Attentie CIRCUS ROYAL KOMT TE SAPPEMEER Attentie Instituut Boelkes Gem. Cm. Lich. QpmÉg te Hoogezand e gehele dag gesloten Ledenvergadering, Vakgroep Kappersbedr Telefas. asngesloten K. Gibcus, Brandstofh Jakkerij P. VEGTER, Hengelclub K&nn,Là,q&v~Lri(}> aan &uAàÂAten en Oud-cuAtitiLien jnder No. 577 Tabaksplanten G. R. HEERES, BIOSCOOP HOOGEZAND DE NACHT VAN DE BRAND DE TWEE ZUSTERS KLEH DE REGENBOOG Café-Restaurant Dijkstra D A N C N G jî.s, jYîoeders .,Q)e }}reinaald "X Zie de volgende advertentie. Directeur A. TEUTEBERG. Keuruitvoering in het moderne Vrouwenturnen een grote Singelloop Verwacht vanaf 17 Mei De Russise film van Staatspensioneriug Zondag 12 Mei, Noorderstraat No. 24 SAPPEMEtR een Feestelijke Bijeenkomst worden gevierd, Het bekende Cabaret-gezelschap Fam. KO K Alg. Vergadering Levert thans Uw ver gunning bij ons in en U ontvangt hierop 5 knot zuiver wollen baby-garen en 6 luiers Nagekqmen Plaatselijke Beriehten. SAPPEMEER. Bij een kwekerij aan de Langewijk heeft de brandweer een kleine brand geblust. Het einde van de volgende week komt er een circus te Sappemeer, het circus Royal, dat onder leiding staat van den heer Teuteberg. Her program ma omvat dressuur, accrobatiek. het optreden van clowns enz;. Er is een goede muzikale begeleiding. De circustent zal worden opgeslagen QP de renbaan. MARKT- EN VEILINGSBERICHXEN HoogezandSappemeer 10 Mei 1946. Platglaskomkommers 1 f 6489; idem II f 5572; Kaskomkommers I f 65 f 72; Idem II f 6061; Bloemkool I f g3_l.ii7; Idem II f 73; ailes 100 stuks. Slavellen f 10—20; Sjalotten f 21; Snijmoes f 1517; Kroten f 5; Rhabar. ber "f 7.1010; Spinazie f 14.7020.60 ailes 100 kg. Kropsla I f 6.5010.40; Kropsla II f 2.105.50 100 krop. Radijs f 811.20 100 bos. Predikbeurten, Zondag 12 Mei 1946. Ned. Ilerv. Kerk. Sappemeer: 10 u. ds. Kaptein v. Veeqd. Hoogezand: 10 u. ds. Schmidt; 11.30 U. Kinderkerk. Westerbroek: 7 u. ds. Schmidt, bev. lidm.; 9 u. Kinderkerk. Kropswolde: 10 u. ds. Langman. Kielwindeweer10.30 u. ds. Wasch. Kolham: 9.30 u. ds. mr. Schoenrrraker. Zuidbroek: 7 u. ds. de Zeeuw. Noordbroek: 10 u. ds. v. d. Meiden. Geref. Kerk. Sappemeer: 9.30 u. ds. W. Tom; 4.30 u ds. H. J. Riphagen van Bedum. Donderdag 16 Mei 7.30 us. W. Tom bevestiging ds. P. Klapwijk. Martenshoek: 10 u. ds. H. J. Riphagen; 4.30 u. ds. W. Tom. Ned. Herv. Kerk (Ev.) Sappemeer: 10 en 4 u. dhr. K. Pruysen. Baptisten Gemeenten. Hoogezand: 10 u. dhr. Reinholtd; 2.15 u. Kinderkerk; 5.30 u. dttr. Veenstra; 7 u. ledenvergadering. Eoxhol: 10 en 3.30 u. dhr. W. Veenstra; 7.30 u. Jeugddienst. Leger des Ileils. Hoogezand: 10 u. Heiligingsdienst6.30 u. openluchtsamenkomst 7.30 u. verlossingssamenkomst o.l.v. maj. Doek; Zaterdagavond 11 Mei 8 u. Gedenkdienst van wijlen zr. Wub- beling, o.l.v. dhr. Jac. Ridderhof BURGERLIJKE STAND. SAPPEMEER, 2—8 Mei 1946. GeborenDaniël Marcus, z. v. Tam- mo Marcus Oldenziel en Edina Bosch, ma; Cecilia, d. v. Willem van Kregten en Antje vap der Leij) Hoogezand; Roelfien Margriet Meiling Titania, d. v. Berend Nieborg en Frederika Ru- bing, Hoogezand. Ondetrouwd Barteld Machiel Ha vin. ga, 32 j. en Annechien Wolthuis, 27 j., b. v. Sappemeer. Overleden: Jacobina Hillegina van Laan 87 j., echtg. van Gerardus Jager. HOOGEZAND, 3—9 Mei 1046. Geboren: Lammechien, d. v. Hille- brand Kooi en Jantje Kregel Wester broek; Auguste Elsine, d. v. Ferdinant Berg en Gezina Woltman, Martenshoek; Jan Johannes, z. v. Jelle Pieters en Margien Rutgers, Westerbroek; Roel. fiena Imke d. v. Albert Noordhof en Hillechien keikens, Hoogezand, Ondertrouwd: Harm Smit, 23 jaar, Hoogezand en Aagje Smit, 22 j._ Hoo gezand; Jan Smit, 23 j., Foxham en Eltje Westerborg,' 25 j., Hoogezand; Andries Keizer, 21 j., Veendam en Hil lechien Pot, 18 j., Hgz.; Harm Nieborg, 25 j., en Frouktjè Spieker, 18 j., beiden van Hoogezand; Jakob Swarts, 26 jaar. Hoogezand en Grietje Anna Klein, 22 j., Uithuizen; Egbert Bats, 28 j., Hoo gezand en Maria Postema, 23 j., Sloch- teren; Wijtze van Wieren, 41 j., Sneek en Trrjntje de Jager, 37 j., Sneek; Wil- helmus Harmannus Sanders, 22 'j., Hoo gezand en Oktje Roelfien Nuus, 22 j., Winschoten; Roelof Winter, 31 J., Veendam en Geesslen Nieboer, 29 jaar, Windeweer. Getrouwd Harmannus Rudolphus Geerdes, 27 j., Hoogezand en Rikste Jager, 28 j., Zuidbroek; Jacob Krijthe, 23 j., Rotterdam en Henderika van Ber gen, 24 j., Hoogezand; Harm Hulsebos, 33 j., Hoogezand en Annie Dieverdiena Dolfi'n, 26 j., Hoogezand; Jan Geert Noordhof, 29 j., Hélium en Helena Re. giena Akkerman, 26 j., Hoogezand; Harmannus Swart, 46 j., Hoogezand en Henderika Johanna Teuben, 34 j., Fox ham; Hendrik Patje, 29 j., Groningen en Aaltje Noordhof, 24 j., Westerbroek Overleden: Gérard Grâler, 72 j., Hoo. gezand, wedn. v. Renske van der Mo- len; Jan Wubbo Hazenberg 18 u., z. v. Pieter Hazenberg en Tafje Walters. Hoogezand. SLOCHTEREN, 2—8 Mei 1946. Geboren: Eilt Hendrik, z, v. J. Ku- per en B. I. Blink, Schildw.; Klaassiena d. v. G. D. Rauwerda en L. Mulder, Kol. ham: Jan, z. v. H. Prins en H. Mossel, Schildw.; Jan Jurrien, z. v. A. van der Helm en R. J. de Gries, Siddeb.; Kla- sina, d. v. H. Knollema en I. H. Wol- tjer, Borgweg. Ondertrouwd: P. Koopman, 22 j., Kolham en G. Wollinga, 20 j., Slocht.; B. Sijtsema, 22 j., Siddeb. en M. Draijer 23 j., Kolham; E. Bats, 28 j., Kropsw. en M. Postema, 23 j., Kolham; J. Cor. des, 37 j., en A. H. Bodde, 28 j.. beiden van Schildwolde. Getrouwd: J. Mulder. 30 j., Zuidlaren en A. Vegter, 26 j., Kolham; K. J. van der Veen, 32 j., Woltersum en H. W. Harhuis, 24 j., Schildw.; B. Slagter, 28 jaar, Tjuchem en I. Boersma, 26 j., Slochteren; Z. H. Dijkhuis, 33 j., Scheemda en R. Scheidema, 35 jaar, Slochteren. Overleden: A. A. Veltman, 18 j., d. v. J. Veltman en H. van der Laan, Harkstede; C. Blaauw. 80 j., echtg. v. E. van der Laan, Siddeburen. Johanna Hulshof, 32 j„ Zuidbroek. Distributiedienst HOOGEZAND met Agentschap SAPPEMEER. Geen mededelingen. Distributiedienst SLOCHTEREN. Na-uitreiking bonkaarten. Maandag 13 Mei a.s, te Slochteren (Café Smit) van 912 en van iy24 u. Uitreiking Schoenenbonnen. In aanmerking komen houders van stamkaarten met het staartnummer 9 en kinderen geboren na 31 Mei 1944. Personen, die na 1 Jan. 1945 reeds een bon voor gewone of beroepsschoe. nen hebben ontvangen en kinderen van 010 maanden komen niet in aanmer king. Zitting wordt gehouden te: Slochteren (Café Smit) van 9—12 en van 1%4 uur, op 14 Mei a.s. Harkstede (Ons Dorpshuis) 912 en 13 uur op 15 Mei a.s. Siddeburen (geb. Chr. Bel.) 912 en van 13 uur op 16 Mei a.s. Stamkaarten nieuwe inlegvel mee- nemen. Men is vrij in de keuze van een bon voor dames., heren- of kinder- schoenen. Distributiedienst ZUIDBROEK w.o. Agentschap NOORDBROEK. Na-uitreiking bonkaarten 6e en 7e période alsmede brand,stoffenkaarten voor het a.s. atookseiznen aan zelfver- zorgers en niet-zelfverzorgers. Voor de gemeente Zuidbroek is deze uitreiking op Maandag 13 Mei a.s. van 912 uur en van 24 uur. Voor Noord. broek is dit op Dinsdag 14 Mei a.s. op dezelfde uren. Medegebracht dienen te geldt natuurlijk alleen voor hen die na 1 Jan. '45 nog geen bon hebben ontvan gen. "oFFICIëLE MEDEDELINGEN. De Burgemeester van Hoogezand deelt mede, dat voor inlichtingen om. trent woningruil, toewijzing van woon. ruimte enz. men zich uitsluitend moet wenden oot de heer G. Mellink, Mei- doornstraat 14, die zitting houdt al. daar des Maandags van 912 en 25 uur. De Burgemeester J, TUIN. BEKENDMAKING. UITSLUITING KIESRECHT POLITIEKE DELINQUENTEN. De burgemeesters der gemeenten Hoogezand, Sappemeer en Slochteren brengen ter openbare kennis, dat inge- volge beschikkingen van den minister van Binnenlandse Zaken van 26 Maart 1946, no. 5433, afd. B. B. en van 12 April 1946, no. 6938, afd. B. B., aan de a.s. stemmingen niet mogen deelnemen: 1. allen, die vrijwillig in dienst zijn getreden van het Duitse leger, de Waf. fen S.S., het Legioen Nederland, de Landwacht (Landstorm) Nederland, opgericht bij verordening van 11 Maart 1943, No. 24, de Kriegmarine, het N.S. K.K., de Organisatie Todt, de Wacht- und Schutzdienst en de Deutschen Reichsarbeitsdienst en voorts degenen, die zich in Duitsen civielen Staatsdienst de Ordnungspolizei, de Sicherheitspoli- zei, de Sicherheitsdienst en de bureaux van den Rijkscommissaris daaronder be. grepen, hebben begeven; worden aile distributiestamkaarten plus i 2. aile vrouwen^ die^ met de^ onder 1 het aanvraagformulier brandstoffen waarbij de bon 49 der oude brandstof- fenkaart dient te worden ingeléverd. Na-uitreiking extra kaarten zvvare- langdurige arbeid geschiedt op bédoelde personen gehuwd zijn; 3. politieke deliquenten, die na 31 De- cember 1945 in vrijheid zijn gesteld; 4. personen, die vôôr de dag der stem ming van de uitoefening van het kies. Woensdag 15 Mei a.s. van 9—12 uur te 1 récrit zijn ontzet, heteij bij onherroepe Zuidbroek en op dezelfde dag van 24 uur te Noordbroek. Dit geldt voor hen die niet in de gelegenheid waren de hun toekomende kaarten op de vastgestelde datum af te halen. Men wordt er op attent gemaakt, dat, behoudens nieuwe aanvragen, geen extra.kaarten voor de 6e période na die datum ziullen worden afgegeven. Uitreiking brandstoffenkaarten aan hen, die bon 49 der oude brandstoffen- kaart niet hebben kunnen inleveren. Zij, die om de een of andere reden b.v. eigenbrandturfproductie, huwelijk, samenwoning e.d. niet in de gelegenheid waren de bon 49 der oude kaart in te lijke rechterlijke ultspraak, hetzij krachtens voorwaardelijke buitenver- volgingstelling. Nemen zij toch aan een stemming deel, dan stellen zij ajich bloot aan een strafvervolging en kun nen zij worden gestraft met gevange- nisstraf van ten hoogste zes maanden of geldboete (art. 195 Wetboek van Strafrecht, art. 11, lid 3), Besluit Po litieke Del'inqenten en art. 4, lid 2 Tri- bunaalbesluit.) Met nadruk wordt er op gewezen, dat het vorenstaande ook geldt voor het geval deze personen wel een oproepings- kaart mochten ontvangen. Politieke delinqenten, die niet 'van ZUIDBROEK, 2—8 Mei '46. Geboren: Berend, z. v. Roelof Kok en Jantje Postema; Janna, d. v. Eppo Vis- wat en Hinderkien Krul. Getrouwd: Aalt Hut, 34 j., Zuidbr.; leveren kunnen op Donderdag 16 Mei het kiesrecht zijn ontzet en vôôr 31 De. a.s van 9—12 uur te Zuidbroek en de. cember 1945 zijn vrijgelaten, moeten zelfde dag van 24 uur te Noordbroek ten bewijze daarva'n hun bewijs hun nieuwe brandstoffenkaart afhalen. r"+f"*" Medegebracht dienen te worden de in- gevulde aanvraagformulieren alsmede aile Tweede Distributiestamkaarten. Na-uitreiking schoenenbonnen. Zij. wier stamkaartnummer eîndigt op het cijfer 9 en niet in de gelegenheid waren de hun toekomende schoenen- bon af te halen, kunnen dit alsnog doen op Donderdag 16 Mei a.s. van 912 u. te Noordbroek en op Vrijdag 17 Mei der gemeenten Hoogezand, Sappemeer vrijlating - aan den Voorzitter van het stembureau overleggen. Hoogezand, Sappemeer Slochteren, 10 Mei 1946. De Burgemeester voornoemd: J. TUIN, A. W. STRONKHORST, Tj. KROL. STEMMING TWEEDE KAMER. De Burgemeesters en Wethouders ondertekende lijst, de uren, in art. 55 bedoeld, vermeldende, voor elk afzon. derlijk of groepsgewijze of voor allen gezamenlijk; - dat volgens art. 151 der kleswet, overtreding van bovenstaande voor schriften wordt gestraft met heehtenis van ten hoogste vijf en zeventig gulden. Hoogezand, Sappemeer, Slochteren" 11 Mei 1946. De Burgemeesters voornoemd: J. 'îUIN, A. W. STRONKHORST, Tj. KROL. BEKENDMAKING. De wnd. Burgemeester van Slochte ren brengt ter kennis van belangheb- benden, dat, ter voorkoming van het plakkeri op bomen, jnuren, enz.de open. bare aanplakborden der gemeente voortaan door de politieke partijen voor verkiezingspropaganda mogen worden 'benut en wel zô, dat elke partij de be- schikking krijgt. over een oppervlakte van 0.50 m. bij 1.20 m. Hij verzoekt de partijbesturen te wil- len bevorderen, dat niet overal klakke- loos affiches worden geplakt, doch dat men zich zoveel mogelijk tôt deze offi. ciële aanplakgelegenheden beperkt, op- dat het dorpsschoon niet al te zeer wordt ontsierd. Voorts zorge men ervoor, dat de bil- jetten, zodra zij hun diensten hebben gedaan, weer worden verwijderd. Slochteren, 10 Mei 1946. De wnd. Burg. voorn. Tj. KROL. STEMMING. De Burgemeester van Slochteren brengt ter openbare kennis, dat ter' voldoening aan het bepaalde in artikel 57f der kieswet ter secretarje deaer gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd de alphabetische lijst van namen der kiezers aan wie voor de aanstaande stemming ter verkiezing van de leden van de tweede kamer der staten-generaal door hem een oproe- pingskaart is gezonden en wier namen niet voorkomen op de kiezerslijst dezer gemeente. Slochteren, 11 Mei 1946. De Burgem. voorn., Tj. KROL, wnd. Herkeuring van Trekhonden. Burgemeester en Wethouders van Slochteren brengen ter kennis van de houders van trekhonden, dat een her keuring van trekhonden, met daarbij behorende hondenkarren en tuigen, in mene maatregel van bestuur vrjjstel. deze gemeente zal plaats vinden op ling is verleend, te zorgen, dat ieder Woensdag 22 Mei 1946, bij het gemeen- van die personen, die bevoegd is tôt de tehuis te Slochteren om 10.30 uur. keuze mede te werken, gedurende ten De hondenkarren moeten volledlg minste twee achtereenvolgde uren, tus- uitgerust voorgeleid worden; bij niet. sen acht uren des voormiddags en vijf verschijning volgt doorhaling van de uren des namiddags, daartoe gelegen. inschrijving in het register. Slochteren, 7 Mei 1946. Burg. en Weth. voorn., Tj. KROL. De wnd. Secr. GARRELTS. kennis, dat op Vrijdag 17 Mei a.s. van des morgens acht tôt des namiddags vijf uur de stemming ter verkiezing van de leden der Tweede Kamer Kamer van de Staten.Generaal en op Woensdag 29 Mei d.a.v. eveneens van des morgens acht tôt des namiddags vijf uur, voor de Provinciale Staten van Groningen zal plaats hebben. Zij herinneren aan de VERPLICH. TING, opgelegd bij artikel 72, tweede lid, der kieswet. Ieder, die volgens de kiezersljjst bevoegd is tôt de keuze me de te werken, is verplicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd ter uitoefening van zijn kierecht aan te meiden bij het stembureau van het voor hem op de kiezerslijst aangewezen stemdistrict. Artikel 150a der kieswet luidt: Hij, die bij een verkiezing als gemachtigde stemt voor een persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met heehtenis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste duizend gulden. Artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidt: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uit- geschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Hoogezand, Sappemeer, Slochteren, 11 Mei 1946. De Burgemeesters en Wethouders voornoemd, De Burgemeesters: J. TUIN, A. W. STRONKHORST, Tj. KROL. De Secretarissen: T. HELLINGA, wnd., PERDON en de F. Secr. GARRELTS. UITOEFENING KIESRECHT DOOR PERSONEN, DIE IN DIENSTBETREKKING ZIJN. De Burgemeesters der Gemeenten Hoogezand, Sappemeer en Slochteren, herinneren in verband met de op 17 Mei a.s. plaats hebbende stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Stailîen Generaal en op 29 Mei d.a.v. voor de Provinciale Staten van Groningen personen, bij wie en bestuurders van bijzondere ondernemin- gen en instellingen, waarbij personen, die de leeftijd van drie en twintig jaren hebben bereikt, in dienstbetrekking zijn, er aan: dat zij, volgens art. 55 der kieswet, verplicht zijn, voor zover niet bij alge. heid vinde; dat zij, volgens art. 56 van genoemde wet, voor zover arbeid wordt verricht in fabrieken of werkplaatsen, verplicht zijn te zorgen, dat in het arbeidslokaal, Van de demonstratiewagen van en zo er meer'arbeidslokalen zijn, in het de Coop. „Eendracht maakt Macht" en grootste of wel in meer dan één ar. van de wagen voorstellende de 11 buurt. beidslokaal, gedurende twee werkdagen «chappen in de optocht van 4 Mei, was vôôr en op de tôt stemming bepaalde het schilderwerk uitgevoerd door den tijd op een zichtbare wijze is opgehan- heer E. Bullinga, reclameschilder te van 912 uur te Zuidbroek. Dit en Slochteren, brengen ter openbare [gen een door hen of van hunnentwege Hoogezand. Met blijdschap geven we kennis van ee geboorte van ons Dochtertje en Zusje ALI. Pietersen. R. Pietersen-Swalve. Farmsum, 4 Mei 1946. Borgshof. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon en Broertje JOHAN CAREL. Hoogezand, 7 Mei 1946. Meidoornstraat 13. L. Pot. C. Pot-Brandes Gieni. Bert. Tijd. Maria Paviljoen, kamer 80, Groningen. Ine Reiring en H. R. Scholtens geven U kennis van hun voor genomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Vrijdag 27 Mei in de Pa rochie kerk van de H. Jacobus te Winterswijk, om half elf. Winterswijk, Mei 1946. Hôtel „Stad Munster", Sappemeer, Noorderstr. 128 Toekomstig adres Noorderstr. 128a, Sappemeer Met grote vreugde geven we kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje DANIëL MARCUS. Sappemeer, Mei 1946. Tripscompagnie 6. T, M. Oldenziel. E. Oldenziel-Boschma Bouchieneke. Tijdelijk St. Jozefstichting Maandag 13 Mei hopen onze geliefde Ouders, Behuwd en Grootouders H. Primé M. Primé-Hof de dag herdenken, dat zij voor 30 jaar in de echt werden ver- bonden, Hun dankbare kin deren, Behuwd-, Kleinkind en verloofde. Noordbroek, Mei 1946 In plaats van kaarten. Op de bevrijdingsdag heb ben zich Verloofd Foekje van Dijk en H. J. Ham, te Hoogezatid R. Vegter en L. Braam geven kennis van hun voor genomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op Donderdag 16 Mei a s 's namiddags 3 uur te Hooge zand. Kiel-Windeweer, 1 Mei '46. Dorpsstraat 15. Dorpsstraat 47. Maandag 13 Mei hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders Hendrik Jager en Jantje Jager-Weijer hun 35-jarige Echtvereniging te herdenken. Kleinemeersterdiep Z.Z. 10 Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Joh. Jager T. Jager-Roggen G. Jager P. Jagcr-Laning Jantje Wander Cornelia Maandag 13 Mei hopen onze geliefde Ouders R. Pekeldcr en J. Pekelder-van Bon hun 35-jarige Echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare Kin deren en Kleinkinderen. E Jager-Pekelder H. Jager L. Peicelder H. Pekelder-Smit Tonny Maandag 13 Mei a.s.,hopen mijn lieve Grootouders J. Wolthuis A. Wolthuis-Schnuck hun 35-jarige Echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang en geluk kig mogen samen zijn, is de wens van hun liefhebbende Kleindochter Ineke Groningerweg 87, Westerbr Dinsdag 14 Mei hopen onze geliefde Ouders J. Messchendorp en A. Messchendorp-de Vries hun 25-jarige Echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare Kinderen. Anna. Sini en Verloofde. Henk. Cornelis. Hoogezand, Burg. v. Royen- straaat 88. Dinsdag 14 Mei a.s., hopen mijn geliefde Ouders H. Menke J. Menke-Knevelbaard de dag herdenken, waarop zij 25 jaar geleden in het Huwelijk traden. Hun Dankbare zoon Harm Foxhol, Hoofdweg 149. Hoogezand, 11 Mei, 1946 25 Jarige Echtvereniging van mijn Geachte Kostlui H. Menke J. Menke-Knevelbaard op Dinsdag 14 Mei a.s. Tr. Bouwma Woesdag 15 Mei hopen onze geliefde Broer en Zuster H. Fellinger W. Fellinger-Suurmeijer hun 30 jarige Echtvereniging te herdenken. J. G. Suurmeijer Hoogezand, Oosterpark Jan Bronsema en Renske Wierenga hebben de eer U namens we derzijdse Ouders, kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op Vrijdag 17 Mei as, des nam. 3 uur te Sappemeer. Sappemeer, Mei 1946. Nôordbroeksterstraat 1. Receptie van 5 tôt 6 uur. Toekomstig adres Noord- broeksterstraat 2. Maandag 13 Mei a.s., hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders B. Visscher en G. Visscher-Veen hun 35-jarig huwelijk te her denken, dat zij nog lang ge spaard mogen blijven,is de wens van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Foxham, Mei, 1946, Koningslaan. Deo Volente Den 14 Mei, hopen onze geliefde Kinderen, Broeder en Zuster Hendrik Cock en Grietje Wolff hun zilveren Bruiloft te vieren te Martenshoek, Smitslaan 99 Dat God hun nog nog lang moge sparen, om nog verder te arbeiden, in zijn wijngaard is onze bede. Gron, Mei 1946. Uit aller naam Fam. Vrijen Irislaan 15a. Receptie, 14 Mei, van 5.30 ir—7.30 uur. Jakob Bos en Geertruida Vegter hebben de eer U mede namens hun Ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwe lijk. waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Donderdag 16 Mei a.s. Kerkelijke bevestiging 's na middags 2.30 uur in de Geref. Kerk te Sappemeer, door den WelEerw. Heer Ds. W. Tom Sappemeef, Mei 1946. K. de Haanstraat 49. Zuiderstraat 95. Gelegenheid te feliciteren in 't Julianagebouw van 4.30— 5.30 uur. Toekomstig adres: K, de Haanstraat 92, Sappem Maandag 13 Mei a.s hopen onze geliefde Ouders J. Wolthuis en A. Wolthuis-Schnuck hun 35-jarige Echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van A. Blaauw-Wolthuis A. Blaauw D. Kliphuis-Wolthuis D. Kliphuis Groningerweg 37, Westerbr, Dinsdag 14 Mei hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders G. Wintsand en T. Wintsand-Klein hun 35-jarige Echtvereniging te herdenken. Sappemeer, Mei 1946, Boswijkslaan 13. Hun dankbare Kinderen Jo en Grietje en Kleinkinderen Kina en Alie. Dinsdag 14 Mei a.s., hopen onze geliefde Oom en Tante H. Cock en G. Cock-Wolff hun 25 jarige Echtvereniging te herdenken. Hun dankbare Neven Nichten. Borgweg, Menno Jan Cock Kolham, Jantje en Harmke Cock Heden overleed plotseling onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder GEESSIEN NIEBORG, weduwe van Frederik Wub- beling. Zwaar valt ons dit verlies maar wij wensen te berusten in Hem, wiens doen enkel wijsheid en liefde is. Hoogezand, 7 Mei 1946. Burg. v. Royenstr. W. 6. Hoogezand H. Wubbeling P. WubbelingSpiekmqn Almelo A. v. d. Woude-Wubbeling J. J. M. v. d. Woude Hoogezand M. Wubbeling Coevorden J. Broekman—Wubbeling H. P. C. Broekman Hoogezand B. Wubbeling S. WubbelingZandstra F. Wubbeling M. L. Wubbeling—Nieborg en Kleinkinderen. De begrafenis vindt plaats heden Zaterdagmiddag 2 uur. Samenkomst sterfhuis I.30 uur. Volgen vrij. Heden overleed, na een langdurig iijden onze innig geliefde Man, Vader, Be huwd- en Grootvader CHARLES GRIMME, in de ouderdom van ruim 68 jaar. Hoogezand, 9 Mei 1946. Foxhamsterhoofdweg 152 Uit aller naam M. Grimme-Schotens. De teraardebestelling zal plaats hebben te Kolham op Maandag 13 Mei a s. Vertrek Foxhamsterhoofd weg 152, 's nam. 1 uur. Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij j mijn 25-jar. Jubileum als Koster t betuig ik mijn h a rte lijke dank. Verder mijn hartelijke dank ook namens mijn Echtgenote, aan aile Parochianen, die heb ben bijgedragen voor het prach- tige cadeau dat mij bij die ge legenheid werd aangeboden. Sappemeer, Mei 1446. J. Witsenboer Hiermede betuigen wij onze I hartelijke dank voor de grote! belangstelling bij onze 50-jar Echtvereniging ondervonden. Sappemeer, Mei 1946. Zuiderstraat 127. H. Elzinga M. Elzinga—Luttje Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, tij dens de ziekte en het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder Behuwd- en Grootmoeder GRIETJE NOORDMAN, bewezen, in 't bizonder aan de Buurtvereniging. Kropswolde, Mei 1946. Van Royenstr. W. 25. Uit aller naam H. Hoving. Telefoon 52 Zaterdag half 7 en 9 uur. Zondag 4 uur, half 7 en 9 uur. De geschiedenis van een man die zwaar moest boeten voor een enkele misstap met RALPH RICHARDSON en DIANA WYNIARD een film welke pakt van het begin tôt het einde. Toegang 14 jaar, 9 uur 18 jaar. Maandag - Dinsdag - Woensdag half 9 Een diep-menselijk verhaal naar de gelijknamige roman van GINA KAUS. Twee -schoten weerklinken een jong meisje zakt ineen. Mevr. Lafont heeft het wapen op haar zuster gericht. Het gerechtelijk onderzoek begint Een aangrijpende familie-tragedie met een prachtcreatie van de Franse filmster CORINA LUCHAIRE. Toegang 18 jaar. Plaatsbesprekefl dagelijks van 4 tôt 6 uur. Zondags van 11 tôt 1 uur. Bestelde plaatsen moeten uiterlijk een kwartier vôôr de aanvang worden afgehaald. op ZATERDAG 18 MEI a.s. in het Hôtel FABER te geven door de D.G.V. ..Eclecta" te Groningen. Aanv. 8 uur. Entrée f 1.25 bel. inbegr. Kaarten in voor- verkoop b.d. Heer R. Holtman, Hoofdstr. 37, Hoogez. Tel. 366. s Middags te 4 uur zal worden gehouden in het Oosterpark. Rubriek A tôt en met 17 jaar. Inleggeld f 0.25. Rubriek B 18 jaar en ouder. Inleggeld f 0.50. Deelname vrij. Prijzen médaillés en wisselprijs. Aangifte voor Dinsdag 14 Mei bij den Heer R. Holtman, Hoofdstraat 37, Hoogezand. Tel. 366. Wegens huwelijk Donderdag 16 Mei Zuiderstraat 95 - Sappemeer. Dinsdag 14 Mei a.s, ho- pen onze geliefde Broer en Zuster H. Cock en G. Cock-Wolff hun 25-jarige Echtvereniging te herdenken. Hunne dankbare Broers en Zusters Borgweg J. Cock. Kolham W. Cock Sappemeer en Omstr. op 18 MEI, 's av. 8 uur, in 't Café DOST. Het Bestuur M UZIEKSCHOOL Hoogezand Sappem. A. H. WARNARS Toonkunstenaar Hôtel FABER - Telef. 22 Lessen ook aan huis. Aangifte op spreekuur Zaterdags, v.m. 9.3011-uur of schriftel. Postbus 30, Grcn. Zondagsdienst Doktoren Gemeente Slochteren. 12 Mei. Dr. Kok, Slochteren Dr. Kuiper, Siddeburen. Zoo de Heer wil hopen onze geliefde Ouders R. Lamein en M. F. Lamein-Platje Donderdag 16 Mei 1946, de dag te herdenken, dat zij voor 40 jaar in de Echt wer den verbonden. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Borgercompagnie H 9 Donderdag 16 Mei a.s hopen onze geliefde Ouders en Grootouders Jan Pruisman en Mettje Bult hun 50-jarige Echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare Kinderen en Kleinkind. Noordbroek, Stootsh. C 37 Heden overleed te Glim- men, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder KNELSKE LENTING, in de ouderdom van bijna 63 jaar, sedert 10 Maart'45 weduwe van H. Oosterveld, eerder van H. Vos. Haar heengaan was vrede. Foxhol, 9 Mei '46. Kl. Nieboerweg 38. Uit aller naam: K. Vos T. H. Vos Hoogezand: H. Vos S. Vos—Heerlien en Hendrik" De begrafenis vindt plaats op Maandag 13 Mei, des nam. 2 uur vanaf Kl. Nie boerweg 38. Volgen vrij. Zondagsdienst Doktoren Hoogezand—Sappemeer. 12 Mei. Dr. Meihuizen. Afd. Westerbroek Alg. Ledenvergadering op ZATERDAG 18 Mei 1946 i s avonds 8 uur bij D. Smid Aller opkomst gewenst. Het Bestuur HOOGEZAND Dansorkest: THE RED STARS (Huize WILDERVANCK) TELEFOON 106. 8SS In verband met het a.s. Jubileum ni. 2e Lustrum van het Instituut zal dit 10-jarig bestaan in in het Hôtel FABER te Hoogezand, op Maandag den 20 Mei a.s, des avonds te 7.30 uur precies Uit erkentelijkheid zullen de cursisten en oud-cursisten op dezen Jubileumdag VKUt TOEGANG hebben, zomede één introducé. zal met een voor deze avond uitgezocht repertoir (revue, chow s en dans. enz_) dit feestelijk samenzljn tôt een succès maken. Kaarten, welke dus gratis beschikbaar worden gesteld kunnen worden afgehaald vanaf a.s. Dinsdagavond te 8 uur tôt en met Zaterdagmiddag 4 uur. Kaarten beperkt verkrijgbaar op MAANDAG 13 MEI des namiddag 2 uur in de Grôninger Sproak, Akerkstraat, Groningen, ter bespreking van lonen, tarieven en sluitingstijden. Het Bestuur Smitslaan 18 - Hoogez verspeend en in pot Achterdiep 51 Sappemeer TE KOOP electr. Petroleumvergasser. H. Velthuis, Kleiweg A 177, Zuid broek beste jonge Melkschapen met iammeren en vette Zuiglam- meren bij J. de Vries, Trips compagnie, Poeltje een geheel compl. Viool en een Mandoline. W. Puister, C 254 Schildwolde beste 10 weekse I.ammeren. Wilhelminastr. 77, Sappemeer zw. Amerik. Hooihark bij B. Kroon, Café, Kolham partij Dakpannen. Vegter, Sluiskade 10, Martenshoek of ruilen een Mandoline, een Regenjas voor jongen leeftijd 10 j. en een Kinderledikantje tegen iets passends. Van der Woude, J. Huitsingstr. 5, Hgz. 4 nieuwe vooroorl. Stoelen met rood pluche en Tafel, Ç-asstel 2pits met plaat, Eiectr. Scheer- apparaat, rood asbesten Goot- steen, een bok met Wringer. Te koop gevraagd een Motor- rijwiel 200 c.c. of zwaarder. M. Mulder, Heiligelaan B iS Zuidbroek een grote eiken Kast, 2 2pers. Ledikanten. Westerpark, Sin- gel 24, Hoogezand eikenh. Handnaaimacbine, eiken Leunstoel, Spiegel en groene Waterketel. Atlantapad 17, Hoogezand 10 S r 1. 3 GEVRAAGD ilick Meisje (tôt 4 uur). Mevr. P, Smit, Verl. Hoofdstraat 31, Hoogezand DIVERSEN 2 vlotte Meisje3 leeft. 21 en 13 zoeken kennismaking met dito Jongens. Br. onder no. 421 Bureau van dit blad. **TTVfHRvv TIIT yivr^RIKA. had^ôm _w£gl_Le bcang'eii Hoe maakt u hetj, Deste jurrrouw iaer vuuxax

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1946 | | pagina 3