. Bij de Coôp. Prod. Verbr. Veren. „Eendracht Maakt Macht" U.A, Parallelw. 46 te Hoogezand is in de Afd. Kruidenierswaren een plaats vacant voor een flinke eerste Bediende die ook belast wordt met het ophalen van de bestell. in de buitenwijken. Uitvoerige soll. uiterlijk 22 Sept, a.s, aan bovengen. adres met vermelding van leeftijd, tegenwoordige- en vroegere werkkr. benevens opg. in het bezit v. welke diploma's v. het kruideniers- bedrijf. Alg. Ledenvergadering van de WEGVERVOER „Ongeregeld vervoer" Transportondernemers met auto-tractie en|of paarden- tractie (vergunninghouders) die zich nog niet hebben aan- gesloten bij de Provinciale Groninger Vervoergemeen- schap ,,BATO kunnen zich aanmelden voor de afd. Autotractie bij den Secr. L. v.d. Velde te Zuidhorn ofde penningm. J. Bouwman, Pa- terswoldschew., Groningen voor de afd. Paardentractie bij den secr. A. Stalman, Brakelplein 46b, Groningen of den penningm. P. Maat, Oosterhoogebrug, Gron. Aanneming van nieuwe leden geschiedt tweemaandelijks, eerstvolgende keer in de laat ste week dezer maand. Aangifte van Leerlingen schriftelijk of mondeling voor de nieuwe eerste klasse van de tweejarige cursus voor 21 Sept. 1945 ter gemeente secretarie te Sappemeer. De deelnemers moeten 15 j. of ouder zijn en dienen een verklaring over te leggen van een hoofd ener lagere school waaruit blijkt dat zij met vrucht7klassen van de school hebben doorlopen. De cursus vormt een voorbereiding voor de Tuinbouwschool Instituut Boelkes Zuiderstr. 100' Sappemeer Aangifte Middenstands-opleiding t,m. Zaterdag 22 Sept. a.s. Na deze datum kunnen geen leerlingen meer worden aan genomen om in aanmerking te komen voor het a.s. examen Wie een cursus wil volgen in de Wereldhulptaal Espéranto kan zich vôôr 29 Sept, nog opgeven bij D. Prins, Van Royenstraat West 22, S. v. d. Veen Luth. Kerkstraat 86 en K. v.d. Wal, Kielsterstraat 30 MOLEST Degenen die hun Molest- verzekering hebben afgeslo- ten bij een der ondergeteken- den dienen deze persoonlijk per brief aan de Mij. op te zeggen vôôr 1 Oct. 1945. R. Bouwman, Makelaar, en oh. Lambeck, Kapper, beide te Slochteren. H. HOVING, Hoogez. Verl. Hoofdstr. 57 levert uit voorraad aile soorten Lijkkisten Tel. 438. Dames. Wij berichten hiermede, dat aan onze Vakschool wederom gelegenheid bestaat een Vakopleiding te ontvan gen in het knippen v Costuums en Mantels. Hier zijn 5 Vakcursussen aan verbonden. Opleiding voor Examen en eigen gebr Opleiding voor gehuwde Dames en Dames op leeftijd een aparté cursus 1 x p. week. Aanmelding dagelijks. Cursus Engele voor beginners, gevorderden Conversatie en Handels correspondentie. Aanvang van aile Cursussen October. Dames Wehrmeijer Zuiderstr, 47, Hoogezand VERMICELLI Chocolade, Basterdsuiker, Kunsthoning enz. Koffie gratis eleetr. gemalen T abaksartikelen Met Uw bonnen naar Fa. H. HELMERS Hoogezand Vanaf heden verkrijgbaar E I E R E N op Bon D 674 en 698. Verkoop van 9 1 uur. L. HAARLEMMER, Werfkade 20, Martenshoek voor direct, een Arbei der die ook met paarden kan omgaan en een Dag- meisje. J.BoerJr. Borger compagnie Sappemeer. een Opperman en Steen- bikkers. Werk Foxham. E. Planting, Sappemeer. Aardappelrooiers door J. Boschma, Woldw. 19 Kropswolde Aardappelrooiers door I, Hoving Hzn. Kropsw. 99 Zoekers achterrooimach. door Br. Oldenziel, P. Venemakade 14 Kielw. v. direct Zoekers achter de rooimach., G Schrage Kiel-Windeweer Aardappelrooiers om aan te nemen of in pand. Joh. Nieboer, Kropsw Aardappelrooiers en zoe kers W. Kremer, boerde rij Boon, Hoogezand Aardappelrooiers door R. Marring Hootdstr. 128 Hoogezand, Aardappelrooiers in 't pand of om aan te nemen tevens een fl. Arbeider, die goed m. paarden kan omgaan, H. Nieboer G. Imbosstr. 101 Foxhol Aardappelrooiers door E. Schreuder, Achterd, 12 Sappemeer Gevraagd een Dagmeisje hulp aan- wezig, P. J. Leuning, Middenstr, 86 Sappem. net Meisje v. d. morgen- uren, M. Perdon-Cost, Singel 14 Westerpark. Morgen- of Dagmeisje Kapper Heikens, Verl. Zuiderstr. Hoogezand Dagmeisje. H. Viening, Zuiderstraat 13, Spm. zo spoedig mogelijk een fl. Dagmeisje, H. v.d. Berg-Bakker, Jagerswijk 3 Sappemeer voor direct enige nette Meisjes en 'n Jongen. Waschinr. Klein Sloch- terstraat 21 Sappemeer. Morgenmeisje en een werkster. Mevr. Jonkeren Zuiderstr. 118, Spm. wegens vertrek der tegen woordige évacué een net Dienstmeisje voor dag, of dag en nacht. Jan Bode- wes, Verl. Hoofdstraat 86 Hoogezand. fl, Hulp in de huishouding voor dag of dag en nacht G. J. Kerdijk, Winkel- hoek 17, Spm, v. direct een fl. Winkel- juflrouw. Kruideniersz. Kees Smid, Kleinemeer, Vrouwen en Meisjes vanaf 18 j. v.d. inmaak. Hoog loon. Aan te mel- den N.V. Victoria Maat- schappij. Leerjongen of aank. tim- merm. George Bodewes, Martenshoek. 2 fl.Schoenmakersknech- ten. B, Winter, Schoenen- magazijn, Slochteren D 91 Draaiers en Bankwerkers Reparatie- en Machine- fabriek H. Jongman, Werfkade 72, Martensh. Aardappelrooiers voor direct A. Jager, Tripsc, Aardappelrooiers om aan te nemen. J. Scheltens Kalkwijk West 25 Hgz. met Mei of eerder een vaste Arbeider woning en tuin aanwezig. G. H. Swart, Tripscompagnie een p. lage H.schoenen m. 46 o.w.r.t. Land- schoenen maat 45. W. Venema, Uiterburen Zuidbroek Schrijtbureau of piano o.w.r.t. een z.g.a.n. voll. baby-uitzet. Luth. Kerk straat 35 een 3 pits Petroleumstel en Schooltas o.w.r.t. nw, H.schoenen gr, m, Wed W. J.Berg, Borgerc. 22 5 j. hennen (plm. 5 6 mnd. oud) o.w.r.t. rood pluche gangloper 10.6c m. bij 0.51 m. L. Smid K, de Haanstr. 92, Spm. hele en ged. v. nette In- boedels,Zolderopruiming Kleren, ant. koperen en tinnen Voorwerpen, Ka- binetten, Klokken enz Hoge prijzen. Veendam- mer Verkoophuis, Boven Westerdiep 91, Veendam G. Weisbeek Te Hu ur gevraagd een nette Arbeiders- woning, ook wel waat werk aan verbonden is onverschillig wat. Aar de vaste weg, liefst naastt omgeving, Inlichtinger te verkrijgen bij J. Deun- tje. Langewijk E 5831 Kolham of te koop een Café dat een goed bestaan opleverd. Br. onder no 13 Bureau dezes. v. dir. een fl. Boerenar- beider of jongen, die ook met paarden kan omgaan O. Meijer, M. Veninga- straat. Hgz. een Kwekersknecht, A. Kraai, Tripscompagn. I Sappemeer een ervaren Automobiel monteur. Garage Prins Sappemeer Op ons atelier kunnen wij nog plaatsen Machi- nestikkers(sters), Schier- naaisters en leerlingen. Groninger Regenkleding- fabriek, Emmasingel 15 Groningen, nette Dame of juffrouw om gezamenlijk mee te wonen. Singel 13, W.park bij afw.Son, Parklaan 14 een Kosthuis m. huisel verkeer d. een juflfrouw ook wel bij Weduwnaar Br. onder no. 15 aan bureau van dit blad. Slaapkamevs en 1 zit- kamer voor bejaarde mensen, liefst omg. Hgz. Sappemeer. H. Steenhuis, Smitslaan 35. 2 nette Kostgangers, H. Hemmes Zuidbr. A 147 Te Koop Gevraagd p. Meisjesschoenen m. 37I/2 of 38 pl. hak o.w r.t. poppewagen met Pop o.t. een p. Damesschoe nen maat 381/2- J- A, Schuurman, Heerenstr. 14II Sappemeer een Luchtband of een surrogaatband o.w.r.t eieren. H. Prins. Noord broek A 63 Gevonden een Coords vest. Teger. gem. kosten t.t.b. bij H Prins, Luth. Kerkstr. 68 Sappemeer. Verloren een armband horlogt verchr. Vrijdagavond op het H.S.C.-terrein bij het vuurwerk, t.b.t.t.b. Noor derstr. 130 Sappemeer. oor pl. 14 dagen een pakje m. inhoud foto's negatieven vanai Noorderstr. 46, Sappem. naar Westerparkstr. 18 T.t.b, bij Haaijer Wes terparkstr. 18 of bij Bode Van Zanen. bruinl. H. Portemonaie pl. inh. van Molenstr 21 tôt proeftuin. t.b.t.b. B, v,d. Schoot. een Jongensjas, route Oosterpark Achterdiep t.b.t.b. bij J. Gruisinga, Achterdiep 28a, Sappem. Te Koop Koolzaadstro, droog in pakken. O. Gruber, Achterdiep, 55 Spm. 150 pak Erwtenstro, pas gedorsten. J, G. Huisman Noordbroek Noordeling, Voran, IJsel- ster, Record, Triumph pootaardappelen, ailes klasse AA, A. J. v. d. Veen, Kalkwijk v.o. Kinderwagen en plm. 450 tabaksplanten, o.w.r. G. Hoeksema, P. Vene makade 55, Kielwind. v.o. kw. Kinderwagen. M. Rottiné. Noordbroek Staat ter dekking 2 Sahnen dekrammen bij S. Prins, Uiterburen, Zuidbroek,

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 6