DE ZAAK WORDT OP™ ZELFDEN VOET VOORTGEZET w. smit. 3» Bescherming tegen griep De Vrijz. Democraten en het Kabinet. HAUPTMANN'S BEROEP VERWORPEN ADVERTENTIEN AANSLAG OP OPPERRABBIJN VAN BOEKAREST. Hotel,, DE GROOTE MOBILISATIEYERGAD3RING VAN DE S.D.A.P. EN H.S.B.B. TE HOOGEZAND SAPPEMEER IN 'T HOTEL FABER. Deze bijeenkomst was door een talrijk publiek bezocht. Te ruim 8 uur werd de bij eenkomst geopend door den heer G. Mid del, die wees op het vele dat de S.D.A.P. reeds voor de arbeidersklasse had gedaan. Tengevolge van een economische crisis hebben de kopstukken van de partij een „Plan van den Arbeid" in elkaar gezet, dat door voor- en tegenstanders werd erkend als een knap stuk werk. De heer C. J. van Lienden te Eindhoven zou dit plan nader uiteenzetten. Vooraf werden door de Arbei- dsrszangvereen. ,,De Volksstem" onder lei ding van den heer Van Borssum Waalkes, van Groningen, op verdienstelijke wijze een paar zangnummers ten beste gegeven. Hierna was het woord aan den heer van Lienden, die tot onderwerp had gekozen: ,Wat is het Plan" en actie voor het „Plan van de Arbeid." Allereerst wees spr. er op, dat ook in 1935 de werkloosheid was toegenomen. De steeds durende crisis noodzaakt de overheid maat regelen van bijzonderen aard te nemen. Wij leven in een waanzinnige wereld. Het wan trouwen tusschen de groote mogendheden neemt steeds meer en meer toe. De waan zin van 1914—1918 is niet voldoende geweest om aan de verspilling een einde te maken. Men meent, dat de crisis zich moest uitzie ken. De liberalen willen aanpassen en vra gen loonsverlaging om tot normale toe standen terug te kunnen keeren. De Re geering is niet in haar pogingen geslaagd om naast de lagere lo'onen, ook lagere le vensonderhoud te verkrijgen. De S.D.A.P. heeft niet alleen geprotesteerd tegen verla ging der loonen, maar ook pogingen in 't jverk gesteld aanpassing te voorkomen. De Maatregelen van de Regeering waren tegen strijdig, doch vaak werd zij gedwongen door oorzaken van buiten. Wijst in dit verband op de textielbedrijven etc. De koopkracht van het volk is sterk aan getast. Het wantrouwen, dat wij er nog niet zijn, houdt elke verbetering tegen. De koop kracht is vermoord. Uitvoerig bespreekt spr. hierna de wafel achtige maatregelen van de Regeering om de daaruit voortvloeiende werkloosheid te bestrijden. Het gaat om de vraag of deze Regeering voort zal moeten gaan of dat an dere mannen verbetering zullen trachten te brengen. De Moderne Arbeidersbeweging meende, dat er een andere weg gevolgd moest worden om uit de crisis te geraken. Het Congres 1934 sprak zich uit voor een commissie om daartoe een plan te ontwer pen. 't geen in 1935 is gereed gekomen. De werkloosheid moet verminderen, de koopkracht moet worden versterkt en het vertrouwen in betere toekomst gewekt. De groote plannen zijn voorbereid en beoor deeld, doch het wachten is op het geld. Er is 600.000.000 gulden voor noodig. 70.000 arbei ders zullen werk vinden en de betere koop kracht, zal 50.000 anderen helpen. In het ge heel zal het Plan pl.m. 200.000 menschen steunen. Het te werk stellen van duizenden en duizenden zal nieuw vertrouwen wekken. In vergelijking met 1929 is in 1934 85.000.000 gulden minder aanbesteed. Uitvoering van werken is in dezen tijd voordeelig. De leuze van Minister Colijn om kapitaal te vormen, maakt de zaak thans moeilijk. De op het Plan staande werken zullen niet in werk verschaffing worden uitgevoerd. Hoe komt men aan geld. Noodig Is dat er een Regeering komt, die het geloof en de wetenschap heeft, dat de plannen moge lijkheid hebben. De lasten der uitvoering zal over 40 jaren worden verdeeld en wel 30.000.000 per jaar aan rente en aflossing. De vermeerdering van de criminaliteit kost sommen gelds. Er zijn meerdere voor beelden van de offervaardigheid van de Ne derlanders. Bij de tegenwoordige bestrijding der crisis zal steeds meer schuld gemaakt worden. Het „Plan" beoogt ook verlaging van de vaste lasten, om de koopkracht te verster ken. Lagere huren; verlaging der hypo theekrente. Een besparing van 100.000.000 per jaar. Het telkenjare terugkomend overschot der bevolking kan nergens meer heen. Er zal meer industrialisatie moeten komen. Er zijn in ons land vele mogelijkheden er moeten behoorlijke ruilmogelijkheden geschapen worden met andere landen. Ordening moet er komen in de diverse bedrijfstakken. Geleidelijke mechanisatie van bedrijven ls noodig. Het plan van den arbeid moet het geestelijk goed worden van iedereen en geen studeerkamerstuk. Het plan moet niet meer tegengehouden kunnen worden. Hiervoor zal gestreden moeten worden en daartoe wekte spr. krachtig Applaus. Hierna d de overdracht plaats van een drietal vlaggen aan de diverse arbeidersor ganisaties onder wier symbool de strijd voor het „Plan" in Hoogezand—Sappemeer zal worden opgenomen. „De Volksstem" zong hierna nog een drie tal liederen. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd geen gebruik gemaakt, waarna de heer Middel de bijeenkomst sloot, dank bren gende aan den heer van Lienden voor zijne mooie uiteenzetting. A. WERKLOOZEN SAPPEMEER— HOOGEZAND 6—5. Vrijdagmiddag J.l. had er op het sport terrein achter de gasfabriek te Sappemeer een treffen plaats tusschen de werkloozen van Hoogezand en Sappemeer welke wed strijd werd gewonnen door Sappemeer met 6—5. Er werd fel om de eer gestreden wat wel blijkt uit het aantal punten. Sappemeer had eerst de wind mee en wist zoodoende geleidelijk het Hoogezand- doel te doorboren. Na de rust was het Hoo gezand die het meest in den aanval was en doelpunten bleven dan ook niet uit. Doch ondanks dit heeft de Sappemeer-doelman bergen werk verzet op schitterende wijze. De wedstrijd had zoo nu en dan een forsch karakter doch scheidsrecher te Velde die zeer goed leidde, wist de teugels tot het ein de toe strak te houden. Het voor deze wed strijd talrijke publiek heeft dan ook naar waarde genoten, en kan Sappemeer met voldoening op dezen wedstrijd terug zien. SAPPEMEER. Zaterdagavond gaf het Ned. Herv. Gemengd Zangkoor zijn 9e jaarlijksche uitvoering in de groote zaal van het Hotel Struvé. De voorzitter, de heer Bruinvoort opende de bijeenkomst en drukte er zijn spijt over uit, dat de belang stelling niet grooter was. Hij wenschte de aanwezigen een genotvolle avond. Onder leiding van den heer E. E. v. d. Glas te Veendam zong het koor achtereenvol gens een 13tal liederen, die zeer verdienste lijk werden ten gehoore gebracht. Uit alles bleek, dat er onder de bekwame leiding met lust en ijver was gestudeerd. Elk num mer werd met een warm applaus beloond. Bij monde van den heer Bruinvoort werd den directeur namens het zangkoor harte lijk dank gebracht voor zijne uitstekende leiding. Hij sprak de hoop uit, dat het koor nog lange jaren onder zijne leiding nog verder mocht groeien en bloeien. Als bliik van waardeering werd den heer v. d. Glas een prachtige mand met fruit 3,Ein§|6bodGn. Na de pauze werd door leden van het koor opgevoerd ,,'n Aortje noar 't Voartje", too- neelspul in 3 bedrieven deur J. A. Wolf. Het stuk werd op uitstekende wijze voor het voetlicht gebracht en oogstte een daverend succes. Bij de dansmuziek van den heer Pieters- ma bleef men vervolgens nog langen tijd gezellig biieen. Koor en leider kunnen met voldoening op dezen avond terug zien. GEMENGD NIEUWS. keelontsteking en verkoudheden Onderwijskwestie brengt samenwerking in gevaar. Het hoofdbestuur van den Vrijzlnnlg- Democratischen Bond heeft in zijn op 4 Januari j.l. gehouden vergadering de voor die partij door het uitstel der concentratie mt v,Qt hijirnnHor nnrtprwlis nnstane situatie besproken. Bij de beraadslagingen bleek, dat er algemeen ernstige teleurstelling be stond over het feit, dat, na de door de openbare school gebrachte offers, de „rech terzijde" in de Kamer de door de Regeering voorgestelde billijke oplossing heeft afge wezen. Algemeen bleek men van mes- ning, dat het voor voortzetting der samenwerking onontbeerlijk moet worden geacht, dat zéér spoedig, in elk geval binnen enkele maanden, deze kwestie tot een oplossing wordt gebracht, welke het rechtsgevoel van de voorstanders van de open bare school bevredigt. De secretaris van den Bond. Mr. L. G. van Dam, wijdt in „De Vrijzinnig-Democraat" een korte beschouwing over die bespreking. Hij schrijft o.m.: „Men weet dus nu, dat in onze partij de algemeene opinie is, dat met de al of r.'.et- bevredigende oplossing van deze kwestie binnen enkele maanden de voortzetting der samenwerking met onze partij staat of valt." De redacteur van „De Vrij zinning-Demo craat", Mr. A. M. Joekes, leider der V. D. Kamerfractie, teekent bij die beschouwing, ter vermijding van misverstand, aan, dat volgens het kort verslag van de hoofdbe stuursvergadering het hoofdbestuur geen besluit heeft genomen omtrent de „voortzetting der samenwerking", indien over enkele maanden onverhoopt nog geen oplossing zou zijn gevonden in zake de hangende onderwij s-kwestie. De leden van het hoofdbestuur hebben, aldus Mr. Joe kes, uit den aard der zaak slechts hun mee ning daaromtrent uitgesproken. Het nemen van een beslissing ter zake ligt, voor zoover het de samenwerking in het kabinet betreft in handen van de twee vrijz.-democratische ministers onder hun verantwoordelijkheid tegenover de partij. B£ sjpotheker» en drogisten GEVAL VAN GASVERSTIKKING. Een 63-jarig man om het leven gekomen. In een uit vier personen bestaand gezin te Gouda heeft zich Zaterdagavond een geval van gasvergiftiging voorgedaan, dat aan een 63-jarigen man het leven heeft ge kost. Op den hoek van de Lethmaetstraat en Prinses Julianastraat is een melkhandel gevestigd van het bejaarde echtpaar Vreeswijk, waarbij een doehter inwoont met haar zesjarig dochtertje. Om kwart over acht gingen de beide vrouwen de stad in voor het doen van in- koopen en de man en het meisje bleven in het huis. In den loop van den avond is door verzakking van de straat de van de hoofd buis komende gasleiding onder den vloer in de keuken even vóór den meter afgebro ken, waardoor het gas met volle kracht uit het ontstane lek stroomde. De oude man lag bij terugkomst voorover op den grond. Het meisje lag in de slaap kamer, welke zich, gescheiden door een gang, tegenover de keuken bevindt. De beide slachtoffers werden uit het huls gedragen en bij buren ondergebracht. Le den van de E.H.B.O. begonnen terstond met het toepassen van de kunstmatige ademha ling. Bij het kindje had men daarmee vrij spoedig resultaat. Het was er goed aan toe, en voor ernstige gevolgen behoefde niet te worden gevreesd. Het gelukte echter niet bij den man de levensgeesten weer op te wekken. NAAR EEN DRENKELING GEZOCHT. De vorige week is te Amsterdam in den Amstel bij het spelen op een schuit een jongen te water geraakt en verdronken. De politie heeft herhaaldelijk gedregd om het lijk van den verdronken knaap te vinden. Alle moeite is echter vergeefsch^ geweest. Nu is door de familie de hulp ingeroepen van een telepaath. Deze is aan het werk geweest met medewerking van de politie. De telepaath had daarvoor plaats genomen met een familielid in een gehuurd overzet veer en de schipper daarvan roeide in de richting, die de telepaath aangaf. Deze laat ste had in een hand een koperen voorwerp, waaraan een draad. Aan het andere einde van de ndraad was een stuk lood bevestigd, dat hij telkens op den bodem van den Am- stel liet zakken. In de andere hand had hij een schoen van den verdronken jongen. Wanneer nu de draad in aanraking kwam of dichtbij het stoffelijk overschot zou ko men, zou de telepaath, volgens zijn ver klaringen, dat moeten voelen, althans eenige aanwijzing krijgen. Omstreeks elf uur Zaterdagmorgen is met het zoeken be gonnen. Na verloop van eenigen tijd be weerde de man eenig contact te hebben. De politie heeft toen vanaf de politieboot onder leiding van den inspecteur J. F. de Groot de aangewezen plaats en den naas ten omtrek daarvan met den dreg afge zocht. De moeite is echter vergeefsch ge weest. Het lijk van den knaap werd niet gevonden. Reeds eerder had de politie op dezelfde plaats gedregd, ook toen zonder succes. De pogingen werden daarna door den telepaath nog verder voortgezet tot Zondag middag omstreeks half twee. Toen verklaar de hij, dat hij zijn pogingen opgaf. Het lijk van den jongen is niet terecht. VROUW VERMOORD TE ROTTER DAM. Dader aan beide polsen gewond. Omstreeks twaalf uur is Zaterdag bij een twist in een particuliere woning aan den Schiedamschen dijk te Rotterdam een 36- jarige vrouw van een werklooze doodge stoken. Terwijl de man naar het stem pellokaal was, ontving de vrouw bezoek van een man, met wien zij sedert eenigen tijd samenleefde. De twee hebben toen een woordenwis seling gekregen, naar de buren ver klaarden. Deze is zoo hoog opge- loopen, dat de man een mes trok, en de vrouw een diepe snede in den hals toebracht, waarbij blijkbaar een slagader werd getroffen. De man heeft zich daarbij, of misschien daarna, zelf aan beide polsen ge- *77<ycv±. Belden zijn per G.G.D. naar het zieken huis aan den Coolsingel gebracht. De vrouw is na eenige minuten overleden. Omtrent de motieven van deze daad is nog niets bekend, de dader kon nog niet gehoord worden. V A ONZE MINISTERS IN POLEN. Een reeks ontvangsten in Warschau. Reuter meldt uit Warschau, dat de Ne- derlandsche ministers Gelissen en Deckers Zaterdagochtend de Poolsche ministeries van financiën, landbouw en handel hebben bezocht. De Poolsche minister van handel Gerecki heeft zijn Nederlandsehe collega's aan het noenmaal ontvangen. In den namiddag bezochten de gasten de stad, en te vijf uur heeft de minister van buitenlandsche zaken, de heer Beek hen ontvangen. Vervolgens woonden onze mi nisters een receptie bij te hunnen eere ge geven door de gezamenlijke voorzitters van de Kamers van Koophandel en landbouw organisaties in het land. 's Avonds bood de Nederlandsehe gezant, de heer Carsten, een maaltijd aan. In den laten avond vertrokken de hee- ren Deckers en Gelissen in gezelschap van den Poolschen onder-minister Dolezal, naar Krakau. WEER EEN DOODELIJK ONGELUK TE OVERSCHIE. Een 48-jarige landbouwer achter eenvolgens door twee auto's aange reden. Zaterdagavond half zeven is op den rijks weg bij den Hofweg te Overschie een ern stig ongeluk geschied, waarbij de 48-jarige landbouwer J. P. v. d. Helm is gedood. V. d. H„ die aan den Delftweg woont, wilde met zijn rijwiel en een zak mais den rijksweg oversteken en bemerkte niet, dat de auto H 40938, bestuurder de 25-jarige W. H„ uit den Haag, met groote snelheid naderde. Eerst op het laatste oogenblik zag de be stuurder den man met het rijwiel; hij trachtte nog den berm op te rijden, doch kon een aanrijding niet voorkomen. V. d. H. werd op den weg gesmakt. De schok was zoo groot, dat de voorruit van de auto aan splinters vloog. Toen de heer H. uit zijn wagen sprong om den man te helpen, zat deze versuft op den rijksweg, juist op dat oogenblik passeerde van den Haag de auto H. 73268, be stuurd door den heer J. S. v. d. G., wonende in den Haag, die v. d. B. dermate aanreed, dat de hersenkas geheel verbrijzeld werd. De dood trad onmiddellijk in. Het lijk is naar de openbare begraaf plaats vervoerd. De beide auto's zijn voor nader onderzoek door de politie in beslag genomen. V. d. H. had juist Vrijdag zijn 48sten verjaardag gevierd. geweld de straat te ontruimen. De menigte werd verspreid met behulp van bereden agenten en motorrijders. Hierbij werd me nige rake klap met gummistok en wapen stok uitgedeeld. Ook Zaterdagavond was het in de Kal- verstraat voor den winkel zeer rumoerig en moest de politie af en toe optreden. OPENING VAN EEN N. S. SIGARENWINKEL. B.. Met het Wilhelmus en een kloppartij. De opening van een N.S.B.-sigarenwinkel in de Kalverstraat bij den Dam heeft Za terdagmiddag aanleiding gegeven tot nogal wat tumult. Er werd voor en in de buurt van het huis gecolporteerd en gedebatteerd. Een paar honderd nat. socialisten zongen 't Wilhelmus, toen de drie-kleur en de N.S.B.- vlag aan den gevel werden geheschen. De politie zag zich ten slotte genoodzaakt met NEDERL. AMBULANCE DRUK AAN HET OVERLADEN. Van vrachtauto's op muilezels. Naar uit Addis Abeba wordt gemeld, heeft de overlading van alle bezittingen der Nederlandsehe ambulance in Abessynie van vrachtauto's op een groote karavaan van muilezels, hetgeen in verband met den onverwachten regenval noodzakelijk is ge worden, het personeel der ambulance, zoo als de leider, Dr. Winckel, het uitdrukte „den druksten tijd van zijn leven bezorgd Het eerste gedeelte van de Nederlandsehe ambulance zal Dinsdag, morgen, met 150 muilezels vertrekken en de rest zal Don derdag de reis aanvaarden. Het moderne Italiaansche ziekenhuis, waarin de ambulance voorloopig is gehuis vest, zag er uit als een pakhuis, toen de United Press-correspondent den leider der expeditie, Dr. Winckel, om een onderhoud verzocht. Wij zullen onze expeditie, zoo verklaarde deze, in drie gedeelten splitsen, zoodat wij een grooter werkterrein kunnen bestrijken. Wij vertrouwen, dat onze groote erva ring en uitstekende uitrusting ons in staat zullen stellen, van de ziek tegevallen, die zich onder de solda ten voordoen, de juiste diagnose te stellen en de gewonden op de meest doeltreffende wijze te behandelen. „Zooals u kunt begrijpen", besloot Dr. Winckel, „blijft er voor ons weinig tijd voor ontspanning over, doch voor vanavond zijn wij uitgenoodigd op een thee, welke ons door de Fransche legatie is aangeboden. VIJF HONDERD DOODEN IN COLUMBIA? Talrijke dorpen door de aardbeving zwaar get 'isterd. Naar United Press u.t Bogota (Colum bia) meldt, blijkt uit belichten, afkomstig uit de door een hevige aardbeving geteis terde provincie Narino, dat het plaatsje La Coorrera volkomen onde- de aarde is bedolven. Men neemt hier als vrijwel zeker aan, dat de tweehonderd bewoners gedood zijn. Volgens mededeeling van een man, die met gehavende kleeding uitgeput In een naburig dorp aankwam, bevindt zich op de plek, waar eens het gehucht stona, thans een reusachtige krater, die lava en asch uitspuwt. De dorpen Caserios, Se- puyes en Alban zijn, naar door personen, die zich in de nabijheid bevonden, wordt medegedeeld, eveneens volledig verwoest. Het totaal aantal dooden, dat de ramp geëischt heeft, is nog niet met zekerheid vast te stellen, doch men neemt thans aan dat dit zeker drie- tot vijfhonderd be draagt. VEELHEID VAN GEBEURTENISSEN. Twee uren jacht op een autodief. Een jongeman, wiens Identiteit de politie van Bridgeport in Connecticut nog steeds niet heeft kunnen vaststellen, heeft, naar de „United Press" meldt, binnen den tijd van twee uren met een gestolen automobiel de volgende „daden" volbracht. Hij overreed een voetganger. Hij poogde een sergeant van politie, die hem op een motorfiets achtervolgde, door roekeloos rijden in de sloot langs den weg te dringen. Hij reed op vier auto's in, die alle zwaar werden beschadigd en ramde tenslotte een vrachtauto. Tijdens deze wilde vlucht slaagde hij er in te ontkomen aan de politie, welke vijf revolverschoten op hem loste. Vervolgens sprong hij uit zijn nog rijden den wagen en raakte onder de wielen ervan voordat de auto tegen een boom botste en volkomen vernield werd Tenslotte was hij nog in staat, ondanks een ernstige verwonding aan het been, den wedren, dien hij met zijn vervolgers te voet om zijn vrijheid moest houden, in zijn voor deel te doen eindigen. Hij wist onherkend te ontsnappen. Student lost vier schoten en treft den rabbijn aan het hoofd. Op den opperrabbijn van Boekarest is een aanslag gepleegd, toen hij zijn huis verliet, om zich naar de synagoge te be geven. Een student van de partij Cuza, een ze kere Jonescu, loste vier revolverschoten op den rabbijn, die door één schot getroffen werd aan het hoofd. Het schijnt, dat de wond niet ernstig is. De dader werd on middellijk gearresteerd. De opperrabbijn verklaarde, dat de aan valler vergezeld was van twee andere per sonen, die hem zijn slachtoffer aanwezen. Deze verklaring wordt bevestigd door ooggetuigen van den aanslag. De bewuste personen verdwenen op het moment van den aanslag en konden tot nu toe niet worden opgespoord. Het verhoor van den aanvaller heeft nog weinig voortgang gemaakt, daar de man maar altijd door herhaalt: „vannacht van God opdracht te hebben gekregen, den opperrabbijn .te dooden". Geen wijziging van het doodvonnis. TRENTON, 11 Januari (Reuter). Het Hof van Genade heeft het be roep van Bruno Hauptmann, die ter dood is veroordeeld is wegens moord op het kind van Lindbergh, verworpen. Het Hof weigerde het vonnis te verzachten. Plotseling vertrek van dr. Condon. Dr. Condon, de voornaamste getuige in het proces tegen Bruno Hauptmann, is naar Zuid-Amerika vertrokken. Naar aanleiding daarvan herinneren de bladen aan de raadselachtige houding, die Condon tijdens de behandeling der Haupt- mann-affaire heeft aangenomen. Zij zijn sceptisch gestemd ten aanzien van het mo tief, dat wordt aangevoerd voor de reis van den getuige: noodzakelijke rust. De gouverneur van New-Jersey zal een nieuw onderzoek instellen naar de ladder, die gebruikt is voor de ontvoering van het kind van Lindbergh en die tot het openbare proces bewaard werd door een politiechef. Deze chef zal door den gouverneur gehoord worden. Gouverneur van New Jersey wilde Condon nogmaals doen verhooren. De gouverneur van New Jersey, Hoff mann heeft nog voor het Geheime Hof van Genade dat is bijeengekomen in de zaak Hauptmann zijn standpunt uiteengezet. Hij verklaarde n.l. in een interview, dat hij niet geloofde, dat Hauptmann alleen de ont voerder is geweest van de baby van Lind bergh, en ook niet dat door het terechtstel len van Hauptmann aan de gerechtigheid zou zijn voldaan. Hij zal den procureur-generaal, zonder rekening te houden met de beslissing van het Hof van Genade opdracht geven den Vrijdag naar Panama vertrokken dr. Condon te doen arresteeren. (Dr. Condon Is, naar men weet, degene, de het door de ontvoerders geëischte losgeld op de door de misdadigers aangewe zen plaats neerlegde). Men verwacht, dat Hoffmann een middel zal vinden om de executie van Hauptmann uit te stellen totdat Condon zal zijn onder vraagd. Ofschoon de procureur-generaal Wilentz meent, dat Hoffmann's bevoegdheid om Hauptmann nor en uitstel te verleenen is n vrienden va:* Hoffma >ns is van zijn macht gebruik te maken tegen de wet gevende macht van den staat, indien hij meent, dat de gerechtigheid daardoor wordt gediend. Generaal Nobile keert naar Italië terug. Generaal Nobile, de commandant van het in het Noordpoolgebied verongelukte lucht schip, die na deze catastrophe Italië heeft, verlaten en zich vervolgens in de Sovjet- Unie heeft gevestigd, bevestigde aan Reuter dat hij voornemens is naar zijn vaderland terug te keeren, wanneer zijn contract te Moskou als adviseur van het Centraal In stituut voor de Luchtvaart zal zijn afgeloo- pen. Nobile voegde hieraan toe, dat hij verle den jaar reeds was uitgenoodigd naar Italië terug te keeren, maar dat hij besloten had in Rusland te blijven om zijn contractueele verplichtingen na te komen. Instorting te Graz. Zaterdagmorgen is het dak van een oude kazerne te Graz ingestort. Vele soldaten- verblijven werden volkomen verwoest. Tot dusverre heeft men vijf dooden uit de puinhoopen geborgen. Daar in deze kazerne veel soldaten lagen, vreest men, dat er nog meer slachtoffers zijn. ROOSEVELT BEDREIGD. Een opzienbarende arrestatie te New York. De geheime politie heeft den 52-jarigen Austin Palmer in zijn woning te New York gearresteerd. Palmer, die een grooten roep als archi tect had, had een verlies geleden van een millioen dollar, waarvoor hij president Roo sevelt verantwoordelijk stelde. In zijn ver bittering stuurde hij den president op 23 November en op 3 December brieven, waar in hij dreigde hem te zullen dooden. De juiste inhoud der brieven is onbekend. Palmer heeft een bekentenis afgelegd. Hij schijnt te lijden aan een storing in zijn geestvermogens. GEVRAAGD een Jongen die in het stucadoor- en granitobedrijf wenscht opge leid te worden door Firma BAKE- MA en Co., Borgercompagniester- straat 14, Sappemeer. Voor de bewijzen van deelneming betoond bij het over lijden van onzen besten Oom, den heer SOPHIUS COENRAAD HEN DRIK PICCARDT betuig ik mede namens mijn familie oprechten dank. Hoogezand, 13 Januari 1936. J. PICCARDT. —O—

Nieuws- en Advertentieblad, Sappemeer nl | 1936 | | pagina 3