Gymn.- en Athletiekver. „H-S" iets van de heele geschiedenis af te weten, doch ten slotte verklaarde zij haar man met een revolverschot te hebben gedood. Zij zeide van verren afstand op hem te hebben geschoten. De zaak zou zich als volgt hebben toe gedragen: Van Baar liep reeds eenigen tijd met een revolver rond en hij had zijn vrouw al eens gezegd, dat hij daarmee haar minnaar, een jongen van negentien jaar, A. van der K. genaamd, zou neer schieten, als hij haar nog één keer met hem samen zag. De vrouw is toen naar haar man toegegaan en heeft gezegd, dat zij het weer met hem goed wilde maken. Zij heeft hem de revolver afhandig weten te maken, zoogenaamd om ongelukken te voorkomen. Het tweetal heeft vervolgens een afspraak gemaakt om elkaar een eind- weegs buiten de stad te ontmoeten. De ontmoeting zou plaats hebben aan het Kanaal bij de Poeierschestraat. Hier heeft de vrouw toen, aldus luiden haar verkla ringen, met de linkerhand de revolver ge pakt en op: haai man geschoten. De revol ver heeft zij in het Kanaal geworpen, waarop zij er van door is gegaan. Ook tegenover den officier van Justitie, heeft de vrouw deze verklaringen volge houden. Na overleg met den officier heeft de commissaris van politie echter ook nog den 19-jarigen A. van der K. gearresteerd, omdat men hem verdenkt van medeplichtig heid. De politie staat namelijk op het standpunt, dat de verklaringen van de vrouw wel juist kunnen zijn, doch dat zij niet de volle waarheid heeft verteld. Men acht het niet waarschijnlijk, dat zij geheel alleen deze daad heeft gepleegd en betwijfelt het of een jonge vrouw den moed zou hebben in de eenzaamheid met een man, die in kracht verreweg haar meerdere is, samen te komen om hem te dooden. Indien het immers tot een vecht partij zou zijn gekomen, zou zij stellig het onderspit hebben gedolven. Men vermoedt aan ook, dat haar minnaar aan den moord medeplichtig is en in afwachting van het verdere onderzoek wordt hij evenals de vrouw in arrest gehouden. Beiden worden terbeschikking van de justitie gesteld. Een dezer dagen is bij Ossendrecht over de grens gekomen de 35-jarige P. Ley, af komstig uit Dokkum, die tien jaar bij het Fransche Vreemdelingenlegioen had gediend en 4 Januari j.l. te Marseille was ontslagen. Het „Dgbl. van N.-Brabant" schrijft: In het bezit van een paar militaire on derscheidingen en in totaal 35 Nederland- sche centen, voelde hij zich gelukkig na zoo vele jaren in den vreemde te hebben vertoefd, weder terug te zijn op vader- landschen bodem, waar hij hoopte zijn ouders die hij in 1923 in jeugdigen over moed had verlaten, weder terug te vinden en onder het ouderlijke dak uit te rusten van de vermoeienissen, welke het soldaat- spelen als legionnair in de Sahara, hem in die jaren had bezorgd. Drie jaren had hij gevochten tegen de opstandige stammen en het vorige jaar was hij het slachtoffer geweest van een spoorwegongeluk in de bergen, waarvan de litteekens nog op zijn hoofd te zien waren. Hij had gestaan aan de grenzen van Abessynië en den strijd gezien tusschen de Italianen en Abessyniërs. Hij sP^k als zijn zijn opgewassen tegen de vele ziekten en tuberculose, als gevolg van de uitgestrekte moerassen, welke zij moeten doorwaden. De zieke soldaten zouden door hun aan voerders worden neergeschoten, hetgeen haat deed ontstaan bij het Vreemdelingen legioen tegen de Italianen, wat de Fransche officieren ook openlijk te kennen gaven Zijn stijfhoofdige koppigheid waarmede hij op 23-jarigen leeftijd zijn ouders en vaderland had verlaten, was totaal gebro ken en de tien jaren verblijf in de Afri- kaansche woestijn hadden hem sterk doen verouderen en physiek geknakt. Omtrent zijn in dienst treden bij het Le gioen deelde hij mede, dat hij met nog een viertal anderen te Marseille werd aange worven, echter niet beter wetende of hi teekende voor een expeditie, deel uitmaken de van een jachtpartij op wilde dieren in de wildernis van Afrika, waarbij hun werd beloofd, dat de huiden van geschoten tijgers enz. door hen mochten worden behouden Toen hij eenmaal had geteekend en men met uniformen aankwam, weigerde hij die aan te trekken. Vier dagen heeft hij daarna ten slotte uit overmacht gedwongen de uniform aangetrokken en ging aldus tegen wil en dank als legionnair scheep naar Afrika. Vijftien jaar moest hij dienen om eenig pensioen te verkrijgen, doch hij had er genoeg van en wilde liever, indien noodig. zijn eigen vaderland als soldaat dienen. In een der arbeiderswijken van Tyldesley in Lancashire heeft zich heden een ont zettend drama afgespeeld. Bij een brand zijn een moeder en acht kinderen om het leven gekomen. De vader kon zich door uit het r^am van de slaapkamer te sprin gen het leven redden. De brandweer moest aanvankelijk machteloos toezien en kon eerst later het huis binnendringen Het was toen echter reeds te laat. Het vuur moet zijn ontstaan in de keu ken. Vandaar is het overgeslagen naar den gasmeter, met het gevolg, dat het ge- heele huis in één oogenblik in vollen gloed stond. In de voorkamer van de boven verdieping sliep het echtpaar Tyrea met drie kinderen, terwijl in de achterkamer de overige vijf kinderen in diepe rust lagen. Toen het gezin, door de geweldige hitte uit zijn slaap gewekt, goed en wel besefte wat er eigenlijk gebeurd was, waren alle uitgangen reeds door het vuur en den rook versperd. Er bleef nog slechts één weg opendoor het raam van de slaap kamer. De vader sprong naar beneden en beduidde zijn vrouw de kinderen naar be neden te laten zakken, waar hij ze zou opvangen. Doch door den uitgestanen angst en den grooten schrik zakte zij eens klaps bewusteloos ineen; moeder en kin deren kwamen jammerlijk in de vlammen om Een ontzettende storm, die langs de kust van den Stillen Oceaan raasde, heeft de scheepvaart geheel stilgelegd en alom ontsteltenis onder de kustbevolking teweeg gebracht. Reeds staat vast, dat 35 per sonen opvarenden van het Amerikaan- sche vrachtschip „Iowa" om het leven zijn gekomen. Ook vele andere schepen bevinden zich in nood. Volgens het kust wachtstation zijn tijdens den orkaan twee of drie schepen op de rotsen vergaan. Wanhopig is de strijd geweest, die de „Iowa", een boot van 5.724 ton en afkom stig uit Portland, tegen de woeste zeeën heeft moeten voeren. De storm waarin het schip heen en weer werd geslingerd bereikte een snelheid van 120 kilometer per uur en de in doodsangst verkeerende vijf-en-dertig opvarenden moesten toezien hoe hun schip ten slotte nabij de monding van de Columbia tegen de rotsen werd geslingerd. Te midden van den gierenden storm was de kustwacht in volle actie en nauwelijks ontwaarde men, dat de „Iowa" aan den grond was geraakt en hulpeloos aan de golven was overgeleverd, of een vaartuig der kustwacht begaf zich op weg om te trachten de vertwijfelde bemanning aan boord te nemen. Ook een drietal andere motorbooten trotseerden de huizenhooge golven doch deze slaagden er niet in, het wrak, dat zich reeds in zinkenden toestand bevond, te naderen. Slechts de boot van de kustwacht kwam in de nabijheid van de „Iowa", waar haar bemanning een trieste aanblik wachtte. Een drietal opvarenden van het Amerikaansche schip klemden zich aan een mast vast, terwijl de golven reeds om hen heen speelden. En al scheen red ding nabij, alle pogingen om een lijn over te werpen en zoodoende verbinding met het wrak te krijgen, mislukten. Steeds dieper zakte het wrak en ten slotte noopten de hooge zeeën de boot der kustwacht onverrichterzake terug te keeren. Korten tijd later kwam de bevestiging, dat alle 35 opvarenden waren omgekomen. Reeds zijn vier lijken aangespoeld. Voorts zijn een reddingsboei en andere wrakstukken aan land gespoeld, welke de vrees wettigen, dat ook de 2333 br. regis ter ton metende Amerikaansche schoener Lumberman" in den strijd tegen den storm is ondergegaan. De „Rochelie", een Canadeesche boot van 1487 ton, heeft het roer verloren doch verkeert niet in onmid dellijk gevaar. Ten slotte vreest men, dat ook de schoener „North Star" is vergaan Bij Foejoei, ten Noordwesten van Nagoja bij Tokio, heeft zich op den spoorweg een zware benzine-ontploffing vsorgedaan Twee wagons werden totaal vernield. Vier personen werden gedood, twintig zwaar gewond. Onder de slachtoffers bevinden zich ook eenige schoolkinderen. Aangezien men vermoedt, dat zich springstoffen be vonden in de bagage van een der reizigers zijn alle passagiers gearresteerd. In Miajasaki op het eiland Kioesjoe zijn drie gebouwen en een kruitfabriek in de lucht gevlogen. Tot dusverre zijn 15 doo den geborgen. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Een veerpont, die dienst deed tusschen het dorp Hangde in de buurt van Hel- singfors en het eiland Russarie is door een plotseling aanrollende zware golf omver geworpen. 7 inzittende passagiers en 3 leden der be manning slaagden er in zich in veiligheid te brengen. PLAATSELIJK NIEUWS. Sappemeer. Als no. 2 komt op de voordracht voor als onderwijzer aan de o.I. school in wijk I te Balkbrug, onder Avereest, de heer J. de Haan, voorheen onderwijzer aan de o.I. school te Kleine- meer, thans tijd. te Dedemsvaart. Hoogezand, 14 Jan. De heer J. Smit alhier en mej. Maria Bertha Smit te Trips compagnie zijn voor den prijs van f 51370 koopers geworden van de „Stegererens' hoeve" te Ommen (O.) bestaande uit boe- renbehuizing met schuren en bijgebouwen bouw- en weiland en bosch, samen groot 65.91.25 H.A., waarbij plm. 11 H.A. bosch 14 Jan. Zaterdagavond gaf de too- neelvereeniging „Centrum" in de zaal van het café W. Bakker, alhier, een heropvoering met „'t Verleden spreekt", drama in vier bedrijven en „Klöpsmoa vragt 'n nei Hoes holderske", klucht in ain bedrief. De leiding was bij den heer H. Douma in goede handen en ook nu weer was de vertolking der verschillende rollen af Heerschte er tijdens de opvoering van het eerste stuk een gedrukte stemming in de zaal en werd menig traan weggepinkt, de Hongaria Hollandia Kapelle, die het muzi kale gedeelte van den avond verzorgde, wist spoedig er weer een opgewekte stemming in te brengen, die nog verhoogde bij de opvoering van het tweede stuk, waarbij het publiek gedurig schudde van het lachen Dat het opgevoerde zoowel als de op voering in de smaak viel bewees wel het donderend applaus na ieder bedrijf. Een aardige attractie was ook het rad van avontuur in de pauze. Het was een mooie avond, die met een gezellig bal werd besloten. Jammer was het, dat de sympathieke gedachte van het bestuur, „een gratis uitvoering voor werk loozen", niet beter beloond is geworden Geslaagd voor het Mercurius-diploma Duitsche Handelscorrespondentie de heer E. Hoving, alhier, opgeleid door den heer J. G. Meisner, leeraar Engelsch-Duitsch te Groningen. Kielwindeweer, 13 Jan. In het café „De Landbouw" werd de 14e jaarlijksche uitvoering gegeven door de gem. zangver- eeniging „Zanglust". Vele getrouwe be zoekers waren zelfs van buiten het dorp opgekomen, om de prestaties der club te beoordeelen en verder om een gezellig feestje te vieren. Begonnen werd met zang, waarbij vooral de nummers Wiegelied van Schubert en Zaansch liedeken van Nauta zeer goed werden gezongen. Daarna volgde de op voering van een tweetal in het Groninger dialect geschreven tooneelstukjes. Had de vereeniging zich nog zeer weinig op het pad der dramatische kunst begeven, de opvoering van „Op Roege Hörn", toonde duidelijk, dat de leden zich hier gerust aan kunnen wagen. Na de pauze volgde de klucht „In de piepzak", welke de lotgevallen beschrijft van een boer die zijn belasting had ver zwegen en een paar struische boerendoch ters welke willen trouwen met jongens van z.g.n. mindere stand. Dit geeft aanleiding tot allerlei dwaze situaties, welke het pu bliek meerdere malen in een hartelijke lach deed schieten. Hiermede was het meer officieele gedeelte van het feest beëindigd, waarna de heer R. O. Kruizinga namens de aanwezigen eenige hartelijke woorden van dank sprak en een speciaal woord richtte tot den leider van het koor, den heer J. Albronda. Westerbroek, 10 lan. Hedenmiddag is voor rekening van den heer Jac. Wolt huis alhier in zijn café onder architectuur van den heer P. Holthuis te Oosterhooge- brug aanbesteed het bouwen van een woonhuis, waarin café en winkel. Voor geheele bouw, uitgezonderd de glas- en behangwerken waren de volgende inschrijvingen: J. B. van Delden te Kolham f 4500 Blauw en Wesperbroek, Sappemeer - 4480 Gebr. Schreuder, Zuidbroek - 4468 J. Westerhof, Sappemeer - 4445 B. Koning, - 4260 Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Voor het volgen der cursussen in naaien en koken van de vereeniging „Op bouwwerk" hebben zich hier 46 cursisten aangegeven. Schildwolde. Vrijdagavond j.l. onge veer 10 uur, werd een begin van schoor steenbrand ontdekt in 't hotel „Wijchgels- heim". Gelukkig waren een 10-tal heeren leden der Gymnastiekvereeniging „S. G. V." aanwezig, met behulp waarvan het vuur kon worden gebluscht. De gevolged waren anders, gezien de storm die er heerschte, niet te overzien geweest. In de Zon. alhier gehouden Handbal-competitiewedstrijd voor Heeren werd de thuisclub „S. K. C." op eigen terrein verslagen door „W. I. K." van Sappemeer met 4—0. Hellum. Onze plaatgenoot de heer S. Wijngaard slaagde te Groningen voor het Mercuriusdiploma der Nederlandsche Handelscorrespondentie. Zuidbroek, 11 Jan. Hedenavond werd in Ons Gebouw gem. bezit van de afd. Zuidbroek van de A.N.G.O.B. en de pi. loge van de I.O.G.T. het 25 jarig bestaan van de afd. Zuidbroek van de A.N.G.O.B. feestelijk herdacht/ De voorzitter de heer de Vries sprak 'n zijn openingsrede zijn groote vreugde er' over uit dat zoovele pl. vereenigingen en ook daarbuiten ver tegenwoordigd waren- In de eerste plaats heete hij welkom de loco Burgemeester de heer Luinge, verder het hoofdbestuurslid van der Molen, het Piuv. Oion. Drentsch comité en de aan wezige leden der afd. van de A.N.G.O.B. Noordbroek, Sappemeer, Hoogezand, Veen- dam-Wildervank, Cjroningen, Winschoten, Pekela, Woldendorp en Emmer-Compas- cuum. benevens de pl. vereenigingen I.O.G.T. Blauwe Strijd, Staatspensioneering, Volks onderwijs, S.D.A.P., Ned. Ver. Fabr. Arb., V.A.R.A. en ten slotte het oud-lid der afd. de heer H. Krist van Apeldoorn. Spr. schetst het wel en wee der vereeniging over de afgeloopen 25 jaar. Hoe door samenwerking met de loge Zuidbroek der I.O.G.T. een eigen vereenigingsgebouw werd verkregen, dat thans in de beste harmonie door beide vereenigingen wordt gebruikt. Spr. blijft uitvoerig staan bij de verschillende leden' en andere personen, die veel voor de |ereeniging hebben ge daan en nog dorn en brengt hun allen daarvoor hulde. Het feestprogramma was samengesteld en stond onder leiding van den heer C. E. door de radio en~een opgevoerd kinder zangspel „Het Poppenhuis", vielen bij de talrijke aanwezigen zeer goed in de smaak, zoodat enkele nummertjes gebisseerd moesten worcten. Het wekt inderdaad be wondering dat de jeugdige leidster haar clubje, het ten gehoore gebrachte in zoo'n korten tijd heeft kunnen bijbrengen. Als blijk van waardeering werden de leidster eenige bloemstukken overhandigd. We wenschen Ina verder veel succes met haar clubje, dat zooals gebleken is, er zijn mag. Muntendam, 13 jan. De plaatselijke Plancommissie hield in het café Gankema alhier een algemeene vergadering, waarin als spreker optrad de heer Lopes Dias van Hilversum. Deze vergadering droeg een eenigszins feestelijk karakter, n.l. inwijding van twee nieuwe planvlaggen, dit alles met medewerking van de arbeidersmuziekver. „Kunst en Strijd". De voorzitter der plaat selijke commissie, de heer T. Smit, opende deze bijeenkomst met een hartelijk welkom, speciaal ook tot den spreker van den avond, die in den loop van den avond in breede kringen een uiteenzetting gaf van wat het doel is van het „Plan van den Arbeid". Hij verzocht de aanwezigen door eenige minuten stilte den helaas te vroeg over leden Troelstra te herdenken. De heer W. Venema, namens de afd. S.D.A.P. sprekende, wekte de aanwezigen op, om actief werkzaam te zijn voor het Plan. Namens verschillende vakbesturen sprak tenslotte den heer A. Blijham. Winschoten. Zaterdagavond is op ver schillende plaatsen in de buurt van het Marktplein een drietal fietsen gestolen. De gemeentepolitie heeft Maandag twee van de karretjes teruggevonden in een stuk land aan de Blijhamsterweg. Het bleek, dat de zadels waren vervangen, terwijl de electrische lantaarns waren verdwenen. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Oude-Pekela. Zondagmiddag viel een driejarig meisje van den arbeider H. Wie- kens in een pot met kokende soep. Het kind moest naar het Acad. Ziekenhuis te Groningen worden vervoerd. Zuidlaren. Omtrent het ernstige auto ongeluk alhier, in den nacht van Zaterdag op Zondag, waarbij de 21-jarige ongehuwde heer J. Steegstra werd gedood, vernamen wij nog de volgende bijzonderheden Op den terugweg verzocht een der inzit tenden den chauffeur even de auto te mo gen besturen. In den aanvang ging dit foed, doch even later, ter hoogte van chuilingsoord, ('t was plm. 12 uur), raakte de auto van den weg. De chauffeur naast den candidaat-chauffeur, greep nog net bijtijds het stuurrad en bracht de auto weer op den weg. Direct daarop echter raakte de candidaat-bestuurder de macht over het stuur weer kwijt, met het gevolg dat men pardoes in een sloot reed. De candidaat-bestuurder moet uit de auto zijn geslingerd of gevallen. De auto lag boven op hem. Men moest eerst de auto lichten voor men hem kon bevrijden. Het medisch onderzoek heeft uitgewezen, dat geen sterke drank was gebruikt. van Eykeren, oud A.N.G.O.B. van I Alg. Secr. van de aarlem. In zijn kern achtige feestrede hjuldigde spreker nog in werd De pianiste bracht. Diverse personen en haar bestuur ge het bijzonder den Voorzitter de heer de Vries die tevens deze functie 25 jaar heeft vervuld. Het Centrabo str voor het muzikar I heeren Eykeren en piano brachten. De heer Burlage kje van Utrecht zorgde gedeelte, terwijl de Beckers liedjes aan de van Utrecht voor vele drankbestrijders gden onbekende oogstte met zijn liedjes, pjanospel en transforma- tieschetsen een uitbundig succesook enkele beeldengroepen sorjeerden een fraai effect. een bloemenhulde ge- wenschten de aiaeenns uk, o.a. de heer Heringa van Groningen Vqorzitter van het Prov. Comité, de heer Kijiken voor de afd. Gro- uinge, loco-burgemees- ter,"die den Burgemeester zijn afwezigheid moest verontschuldigen, wegens het ver vullen van een spreekbeurt. Namens het College van B. en W. wenschte hij de afd. geluk en dankt voor hetgeen de afd. Zuidbroek in de gemeente heeft gedaan en hoopt dat zij dit in de toekomst voortzet. Een prachtig schilderstuk van het hoofd bestuur, bloemen en cadeaux werden de jubileerende afdeeling aangeboden. Deze stemmingsvolle avond werd be sloten met het uitreiken van de eere medaille voor 25 jaar lidmaatschap aan de leden B. de Vries zijn dochter en schoon zoon E. Hartman—de Vries en D. Hartman. Diverse schriftelijke felicitaties waren nog binnen gekomen. 11 Jan. De eerste uitvoering van de kinderzangclub van lna Wildeboer alhier, had hedenavond plaats in het hotel Buining en is een waar succes geworden. De gezongen liedjes waaronder bekenden OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Voetbalvereeniging „H. S. C." Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag Achilles IH. S. C. I. Aanvang 2 uur H. S. C. II—Velocitas II. 2 Hoogezand III—H. S. C. III. 10 H. S. C. IV—Stadskanaal II. H. S. C. V-Kiel II. 10 Het aanvangsuur van H. S. C. IV wordt a.s. Zaterdag gepubliceerd. Opstelling H. S. C. I wordt a.s. Zaterdag gepubliceerd. Vertrek per Gado om twaalf uur van 't hotel Struvé en kwart na twaalf van 't hotel Faber. Opstelling H. S. C. II wordt a.s. Zater dag gepubliceerd. Opstelling H. S. C. III: Opstelling H. S. C. V wordt a.s. Zater dag gepubliceerd. Opstelling H. S. C. IV Opstelling H. S. C. IV wordt a.s. Zater dag gepubliceerd. Opstelling H. S. C. V Opstelling H. S. C. Ill wordt a.s. Zater dag gepubliceerd. Training. Donderdagavond van 89 uur training van de le en 2e elftalspelers en reserves in 't hotel Struvé onder leiding van den heer Baas. Aller opkomst drin gend gewenscht. De Secretaris. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN L/«» U n d" Training. Morgen Donderdag training, aanvang 7 uur, alleen le en 2e elftalspelers. Bespreking. Morgenavond na afloop training, bespreking. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag Hoogezand I—Friesland I. Aanv. 2 uur. Pekelder Boys I—Hoogez. II. 2 Hoogezand III—H. S. C. III. 10 Opstelling Hoogezand I wordt Zaterdag gepubliceerd. Opstelling Hoogezand IIH. Bos Jr., T. Reinders, A. Smit, A. Veenhoven, D. Mulder, Jac. Swalve, F. Pestman, D. de Boer, Jac. Smallenbroek, K. Boelkens, A. Raspe, Res.P.Vinkers, W. Bos. Opstelling Hoogezand III A. Venema, S. Pentinga, H. Freij, J. Wes- terdiep, A. v. d. Velde, (aanv.), J. de Vries, R. Wierenga, E. Hoving, K. Roos, W. Smallenbroek, W. v. d. Hooff. Res.A. Tilman, J. Jongman. De Secretaris: P. VOS. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Handbal Zondag 19 Jan. Dames le klasse: D.O. S.H.S. 11.15uur. Opsteiiing: H. Scholtens, R. Scholtens, G. Lambeck, T. SchGlIëfiS, T. Schiltkamp, P. de Boer, M. Kasemir, E. HaarlCT M. Kremer, G. Schiltkamp, T. Hoepman. Res.R. Geerdes. De wedstrijd S. K. L.—H. S. gaat waar schijnlijk niet doorDonderdagavond hier over nader bericht. Zondag 26 Jan. Bekerwedstrijden. Dames H. S.—Brunhilde. Heeren H. S.Quick. De Handbalcommissie. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Gymnastiekvereen. „W. I. K." A.s. Zondag is vastgesteld de Handbal wedstrijd Heeren W. 1. K.—Inst. Hommes. Aanvang 10 uur. Opstelling Heeren J. J. Vierkant, H. Poelstra, E. Akkerman, K. Riks, J. de Wind, J. Woldendorp, A. Roelfsema, W. Jost, D. Kraster, Tj. Riks, H. Brouwer. Res. W. Schrik, D. Wever, Terrein klaarmaken A. Roelfsema, H. Poelstra. K. Riks om half 10. Het papier voor de kleuterpakjes kan worden afgehaald bij den heer J. J. Vier kant, Middenstraat 93. Kosten 5 ct. per rol. De bleue stof is verkrijgbaar bij den heer B. Ruding, Noorderstraat, alhier. Voorbeelden van onze monograms zijn te verkrijgen bij ondergeteekende(na7 uur.) Deze moeten op de shirts en blouses ge plaatst worden en niet op de lapjes. De rokjes van de Dames Tusschenafd, en adsp. Meisjes moeten beslist 10 c.M. boven de knie zijn en de broekjes 12 c.M. Dames en Tusschenafd. dragen witte schoenen, de anderen zwart, echter alle maal witte sokjes. De heeren en oudste adsp. jongens de broeken 15 c.M. boven de knie en een mouwlooze shirt, de anderen de broeken 10 c.M. boven de knie en een shirt met lange mouwen, allemaal zwarte schoenen. De Heeren Sen. verschijnen in lange zwarte pantalon, een shirt met lange mou wen en zwarte schoenen. De Leden en Ouders van Leden worden dringend verzocht van bovenstaande goede notitie te nemen en deze Off. Mededee- lingen goed te bewaren, zoodat ze niet weer geplaatst behoeven te worden. Het is dringend gewenscht, dat alle leden de resteerende lessen niet meer verzuimen en ook de extra repetities zoo getrouw mogelijk bijwonen. Voor de Heeren en Heeren Sen. is er Vrijdag extra les, resp. van 7—8 en van 8—9 uur. Vrijdag a.s. 8>£ uur Bestuursvergadering ten huize van J. Vierkant. De Secretaresse: A. DE WIND, Heerenstraat 60. GRONINGEN, 14 Jan. le soort 2e soort Kalf- enmelkk. f 170—180 f 140—160 Kalfvaarzen f 130—150 f 100—110 Vroegm. koeien f 130—140 f 90—110 Voorj. kalv. koeien f130—140 f 90—120 Vare koeien f 110—120 f 70—80 Stieren p. k.g. f 0.34—0.36 f 0.28—0.30 Slachtvee f0.40—0.42 f 0.36—0.38 p. kg. slachtgewicht. V. Kalveren f 0.60—0.62 f0.54—0.56 Melkschapen f 0—00 Weideschapen f 13—15 Vette lammeren f 10.00—13.00 Weide f 4.00—6.00 Vette schapen f 1821 15—16 V. Varkens f 0.34—0.35 0.29—0.32 Zouters f 0.33—0.34 Biggen f 7—10 f 1.20—1.40 de week De aanvoer van vee bestond heden uit 641 koeien, 461 kalveren, 476 schapen, 0 lammeren, 616 var kens, 181 biggen, 23 paarden, 4 bokken. Totaal 2402 stuks. Overzicht. Voor het kalf- en melkvee waren de prijzen voor de geschiktste soorten, bij geringen aanvoer, ruim zoo hoog. Het slachtvee en de stieren werden bij grooten aanvoer, zeer traag verhandeld, waardoor de vorige weeksprijzen met moeite en soms niet waren te bedingen. Ook in de vette kalveren was de handel niet vlug, doch de prijzen ondergingen geen verandering. De nuchtere kalveren werden bij vlug gen handel tegen hoogere prijzen opgeruimd, de prijzen schommelden van f 4f 7.50; zware kalveren brachten nog iets meer op. De han del in wolvee verliep vrijwel on veranderd en had in alle soorten ~"Vdór"ae"CëVte'Varkens werd voor enkelen bij den aanvang der markt tot f 0.36 per K.G. gemaakt, doch door den toenemenden aanvoer had de handel een minder vlug verloop, met teruggaande prijzen. Zouters iets lager, enkele brachten nog f 0.35 per K.G. op. Biggen handel zeer traag. Groenteveiling Hoogezand—Sappemeer 13 Jan. Boeren kool f 2.60 Groene kool f 2.002.50 Andijvie f 1.301.40 per 100 stuks. Prei f 4.10—4.40 Rabarber f 11.20 per 100 bos. Peen los f 4.60—6.10 Spinazie f 15.40—16.60 Spruiten f 3.80—4.10 Witlof I f 8.00—9.00 Witlof II f 4.80—5.70 Kroten f 4.70 per 100 pond. tcvcinicii pciouncii vciUiunRcii en aleUilö v '#r: MARKTNOTEERING.

Nieuws- en Advertentieblad, Sappemeer nl | 1936 | | pagina 2