DE VRIJE WOLDSTREEK ZATERDAG 5 MEI 1945 ALGEMEEN CHRISTELIJK WEEKBLAD VOOR DE GEMEENTE SLOCHTEREN Voortzetting van de „WEEK-OVERZICHTEN", verschenen in bezettingstijd Redactie- en administratie-adres Drukkerij J. Steenhuis - Schildwolde INTRODUCTIE L. S. Het is een zeer verheugend feit, dat thans reeds bij U kan worden geïntroduceerd het al gemeen Christelijk streekblad „DE VRIJE WOLDSTREEK" Dit blad is niet iets geheel nieuws. In principe bestond het reeds. Het is nl. de voortzetting van het in bezettingstijd illegaal verschijnende Weekoverzicht. Door onze medewerking aan het verschijnen van dit bulletin hebben we thans het recht ver kregen dit blad, zij het in ge wijzigde vorm en met gewij zigde strekking, te blijven uit geven. Dit is een zeer verblijdend feit. Immers aan een blad, als thans wordt aangeboden be stond reeds lang dringende behoefte. Het doel van dit blad is nl. te zijn een eigen blad voor de Woldstreek, omvattende al de dorpen van de Gemeente Sloch- teren en het wenst zich te plaat sen op positief christelijke grondslag. Alles wat in strijd is met deze doelstelling zult U in dit blad tevergeefs zoeken, noch in de nieuws-, noch in de adverten tiepagina's. Dit is dus de negatieve zijde van het blad. Allen, die dit als een gemis of tekort gevoelen moeten zich dus niet abonneren. Zij zouden toch teleurgesteld zich spoedig terugtrekken. Aan de andere zijde zal echter getracht worden, zoveel en zo nauwkeurig mogelijk alles op te nemen wat voor onze streek van belang is, te weten het voornaamste wereldnieuws, zo wel binnen- als buitenlands, dorpsberichten, kerk- en school- nieuws, korte verslagen van vergaderingen op allerlei ge bied, mededelingen betreffen de landbouw, veeteelt, industrie, enz. enz. Getracht zal worden voor elke rubriek deskundige mede werkers te verkrijgen uit eigen omgeving. Medewerking aan ons blad is verzocht aan verschillende vooraanstaande Hervormde en Gereformeerde personen uit onze omgeving, waarvan ver schillenden reeds hun mede werking toezegden. In het vol gend no. van dit blad hopen wij U een aantal medewerkers te noemen. Als redacteur hoopt voorlo pig op te treden de heer A. Beeftink te Schildwolde. De advertentie - kolommen staan open voor alle mogelijke berichten en advertenties op elk gebied, mits niet strijdig met de doelstelling van dit blad. Zo zal dit blad voor onze streek onmisbaar blijken en het bewijs leveren te voorzien in de dringende behoefte, welke er bestond aan een algemeen christelijk streekblad. Streekblad wil het zijn en blijven. Het heeft geenszins de pretentie andere bladen, die we niet gaarne willen missen, tegen te werken of in de wielen te rijden. Voorlopig zal het blad dan ook slechts één, zo nodig twee maal per week verschijnen. Laat dus niemand door de verschijning van dit blad zijn of haar abonnement opzeggen op het dagblad, dat zijn of haar politieke beginselen het best vertegenwoordigt. Dat zou in strijd zijn met het doel en de opzet van dit blad, dat slechts wenst te zijn een voor onze streek onmisbaar nieuws- en advertentieblad. Moge Gods zegen rusten op deze nieuwe begonnen arbeid en beware Hij degenen, die voor de inhoud van het blad verantwoordelijk zijn, ook maar iets toe te laten, dat in strijd zou zijn met Zijn heiligen wil. Moge het blad een goede ingang vinden, bij allen, die met de doelstelling kunnen in stemmen, en laat een ieder, die ons blad daadwerkelijk kan steunen hetzij door het leveren van bijdragen, hetzij door het plaatsen van advertenties, dit ook zeker doen, opdat het blad voor onze streek een groot succes mag worden. ENKELE MEDEDELINGEN De abonnementsprijs is be paald op 90 cent per kwartaal (bij vooruitbetaling te voldoen.) De prijs voor de advertenties is 9 cent per mM. Dit nummer wordt huis aan huis bezorgt. De bezorgers komen in de loop van de vol gende week U vragen zich te abonneren. Om de zaak te be spoedigen kan men het inschrij vingsformulier (4epag.) invullen en gereed leggen. Op de 4e pagina staan tevens enkele adressen vermeld waar men advertenties op kan geven voor dit blad. Deze moeten uiterlijk Donderdagsavonds 6 uur in ons bezit zijn en worden voorlopig naar behoefte op genomen. Om technische redenen en papierschaarste is het formaat klein gehouden, doch zal zodra dit mogelijk is worden uitge breid. Verdere mededelingen zul len indien nodig in het volgend nummer worden gepubliceerd. De uitgever.

De vrije Woldstreek, Schildwolde nl | 1945 | | pagina 1