Ri Twee duizend honderd zestig (2160] Grote Show groot Dansfeest f- Osjo tu-ie tnaet id btenurien Vulpenhouders Kremer's Boekh. Boeldag - Hoogezand Zeevaartschool Insclirijvingv.Leerlinp FAVEUR presenteert SPECTACLE 1946 Meisjes Directoirs Fa. MULDER S WOITELBOER, Tricotagefabriek WONINGINRICHTING. WOLTERS IHelm Je Concurrent" Schouwburgzaal Hôtel FÀBER Steenhouwerij MASSINK KRASTER Boeldeg - Sappemeer. voorlopig uitgesteld. ^cunitie-d^udiuie^den, nj T. K. MER Zn. The Ramblers GRAFMONUMENTEN W Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje FROUKTJE. F. ten Kate Mzn. A. J. ten Kate-Veninga. B.compagnie H 10>. Huize „St. Franciscus". Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje Tijd. St. Jozefstichting. Vrijdag 17 Mei hopen onze geliefde Ouders, Be- huwd en Grootouders- F. Bakker en J. Bakker—Bakker hun 40-jar. echtvereniging te herdenken. Borgercomp., 17 Mei '46. Hunne dankb. kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. hopen onze geliefdeOuders Behuwd- en Grootouders J. Tillema en G. Tillema—Rosema hun 40-jarige Echtvereni ging te herdenken. Kolham, Mei 1946. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare Kinde ren, Behuwd- en Kleinkind. Heden overleed in het R.K. Ziekenhuis te Groningen, na een kort- stondige ziekte ons trouw Lid en Vriend EDO KOLHEK, in de ouderdom van 34 jaar. Sappemeer, 11 Mei '46. Biljartclub „Ons Gen." Café Hateboer. Voor de boeldag op 1 Juni in Café SLOOT wor den opgaven van in ta brengen goederen ingew vôôr 25 Mei a.s. bij den Veilingh. K. v. d. WAL. a. b. c. der voor de cursussen Stuurmansleerling B.S. en A.S. Machinistleerling B.M. en A.M. Radiotelegrafist. Toelatingseischen B. S. en B. M. diploma M.U.L.O. B of 3j. H.B.S of onvoorwaardelijke over- gang naar de 5e klasse van gym. B. A, S. en A. M. diploma M.U.L.O. A of bevordering tôt de 3de klasse van een H.B.S. of 4e klasse van een gymnasium met vol doende cijfers voor 3 van de vier vakken rekenen, algebra, meetkunde en na- tuurkunde. Radiotelegrafist 3j. H. B.S. of M.U.L.O dipl. B of M.U.L.O. dipl. A. met voldoende cijfers voor 3 van de vier vakken: reke nen, algebra, meetkunde en natuurkunde. Bezitters van een eind diploma Ambachtsschool, afdeeling smedenbankwer- kers,motorrijtuigherstellers électriciens of instrument- makers kunnen toelatings examen afleggen voor de cursussen B.M. en A.M. Pensionprijs Internaat f 850.— per jaar. Ifilichtingen verstrekt de wnd. Directeur, Petrus Driessenstraat 3. Hôtel Struvé Sappemeer Maandag 20 en Dinsdag 21 Mei de schitterend gemonteerde REVUE Het vermaarde Revue-Ensemble. De 2 Singing Dutchmen Tini Aima De 2 Crasso's De 8 Spectacle Girls Fons Dankaert Guus Marco Jan Krats G root Revue-orkest o.I.v. Bram van Brakel. Een mengeling van Zang - Dans - Ballet - Muziek Acrobatiek - Schetsen - Clownerie, enz. enz. Entrée: Balcon f2.—, le rang f 1.75, 2e rang f 1.50 plus belasting. Plaatsbespreking vanaf heden. Paolini in lengte 35, 40, 45 c.m., stelt de Deze zijn verkrijgbaar vanaf ZATERDAG a.s. bij B. RUDING Gzn. G. HENSEN. G. J. MULDER. Nadere bijzonderheden worden op de scholen be- kend gemaakt. zoekt voor directe indienstreding een gevorderde Kantoorbediende zelfstandig kunnende werken. Naast onze Meubelstoffeerders is thans aan onze zaken verbonden een eerste klas Woningstoffeerder. HEEFT U Gordijnen te maken. Tapijten te verleggen. Linoléum te veranderen. Traplopers te verschuiven. Of GAAT U VERHUIZEN Komt dan eens met ons praten. WIJ HELPEN van A tôt Z. Vakkundige bediening verzekerd. Martenshoek. Tel. 91 - Sappemeer. Tel. 201. HOOGEZAND - Tel. 22 ZATERDAG 25 MEI te verzorgen door o.l.v. THEO UDEN MARSMAN, met Nederlandse en Amerikaanse successen gevolgd door Entrée f 2.50. Aanvang 8 uur. Kaartenverkoop vanaf heden. De geadverteerde boeldag op Zaterdag 18 Mei in café Venema wordt R. BOUWMAN, Makelaar, Slochteren. Voorlopig worden geen Keer- of Reparatiewerk meer aangenomen. in elke gewenste uitvoering biedt zich aan sp-v LIJST X, PARTU VAN DE ARBEID. In de vaste overtuiging, dat voor het politieke leven van deze tijd de scheids. lijnen van vôôr de oorlog niet meer passer^ is. de Partij van de Arbeid ge- stieht. Niet te ontkennen is toeh, dat vooral bleek dit in de crisisjaren in ons politieke leven een verstarring was ontstaan, die voor de ontwikkeling van onze volkskracht noodlottig was. Er kon geen Regering gevormd worden die over voldoende daadkracht beschik. te. De tegeostellingen die mede een ge- volg waren van de eigenaardige ver. binding van godsdienstig geloof en po litieke overtuiging, waren daarvoor een te grote belemmering. Een doorbreking van deze godsdienstige antithèse, een doorbreking dus van de oude verstarde partij verhouiingen^ moest verkregen worden. J. J. VORRINK (P. v. d. A.) Dit is gelukt! De Partij van de Ar. beid telt in haar geledingen Rooms Ka- tholieken. Protestant.Christelijken en Humanisten is gesticht, nadat 3 be. staande politieke partijen het offer van opheffing van eigen organisatie ten be- hoeve van de nieuwe formatle hadden gebracht en daarnevens een veelzijdig samengestelde groep van niet-georgani. seerden (zogenaamd politiek daklozen) bereid bleek mee te doen. De Partij van de Arbeid plaatst zich op de grondslag van de démocratie; eerbied en de verantwoordelijkheid^voor den persoon van den medemens. Geen staats-absolutisme; geen dictatuur of één.partestelsel; wel erkenning van de waarde van het gezag. Het economisch leven moet gericht zijn op een rechtvaardige en doelmatige voorziening in de behoeften van allen. Zij streeft. naar planmatige leiding en ordening van voortbrenging en verde- ling. Richtlijnen behoren aangegeven en de grenzen bepaald, waarbinnen het be. drijfsleven zich vrij kan ontwikkelen. Niet de aantasting dus van het particu lière initiatief, maar bescherming van een gezond kleinbedrijf tegen de invloe. den van het grootbedrijf niet een schoksgewijze ontwikkeling van het economische leven, waartoe een vrije économie onvermijdelijk moet leiden, maar een streven naar een regelmatige ontwikkeling van de économie. De Partjj strijdt voor de vestiging van een volledig zelfbeschikkingsrecht, een volkomen zelfbestuur van de over- zeese gebiedsdelen binnen het verband van het Koninkrijk. Langs de weg van gemeenschappelijk overleg, en door een vrijwillige samenwerking' tussen Ne. derland en Indonésie moet een uitweg uit de huidige moeilijkheden gevonden worden en de toekomstige status van het Koninkrijk en zijn onderdelen be paald. LIJST 2, KATH. VOLKSPARTIJ De Katholieke Volkspartij wil een vooruitstrevende politiek op princi- piële grondslag, welke gevormd wordt door de zedelijke normen, verankerd ln de door God geschapen wereldorde en de Openbaring. Dit beginsel stelt zij voorop bij de uitvoeiing van haar voor- uitstievend program betreffende het gezinsleven, het cultureel leven, het sociale leven, het economisch 'leven, waarbij zij beharigt de belangen van aile burgers niet enkel van bepaalde groepen, maar van aile Nederlanders. De K. V. P. zorgt voor het grote gezin en zijn talloze geestelijke en stoffelijke noden; zij eist bestaansmogelijkheid en gewaarborgde rechtspositie voor aile arbeiders; zij verzet zich tegen over- macht van het grootbedrijf en tegen staatssocialisatie; zij eist 66k voor boe. ren en tuinders een bestaan op Neder- landse bodem op; zij vraagt loonsver- hoging voor ambtenaren en onderwij- zend personeel, verbetering van pensi- oenen en ouderdomsvoorzieningen. Zij streeft naar een hecht rijksverbond tus sen Nederland en de Overzeese gebie- den. Zij verzet zich, en zal zich blijven verzetten, tegen uitbuiting van de zwakkeren, tegen overheersing van het groot-kapitaal en het geld. Zij streeft naar een krachtig Vaderland in de na. tionale en in de internationale orde. Zij beoogt een vooruitstrevende politiek gedragen door de Christelljke beginse- len van sociale rechtvaardigheid en dienende naastenliefde, gedragen door Christus en Zijn Bergrede, waarom haar urgentieprogram onderschreven kan worden, niet alleen door den katholiek, maar door ieder, die zich plaatst op al- gemeen Christelijke basis. De grondge- dachte van de door haar te voeren po. litiek, steeds begrensd door de boven- aangehaalde principiële grondslag, is: de afstemming der politiek op de men- selijke natuur, in de overweging, dat alleen zulk een politiek duurzaam en effectief kan zijn, omdat alleen voldoe. ning aan de menselijke natuur inner. lijke bevrediging en uiterlijke vooruit- gang kan brengen. LIJST 3, ANTI.REVOL. PARTIJ. vordert. Voorzien worde in een genoegzame verzorging van hen, die slachtoffers zijn van deelneming aan de oorlog (te land. ter zee of in de lucht), of de ver- zetsstrijd en van de nagelaten betrek. kingen dèrgenen, die in de oorlog of de verzetsstrijd gevallen zijn. 7. Sociaal-economische maatregelen. I. Bedrijfsorganisatie. Bevordering van de totstandkoming ener bedrijforganisatie, welke vrucht is van de samenwerking van vrije pa. troons en vrije arbeidsorganisaties. n. Socialisatie, geleide économie en Overheidsbedrijfsorganisatie. Afgewezen wordt: a. de socialisatie. b. de geleide économie; c. de bedrijfs organisatie, gedacht als zuivere Over- heidsorganisatie. III. Conjunctuurpolitiek. Voor,zover het voor de Overheid mo- gelijk blijkt dient zulk een beleid te worden gesteund. IV. Werkloosheid. De werkzaamheid van de Overheid en van de maatschappelijke krachten moet gericht zijn op het voorkomen van werkloosheid. V. Verhoging van renten en pensi. oenen. VI. Zo snel mogelijke opheffing van de woningnood. VII. Landbouwmaatregelen: Ont. ginning, Inpoldering, Bevordering ruil. verkaveling Loonhe'rziening. 8. De gelijkstelling van bijzonder en openbaar onderwijs worde nauwgezet gehandhaafd. Uitbreiding vs.n het nijverheids. en het landbouwonderwijs. Voor kinderen met aanleg en be. gaafdheden van onbemiddelde ouders worden de gelegenheid geopend voor hun verdere ontwikkkeling. 9. Het financiëel beleid zij gericht op de gezondmaking van het in deplorabe- len toestand verkerend Rijksbudget. 10. De gemeentelijke autonomie worde hersteld. Eveneens vinde herstel plaats van de autonome bevoegdheden van de gemeenteraad. 11. Doeltreffende organisatie van de Overheidsdiensten. Het ambtelijk appa. raat, dat het volksleven dreigt te over- woekeren moet ten spoedigste worden genormaliseerd en beperkt, en de druk. kende en dodende bureaucratie dient intensief te worden bestreden. 12. 's-Rijks Defensie. Opgebouwd worde een kwalitatief en modem uitgeruste knjgsmaeht. LIJST 4. CHR. HISTORISCHE UNIE. J. SCHOUTEN (A. R.) PROGRAM VAN ACTIE. 1. Handhaving van orde en gezag. 2. Herstel, met kraeht en beleid van het wettig gezag in Indïë. Het zo spoe- dig mogelijk tôt stand brengen van vol. ledige autonomie evenwel met besliste handhaving van de eenheid van het Ko ninkrijk. 3. De niet-neutrale, de Christelijke Staat heeft de geestelijke vrijheid te handhaven en te bevorderen, de gees telijke verscheidenheid te eerbiedigen. 4Î Voor haar deel bevordere de Over. heid de morele defensie. 5. Het beleid der Overheid worde ge- kenmerkt door: a. strenge en onpartij. dige handhaving van recht en wet; b. erkenning van de rechtmatige vrij- heden des volks; c. volledige toepassing van het gemeen overleg met de Staten Generaal. Herstel en wederopbouw. Gezorgd worde: a. voor herstel van het tijdens oor. log en bezetting geleden onrecht voor zover dit mogelijk is; b. voor een ver- goeding van de oorlogsschade, welke herstel en wederopbouw krachtig be. H. W. TILANUS (C.H.U.) De C.H.U. verwerpt het staatssoci. alisme en de daarmee gepaard gaande ambtenarij en regularisatie van boven af. Zij wenst, dat de vrije Ned. burgers zelf het initiatief nemen tôt ordening hunner maatschappelijke belangen en dan onder goedkeuring van de staat. Zij eist, dat de overheid zich heéft te gedragen naar de eisen van het evan- gelie en voor zover het van haar af. hangt de doorwerking van dat Evan- gelie in het volksleven te bevorderen. Daarom verwerpt de C. H. Unie de gedachte van de neutrale staat en ver- langt zij de Chr. staatsvorm. Zij streeft naar uithouw, verbetering en vereenvoudiging van de sociale ver- zekering. Betere verzorging van ouden van dagen en kleine zelfstandigen. Verplichte instelling van bedrijfspensi. oenen en zo mogelijk de invoering van' staatspensioen. Zij eist handhaving van de democra- tische regeringsvorm. Een staatsvorm, waarin de geestelij ke vrijheid is gewaarborgd. Historié en heden wijzen daarom aan de constitu- tionele monarchie onder het Huis van Oranje als staatsvorm voor Nederland Zo nauw mogelijke samenwerking met die partijen welke deze regerings. vorm willen handhaven. In deze tijden dient ook de vrouw niet te worden vergeten. De C. H. Unie is de enige der pro- testanse partijen, die aan een vrouw een plaats gaf in onze volksvertegen- woordiging en die ook nu aan een vrouw een goede plaats inruimde op haar candidatenlijst. LIJST 5, PARTIJ VAN DE VRIJHEID. S. E. B. BIEREMA (P. v. d. Vr.) De Partij van de Vrijheid gaat uit van de gedachte, dat de eerste begin- selen van een op Christelijke grondslag berustende samenleving als de onze zijn: De vrijheid, de verantwoordelijki'ieid en de sociale gerechtigdheid. Zij ver. langt op die gronden o.a. een regering, die het gezag handhaaft, de corruptie in aile vormen best,rijdt en die resoluut weigert verdragen of afspraken te aan- vaarden,' die de eenheid van het konink rijk en de historische verbondenheid van Nederland met zijn Overzeese Ge- westen zouden bedreigen. De Partij van de Vrijheid eist een vrije uitoefening van arbeid en bedrijf, de vrije beschik. king over de vruchten hiervan en een vrije maatschappelijke organisatie, waarbij de Staat, wakende over het bë- lang der gemeenschap, een corrigeren- de taak heeiL. De organisatie van het bedrijfsleven dient het résultent te zijn van de sa menwerking van de vrije organisatie van werkgevers en werknemers. Socialisatie wordt afgewezen, aange. zien deze leidti tôt een machtspositie, die daardoor aile gebieden des levens onderwerpt aan dwang, welke de gees telijke vrijheid en de rechtsstaat onder- mijnt. Bestrijding van monopolies ter waar- borging van de vrijheid van bedrijf, ook voor die van den kleinen ondememer en handelsman, èn ter waarborging van de veiligheid van de staat sociale gerech. tjgheid worde in het bedrijfsleven be- tracht door samenwerking van werk gevers en werknemers. De staat bevordere, dat de inrichting van de maatschappij zodanig zij, dat een ieder daarin werk kan vinden te gen een loon, dat een werknemer ver. oorlooft in het onderhoud van zich en zijn gezin te voorzien en hem tevens in staat stelt te sparen. Gestreefd worde daarbij naar uitbrei ding van het privaatbezit over de mas sa van het volk, mede door deelneming in de winst van de ondememing. Krachtige maatregelen ter voorko- ming en bestrijding van werkloosheid. Vernieuwde regeling van de sociale verzekeringen, ook tegen werkloosheid, op te bouwen met medewerking van de verzekerden. Verbetering van de ouderdoms- en învaliditeitsvoprziening en opneming van kleine zelfstandigen in de sociale verzekeringen. Wettelijke erkenning van het recht op wachtgeld bij ontslag. Krachtige bevordering van de wo- ningbouw, mede ter opheffing van on- houdbare samenwoning. Kapitaalsheffingen alleen ter delging van staatsschuld. Herstel van vrije bedrijfsuitoefening in akkerbouw, veeteelti en tuinbouw. Erkenning van de waarde van den zelfstandigen kleinen boer. Bevordering van de uitvoer. Uitbrei. ding van landbouwonderwijs en -voor- lichting. LIJST 6, COMMUNISTISCHE PARTIJ G. WAGENAAR (C. P. N.) Greep uit het verkiezingsprogramma Opbouwen, Organiseren, Produceren. Dat is, aile krachten van het werkend volk mobiliseren voor de wederopbouw van ons land. Herscholing van arbei ders, vooral van jeugdige arbeiders wier vakbekwaamheid door de bezetting heeft geleden. Krachtige en planmatige leiding vhn het bedrijfsleven door de overheid, on. der toezicht van de werkers. Nationalisatie van de belangrijkste grootindustrieën, als de mijnen, Unile- ver en andere monopolistische b'edrijven Erkenning van de E.V.C. Ofn de koopkracht van het volk te verhogen eisen de communisten een verhoging van de lonen en verlaging van de prijzen. Een loonvloer van f 50 voor gezinshoofden en gelijk loon voor gelijke arbeid voor man en vrouw. Onmiddellijke uitbetaling van over- bruggingsgeld voor de trekkers van ouderdomspensioenen en andere gepen- sioneerde werkers, premievrij pensioen voor allen. Samentrekking van aile hulpbronnen en beschikbare werkkrachten tôt spoe. dige wederopbouw der verwoeste ge bieden. Bij de wet geregelde, voldoende morele en materiële zorg voor aile slafchtoffers van oorlog en verzet en voor de nabestaanden van onze geval- lenen. Onmiddellijke bouw van goede en goedkope arbeiderswoningen. Geen uit voer van boter e.d. voor dat in de bin. nenlandse behoefte is voorzien. Geen vrije verkoop van artikelen, waarvan onvoldoende voorraad is. Meer kleding en schoeisel, speciaal voor de werkers. Extra distributie van levensmiddelen, versnaperingen en kleding voor de op- groeiende jeugd. Tegen inflatie! Door de stabilisatie van de gulden! Niet door meer geld te maken om de kosten van de staat te dekken, maar door het geld van de rij- ken te halen, van de profiteurs en de colaborateurs, kunnen wij de gulden stabiliseren, inbeslagname van aile winsten en bezittingen van colabora teurs en zwarte handelaren. Voor de eenheid van vrij Nederland met vrij Indonesië! Zelf hebben wij on. dervonden wgt het betekent, onder druk van vreem^e overheersers te moeten le ven. Het volk van Indonisië vecht voor dezelfde idealen, waar wij vijf jaar voor gevochten hebben. Het volk van Indo nesië wil als wij leven en beslissen over eigen lot. WILLEM ALBERTUS, Sappemeer, 12 Mei 1946. W. K. Limberger. B. M. Limberger-v d. Veen Karel, Gerda, Jonny. Zondag 19 Mei a.s., Gemeente Groningen met Internaat. Tôt 1 JULI Tegen fiscisme en reactie! Démocra tie voor het volk. Strenge zuivering aan de top, afwikkelihg van de zuivering voor het einde van het jaar. Verbreking van de diplomatieke en handelsbetrekkingen met Franco Spanje Wij eisen o.m. volledige politieke me. ningsvrijheid en vrijheid van organisa tie voor aile militairen. Aanpassing v. de bezoldigingen aan de levensduurte. Wettelijke bepaling, dat de dienstplich- tigen in hun oude betrekking moeten teruggenomen worden na beëindiging van hun diensttijd. LIJST 9, NED. BELLAMY PARTIJ. De Ned. Bellamy Partij streeft naar de bevrijding van den mens door hem economisch te binden. Economische vrijheid is synoniem met een dagelijkse strijd van allen tegen allen, een strijd, waarin niet alleen de zwaksten en minst sluwen, maar ook hij die werke- lijk ernst wil maken met de zedelijke geboden van zijn kerk of zijn geweten noodzakelijkerwijs het onderspit moet delven. Voor doeltreffende opbouw is samen. werking nodig! Welke weg denkt de N.B.P. te be- wandelen, om deze Economische gelijk- heid te bereiken? Punt 1 van haar ur. gentieprogramma luidt: Geleidelijke doch conséquente sociali satie der productiemiddelen. Is deze so cialisatie voltooid, dan heeft het winst- systeem afgedaan en kan er inderdaad geproduceerd woorden; door allen voor allen! De beschikbare plaatsruimte laat niet toe, op aile punten diep op het on. derwerp in te gaan, waarom wij enkele belangrijke alleen maar kort behandelen De N.B.P. stelt zich op een democra- tisch standpunt,- zonder daarbij de ogen te sluiten voor de fouten van het hui dige systeem. Economisch kennen wij nog geen démocratie, aangezien het volk economisch geregeerd wordt door enkêlen, die de productiemiddelen in hun bezit hebben. Dat deze economische onvrijheid tevens al onze andere demo- cratische instellingen vaak tôt een pas. kwil maakt, zal een ieder duidelijk zijn. Ook in dit opzicht streeft de N. B. p! naar bevrijding. Hoe staat de N. B. P. tegenover het Indonesische vraagstuk? Zij erkent niet het. recht van de sterkste, is tegen mi- litair- of ander geweld en erkent ten voile het zelfbeschikkingsrecht der In donesische volkeren. Zij is van mening, dat op een dergelijke redelijke basis vruchtbare besprekingen met het doel om tôt nauwer samenwerking te ko. men, mogelijk zullen zijn. Tegenover de doodstraf staat de N. B. P. beslist afwijzend. Geweld roept steeds groter geweld op. Wat baat het de lichamen te doden, terwijl de ver-1 keerde geest in onszelf voortleeft? De daad van een moordenaar behoeft ons niet neer te trekken naar zijn peil! Tenslotte wat annexatie van vreemde gebieden betreft, deze is, hoe gemoti- veerd, niet anders dan diefstal en in strijd met het recht tôt zelfbeschikking van de volkeren. De 10 punten van het urgentiepro- gramma van de Bellamy Beweging lui den: 1. Geleidelijke doch conséquente so cialisatie der productiemiddelen. 2. Vaststelling minimum- en maxi mum gezinsinkomen. 3. Algemeen ouderdomspensioen en algemene gemeenschapszorg, algemene gemeenschapszorg voor onvolwaardi. gen, zieken en invaliden, gelijk aan het minimum -inkomen 4. Bestrijding en voorkoming van werkloosheid door inschakeling van ieder in het productieproces. 5. Verbetering en vernieuwing van het onderwijs, met gelijke ontwikke- lingsmogelijkheden voor ieder. 6. Bestrijding van bureaucratie en corruptie. Verdieping van de democra- tische gedachte. 7. Gelijkgerechtigdheid voor de vrouw 8. Erkenning van het zelfbeschik. kingsrecht van de volkeren der over zeese gebiedsdelen. 9. Afschaffing van de doodstraf. 10. Stellingname tegen iedere vorm annexatie. Ondanks aile moeite konden wij er niet in slagen de cliché's van de heren Dr Stok- man en Mr. v d, Muyzenberg tijdig te krijgen. MET 8 uur twee buitengewone voorstellingen. EXIS OLAND ETTICHINI Nieuwe scènes, o.a. Parijs - Venetië - In de Harem Onder de Zeespiegel - Volendam Popey - De Romeinen Een avond van ongekende vrolijkheid. disponibel aan de schoolgaande meisjes uit de gemeente SAPPEMEER. N.V. Moto ren herstel plaats en Machinefabriek Meint Veningastraat 11, Hoogezand Wij kunnen weer leveren tegen onze lage prijzen, aile mogelijke IN PRIMA AFWERKING. Klaas Nieboerweg 22 FOXHOL Kleermakerij LIMBERGER Zonen Noorderstr. 50, Sappemeer Telefonisch aangesloten onder No. 588. Pootaardappelen, Noordeling, Record en Voran, gekiemd in kistjes. L. Olthof, Kropswolde houten loods met beschoten kap en pannen, gr. plm. 9 x 35 M., 1 h. loods met cement- pannen gr. plm. 8x15 Meter staande aan de Zuiderstr. 16 te Hoogezand. Te bevr. bij Firma Gebr. Dries, Zaadteelt en Zaadhandel Sappemeer Tel. 215. een best Vaarskalf, 6 weken oud en een partijtje Voeraard- appelen, J. Middel, Stootshorn 45 TE KOOP een partij Klaverhooi, j. Boer, Borgercompagnie, gem. Spm. een Hangspiegel bij H. Wes- terdiep, Nevelslaan, Wester- broek. pers. complété Zeilkano, partijtje Sjalotten en bruine Bonen, Rienko v. d. Schuur, bij 't meer, Kropswolde. partijtje Noordeling eetaard- appelen, een Sportpak M. 48, o.k., Damesschoenen, M. 41, A. Dekker, Borgweg F 228. een partij Pronker- en Stok- prinsesse Pootbonen, W. Krui- jer, Vries, Telef, 264. Tabaksbladen. Slits 25. W Elzenga, Ruiten D401, Sloch teren. 10 H.L puike Noordeling Eet- aardappelen en een beste Was machine o. w. r. t. iets pas- sends. K. de Vries Hz., Sloch teren D 185 eikenh. Zeilboot, lang 3 65, br 1.35 M met tuig, een eikenh. Sloep geschikt voor aanhang- motor met voor vast dek en zonnetent, lang 5.70, br. 1.95 M. gen. „Gef" en een Boten- huis bij P. Nieboer, Zuidlaar- dermeer. Te bevr. Smit, Verl Hoofdstraat 12, Hoogezand Tabaksplanten, afgeharde plan- ten bij J. Haaksma, Achter- diep 27 en bij G. Dijkema, Slochteren D 270. dikke le soort Meppeler Big- gen. E. Perdon, Borgercom- pagniesterstr. 11. Philips Radiotoestel en electr Wasmachine. Spoorstraat 6, Martenshoek Meloenen- en Tomatenplanten G. R. Heeres, Achterdiep 51, Sappemeer Konijnen 6 weken oud. Hoo gezand, Nieuweweg 46 een z g.a.n. v o. Loophekje m vloer, een b. surrogaatband, een mooie Kinderstoel en een goede Tafel. L. Koning, Parallelweg 19, Hoogezand. 1 g.v. Kinderwagen. Vos, Kolham E 563b. flinke Chauffeur, kan op aile wagens rijden ook op Diesel, wil ook nog wel ander werk verrichten bij de weg. H. Doornbos, Fabiiekskade 27, Hoogezand Chauffeur van goede getuigen voorzien o.w. aliéén voor Zon- dags. Br. no. 422 Bureau van dit blad. TE HUUR GEVRAAGD te Hoogezand, gedeelte van een Huis, voor jong echtpaar uit beschaafd milieu Br. no. 425 bur. v. d. blad. GEVRAAGD net Dag- of Morgenmeisje of werkvrouw voor 3 morg. per week. J. C. v. d. Ark, Sta- tionsweg 5, Hoogezand net Dagmeisje door F. Kremer bij de Hoogezandsterbrug een Huisnaaister, R. v. Zwol, Slochterstraat 6, Sappemeer. begin Juni, een nette Werk- ster, 2 3 morgens per week. Noorderstraat 48, Sappemefr een Schoffelder. Gebr. Hoen, Kalkwljk W. 1 Arbeider of Kwekersknecht, door J. Pettinga, KalkwijkO.65 zo spoedig mogelijk een flinke Broodbakker boven 20 j. R Weij. Beukemastr. 2, Hoogez. fi. Kwekersknecht bekend met komkommers. K. Dekker, Slochterstraat 56. RUILEN. Auto-binnenband v. een rijwiel r.t.n. goede buitenrijwielband 28 x l'/2. J. Huitzingstraat 1 Hoogezand. in g. st. zijnde Kinderwagen tegen n. Vulpen of ons iets passends. J. Huitzingastr. 17, Hoogezand. TE KOOP GEVKAAGD- een b. Damesrijwiel z.b„ door 1. Reitsma, D 176, Slochteren. een mak en gewilîig licht Paard geschikt voor boerengebruik. Aanb. met zuinigste prijs en ouderdom onder no. 426 aan t Bureau van dit blad. Burger-en Arbeidersbehuizingen behuizingen met 1-5 H. A. land, zakenpanden, enz. Aanb. S. E. Bronts, Woningbureau, N.broek WONINGRUIL Woning te Schiidwoide op mooie stand (Hoofdweg) tegen woning te Hoogezand. Inlicht. Spoorstraat 25, Hoogezand of Schiidwoide C 104 VEJRLOREN een Motorrijwielnummerbord m. no. A 27814 gelieve terug te bez. bij de Zender te Hgz. nabij Slochterbos een Weitas met Flora. Terugb. t. bel. E. Laphor, Sportterreinstraat 9, Hoogezand DIVERSEN gevraagd een Slaapkamertje v. net meisje. Br. no, 418 bur. van dit blad. bejaarde Juffrouw zoekt Kost- huis met vrije zit- en slaap- kamer, liefst centrum Hoogez., zo spoedig mogelijk. Br. onder no. 424 bur. van dit blad. Aangeboden een Zit-slaapka- mer, cok wel voor 2 vrienden, met volledig pension. Br, no. 427 Bureau van dit blad. Wij zoeken een flinke Jongen die in het drukkersvak wenst opgeleid te worden. Aanb. Drukkerij T. K. Kremer 6 Zn. Sappemeer DfcrSE ABBEll/ïffiS KKEGEN I f rouw Dalton die mijnheer Parks melons allebei zoveel goed doen als hij hier I Rose Vavasour. v-,Ivvi ixT&cr t» îîït^n ïvrfvnp'pn.. ai" ..Tîoe maakt zon-1 Klaziena, d. v. Hendrik de Jonge Tytje de Jonge, Hgff - Daniel z. v ,,Hoe maakt u heti, beste juffrouw |der vooraf te waaxschuwen A e-

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1946 | | pagina 3