F.ï.ï. I - BATOI ÏOLBEDA'sZADEA De JOLAND" heeft bar dienstrepling gewijzigd GEMEENTEHUIS SLOCHTEREN GESLOTEN Bovenzaal Hatel Faber BOELDAG. Café T. Waker gesloten. Baptiste Gemeente, Supporters-vereniging Voetbalver. Hoogezand BOODSCHAPTASSEN J. MESSCHENDORP, r N.V. ROLAND", Slochteren, Telef. 60. Ook in 1946 L Dienstregelingen gratis Wachtk., Zuiderdiep, bij de Conducteurs en te onzen Kantore. y N E VLEESCHLUQD E N V bUL. H 0 0FD.HR.K HOOGEZOPID TEL.30! Enige kennisgeving. Op 22 Dec. is in de St. Jozef-stichting aangekomen onze Zoon KOEN JELTE. K. v.d. Wal W. v.d. Wal-Meeken Hoogezand, Dec. 1945. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon en Broertje FREDERIK. Hoogezand, 27 Dec. 1945. Hoofdstraat 47. J. Vos. J. Vos—Maatjes. Jan en Willem. Met grote blijdschap en bijzondere dank aan God, geven wij kennis van de ge boorte van ons Kerstkindje, dat bij het H. Doopsel de namen ontving Bernadette, Wendelina, Cecilia, Gabriële. Hoogezand, le Kerstdag '45. N. B. Spelbrink. M. A. Spelbrink—Weisbeek. Willy, Dineke, Marianne. Tijdelijk „Huize St. Joseph'' Sappemeer. de Rook en J. Koning hebben de eer U, mede namens wederzijdse Ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huweluk, waarvan de voltrek- king zal plaats hebben op 3 Jan. '46, 's nam. 3 uur te Wildervank. Veendam, Langeleeg'e66a. Wildervank, W.diepB217. Zaterdag 29 Dec. hopen onze geliefde Ouders Tjapko Heiko Veendorp en Elsien Geertruida Daanje hun 12'/2-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Klaas. Christina Jantina Zuidbroek, Winschoterdiep B 245 Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje KLAASJE DINEKE. Sappemeer, 26 Dec. 1945. Kleinemeersterstraat 33, F. Sikkerman. E. C. Sikkerman—Loerop. Jannie. Tijdelijk: St. Jozef-Stichting, Sappemeer. De 2e Kerstdag werden wi verblij d met de geboorte van onzen Zoon en Broertje JACOB HUIBERT. A. Nieborg. H. Nieborg—v. Dijk. Meta, Elske. Foxham, Hoofdweg 74. H. Heininga L Heininga—Kempinga geven met blijdschap kennis van de geboorte van een Dochtertje LUMMECHIEN. Sappemeer, 25 Dec. 1945. Jagerswijk 13. Tijdelijk St. Jozef Stichting Dinsdag 1 Januari hopen onze geliefde Kinderen Mattheus Mulder en Aafien Scheeringa Woldweg 71 en Arend Vos en Margaretha Mulder Borgweg 53 hun 12'/2-jarig Huwelijksfeest te vieren, dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun liefhebbende Ouders J. Mulder. H. Mulder—Palland. Dinsdag 1 Januari 1946 zijn onze lieve Ouders Mattheus Mulder en Aafien A. G. Scheeringa 12'/2 jear getrouwd. Hun liefhebbende Kinderen Jan en Alie. Woldweg 71. Enige kennisgeving. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje Aaltje Aukje Isabella. J. Suurmeijer. G. SuurmeijerEenjes. Johan en Harri. Hoogezand, 22 Dec. 1945. Sportterreinstraat 82. A.s. Dinsdag hopen onze lieve Oom en Tante T. Mulder en A. Mulder—Scheeringa hun 12'/2-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Ali en Grietje. Hoogezand, Verl. Hoofdstr.22 Zondagsdienst Doktoren Hoogezand-Sappemeer. 30 Dec. Dr. Beukema. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan de leden van de C.E.N.V. voor dege- zellige avond, voor onze ge- zamenlijke ouden van dagen. Spoordijk, Kalkwijk en Hoogezand. Enige kennisgeving. Verloofd Jitsy A. Lamein en H. de Wind. Hoogezand, Kalkwijk O 42, Winschbten, Eng. Laan 25. le Kerstdag 1945. Zaterdag 5 Jan. 1946, hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders Klaas Lups en Annechiena R. Weitering hun 45-jarige Echtvereniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Zuidbroek, Westeind C 53. Verloofd Derktje Smit en Taeke Offeringa. Foxhol, W. A. Scholtenweg 22 Hoogezand, Stationsweg 24. 1 Januari 1946. Receptie 3—4 uur. Op 5 Januari hopen onze geliefde Grootouders Klaas Lups en Annechiena R. Weitering de dag te herdenken dat zij voor 45 jaar in het huwelijk zijn getreden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun liefheb bende Kleinkinderen. Klaas en Verloofde. Pieter. Sappemeer, 24 Dec. 1945. Gevraagd: Kantoorbediende (mnl. of vrl.) Bodewes' Groothande! Zondagsdienst Doktoren Gemeente Slochteren. 30 Dec. Dr. Kok, Slochteren. Dr. Kuipers, Siddeburen is met ingang van 1 Januari 1946 's MIDDAGS voor het publiek voor aile zaken (ook voor Burgerlijke Stand) (besluit burg. en weth. v. 21 Dec. 1945.) Het publiek kan derhalve alleen 's mor- gens van 9 tôt 12 uur worden geholpen. Zij, die zich aan deze regeling niet houden moeten onherroepelijk worden terug gestuurd. Oproeping. Allen die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan, of zaken onder hunne berusting hebben, behoorende lot de nalatenschap van den Heer HIENDRIK SCHà- FER, in leven woonachtig te Slochteren, Nieuwelaan E 246 en aldaar overleden op den 15 December 1945, worden uitgenoodigd daarvan volle- dige opgave te doën vôôr den 15 Januari a.s. ten kan tore van J. L. L. C. Hoogenboom, Notaris te Hoogezand. Fam. Heiting, wenst familie, vrienden en bekenden een Gelukkig Nieuwjaar. v.^îoyenstraat Hoogezand H. Poelma en Echtgenote Bakkeren Winkelier, Kropsw. wenst zijn cliëntele een Voorspoedig Nieuwjaar. van M. Veningastraat en Molensloot, betuigen hun hartelijke dank aan allen die hebben mede- gewerkt den 22 December voor ons tôt een plezierige avond bij Rowaan te maken en vandaar per G A.D.O. naar huis te brengen. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ELSKE GRAAFHUIS, betuigen wij onze hartelijke dank. Kropswolde, Dec. 1945 Woldweg 120. Familie Nieborg De ondergeteekende A. van Delden, candidaat-notaris, door den mil. Comm. voor het distr. Veendam aangest. lot beh. over het vermogen van H. BEKIUS, Kielsterstr. 81 te Hoogezand, verzoekt allen die iets te vor deren hebben van, verschul digd zijn aan of goederen onder hunne berusting heb ben van voornoemde Bekius hiervan vôôr 15 Januari 1946 aangiite te doen ten kantore v. nots. J. L. L. C Hoogenboom te Hoogezand. Niet voldoening aan dit verzoek is strafbaar. De Beheerder A, van Delden, Zondag a.s. de wedstrijd Aanvang 2 uur Entrée 35 et. op Zaterdag 19 Januari a.s, in zaal Vroom te Sappemeer Goederen kunnen nog worden opgegeven bij Makelaar Lieberom, Luth Kerkstraat, Th. Lieberom Parkstraat en zaal Vroom Vanaf heden rijdt onderget DINSDAGS weer MET VEE NAAR GRONINGEN. G. v. TIMMEREN, E 256 Nieuwelaan, Kolham Borgercompagnie Oudejaarsavond na 6 uur HOOGEZAND. Aankondiging en uitnodiging tôt het bijwonen v. d. volgende diensten en Samenkomst Zondag 30 Dec., 10 en 4 uur ds. Hekhuis. 2 30 uur Kinderkerk. 7 uur Jeugddienst. 31 Dec., 7.30 uur Oudejaarspredik. ds. Hekhuis Nieuwjaarsdag 10 uur geen dienst. 3 uur Nieuwjaarsvisite. Vrij Woord, Declamatie en Zang. Leider ds. Hekhuis. Allen welkom. Wie iets voelt voor het oprichten van een van'de wordt a.s. Donderdag 3 Jan., om 8 uur verwacht in 't Café ROWAAN op Zondag 30 Dec 3 uur, te geven door L1ESBETH BOUWMAN en aan de piano Mej. KRANENBORG, Leerl. h. Conservatorium, A'dam Entrée f 1.50 incl. rechten. ZAAIZAAD, PLANT- en POOTGOED Agenten gevraagd. Echt pitriet, aparté modellen Fa. W. Beerta, Sappemeer Nieuwe Rijwielen zonder bon kunnen we U nog niet leveren, doch hebt U een vergun ning voor een nieuw Rijwiel, mogen wi dan op U rekenen Binnen een week leverbaar zowel Hollandse als Engelse Rijwielen Banden op de bon binnen een paar dagen lever baar. Voor nu en later is uw adrçs Rijwielmagazijn - FOXHOL n. d. school. Fa. W. Beerta, Sappemeer wenst de cliëntele een Gelukkig 1946. U. W. ten. Cate E. ten Cate-Koster 3urg. v. Royenstraat W 50 J.vanLeggelo en Echtgenote Smitslaan, Foxhol wensen cliëntele, vrienden en bekenden een Gelukkig Nieuwjaar. L. J. v. Timmeren en huisgezin Brandstoffenhandel, Kolham, wenst zijn geachte cliëntele, familie en bekenden een Gelukkig Nieuwjaar. Wij wensen familie, begun- stigers, vrienden en bekenden een gelukkig Nieuwjaar. Fam. J. Messchendorp, Rij wiel hFoxhol, n. d. school. Onprettig slot van eon Fietstoeht. Met veel hoop op een goed handeltje was een berucht zwarthandelaai' van Groningen naai' Roden gefietst. Bij een ,,collega" in die plaats zette hij zonder enige argwaan zijn fiets tegen de muur en begon onder het genot van een kopje koffie onverwijld zaken te doen. De heren waren iuist tôt resultaten geko- men, toen drie personen binnentraden, die belangstellend informeerden naar de inhoud van de fietstassen. Hieruit kwamen achtereenvolgens te voorschijn: een paar schoenen, twee shirts, een lap uniformstof, twee paar dameskousen en een damesonderrok, ailes volgens den eigenaar afkomstig van de Canadezen. Toen prompt hierop inbeslagneming volgde, trachtte de bedrogen zwarthan- delaar haastig iets weg te moffelen. Dit bleek een zakboekje te zijn, waarin notities voorkwamen over clandestiene verkoopen, alsmede een opgave van in- geleverde gelden en geldswaardige pa- pieren tôt een bedrag van f 12.652.13. Tevens werd nog beslag gelegd op een aantal militaire goederen en een hoe- veelheid koffie. Bij een onderzoek ten huize van den betrapten gifhandelaar werden 50 mud aardappelen in beslag genomen, 60 liter benzine, 25 liter koolzaadolie en verder afval, afkomstig van clandestiene slachtingen. Zowel de Rodense als de Groningse zwarthandelaar werden in verzekerde bewaring gesteld. Oud en nieuw in de aether. De Radio-omroep Herrijzend Neôer- land heeft voor Oud- en Nieuwjaarsdag een belangwekkend programma samen- gesteld. Van 99.15 uur zal ovor Hil- versum I drs. L. de Jong een inte*natio- naal jaaroverzicht geven. Om 10 uur 's avonds zal over beide zenders een rede worden uitgezonden van den mi- nister-president, prof. ir. W. Scnermer- hom, die een terugblik op 1945 zal wer- pen. Het verdere programma, van 11 u. s avonds af, wordt eveneens over beide zenders uitgezonden. Van 1111.45 u. zal men kunnen luisteren naar een klankbeeld over 1945, samengesteld door Peggy van Kerckhoven, waarin met in- lassing van de authentieke stemmen de historische gebeurtenissen uit dit veel- bewogen jaar zullen worden gereleveerd. Van 11.4512.10 u., dus inclusief het tijdstip der jaarwisseling, is er een ge- wijd programma, dat muzikaal omlijst wordt door Anthon van der Horst. Voor 12 uur zullen spreken dominée A. A. van Ruler en pastoor I. P. J. Kaarsga- ren, na 12 uur dr. E. D. Spelberg. Om 12.10 uur houdt /de Rotterdammer een korte Nieuwjaarsrede, waarna men van 12.202 uûr kan genieten van een pit- tig en gezellig oude jaarsavondprogram- ma. Nieuw jaarsmorgen wordt geopend met diverse kerkdiensten, waarna om 11.30 voormiddags Lilly Krauss en Si mon Goldberg over Hilversum X een Mozartprogramma spelen. Uit het pro gramma van Hilversum I lichten wij nog de volgende bijzondere uitzen- dingen: om 3 uur spreekt de heer j±i Kupers, voorzitter van het N.V.V., om 3.45 uur de heer A. J. Koejemans en 's avonds in de rubriek „Nederland her- rijst" hoort men den heer H. M. van Randwijk. Van 8.188.45 uur volgt de grote Rode Kruis-luisterwedstrijd ten bate van ,,Nederland helpt Indië". Over Hilversum II kan men om 12.40 luisteren naar een uitzending ,,De Ne- derlandse jeugd groet de jeugd van aile landen", terwijl van 2.302.50 uur nieuwjaarsgroeten uit geteisterd Neder- land worden uitgezonden. BURGERLIJKE STAND. SAPPEMEER, 20—26 Dec. 1945. Geboren Ida Martje, d. v. Albert Daanje en Hindrikje Schuurman; Leo- nardus Johannes Folkerus, z. v. Leonar- dus Joannes Mulder en Theodbra An na Swarte. Hgz.; Hinderkien, d. v. Jozef Kraai en Tijtje Niewold; Koen Jelte, z. v. Xlaas van dei Wal en vVillemina Fre- derika Meeken, Hoogezand. Getrouwd Aries Smit, Hoog'ezan I en Aaltje Vos, Sappemeer; Ferdinandus Vermeeren, Winschoten en Aaffien ten Hove, Sappemeer; Franciscus Antonius Jozef van Nimwegen, Utrecht en Alina Susanna Maria Victoria Galdermans, Sanpemter. HOOGEZAND, 20—16 Dec. 1945. Geboreh: Ida Fennechien, d, v. Jan Dont je en Ida Kruissel, Kropswolde; Steven, z. v. Adries Grofsmid en Catha- rina Grasmeijer; Christiaan, z. v. Hen- drik Oosterveld en Bouwina Jantina Zuur, Kropswolde; Aaltje Aukje Isabel- la, d. v. Josephus Suurmeijer en Gees- sien Eenjts, Hoogezand. Getrouwd: Kars Pelkamp, 24 j., Delf- zijl en Marie Nieborg, 24 j., Hoogezand; Jan van Donselaar, 40 j., Hoogezand en Gezina Hermina Pepping, 29 j., Hooge zand; Evert Scheper, 26 j., Foxhol en Tjaaktje Tepper, 22 j., Foxhol. Overleden: Poulus Christoffer San- ders. 10 j., z. v. Herman Sanders en Bertha Scholtmeijer, Hoogezand. SLOCHTEREN, 13—27 Dec. Overleden: H. Schâfer, 74 j., wedn. van A. Weijer, Kolham; A. Boer, 82 j.. wed. van J, Bovenhuis, Tjuchem; H. Postema, 75 j,, wedn. van T. Evenhuis, Scharmer; S. Bons, 70 j., wed. van A. Smith, Schildwolde; I. Staalstra, 61 3., wedn. van E. Wieringa, Harkstede; H. Dontje. 71 j., wed. van A. Koerts, Slochteren. ZUIDBROEK, 20—26 Dec. 1945. Getrouwd: Jan Bruining, 32 j., Veen- dam en Geessiena Uuldriks, 21 j., 'Zuid- broek. OFFICIëLE MEDEDELING. De Burgemeester der gemeente SAP PEMEER maakt bekend, dat bij hem steeds veel aanvragen blnnenkomen voor het verkrijgen van klompen. Hieraan kan hij weinig doen, daar de klompen onder de distributieregeling vallen. Evenwel kunnen de mensen zelf er- toe medewerken, dat ze voetbekleding houden door ni. tijdig oude klompen te 910 Hoofdstr.; 1011 Verl. Hoofdstr. TT.,,1 r7..U 1 1 "1 Q r/ll L1 AVoty» 602 voor de 2e période en bonkaarten LA t.m. LE voor de 2e en 3e période. Aan NIET Zelfverzorgers. Aan niet Zelfverzorgers met inlegvel- len GA 508 t.m. GE 508 worden de bon kaarten KA t.m. KE 6Q2 volgens on- derstaand schéma verstrekt. Voor deze uitreiking dienen de Tweede Distributiestamkaarten met bijbehoren- de inlegvellen te worden medegenomen. Alleen aan houders van inlegvellen voorzien van het kringnummer 046 kun nen de genoemde bonkaarten door onze dienst worden uitgereikt, alsmede aan schippers, woonwagenbewoners en per sonen, die tijdelijk in deze kring verblij- ven en niet naar hun woonplaats mo- gen terugkeren. Voor zelfverzorgers volgt nog een na- dere mededeling. SCHEMA UITREIKING Uitreiking vo«r het Centrum op het Distributiekantoor. Woensdag 2 Jan. '46: laten verzolen. Hij beveelt deze méthode ten zeerste aan en Verl. Zuiderstr. 1112 Zuiderstr. 23 JanHuitsingstr. en Parklaan; 3 4.30 Singel, Knijpslaan, Burg. Bartels- Bii klompenhandel Boswijk, Zuider- str. en Heveapad. - 1 Donderdag 3 Januari '46: 910 Atlantapad en Verl. Kielsterstr. Geboren: Kunno Berend, 1945. z. v. J. Steenhuis en R. Knapper, Schildwolde; Hendrik, z. v. A. Ubels en J. Venema, Kolham; Jurrien, z. v. R. van Calkar en J. Beugel, Harkstede; Trijntje, d. v. A. P. Moedt en D. Folkersma, Sloch teren; Harm, z. v. J. Kruger en J. Dijk Siddeburen; Lammert, z. v. L. van der Deen en T. Slachter, Harkstede; Klaas, z. v. K, Meijer en R. K. Blokzijl, Sidde buren; Jantina Willemina Johanna, d. v. W. Bos en A. E. Niehof, Siddeburen; Pieter, z. v. J. Hamminga en H. Suur, Slochteren. Ondertrouwd: M. Wïjnja, 23 j., en T. M. Huizinga, 22 j., b. v. Siddeburen. Getrouwd: H. Hamminga, 27 j., Veen- dam en H. Staal, 24 j., Borgweg; T. Boe- lens, 25 j., Schildwolde en A. Besridna, 19 j., Schildwolde; J. de Vries, 28 jaar, Siddeburen en A. P. Huizing, 25 j., Schildwolde; C. van der Made, 25 j., Made en Drimmelen en W. Haan, 22 j., I-Iellum; C. L. Brazier, 24 j., Toronto en E. Veenema, 20 j., Slochteren; J. Steen huis, 24 j., Slochteren en W. A. Patje. 20 j., Slochteren; J. D. Rusthoven, 30 j., Schildwolde en A. M. Sieraad, 38 j., Schildwolde; H. C. Boelman, 32 j., Harkstede en E. Scholte, 24 j., Hark- straat 39 kunnen oude klompen ter ver- zoling worden ingeleverd. Sappemeer, 28 December 1945. De Burgemeester van Sappemeer, G. BOER, 1. b. 2de en laatste oproeping contrôle Bevolkingsregister enz. De Burgemeester der gemeente Hoo gezand brengt bij dezer ter openbare kennis, dat contrôle zal worden geîiou- den van het bevolkingsregister alsmede van de Tweede Distributiestamkaart van ALLE ingezetenen der gemeente. Deze contrôle zal in alphabetische volg- orde geschieden. Het Hoofd van het ge- zin wordt opgeroepen; gehuwde vrou- wen worden opgeroepen bij haar ge- slachtsnaam. Overgelegd dienen te wor den persoonsbewijzen; aile Tweede Dis tributiestamkaarten en trouwboekje. De contrôle geschiedt in het lokaal achter de drogisterij ,,Het Centrum" naast het Gemeentehuis en wel als volgt: Woensdag 2 Januarl 1946. 9.0012.00 BosBoxen. 2.005.00 Braamde Bruijn. Donderdag 3 Januari 1946. 9.0012.00 BuchmeijerBijsterveld 2.005.00 van CalcarCupido. Vrijdag 4 Januari 1946. 9.0012.00 DaanjeDouwes. 2.005.00 DraaijerDijkstra. Een ieder is gehouden -op de aange- geven tijd te komen. Zij, die aan de?e oproeping geen gehoor geven, kunnen bij de eerstvolgende uitreiking van distributiebescheiden niet geholpen wor den! Bij eventuele verhindering van het ge- zinshoofd kan een vervanger verschij- nen mits deze met de samenstelling van het gezin op de hoogte is. Hoogezand, 29 December 1945. De Burgemeester der gemeente Hoogezand: J. TUIN. Distributiekring HOOGEZAND met Aglentschap SAPPEMEER. Uitreiking bonkaarten KA t.m. KE 1011.30 Kielsterstr. en Parallelweg; 11.30—12 Nutsstr.; 23 Kerslaan, Zui derstr. en Vijverstr.; 34.30 Meidoorn- str., Noordersingel en Stationsweg. Vrijdag 4 Januari '46. 910 Beukemastr.; 1011 Meint Ve- ningastr. en Spoorstr.; 11—12 Nieuwe- weg; 23 Kalwijk Oost; 34.30 Kalk wijk West, Kalkwijk Lula Oost en West en Werfkade. Zaterdag 5 Januari '46: 910 Smgelstr. en Fabriekskade; 10 11 Jan Sangerslaan en Spoordijk; 11 12 Kerkstraat. Maandag 7 Januari '46: 910 Smitslaan; 1011 Sluiskade en Sportterrein str. 1 t.m. 70; 1112 Sporttereinstr. rest en Molendijk; 23 van Royenstr. Oost 1 t.m. 80; 34.30 van Royenstr. Oost rest, Foxham, en aile straten welke in deze publicatie niet zijn genoemd. Op 8, 9 en 10 Jan. zullen uitsluitend de ophaaldiensten worden geholpen. Deze krijgen hiervan nog bericht. KROPSWOLDE. De uitreiking vihdt plaats in café Kloosterhuis. Woensdag 2 Jan. '46. 910.30 van Royenstr. West.; 10.30—11 Guitpad; 1112 Woldweg 1 t.m. 100, 23 Woldweg rest; 34 Vossenburg en Krulweg. Donderdag 3 Jan. '46: 910 Gerrit Imbosstr. 1 t.m. 60: 10 11 Gerrit Imbosstr. 61 t.m. 120; 1112 Gerrit Imbosstr. rest; 23 W. A. Scholtenweg; 34 Meerweg. KIEL-WINDEWEER. De uitreiking vindt plaats in café Bentum. Vrijdag 4 Jan. '46: 9—10 Zuidlaarderweg en Sluisweg; 10 lit Dorpstr. 1 t.m. 50; 1112 Dorpstr. 51 t.m. 100: 23 Dorpstr. 101 t.m. 150; 34 Dorpstr. rest. Maandag 7 Jan. '45. 910 Eendrachtsweg; 1011 Pieter Venemakade 1 t.m. 40; 11- 12 Pieter Venemakade 41 t.m. 80; 23 Pieter Venemakade rest; 34 Nw. Compagnie. Voer de gemeente Sappemeer volgt nog een nadere publicatie. Bijzondere arfaeifl. De nauitreiking van toeslagkaar'cen voor bijzondere arbeid vindt uitsluitend plaats te Hoogezand op Donderdag 3 Jan. van 912 uur en van 24 uur. ATTENTIE. Op Maandag 31 Dec. zijn de Distributiekantoren gesloten. Voor eventuele spoedgevallen betr. BENZINE gelieve men no. 69 op te bellen. fl.H. Qetaillisten. In verband met de a.s. feestdagen is de inlevering in de week van 15 Jan. voor Hoogezand als volgt vastgesteld: Woensdag 2 Jan. '46: Wiens inleverings- dag was vastgesteld op Maandag en Dinsdag en de Slagers. Donderdag 3 Jan. '46: Wiens inleve- ringsdag was vastgesteld op Woensdag en Donderdag en de Bakkers. Vrijdag 4 Jan. '46: Inlevering van tex- tiel, brandstoffen en petroleum. Aglentschap Sappemeer. Wiens inleveringsdag was op Maan- dagmorgen nu Woensdagmorgen; Maan- dagmidaag nu Woensdagmiddag; Dins- dagmorgen nu Donderdagmorgen Woensdagmorgen op Donderdagmiddag; Donderdagmorgen op Vrijdagmorgen; Vrijdagmorgen op Vrijdagmiddag. Na deze week vinden de inleveringen weer normaal op de vastgestelde dagen plaats. Distributiedienst SLOCHTEREN. Inname zeifverzorgersbonnen (Péri ode 25 Nov.22 Dec. 1945). De volgende bonnen dienen door de Zelfverzorgers te worden ingeleverd: Vlees: 315, 411, 324, 351, 447, 361, 456, 418. Mclk; A23, B.23, C23 A26. B26 C2/3, 420, A34, B34, C34, 440, 410. A35, B35, C35. 45 5 Zitting wordt gehouden te Slochteren in café Smit op Woensdag 2 Jan. 1946 van 912 de nuisno. ClC317; 14 C318C454 en Dl—D181. Donderdag 3 Jan. 1946 van 912 D182D514 14 E30l—E602. Te Harkstede in gebouw Ons Dorps- huis op Vrijdag 4 Jan. 1946 van 912 E200E300 en Fl—F121; 1—4 F122— F245 en Gl—G100. Zaterdag 5 Jan. 1946 van 9—11.30 G101—G319. Aile Tweede Distributiestamkaarten meebrengen. Tevens de zelfverzorgers- mappen. Zelfverzorgers wier bonkaarten wer den ingehouden, wordt gelegenheid ge- geven a.s. Zaterdag 5 Januari 1946 van S12 uur aan het Distributiekantoor te Slochteren een aantal bonnen voor le- vensmiddelen voor de week 30 Dec. '45 5 Jan. '46 in ontvangst te nemen. N.B. Zelfverzorgers, levert al Uwe bonnen in. Bij de eerstvolgende uiTrei- king van bonkaarten zal contrôle wor den gehouden aangaande Uwe inleve ring van de Meik- en VIeesbonnen. De inlevering van de consumenten- bonnen door de detaillisten over de week 30 December 19455 Januari 1946 dient plaats te vinden op Woensdag 2 Januari 1946 de 3000 detaillisten en de slagers, Donderdag 3 Jan. 1946 de 4000 detail listen en de bakkers; Vrijdag 4 Jan. 1946 de 1000 en 2000 detaillisten; Za terdag 5 Jan. 1946 de melkventers. en rijdt vanaf Woensdag 2 Jan. 1946 tôt WAGENBORGEN minimal) Heden overleed na een lang- durige ziekte, doch geduldig lijden, mijn geliefde Vrouw HENDERKIEN VOSDINGH na een gelukkige echtveren. van ruim 46 jaar, in de ge- zegende ouderdom van ruim 77 jaar. Kiel, 27 Dec. 1945. Haar diepbedroefde Man, J, NIEBOER. De begrafenis zal plaats vin den te Kiel-Windeweer op Maandag31 Dec., 'snam. half2. Zij, die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen, worden om 1 uur aan het sterfhuis verwacht. Heden overleed na een lang- durige ziekte, doch geduldig lijden, onze lieve Moeder, Be- huwd- en Grootmoeder HENDERKIEN VOSDINGH in de gezegende ouderdom van ruim 77 jaar, geliefde echtgen. van Johannes Nieboer. Hun diepbedroefde Kinderen en Kleinkinderen. Paterswolde G. Kremer H. Kremer-Stoffers De Groeve G. Hasper-Nieboer R. Hasper Kiel P. Zwaneveld-Nieboer J. Zwaneveld Nieuwediep A. Trîp-Nieboer J. Trip Schipborg R. Sijbring-Nieboer E. Sijbring Zuidbroek D. Klatter-Nieboer J. Klatter Kiel: G. Nieboër J. Nieboer Jz. en Kleinkinderen. Heden overleed in het Acad. Ziekenhuis, nog zeer onver- wachts, ons innig geliefd Doch tertje en Zusje Nicolanda Harmanna Francisca, in de ouderdom van 11 maand. G. L. Swart R. Swart-Braam en kinderen. Heden overleed, onze lieve Moeder, Groot-, Overgroot- moeder en Zuster KLAASSIEN HU1SMAN, wed. van Henderikus Mulder, in de ouderdom v. ruim 86 j. Westerbroek, 26 Dec. 1945. Uit aller naam Wed. S. Mulder-Scholtens. De begrafenis zal plaats heb ben Maandag 31 Dec. 1945, 's nam. 2 uur. Heden ontving ik het droevig bericht, dat op 23 Dec. in het interneringskamp te Westerbork is overleden mijn innig geliefde Verloofde JAN KORNEL1US, in den ouderdom van 26 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij mij steeds in eere blijven. Kielwindeweer, Dec. 45 Zijn diepbedroefae Veroofde: Jantje Pot. Heden overleed onze lieve Moeder, Groot-, Overgroot- moeder en Zuster KLAASSIEN HUISMAN, Wed. van Henderikus Mulder, in den ouderdom van ruim 86 j. Westerbroek, 26 Dec. '45. Uit aller naam Wed. S. Mulder-Scholtens. De begrafenis zal plaats heb ben Maandag 31 Dec. 1945 te Westerbroek, s namiddags 2 u. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve Man. Vader, Behuwd- en Grootvader JOHANNES FREY, in de ouderdom van 73 jaar. Sappemeer, 28 Dec. 1945. Lutherschekerkstr. 17. A. Frey-Roggen H. Frey M. Frey-Tellinger K. Frey B. Frey E. Schomaker-Frey H. Schomaker A. Mulder-Frey M. Mulder W. Frey D. Frey-v. d. Schoot Sapp. D. Frey en Verloofde en kleinkinderen. De teraardebestelling zal plaats vinden Maandag 3l Dec. 's nam. 3 uur. Zij die de over ledene de laatste eer wensen te bewijzen worden verzocht samen te komen in café Hate- boer. Algemene kennisgeving. Haren Gron. Sapp. Gron. VERL. HOOFDSTRAAT 88 HOOGEZAND DE OUDEN VAN DAGEN ZANG-RECITAL, ifimiiimmmiiiimuiiiiiiiiiiiiiiiiiiMii Voor is en blijft Uw adres: DRACHTEN (Fr.) - Tel. 2454 Opgericht 1850 - 100-jarige be- kendheid! - 100-jarige ervaring! uni fl. net Dienstmeisje, niet ben. 18 jaar. Mevr. Gorter, Hoofdstr. 65, Hoogezand een nette Huishoudster, anti-godsd., bij man alleen. G. Imbosstraat 108, Foxhol een Slagersleerling of gevorderde. Slagerij Joh. Timans, Sappemeer voor spoedige indiensttreding bekw. Dieselmonteurs. Indien niet op de hoogte met dieselmotoren, onnodig zich aan te melden. Machine-en Reparatie- bedrijf D. E. Gorter, Hoogezand Personeel voor het schoonmaken van de watergangen van het waterschap „De Nijverheid". De voorzitter, J. L. v. d. Veen, Borgercompagnie t fl. Arbeider. Huisman, Dorpsstraat 14, Kiel-Windeweer GEVRAAGD 1 of 2 Kostgangers in arbeiders gezin, liefst met eigen bed. Brieven onder no. 161, bureau v.d. blad P-f- RUILEN. pr. Laarzen m. 43 en 44 tegen kippen. Noordbr.sterstraat 3, Spm. een K.ledikant en een pr. werk- schoenen m. 41 tegen een 2 pers. ledikant. G. Roggen, Borgweg 57 een jong Pinchertje, br. 8 mnd. oud tegen jonge herder. Knijpslaan E 421a. Zaterdag na 12 uur prima Kerftabak en gele stambonen tegen brandstof, onderkleren of stof daarvoor. H. Knip, Slochterveld, aan 't Siep. TE KOOP GEVRAAGD 2 Avondjurken m. 42 en 46 v. Royenstraat 91 TE KOOP groene Vulkachel met plaat en pijpen, j.schoenenen m. 33 en een pr. m.schoenen m. 36, z.g.a n. Hoofdstraat 32 nw. 3 pits petr. Stel, 1 pr. nw. hoge schoenen m. 44, 4-delig ko- nijnenhok, grote koffer en een prima werkbroek. D. Hartman Slochteren(veld) D 370 -1 Hamburger Goudpel- en 1-1 Holl. Patrijskrielen en een klein Joxhondje. M. Kannegieter, Nieuwelaan 223, Slochteren een Gramofoon met platen. S. Nijborg, Engelbert C 87 een z.g a.n. modem Hondenhok groot model en 3 vette woerden R. Kremer, W. A. Scholtensweg 46 Foxhol WOM.NGRIIL Wie in Hoogezand is genegen kamer, slaapkamer en keuken be- schikbaar te stellen tegen een woning gelegen te Schipborg, Brieven onder no. 163, bureau v. d. blad. TE HUUR plm, 20 Are Tuingrond te Slocht. H, Bouwman, 's Gravenschans, Slochteren VERLOREN leren Schooletui, inh. een vulpen en potlood. Terug bez. Kalkwijk W 38, Hoogezand. een witte zijden Onderjurk en een pr. kinderhandschoenen. Terug te bezorgen bij Matth. Kroon, Zuider- straat 39. Hoogezand D. Polshorloge met zwarte wij- zerplaat en rood leren bandje op Maandag 24 Dec. vermoedelijk aan de Noorderstr. van Café Dost tôt Kleinemeersterbrug. Tegen b. terugteb. Zuiderstr. 62, Sappemeer een pr. dubb. Fietstassen met een bus wagensmeer er in, van Foxhol langs Werfkade tôt Hoogezand. H. Nieboer, Foxhol tussen slager Zuidema en Instituut Boelkes een pr gr. 1. Handschoenen en een d.bl wollen mutsje. T.b.t b. slager Zuidema, Sappemeer O. GEVRAAGD VERMIST een zw.bonté gevl. Hazewlnd, luisterende naar de naam Bonny. Inlicht bij D. Bakker, Kl.meer 124a flinke Dienstbode voor dag en n Theuwissen, fa. Gebr. Dries, Zaadhandel, Sappemeer. een Meisje voor de morgenuren C. Overman, Verl. Zuiderstr, 34, Hoogezand Mevr. Stronkhorst, Noorderstraat 20. vraagt een Diensfmeisje. voor direct een Dag- of Morgen- meisje. Th. Hellinga, J. Huitzing- straat 11, Hoogezand enige fl. Scheepstimmerlieden. Scheerswerf Rijlholt, Foxhol WEGGELOPEN le Kerstdag een witte Keeshond, luisterende naar de naam Frixie. Terug te bezorgen tegen beloning of kennisgeving bij J. van Slooten, Parkstraat 32, Sappemeer mijn STAAT TER DEKKING 'e Z.G. Witte Wener en le Z.G. groot Chin Chilla Ram. Dekgeld f 2.50. A. Bijlholt, Kerkstraat 49, Tel 359, Veendam Premiebeer, moederster. R - Oosting, Woldweg H0,

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 3