Dringende waarschuwing De inwoners van de gemeen te Slochteren worden ernstig gewaarschuwd om alle goede ren van de v.m. Duitsche weer macht of landverraders afkom stig, die zij ter hunner beschik king hebben, onverwijld aan te geven en in te leveren. Palen en prikkeldraad van de O.T. moeten eveneens worden aangegeven. Deze aanmelding is Dinsdag 8 Mei om 12 uur gesloten, Daarna zullen de niet aanmelders wegens diefstal worden vervolgd. Deze aanmeldingsplicht geldt ook voor leden van de N.B.S. wat betreft rijwielen en klee- dingstukken. Rijwielen moeten worden aan gegeven bij de Groepccomdt. der verschillende plaatsen en kleedingstukken worden inge leverd bij de onmiddellijke Commandanten. De pl. Comdt. der B.S. in de gem. Slochteren. Oproeping Op Maandag 7 Mei 1945 worden vrijwilligers opgeroe pen bij de B.S. in de gemeente Slochteren. Genoemde vrijwil ligers verbinden zich voor on bepaalde tijd bij de N.B.S. en kunnen t.z.t. overgaan naar het te vormen Nederlanascheleger. Ook de menschen die mo menteel in dienst zijn bij de N.B.S. moeten zich opnieuw melden. Over het al of niet aannemen van het personeel wat zich meldt, beslist een commissie. Salaris volgens rijks regeling. Aanmelding op de Marech. kazerne te Slochteren van 9 12 en van 24 uur. Voor hen die zich Maandag 7 Mei niet kunnen melden be staat gelegenheid zich Dinsdag 8 Mei a.s, van 912 alsnog te melden. De pl. Comdt. der B.S. in de gem. Slochteren. GEVONDEN: te Slochteren een taschje; te Schild- wolde een bankbiljet; in het ge meentehuis te Slochteren een sleutel Inlichtingen te bekomen ter ge meentesecretarie te Slochteren. S P E R T IJ D Het Militair Gezag maakt be kend, dat de „Avondklok" als volgt is geregeld: 1 t.e.m 15 Mei van 22.156.30 u. 16 t.e.m. 31 Mei van 22.456.00 u. 1 t.e.m. 15 Juni van 23.00—5.45 u. 16 t.e.m. 30 juni van 23.155.15 u. De Pl. Commandant B.S. Slochteren. Predikbeurten. Zondag 6 Mei, Donderd. 10 Mei HERV. KERK Harkstede, 10 uur Ds. J. Gras D. 10 uur Ds. J. Gras Kolham, 10 uur Ds. Schoenmaker D. 10 uur Ds. Schoenmaker Schaaphok, 10 u. dhr. Blauwiekei D. 10 u. dezelfde Froombosch, 6.30 u. dhr. Blauwiekel Slochteren, 10 u. ds. de Lieve D. 10 u. dezelfde Schildwolde, 10 uur Ds. Zuiderduyn D. 10 uur Ds. Zuiderduyn Helium, 10 uur Ds. Politiek D. 10 uur Ds. Politiek Siddeburen, 9.30 uur Ds. de Vries D. 9.30 uur Ds. de Vries GEREF. KERK (Syn). Harkstede, 10 en 3 uur leesdienst D. 10 uur Schildwolde, 10 en 3 u dienst D. 10 u. dienst Siddeburen, 9.30 en 2 30 Ds. J. Los 11 uur Divisie Service Rev. Roland D. 9.30 Ds. Los (Alle diensten in Rehoböth). GEREF. KERK (Vrijgem). Harkstede,9.30 en 2.3o Ds. d. Ouden D. 9.30 uur Ds. den Ouden Schildwolde, 9.30 en 2.30 uur Ds. v. Dijk. D. 9.30 uur Ds. v. Dijk D. beteèkent Donderdag 10 Mei Burgerlijken Stand Geboren Jan Berend, z.v. R. Speek en A. Nieuwold, Slochteren. Willy, z.v. A. M. H. Dingen, Deventer (geb. te Slochteren). Arent, z.v. J. Menzinga en D. Steenhuis, Kolham. Geert Berend, z.v. P. Blaauw en G. Viel, Siddeburen. Hendrik, z.v. J. Oldenburger en H. Bos, Kolham Reint Geert, z.v. R. A. van Dijken en A. Bos, Slochteren. Lammert Ja kob, z v Kuipers en W. R. Vos, Harkstede. Gerhardus Hendrik, z v G. H. M v. d. Vegt en H. P. Hof man, Enschede (geb. te Overschild) Ondertrouwd A. Kuil, 35 j. Over schild en E. G. van der Vegt, 30 j„ Siddeburen. Getrouwd W. P. T. Westerkamp 20 j., en J. Pelgrim, 22 j., beiden van Slochteren. Overledenen: Joh. Laninga, 82 j., wedn. van J. Kraaijema, Schildw. Nederland Vrij Heden juist voor het verschijnen van ons blad, bereikte ons de zeer verheugende tijding, dat alle Duit se strijdkrachten, ter zee, te land en in de lucht, in NEDERLAND, Denemaiken, Noord-West-Duitsch- land (met inbegrip van Helgoland en de Waddeneilanden) zich ON VOORWAARDELIJK HEBBEN OVERGEGEVEN aan Veldmaar schalk Generaal Montgomery. Om 8 uur hedenmorgen werden de wapens neergelegd. Geschaard om net radiotoestel hebben we met tranen van ontroe ring in de ogen deze ontroerende mededeling aangehoord. ONTROERING diepe ont roering, dat is het wat zich meester maakt van allen die ons Vaderland en Vorstenhuis zo innig liefhebben. Neen, er is geen plaats voor uit bundige luidruchtige vreugde, daar voor zijn te diepe wonden geslagen en te bittere tranen geschreid en nog ondervindt een groot ge deelte van ons volk de vreselijke gevolgen van een moedwillige uit hongering Neen, in diepe ontroering willen we thans nederknielen en onzen Hemelschen Vader ootmoedig dan ken dat Hij Zijn Goddelijk „tot hiertoe en niet verder" gesproken heeft en de ontelbare gebeden, die tot Hem werden opgezonden, thans genadig heeft verhoord. Laat dan deze blijde dagen één mogen zijn van dankbaarheid. Dankbaarheid voor alles, wat onze dappere bondgenoten deden voor ons dierbaar Vaderland. Doch in 't bizonder een dankdag gewijd aan Hem, die in Zijn grote genade, al deze weldaden schonk. Gedankt moet zijn de Heer, De God, die eeuwig leeft. Dat Hij, te Zijner eer, Deez' overwinning geeft. Wat wonder heeft de kracht Des Heeren al gewracht! O, HeerI o Heer! o Heer! Hoe groot is Uwe macht 1 K. Oosting, 77 j., ongeh., Helium. J. van der Molen, 83 j.. wedn. van F. Maat, Overschild, (overl. te Ten Boer). M. F. Vinkestijn, 9 j., wo nende te 's-Gravenhage (overl. te Schildwolde. A. Korringa, 88 j., wed. van A. Sikkema, Slochteren. ADVERTENTIES worden aan genomen door P. Dijkman G 214a, Harkstede voor de dorpen Harkstede en Scharmer. Te Kolham door J. Lambeek E 497

De vrije Woldstreek, Schildwolde nl | 1945 | | pagina 3