Houdt 4 en 5 Juiji vrij voor de V. V. H. S. (Zie nadere advertenties en reclamibiljetten). 1 ZAKENNIEUWS. voetbalvereniging „H.^S.c." Voetbalvereen. „Hoogezand" Gymn. en Athletiekver. „H-S". Gymnastiekvereen. W, I. K. N. A. S. B. Zij kon het geld ook gebruiken. De politie te Kerkrade is, na aangifte door den heer R. aldaar, overgegaan tot arrestatie der dienstbode G., die ver dacht wórdt zich aan verduistering van geld en valschheid in geschrifte te hebben schuldig gemaakt. Enkele keeren kreeg de dienstbode de opdracht bij den ontvanger belasting gelden te gaan. betalen. Het geld kwam echter niet in handen van den belasting beambte, doch werd door de dienstbode voor privé-doeleinden aangewend. Het duurde' dan ook niet lang of er versche nen aanmaningen om den achterstand aan te zuiveren. Deze werden door de dienstbode onderschept en zij deed dan een beroep op den inspecteur om uitstel. Van uitstel kwam echter geen afstel en toen de termijn verstreken was ging een ambtenaar zelf eens met den heer R. praten, tegelijkertijd een dwangbevel medenemend. Groot was diens verbazing toen hij merkte, dat hij door zijn dienst bode bedrogen was. Het meisje bleek het belastingbiljet zelf afgeeekend te hebben. Zoodoende had zij zich f 60.kunnen toeëigenen. Heldhaftige mijnwerker zelf omgekomen. Destijds twee kameraden gered. Woensdagnacht is de 46-jarige mijn werker, L. Plum te Heerlerheide om het leven gekomen, ten gevolge van het los laten van een steen uit den muur, waar door hij werd getroffen. Het slachtoffer is verleden jaar begif tigd met de hoogste onderscheiding van het Carnegie Heldenfonds: de zilveren medaille wegens zijn zeer moedig gedrag bij de redding van twee kameraden. Hij is toen namelijk door een nauwe opening in de gang gekropen, waar zijn mede-ar beiders lagen, en heeft daar langen tijd "gearbeid, terwijl er steeds steenen om laag vielen en ieder oogenblik een nieu we instorting dreigde. Veroordeeld wegens dood door schuld. Monteur veroorzaakte ongeluk. Een monteur van de PEGEM stond 14 da gen, geleden voor de rechtbank terecht wegens het veroorzaken van dood door schuld. Hij had als hulp-schakelwachter op 17 Nov. van het vorige jaar opdracht gekregen, het onderstation aan den Oude- weg te Haarlem stroomloos te maken, aangezien er werkzaamheden aan den kabel moesten worden verricht. Hij had evenwel een onderdeel vergeten, zoodat een electricien den stroom van 50.000 vólt door het lichaam kreeg, ten gevolge waarvan hij overleed. De officier eischte, rekening houdend met allerlei verzachtende omstandighe den, de zeer clemente straf van veertig gulden boete, doch de rechtbank veroor deelde den monteur Woensdag j.l. tot 14 dagen hechtenis. PLAATSELIJK NIEUWS. SAPPEMEER. In het Groene Kruis ge bouw alhier, vond Woensdagavond het examen plaats voor het Eenheidsdiploma voor Transportcolonne' van het Ned. Roo- de Kruis, afd. Hoogezand—Sappemeer en omstr. Als examinatoren traden op de heeren dr. Bezemer 'te Groningen en dr. Gischler alhier1. Alle candidaten slaag den, t.w. de heeren W. Akkerman. R. Fledderman, H. Lenstra, A. J. Veldman, allen alhier, P. Roek te Hoogezand. P. BOêBlOUÜt te Foxham-, J. K, Martens en D. Nuijen, beide te Zuidbroek. 27 Mei. Den heer D. L. de Koe, voor heen notaris alhier, is bij zijn aftreding als hoofdbestuurslid van de provinciale vereeniging het Groene Kruis, de gou den medaille van het Groene Kruis, de hoogste onderscheiding die het Groene Kruis kent, aangeboden. Alhier is de ziekte van Weil gecon stateerd. Men zij dus voorzichtig bij het kiezen van het water waarin men gaat Zwemmen. De algem. ledenvergadering van de Stoomdorschvereen. „Nooit Gedacht" te H.—-S., die onder voorzitterschap van den heer F. Hommes is gehouden in het Bontehuis, was goed bezocht. Het eerst kwam het financieel beheer aan de orde, waarover verslag werd uit gebracht door „Centraal Beheer". De geldelijke toestand bleek gunstig te zijn, wat o.m. bleek uit een voordeelig saldo van de exploitatierekening van f 966.97. Afgeschreven werd op machines, zolder schuit enz. een bedrag van f 500.— zoo dat déze nog met f 1681.10 op de balans voorkomen, op den tractor eveneens f 500.-—, waarna deze nog voor f 301.50 te Doordat de stroooogst in 1937 minder voordeelig was dan in het voorafgaande jaar,1 waren de dorsch- en persloonen iets lager, n.l. f 8856.79 tegen f 9984.22 in '36. Nadat de controlecommissie1, bestaan de uit de heeren P. Smit, Hoogezand. S. Scheltens en W. Hoen te Kalkwijk bij monde van den laatste het financieel rapport accoord had verklaard, volgde •décharge "Tot "nieuwe controlecommissie werden benoemd de heeren W. Mulder en W. Hoen te Kalkwijk en O. Olthof te Hoo gezand. De heer J. Scheltens werd als bestuurs lid herkozen. Besloten werd aan leden en niet-leden dorschers 10 pet. restitutie te verleenen. Wij verwijzen naar de advertentie in dit nummer betreffende het gesloten zijn van de Openbare Leeszaal op Woens dag èn Donderdag a.s. HOOGEZAND. Geslaagd voor het exa men Machineschrijven (tien vinger sy steem) vanwege de Alg. Stenografen Bond (gev. te Utrecht) gehouden op 4 Mei j.l. te Groningen, de heer A. Bats, Borgweg, Hoogezand, leerling van de Höogezandster Typeschool, Brugstraat 1, Hoogezand. 27 Mei. Woensdagmiddag ontlastte zich. boven onze plaats een kort doch he vig onweder, gepaard gaande met hevige regenval. Hoewel het aanvankelijk leek, dat de bui zonder ongelukken of schade te hebben veroorzaakt, was voorbijgegaan, bleek later, dat een der bliksemafleiders op de fabrieksschoorsteen van de N.V. Stroocartonfabriek Hooites en Beukema, vooraan de Kalkwijk door de bliksem was getroffen. De schoorsteen kreeg geen gchade, doch wel de lichtleiding van de opzidhterswoning, die langs de schoor steen liep. Eveneens sloeg de bliksem in bij de werkplaats van de Laagspanningsnetten achter, het gemeentehuis, alhier. Ook hier werd geeh schade aangericht. 27 Mei. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de o.l. school te Foxhol is benoemd mej. J. Potjer te Hoogezand en aan die te Martenshoek mej.. H. Koster te Mar- tenshoek en tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l. school te Kropswolde de heer E. Bouma Hzn. en aan die te Kiel-Winde- weer de heer H. Bouma, beiden te Krops wolde. 27 Mei. De collecte ten bate van het Sanatorium „Sonnevanck" te Har derwijk heeft in de gemeente Hoogezand f 73.22 opgebracht. Morgen Zondag ontvangt de Gym- nastiekvereen. „H.—S." haar zusterver- eeniging uit Amsterdam (Zuid). Van zelfsprekend zal de gastvrouwe haar gas ten ook ter. dans uitnoodigen, voor welke gelegenheid zij haar oog heeft laten val len op de Dancing hotel Faber, waar des middags een Thé-Dansant gehouden zal worden Voor bijzonderheden raadplege men de advertentie in dit nummer. KROPSWOLDE, 27 Mei. De voordracht voor onderwijzer aan de o.l. school, al hier, is samengesteld als volgt: 1. H. Bouma, te Kropswolde; 2. H. Meijer te Oude-Pekela; 3. A. Hiemstra te Groningen. SLOCHTEREN, 26 Mei. In het Slochter- bosch vond heden het festival 1938 plaats georganiseerd door den Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarecorpsen uit de provincie Groningen. Ongeveer 25 corp sen met plm. 550 muzikanten namen aan dit muziekfeest deel. De beoordeeling van de solonummers vond plaats door den heer H. van Ves- sum, onder-kapelmeester van de militai re kapel te Den Haag, die de verschillen de korpsen op hun tekortkomingen wees. Het mooiste nummer was het samenspel van plm. 500 muzikanten onder leiding van den heer G. Nienhuis, dat geweldig in den smaak viel. De voorzitter, de heer R. van der Wal, sprak een openings- en een slotwoord. Het aantal bezoekers was ongeveer 3500. 25 Mei. In het Hoogehuis hield het comité Ouden van Dagen zijn jaarl. bij eenkomst, onder voorzitterschap van den heer D. Schaap, waar de secr. verslag deed van de reis van het vorig jaar. Tot bestuursleden werden verkozen de h.h. H. Bouma, B. de Roo. B. J. Tepper, J. Folkersma en J. Tjabringa. Verder werd besloten met het oog op de dit jaar te houden jubileum- en scnoolfeesten, geen tocht voor Ouden van Dagen te organi- seeren doch dit uit te stellen tot 1939. SCHILDWOLDE, 25 Mei. Onder presi dium van den heer M. Kuper Sr. werd de algemeene vergadering van de begra- fenisvereeniging gehouden in het café Wijchgelsheim. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental wederom was gestegen en wel tot 550. De inkomsten der vereeni ging hadden bedragen f 2368.69(4, de uit gaven f 1368.22, zoodat het voordeelig saldo f 1000.47 y2 bedroeg. Evenwel werd medegedeeld, dat er nog een schuld be stond van f 250.—. Tot bestuurslid werd herkozen de heer G. Bakker en tot lid van dej kascommissie de heer L. Mulder. ZUIDBROEK, 26 Mei. Onder begunsti ging van bizonder fraai weer zijn heden- namiddag de 3-daagsche kermis en volks- fetsten geopend. Het bestuur van de V. v. V. heeft dit jaar zeer veel aandacht geschonken om een keur van amusemen ten bij elkaar te krijgen en is dat ook ten volle gelukt. Het terrein is keurig en ge zellig bezet en was het bezoek, zooals men dat van ouds gewoon is, zeer groot. Des namiddags had een hardrijderij met hindernissen per rijwiel plaats, opgeluis terd door muziek van den houder der radiocentrale, de heer Fruitema. 29 me dedingers verschenen aan den start en werden na spannende races winnaars: lste prijs f 20.—, S. Veendorp, alhier; 2de pr. f 10.H. Meijer, Muntendam; 3e pr. f 7.50 G. Kolthof en 4de pr. J. Pater. Ook des avonds heerschte, zoowel op het terrein in de tenten, als in het feestgebouw van V. v. V. en andere in de buurt liggende gebouwen een gezellige kermisstemming. Als het weer zoo blijft medewerken zul len hedenavond de tooneeluitvoering en Zondag met voetbal en motorbehen- digheidswedstrijden, zoo mogelijk 'n nog grooter publiek trekken en belooft het een zeer geslaagde kermis te worden. Door de Kerkeraad der Geref. Kerk alhier, is heden een drietal opgemaakt inzake een te benoemen predikant, be staande uit de heeren: 1. M. J. C. Bosscha, candidaat te Assen. 2. K. J. Kraan, cand. te Schiedam en 3. J. F. Sollie. cand. te Eindhoven. Onze plaatsgenoot de heer E. H. Schansema is te Den Haag geslaagd voor hft eerste gedeelte van het examen ge meente financiën. MUNTENDAM. In het hotel Buining is ten overstaan van den heer notaris Zwiers te Zuidbroek, ten verzoeke van de fam. Geertsema, publiek verkocht een perceel groenland gelegen te Munten dam, groot 2.65.10 H.A. aan den heer H. C. van Riemsdijk te Veendam voor f 4425.—. Op de algemeene begraafplaats vond Woensdagmiddag de teraardebe stelling plaats van den heer G. Brink, die bij een ongeluk zoo droevig om het leven kwam. Vele belangstellenden volgden den rouwwagen. Ten teeken van rouw waren de blinden van het gemeentehuis bij het passeeren gesloten. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op Burgemeester en Wethouders dezer gemeente (de thans overledene was eenige jaren lid van den Raad), Nadat de kist aan den schoot der aar de was toevertrouwd, werd de baar bedekt met vele kransen en bloemstukken. Verschillende sprekers voerden als af gevaardigde van diverse vereenigingen het woord en schetsten den overledene als een stuwkracht voor het Zondagschool werk, waarvan de overledene plm. 25 ja ren mede-leider was. Nadat het Kinder zangkoor, waarvan wijlen de* heer Brink leider was, de overledene een „Veilig in Jezus' armen" had toegezongen, dankte een broer van den overledene voor de be toonde belangstelling. Het bestuur der Algemeene Oranje vereniging hield in de afgeloopen week een bijeenkomst in het hotel „De Munte" ter bespreking van de viering van het re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin. Besproken werd een kinderoptocht te or- ganiseeren en volksspelen voor de oude ren te houden. Is er voldoende deelne ming dan zal een optocht met versierde wagens enz. worden gehouden en tot slot zal op het sportterrein een groot vuur werk worden ontstoken. Natuurlijk gaat alles gepaard met groote financieele uitgaven, zoodat gel delijke hulp van de inwoners op hoogen prijs zal worden gesteld. In het bestuur ontstond eenig mutatie, wegens vertrek van den voorzitter, den heer van der Deen, in wiens plaats ds. J. Henzei werd benoemd. GRONINGEN. Een 81-jarige man, die op het terrein van de Fr. Gron. Suiker fabriek woont, kreeg Zondagavond be zoek van een schippersmeisje, dat hem om geld vroeg omdat haar ouders het zoo arm hadden. Na haar vertrek miste hij uit zijn jaszak zijn portefeuille met vijftien bankbiljetten van 20 gulden. Het spoor leidde naar Hoogkerk, waar het meisje aan boord met haar ouders woon de. Zij was echter niet aanwezig en naar de stad gegaan. Eerst Maandagmorgen werd zij door de recherche in een loge ment alhier aangetroffen. Zij had de portefeuille met geld echter niet bij zich. Tijdens het verdere onderzoek legde het meisje een bekentenis af. Zij had inder daad de portefeuille van den ouden man gestolen. Aan haar moeder had zij het geld gegeven. Ook deze, de 35-jarig M. S. is gearresteerd als verdacht van heling. Aan boord van het schip is een gedeelte van het gestolen geld teruggevonden, namelijk 80 gulden. ALGEMEEN BORGSTELLINGSFONDS VOOR DEN MIDDENSTAND IN DE VEENKOLONIËN. Verschenen is het eerste jaarverslag van het Algemeen Borgstellingsfonds voor den Middenstand in de Veenkoloni ën, waaraan hèt volgende wordt ont leend. Het bestuur is geïnstalleerd op II Febr. 1937, toen kon worden medegedeeld, dat door 20 gemeentèn, 10 middenstandsver - eenigingen en de K. v. K. en F. voor de Veenkoloniën financieele medewerking was verleend. Naast dit bestuur werden in iedere medewerkende gemeente een of meer plaatselijke adviescommissies be noemd. Tot en met Si, Dec. 1937 kwamen 117 aanvragen om cfiediet uit 18 gemeenten binnen. Hiervan] werden 11 niet in be handeling genomen, daar ze niet volde den aan de principieel te stellen eischen; 8 werden voor of tijdens de behandeling ingetrokken; 7 zijn nog in behandeling; 54 werden afgewezen (49 pet.); 2 waren met bemiddeling geholpen, zoodat geen borgstelling noodig was;' 33 verkregen een borgstelling (33 pet.)2 werden inge trokken, nadat een borgstelling was toe gestaan. Totaal werd een bedrag van f 10.950. aan borgstellingen verleend, d.i. gemid deld f 331.82, van welk bedrag op 31 Dec. f 350.— nog niet was uitbetaald. Aan 10 aanvragers werd een borgstel ling verleend nadat saneering had plaats gevonden. In een geval werd huurverlaging ver kregen.. Aan 5 aanvragers werden lee ningen verstrekt. Van het uitbetaalde bedrag werd t/m. 31 Dec. f 1.019.90 afgelost, d.i. 9.6 pet. De bijdrage van de vereenigingen en van de K. v. K. was f 420.30, van de Provincie f 1466.38, van de Gemeenten f 5681.60. In zijn algemeene beschouwingen zegt het bestuur, dat uit de tot op heden op gedane ervaringen blijkt, dat htt Fonds in een behoefte voorziet, doch dat van hetgeen het Fonds kaa aanbieden lang niet voldoende gebruik wordt gemaakt. Een soort bedeesdheid 'schijnt vele mid denstanders te weerhouden bij het Fonds om hulp aan tó kloppen en het gevolg hiervan is; dal de meeste aan vragers veel te laat, dis indien zij reeds in hoogsten nood verkeeren, met hun geval aankomen. Teleurstelling volgt in zooverre, dat men huni zooals vaak ge meend wordt, niet binnm een of twee da gen zonder eenig onder oek van contan ten kan voorzien. Het bestuur zegt het ;e betreuren, dat het niet tot de' middens;anders wil door dringen, dat hulp heel -wat gemakkelijker kan worden verleend, incjien ze in het be gin van moeilijkhedenl verkeeren, dan dat deze reeds zoover gevorderd zijn, dat de toestand precair te nbemen is. In het eerste geval is er door middel van sanee ring en bemiddeling taak nog veel te bereiken. Ook is er dan blinder kapitaal voor noodig. RECTIFICATIE. In ons nummer van Jl. Woensdag is in een ingezonden stuk]betreffende de Geheel Onthouders.Vereeiigingen in den aanhef van bedoeld stuk een storende fout geslopen, er stond om. vermeld: „Nederlandsche Vereenigng van Alco holhoudende dranken e*z.", dit moest zijn: „tot afschaffing var Alcoholhou- Idende dranken", wat de alndachtige le zer zekerwel begrepen zal hebben. INGEZONDEN; K WEEKERSBEL ANGEN Wie Zondagsmorgens tegen c.a. 11 uur de Noorderstraat passeert zal zich erge ren, of er geen tijd voor hebben omdat hij al zijn aandacht moet bepalen bij het verkeer. Op dit uur betreden' de bezoe kers der Geref.- en Doopsgezinde Kerk de publieke weg en dan schijnt hét dat velen ons mooie tegel trottoir te klein vinden en liever gebruik maken van den hoofdweg, zelfs soms dan maar met 3 of 4 man naast elkaar loopen en steeds hoort men dan ook het snerpend remmen der auto's, die door hun oplettendheid erger voorkomen. Zondagmorgen was door de oplettendheid van een chauffeur weer een meisje per fiets het gevaar op 't nippertje', ontsnapt. Zou de regel: „Loopt niet op den rijweg", niet geldig zijn voor ouderen? Of moeten er eerst dooden vallen? Of moet de politie hier eens opvoedend werk doen? Wij hopen dat het niet noodig zal zijn maar ieder èn voor zichzelf èn voor anderen de rij weg vrij laat voor auto's en fietsen. SAPPEMEER, Mei 1938. J. Weet U wat „largoleeren" is? Tot gis teravond waren ook wij onbekend met dit nieuwe woord, maar na een korte uiteen zetting van den heer SCHOMAKER, Schoenhandel te Sappemeer, hebben wij dat geheim vermogen te ontdekken. En het wil ons voorkomen dat de mogelijk heden die „largoleeren" biedt, voor zeer vele menschen uitkomst zal brengen. Immers de speciale machine brengt ieder schoeisel, onverschillig gedragen of nieuw weer in een gemakke lijk zittende, en keurig passende vorm. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Opening Lunchroom „Au Gourmet". De heer D. H. SCHRAGE heeft geopend in het perceel Slochterst-raat, hoek Parkstraat, de lunchroom „Au Gourmet". Dicht bij een der mooiste plekjes van Sappemeer n.m. het park en in de na bijheid van het mooie sportterrein, ligt deze nieuwe inrichting al op een heel gunstig punt, waardoor men er heel ge makkelijk binnen loopt. Daar ook de in richting zich geheel aan de moderne eischen van hygiëne heeft aangepast, mag verwacht worden, dat het den heer Schrage niet aan bezoekers zal ontbre ken, temeer daar men er een uitgebreide keuze vindt in de artikelen, die men in een lunchroom pleegt aan te treffen en die tegen lage prijzen verkrijgbaar zijn. Voor verdere bijzonderheden raadplege men de advertentie in dit nummer. BURGERLIJKE STAND. SAPPEMEER 20—26 Mei 1938. Geboren: Writzer, z. v. Jacob Hofman en Geertruida Hartman; Egbertinus. z. v. Jans Huiting en Geertje Warris; Jo hannes Gerhardus, z. v. Hermannus Mattheus Kërdijk en Margaretha Har- manna Henderika de Wit. Ondertrouwd: Jan Freij, 32 j., Sappe meer en Wiechertje Venema, 20 j., Mun tendam; Remko Speek, 23 j„ Sappemeer en Aaltje Niewold, 23 j„ Veendam. Getrouwd: Joannes Cornelius Bernar- dus Pas. Rotterdam en Elizabeth Catha- rina Veerkamp, Sappemeer; Adrianus Kruijer - en Anna Alida Palland. b- V- Sappemeer; Jan Hoving, Hoogezand en «Tohanna Henderika Hoving, Sappemeer. HOOGEZAND 20—26 MEI 1938. Geboren: Willem, z. v. Hendrik J. Fa ber en Eitje Roggen, Hoogezand; Sapke, d. v. Jacob J. Klunder en Anna van Da len, Foxhol; Elsïena, d. v. Jurrie' Weijer en Trijntje Doddema, Kiel; Jacob, z. v. Willem Jak. Meijer en Zwaantje Kremer, Westerbroek; Heiidrik Egbert, z. v. Hen drik E. Ballema en Alida Hel. Bos, Kalk wijk. Ondertrouwd: Frcerk Bakker, Foxhol en Anna Venema, Xropswolde; Aalf Bak ker, Hoogezand en Martje Haan, Hel ium; Jan Robeiit Leemhuisv Hoogezand en Geertruida Nieborg, Foxhol. Getrouwd: Gerrit Postema en Harmke Iwema; Gerrit Oostland en Minkina Mennes; Kornelis Visscher en Marchien Stol; Derk Bosscher en Gezina Luppina Eisses; Boelo Lubbers en Harmina Hop man; Jan Oosting en Elisabeth de Keij- zer; Oomke Bouwman en Jantje Hut; Willem B. E. Schwartz en Elisabeth Smit Jan Nieuwold en Anje de Jonge; Korne lis Berend Bouman en Roelfien Dallinga; Jacob Broekema en Trientje Coops. SLOCHTEREN 19—26 MEI 1938. Geboren: Johanna Elisabeth, d. v. P. H. de Kleer en J. Hoogeveen; Overschild; Hendrik Tiddo, z. v. H. Bodewitz en L. Bouland, Foxham; Janna, d. v. H. E. Bos en H. A. Kwant, Harkstede; Henderikus, z. v. K. J. Spithof f en H. Klok, Helium; Auke, z. v. K. Hofstede en A. Wester kamp, Siddeburen; Jantje Ellie, d. v. H. Jager en E. Woldendorp, Schildwolde. Ondertrouwd: B. W. Tillema. 24 j„ Borgercompagnie (gem. Veendam) en J. H. Dinkla, 22 j„ Kolham. Getrouwd: A. Scholtens, 25 j„ Kolham en H. Heikens, 23 j„ Hoogezand; H. Puis ter, 24 j„ Siddeburen en J Perdon. 24 j., Kolham; L. van Bergen, 24 j„ Slochte- ren en G. Dijk, 21 j„ Siddeburen; K. Len- ting, 30 j., Bierum en A. B. H. Hinrichs, 23 j., Laskwerd; IJ. Buurma, 32 j„ Sidde buren en J. Hazenhoek, 23 j„ Helium; H. Dijkman, 33 j. en B. Hellendoorn, 33 j., b. v. Slochteren; C. G. Moolhuizen, 31 j„ Groningen en H. B. S. Radijs, 28 j„ Slochteren. Overleden: Weite Nijlaan, 61 j„ onge huwd, Slochteren (overl. te Zuidlaren); Egberdina Scheltens, 73 j., wed. v. H. Ka- zemier, Kolham; Diena Bakker, 94 j„ wed. v. E. Folkersma, Schildwolde. ZUIDBROEK 19—26 MEI 1936. Getrouwd:: Geert Bathoorn, 30 j„ Ap- pingedam en Lammechien Blaauw, 24 j„ Zuidbroek. MUNTENDAM 19—25 MEI 1938. Geboren: Douwina, d. v. Heere Bakker en Willemtje Mulder; Pieter. z. v. Aal- drik Hartman en Aaffien Smedeman. Overleden: Elizabeth Bakker, 1 j„ d. v. Harm Bakker en Hinderkien Martena. H.S.C.-PIL0M1 SOIREES. A.s. week eiken dag veiling. Volgorde Serie H: op Maandag en Vrijdag het eerst; op Woensdag het laatst: Serie S: op Woensdag het eerst,; op Maandag en Vrijdag het laatst. Op Dinsdag, -Donderdag en Zaterdag telkens in één serie. Spitskool moet aangevoerd worden zon der stronk en zonder geel blad. Aan de aanvoerders van Komkommers wordt verzocht mede te werken tot een snelle aflevering van dat product Sappemeer, 27 Mei 1938. UMHlClEfcLfi MKDEDEELINGËN Het n.v. elftal speelt morgen te Zuid broek. Aanvang 2 uur. Opstelling H.S.C. I: M. de Haan, F. Olthof, F. Wub- beling. R. Tempel, M. Huizing, P. Oos- terwijk, K. Bröerken, A. Mulder. H. Ba- rels, Jv. d. Huizen. G. Fransen. Res. A. Vos, W. Freij, J. Koeneman, H. Hate- boer, G. de Boer. Vertrek per fiets om 1 uur vanaf het hotel „Struvé", Training. De training op Dinsdag ver valt in verband met de training v. d. heer Halpern te Winschoten. In de Off. Med. van a.s. Woensdag zal een andere avond worden gepubliceerd. Clubavond en Soirée op Zaterdag 4 Ju ni a.s. in 't hotel „Struvé". Deze feest avond, welke wordt georganiseerd ter ge legenheid van het bezoek van de Duit- sche vereeniging „Paloma", is vrij toegan kelijk voor leden, adspirant-leden en sei zoenkaarthouders. Zij hebben het recht voorloopig 2 personen gratis te introdu- ceeren. Als de plaatsruimte het toelaat kunnen meerdere introductiekaarten worden aangevraagd. De introductie- kaarten zijn vanaf Dinsdag verkrijgbaar bij den secretaris, de heer F. Roukes, Sappemeer. Evenals op vorige clubavonden zullen de adspirant-leden worden gêtracteerd. Adsp. leden, die niet onder geleide zijn mogen tot elf uur aanwezig zijn. Op deze avond, waarvoor een pracht programma is samengesteld, mag geen enkel lid ontbreken. Men wordt verzocht vooral Dames op deze avond te introdu- ceeren, want zonder deze (er wordt n.l. ook gedanst) kan de avond natuurlijk niet slagen. We rekenen op aller mede werking. Het aanvangsuur is gesteld op half negen precies. De Secretaris. OFFICIES LE MEDEDEKLiNGEN Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag: Veendam IHoogezand I. Aanv. 2(4 uur. Opstelling Hoogezand I: M. v. d. Hooff, J. Lambeck, w. Buurke, H. Westerdiep, J. Swalve, D. Mulder, H. Niiboer, K. ter Velde, M. Snijders, S. Mulder, J. Smal- lenbroek. Res.: W. Hoepman, P. Vinkers, J. v. Bergen, D. de Boer. Vertrek per bus 1 uur hotel „De Nieuwe Brug". Huishoudelijke ledenvergadering. De le denvergadering is vastgesteld op Donder dag 9, Juni. .Agenda volgt. Schriftelijke voorstellen moeten worden ingediend voor a.s. Donderdag 2 Juni bij onzen se cretaris Luth. Kerkstraat 38. OFF1C1KKLE MEDEDEKLINGEN Voetbal. Morgennam 2 uur, terrein van Roijenstraat, speelt onderstaand - elftal mee in de bekerwedsriiden: W. Rijkens, A. Smit, J. R. Middel, M. Lanting; A Klein, G. Lahpor, O. van Biessum, j! Jongman, A. Wever, D. Lahpor, H Koe neman. Gespeeld wordt: 2—3 uur Hoogezand— de Boys; 3—4 uur H.-S.—Kiel. Terrein. Vrijwilligers gevraagd om he- denmiddag vanaf 2 uur lichte werkzaam- heden te verrichten. Het bestuur rekent beslist op Uw medewerking. Dualmeet Dames H.-S.—A. Z. Leden, vergeet niet de gezellige Mati- née in 't hotel Faber te bezoeken. De Amsterdamsche dames zijn bekend om hun vroolijkheid. Laten wij toonen door groo'te opkomst onzerzijds hun jaarlijks bezoek te waardeeren en laten we er naar streven hun een prettige, Onverge telijke dag te bezorgen. Extra les op het H.-S. terrein voor M: en J„ die meedoen aan de Jeugddag, op heden Zaterdag (dus vanmiddag). 1 (4—2(4 uur Meisjes 12—13 jaar; 2(4—3(4 uur Jongens 12—13 jaar; 3(44(4 uur Meisjes 1415 jaar. 4(4—5(4 uur Jongens 14—15 jaar. OFFICIEELS MEDEDEKLINGEN Op Zaterdag 4 Juni wordt door H.S.C. een feestavond georganiseerd, waaraan ook onze Dames zullen meewerken (tus- schenafd. en Dames). Dus alle Dames zijn Dinsdag op de les aanwezig voor het instudeeren van dé zoo noodige oefenin gen. Dus goed of slecht weer, alle Dame» aanwezig. Zondagmorgen 10 uur Bestuursverga dering ten huize van mej. A. de Wind. De handbaltraining begint de volgende week. De Secretaresse. OFFICIÉÉLS MEDEDEELINGKN. De prijzen der verloting kunnen tot 16 Juni afgehaald worden bii K. Schipper, Luth. Kerkstr. 61, Sappemeer. Grueiutenveiling HoogezandSapnemeer. Vrijdag 27 Mei 1938. Eng. Kaskomkommers le kwal. f 3.604.00 2e kwal. - 3.00—3.10 Rijen Komkommers le kwal. - 5.00—5.90 2e kwal. - 3.204.10 Bloemkool le kwal. t 9.00—14.40 2e kwal. - 6.30—9.20 Spitse kool - 3.605.70 Kropsla - 0.60—1.30 Per 100 stuks. Asperges V - 25.00—28.00 Rabarber - 3.30—4.80 Peen 9.90—11.30 Per 100 bos. Spinazie - 0.901.60 Aardbeien - 34.0042.00 Tomaten A - 10.10—11.20 Tomaten B - 8.108.60 Tomaten C - 9.90—10,3Q Per 100 pond.

Nieuws- en Advertentieblad, Sappemeer nl | 1938 | | pagina 6