IDE REGEMIOOG i Cowboy-eer K. AMERIKA, Knijpslaan Kolham. Eén dag oorlng in de Sovjet-Unie Gemeente Zuidbroek On Parti «an de Viijliaid 5 5 foorstanders en Tegenstanders Lijst 4 Lijst 4 Chr. Hist. Unie op No. 1 vanlijst 4 H.W.Tilanus Lijst 4 Lijst 4 Circus Royal PreddeHvd^!! Fil m voorstelling Eén dag oorlog in de Sowjet-linie LadyL Gemeente-timmerman Gem. Comm. Lich. Opvding te Haogezand BOEKHOUDSTER gevraagd Bureau Oost-GoDrecht Voor het laten sproeien v. Uw Kruisbessen WAT WIL Bi l l AMY Kielwindeweer de Kleuterschool Familie- en Kindervoorstelling. BIOSCOOP HOOGEZAND 1 Zaterdagmid. 4 en Zondapid. 4 uur C.P.N. (De Waarheid). 2 nette Agenten. Wasinrichting 0 Indië-avond der Padvinders Uw belangen HOOGEZAND l-KADERBATAUON I (Zuidlaren) in SAPPEMEER, C.P.N. (De Waarheid). Vergadering Kantoorbediende mnl.of vrl. Met grote blijdschap ge- ven wij U kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje B. Kliphuis. B. Kliphuis-Kalk. Kina en Jonny. Middenstraat 2. Tijdelijk St. Jozefstich ting, Sappemeer. Donderdag 16 Mei a.s., hopen onze geliefde Ou- ders, Behuwd- en Groot- ouders E. Klok en H. Klok-Zuurman hun 50-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Hoogezand, Kerkstr. 21. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Hoogezand, J. Klok J. Klok-Liedtke Riek en Hinni Stien Arnhem, Th. Klok A. Klok-Deekens Rika en Eisso Wegensziektegeen bezoek. Vrijdag 17 Mei hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders F. Bakker J. Bakker-Bakker, hun 40-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Borgercomp., 17 Mei'46 Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. en onze lieve Ouders, ehuwd- en Grootouders H. N. Pannenborg en M. Pannenhorg-Ax hun 45-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Dat zij nog lang ge- spaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen en Verl. Dorpstraat 121, Kiel windeweer. en onze geliefde Ouders, ehuwd- en Grootouders J. Leidekker en J. H. Leidekker-Pots hun 40-jarge Echtvereni- ging te herdenken. Hoogezand, Mei 1946. Kalkwijk-Oost 30. Hunne dankbare Kin deren, Behuwd-en Klein kinderen. Zondag 19 Mei honen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders W. Beerta en H. Beerta-Wiltjer hun 40-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Hoogezand, Mei 1946 Westerpark, Singel 24 Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkin deren. Zondag 19 Mei, hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders Henderikus Pietersen en Jantje Pietersen-Kuur hun 40-jarige echtvereni- ging te herdenken. Smitslaan 71, Mei,'46 Hun dankbare Kinderen, Behuwd- Kleinkinderen en Verloofde. a.s., hoop'n onze laive OH'ders,Schoon-en Groot- Oll'ders S. H. Huisman A. Huisman-Poker de dag te hedenk'n, dat ze 35 joar trouwt binn'. Dat wie nog laank bie mekoarbliev'n mag'n, is de wèns van heur dankboare Kinder, Aangetrouwde-, Klainkinder en Verloofd'n. Knijpslaan, E 445 f Kol- ham. Soli Deo Gloria Dinsdag 21 Mei, hopen onze geliefde Ouders J. Woltjer J. Woltjer-Kuipers hun 25-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Dat ze nog langgespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare Kinde ren. Anna en Verloofde Hennie Hoogezand, Nieuwew. 57. Maandag 20 Mei a.s., hopen onze geliefde Ou ders K. Rensema P. Rensema-Wilbrink hun 30-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Martenshoek, Werfkade 55. Dat ze nog langpespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare Kin deren en Behuwdkinderen L. Venema en D. Venema-Buist hun 35-jarige Echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lar.g ge spaard mogen blijven, is de wens van Harm Lichtenberg Roelie de Jong Annie Wichertjes Burg. v. Royenstr. 0 180. Maandag 20 Mei a.s., hopen onze geliefde Ou ders, Behuwd- en Groot ouders Lukas Venema en Dieuwke Venema-Buist hun 35-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Dat zij nog langgespaard mogen blijven, is de wens van hun dankbare Kinde ren, Behuwd- en Kleinkin deren. Hoogezand, Burg. v Royenstr. 180. F. Venema K. H. Venema-Rijkens S. Venema G. Venema-Tonnes S. Venema T. Venema-Riemeijer G. Venema S. Venema-Cupido B. Venema G. Venema en Verloofde J. Venema Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze innig geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante in den ouderdom van 55 jaar, sedert Dec. 1933 Wed. van Evert Schan- sema. Hoogezand, 13 Mei '46. Kerkstraat 10. Uit aller naam A. C. Sikkema. De begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag 17 Mei a.s., 's nam. 3 uur. Zij, die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden om 2.30 uur aan het sterf- huis verwacht. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervon- den, bij het overlijden van onzen lieven Vader, Be huwd, Groot- en Overgroot- vader Zuidbroek, Mei 1946 Fam. Tuin. Voor de vele bewijzen van deelneming, tijdens de ziekte en overlijden van onze lieve Zoon, Broer, Behuwdbroer en Oom hartelijke dank Sappemeer, Mei 1946. Uit aller naam R. Venema. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling, bij ons hu- welijk ondervonden. Sappemeer, Mei 1946. K. de Haanstr. 97. H. Perdok. L. Perdok-Prummel. Aan Vrienden en Bekenden Ben in Soerabaja (Indië). Maak het reuze goed. Hartelijke Groeten Soldaat Dick Stoker no. 260106001 2 11 5 R. I X-Brigade Java. Vanaf Vrijdag 17-t.m. Donderdag 23 Mei zeven P achtereenvolgende dagen: de eerste grote Russische film: een film die zich in korten tijd een zeldzame bekendheid ver- Z wierf de film die iedereen 0 wil zien. Elke dag twee voorstellingen 7 uur en* kwart na 9. f Plaatsbespr. op de dag der voorstelling van 4 fj tôt 6 uur aan de kassa en van 5 tôt 6 uur per telefoon. Toegang 18 jaar. extra programma de Wildwestfilm: DE TWEE ZUSTERS KLEH Tevens nog BOONSTOKKEN 10 cent per stuk draait in Hoogezand siechts één dag. Verzuimt niet deze indrukwekkende oorlogs- film te gaan zien. Het geeft U een beeld van de partisanen- strijd. De strijd om Sebastepol en Leningrad Voorziet U vroegtijdig van kaarten. Geen rangenstelsel. Eén prijs van 75 cent. Zolang de voorraad strekt kaarten in voorverkoop bij: J. Mellens, Kalkwijk Oost 24; T. Pruisman, Werfkade 51; N. Tooms, Kielsterstraatweg 49; T. Rijnvis, Smitslaan 40. Sollicitanten worden op geroepen voor de betrek- king van die per 1 Augustus a.s. vacayt wordt. Salaris, inclusief vaste en tijdelijke toelagen f 2111 Sollicitaties op zegel on- der opgaaf van genoten onderwijs en diploma's vôôr 25 Mei a.s. in te zenden. Bezoek alleen naoproeping De Burgemeester L.- STEENHUIS. Bestaanszekerheid van van wieg tôt aan 't graf. Productie naar behoefte en niet om winst. LEZERS bezoekt de VERGADERING om 8 uur in- 't Café H. BRA A M te Kolham. Sprekers: de heer v.d. Zel, Leeraar te Groningen a.d. Zeevaartschool en de heer Prins, onderw. te Hgz. Aile diensten H. HOVING, Aangifte leerlingen voor van 4—5 u. in de school. Dekleuters moeten vôôr 1 Juni '46 vierjaar zijn geweest. (Trouwboekje meenemen). VERGADERING van de Ouders van deze 8 uur bij Piest. met toekomst-aspecten bepaalt Prof. HAKANI Hoogezand uit Uw schrift. Analyse f 2.50. Zend brief ev. met foto. verschillende kleuren Zaadhandel Scheemda Tel. 79. Oude Verzekerings Mij. vraagt voor Hoogezand en Sappemeer Bij gebleken geschiktheid bestaande portefeuille voor overname alsdan aan- wezig. Vaste aanstelling. Hulp van Inspecteur. Br. ond. no. 423 bur. van dit blad. H 5LDEHTERSTRRPT 21 5RPPEP1EER Keuruitvoering in het moderne Vrouwenturnen een grote Singelloop Tegen socialisatie. Tegen bureaucratie. Tegen papierlawine. Tegen corruptie. Tegen monopolies. Voor particulier initiatief. Voor sober overheidsbeheer. Voor vrije uitoefening van arbeid en bedrijf. Voor uitbreiding van het privaat bezit over de massa van het volk. Voor. verbeterde ouderdomsvoorziening. BEZOEKT DE in Hôtel Schrage te Noordbroek Entrée f 1.— per persoon. Leestde BROCHURE over de Samenvoegingvan Hoogezand en Sappemeer, worden door lever bij ons ons behartigd Uw bonnen in Fa. H. TEUBEN en Zoon Brandstoffenh. Sappemeer Tel. 264 Donderdagavond aanv. 6.45 uur de bijz. wedstrijd Protestantse Christenen Jongeren en Ouderen STEMT VOORAL NU De Chr. Volkspartijwaar Uw belangen veilig zijn. komt siechts 3 dagen 17, 18 en 19 MEI. Vrijheidsdressuur, volledige parterre- en luchtacrobatiek, draadnummers, balansant, clowns, enz. Aanvang 8 uur. Denkt om de van hedenavond 7 uur, bij VENEMA, Slochterstraat. Spreekster Mej. C A R L O K. item t.. van de C.P.N. (De Waarheid) op Maandag 20 Mei, in 't Parkhotel v.d. hr. Venema Zaal open 7.30 uur. Aanvang 8 uur. Entrée 75 cent. Kaarten verkrijgbaar bij A. Ballema, E. de Boer, Kleinemeer H. Bakema, Wilhelminastr. J. Bootsman, Middenstraat H. Hulshof, Boswijklaan J. Ververda, Noordbr.straat 65 en 's avonds aan de zaal. HET BESTUUR. Gebr. HOEN, Zuiderstr. 16, Hoogez. Wie wordt ETCHFORD d|" RIENKO. Sappemeer, Mei 11 1946. Zaterdag 18 Mei ho Zaterdag 18 Mei ho- Op Moandag 20 Mai Maandag 20 Mei, ho pen Heden overleed in het R K. Ziekenhuis te Gro ningen, na een kortstondige doch hevige ziekte, onze zeer geliefde ManenVader EDO KOLHEK, in de bloeiende leeftijd van 34 jaar, na een gelukkige echtvereniging van 14 jaar. Sappemeer, 11 Mei 1946. Molenstraat 26 Kolhek-Pot. Harm Gezina. De begrafenis zal plaats vinden heden Woensdag 15 Mei, 's nam. 2 uur. Zij die den overledene de laat- ste eer wensen te bewijzen, worden verzocht samen te komen in Café Hateboer, Middenstraat. Heden overleed in het R.K. Ziekenhuis te Gro- ningen. na een kortstondige doch hevige ziekte, onze zeer geliefde Schoonzoon, Zwager en Oom EDO KOLHEK, in de bloeiende leeftijd van 34 jaar, echtgenoot van Jantje Pot Zwaar valt ons dit heen- gaan, maar dapper zullen wij dit dragen, even dapper als hij de strijd heeft ge- streden. Sappemeer, 11 Mei 1946. H. Pot. G. Pot-Brugge. Groningen Z. W. Koning. Sappemeer E. Pot. N. Pot-Rossowa. Hoogezand B. Pot. H. Pot-Spieker. Eelde M. Koning-Lamein. J. Lamein. A. Pot. A. Pot-Bonder. Hoogezand M. Pot-Dost. D Dost. Pot. T. Pot-Slljm. Sappemeer H. Pot-Nijborg. S. Nijborg. Wed. C. Pot-Op 't Zandt. J. Pot. G. Pot en Verloofde. H. Pot. Heden overleed zeer on- verwacht onze lieve Oom, EDO KOLHEK, in de bloeiende leeftijd van 34 jaar. Slochteren, 11 Mei 1946. Geesje, Hennie en Jan Iden. Heden overleed na een kortstondige ziekte van 14 dagen in het R.K. Zieken huis te Groningen onze gel. Zoon, Broeder, Zwager en Oom EDO KOLHEK, in den bloeiende leeftijd van 34 j., geliefde Echtgenoot van J. Pot. Slochteren, 11 Mei '46. H. Kolhek H. Kolhek—Deuntje E. IdenKolhek J. Iden L. Kolhek A. Kolhek—Rossing A. Kolhek M. Kolhek—Hartman H. Wever en Kinder. Jantiena Hilleehiena Sikkema, HARM JAN TUIN, betuigen wij onzen hartelijke dank. JAN VENEMA, betuigen wij onze a Telefoon 52 HEDENAVOND half 9 ©éS© ©ëS© tegen rupsen en Vruchtbomen tegen wormsteek naar De Film Voorstelling op 21 -MEI, in Hôtel FABER a.s. Donderdag 16 MEI zoals het Schoonmaken van Uw Schoorstenen Rookverdrijven en het plaatsen van Kachels, etc Zuiderstraat 72, Spm. Verl. Hoofdstr. 57, Hoogaz. het grootst gesorteerd in LIJKKISTEN met en zonder glas. Grafkelders en Grafmonumenten. Tel. 438. op Donderdag 16 Mei Kleuters op DINSDAG 21 Mei UW KARAKTER Honderd Gladiolen siechts 4 gulden. OKKO DERKSEMA Wij brengen U thans weer 'n keurig verzorgde BOORD. Prima stijf en en hoog fljne glans. op ZATERDAG 18 MEI a.s. in het Hôtel FABER te geven door de D.G.V. ..Eclecta" te Groningen. Âanv. 8 uur. Entrée f 1.25 bel. in'oegr. Kaarten in voor verkoop b.d. Heer R. Holtman, Hoofdstr. 37, Hoogez. Tel. 366 's Middags te 4 uur zal worden gehouden in het Oosterpark. Rubriek A tôt en met 17 jaar. Inleggeld f 0.25. Rubriek B 18 jaar en ouder. Inleggeld f 0.50 Deelname vrij. Prijzen médaillés en wisselprijs. vvv vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V V op ZATERDAG 18 MEI, aanvang 8 uur samengesteld door Ir. T. A. EDZES, l.i. Verkrijgbaar bij den Boekhandel. Prijs f 0.25 ENTREE GEWOON. ATTENUE! ATTENUE! Standplaats: bij de Gasfabriek. Zaterdag- en Zondagmiddag Lachen, gieren, brullen. Een avond vol ontspanning. Een roekeloos financieel bsleid brengt ons onvermijdelijk op den weg der inflatie, zoo- als Duitschland in 1918. De „kapitalisten" redden zich dan wel, zoo wordt vaakgezegd. In elk geval is het een feit, dat de gevolgen der inflatie het zwaarst drukken op de arbeiders en economisch zwakkeren, want de loonen stijgen nooit zoo veel en veel minder kosten van het levensonderhoud. ARBEID.RS, helpt de ramp der inflatie van U afwenden. Stemt de partij, die is: de Partij van het Rechtl No. 1 VAN LIJST Gevraagd voor direct een flinke aankomende FEUILLETON 47) door CHARLES GARVICE. eii i dag en iets van .JVIaar op de^e tijd van d| zonder dat we er van te vore wisten!" Ja, ik weet er evenveel van als jij z«i May. ,,Maar wacht, ik moet juffr. Stevens nog eVen zeggen dat ze een kamer voor hem in orde brengt.'' Toen ze een half uur later terug. kwam, vvas er nog geen nieuws uit de bibliotheek; Carrie zat op het haard. kleedje met haar hoofd op een stoel en haar ogen niet groter dan speetjes van de slaap. „Gauw naar bed!" commandeerde May vrolijk. ,,Vooruit, stap op!" „Het komt bepaald van de rit,'' geeuwde Carrie verontschuimgend.maar ze liet zich toch meetronen en nadat May haar had toegestopt keerde ze naar de eetkamer terug. De twee reu- zen hadden blykbaar ook te veel slaap om nog naar het vuur te kjjken, en het was laag neergebrand, terwijl er, zoals gewoonlijk in zo'n geval, geen ko- len waren. Het pompeuse vertrek zag er vreeemd-somber en naargeestig uit. May stak een paar schemerlampjes aan - ze had in de eetkamer haastig een soupertje laten klaarzetten en ging b(j de overblijfselen van het vuur zit- ten, haar best doend om haar teleur- stelling te onderdrukken. Maar het viel haar moeilijk; zelfs de klok scheen te tikken: Héron komt niet! Héron komt niet!" Een gevoel van verlatenheid kwam over haar terwijl ze doelloos voor zich uit zat te staren; en met een nerveus schokje hoorde ze tenslotte de deur van de bibliotheek open en dicht gaan en voetstappen naderden in de hal. De deur ging open en de heer Dalton ver- scheen. ,JPapa," zei ze, ,,ik heb een koud souper laten Toen verstomde ze plotseling. De man die in de open deur stond, was ontwijfelbaar haar vader, maar hij leek zô weinig op den vader dien ze uit het dagelijks leven kende.dat ze nauwelijks kon begrijpen dat hij het was. HOOFDSTUK XX. Een groot verdriet. Zijn gezicht, gewoonlijk zo rood, was bleek en vertrokken, zijn ogen waren met bloed belopen en door zwarte krin. gen omgeven; z(jn hele manier van doen zelfs was veranderd eni inplaats van zijn gewone zelfvoldaanheid en op. schepperif was een zonderlinge, ver- dwaasde kalmte gekomen, als van een gebroken mens. Toen ze een paar stap- pen naar hem toe deed draaide hij zich om; alsof hy haar niet onder de ogen durfde komen. „,Eh Boxall,'' zei htj tôt het klelne mannetje naast hem, ,,ik eh ik denk dat ik nog maar even terug zal gaan en die brief schrijven, terwijl jij iets te eten krijgt. Kom maar bij me in Moet een geweldige som gelds de bibliotheek wanneer je klaar bent. hebben!" May, blijf maar niet op. Mijnheer ,,Ja, dat geloof ik wel,'' zei May ver. Boxall en ik hebben eh zaken af strooid. „Bent u hier al eens eerder ge- voor u doen? Kan ik die brief niet voor u schrijven?" v ,,Nee nee,'' zei hij. ,,Je bent een lief kind. May; maar ik geloof niet, dat je me kunt helpen wel, Boxall?" ,,Laat ik u dan een glas wijn bren. gen,'' zei 4e, liefkozend haar hoofd te. gen zijn schouder duwend. „Nee," zei hij vaag. ,,Nee, dank je.'' Toen keek hij op en klopte haar op de schouder. ,,Ja, je bent een lief kind, May, Boxall, tôt zijn gast „dit is mijn oudste dochter, juffrouw May Dai- ton, de ahem!'' even kwam de oude klank in zijn stem ,,de toekom- stige Lady Letchford." ,,Papa!'' mompelde May, pijnlijk ge. troffen. i „De toekomstige Lady Letchford, Boxall. hè?" zei hij; en met nog een klopje op haar schouder ging hij heen. May stond hem bleek en bezorgd na te kijken. Had haar vader misschien te veel gedronken? Een of ander diner in de stad wellicht... Mijnheer Boxall scheen niet van zins, er enig licht op te werpen, ook niet toen hij rustig in de eetkamer aan tafel zal en een beleefde poging deed, eetlust te huichelen. ,,Ik ben bang, dat papa niet helemaal in orde is,'' zei May tenslotte. „Vermoeiend weer, juffrouw Dalton de ene dag warm, de andere dag koud. Neen, ik zal niet meer gebruiken, dank u. Ja, dit is een prachtig huis. gekost te doen. Welterusten. Waar is waar is Carrie?" „Carrie is naar bed gegaan, Papa. Ze was erg moe,'' zei May. ,,Kan ik iets weest, mijnheer Boxall?' ,,Neen neen. Maar ik heb er mijn heer Dalton over horen spreken. Een schitterend huis. Geen hypotheken na. tuurlijk? En zeker vastgezet op u of de andere jongedame?'' „Dat weet ik niet," zei May, met een ietwat bevreemd glimlachje. „0", zei hij, maar daar twijfel ik niet aan. Me dunkt dat ik maar eens naar mijnheer uw vader moest gaan. Hij heeft me waarschijnlijk nog nodig." Misschien zoudt u zo goed willen zijn, een glas wijn voor hem mee te ne. men, als ik 't tôt aan de deur voor u draag?" vroeg May. ,,Met genoegen," antwoordde hij, en ze liepen de hal door. May gaf hem het glas wijn en ging terug, maar vôôr ze de salon bereikt had. hoorde ze een scherpe kreet van schrik. Met één sprong was ze bij de deur van de bibliotheek; maar mijnheer Boxall stond met de rug ertegen en hield haar terug. „Neen neen!" zei hij; ,,in Gdds- naam, ga niet naar binnen!'' ,,Mijn vader!1' hijgde May. ,Uw vader is is erg ziek. In 's hemelsnaam, wees kalm! Dit dit is verschrikkelijk! Weest u kalm, juf frouw." ,,Ik ben heel kalm," zei May met witte lippen; ^heel kalm. Er is iets ge. beurd. Ik moét naar hem toe. En dat zal ik ook doen. U moet me niet tegen- houden.'' „Wel," hij aarzelde ,,u u be- looft me, dat u niet zult gillen? De be- dienden May knikte tostemmend; hij liet haar door en ging achter haar aan naar bin. nen, de deur sluitend en op slot draai- end. Het eerste ogenblik kon May niets onderscheiden; toen zag ze een onbe- weeglyke gedaante languit op 't haard- kleedje liggen, en met een onderdrukte kreet wierp ze zich op haar knieën naast hem. „St!" hijgde Boxall. ,tLicht zijn hoofd wat op. Och nee; het 'heeft geen nut. In Godsnaam, wees kalm, juffrouw Dal. ton. Hij is hij is ,,Ik weet het," zei May. „Hij is ster- vende! De dokter!" Binnen vijf minuten was het hele huis in rep en roer maar op een geheim- zinnige, geruisloze manier, want May wilde tôt elke prijs voorkomen, dat haar slapend zusje gewekt zou worden. De dokter kwam, de deur werd gesloten zelfs voor haar en de stilte keer de terug. Een stilte, die eindelijk ver. broken werd door de langzame voet stappen van den dokter, die naar de salon kwam en de koude hand van het meisje in de zijne nam. ,,Lief kind," zei hy hy was een oude man, die zelf dochters had ,kun je een groot verdriet dragen? Al- ies is voorbrj, kind; je vader is gestor- ven." Ze gaf geen geluid, maar zat hem met onnatuurlijk.grote ogen aan te staren. ,,Dood!" bracht ze eindeltjk uit. ,Ja," zei hyToen voegde hij er rus tig aan toe: „Je hoeft niet bang te zijn. Het is niet het ergste ik bedoel ,,Het ergste? Wat wilt u daarmee zeggen Niets niets. Ik bedoel het was een hartverlamming. Ik heb uw vader maanden geleden gewaarschuwd, dat elke plotselinge opwinding gevaarlijk kon zijn. Die plotselinge opwinding is blijkbaar gekomen en en ik blijk ge- lijk gehad te hebben." „Wat moet ik beginnen,'' greunde ze. ,,Ga naar je kamer^ kindlieft'' zei hij vriendelijk. „Ik heb om mevrouw Tur- ner getelefoneerd. Ze is een goede ken. nis van jullie, nietwaar? Is er nog iemand anders het een of ander fa- milielid May schudde het hoofd. In haar ver- bijstering dacht ze zelfs niet aan Héron. .Neen, er is niemand anders," zei ze. ..hiiemand anders op de wijde wereld. Wat moet ik beginnen?" De oude dokter liet haar wijselijk een paar minuten alleen om wat tôt bedaren te komen. Toen hij terugkwam was ze rustiger dan ooit en hij zag, dat ze geschreid had. Een ogenblik later werd de deur be- hoedzaam op een kier geopend en de heer Boxall trad schuchter binnen. .Wenst u mij misschien te spreken?" vrôeg hij, zenuwachtig en aarzelend. „Wilt u me misschien zeggen wie u bent, mynheer Boxall?" vroeg May eenvoudig. Ik ben uw vaders vertrouwde klerk, juffrouw Dalton. Ik meende, dat u dat wist." Neen. Neen, vader sprak nooit met mij over zaken. Maar wanneer u zulk een vertrouwde vriend van mijn vader was wilt u me misschien toestaan, u om raad te vragen. Wat zal ik begin. nen? Ik - ik weet niet, wat er alle- maal gedaan moet worden; 't is zo on- verwacht en. en zo vreselijk." ,,Ja, zei hij hoofdschuddend. ,,Ik vrees, dat er op het ogenblik niet veel te doen valt, Ik heb getelegrafeerd om mijnheer Biake; het was al afgespro- ken> dat mijnheer Dalton's advocaat mor'genochtend hier zou komen." ,,A1 afgesproken?" vroeg Mayj niet begrrjpend. (Wordt vervolgd).

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1946 | | pagina 4