f) De Regenboog Pioniers dir Prairie Prina iil. IIIII WOLDENDORP 1 AUTO-SCHILDER Kapitein Gay WijÉgsdienst Drog.-Opiiek „Centrum' Varkoping - Zuidbroek. Geitenfokwenigiiig K. Amerika, Knijpslaan. Onderl. Brank Mij. ALLERZIELEN Nederlands Circus ROYAL SPEELT SLECHTS QfiLna Ut 1937 een Behuizing, vraagt Bokhouder Her-opvoering v- lîerman Heyermans Instituut voor Taal- en Handelsonderwijs Het Bestuur der Christelijke School i BIOSCOOP HOOGEZAND 1 volop Snijbioemen HOTEL STRUVE Café Rest. DIJKSTRA iWiddensh-diploma en Prakt.-diploma's Auto-plaatwerker Kantoorbediende mnl. of vrl. Gebr. HOEN, Zuiderstr. 16, Hoogez Grônniger Braif hoogezand-Avoltersum 40 Xufittdemo-ni,tfiaie a®® tasp® ai®»® Buck Jones de Heer P. KLOOSItRHUIS, In het Nederlandse Nieuws: Beroepsvervoerders H. HOVING, Herman Rinket's Variété Toneelgezelschap D.V.S Stand plaats Sportterrein ZUIDBROLK 's Avonds 8 uur. Zondagmidd. 2.30 uur Matinée GROOT LUNAPARK medio Juni. Aangifte iedere avond van 6—8 uur 's Zaterdags niet. te Kiel-Windeweer, een Schoolschoonmaakster Gevraagd voor direct flinke Schoenmakers G. H. KUIÏER HANDELSBERICHTEN Mutaties in de registers van de Ka- mer van ICoophandel en fabrieken voor Groningen, kantoor Veendam. Nieuwe Inschryvingen: Firma L. Haarlemmer. Hoogezand, Werfkade 20, eierhandel en pluimveebe- drijf. Venn.: L. Haarlemmer, H. vàn Dgk en F. Prins. Foto G. Tilman en Dansinstituut G. Tilman, Hoogezand, Meint Veningastr. 51, fotografisch bedrijf en kleinhandel in fotografische artikelen en dansinsti tuut. Eigenaar G. Tilman. H. S. Visser, Hoogezand, Meint Ve- ningastraat 40, timmer- en aannemers- bedrijf. J. Smith, Hoogezand, Verl. Hoofd- straat 26, handel in rijwielen, motoren, carriers, schaatsen en kinderspeelgoed, reparatiebedrijf voor rijwielen, motoren en carriers. Klaaikloeten, Mei 1946. Bèste Maargie, Joa, 't was mit die 'n zet leden das mie schreven hèst, moar mit mie hèt 't nog langer duurt. 'k Bin zaik wèst wicht, 't schoonen hèt mie te pakken kregen. 'k Heb der eerst 'n week mit deur loopen moar dokter mos der wel aan te pas komen. Hai zee: „vraauw Van Belkom ie hebben zwoar kôlle vat, ie mouten direct onder de wol en ko men der nait, eerder weer ôf, veur dat ik joe permissie geef, ain van de kfnder mout vanoavond moar 'n draank hoa. len, 'k zel ais zain dak joe aan 't zwai- ten krieg!'' Nou das hom gelukt, 'k bin hoast tôt bère uut dreven. Moar Maar- Biie wat was 't hier 'n boedel.Mien man mos, mit aal zien drokte, tou ook nog d' huushôllen doun, kînst begriepen hou 't der om weg ging. Kloas dee wel zien bèst moar hai hèt der hailemoal gain slag van. 'k Was moar bliede dak bo- ven lag din aargerde ik mie ook nait over de rommel dei hai muik. Ik mos, van dokter, aale mdrgens twee geklut- ste aier hebben, gelukkig hebben wie zôlf hounder. Kloas bracht mie ze ge. regeld boven. Ainmoal heurde ik op de trappen 'n roar gestommel en gemop- per van Klaos. Tou hai boven kwam bin 'k hoast stikt van 't lachen. Och wicht wat zag hai d'r uut, net 'n ka- narievogel. Hai was op de trappen strompeld en haar baide aier over zoch hîn kregen. Hai zee: „Wobbegie wat is 't wat as 'n vraauw in 't bère ligT; nou vullt men nog ais hou onhandig wie manluu binnen." 't Is moar goud dat 't dien Haarm nait over komen is, dei haar d' haile wereld aanmekoar vlôkt. Kloas blift gelukkig aaltied kaalm. Hai streek moar aal mit zien buusdouk over zien goud en zee: ,,'k zel die gaauw 'n poar aandem lïoalen." Tou ik 't aan dokter vertèlde hèt hai zoch de buutse hoast uut lacht en zee: ,,ik zel wel ais mit de laider van distributiekantoor proaten of Berendinoa ook 'n goue week vrij kriegen kin dat is veur joe ook veul beter." Dat is gelukt en van dei tied ôf lag ik der veul rustiger. 'k Heb der drei week legen, loop der nou al weer 'n week, moar d' ôlle bin 'k nog nait weer, Schoonen heb 'k nog nait in aales doan, 't wordt loat. Veurjoar en haarfstschoonen lôpt zoo glad inme- koar. Enfin 'k bin bliede dak weer gangboar bin. Mit vrundeleke grouten, dien vrundin, WOBBEGIE. Sappemeerster Transport Ondeme- ming (B. P.), Sappemeer, Jagerswijk 5, autotransportbedrijf. Venn.: M. Huizing J. A. Hazewinkel en P. Hazewinkel. Aannemersbedrijf Jac. Koning, Hoo gezand, Nnieuweweg 81, transportwer- ken, leggen van kabels, afbraken, aan- leggen van wegen, grondwerken. Mej. J. J. Hesse, Kielwindeweer, P. Venemakade 22, dameskappersbednjf en verkoop van parfumerieën. Eig. J. J. Hesse, echtg. van L. Menger. B. de Beer, Hoogezand, Burg. Bar- telsstraat 3, veehandel en grossierderij in vlees. Wijzigiugen. J. L. Wieringa, Sappemeer, Noord- broeksterstraat 1, winkelbedrijf in si- garen, sigaretten, rooktabak en puim- tabak, rokersbenodigdheden, chocolade- en suikerwerken. De kleinhandel in cho- colade- en suikerwerken is overgedra. gen aan J. Bronsema. Coôp. Stoomdorsver. .Alliance'' G.A., Hoogezand. Uitgetr. secr.-penn. H. Tep- per. Ben. als zodanig J. Buining Rzn. Wl Spakman, Hoogezand, Verl. Zui- destr. 27, seheepswerf reparatiebedr. van machines, motoren en schepen. De zaak overgedr. aan de venn. o. firma: Firma Spakman en de Cock (B.P.). Venn.: W. Spakman en J. K. de Cock. J. Zuidema, Sappemeer, Noorderstr. 163, runds-, varkens- en lamsslagerij. 57. ,,Kom vlak acrter me aan enzorg er voor vooral geen leven te maken," zei kapitein Gay, ,,Je weet niet of de weg wel veilig is." Voorzichtig sloop het tweetal de wenteltrap af, zonder iemand te ontmoeten. 58. Het gelukte hen veilig de wapen. kamer te bereiken, waar kapitein Gay izidh van een goed zwaard voorzag. Ter- wijl hij hiermede doende was, hoorde hij iemand de trap opkomen, die luid mopperde. Volm. verl. aan: B. van Geuns (B.P.). N.V. Veenkoloniale Bank voor Hypo- theek en scheepsverband, Sappemeer. Ben. tôt dir. T. Albronda. De leden van de R. v. Toez. D. J. Wever, J. Niestern en J. N. Spoelstra zijn ontslagen van het beheer der vennootschap. Ben. tôt comm.: J. J. Thijs^e, D. H. Botje en B. A. Groeneveld. Firma „Coops en Lemstra", Sappe meer, Noorderstraat 22, fabricage van en groothandel in verfwaren en aan- verw.art. Ingetrokken de benoeming v. F. Smit tôt bestuurder. Door het Ned. Beheersinstituut aangesteld tôt be stuurder H. E. Verver. Firma H. van der Werff, Hoogezand, Werfkade 23, fabricage van en handel in dekkleden, verhuur van dekkleden, scheepsoptuigerij en handel in scheeps- artikelen waaronder ook nautische in- strumenten, gereedschappen, olieën, vetten, verfwaren, teerproducten, touw- werk en andere aanverw. art., fabrica ge van en handel in masten, blokken, pompen enz. De venn. o. firma is ont- bonden. De zaak wordt voortgezet door de nieuw opgerichte venn. firma: Fir ma Weco (B.P.). Venn.: H. J. van der Werff (H.V.), J. v. d. Werff, L. M. v. d. Werff en M. L. v. d. Werff. Fili- alen te Hoogezand, M. Veningastr. 94 en Groningen, Dr. C. Hofst'ede de Groot- kade 7. H. de Haan, Hoogezand, Zpiderstraat 2, handel in oude en nieuwe metalen, ijzer, machines, afvalstoffen, sloopbe- drijf, dépôt van zuurstof en andere gas- sen. Door hetl Mil. Gezag aangesteld tôt beheerder over het vermogen van den eigenaar W. de Haan: A. van Del- den. K. H. de Haan, Sappemeer, K. de Haanstraat 97, brood-banketbakkersbe- drijf. Zaak overgedragen aan H. Perdok Ter inzage gelegde stnkken: Rekening en vsrantwoording van de Coôp. Landbouwver. Kalkwijk'' G A. te Kalkwijk; Noord- en Zuidbroekster Coôp. Fabriek van Melkproducten G.A. te Zuidbroek; Coôp. Productie- en Ver- bruiksver. U.A. ,,Eendracht Maakt Macht" te Hoogezand. De terugkeer van de Regering van Tsjang Kai Sjek naar Nanking, de oor- spronkelijke hoofdstad van de Chinese Nationalisten, vormt als het ware de bekroning van acht jaren verzet tegen de Japanse aggressie. Voor de Japan- ners, die de campagne tegen China in 1937 beraamden zou èen nederlaag van de NationaliStische légers in Nanking de val van de Nationalische Regering betekenen en een overwinning voor Nippon. Maar voor de Chinezen bete- kende de Japanse aanval op Nanking, dat er behoefte was aan een grotere nationale eenheid. Op deze wijze diende Japan's oprukken tegen de stad in November 1937 tôt, een verenigde kracht en een stimulans tôt verzet in plaats van £e wil van het Chinese volk te breken. Nog maar negen jaren tevoren was Nanking aangewezen tôt hoofdstad van het nieuwe Nationalistische China. In 1928 was de zetel van de Regering ver- plaatst van de hoofdstad Peking uit de dagen van voor de révolutie, naar Nan king, het centrum van het Nieuwe China", hetgeen de eerste phase aan- gaf van China's éénwording. Maar de roof van Nanking in 1937 diende tôt een groter verenigde kracht. 7 Juli 1937 wordt aangenomen als de datum voor het begin van de Japanse aanval op China. Vijf maanden Iater begonnen de Japanners hun strategi- sche opmars naar Nanking, met de ver- wachting op een snelle overwinning. Aannemende dat de ruggegraat van de Chinese weerstand gebroken zou zijn als zij de zetel van de Regering ver- overden zowel gis de handelsstad Sjanghai, rukten de Japanse troepen op onder leiding en bescherming van hun luchtmacht. Toen zij de muren van de stad bereikten legden zij deze onder een voortdurend bobardement van de artil lerie en uit de lucht en tenslotte hesen zij de vlag van de rijzende zon boven de puinhopen. Nanking viel op 15 Decem- ber 1937. En toen volgde een orgie van plundering, vemietiging, zowel van mensenlevens als van bezittingen. Er vielen meer dan 20.000 doden in de stad en de meest.e gebouwen waren in ruines veranderd. Toen het duidelijk was dat Nanking niet behouden kon worden trok de Chi nese Nationalistische Regering voor de eerste keer naar het Westen naar Han- kau, 300 mijl verder, op 16 Nov. 1937. Zij begonnen hun exodus te voet, met boot en trein en truck en zij namen ai les mede, dat de zwaar beladen koelies maar konden dragen. En terwijl de Ja panners in Nanking met hun zuive- rings- operaties bezig waren begon de Centrale Regering in haar nieuwe hoofdstad te functionneren, en werden de Chinese légers opnieuw geformeerd. Binnen minder dan een jaar echter deden de Japanners een nieuwe aanval op de Nationalistische Regering en de tweede grote Regerings-uittocht vond plaats. Deze ,,trek'' voerde de Nationa listen nog eens duizend mijlen verder het binnenland in. Er was een bijna vol- ledig gebrek aan transportmiddelen of moderne faciliteiten van iedere aard. Tsjoengking had zelfs geen spoorweg, ofsehoon er een klein vliegveld was. Ondanks deze tweede „overwinning'' faalden-de Japanners toch ten aanzien van hun hoofddoel, namelijk om de Re gering ~van Tsjang Kai Sjek ten val te brengen. „5 Augustus 1938", aldus schrijft een correspondent van The Christian Scien ce Monitor, Henty Hayward, ,,is de da tum waarop de verhuizing van Hankau naar Tsjoengking als voltooid wordt beschouwd. Tegen die tijd had de Han- kow Herald, het enige dagblad in de Engelse taal in dit gebied, zijn persen naar «Tsjoenking overgebracht." Niet lang daama hernieuwden de Japanse bommenwerpers hun pogingen om de Chinese Regering weer aan het ,,trek- ken" te zetten. Doch onvervaard door de primitieve toestanden van de stad, ondanks de hitte en de mist, zware en veelvuldige bombardementen en het op- trekken van den vijand naar het Wes ten, waren de Chinezen in staat aan Tsjoengking vast te houden gedurende de rest van de oorlog. (Usis.) Voetbal, Zondag heeft Heerenveen definitief op het kampioenschap Distr. V, le kl. beslag gelegd door een 16 overwin ning op Veendam. Een 20 zege op Leeuwarden bezorgde GVAV de tweede plaats. Frisia heeft zich wat naar bo ven gewerkt door een 42 overwinning op Sneek. In de 2e kl. B heeft FVV zich wat meer in veligheid gebracht door een 72 overwinning op GRC. De uitslagen luiden: Distr. V, le kl,: GVAVLeeuwarden 20; LSCAchil- les 1—3; VeendamHeerenveen 16; FrisiaSneek 42. 2e kl. B.: EmmenWW 12; Ap- pingedam—Muntendam 70; Hgz. Woltersum 40; FWGRC 72; HelpmanNoordster 42; Bato Zwartemeer 11. Overige wedstrijden: PJC-Kwiek 2—5; ScheemdaZuidbr. 2—5; door 'n overwinning op NBSC zijn de juniores A2 van Hoogezand kampioen in deze afdeling geworden. De uitslag 40 had veel hoger kun- nen zijn als bij de thuisclub, die de ge hele wedstrijd door sterker was, ook maar één schutter was geweest. Er werden vele aanvallen op het Wolter sum doel ondernomen maar de gemak- kelijkste kansen werden gemist. De Woltersum voorhoede wist slechts sporadisch tôt Vos' heiligdom door te dringen. Het eerste doelpunt kwam uit eén als voorzet bedoeld schot van Adams. De keeper liep uit, doch werd door G. Scholtens gehinderd. Hij miste de bal welke in het doel rolde (10). Nummer twee ontstond, toen linksach- ter Hamminga inplaats van bij een hoge voorzet de bal aan de- uitgelopen kee per te laten, deze kopte. De bal beland- de hierna bij H. de Boer, welke in 't vedat.en doel schoot. (20.) Na de rust was het vrijwel hetzelfde spel. De strijd werd het meest op de Woltersum helft gespeeld. Vôôr doel was men echter vaalc totaal de kluts kwijt en het duurde dan ook vrij lang, voordat Adams, nadat, bij een corner eerst enkele spelers hadden gemist, het derde doelpunt scoorde (30), bij een Volgende aanval, diereet hierop, gevolgd door nummer vier door dezelfde speler .(40). Hier bleef het bij. De cornerverhouding in deze wed strijd, Hoogezand 12, Woltersum 1. Uit een goedt voorzet van links scoort Huizenga even voor het einde het 7e doelpunt voor FVV. Handbal. le klas Dames: BatoBrunhilde 1-6; (Brunhilde kampioen); HCGHygiëh 05; LovaHS 52. Dames 2e kl. C: HCW SVH 2—0; DOSHS II 100; Gr. WitBato II 00; NoordbroekHCW 11. Heren 2e'kl. C: HCW—Gr. Wit 11—0 SGVBato 774 Inst. HommesHS 11—5. Heren 3e kl. C.: Inst. Hmmes II SVH II 9—2. Bij dames 2C drukte de a.s. kampi oen DOS door een 100 overwinning HS II wat vaster op de onderste plaats Door dé nederlaag van no. twee op de ranglijst, SVH, op HCW kan DOS het kampioenschap hier moeilijk meer ont- gaan In de tweede klasse C heren won Inst. Hommes haar laatste wedstrfld tegen H.S. met 115. Als SVH a.s. tegen Groen Wit wint zal hier een be~ slissingswedstrijd moeten worden ge speeld om 't kampioenschap. De stand is hier: Inst. Hommes 12 10 1 1 21 101-39 SVH 11 8 3 19 79-30 SINGELLOOP. De uitslagen van de Zaterdagmiddag te Hoogezand gehouden singelloop, uit- geschreven door de Gem. Comm. v. Lichamelijke Opv. luiden: Juniores (on. der 18 jaar) 1. J. Inderwisch, Gronin gen (Rapiditas); 2. R. W. v. Hoek, Gro ningen (KEV); 3. H. Holtman, Hooge zand (HS). Inderwisch deed over het parcours, dat ca. 2400 m. bedroeg 7 min. 8 4/5 sec. Ouderen (18 jr. en ouder): 1. G, J, Schreuder, Zuidbroek in 7 min. 5/10 sec.; 2. S. Rozema, Haren; 3. A. B. v. d. Jagt, Hoogezand (SES). In hèt padvinderslokaal vin het voorm. Hôtel Huizinga reikte ie heer Baas médaillés aan de prijswinraars uit De eerste-prijswinnaar van d; groep ouderen verwierf bovendien eei wissel- beker t w FVVGRC 7—2. GRC speelde met 2 invallers. Reeds in de eerste aanval, 3 min. na het, be gin geeft Doddema zijn club de leiding. FVV blijft in de aanval en uit 'n straf- sehop maakt Brugge er 20 van. Na de rust geeft GRC beter partij. Hoewel Huizinga, FVV's keeper, goed op dreef is, kan hij toch niet voorko- men, dat binnen 15 min. de stand ge- lijk ïs. Dan komt FW weer opzetten en Schnuck geeft de Foxholsters op nieuw de leiding. Even later maakt Doddema er 42 van, en weer even la ter 52. Brugge maakt de stand vei lig wanneer hij het 6e doelpunt scoort. Wiij hebben zo langzamerhad de er. varing gekrégen, dat datgene.wat door de Gem. Sportcomm. te Ioogezand wordt georganiseerd de moete waard is er h een te gaan. Zo zijn ok de de- monstratjes rythmische gmnastiek door dames en meisjes, welkeZaterdag- avond in het hôtel Faber weden gege. ven, een succès geworden. On deze de- monstraties te geven was „Electa" uit Groningen met drie groepen îaar Hoo gezand gekomen, en deze gnepen, die onder leiding stonden van mj. Schnei der, hebben uitstekend werk e zien ge- geven. Het werk van de piaiiste mej. Baalman, waarvoor een marderend woord op zijn plaats is, slootvolkomen bij de oefeningen aan. Na afloop prees de heer Bas van de Gem. Sportcomm, het werl van de leidster en wees op de vootreffelijke samenwerking tussen leidstei leden en pianiste. Hij sprak de hoop ut, dat, nu het goede voorbeeld in ythmisehe gymnastiek voor Hoogezand is gege. ven, hier ter plaatse ook navolging zal vinden. Spr. bood aan de dames Schneider en Baalman bloemen aan. De avond werd besloten met dansen bij muziek van het ensemble Novacek. J. Milius J. M. H. MiliusLieberom geven hiermede kennis van de geboorte van hun Zoon GERRIT-JAN, die bij het H. Doopsel de na men ontving GERARDUS JOHANNES. Hoogezand, 17 Mei 1946. Tijd. St. Jozef-st. Sappemeer. Met grote blijdschap geven wi) U kennis van de geboorte van onzen Zoon JOHANNES. J. Th. Rammelaar. RammelaarDontje Kolham, 19 Mei 1946, Knijpslaan E 386 A2. Maandag 27 Mei hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders Ploeger en T. PloegerUilling hun 30-jarige Echtvereniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Klein- kinderen. Hoogezand, Mei '46. Kalkwijk Oost 33. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje DANIëL. E. Knevelbaard A. Knevelbaard-Roelfsema Hoogezand, 20 Mei 1946. Zuiderstraat 61,. Woensdag 22 Mei hopen mijn Ouders Berend Wolthuis en Trientje Wolthuis—Kliphuis hun 20-jarige Echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun Zoon FREE, Sappemeer, Mei 46. Noordbroeksterstraat 58. in de Ned, Herv. Kerk te Hgz op Donderdag 23 Mei te 8 uur 's nam. Onderwerp: Het IJs breekt. Muzikale medem. van Mevr. Bakker-Overbeek (zang) en den heer H. jager, Orgel. Maandag 27 Mei a.s hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders E. Strijk en J. Strijk Wind hun 35-jarige Echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard .mogen blijven is de wens van hun dankb. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. W. Strijk J. StrijkDoornbusch Jantje en Roelie. L. Strijk H. StrijkElderman Jantje. Hoogezand, Mei '46. Meint Veningastraat a.b. Hoogezand, n.h. Gem.huis Tel. 401. Het aangewezen adres voor Drogisterij-artikelen, Parfumeriën, enz. Steeds grote voorraad losse en j verpakte Geneesmiddelen, Verbandstoffen, Chemicaliën, Verplegingsartikelen, enz. Zaterdag 25 Mei 1946 hopen onze lieve Ouders, Beh.- en Grootouders H. Meeken en Tj. Meeken—Bosma hunne 45 jarige Echtvereniging te herdenken Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen Sappemeer, Mei 46. Wilhelminastraat 1 Zondag 26 Mei hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootoudeis W. S. Molog en H, Molog Porringa hun 40-jarige Echtvereniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Kleinkin deren en Verloofde Zuidbroek, Mei '46. Oudelaan B 127. Zaterdag 25 Mei hopen mijn geliefde Ouders Daniel Hulsebos en Gesina Hulsebos-Schut hun 121 /2-jarige Echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen bli) ven is de wens van hun dank bare Zoon Oaniël. Sappemeer, Heerenstraat 62 Gel'genheid te feliciteren van 3 30 tôt 5 uur J. Leidekker en H Leidekker—Pots betuigen hiermede hun oprech- tan dank voor Uw belang- stelling bij hun 40-jarig huwelijk ondervonden Hoogezand, Mei 46. Kalkwijk-Oo3t 30. Heden overleed, zacht en kalm. onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Willempje Speelman geliefde Echtgenote van Jan Spieker, in de ouderd. van 81 jaar. Diep bedroefd geven wij hiervan kennis aan Familie Vrienden en Bekenden. Siddeburen, 19 Mei '46. Jan Spieker Jacob Spieker Noordbroek: E. v d. Veen B. v.d. Veen-Spieker en Kinderen. Op Dinsdag 28 Mei 1946 des avonds 7 uur, zal in het Hôtel BUINING te Zuidbroek ten verzoeke van de Erven van Mej. A. VANTURENte Zuidbroek, publiek worden verkocht met erf en tuin, staande» en gelegen aan de Kerkstraat te Zuidbroek B 79, sectie C, num mer 504, groot 3.63 aren. Aanvaarding 1 Aug. 1946, onder gestanddoening en genot van de lopende huur vanaf dien datum. Betaling 1 Augustus 1946. Betaling koopsom in vrij geld. R ZWIERS, Notaris, Zuidbroek Telefoon 52 Woensdag 7 uur en kwart na 9. Donderdag 7 uur en kwart na 9. Vanaf aanstaande Vrijdag, half 9 in het sensationeel en spannend verhaal Muntendam en Omstr. voor omgeving Kalkwijk, tegen vergoeding. Het Bestuur. In de komende weken voorradig- Aile dagen vers gesneden, Woudsend van 1816. Brand-, Bedrijf-, Inbraak-, Storm-, Glas- en W aterleidingschade. Tôt Agent voor Kropswolde en O. is aangesteld Woldweg 58, Kropswolde Toekomstplannen Prof. HAKANI, Hoogez. bepaalt 't karakter met toekomst, aspect, uit Uw schrift, ook van wie U een br. schrijft. Anal, f 2.50.| Brieven ev. met foto. I. Het bezoek van Churchill aan Nederland. (Vervolg). II. Voetbalwedstrijd Holland-België. ©dSB Denkt om de volgende Vergaderingen 20 Mei 1946 BAFLO Café Huizinga 22 Mei 1946 GRONINGEN ,,'t Huis de Beurs" 23 Mei 1946 WINSCHOTEN ..Oldambtster Herberg 27 Mei 1946 APPINGEDAM Café Robertus Aanvang van aile Vergaderingen des avonds om 7 uur Slochterstraat 57, Sappemeer Hoofdstraat 30, Hoogezand Voor moderne G RAFWERKEN is het adres H. Doddema. Kerkstraat, Hoogezand. H. Hoving, Verl. Hoofdstr. 57, Hgz. Verl, Hoofdstr. 57, Hoogez. het grootst gesorteerd in LIJKKISTEN met en zonder glas. Grafkelders en Grafmonumenten. Tel. 438. Enige kennisgeving. Ondertrouwd Jan Drenth en Mien Koster Huwelijksvoltrekking 22 Mei, 3.45 uur te Hoogezand. Hoogezand, Mei 1946. Noordbroek B81. Verl. Hoofdstraat 83, Hgz Toek. adres Noordbroek B 82. Receptie van 56 uur. ZONDAG 26 MEI, 8 uur presenteert Gezelschap HERMAN BOUBER voor de oorlog meer dan 1000 maal gespeelde TONEELSPEL: een zinnebeeldigspel in 3 bedrijven medewerkenden Emmy Arbous Herman Bouber Hans Tiemeyer Tonny Foletta Annie Langenaken Piet Urban en vele anderen. Regie: HERMAN BOUBER. Entrée f 2.25, f 2.en f 1. Voorverkoop vanaf HEDEN. Hoogezand Telefoon 86 ZATERDAG 25 MEI 's nam. half acht komt het met het successtuk „DE OLLE VRIJGEZEL" in drai bedriev'n en de klucht LAIFDESVERKLOARING METHINDERNISSEN Entrée voorverk. f 0.75 pl. bel. aan de Zaal f 1.' pl. bel BAL NA Zaterdag 25 en Zondag 26 Mei Eerste rang f 2.50, 2e rang f 2.3e rang f 1.50. Kinderen betalen in de Matinée half geld. op 24, 25 en 26 Mei bij CAFÉ WIARDI, Foxham. Vrij entrée. De nieuswste attracties: Motorsteilwand, Afrikatent, Kermis in miniatuur, Stoom- caroussel, Àutoscooter, Racebaan en nog 20 andere Aanvang der nieuwe cursussen voor Stationsweg 6 Tel. 431 Hoogezand Gevraagd een bekwame of halfwas en een flinke nette Jongen, die in 't vak wenst opgeleid te worden Aanbiedingen 's avonds na 6 uur. H. POT, Carrosseriefabriek, Sappemeer, Tel. 343 vraagt zo spoedig mogelijk Adres J. SMIT, Hoofd der School. hoogste loonklasse. Schoenenmagazijn Sappemeer. TE KOOP puike Noordeiing Ëetaardappe len. H. Olthof, Jagerswijk 4.5, Sappemeer. io H.L. puike Noordeiing Eet- aardappelen, bij G. Kamphuis, Kleinemeer Z.z. 1, een extra best Vaarskalf, zw. blaar, 5 dagen oud. Gçbr. Drent, Slochteren. een beste Lithauer, mak en ge willig in aile voork. werken. Th. v. d. Berg Zn., Jagers wijk, Sappom. prima afgehardt: Tabaksplanten versp. en in grondp,, bij H Kasemier, Zuiderstr. 197, Spm kl. Schuurtje, 2 m.1.50 m. m. hoog. G. Kliphuis, Luth. Kerkstr. 55, Sappem. een Zeilboot, compl. m, tuig. H. Kliphuis, Borgercomp.str. 54 Sappemeer, 1 cementen Regenbak, inhoud 4000 liter. N.V. Victoria Mij,. Sappemeer. prima Duitse zwarte Piano. Zuiderstr. 53, Sappemeer. een voororlogse Kinderwagen. Woldweg 197, Kropswolde. een prima Linnenkast m. kroon. B. N. Meskendorp, Spoordijk 22 Exrta zw. Biggen. E. de Boer, Nieuwelaan E 24.3a, Kolham Dressoir,Theekast, Nachtkastje, Trapnaaimachine, 2 Crapauds Fauteuils. Kerkstr. 12, Hgz verspeende Bloemkool-, Tabak- Perk- en Bordesplanten, bij J Miedema, Kalkwijk O 72. een ie kl, voor 't kaïven st Vaars. H. B. Veerkamp, Nw, Compagnie 1. een zw. 2e Kalfskoe, geeft zo kg. melk per dag. H. de Vries Kiel-Windeweer. partijtje Voer en Eetaardappels. Wed. Scholtens, Achterdiep Sappemeer. Gevraagd een bekwame GEVKAAGD Mevr. cîe Wiaî, Westersingel 12, Groningen, vraagt p. Juli a.s. een flink Dienstmeisje, v. d. en n„ goed kunnende wer ken en koken, kl. gez., goed ioon. Aanbiedingen persoonlijk. een bejaarde Huishoudster, H. G. Zwaneveld E 315, Kolham nette Huishoudster, bij heer alleen. D. de Ruiter, Sportter- reinstr. 19, Hoogez. Werkvrouw voor 2 morgens in de week en een Naaister 1 maal in de i+dagen. P. Feen- stra, Middenstr. 1, Sappemeer een Werkvrouw. Wiltjer, Sap pemeer O., Noorderstr, 161. Personeel voor het wieden van 1 H.A. voederbieten, kan ook worden aangenomen. J. Hoving, Woldweg 99, Kropswolde. RTJILEN. Wie wil ruiîen, 2 Buitenbanden 28 x 11/2, teg. iste legs kippen. G. F. Veen, Kolham E 359. z.g.a.n, kl. B.M. zeil met mast tegen z.g.a.n. Fiets op luchtb. Burg. v. Roijenstr. O 64, Hgz, 4 rijwieibinnenb. -28 x i'/j r.t. surrogaatbanden. Kl. Nîebotr- weg n, Foxhol. TE KOOP GEVRAAGD een mak en gewillig licht Paarcj, gesch. v. boerengehr. Aanb. m. zuinigste prijs en ouderd. ond, no. 42,9 bur. y; d. blad, Schaakstukken, d. T. J. Vrugt, Uiterburen A 72, Zuidbroek. Gevraagd voor direct een flinke aankomende VERLOREN donderbi. Rokje van Sluisweg tôt Burg. v. Roijenstr. T. t. bez. t. bel. bij Sluisweg n. VERMIST kl. bruin-wit Hondje, soort Spaniel, teef, luisterende n. d. □aam Sjonnie. T, t. bez. t. bel. Eendrachtsweg 2, Hoogezand. VERMIST Postduif, vale rood, band No. 367180 Holland 46. Tegen bel. terug te bez, bij L.^de Haan, Nieuweweg 16, Hoogezand. WEGGELOPEN een Jachthond, d. st. lange staart br.grijs gevlekt, teef, luisterende n. d. naam Sonja, halsband m. 2 gespen. ter. t, bez. teg. goede bel. bij J. A. de Boer, hom, Noordbroek. Stoots- DIVERSEN Gevraagd in Hoogezand, een Zit slaapkamer met pension, nette stand, per 1 Juni. Br. onder no. 430 bur. v. d, bladi I Directe indiensttreding gewenst. Persoonlijke aanmelding liefet 's avonds tussen en 20 uur, behalve Zaterdagavond. N.V. Verkeersmij. „ROLAND Autobusdienstonderneming, Hoofdweg D 51 K, Slochteren. Telefoon 60.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1946 | | pagina 2