Dr.J. BEUKEMA afwezig I V. V. H. S. van 4 Juni af. BIOSCOOP HOOGEZAND Voetbalvereeniging „H.S.C." Dó Secretaris. Voetbalvereen. „Hoogezand' Gymn. en Athletiekver. „H-S" Gymnastiekvereen. W. I. K De praktijk wordt waargenomen door de andere Doktoren. PLAATSELIJK NIEUWS. SAPPEMEER. Naar wij vernemen zijn de heeren G. Kliphuis, alhier en J. A. Kuiper Ie Nieuwolda, pachters geworden van de groote feesttent van de „Hansa"- tentoonstelling, welke van 1115 Juli a.s. te Bolsward gehouden wordt. De Noorderstraat alhier zal binnen kort weer een modern Winkelpand rijker worden. Voor den heer E. Kooi, Rijwiel handel," alhier zal de behuizing naast het hotel „Struvé" verbouwd worden door aen heer 9. v. d. Meer, alhier, onder architec tuur van den heer W. H. Wolrich, tot een royaal winkelpand. Onder voorzitterschap van den heer F. Hommes had Donderdagavond een al gemeene ledenvergadering plaats van ae Ooöp. Landbouwers Aankoopver. „Sap- pemeer en Omstr." G.A.. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering werden deze onveranderd vastgesteld. Ingekomen waren diverse circulaires welke voor kennisgeving werden aange nomen, alsmede een boexje met de nieu we kalivoorwaarden en een prijzenboekje van de zwarte brandstof. Deze zuilen in het archief worden bewaard. Na voorle zing der notulen van de ringvergadering van het C. B. en een circulaire betreffen de de stikstof vertrouwensorders van het C.' B„ gaven alle aanwezigen hunne be- noodigae kwantums op. Verder werden nóg diverse partijen Kali en Slakkenmeel op Juli- en Septemberlevering besteld, alsmede plm. lu.UOO K.G. voerartikelen op October levering. Ook voor Origineele Pëtküser zaairogge bestond nogal be langstelling. Na eenige bespreking werd besloten om op 8 Juli 'n excursie te ma ken naar Zijloijk en Ulrum en op 15 Juli een reisje te maken met de dames naar Schoorl en Bergen aan Zee. Hierna gaf de voorzitter een uitgebreid verslag van de j.l. gehouden hoofdoestuursverganermg van de V.B.B., waarvoor de secr. hem hartelijk dank bracht namens de aan wezigen. Hierna sluit de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. 3 Juni Onder voorzitterschap van den heer D. L. de Koe werd in het café Dijkhuis, alhier eene vergadering van in gelanden van het waterschap Wallen Winschoterdiep Z.z. gehouden. Uit de re kening en verantwoording van den pen ningmeester de heer P. Bakker bleek, dat de ontvangsten hadden bedr. f 1839.61 en de uitgaven f 1374.801/2, zoodat er een batig saldo was van f 464.80'A- De begroo ting voor het dienstjaar 1938/39 werd m ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f 1746.08y2. De omslag voor dit jaar werd vastgesteld op 55 per strekkende M. Het periodiek aftredend bestuurslid, de heer J Boer, werd herkozen en in de plaats van de vertrokken bestuursleden de hee ren de Koe en Bakker werden gekozen de heeren W. H. Scholtens en L. Galdermans. HOOGEZAND, 3 Juni. De collecte voor de Hoogeland-Stichting heeft in deze ge meente f 30.54 opgebracht. 3 Juni. B. en W. van Hoogezand besloten om de steunregeling voor kleine tuinders, door de Ministers van Sociale- en Economische Zaken mogelijk gemaakt, per ingang van 1 Juni, ook in hun ge meente van toepassing te verklaren. Naast den districtsleider van den Rijks- controledienst en een Rijkstuinbouwcon- sulent, ambtshalve aangewezen, zijn al hier benoemd tot leden van de plaatse lijke commissie van uitvoering de heeren G. Botke, weth., voorzitter, P. Bekius, werkgever-lid en H. Pool, werknemer-lid. Geslaagd als Leerares en Coupeuse de dames A. Alting, Slochteren en F. Taai, alhier, opgeleid door de Nieuwe Prov. Gron. Modevakschool. 3 Juni. In het café Menses, Ben. Kalkwijk, had onder voorzitterschap van den heer B. J. Huisman een ingelanden vergadering plaats van het Waterschap ,;De Kalkwijk". Het financieel rapport noemde als in komsten f 3436.41, als uitgaven f 1391.77, als batig saldo f 2044.64. De begrooting over 1938/1939 werd vastgesteld op f 4044.64 en de omslag evenals het vorige jaar, op f 2.50 per H.A. De vergadering besloot om f 500— buitengewoon af te lossen. Het recht tot heffing der door- vaartsgelden aan de Kalkwijksterhoofd- draai bleek door de regeering tot 1 Mei 1941 te zijn verlengd. De heer H. Knapmeijer werd als be stuurslid herkozen. 3 Juni. Wegens overtreding van de bouwverordening, het oprichten van getimmerten enz., zonder dat daarvoor de vereisehte vergunning is aangevraagd, heeft de gemeentepolitie procesverbaal opgemaakt tegen H. K„ alhier. Zooals bekend is de damescommis sie, die zich hier zeer verdienstelijk heeft gemaakt, met het organiseeren van ver schillende cursussen voor vrouwen en meisjes, thans ook bezig met het oprich ten van een cursus voor meisjes van 14 16 jaar, die de lagere school hebben door- loopen, tot het aanbrengen van de ele mentaire kennis (de eerste beginselen betreffende) en vaardigheid in huishou delijke werkzaamheden. Deze cursus waarvoor zich 36 leerlingen hebben aangemeld, zou 1 Juni laanvan gen. In verband met financieele bezwa ren bij vele cursisten moest dezen aan vangsdatum worden verschoven. Ten einde aan deze bezwaren tegemoet te ko men heeft gemelde commissie zich via het gemeentebestuur en den Rijksinspec teur voor de Werkverschaffing in de pro vincie Groningen gewend tot den minis ter van Sociale Zaken om financieele steun, zooals die ook is verleend aan de dienstbodencursussen. KIELWINDEWEER, 3 Juni. Bij onder handsche verkoop is het woon- en win kelhuis van den heer K. Venema over gedragen aan den heer R. Reitsema, al- hier. KROPSWOLDE. In de door het water schap „Kropswolderbuit'enpolder", ge hóuden algemeene vergadering ten huize van P. Kloosterhuis, onder voorzitter schap van den heer J. Boschma, werd door den boekhouder rekening en ver antwoording gedaan, Het bafig saldo bedroeg f 941.41 y2. Bij de vaststelling Van de begrooting voor 1938/39 werden de Waterschapslasten bepaald op f 10.- pér H.A. Tot bestuurslid werd herkozen de heer K. Topper. 'V— Ten huize van P. Kloosterhuis werd de algemeene vergadering van het wa terschap „Kropswolde" gehouden, onder voorzitterschap van den heer J. Nieboer. Het batig saldo bedraagt f 1042.11 y2. De waterschapslasten werden, voor 1938/39 vastgesteld op f 3 per H.A. Tot bestuurs lid werd herkozen de heer A. Benthem. De vorige we-ek is er inbraak ge pleegd in de woning van de wed. J. Olt- hof te Wolfsbarge. Deze is den laatsten tijd als huishoudster werkzaam, zoodat er niemand thuis was. Men had zich toe gang tot de woning verschaft door ver breking van 't hangslot aan de achter deur. Men heeft zeker naar geld gezocht, doch dit niet gevonden, ofschoon het wel aanwezig was. Een paar kasten waren geforceerd en doorzocht. Overigens heeft men niet ontdekt, -dat iets ontvreemd is. Een deskundig onderzoek heeft plaats gehad onder leiding van de marechaus sees te Hoogezand, doch tot dusver zon der resultaat. WESTERBROEK, 3 Juni. Het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer J. G. Weemhof aan de Borgweg, alhier, onder architectuur van den heer C. H. Uiterdijk, architect G.D.A. te Hooge-zand, aanbesteed, is aan de laagste inschrijvers.de heeren F. Timmer te Hoogezand en R. Rave te Sappemeer voor f 4448.gegund. WESTERBROEK, 2 Juni. Hedenmiddag vergaderden de Ingelanden van de water schappen Westerbroekster- en Zuiderma- depolder onder presidium van den heer H. Westers in 't café Smid, Na lezing der notulen werd de administratie nagezien door de heeren E. Benes, J. Smit en A. ten Cate en werd alles in orde bevonden en den secretaris décharge verleend voor zijn beheer. Voor de Westerbroeksterma- depolder bedroegen de ontvangsten f 4586.81, de uitgaven f 3140.54, het ba tig saldo f 1446.27. De omslag per H.A. werd voor het loopend dienstjaar weder om bepaald op f 9.aangezien dit jaar f 500.— meer moet worden afgelost dan het vorig jaar. De leeningen van het wa terschap doende 4 en 4i werden ge converteerd 3.25 De leeningen be dragen thans in totaal nog f 15900.—. De begrooting werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 8105.45. Als volmacht werd herkozen de heer H. Westers. Op de vraag van den heer J. Smit of er al iets bekend is over de overname van de dijken door de provincie antwoordde de voorzitter ontkennend. De ontvangsten van de Zuidermade bedroegen f 1182.25, de uitgaven f 927.27, het batig saldo f 254.98. De schuld van dit waterschap is inmiddels geheel afge lost en kan dientengevolge de omslag per H.A. worden verlaagd tot f 4—, De be grooting werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 932.56. Er behoefde geen geen bestuursverkiezing plaats te heb ben. Voor de wegen in de Westerbroek- stermade bedroegen de ontvangsten f 422.11, de uitgaven f 319.89, het voordee" lig saldo f 102.22. Een obligatie ten laste der gemeente Groningen groot f 1000— werd afgelost, welk bedrag werd belegd bij de plaatselijke boerenleenbank. Het te goed bij deze bank bedraagt thans f 2411.96. Voor het onderhoud der wegen werd voor een lading grint betaald f 214. Als volmacht werd herkozen de heer C. Römelingh. Hierna sluiting. - Onze plaatsgenoote mej. E. Venema is aangesteld als leerling-verpleegster in het ziekenhuis te Delft. KOLHAM, 1 Juni. Onder voorzitterschap van -den heer R. Rook hie-ld het water schap „Hof- en Wegsloot" alhier een al gemeene vergadering van het Bestuur met de Ingelanden. Na opening door den voorzitter kwam taan de orde: 1. Lezing der notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. 2. Re kening en verantwoording. De kascom- missie, bestaande uit -de h.h. W. Tepper en H. Vegter rapporteerde bij monde van den laatste dat de uitgaven f 2008.22, de inkomsten f 2711.37, dus het batig saldo f 703.15 was. Alles was in de beste orde bevon den, de commissie bracht de h.h. Haven meester en Secretaris een compliment voor hun uitstekend beheer en stelde voor décharge te verleenen, welk voorstel door het bestuur met een woord van dank werd overgenomen. Aangezien het kassaldo stelde het be stuur voor -den omslag met f 1.00 per H.A. te verlagen en op f 6.00 per H.A. te bepalen. Aangenomen met algemeene stemmen. Het periodiek aftredend lid, de heer H. Begeman, werd met op 3 na al gemeene stemmen weer gekozen en ver klaarde deze herbenoeming te zullen aan nemen. Tof leden der kascommissie wer den benoemd de h.h. H. Vegter en J. Drijf holt. Nog werd besloten wederom -het recht van visschen in de Hofsloot niet te verpachten, doch wederom dagkaarten beschikbaar te stellen tegen f 1.00 per dag. 1 Juni. Door vertrek van de hee ren Haan en Schrikkema ontstonden alhier In het Kerkbestuur twee vacatu res. Door verkiezing werd daarin voor zien. de heer W. Nanning werd verkozen tot diaken, de heer G. Akkerman tot no tabel. SCHARMER. Naar wij vernemen zal binnenkort het kerkhof te Scharmer met 36 A. vergroot worden. Daartoe is 8 A. van den heer J. Kloosterhuis aangekocht. De goedkeuring van B. en W. der ge meente Slochteren is reeds verkregen, alsmede die van het College van Toezicht. De Heidemaatschappij is met de uitvoe ring van het werk belast. ZUIDBROEK. In het Oude Rechthuis vergaderde het Waterschap „Eindelijk", onder voorzitterschap van den heer Toxo- peus. De inkomsten bedroegen f 1824.81 y2 en de uitgaven f 1232. 10 V2, batig slot f 592.71. De begrooting van het volgend jaar werd onveranderd goedgekeurd, ter wijl de omslag weer werd vastgesteld op f 4 per hectare. Het aftredend bestuurs lid/de heer Gastman, werd met algemee ne stemmen herkozen. De voorzitter deel de nog mede, dat het gemaal in goede conditie is en zeer goed werkt. ZUIDBROÈK, 3 Juni. Voor de alhier gehouden keuring voor opname in het keur stamboek van het Ned. Trekpaar den-Stamboek, waren 9 paarden aange geven; 1 bleef weg terwijl er 2 bijkwamen. Opgenomen werden 9 paarden, te weten: Lies, eig. A. Noordhoff, Noordbroek; Dora, eig. E. Topper, Kropswolde; Martha, eig. Tj. Jager, Stootshorn; Parfaite du P. C., J. Germs, Duurkenakker; Clara, eig. H. Haan, Ommelanderwijk; Avenira, eig. H. v. d. Schuur, Kropswolde; Madeliefje, eig. G. Vrieling, Kropswolde; Bella, eig. P. E. Diddens, Noordbroek en eig. Schreuder, Sappemeer. 2 Juni. Tijdens het onweer van gis teren sloeg de bliksem in het huis van den heor T. van der Woude aan de Heili- gelaan. De brand die daardoor ontstond wist men tijdig te blusschen. Ook elders hadden nog enkele kleine ongelukken plaats. GRONINGEN. Een zware truck met trailer van de A.T.O. is Woensdagavond op den Bedumerweg, ter hoogte van den Noorder Ringweg, geslipt en op een woonschip in het Boterdiep gevallen. Het schip werd zwaar beschadigd, doch de bewoners, de 76-jarige J. Jongst en zijn 32-jarige huishoudster, bleven ongedeerd. Eén te hulp geroepen kraanwagen slaagde er niet in het zware voertuig op den wal te brengen. Eerst toen ook nog een vrachtauto gerequireerd was, geluk te het na vier en een half uur hard wer ken de truck op den weg te brengen. Toen deze met eigen kracht kon meehelpen, was ver na middernacht ook de laadbak spoedig over den rand. Het woonschip, dat eenige maanden geleden ook al ongewenscht bezoek van een auto had gekregen, was zwaar be schadigd, doch het was gelukkig niet lek gestooten. „LEVE DE VLOOT". Wanneer deze film zich aankondigt met de titel: de gezellige film van het marine leven, dan is daarmee geen woord te veel gezegd. Want inderdaad gezellig is ze, de ze rolprent, die op het Pinksterprogram ma van bovengenoemde Bioscoop fun geert. Een verhaal van liefde, vroolijkheiö en humor, overloopend van vitaliteit: ,ahs het ware een cocktail van lach en vroo- lijkheid. Kostelijke scènes, gespeeld met veel brio door Dick Powell en Ruby Kee- ler, prachtige scènische opnamen, een tikje sensatie, niet te veel, waardoor het vroolijkheids-element in gedrang zou kunnen komen, ziedaar in korte bewoor dingen de hoofdeigenschappen van deze film, die licht en luchtig is en daardoor juist geëigend voor de komende feestda gen. Een van die zeldzame films, die den bezoeker ongemerkt in beslag nemen, die zonder veel ophef, hem eenige prettige uren bezorgen. „CASSIDY's RAZENDE RIT". Een film vol avonturen, spanning en sensatie, dat alle voorgaande van deze serie overtreft. Nieuwe vondsten, pakken de scènes, woeste ritten, sensationeele gevechten, een handeling spelend in het Wilde Westen, een historie met veedieven en bandieten, een verhaal vol actie en... mysterie! Wilt u nog meer elementen om een hyper-spannende film samen te stel len? Voor liefhebbers van Wild-West «1 men een der beste in hiaar soort, die U in gespannen aandacht geboeid houden van het begin tot het laatste oogenblik toe. l. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor Hoogezand en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Mei ingelegd 40780.00. Terugbetaald f 38914.85. dervank en Jantje Trijntje van Delden, 21 j„ Noordbroek; Fokko Hendrik Mul der, 27 j., Slochteren en Henderika Hart man, 22 j., Noordbroek; Filippus Wil- kens, 23 j„ 't Zandt en Jantje Lesman, 21 j,, Noordbroek. Overleden: Suzanna Bos, 71 j., echtg. van Aldert van der Laan. ZUIDBROEK 27 Mei—2 Juni. Ondertrouwd: Klaas Faber, 24 j„ Mun tendam en Dievertje Koning, 22 j„ Zuid broek, MUNTENDAM 25 Mei—2 Juni. Geboren; Baltus, z. v. Evert Wijsbeek en Rebina Lammechina Holleman; Al- bert, z. v. Ties Bouwmeester en Renske Wending; Derk, z. v. Meindert Meijer en Anna Maria Woldhuis; Hendrik, z. v. Frans Kerstholt en Alberdina van Oost. Groenten veiling HoogezandSappenneer. Vrijdag 3 Juni 1938. Eng. Kaskomkommers le kwal. f 3.70—4.00 2e kwal. - 3.003.30 Rijen Komkommers le kwal. - 2e kwal. - Bloemkool le kwal. - 2e kwal. - Spitse kool Kropsla Asperges Rabarber Peen Peen los Spinazie Postelein Aardbeien Tomaten A Tomaten B Tomaten C Per 100 stuks. Per 100 bos. 3.80—5.40 2.30—3.20 8.00—12.00 5.30—8.20 1.70—3.80 0.60—1.30 24.00—27.00 3.10—4.60 7.50—9.70 5.30—6.40 1.60—3.50 7.50—8.00 40.00—47.00 10.70—11.10 9.80—10.70 11.00—11.50 Per 100 pond. KWEBKERSBKLANGKN BURGERLIJKE STAND. SAPPEMEER 27 Mei—2 Juni. Geboren: Ina Harma, d. v. Albert Ge orge Larmoyeur ih Geesie Roelfiene van der Wal; Joseph, z. v. Willem Tom en Cornelia Henrietta Swen; Sietske Frouk- tje, d. v. Cornells! Poppo Boss en Geertje Nieboer, Hoogezand. Ondertrouwd: Hittjo Buitenkamp, 26 j„ Slochteren eh Elizabeth Tjardeliena Pot, 27 j„ Sappemeer; Gerardus Lamber- tus Swarl, 20 j„ Hoogezand en Hinderika Alberdina Valentina Braun, 21 j„ Sappe meer. f Overleden: Berend Wolthuis, 73 j„ on gehuwd; Frederik Kleiman, 69 j„ echtg. van Roelfina Wagenaar; Ytje Tjoelker, 70 j„ echtg. van Harm Heemstra. HOOGEZAND 27 Mei—2 Juni. Geboren: Anna,; d. v. Willem Kanon en Berendina Pruis, j Foxhol; Willem, z. v.. Feiko Schreijer en Hinderika Anna van Timmeren, Westerbroek; Aaltje, d. v. Hendrik Jongman en Kunje Faber, Mar- tenshoek; Hinderkje, d. v. Christiaan M. Kliphuis en Jantje Spijker, Kropswolde. Ondertrouwd: Willem Steenhuis, Kiel- windeweer en Jantina Lukkina Brugge, Foxham; Jan Albertus Koeneman, Mar- tenshoek en Maria Paulina Thiecke, Hoo gezand; Otto Joannes Gorens, Sappemeer en Geertruida Gez. Joh. Meijer, Hooge zand. Getrouwd: Klaas van den Berg en Ge zin a Bentum; Harm Heininga en Anne- chien Sanders; Amel Messchendorp en Jitske Scheper; Andries Blaauw en Adri- ana Wolthuis; Jan Robert Leemhuis en Geertruida Nieborg. Levenloos aangegeven kind van Hen drik Witting en Jantje Bouman. SLOCHTEREN 26 Mei—1 Juni. Geboren: Lammert, z. v. H. Sloots en E. Beentje, Slochteren; Aalf, z. v. M. Hut- tinga en K. Aalfs, Lageland; Teije, z. v. J. v. d. Beek en Jj Smit, Steendam; Harm Wiebrand, z. v. O. K. Smit en G. Haan Siddeburen; Niessien Jantje, d. v. H. Snijder en J. G.Middel, HeliumMasa Una Gesina, d. v. H. Bakker en G. Voort huis, Slochteren; Jantje, d. v. W. Prins en Z. Doornbos, Slochteren; Jinne Jacob z. v. S. Reitsma en T. Boelens, Slochte ren; Berend Pieter, z, v. J. Winter en H. A. van der Schuur, Siddeburen; Berend, z. v. H. Appeldoorn en J. Honebecke, Harkstede; Elizabeth Hillechien, d. v. H J. C. Mellema en G. A. Nap, Siddeburen Ondertrouwd: W. Steenhuis, 21 j„ Kiel- wlndeweer en J. L. Brugge, 21 j„ Fox ham; J. Mijnders, 25 j„ Dordrecht en A. Spandauw, 25 j„ Siddéburen; T. N Kruijer, 30 j„ Middelbert en H. van Cal ker, 24 j„ Harkstede. Getrouwd: H. Huisman, 26 j„ Krops wolde en A. Veltman, 25 j„ Scharmer W. Broeksema, 30 j„ Hamweg en F. Nij- veen, 27 j„ Kolham; J. Hofstee, 36 j. Schildwolide en W. Veenstra, 28 j. Schildwolde; J. Dinkla, 26 j„ Ten Post en J. Hommes, 23 j„ Slochteren; E. Dik, 25 j„ Tjamsweer en F. van Dijk, 21 j.: Tjuchem; K. Boven, 21 j„ Nieuw-Scheem- da en G. H. Maarhuis, 24 j„ Laskwerd A. Kreuijer, 27 j„ Stadskanaal en A .M Dredse, 25 j„ Harkstede. Overleden: Teije van der Beek, 2 da gen, z. v. J. v. d. Beek en J. Smit. Sid deburen. NOORDBROEK 20 Mei—3 Juni. Geboren: Jakob Jan, z. v. Jan Schra ge en Annechina Mandema. Getrouwd: Fokko Goosen, 22 j., Wil- Op Pinkstermaandag GEEN veiling. Volgorde: Serie S: op Dinsdag en Vrijdag het eerst; op Woensdag het laatst. Serie H: op Woensdag het eerst; op Dinsdag en Vrijdag het laatst. De aan te voeren Spitskool moet „vast" zijn. Sappemeer, 3 Juni 1938. UFF1C1K&LK AUkiDEDJEELiJNGEN Feestavond. De leden en adspinantleden worden verzocht de introductiekaarten voor de feestavond van heden niet ter hand te stellen aan personen beneden 16 jaar, daar aan dezen, met het oog op de plaatsruimte, géén toegang kan worden verleend. Hieraan aal streng de hand worden gehouden. Aanvang is 8.15 uur precies. Veteranenwedstrijd op heden, aanvang 5'/2 uur. De leden worden verzocht hier bij zooveel mogelijk tegenwoordig te zijn. Inkwartiering Duitsche gasten. Door omstandigheden is het ons bestuur niet gelukt al de Duitsche spelers onder gebracht te krijgen. Wie van onze leden is nog in de gelegenheid een speler in kwartiering te verschaffen? Opgave voor hedenmiddag 3 uur bij ondergeteekende. OFFICIEEL® MJKDEpEELLNGEN Algemeene Ledenvergadering. Deze zal worden gehouden op a.s. Donderdag 9 Juni, aanvang 8.15 uur, hotel „De Nieu we Brug". Alleen toegankelijk voor leden, die den 17-jarigen leeftijd hebben bereikt. Ingevolge art. 3 huishoudelijk reglement, hebben Donateurs toegang tot deze ver gadering, zij hebben geen stemrecht, wel adviseerende stem. Het bestuur stelt de aanwezigheid van onze donateurs zeer op prijs. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Stemming nieuwe leden. 4. Bestuursverkiezing. 5. Bespreking Zomertraining. 6. Voorstellen en mededeelingen. 7. Rondvraag en sluiting. Belangrijk. Juist toen deze off. med. ter perse zou gaan, bereikte ons de aan gename mededeeling dat ons tweede elf tal is toegelaten tot den K.N.V.B. Het bestuur feliciteert gaarne de tweede elf talspelers met dit succes. Clubvlaggetjes. Verkrijgbaar bij Sport- huis Nijboer club vlaggetjes a 12 cent per stuk, met stok, ook zeer geschikt voor de fiets. HoogezandF.V.C. Onze leden en ad- spirantleden die morgen per fiets naar Groningen gaan, worden verzocht om kwart over 12 bij 't hotel „De Nieuwe Brug" te zijn en zich bij onze supporters aan te sluiten. en Meisjes worden verzocht om 9.30 bij de Turnhial aanwezig te zijn in Clubcostuum, tamboers voorop. In verband met bovenstaande Zondig geen Handbaltraining. De Dames die meewerken aan de feest avond vian H. S. C. worden verzocht om 8.15 aanwezig te zijn. Zij die nog geen in- troducjtiekaart heeft gekregen, kan die nog afhalen bij K. Riks, tusschen 5 en 6 uur hedenmiddag. Zondagmorgen Wandeltocht. Vertrek 8 uur Slochterstraat. OFFICIEEL» MEDEDEELINGEN Dinsdag 7 Juni geen les voor Kleuter Meisjes en M. IA. Inplaats diaarvan extra les voor Jongens van 12 en 13 jaar van 41/25.45 uur, dus ook voor de jongere jongens van J. II. M. IIIA (van Vrijdag) en M. II a.s. Dinsdag gezamenlijk les van 5.457 uur KI. Meisjes en M. IA krijgen later ex tra les, let dus op de O. M. Wijziging lesrooster: M. IIIB Dinsdag 7—7.50. Dames A Dinsdag 7.50—8.40. Dames B Dinsdag 8.40—9.30. Alle Meisjes en Jongens, die deelnemen aan de Jeugddag hedenmiddag om iys uur op ons terrein aanwezig. De aangevraagde kaarten voor H.S.C kunnen worden afgehaald bij W. Pouts ma. Gevonden in de turnhial een portemon- naie. Terug te bekomen bij W. Poutsma OFFICIEEL® MEDEDEELINGEN. Hedenmiddag hebben de Kleuter Jon gens les van 12. Kleuter Mèisjes 23, en Meisjes I 34. Zondag a.s. (lste Pinksterdag) extra les voor de Jongens en Meisjes die zich hebben opgegeven voor de Jeugddag: Jongens I 8.30—10 uur, Meisjes I 9.30 11 uur en Meisjes II 10.30—12 uur. De Dames D. Sprik, R. Pialland, A. de Boer en de heeren J. Vierkant en K. Riks wor den verzocht Zondag om 8.30 aanwezig te zijn om behulpzaam te zijn bij bovenge noemde lessen. 2de Pinksterdag Wandeltocht voor alle Jongens en Meisjes die zich hebben opge geven voor de Jeugddag. Dus alle Jongens PREDIKBEURTEN. Zondag 5 Juni (le Pinksterdag). Ned. Herv. Kerk. Sappemeer. V.m. 10 u. ds. Nijen- huis Ockhuijsen (coll.) Hoogezand. V.m. 10 u. ds. Graats- ma, zang van het Kerkkoor, Collecte. Kielwindeweer, V.m. IOV2 u. ds. Wasch. Kropswolde. N.m. 7 u. ds. Wasch. Westerbroek. 2e P. v.m. 10 u. ds. Nijenhuis Ockhuijsen. Engelbert. V.m. 10 u. ds. Kruizinga (Doop). Middelbert. 2e P. V.m. 10 u. ds. Kruizinga. Hiarkstede-Scharmer. V.m. 10 uur (N.T.) ds. Fournier Jr. Slochteren. V.m, 9 y2l (O.T.) ds. Kwint (coll.) en 2e P. v.m. 91/2 u. ds. Kwint. Schildwolde. Vm. 9.30 u. ds. Siega (coll.) en 2e P. v.m. 9y2 u. ds. Siega (coll.) Helium. V.m. 9y2 u. (O.T.) ds. Po litiek. Siddeburen. V.m. 9y> u. ds. De Vries (coll.); 2e P. v.m. 9y2 de heer La Brijn. Noordbroek. V.m. 9y2 u. ds. van Ruytenberg. Zuidbroek. V.m. 9y2 dr. Sevenster Geref. Kerk. Sappemeer. V.m. 9y2 en n.m. 5 u. ds. W. Tom 2e P. v.m. 9i/2 u. ds. J. A. Win ter van Kiel. Foxham. N.m. 2y2 u. cand. W. J. Wynia. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Sappemeer. V.m. 9y2 en n.m. 5 u. de heer Faber. (Coll.) 2e P. v.m. 9y2 u. dezelfde (col lecte voor de zending. Bapt. Gem. Beukemastraat, Hoogezand. V.m. 9y2 en n.m. 5 u. de heer J. Doornkamp van Gron. (H.Av.) 's Av. 71/2 u. Jeugdienst. Rapt. Gem. Foxhol. V.m. 9V2 u. Bijbelonderzoek; n.m. 6 u. prediking door den heer H. Bos van Groningen, 's Av. 8 uur Jeugddienst. Vrije Bant. Gem. Foxhol. V.m. 10 u. Bijbelonderzoek; 's av. 6 u. prediking door den heer G. Bakker van Veendam. ADVERTENTIËN. C. P. BOSS GÉ BOSS—NIEBOER geven met vreugde kennis van de geboorte van hun Dochter SIETSKE FROUKTJE. HOOGEZAND, 31 Mei 1938. Hoofdstraat 25. Tijd. adres: St. Jozef-Stichting, Sappemeer. De Heer en Mevrouw VELSEN—Overdiep geven "met blijdschap kennis van de geboorte van hun Dochter HENDRINA JOUKJE. Sappemeer, 31 Mei 1938. Noorderstr. 3. Tijdelijk Praedinius Kliniek Gro ningen. Ondertrouwd: OTTO GORENS en TRUUS MEIJER. SAPPEMEER, Zuiderstraat 81. HOOGEZAND, Noordersingel 5. Huwelijksvoltrekking 15 Juni a.s. Thuis 2.304 uur. K. FABER en D. KONING geven kennis van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op Zaterdag 18 Juni a.s. Muntendam, Juni 1938. Zuidbroek. jl V 2e Pinksterdag hopen 2 onze geliefde Ouders H. BUITENKAMP en 2 P. BUITENKAMP—Bakker 2 f hunne 35-jarige Huwelijks- 1 jij» dag te herdenken. Sappemeer, Juni 1938. a Slochterstraat. g Kinderen, Behuwd- en g Kleinkinderen. is

Nieuws- en Advertentieblad, Sappemeer nl | 1938 | | pagina 2