dag dit niet beter kunnen wenschen. De muziekvereen. „de Woudklank" werd door spreker in het bijzonder hartelijk dank betuigd voor de volle en uitermate inspannende medewerking. In de Geref. Kerk te Schildwolde is een zeer geslaagde bijeenkomst gehou den. Na het zingen van het Danklied opende Ds. van Dijk met het lezen van Psalm 124 en gebed, waarna hij een kort openingswoord sprak. Onder luid. applaus kwam Ds. van der Stoel de kerk binnen, jujst gearriveerd uit Holland, waarheen hij voor eenige maanden had moeten vluchten. De heer H. G. Kleefsman hield een feestrede, waarin hij de gebeurtenissen tijdens de bezetting in het kort naging. Hoe de vijand langzaam maar zeker alle Christelijke actie den kop ging indrukken. Spr. bracht hulde.aan het onderwijzend personeel dat aan alle pressie het hoofd heeft geboden verder aan de landbou wers, de p o 1 i t i e, de artsen, enz. enz. Spr. noemde zijn rede een „surrogaat feestrede" Dat de aanwezigen daar heel anders oyer dachten bewees wel het applaus dat de rede vele malen onderbrak. Een radio-installatie was aanwezig van de heer P. A. Veldman, zoodot Radio-Oranje kon worden beluisterd, die ons te hooren gaf de toedracht van de onderteekening van het capitulatie de creet van Duitschland in 6 punten ver deeld. De eerste opnamen van de vreugde (Vervolg in het 2e blad) Op Vrijdag 20 April is in den strijd tegen het fascisme gevallen, onzen lieven Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom Willem Balkema in den ouderdom van bijna 21 jaar. Hij viel voor Vrijheid, Waarheid en Recht. Siddeburen, Mei 1945. G. Hazenhoek J. Hazenhoek-Balkema en kinderen Tevens onzen hartelijken dank aan allen voor de vele blijken van belangstelling aan de gevallene bewezen. In het bijzonder aan het corps Ma rechaussee en de manschap pen van de N.B.S. Den 20 April overleed door een noodlottig ongeval, onze lieve Kleinzoon en Broer Willem Balkema in den ouderdom van bijna 21 jaar. Zwaar valt ons dit verlies. Siddeburen, Mei 1945 Wed. S. Balkema-Hazelhof T. Dolfing-Koop R. Dolfing Meedhuizen I. H. Schiphuis- 0. Schiphuis Koop Op 20 April werd door een noodlottig ongeval van ons weggerukt, onze lieve pleeg zoon, Broeder en Oom Jan Oostindiër in de bloeiende leeftijd van bijna 21 jaar. Siddeburen, Mei 1945. Uit aller naam Fam, Bos Door een zeer noodlottig ongeval nam de Heere tot Zich onze zoofe. innig geliefde en zorgzame Man en Vader den Heer Abel Jurjen Zomerman, in den ouderdom van ruim 45 jaar, geliefde Echtgenoot van Johanna Akkerman., Diep bedroefd geven wij hiervan kennis. Siddeburen, 17 April 1945. J. Zomerman-Akkerman Frouwke, Kasper De begrafenis heeft 25 April plaats gehad. Plotseling werd door een noodlottig ongeval uit ons midden weggenomen Jan Oostindiër We hebben in hem verloren een voorbeeldig lid om zijn trouw en toewijding. De Ned. Herv. Jong. Ver. „Immanuel". Siddeburen, 20 April 1945. Eenigste kennisgeving Met droefheid geven wip kennis dat nog zeer onver wachts is overleden, onze lieve Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader de heer K. Lintjer in den ouderdom van bijna 73 jaar. Sedert 3 Juni 1931 wedn. van Jantje Perdok. Schildmeer, 6 Mei 1945. Zijn diepbedroefde kigderen, behuwd- klein en achter kleinkind. De begrafenis heeft plaats gehad Vrijdag 11 Mei. Tevens dank aan allen die belang stelden tijdens de ziekte en bij het overlijden. In het bijzonder aan Dr. R. Jensema voor zijn goede behandeling Op 26 Maart overleed plot seling teZuidbioek, door een zeer noodlottig ongeval onze. lieve Zuster, Behuwdzuster en Tante Geertruida Knapper in den ouderdom van 44 jaar, echtgenoote van E. Knapper. Fam. KNAPPER. Geheel onverwachts werd van ons weggerukt onze zoo innig geliefde Schoonzoon Zwager en Oom Abel Jurjen Zomerman in den ouderdom van ruim 45 jaar. Zwaar valt ons dit verlies, doch wij wensen te berusten in Hem, wiens doel enkel wijsheid eti liefde is. Siddebnren, 17 April,'45. Uit aller 'naam Fam. K. Akkerman. Heden overleed door een noodlottig ongeval, onze zoo innig geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom Abel Jurjen Zomerman in den ouderdom van ruim 45 jaar. Siddeburen. 17 April 1945. Uit aller naam Fam. T. Zomerman Verloofd GEESSIEN PUISTER en M. K. BOUWMAN Siddeburen A 489a Meedhuizen C 215 21 Mei 1945 Zondag 13 Mei a.s. hopen D.V, onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders Willem Nanno v.d. Helm en Anje Emmelkamp hun 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Receptie Maandag 14 Mei van 2 tot 3 uur. Siddeburen A 505, Mei '45 Hunne dankbare kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen en Verloofde. ONDERGETEEKENDE maakt hiermede bekend, dat zijn zaak weer is HEROPEND en op de oude voet wordt voortgezet. Beleefd aanbevelend, G. HUBERTS Rund- en Varkensslagerij Oudeweg, Siddeburen Geref. School Schildwolde Aanvang der lessen op Maandag 14 Mei a.s., achter de Geref. Kerk en in zaal Kampen. Klas 1, 4. 7 en 8 worden verwacht Maandagmorgen om 9 uur. Klas 2, 3, 5 en 6 Dinsdagmorgen om 9 uur. Het Hoofd der School. Gevonden Een gouden ring. T.g.k..t.t. W. KEIZER, Damsterweg A $13, Siddeburen. Te koop aangeboden: Prima verspeende Tabaks planten, Burley. K. B. van der HELM, kweekenj^ Schildw. N.A.K. Voran Pootaardappe- len, kl. A.B. in diverse maten ook in kiembakjes, bij P. MEIJER Lzn.,_^ Siddeburen Voor kalven staande Vaars, ook wel in ruil tegen een guste of herfstkaivende. N.o.Z. J. FOLKERSMA, Siddeburen Gevraagd v. direct een dagmeisje door Mevr. LOS, Siddeburen voor direct een flink dienst meisje voor dag- of dag en nacht. P. MEIJER Lzn.. Siddeburen Voor direct fl. Arbeider. W. HOUTMAN, Siddebnren een slagersleerling of.gev. J. HEIJS, slager, Schildwolde Net dienstmeisje, niet bene den 20 jaar, voor dag of voor dag en nacht. Verdere hulp aanwezig. F. HOORNTJE, Molenaar Schildwolde. voor direct net dienstmeisje. H. L. KUIPER, Siddeburen een net dienstmeisje. J. HEIJS, slagfer, Schildwolde een net dienstmeisje, G. G. voor dag ..of dag en nacht, boven 20 j. K. CLEVERINGA Levensmidd., Siddeburen Ruilen paar n. 1. H. schoenen, m 43 of paar z.g.a.n. slagersschor ten en jassen tegen kinder wagen. Tj. ARBEIDER, A 300 Molenhorn, Siddeburen Jongensschoenen, nieuw, m. 31 voor 32. H. jongenssch. m. 30 v. 32. P. PAAP, Harkstede Verloren Een zwarte leeren tasch, inh. 2 flesschen en een portemon- naie. JACOB S1JTSEMA, Oudeweg, Siddeburen.'

De vrije Woldstreek, Schildwolde nl | 1945 | | pagina 6