JEHOVA'S GETUIGEN Oe Vrijzinnige Kiesveren. llsvereniging Hoogezand MARJON llsvereniging Hoogezand Sem. Zangver. O BI Heerlijke Kerstkransjss bij F. Barkhuis te Kiel. il.V. Veenkoloniale Bank Koopt llw Kuk bij île Bakkei Cbr. Zangver. Jallelujah' Cbr. Fanf.corps Juliana' Loodgietersgezellen. van de IJstent aangifte van Leden ^en j ingste Bediende, Schouwburgzaal HOTEL FABER Wasserij bericht. Algem. Vergadering Oproeping C.E.N.V. enige geroutin. Leden EN HUN WERELDBESCHOUWING Grote Openb. Vergaderin^ op Donderdag 13 Dec. in Hôtel Faber, Hoogezand, 's av. iialf acht. BIOSCOOP - HOOGEZAND DE GOUDEN POORT f Parkhotel ,De Oud Groene WezeiV HOTEL FABER HOOGEZAND Oe Kilima Hawaiïans „0p Hoop van Zegen'' LOU BANDY Parkhotel DANCING LEVERTRAAN Wasinrichting Klein, i Piet Oostland en Rika Jungman geven U mede namens weder- zijdse Ouders, kennis van hun voorgenomen huwelijk waar- van de voltrekking zal plaats hebben op 19 Dec., 's nam. 2.30 uur te Sappemeer. Sappemeer, Dec. 1945. Wilhelminastraat 69. Luth. Kerkstraat 14. Receptie van 4—5.30 uur In plaats van kaarten. Albert Hiddinga en Emmy Koning geven U kennis van hun voorgenomen huwelijk, waar- van de voltrekking zal plaats vinden op Dinsdag 18 Dec. 1945, des nam. 3 uur te Hoo gezand. Sappemeer, Zuiderstr. 200 Hoogezand, Nieuweweg 19 Receptie: 5—6 uur. wordt mijn lieve Opoe Wed. W. Klat—Niehoff 80 jaar. Nog vele jaartjes Opoe. Haar Kleindochtertje Annie Doddema. Sappemeer. Luth. Kerkstr. 76 G. Lahpor. G. Lahpor—Velthuis zeggen mede namens weder- zijdse Ouders hartelijk dank voor de vele blijken van be- langstelling bij hun huwelijk ondervonden. Hoogezand, Dec. 1945. Wie zijn wij? Wat beogen wij? Waarom zo zwaar vervolgd? Waarom gemarteld en vermoord in ge- vangenissen en concentratiekampen TOEGANG VRIJ. OPROEP. Een ieder die inlichtingen kan verstrekken omtrent nog in leven, of wel reeds over- leden zijnde kinderen en (of) afstammelingen van 1. Anke Berg, geboren te Kleinemeer, 4 Aprii 1821, toi 9 Augustus 1853 gewoond hebbende, te Kleinemeer (ge- meente Sappemeer) en daarna vertrokken naar Groningen 2. Ferdinand Berg, ge boren te Ee (Friesland/ in 1836; beiden geboren uit het huwe lijk van Fedde Berg en Hemke Roelofs Bleker, welke echte lieden 17 Mei 1839 nog te Kleinemeer woonden, worden verzocht deze inlich tingen op te geven aan No- taris P. Zwart te Dokkum. De te maken onkosten worden gaarne vergoed. (Ëb^dS) osp® tasfeg) ta®® met Charles Boyer en Olivia de Havilland. q der beveelt U aan als lid van het Kiescollege de aftredenden H. A Beekhuis W. Beerta J. Bosman A. Minderhoud. Het Bestuur verpachting bij inschrijving voor het seizoen 1945 1946 Inlichtingen en voorwaar- den bij de secretaris H. TEN HAVE, J. Huitzingstraat 15, Hoogezand. tegen roos en uitval. Verkrijgbaar bij H.H. Kap- ders en Drogisten. gelegenheid tôt bij de bode H. KLOK, Verl Zuiderstraat n. de Ned. Herv. Kerk te Hoogezand. Ter Secretarie der gemeente SAPPEMEER wordt gevraagd in den rang van tijd. ambte- naar-typist op nader overeen te komen salaris. Vereisten: H.B.S of M.U. L.O. diploma. Sollicitaties uitsluitend schrif telijk aan Burgemeester en Wethouders voor den 17 De cember 1945. d sterke, sensationele speelfilm g I HET SCHUIM DER ZEE.I Een brok levensgeschiedenis v. jonge mensen q DE MAN IN 't GRIJS c) een verhaal in 19e eeuwse sfeer van ont- g luikende liefde en teleurstelling. STkfe© JXëfeJï caëë© Culturele Commissie „De Waarheid" met zijn Cabaretgezelschap „DE LANTAARN", in Hôtel FABER te Hoogezand. Aanvang half 8. Zaal open 7 uur. Kaarten verkrijgbaar bij de houders van raambiljetten. komen Zaterdag 15 December, met het stuk „Laifde en Zuudlaarder Maarkt" Bliespul in drei bedrieven deur J. ZIJ L. Plaatsbespreken en Kaartverkoop Zondagmorgen vanaf 10 uur. De kaarten moeten vôôr Vrijdag zijn afgehaald. Muziek aanwezig. Zaal verwarmd. Aanvang 8 uur. Zaal open 7 uur. Herman Rinket's Variété brengt: ditmaal met medewerking van den Hawaifan- Guitarist JO DE GAST, denzelfden metwien zij AL hun gramofone-opnamen maakten. Andere medewerkenden HOTEL SCHRAGE Noordbroek Donderdag 13 Dec., half 6, nog een voorstelling van de beroemde film Kaarten vanaf heden verkrijgb. Kuikens. Pluimveehouders, die a.s. voorjaar verzekerd willen zijn van kuikens, bestellen deze vroegtijdig bij Werfkade 20 - Hoogezand. Wij kunnen leveren Witte Wiandotten, R. IslandR. Witte en Patrijs Leghorn, Barnevelders. in z'n eerste wederoptreden met een ongeëvenaard succes-repertoire. Verdere medewerkenden Aanvang 8 uur. Entrée f 2.- f 2.50. Plaatsbespreking iedere dag van 4—6 uur. Orkest: The Rythmer Kings. Aanvang 7 uur. Entrée als gewoon. De klanten die reeds Levertraan gehad hebben, worden beleefd verzocht de lege iles zo spoedig mogelijk terug te bezorgen. De klanten die nog geen Levertraan gehad hebben, kunnen Donderdag een fies halen (zolang de voorraad strekt). Ledige schone flessen meenemen. Drogisterij-Optiek „Centrum", n.h. Gemeentehuis Hoogezand - Tel. 401 Dir. L. BAKEMA. Donderdagav. geen repetitie 21 Dec 's avonds 8 uur Hôtel STRUVÉ weer repetitie. Het Bestuur Iedere landbouwer met minder dan 10 H.A. land, kwekersen pluimveehouders komen in aanmerking voor een toe- wijzing voor 200 KUIKENS welke het volgend voorjaar geleverd zullen worden, mits een goede huisvesting aan wezig is. Inlichtingen op Woensdag en Donderdag bij: J.v.d. Velde - Sappemeer Winkelhoek 16 Wegens overstelpende drukte en stroomgebrek kunnen vôôr de Kerstdagen uitsluitend nog Boorden en Overhem den in behandeling worden genomen. Deze goederen moeten uiter- lijk 17 Dec. in ons bezit zijn Slochterstraat 21, Sappemeer op Uw gebakbon of tegen inlevering van l1/2 ons suiker en 1 ons boter vooi Hypotheek en Scheepsverband gevestigd te Sappemeer. van Aandeelhouders op Donderdag 20 Dec. '45 des namiddags 2 uur, in het Hôtel STRUVE te Sappemeer. Agenda Benoeming van een aan- deelhouder ingevolge het bepaalde in statuten. Verslag over den toestand der Vennootschap en hare verrichtingen in het jaar 1944. Vaststelling van Balans en Verlies-en Winstrekening Voorstel inzake winstver- deling. Benoeming van twee Com- missarissen wegens perio- dieke aftreding van de Heeren D. L. de Koe en D. J. Wever, die herkies- baar zijn. Voorstel van Commissa rissen inzake het bestuur der Vennootschap. Mededelingen. 8. Rondvraag. De vergadering is toegan- kelijk op vertoon van aan- deelbewijzen, oprichtersbe- wijzen of pandbrieven (de laatste tôt een bedrag van f 300.—). Stemrecht alleen op aandeelbewijzen. De Balans en Verlies- en Winstrekening liggen van heden af voor aandeelhouders ten kantore der Bank ter Een ieder die ons wil helpen of steunen om de avond voor Ouden van Dagen op 22 Dec. in Zaal ROWAAN te doen slagen, b.v. door een Auto of Rijtuig beschikbaar te stellen om de ouden op te halen, of met andere hulp, gelieve dit vôôr 15 Dec. schriftelijk op te geven bij C.E.N.V., Post- kantoor, Hoogezand. Ook de Ouden van Dagen geven zich hier op. Hierbij roepen wij de hulp in van de Buurtbesturen. Deze avond mag de oudjes niets kosten, dus help en kom. Het Bestuur Deze week wordt U doo „DE SPAR" aangeboden G. POSTMA. P.S. WIJN aanwezig! Degene, die Donderdag t Dec. tussen 4 en 5 uur eei verkeerde Damesfiets heef meegenomen bij de St. Joseph- stichting, wordt verzocht dezt te komen ruilen bij J. Kerdijk Winkelhoek 17', Sappem. Aanbiedingen onder no. 145 bureau van dit blad. Dir. de heer G. Verver. op DONDERDAG 13 DEC in de Geref.Kerk, Noorderstr. Sappemeer. Geen entrée. Verwarmd Kerk- gebouw. Aanvang half acht. De Heveafabrieken Hevea- dorp (Gld.) vragen voorspoe- dige indiensttreding voor de wederopbouw van haar zwaar beschadigd bedrijf enige flinke Loodgieters, op een uurloon van 86 cent benevens vergoeding kostgeld en reiskosten Aanmelding bij H. DOD DEMA, Kerkstr., Hoogezand. inzage. Het Bestuur. BEDRIJVEN. Vanaf heden is het weer mogelijk voeding voor het personeel te betrekken van de Rijkskeuken Hoogezand. Inlichtingen te verkrijgen bij het Kantoor Spoorstraat 25, of telefonis onder no. 43. Duitse herstelbetalingen. Ter gedeeltelijke voldoening van de oorlogssehulden zijn Maandag door de geallieerden de installaties van 30 fa- orieken in beslag genomen. Deze instal laties vertegenwoordigen een waarde van ongeveer 220 millioen mark. TEXTIELPRIJZEN. Het directoraat generaal van de prijzen deelt mede, dat de prijzen voor textielgoederen in de loop van de maand December zullen worden verlaagd. De te hoge handelsmarges zijn ingrij- pend besnoeid en de detailprijzen kun- nen als gevolg hiervan, voor een belang- rijk deel van de goederen ongeveer 20 lager gesteld worden. Daarbij is rekening gehouden met de belangen van de tussen handelaren, die nog een redelijke winst ontvangen. Vooral zij, die als oorlogsslachtoffers in de gelegenheid worden gesteld zich klèren en linnengoed en artikelen voor woningstoffering nieuw aan te schaffen zijn met deze maatregel zeer gebaat. Er wordt bovendien bij voortduring naar gestreefd de prijzen van textielartikelen zo laag mogelijk vast te stellen. Engeland gaat synthetische brandstof vervaardigen. De British Impérial Chemical Com pany heeft in het Noorden van Enge land grote landgoederen gekocht. Hier zullen fabrieken worden gebouwd voor de fabricatie v. synthetische brendstof. Voort zullen er arbeiderswoningen ver- rijzen, en er zullen ontspanningsterrei- nen voor de werklieden worden aange- legd. INDONESIë. In de afgelopen dagen zijn er berich- ten verspreid over een aanslag op ge neraal Christison. Bevestiging van deze berichten, welke door de radio werden verspreid, zijn nog niet verkregen. Intussen is, krachtens de op de con- ferentie te Singapore genomen beslui- ten, de opdracht van Christison belang- rijk uitgebreid. Niet alleen is het thans zijn taak de Japanners te ontwa- penen, maar ook de orde en rust op Java te herstellen. Hiertoe zullen meer troepen naar Java worden overgebracht Nederlandse eenheden zullen in de ge- zuiverde streken pqlitiediensten ver- richten. Van Engelse zijde wordt mede- gedeeld, dat te Singapore volledige overeenstemming is bereikt. Verdere verlaging der prijzen van Zeevis De verwachting bestaat, dat de prij zen van zeevis binnenkort opnieuw be- langrijk zullen worden verlaagd. Radiorede van het Franse Staatshoofd. Maandagavond heeft het Franse staatshoofd, generaal De Gaulle, een radiorede gehouden waarin hij o.m. ver- klaarde, dat de Franse buitenlandse po- litiek erop gericht zal zijn het even- wicht te bewaren tussen Oost en West. Generaal-Ma j oor H. F. M. Baron van Voorst tôt Voorst. Bij Koninklijk Besluit is ter zake van langdurige dienst eervol ontslag uit de militaire dienst verleend aan generaal- majoor H. F. M. Baron van Voorst tôt Voorst van den Generale Staf, met dankbetuiging voor de veeljarige en be- langrijke diensten, door hem in moei- iiike omstandigheden aan den lande be- wezen. IIOOGEZANDSTER BIOSCOOP. Herinnert gij U nog „Mayerling" met Charles Boyer Verzuim dan vooral niet hedenavond de film ,,De Gouden Poort" te gaan zien, die in bovenge- noemde Bioscoop draait, een der beste olprenten, die de laatste tijd hier ge- bracht zijn. Ch. Boyer met z'n inge- îouden, juist getypeert karakterspel, zal u doen genieten van echte, doorvoel- de rol-interpretaties, op meeslepende wijze speelt hij de roi van den lichtzin- nigen, misdadigen jongeman, die om door de Gouden Poort" Amerika bin- nen te trekken, liefde veinst, een hu- welijk sluit en ten slotte toch de ware liefde vindt. Op even sobere wijze wordt hij bijgestaan door Oliva de Ha- villand, die al even juist typerend de schuchtere, langzaam tôt de liefde ont- wakende jonge vrouw uitbeelt, terwijl Paillette Goddard een pracht van een Vamp-type geeft; een drietal uitsteken- de artisten in een al even uitstekende, knap opgezette en op originele wijze ingeleide film, die talrijke trekjes van fijne filmkunst te zien geeft, waarbij bijwijlen het humnristische element niet ontbreekt; een buitengewoon goede film Het Journaal brengt o.a. opnamen van de begrafenis te Haarlem van terreur- slachtoffers en hun teraardebestelling m het Eregraf. Là. De Kilima Hawaiïans. Voor een totaal uitverkochte zaal bewijs van hun populairiteit y tra- den Zondag jl. de Kilima-Hawaiïans in de schouwburgzaal Struvé voor het eerst weer op, met een programma, dat in het door hen gebrachte genre zeer goed vol- deed, getuige het langdurige applaus na hun nummers en de instemmmg, waarmee de hun aangeboden bloemen werden begroet. De overige artisten, die het gebodene omlijstten, deelden mede in de attenties van het publiek, van welke artisten speciaal Jack Gour- don, de prima jongleur op z'n beschaatd presenteren van z'n zeer goed nummer een gui applaus ontving, evenals de Ro- setti's met hun sierlijk accrobatiek- nummer. De Corita's, Scholtens en van 't Zelfde, benevens Alex de Haas sloten zich hierbij aan tôt een homogeen ge- heel. L- FINANCIëN EN ECONOMIE. In de naaste toekomst wordt een ver- levendiging van de werkelijke taak van het bankwezen verwacht. Een vrij spoe- dige terugkeer naar vooroorlogse toe- standen kan verwacht worden, d.w.z. hèt geven van financiële hulp aan het bedrijfsleven, en een stijging van het de- biteurencijfer, dit laatste in verband met de publicatie van Algemene Ver- gunning No. 40 inzake de deblokkering. Indien de rekeninghouder nog een ge- blokkeerd tegoed bezit, en niet meer over een vrij- of giraal saldo, dan kan de bank hem crediet verlenen, doch mag het geblokkeerde tegoed niet) als compensatie beschouwen. Men wil dus de geblokkeerde tegoe- den zoveel mogelijk onaangetast laten. Deblokkering zal tôt de uitzonderingen gaan behoren en zij die voor hun zaken geldmiddelen nodig hebben zijn aange- wezen op bankcrediet. Door dit nieuwe systeem zal de geldcirculatie niet blij- vend worden verhoogd, wat wel het ge- val zou zijn Bij deblokkering van de thans geblokkeerde saldi. Ook de binnenkort verwachte her- opening van de effectenbeurs zal bij- dragen tôt de verlevendiging van het bankwezen, hoewel transacties in obli- gaties en pandbrieven slechtjs uit ge blokkeerde rekeningen zullen mogen ge- schieden, waardoor deze handel veel van zijn aantrekkelijkheid verliest, om- dat de winsten niet gerealiseerd kun- nen worden, In ieder geval verwacht men, dat de vraag ter beurze het aan- bod zal overtreffen, waardoor een stij ging der koersen, of althans geen cia- ling kan worden tegemoetgezien. (Uit Financiële Inlichtingen" van de Robaver. Distributiekring HOOGEZAND met Agentschap SAPPEMEER. Uitreiking bonkaarten KA 601 t.m. KE 601, resp. voor de houders van in- legvellen GA 508 t.m. GE 508. Voor deze uitreiking dienen de Tweede Distributiestamkaarten met bijbehorende inlegvellen te worden me- degebracht. Schéma uitreiking Agentscnap Sap- pemeer. Donderdag 13 Dec. '45: 910 Achter- diep N.z. en Zz.; 1011 Borgercomp.- straat no. 1 t.m. 80; 1112 Borgerc. straat rest; 23.30 Heerenstr.; 3.304 Slochterweg. Vrijdag 14 Dec. '45: 910.30 Noord- broeksterstr.; 10.3012 Slochterstraat; 23 Noorderstr. 1 t.m. 80; 34 Noor- derstraat 81 t.m. 160. Maandag 17 Dec. '45: 911 Noorder- straat rest; 1112 Parkstr. en Molen- straat; 23 Kleinemeersterdiep Nz. en Zz.; 34 Kleinemeersterstr. 1 t.m. 50. Dinsdag 18 Dec. '45. 9- -10 Kleinemeer sterstr. rest; 1011 Wilhelminastraat; 1112 Zuiderstr. 1 t.m. 60; 23 Zui- derstraat 61 t.m. 150; 34 Zuiderstr. rest, Boswijkslaan en Boswijksstraat. Woensdag 19 Dec. '45: 010 Lutherse Kerlcstr.; 10H Tripscompagnie, Spits- bergen en Winkelhoek; 1112 Midden- straat; 2-3 Jagerswijk; 34 Kees de Haanstraat en aile hierboven niet ge- noemde straten. Distribuée van Rijwielen, Vrijdagmorgen 14 Dec. a,s. van 912 bestaat er gelegenheid aanvraagf'ormu- lieren af te halen voor rijwielen. De for- mulieren moeten met de stamkaart, Za- terdagmorgen van 911 weer worcTen ingeleverd. Aangezien het aantal be- schikbare rijwielen zeer gering is, kun- nen uitsluitend de volgende categorieën van personen voor een aanvraagformu- lier in aanmerking komen: A. praktizerende artsen, veeartsen, wijkverpleegsters, verloskundigen. B. personen die belangrijke werkzaam- heden verrichten lien behoeve van de economische wederopbouw of voedsel- voorziening. Bovenstaande groepen kunnen echter niet aanvragen indien zij: 1. over een auto of motorrijwiel be- schikken (uitgezonderd praktizerende artsen) 2. een rijwiel of bruikbaar te maken rijwiel in hun bezit hebben. 3. na de bevrijding bandenbonnen heb ben ontvangen. Textiel. Ten behoeve van babie's, geboren tus sen 1 Januari en 8 October 1945 en die destijds geen baby-pakket hebben ont vangen, kan alsnog een bijzondere ver- gunning voor een "baby-pakket worden aangevraagd. Ér kan niet worden aangevraagd, in dien wel een pakket is ontvangen, on- geacht de inhoud van dit pakket. Als worden verstrekt. Hiervan is niet af te aanvulling kan dus ook geen baby-wol wijken, daar de voorschriften dit niet toelaten. Indien op een verstrekte ver- gunning geen baby-pakket kon worden betrokken kan opnieuw worden aange vraagd, onder overlegging van een ver- klaring van ëen manufacturier, waaruit blijkt, dat op de ingeleverde vergunning niets is afgeleverd. Uitreiking aanvraagformulieren: Don- derdagmiddag van 24 uur. Andere textielgoederen kunnen yoor- lopig nog niet worden aangevraagd, daar de aanvragen, welke weken ge- leden reeds zijn binnengekomen, eerst nog afgehandeld moeten worden, Schoenen. Het publiek wordt er op gewezen, dat dit jaar geen bonnen voor gewone schoenen meer worden uitgereikt. Het heeft dus geen zin, zich hiervoor op het Distributiekantioor te vervoegen. OFFICIëLE MEDEDELINGEN. Gemeentebegroting, Slachthuisbegroting en Begroting Internaatsbedryf. 1946. Burgemeester en Wethouders der ge- meente Hoogezand brengen ter voldoe ning aan de artikelen 238 en 253 der Gemeentewet ter openbare kennis, dat de begroting der plaatselijke inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1946, alsmede de begroting van het Openbaar Slachthuis 1946 der gemeenten Hooge zand en Sappemeer en de begroting van het Internaatsbedrijf 1946, door hen aan de Raad zijn aangeboden en vanaf 12 tôt en met 25 December 1945 op de Se- cretarie ter lezing zullen worden neder- gelegd en in afschrift! tegen betaling 1er kosten algemeen verkrijgbaar zul len worden gesteld. Hoogezand, 11 December 1945. Burg. en Weth. voorn., J. TUIN De wnd. Secr. T. HELLINGA. VERMINDERING VAN LOONBELASTING. Aile beschikkingen van den inspecteur waarbij recht op vermindering van loon- belasting is verleend wegens: 1q, aftrek voor meerderjarige stude- rçnde kinderen; 2o. aftrek wegens hogere beroepson- kosten en persoonlijke verplicht.ingen. dan f 100.per jaar; 3o. aftrek wegens buitengewone las- ten, zijn met ingang van 1 Januari 1946 ver- vallen. Werknemers, die menen, dat zij voor voor vermindering van loonbelasting uit hoofde van een van de hierboveng'e- noemde gronden in aanmerking komen, moeten voor 1 Januarie a.s. hetzij mon- deling of schriftelijk, een daartoe strek- kend verzoek bij den inspecteur indie- nen. De Inspectie is geopend van 8%- - 12 en 13%17'% uur. 's Zaterdags van 812 uur, De Inspecteur, W. WINKLER. Hoofdredacteur: R. F. Kremer. Redact.: J. D. B. Lammerts, H. Bonewit Zaterdag 15 December Enige en algemene kennis- geving. Heden is zeer onverwachts van ons heengegaan, onze lieve beste Man en Vader, de Heer R. Post van Leggelo in de ouderdom van 73 jaar, Hoogezand, 7 Dec. 1945. Nutsstraat 12. G. C. Post v. Leggelo-Brouwers C. G. M. Post v. Leggelo. De crematie zal plaats hebben a s. Woensdag 12 Dec. 1945 om 13.30 uur na aankomst van trein 13.11 uur te Driehuis- Westerveld. Heden overleed, zeer onver wachts, onze lieve Oom de Heer R. Post van Leggelo in de ouderdom van 73 jaar, geliefde Echtgenoot van Mevr. G. C. Brouwers. Aduarderzijl, 7 Dec. 1945. Namens de Neven en Nichten B. Brouwers. Heden overleed, onze lieve Mijnheer R. Post van Leggelo. Hoogezand, 7 Dec. 1945. Annie Kruize. Trijntje Kruize. Zijn nagedachtenis zal steeds in onze herinnering blijven. Heden overleed. nog zeer onverwachts, na een langdurig lijden, mijn innig geliefde Vrouw ANNECH1EN PRINS, in de ouderdom van ruim 55 j. Kielwindeweer, 8 Dec 1945. Sluisweg 49. H. Muurman. De begrafenis zal plaats heb ben heden Woensdag 12 Dec., 's nam. 1.30 uur. Zij, die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden a. h. sterfhuis verwacht om 1 uur. Telefoon 52 g HEDENAVOND half 9. Toegang 18 jaar N. H. Kerk te Sappemeer Heden ontvingen wij het droeve bericht, dat in Mei 1945 te Ned. Indië in een Japans ge- vangenkamp is overleden, onze lieve Broer en Oom BEREND SCHUT, in de ouderdom van 51 jaar, echtgeifoot van N. J. Schut. Sappemeer, 10 Dec. 1945. Kleinem.diep N.z. 36'. Fam. G Schut. Medicinaal haarwater Na 20 Dec. a.s. worden de tarieven met 50 °/0 ver hoogd. A.s. Vrijdag half 9, Zaterdag half 7 en 9 uur, Zondag 4 uur, half 7 en 9 uur S l JEAN GAB1N en IDA LUPINO in een Maandag, Dinsdag en Woensdag half 9 J Dinsdag 18 December komt JAN LEMAIRE SAPPEMEER Tel 209 K. VENEMA. ZONDAG 16 DECEMBER, 8 uur De Rosetti's, Alex de Haas, Jack Gordon, Scholten en van't zelfde, de drie Corita's Muzikale omlijsting WL. STANLY. ENTRÉE f 2.50 Kaartenverkoop en Plaatsbespreking iederen dag van 4 6 uur. PLUIMVEEBEDRIJF L. HAARLEMMER, HOOGEZAND - TELEF. 22 brengt VRIJDAG 14 DECEMBER The Broytons, Cees de Lange. José'sThonny, Marina en San-Li-Fo Sappemeer Tel. 209 ZONDAG 16 DEC. a.s. K. VENEMA. 3. 5. 7. en niet bij den Kruidenier Jagerswijk 21 le Op Uw Gruttersbon, o.a. Havermout, Tapioca. Gort, Gries, enz. 2e Volop Zuidvruchten. 3e Verse Ontbijtkoek. 4é Op al Uw bonnen Çapucijners 5e Zonder bon, o.a. Eipoeder en Stljfsel GEVRAAGD: tfoor het oprichten van een Dansorkest, Dir. de heer J. Noordveld. Gezamenl. Uitvoering GEVRAAGD voor direct een net Dienstmeisje voor dag of dag en nacht. Geen was, hulp aaawezig. W. Rowaan Eendrachtsweg 1 r zo spoedig mogelijk eeD Dagmeisje, meercfere hglp aan wezig en een huisnaaister vooi in de 14 dagen. H. W Plinsinga, Verl. Haofdstraat 63, Hoogezand. net Morgenmeisje of werkster. R. Moesker, Zuiderstr. 10, Hgz een net Meisje, zelfstandig kun nende werken, Kantoor Scholten Aardappelmeelfabrieken, W. A Scholtenweg 18, Foxhol 2 flinke nette Meisjes boven lfc jaar, hoog loon. Wasserij „Ds Nijverheid", H. J. Panjer, Kees de Haanstr. 19. Hulp in de huishouding, meerdere hulp aanwezig. A. Hulsebos Beukemastraat 1, Hoogezand voor direct een nette Jongen, plm 14 15 jaar, goed loon. Woensdag vrij. J. Kliphuis, kruidenierszaak Sappemeer O. Scheepswerf Patje, Waterhuizen zoekt per Jan. een jonge Boek houder-Correspondent met Mulo of gelijkwaardige opleiding, dipl boekhouden en engelse handels correspondentie vereist. een Ponser, ijzerwerkers en nagel jongens. Scheepswerf Bijlholt Foxhol enkele aankomende Kleermakers op het atelier en een prima Broeken- maker, (thuiswerker). Fa. v. Daal Meijer, Heerestraat 70, Gron op ons Lingerie-atelier kunnen geplaatst worden Naaisters eD ieerlingen. Reiskosten worden ver goed. Gockel, Zuiderkerkstraat 10, Groningen Met 1 Maart of Mei een flinke Arbeider. L. Tepper, Scharmei voor direct een fl. Bakkersgezel grotendeels zijn werk verstaandeals brood.- koek- en banketbakker. F. Barkhuis, Dorpsstr, 26, Kielw. goed onderh. v. o. Kinderwagen. T. Mulder, Verl. Hoofdstr. 80, Martenshoek 2 surr. Banden, pr. h, k.schoenen n, 30, overjasje voor leeft. 2 3 j Noorderstraat 20, Sappemeer vette en eerst drachtige Schapen Café K. Kruyer, Zuiderstraat Sappemeer, Telef. 222 een 7 jarige zware makke Belg verni, drachtig. B. Breemhaar <.ropswolde 2 pr. z.g.a.n. friese Schaatsen E. Doornbos, Achterdiep 5' eik. Salongramofoon met 52platen P. F. Boerma, Zuidl.vçen een Kinderwagen en een bon xw.r. Sportterr.str. 57, Hgz, 2 pr. fr-içse Schaatsen. Zuiderlaa 13, Hoogezand een prima Agfa Fototoestei m. ta. W. Sietsma, Krullweg 10, Foxhc petr. Stel en petr. kachei. Ki.meer 8 z.g.a.n. zw. Damesmantel (swagge Oudeweg 15, Westerbroek □1. garb, H regenjas, m- SÙ en ee pr. beenkappen. Stationsweg 1 Hoogezand. parfij Mest en 30-ïiters kraanbu compleet. E. Lok, Foxhol droge Tabaksblaren. H. Klo Zuidlaarderweg 10, Kielw, prima Handkar op ijzer, geg. Kooi kachel of ruilen voor kippe Kees de Haanstraat 7, Sappemee een fijne Sjoelbak m. 22 schijve best kuikenhok en een moo schemerlamp, o.w.r.t. vette konijnt of vette geit. Kleinemeer 62 een beste Handkar, geschikt vo< slagers. D. Brinkman, Verl. Hoofi straat 19, Hoogezand RUILEN. TE KOOP Hollansde Herder, '/j jaar oud, een 3-rijer accordéon met 48 bassen en een geg. ijzeren kookkachel. L. de Haan, kapper, Nieuweweg, Hgz. een vette Geit Middenstraat 423 Sappemeer VOOr beste vette Lammeren. Tj. v, d. Molen, Tripscompagnie G 29 een voor kalven staand Vaars K. Meijer, Westeind- Zuidbroek een Spinnewiel, f 55.-- E. Dolfin, Kalkwijk O 70 een 3-jarige Vosruin, gekr. belg. Leenders, Borgercomp. H 33 een vette Geit, 6 kuikens, 6 hanen. F. W. Bos, Stootshorn C 56 pr. Gummilaarzen z.g.a n. tegen p br. h.sçhoeoeo m- 43. Sluisweg 4 Kie| pr. beste hoge M.schoenen m. 3" tegen pr. hoge d.schoenen m. 3 of 40. F. Huisman, Tripscoraj G 38 pr. nw. zw. D.schoenen m. 3 tegen een pr. i g st.z. h.schoene m. 42, 43, eenj.jekker voor leef 17 jaar tegen een lap stof of iel derg. v. Royenstr. O 26, Hgz. pr. z.g a n. H.schoenen m. 41 tege vulpen. De Winter, Verl Hoofd straat 90 Huishoudkacheî met kookbak teç -en i.g.st.z. haard of vulkachel desgew.m.b b. Oudeweg 7, W.broel een Kamer-carbidlamp met carbi< tegen jonge kippen, ook wel ti koop. B. G. Ronde, Spm. een Geit tegen kippen. j, Lam Deck, Verl. Zuiderstr. 25 Hgz. TE KOOP GEVRAAGD Erwten- en Bonenstro en eer rattenvangerhond. B. Helmers, Spoorstraat, Hgz. 50 tôt 75 are Groenteteeltver- gunning, punt 4. H. Klok, Zuid laarderweg 10, Kielwindeweer TE HUUR GEVRAAGD ar de volgende zomer een Botenhuis bij het Zuidlaardermeer, iefst bij H. v.d. Schuit. E. Doornbos, Achterdiep 59 VERLOREN Zondagavond bij Struvé een bi. Pet, T.b.t.b. H. Lambeck, Kolham E 565 of bij de Kandelaar, Hgz. Schooltas met inhoud. T.b.t.b. Boerland, Zuidbroek C 98 of Gebr. Swart, Zuiderstraat 99, Spm. Vfaandagmiddag plm. 4 uur, tussen Veenk. Bank en wasserij Postema, een grote fietstas met diverse was- goederen, ailes gemerkt. Terugbez. vriendelijk verz. door T. Albronda, Noorderstraat 43, Sappemeer br. heren Handschoen. T.b.t.b. v. Royenstraat 134, Hoogezand. een D.polshorloge. Zondagmiddag vanaf Sportterrein, v. Royenstr., Kielsterstr., Parallelweg naar de Beukemastr. Gaarne terug bez. teg. bel. bij G. Rozeboom, Beukema straat 1, Hoogezand GEVONDEN Dinsdag bij Hôtel Struvé een wollen Herensjaal. T.b.t.g.k. M. Elderman, Middenstraat 65, Spm. STAAT TER DEKKING vanaf Jan. mijn le Z.G. haaskleur VI. Reus, z. van stamboekram. Dekgeld f 5.A. Burghard, Dames- en Herenkapper, N.broek

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 2