W Plaatselijke Berichten. SPORT Met grote vreugde wij kennis van de ge van onzen Zoon en B J A N. Hoogezand., 24 Nov. 'j Sportterreinstraat 50. J. P. de Groot J. de Groot-W A Tijd. St. Jozef-Stichting In plaats van kaarl Zaterdag 2 Dec. verlovi Dini Loorbach en Henk Vegter. Winkelhoek 44. Verl. Hoofdstr. 48. Receptie van 4—5.é Winkelhoek 44. J. A. Albert Naul en Diny Meelker hebben het genoegen U te geven van hun vo huwelijk, waarvan de v< king zal plaats vind Vrijdag 30 Nov. des tien uur te Hoogezand. Leeuwarden. Hgz., Burg. v. Royenstr. Receptie: 3 30 5, W. Rowaan, v. Royen ToeK. adres: Wir (Manitoba, Ca Vrijdag 30 Nov. '45 onze geachte Patroo Echtgenote G. Niemeijer en T. Niemeijer—Warm de dag te herdenken, w zij 50 jaar zijn getrouw Het gezamenl. Pers S'meer, Kleinemeer, No Zaterdag 1 Dec. I onze gel. Ouders, Bet en Grootouders J. Bakema en J. Bakema—Woltje hun 40-jarige Echtverei te herdenken. Dat zij lang gespaard mogen b is de wens van hun dan Kinderen, Behuwd- en I kinderen en Verloofde. Sappemeer, Nov. '45 Wilhelminastr. 57. A.s. Zaterdag 1 Dec. 1 onze gel, Ouders, Behuw Grootouders H. Schothorst en G Schothorst—Waterm de dag te herdenken, w:. ze 45 jaar geleden in huwelijk zijn getreden. Noordbroek, Nov. '4 Hun dankbare Kind— Behuwd-, Kleinkinderei Verloofden. Hiermede betuigen wij hartelijke dank voor de blijken van belangstellinj onze 35-jarige Echtvereni ondervonden. Hoogezand, Nov. '45. Burg. v. Royenstr. O. H. Eenjes A. Eenjes-Nieb F. 100.— belonii Aan dengene die bewijzen dat de LASTER die men mijn Vrouw rondstrooid waarheid berust. F, Klein en Echtgen GEMEENTERAAD SLOCHTEREN. Uit de ERELDPERS Burgemeester Sappemeer EINDELIJK WEER THEE. SdJHURFT IN 0- Het Belgische Rode! dat een groot gedeel Limburg en Luxembuip smet is. Iedere woning in dy tricten wordt door i dienst bezocht. Aile S"" met schurftwerende gj handeld. HET PROCES TE I De historié herhaaltj in de gerechtzaal ter gebeurtenissen van worden uiteengerafelj gingen tegen de nazf los, de weerzinwekke: men voor de dag. Zo worden, dat Hitler i: te Praag uit de wef een motief te heb Tsjecho Slovakije te o' les wordt gemengd m ten. Fi'itzsche. eens G verklaarde: ,,Wij we: verraden, en wij hebb waarvoor wij misse hangen." SPOl Voetbaluitslagen le kl. Be QuickVelocitas i H. S. C. -G. V. A. V. SneekL. S. C. 2e klasse B.: BatoHoogezand WoltersumW. V. V. HelpmanAppingedam Muntendam-Emmen ZwartemeerNoordste G. R. C.—F. V. V. Heden overlecd zachtenl onze innig geliefde Vader, huwd-, Groot- en Overgi vader EPPO OP DEN DIJK in de ouderdom van ruim 8 sinds3 Dec. 1938 weduwn. Hillegien Poortman. Zuidbroek, 25 Nov. 1945. Oudelaan 129. Uit aller naam E. op den I De begrafenis zal plaats vie Donderdag 29 Nov., smidt 21/2 uur, vanaf het sterfhuis. Volgen vrij. Heden overleed, zacht kalm onze innig geliefde Bro( en Zwager EPPO OP DEN DIJK in de ouderdom van ruim jaar, sinds 3 Dec. 1938 wedu van Hillegien Poortman. Zuidbroek 25 Nov. 1945. Winschoterdiep O. H. op den Dijk. Z. op den Dijk-Klaasi HOOGEZAND. De heer M. W. Alons, alhier, is benoemd tôt klerk aan het bureau Sociale Zaken te Goriehem. Op Zaterdagavond 24 dezer heeft de toneelvereniging ,,Kunst en Strijd" uit Muntendam een uitvoering gegeven van ,,Levensschaduwen" in café Sloots. Hoewel de zaal slechts matig bezet was, hebben de spelers hun best toch gedaan en dat is te waarderen. Toch menen wij, dat het in hun belang is, wanneer wij enige aanmerkingen maken. Allereerst iets over het stuk zelf. ,,Levensschaduwen" dat in de eerste plaats niet origineel van motief is, heeft het grote gebrek dat het onwezenlijk schijnt, hetgeen veroorzaakt wordt uoor de dikwijls enigszins gezwollen taal. Ieder vogeltje moet zingen zoals het ge- bekt is, en het is onjuist indien b.v. een oude zeerob een bloemrijke taal spreekt. De voordachtkunst van enige der mede- spelenden was verder niet zoals die be- hoort te zijn. Voorts was het een tactische fout de begeleiding in handen te geven van een fanfarecorps. Een dergelijk corps be- hoort nu eenmaal niet bij een toneeluit- voering, en marsen, dansmuziek, enz., behoren niet bij een tragische handeling. Ondanks deze gebreken maakte het geheel een goede indruk. Woensdagmiddag is de bejaarde voetganger P. Boekholt te Foxham, nabij de Nieuwelaan, door een Canadese militaire wagen aangereden en geraakte tengevolge daarvan gewond. Door een juist passerende Rode Kruis auto werd de eerste hulp verleend, waarna het slachtoffer naar het R.K. Ziekenhuis te Groningen werd overgebracht. De heer A. Korringa, concierge- bode aan het gemeentehuis te Hooge zand heeft als zodanig een vaste aan- stelling gekregen. In de nacht van 28 op 29 dezer is ingebroken bij de fa. Bulder en Wie- ringa, alhier. Er worden vermist 300 reepjes chocolade en een pak cacaopoe- der van 20 kg. De daders zijn nog niet bekend. Ir. L. H. de Langen, oud-direc- teur der N.E.T.O. te Groningen en ex- plaatsgenoot heeft Dinsdag zijn benoe- ming als hoogleeraar in de werktuig- bouw aan de Delftse Technische Hoo- geschool aanvaard. Tôt onderwerp voor zijn inaugurele rede had hij gekozen,, De plaats van het experiment bij de ont- wikkeling der moderne werktuigbouw- kunde." -Op een feestelijke bijeenkomst werd Woensdagavond het jubileum van den heer J. Suk, die 25 jaar bij Atlan ta" werkzaam was, gevierd. De heer Suk is thans chef der cartonnage afd. ders een boek, waarin de schrijver aan zijn geestesoog voorbij laat gaan het wereldbeeld, zoals dat zich aan hem vertoont en dan komt die schrijver tôt de conclusie; feitelijk stelt hij de con- clusie vooraan in zijn geschrift: ,,Wij leven in een bezeten wereld en wij we- ten het." Vergadering, wij hebben in een be zeten wereld, geleefd, 5 jaar lang en hoewel wij. Gode zij dank, thans weer van de Nederlandse vrijheid mogen ge- nieten, wij weten allen zeer goed, dat wij nog niet in geconsolideerde geeste- lijke en maatschappelijke toestanden le ven. Uw aanwezigheid hier bewijst, dat wij ons nog in een nood- en overgangs- stadium bevinden. Niettemin kunt U nog belangrijk werk doen ter behartiging van de be- langen Uwer gemeentenaren. Ik doe bij deze daarop bij U een beroep en weder- kerig geef ik U de verzekering, dat ik als Uw Voorzitter al het mogelijke zal doen, om daarbij Uw taak te verge- makkelijken. Ik herinnerde U zopas aan een gees- tesproduct van wijlen Prof. Huizinga. Kort vôôr zijn dood en in ballingschap levende' heeft diezelfde geleerde onze litteratuur verrijkt met zijn ,,Geschon- den wereld". Wat kunnen wij ons in die geestesgesteldheid indenken,wanneer wij onze gedachten concentreren op al het leed, niet het minst het leed, door Nederland ondervonden, door het nieuw- heidendom van een barbaarsen indrin- ger. Prof. Huizinga is niet meer. Laten wij het ons voor gezegd houden, dat niet door uitsluiting, maar door samen- arbeid door ons volk veel kan worden bereikt ter bevestiging van de eenheid der Natie. Wij als gemeentebestuurders en U als Hoofd der Gemeente, wij heb ben in onze betrekkelijk kleine gemeen- schap, die Slochteren heet, een taak te vervullen, die van onschatbare waarde is voor de goede geest dezer platte- landsbevolking. Ik hoop van harte, dat U daaraan gedurende deze zittingspe- riode wilt medewerken. Intussen moet het mij van het hart, dat Uw Vergade ring rechten mist, die aan een gemeen- teraad onder normale omstandigheden zijn toegekend." Hierna werd overgegaan tôt verkie- zing der wethouders. Gekozen werden de heren Kuipers en Ridderbos. De Voorzitter wenste de benoemden geluk met hun benoeming en sprak toen als volgt „Ik wil niet nalaten om in het open- baar de heren Jager en Ridderbos mijn dank te betuigen voor de wijze waarop zij mij als waarnemend Burgemeester zijn tegemoet getreden. Onze vergade- ringen hebben zich steeds gekenmerkt als van goede wil getuigende en van mijn kant wil ik gaarne verklaren, dat N oordsterBato EmmenWoltersum F. V. V.Zwartemeer MuntendamHelpman Wanneer wij in deze afdeling de rang- lijst bekijken, waarop Hoogezand met 4 gespeelde wedstrijden, welke aile vier werden gewonnen, als bovenste voor- komt, terwijl Appingedam het slechts tôt 1 overwinning heeft kunnen bren- gen, dan zouden wij geneigd zijn de 5e Hoogezandster zege te voorspellen, in het bijzonder wanneer de spelers het- zelfde presteren wat zij tôt nu toe heb ben gepresteerd. Verdere wedstrijden: Velocitas II—H. S. C. II 12 ,-, Kwiek I—P. J. C. I 2 u. H. S. C. III—Musselkanaal II 2 Westerbroek IIAstrea III 2 u. Westerbr. III-Blauw Geel 1915 III 10 u. G. R. C. IIHoogezand II 2 Hoogezand III—F. V. V. II 10 Hoogezand IIIF. V. V. II 10 Scheemda IIKwiek II 2 H. S. C. IV—Noordbroek I 10 Juniores A2 VeendamHoogezand 10 Adspiranten: Ha: H.S.C.Musselkanaal 1 SiddeburenKwiek 2 Handbal. W. I. K. IQuick I (Groningen) Hockey. Dash IDaring II (dames) 10.30 u. Dash IIIDash II (heren) 1.30 Dash I—G. C. H. C. (heren) 2.30 Schaken. Uitslagen van de wedstrijden om het kampioenschap van de vereniging HoogezandSappemeer". Om de hoofdprijs: J. H. OterdoomJ. C. Overman 0-1 R. BijlstraL. Scheen 10 J. KuipersJ. H. Oterdoom 10 A. KolthofJ. Miedema 10 Groep I: H. v. BockhovenJ. Molter 10 T. BeersmaJ. Reyne Jr. 10 G. PentingaJ. Reyne Sr. 10 De jubilaris werd toegesproken door het mij een genot is geweest om met de de heren samen te werken ter behartiging van de belangen dezer gemeente. Mijn eerste aanraking met den heer Kuipers geeft mij vertrouwen, dat wij het in het collège best met elkaar zul- len vinden. Ik hoop niet, dat wij het altijd in het collège roerend eens zullen zijn. Mijn vurige wens is wel, dat wij in onze be- raadslagingen één doel nastreven: de behartiging der belangen van aile lagen en klassen onzer bevolking en dan kan het niet anders of deze gedragslijn zal goede vruchten afwerpen voor de voor- bereidingen onzer voordrachten, welke Uw Vergadering zullen worden voorge- legd. Voetbal. Programma voor Zondag: Afd. V. le klasse. VelocitasH. S. C. G. V. A. V.Veendam AchillesBe Quick LeeuwardenL. S. HeerenveenFrisia In deze afdeling staat H. S. C. als nummer één op de ranglijst met van de drie gespeelde wedstrijden 2 gewonnen en 1 gelijk. Velocitas heeft van de drie 1 gewonnen, 1 gelijk gespeeld en 1 ver- loren. Zeker is echter, dat de Sappe- meersters een zware taak wacht. Afd. V. 2e klasse B. HoogezandAppingedam 2 u. W. V. V.—G. R. C. commissarissen, directie en namens personeelsvereniging. FOXHOL. De heer J. Falk te Hooge zand is benoemd tôt directeur van het dorpskoor D. V. S., alhier. WESTERBROEK. In het café Huis- man kwam een aantal ingezetenen bij- een om te komen tôt de oprichting van een Dorpsvereniging, welke zich ten doel stelt de belangen van het dorp en zijn ingezetenen te behartigen. Na een inleiding van den heer H. G. de Boer werd tôt oprichting besloten. Reeds traden 56 leden toe. In het bestuur wer den gekozen de dames de Boer en Veld- man en de heren Joh. v. d. Werff, J. H. v. d. Werff en W. Huisman. De Begrafenisver. Westerbroek" hield een buitengewone ledenvergade- ring. Besloten werd de lonen van het personeel te verhogen. Bij de bestuurs- verkiezing werd een geheel nieuw be stuur gekozen, bestaande uit de heren: H. G. de Boer (voorz.), J. Luiken (se- cretaris), J. Hogenberg (penn.m.), J. Buurman en H. Kooi. KOLHAM. Te Assen is geslaagd voor het Middenstandsdiploma de heer H. Wolda alhier, die voor dit examen werd opgeleid door d.hr. J. D. Bruins te Sappemeer. SIDDEBUREN. Mevr. A. v. d. Wolde- Bos is benoemd tôt tijdelijk ond'erwij- zeres aan de Openbare Lagere School. Zaterdag en Zondag j.l. werden door de Ver. van Volksvermaak uit- voeringen gegeven, waarbij het caBa- retgezelschap „De Optimist" en dans- orkest ,,The Rythm Kings" medewer- king verleenden. NOORDBROEK. Woensdagmorgen is een jeep komende uit de richting Hoo gezand tegen een telefoonpaal gereden, welke afbrak. De wagen reed vervol- gens door een hek en sloeg toen over de kop. De inzittende kwam met de schrik vrij. De jeep is intussen gelicht en naar Winschoten gebracht. Woensdagmiddag werd de eerste ver gadering gehouden van de tijdelijke ge- meenteraad van Slochteren. Na opening der vergadering door den wnd. Burge meester Krol legden de nieuw benoem- de raadsleden de door de wet vereiste eden en beloften af. Daarna richtte de wnd. Burgemeester zich met de volgen- de woorden tôt de Raad. ,,Onmiddellijk vôôr de oorlog, het drama, dat zich in 1940—1945 in de we reld heeft afgespeeld, verscheen er van de hand van een onzer eerste vaderlan- DE WERELD IN FANTASIE. „De Zilvervloot" in de Hoogezandster Bioscoop. bewl/ding1 op^verschuîende^manieren "in enige ti-'d" naar het ziekenhuis moest, het voile daghehtgepfcatstSchrhvers iheeft^ van de gelegenheid gebruik ge- en dichters Tiebben het beschreven en ?aakt Tom tantef garderobe te plun- bezongen auteurs hebben het op het deren" JaPonnen. kousen, rokken, direc- toneel uitgebeeld. En nu komt zich î°ires, etc" w^en v.erdwenen toen tante daarbil nog voeren de film die met de terugkwam. Nu wilde An je het doen onbegrensde mogelijkheden die haar voorkomen> dat zij het goed allemaal Uitbeeldende macht haar biedt, meer weer z?uf hebben willen terug geven; jmaar dat klopte met precies, want zij had er al een schort van geruild. Zij werd veroordeeld tôt 1 mnd. voorw str. met een proeftijd van 3 jaar. Het gezicht van tabak was hem te sterk. De 37-jarige Derk B. te Muntendam de drie eersirTvondeiT'deT" vofgënde moes,1 °P 6 Juni 1944 even naar den week een film gedraaid worden eeti- zaadhandelaar Imminga om een paar teld ,,De Zilvervloot" (The Silver Fleet Pak3es zaad te halen. Terwijl hij daar- die, vervaardigd met de medewerkine toe m de kamer werd gelaten, zag hij en op advies van de Kon Ned Marine op een kastie een Paar pakjes tabak en van de Britse vloot, beschouwd moet hggen- Onderwijl Imminga even naar worden als een pesthume hulde aan voren moest om wisselgeld te halen, het werk van de verzetslieden en die had B" £auw een der pakjes in zijn zak in beeld brengt hoe in casu bij het S6810?1- HiJ ontkende iets van dat pakje bouwen van U-boten de verzets-actie te weten en de politie, die in de zaak er in slaagde de plannen der Duitsers werd betrokken, heeft ook geen tabak te dwarsbomen en tegen te werken °P hem gevonden. Maar de verklaringen 1- van Imminga waren zo positief, dat de Officier het wettig en overtuigend be- wijs geleverd achtte en f 25.boete, sub. 25 dagen hechtenis eiste. Ook de Politierechter achtte op grond der ge- tuigenverklaringen de diefstal bewezen. Er was noch vôôr noch na B. iemand in de kamer geweest. Hij moest dus de dief zijn. Het vonnis luidde daarom conform de eis. HET PROCES TE NEURENBERG. Het procès dat thans in Neurenberg gaande is bewijst, hoe weinig groot de nazi-leiders zijn en waren. Aile schuld werpen deze ,,Leiders", die steeds zo hoog hebben opgegeven van het leiders- beginsel, dat de aanvoerders verant- woordelijk maakte voor al wat er ge- schiedde, van zich en ze beweren, of van niets te weten of werktuigen te zijn geweest. Indien ze voor Duitse rechters zouden staan, zouden ze zeker ter dood worden veroordeeld als rechtsverkrach- ters. Nu klagen aile landen hen aan we- gens misdaden bedreven jegens onder- danen dezer gebieden en de uitslag is niet minder zeker. Veel nieuws onthul- len zal dit procès misschien niet be- halve een aantal bijzonderheden van anecdotische aard maar bewijzen zal het zeker veel. Om de Duitsers, die let- terlijk op de puinhopen van hun rijk wonen, te overtuigen, lijkt het echter niet meer nodig. VOOR DEN GRONINGER POLITIERECHTER. Haar famille bestolen. Toen de 18-jarige dienstbode Anje V. in 1944 bij haar oom en tante te Mun tendam op bezoek was en haar tante nog dan de zo juist genoëmdèn"ïn staat Uia,ar dat, kloPte niet Precies> want ziJ is In beeld te èrengen hTwerken^Tan had ,er al eln ^0F\ var\ gerulld" Zi- hen, die door hun verzet, aanhoudend werd veroordeeld tôt 1 mnd. voorw. gev en taai, ondanks ailes de weerstand van het Nederlandse Volk hebben in stand gehouden en opgevoerd. In de Hoogezandster Bioscoop zal op De handelingen van deze film is ge- neel geplaatst in Nederland, in een spe- cifiek Nederlands millieu, met Neder landse typen en karakters, gespeeld door Engelse en Amerikaanse krachten. De Zilvervloot" is een van de beste films over het oorlogsgebeuren en over ailes wat nauw daarmee in verband stond, die tôt nu toe in roulatie ge bracht werden. Mogen andere rolpren- ten ons misschien verhalen in groots opgezette vorm dikwijls van moed en dapperheid op oorlogsveld, zee en in de lucht, deze film is een treffende uit- beelding van het ondergrondse, taaie verzet van Nederland en z'n bevolking, waardoor ze geworden is tôt een spre- kend getuigenis van het feit, dat nooit Holland groter en grootser was dan in de afgelopen vijf jaar, toen terreur en geweld onschuldig bloed vergoten, maar er nooit in slaagden de verzetsactie te breken. L. VERENIGINGS MEDEDELINGEN. V. V. HOOGEZAND. Programma voor Zondag a.s. Hoogezand IAppingedam 2 u. G. R. C. II—Hoogezand II 2 Hoogzand III—F. V. V. II 10 Juniores: A2 VeendamHoogezand 10 u. Opstelling Hoogezand I: A. Vos, B. Brugge, W. de Vries, B. Huizing, L. Scholtens, S. Mulder, W. Boit, J. Adams G. Scholtens, G. Koster, G. Hekert. Res.: H. de Boer, H. Westerdiep. Opstelling Hoogezand II: H. Bos, G. Brummer, W. W. de Boer, W. v. d. Veen, J. Smallenbroek, H. Por, J. P. v. Leusden, H. v. Delden, O. v. Dijken, W. F. v. d. Ark, J. Venema. Res. W. Boers- ma, H. Aaldring, H. Bakker Leider: E. Lammerts. Vertrek per auto 12.30 uur. Opstelling Hoogezand III. W. Smal lenbroek, W. Buurke Jr., A. Ballema, R. Scholtens. L. de Haan, H. Blaauw, H. R. Geerdes. B. v. Veen, C. de Jong, G. Huizing, G. v. Dalen. Res.: J. Sprin- gelkamp, H. Geerdes Jr., W. Bos. Leider: L. Appelbrij. Opstelling Juniores A2: W. Springel- kamp, H. Berg, Joh. Pruis, R. Tepper, K. Wind, B. Stoker, G. Werkema, J. Brummer, E. F. Baptist, Jac. Smit, H. Struik. Res.: E. H. Appelbrij, S. D. Smittenberg, A. Broekema. Leider H. Kraster. Vertrek per auto kwart voor negen. De leden J. Smallenbroek en O. v. Dij ken spelen a.s. Zondag wel mee, daar zij hun wegblijven van Zondag 1.1. voor het Bestuur hebben kunnen motiveren. Voetbalver. „KWIEK". Kwiek I—P. J. C. I 2 u. Scheemda IIKwiek II 2 Adspiranten SiddeburenKwiek 2 Kwiek I: J. Bakker, B. Scholte, M. Clobus, H. Drent, B. Helmers, B. Mul der, P. Deiman, N.N., H. Schreur, N.| Mulder, B. Scholte. Kwiek II: F v. d. Werff, H. Clobus, H. Bodewes, H. Geling, N.N., G. Gal- dermans, B. Bulder, H. Haverkort, Chr. Meijer, G. Scheen,. A. Wajon. Res. C. Stege, W. Wilbrink. Vertrek per auto om half een bij de Bonthuizerbrug. Adspiranten Kwiek: J. Koeneman, H. Stokkel, G. Wessels, P. Drent, Th. Clo bus, H. Lokhorn, A. Wilbrink, J. Hijl- kema, A. Mulder, A. Teuben, H. Geling. Res.: H. v. d. Werff, G. Stege. Vertrek per auto om half één bij de Bonthuizerbrug. Terrein klaar maken om 10 uur: B. Scholte en P. Deiman. M. H. C. „DASH". Wedstrijden voor Zondag 2 Dec. a.s. Dames: Dash IDaring II. Aanvang 10.30 u. Opst.: A. Veerkamj), I. Jonke- ren (aanv.), H. Jonker, A. v. d. Bend, R. Plinsinga, A. Kliphuis, G. Pander, T. Bodewes, Tr. Kranenborg, K. Siems, T. Benes. Scheidsrechters Hk. Jonke- ren, Hk. Boss. Heren: Dash IHDash II. Aanvang I.30 u. Opst. Dash II: P. Spaak, W. Bronsema, Fr. Huizinga (aanv.), B. Eikema, G. Groeneveld, J. Eikema, J. Holtman, H. Tuin, R. Wortelboer, G. K. de Vries, A. Wayon. Opst. Dash III: H. Hoepman, H. Jon ker Kzn., A. Gorter, J. Gischler, R. Doornbos (aanv.), B. Geling, J. Smit, C. Jager, H. Jonker Hzn., A. v. Alteren, H. v. d. Werff. Scheidsrechters: Hk. de Vries, I. Jon- keren. Heren: Dash IG.C.H.C. I. Aanvang 2.30 u. Opst.: A. Smit, S. Jonker, J. Reints, J. v. d. Werff, H. Jonkeren, O. Begeman, G. de Vries, J. Bronsema, H. Boss, Hk.de Vries, Hm.de Vries (aanv.) Scheidsrechters: B. J. Eikema, R. Wortelboer. Kalken: Zaterdagmiddag 2 uur: J. Reints, J. v. d. Werff, H. Boss. RONDOM HET DISTRIBUTIEAPPARAAT. II. Wie zijn verstand gebruikt moet, toe- geven, dat we dankbaar mogen zijn uat we hier in Nederland te rechtertijd konden beschikken over een distributie- stelsel, met voldoende aanpassingsver- mogen om met tal van belangen reke- ning te houden. Hij zal ook moeten er- kennen, dat de meeste ambtenaren uitgezonderd een enkele type, die soms terecht de ergenis van het publiek op- wekt, hun best doen om het publiek zo- vecl mogelijk binnen de grenzen der voorschriften ter wille te zijn. Een dis- tributieambtenaar, die met het publiek moet omgaan, moet beschikken over een nuchter begrip voor de werkelijk- heid, een flink dosis gevoel voor humor en een onuitputtelijk geduld. Hij moet hulpvaardig zijn, maar ook streng kun nen optreden; hij moet... ja, hij moet zoveel.j,. en dan zijn er nog altijd men- sen, die nog meer van hem verlangen. Eén ding is zeker. Hij moet een bizon- der mens zijn. Dat komt omdat het een groot verschil maakt of iemand vôôr een loket staat of er achter. Vôôr het loket staat het publiek. Het publiek dat lang niet gemakkelijk is. Als een ander iets krijgt en men zelf niet is men geneigd in verontwaardiging zijn toorn over het ambtelijk hoofd uit te storten.. Maar als men een of ander ver- gunning weet los te krijgen, vindt men datzelfde hoofd wel sympathiek en hoogstens een beetje onnozel. Maar nu de man achter het loket. Hij ziet voor zich lange rijen mensen, die allemaal hun rechten hebben, hun zorgen en hun zwarigheden en die hij zo foed mogelijk moet helpen. Hij doet at naar zijn beste weten. Hij zit al- lerlei gevallen te wikken en te wegen. De moeilijkheden waarvoor deze amb tenaren zich geplaatst zien zijn groot. Weet men bijv. hoeveel schoenen er in de maand November uitgereikt mogen worden in de gemeenten Hoogezand en Sappemeer? De Leider van het Distri- butiekantoor alhier ontving van het Centraal Distributiekantoor het volgend schrijven: „Hierbij deel ik U mede, dat voor de maand November 1945 de vol- gende aantallen schoenen door Uw dienst mogen worden uitgereikt: 30 paar werkschoenen, 14 paar herenbe- roepsschoenen, 15 paar beroepsschoenen dames. "Geen kinderschoenen geen herenschoenen geen damesschoenen Bij een aantal inwoners van bijna 21000 ■zielen is aile commentaar hier wel over- bodig.En als we dan nog stapels aan- vragen zien, duizenden, ja meer dan tienduizend. En die allen wensen tevre- den te worden gesteld en moeten be- diend worden uit bovenstaande toewij- zing. Pie- is duidelijK, dat dât niet gaat. Als 2 mensen recht hebben op 1 schoe- nenbon en de ambtenaar heeft helaas ook maar. 1 uit te geven, dftn kan hij niet zeggen: ,,Eerlijk is eerlijk, ieder de helft". Die ambtenaar is de vertegen- woordiger van het Centraal distributie kantoor en het probleem, waarmee hij zit is het probleem der distributie. FEESTDAGEN VOOR IEDEREEN. Bij de regering bestaat het streven om de December feestdagen, die voor ons liggen tôt werkelijke feestdagen te maken. Veel van de glans der feest- vreugde is de afgelopen vijf jaren ver- loren gegaan door de verschrikkingen der bezetting, en al zijn de diepe won- den die geslagen zijn nog lang niet ge- heeld, toch moeten wij allen trachten de feestdagen in vreugde door te bren- gen, en die vreugde mag niet getemperd worden door onredelijke prijzen. Het ministerie van handel en nijverheid heeft tôt leidraad genomen ,,Decem- berprijzen redelijke prijzen". In verband met de feestdagen vragen 3 categorieën goederen speciaal de aan- dacht: speelgoederen, bloemen, alsmede wild en gevogelte. Wat speelgoed betreft zijn prijsvast- stellingen verleend, die het mogelijk maken in de winkels grote verscheiden- heid aan te bieden tegen betrekkelijk lage prijzen. Voor bloembollen (planten al of niet rriet bol) zijn per stuk de volgende prij zen vastgesteld: Crocus f 0.10, Hyacin- then f 0.45, Narcissen f 0.20 en Tulpen f 0.25. Voor wild en gevolgelte zijn de prij zen vrij behalve voor wilde eenden en tamme konijnen. Een wilde eend kost per stuk, pank'laar f 4.20, een tam ko- nijn per pond, panklaar f 3.25. Inlichtingen kunnen worden verkre- gen en klachten aangaande prijsovertre- ding kunnen voor ons gewest worden ingediend bij de bureaux van het direc- toraat voor de prijzen: IJsselstraat 39, Groningen en Uiterburen A 102, Zuid broek. VEEMARKT GRONINGEN. Kalf- en melkkoeien le soort f 850 f 950; 2e soort f 700775; 3e soort f 450650; kalfvaarzen f 600850; 2e soort f 400550; Varekoeien f 375 f 500; kalveren en pinken f 100150; weideschapen f 5590; vette lammeren f 5060; vette schapen f 150160, f 130140; biggen f 1655. Aange- voerd: 1230 runderen, 722 schapen, 321 kalveren, 7 varkens, 919 biggen, 145 bokken en geiten, 37 paarden. GRAANBEURS GRONINGEN. Rode en witte tarwe f 16.5017.90 Rogge - 17.0018.00 Wintergerst - 17.0018.10 Zomergerst - 17.0020.50 Witte haver - 15.75 Groene erwten - 19.0023.00 Paardebonen - 17.0018.00 Wierdebonen - 17.0018.00 Waalse bonen - 20.0027.00 Koolzaad - 42.0049.00 Karwijzaad - 40.0045.75 Blauwmaanzaad - 82.0087.00 Voor partijen, bestemd voor de zaai, werden hogere prijzen betaald. Frauderende Distributieambtenaren. Niet minder dan 200 tôt 300 gulden per week had de 23-jarige distributie- ambtenaar A.E. uit Breda verdiend.door zich distributiebescheiden toe te eigenen en deze te verkopen. Deze truc haalde hij uit, door zwendelarij met medische attesten. Van den bijzonderen politierechter kreeg hij voor zijn manipulaties twee maanden gevangenisstraf. Zijn 38-jarige collega ha dhet even bont gemaakt. Hij kreeg twee maanden onvoorwaardelijk en vier maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. Een andere ambtenaar van het dis tributiekantoor te Breda, die vrijwel hetzelfde had uitgehaald, hoorde zich tôt twee maanden voorwaardelijke en twee maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf veroordelen. Een dame, die voor 1600 gulden aan bonnen van den eersten verdachte had gekocht, kreeg 1000 gulden boéte. Van het distributiekantoor te Roo- sendaal hadden zich niet minder dan 16 ambtenaren te verantwoorden voor ge- pleegde fraudes. Het bontst van allen had de 50-jarige V. M. het gemaakt. In negen maanden tijds had hij zich weten meester te maken van 103 levensmid- delenkaarten, een tabakskaart en negen versnaperingskaarten. Voor zijn mis- dragingen werd hij door den bijzonderen politierechter tôt zes maanden gevange nisstraf veroordeeld. De 51-jarige W. T. had ,,maar 37" levensmiddelenkaarten achterover weten te drukken. Om zijn gezondheidstoestand werd hij ver oordeeld tôt drie maanden gevangenis straf. Bij het resterende stel was een ambtenaar, die zich 23 kaarten had toe- geëigend, om het verlies van de in zijn tabakszaak gestolen sigarettenvoorraad te compenseren. De boeten liepen uiteen van 150 tôt 20 gulden, al naar gelang de ernst van de gepleegde fraudes. Uitroeping der republiek in Yoegoslavië Komng Peter II onttroond. Reuter meldt uit Londen: De Yoego- slavische constituerende vergadering, welke Donderdag in Belgrado bijeen was gekomen, heeft naar radio Belgra do meldt, besloten tôt het uitroepen van de republiek, terwijl tevens werd beslo ten, dat aan Koning Peter en aan het vorstelijk huis van Karagoergevitsj aile ,,geïnvesteerde rechten" worden ont- nomen. Een aardig baantje voor La Guardia. De ambtsperiode van burgemeester La Guardia van New York loopt op 31 December àf. Hij heeft thans een con- tract met de American Broadcasting Company om als radiocommentator op te treden, gesloten. In deze functie zal hij honderdduizend dollar per jaar ver- dienen. PREDIKBEURTEN. Zondag 2 December 1945. Ned. Herv. Kerk. Sappemeer: 10 u. ds. Fischer van Win schoten. Hoogezand: 10 u. ds. Schmidt. Liturg. dienst, coll., (Vonk geb.) 11.30 u. Kinderkerk. Westerbroek: 3 u, ds. Bloemhof Kielwindeweer 10.30 u. ds. Wasch. Kropswolde: 10 u. Kerkdienst voor iedereen ds. Brouwer en ds. Bloem hof. Kolham: 2.30 u. ds. mr. Schoenmaker. Zuidbroek: 10 u. ds. van Mullem (ver- warmde kerk) Eerste advent. Doopsgezinde Gemeente Sappemeer: 7 u. ds. R. de Zeeuw. Noordbroek: 10 u. ds, R. de Zeeuw. Geref. Kerk. Sappemeer: 9.30 u. ds. L. M. Wynia, 4.30 u. ds. W. Tom. Martenshoek: 10 u. ds. W. Tom, 4.30 u. ds. L. M. Wynia, Ned. Herv. Kerk (Ev.) Sappemeer: 10 en 4 u. d.hr. K. Pruijsen Baptisten Gemeente Hoogezand: 10 u. Kinderkerk; 3.30 u. Dankofferdienst; 7 u. Jeugddienst. Leger des Heils. Zaterdag 1 Dec. Bijzondere samenkomst o.l.v. den Chef Secretaris, Kolonel J. Smael. Zondag 2 Dec. 10 Heili- fingsdienst, 7.30 Verlossingssamen- omst, 2 u. Zondagsschool. ONTVANGEN UITGAVE. Wij ontvingen het eerste nummer van ,,De Kraai" het herrezen clubblad van de Voetbalver. H. S. C. Naast het ge- wone verenigingsnieuws bevat het blad ook een aantal artikelen, waarvan enige gewijd aan de nieuwe verschijning, o.a. het voorwoord van de ere-voorz., Dr. K. Bos, en enige aan de voetbalsport. De krant is goed verzorgd en doet van de opmaak prettig aan. De hoofdredactie berust bij den heer J. L. de Jong. BURGERLIJKE STAND. SAPPEMEER, 22—28 November 1945. Geboren: Hendrik Jozef, z. v. Johan- nes Watermulder en Nadja Houden- snik; Josefien Tobina Maria, d. v. Ge- rardus Harmannus Swart en Afina Fre- derika Bulle, Muntendam; Jan, z. v. Jan Huizenga en Meintje Egberdina Smit; Klaas, z. v. Gerrit Ensing en Kornelske Wierenga, Hoogezand; Jan, z. v. Jacob Pieter de Groot en Johanna Wierenga, Hoogezand. Ondertrouwd: Roelf Gruisinga, 24 j. en Jantje Kliphuis, 24 j., b. v. Spm.; Siepko Roggema, 24 j. en Elizabeth Broekman, 22 j., b. v. Spm. Getrouwd: Martinus Lodewijkus An- tonius van der Werff, Hgz. en Anna Geertruida Maria Stokkel, Spm.; Jan Lageman en Harmko Perdon, b.v. Spm.; Bernardus Harmannus Wortelboer, Hgz. en Bernarda Harmanna Johanna Bark- man, Spm. Overleden: Joost Menkema, 2 mdn., z. v. Joost Menkema en Johanna Win- kel; Annechien Jager, 53 j., echtg. v. Kornelis Henderikus Prins. HOOGEZAND, 22—29 November 1945. Geboren: Johan Wilhelm, z. v. Geert Nijburg en Joh. W. Kanter, Hgz.; Griet- je Berendina, d. v. Markus Lambers en Lummegien G. de Boer, Kielwindeweer; Antoon, z. v. Jan Smit en Jantje Reh- winkel, Hgz.; Wietze, z. v. Sjoerd Du- pon en Grietje Veenstra, Westerbroek; Geerto Jacobus, z. v. Geerto J. Molema en Hendrikje Hulshof, Kielwindeweer; Jitske, d. v. Amel Messchendorp en Jitske Scheper, Foxhol. Ondertrouwd: Koop Bakker, 22 j., Gron. en Harmke Kleine, 21 j., Wester broek; Casper Wijsbeek, 30 j., Hgz. en Hiskina Janna van Leggelo, 20 j., Spm.; Franciscus Scheper, 21 j., Westerbroek en Eldina Kempinga, 20 j., Slochteren. Geert Hovenkamp, 18 j. en Marie Ploe- ger, b. v. Hgz. Getrouwd: Gerrit Lahpor, 26 j. en Grietje Veldhuis, 26 j., Hoogezand. Overleden: Jan Wijbes de boer, 90 j., overl te Groningen. SLOCHTEREN, 22—28 November 1945. Geboren: Azing Roelf, z. v. E. A. Broekema en L. H. Meijer, Schildwolde; Bouko Roelof, z. v. S. v. d. Laan en H. Vos; Slochteren; Anna Gesina, d. v. H. Niehof en G. A. Nanning, Siddeburen. Ondertrouwd: H. van der Veen, 31 j., en F. Roggen, 27 j., b. v. Borgweg; J. Steenhuis, 24 j., en W. A. Patje, 20 j., b. v. Slochteren; F. Scheper, 21 j., Wes terbroek en E. Kempinga, 20 j., Sloch teren; C. van der Made, 25 j., Made en W. Haan, 22 j., Slochteren. Getrouwd: R. Huizinga, 27 j.. en M. Strobos, 25 j., b. v. Siddeburen; H. Jûngsma, 25 j., en A. Krasnokutskaja, 26 j., b. v. Slochteren; P. Noordman, 25 j., en L. Bus, 23 j., b. v. Schildwolde; J. T. Rammelaar, 25 j., Kolham, en J. Dontje, 23 j., Slochteren; A. Sortison, 25 j., Scottsburgh (Canada), en A. Al- bronda. 22 j., Slochteren; J. Stoppels, 27 j., Farmsum, en J. Moedt, 28 j., Schildwolde; G. Kubbinga, 33 j., Meed- huizen en A. Rumpff, 27 j.. Siddeburen. Overleden: W. Kruid, 56 j., ongehuwd, Slochteren; J. Drent, 79 j., echtg. van S. Suringbroek, Hélium; W. Timmer, 73 j., echtg. van A. Draaijer, Slochteren. ZUIDBROEK, 22—28 November 1945. Getrouwd: Jacob Kruijer, 24 j. Nieu we Pekela en Heikelina Geertruida Klimp, 20 j., Zuidbroek. Overleden: Eppo op de Dijk, 81 j., wedn. van Hillechien Poortman. ,De beklaagden van Neurenberg waren er bijna in geslaagd de wereld te ver- nietigen, maar door het berechten van 20 personen kan men de wereldvrede niet bestendigen. (Daily Herald) De organisatie der Verenigde Volke- ren moet versterkt worden en haar werkzaamheden bevorderen, en dat ai les in een geest als te San Francisco. Dan behoeven we de atoomkracht niet te vrezen. (Daily Herald) Wat de Britse regering thans nodig heeft is wijze leiding. (News Chronicle) Jaren van onderdrukking door nazi's hebben geen revolutionaire stromingen teweeg gebracht. Men heeft genoeg van het geweld. Men wenst wel verande- ring, maar langs constitutionele weg. Dat is een lichtstraaltje aan de duistere horizon. (Daily Telegraph) In de moeilijkste tijden van zijn be- staan heeft Frankrijk een bezielenden leider geVonden. (News Chronicle) In Frankrijk gaan achter een uite»- lijkelijke eenheid fundamentele geschil- len verborgen (Daily Herald) Het Britse Wereldrijk is gebouwd op een grote wonderlgke traditie. De V. S. zijn daarentegen in betrekkelijk korte tijd uitgegroeid tôt een grote en mach- tige natie, wier invloed over de gehele wereld wordt gevoeld. Thans zijn de V. S een van de drie wereldmachten. Zij zullen dat blijven, zonder belemmerd te worden door tra'dities, die hun groei tegenhouden. (Maple Leaf) Admiraal Bill Halsey zegt, dat de volgende oorlog slechts 6 maanden zal duren, en bijkans niets zal overlaten van den verliezer. (Daily Express) In de allereerste plaats moet het lij- den van honderdduizenden Joden vele- nigd worden, want laat ons niet verge- ten, dat zij meer geleden hebben dan anderen. (Daily Herald) Er zijn in Europa in de laatste tijd heel wat dingen gebeurd, die de be staande spanning zouden kunnen doen afnemen. Het ziet er hier en daar wat beter uit. (News Chronicle) AANVULLENDE BONNENLIJST 25 November t.e.m. 8 December 1945). Bonkaarten KA, KB, KC 513. 318 125 gram biscuits 319 250 gram bloem 320 200 gram zout 321 250 gr. jam, stroop enz. 322 250 gram peulvruchten 323 100 gr. chocolade of suikerwerken 324 150 gram vlees 325, 326 2 kg aardappelen 327 225 gram huishoudzeep A 25 2 doosjes lucifers B 25 1 kg aardappelen A 26 2 liter melk B 26, C 26 3 y2 liter melk Bonkaarten KD, KE 513 413 125 gram biscuits 414 250 gram bloem 415 200 gram zout 416 250 gram jam 417 100 gr. chocolade of suikerwerken 418 150 gram vlees 419 1 kg aardappelen 420 6 liter melk 421 225 gram huishoudzeep Tabakskaarten enz. T 02 2 rants. tabaksartikelen (geen importsigaretten) V 02 100 gram chocolade suikerwerken X 02 100 gram chocolade suikerwerken Algemeen Distribultienieuws. Petroleum voor kookdoeleinden of verlichting verkrijgbaar op de bonnen 13 t.m. 16 van de kaarten UA 510, 13 en 15 van de kaarten UB 510, 64 van de kaarten UC 510. 115, 116 van de kaarten UD 510, gedurende de maand December 1945 4 liter per bon. Van 1 tôt en met 31 December a.s., worden op bon no. 8 van de noodkaar- ten voor honden- en kattenbrood met de serieletters BTWDLRCZen BK, alsmede op bon no. 8 met het opdruk ,,asyl" de gebruikelijke hoeveelheden honden- en kattenbrood of -meel be- schikbaar gesteld. Na 31 December is bon 8 ongeldig. Prijzen voor Tabaksartikelen. Met ingang van 1 Dec. wordt de prijs voor grote sigaren gemiddeld 15.5 et. (goedkoopste 8, duurste 20 et.). De ge- middelde prijs voor cigarillo's wordt 10 et., z.g. ,,sprietjes" 5 et. Sigaretten blij ven f 0.60 per pakje doch het ligt in de bedoeling binnen afzienbare tijd 3 prijs- klassen in te voeren. DE PRIJS VAN BOTERLETTERS. Het directoraat generaal van de prij zen deelt mede, dat voor letterbanket, waarvan de korst bestaat uit bloem en boter, en de vulling is vervaardigd van surrogaat banketspijs en suiker, al dan niet met toevoeging van smaken, een maximumprijs van f 1.75 per 500 gram geldt. Indien de consument' grondstoffen be- schikbaar stelt, dient verrekening van de kostprijs daarvan, zoals tôt dusverre gebruikelijk, te geschieden. EIS TEGEN Ir. A. A. MUSSERT: DOODSTRAF. Na een requisitoir, dat 2 uur duurde heeft de officier van Justifie tegen Mussert de doodstraf geëist. Door den Minister van Binnenl. Zaken is bepaald, dat het ambt van Burgemeester der Gem. Sappemeer met ingang van heden niet meer vervuld wordt door den Heer A. Jonkeren. Op 7 December zal voor aile personen ouder dan 4 jaar een bon voor 50 gram thee worden aangewezen. Vier weken later zal weer een bon voor een gelijke hoeveel- heid worden aangewezen. Distributiekring HOOGEZAND. met Agentschap SAPPEMEER. Uitreiking bonkaarten KA t.m. KE 601 Verstrekt worden de bonkaarten KA 601 t.m. KE 601 resp. voor de hou- ders van de inlegvelden GA 508 t.m. GE 508. Alleen aan houders van inlegvellen, voorzien van het kringnummer 046 kunnen de genoemde bonkaarten door onze dienst worden uitgereikt, alsmede aan schippers, woonwagenbewoners en personen, die tijdelijk in deze kring ver- blijven en niet naar hun woonplaats kunnen terugkeren. Voor deze uitrei^ king dienen de Tweede Distributiestam- kaarten met bijbehorende inlegvellen te worden medegenomen. Schéma uitreiking. Uitreiking voor het centrum op het Distributiekantoor. Dinsdag 4 Dec. 1945. 910 Hoofdstr., 1011 Verl. Hoofdstr. en Verl. Zuider- straat; 1112 Zuiderstr.; 23 J. Huit- zingstr. en Parklaan; 34.30 Singel Knijpslaan, Burg. Bartelsstr. en Hevea- pad. Woensdag 5 Dec. 1945. 910 Atlanta- pad en Verl. Kielsterstr. 1011.30 Kielsterstr. en Parallelweg; 11.3012 Nutsstr.; 23 Kerslaan, Zuiderstr. en Vijverstr.; 34.30 Meidoornstr., Noor- dersingel en Stationsweg. Donderdag 6 Dec. 1945. 910 Beuke- mastr.; 1011 Meint Veningastr. en Spoorstr.; 1112 Nieuweweg; 23 Kalkijk Oost; 34.30 Kalkijk West, Kalkwijk Lula O. en W. en Werfkade. Vrijdag 7 Dec. 1945. 910 Smitslaan; 1011 Sluiskade en Sportterreinstraat 1 t.m. 70; 1112 Sportterreinstr./ rest en Molendijk; 23 van Royenstraat O. rest, Foxham en aile straten, welke in deze publicatie niet zijn genoemd. Zaterdag 8 Dec. 1945. 910 Singel- straat en Fabriekskade 1011 Jan Sangerslaan en Spoordijk; 1112 Kerk- straat. Op 10, 11 en 12 Dec. zullen uitslui- tend de ophaaldiensten worden gehol- pen. De ophaaldiensten krijgen hiervan nog bericht. Westerbroek. De uitreiking vindt plaats in café Huisman. Dinsdag 4 Dec. 1945. 912 Oudeweg; 23 Borgweg; 34 Woortmansdijk. Woensdag 5 Dec. 1945. 910 Nevels- laan; 1011 Vonderpad; 1112 Rood- harsterlaan; 2—3 Meesterslaan 31 Groningerweg. Kropswold®. De uitreiking vindt plaats in café Kloosterhuis. Donderdag 6 Dec. 1945. 910 van Royenstr. West; 10.3011 Guitpad; 11—12 Woldweg 1 t.m. 100; 2—3 Wold- weg rest; 34 Vossenburg en Krulweg. Vrijdag 7 Dec. 1945. 910 Gerrit Im- bosstr. 1 t.m. 60; 1011 Gerrit Imbos- str. 61 t.m. 120; 11—12 Gerrit Inbosstr. rest; 23 W. A. Scholtensweg; 3-4 Meerweg. Kielwindeweer. De uitreiking vindt plaats in Café Bentum. Maandag 10 Dec. 1945. 910 Zuid- laarderweg en Sluisweg; 1011 Dorps- str. 1 t.m. 50; 1112 Dorpsstr. 51 t.m. 100; 2—3 Dorpsstr. 101 t.m. 150; 34 Dorpsstr. rest. Dinsdag 11 Dec. 1945. 910 Een- drachtsweg; 1011 Pieter Venemakade 1 t.m. 40; 1112 Pieter Venemakade 41 t.m. 80; 23 Pieter Venemakade rest; 34 Nieuw Compagnie. Voor de gemeente Sappemeer volgt een nadere publicatie. Bijzondere arbeid. De nauitreiking van toeslagkaarten voor bijzondere arbeid vindt als volgt plaats: Voor Hoogezand: Maandag 3 Dec. a.s. van 912 en van 24 uur, Voor Sappemeer: Dinsdag 4 Dec. a.s. van 912 en van 24 uur. Uitreiking aanvraagformulieren voor zeep wegens vuile arbeid. Personen van bedrijven en zelfstandi- ge personen, die vuile arbeid verrichten en hiervoor nog geen extra rantsoenen zeep hebben ontvangen, kunnen hier voor Maandagmorgen a.s. van 912 bovengenoemde formulieren afhalen. Ziji die reeds eea formulier indienden en nog geen bonnen ontvangen hebbgn moeten opnieuw aanvragen. Klompendistributie Hoogezand en Sappemeer. Met ingang van heden is de geldig- heid van de in omloop zijnde bonnen voor klompen vervallen. Spoedig wordt

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 2