D. R.U.emaifCc en i s KLEI HOOI r. V. H. S. Voetbalvereniging „H.S.C." Gymn. en Athletiekver. „H-S" Gymnastiekvereen. „W. I, K." Cpaai framr mag fieaikcr's TJzerJwuictef Door electrischen stroom gedood. Donderdagavond omstreeks kwart over elf liep de 22-jarige schilder J. Hageluken uit Millingen op de scheepswerf alhier, met een looplamp over een schip. Er ontstond kortsluiting in de looplamp, waardoor H. getroffen werd en vrijwel op slag is gedood. Tegen stilstaanden vrachtwagen gebotst. Autobestuurder op slag gedood. Op den weg langs de Zuid-Willems vaart tusschen Veghel en Dinther is Donderdagochtend een personenauto op een stilstaanden vrachtwagen ingereden waardoor de bestuurder van eerstge noemd voertuig vrijwel onmiddellijk is gedood. Op genoemden weg, die verbreed wordt, stonden twee stoomwalsen aan den rech terkant Aan den linkerkant stond een vrachtauto, welke geladen was met stee- nen, bestemd voor de wegverbreeding. Uit de richting Den Bosch naderde een personenauto, bestuurd door den 43- jarigen heer C. Hendriks uit Veghel. die tegen de vrachtauto opreed. De botsing was zoo hevig, dat hij uit den wagen werd geslingerd en vrijwel onmiddellijk dood was. De auto werd totaal vernield. De bestuurder zat alleen in den wagen. PLAATSELIJK NIEUWS. SAPPEMEER. De j.l. gehouden Groene Kruis-Collecte in onze gemeente heeft bruto f 96.— opgebracht. 40-jarig ambtsjubileum. Naar wij vernemen, hoopt de heer E Reinek, alhier, Dinsdag 1 November zijn 40-jarig ambtsjubileum bij de Gist en Spiritusfabriek te vieren. We twijfelen niet of het zal den ge- achten jubilaris niet aan belangstelling ontbreken. Voor het examen ter verkrijging van een amateur-radiozendmachtiging, gehouden van 7 tot en met 22 October j.l. is geslaagd de heer E. Petsinger, al hier. Omtrent het doodelijk ongeval, dat Dinsdagavond bij de Kleinemeersterbrug alhier plaats vond, kan nog worden ge meld, dat de in beslag genomen auto in de loop van Woensdag is vrij gegeven. Uit het onderzoek is gebleken, dat zoowel de remmen als de stuurinrichting goed functionneerden. Wat de schuldvraag betreft, hierover kon men ons nog niets definitiefs mededeelen. Voor het Vakdiploma Kruideniers, alsmede voor het diploma Algemeene Handelskennis, slaagden Woensdag te Groningen o.m. de heeren H. Koeneman, E. Poelstra, G. Kiffers en J. Broekema, allen alhier. Voor het diploma Alg. Han delskennis slaagde o.m. de heer W. Schol - tens, eveneens alhier. Allen werden op- ito" to Ned. Instituut voor Vak opleiding van Kruideniers N.I.V.A., dir. de heer H. Ramaker te Groningen. Naar wij vernemen zal op Dinsdag 8 November a.s. de Kon. Ned. Toeristen bond A.N.W.B. een Bondsavond organi- seeren in het hotel Faber te Hoogezand, waarbij een interessante geluidsfilm zal worden vertoond. Wij verwijzen naar de in dit num mer voorkomende advertentie betref fende de Thé- en Soirée Dansante in het hotel „Struvé". De band, die de dansmu ziek verzorgd, is, wat de samenstelling betreft een geheel nieuwe. De leden heb ben individueel reeds het een en ander gepresteerd. Er mag dan ook verwacht worden dat het uit 6 personen bestaande „Jeff King and his Swing Sextet" bij zijn eerste optreden alhier op de gewenschte belangstelling mag rekenen. HOOGEZAND. Evenals het vorige jaar is ook de deze zomer gehouden autotocht voor Ouden van Dagen van Hoogezand verfilmd. Het doel hiervan was deze op een avond in de wintermaanden voor de oudjes te vertoonen. Het programma zou dan verder met allerlei attractie's aan gevuld worden, zoodat het geheel een mooie avond voor de oudjes zou worden,. Donderdagavond werd deze feestavond de oudjes bereid. Ze werd gehouden in het hotel Faber, waar behalve de gasten ook vele anderen aanwezig waren. Geen plaats was er onbezet toen de voorzit ter van het comité, de heer F. Jansma, een kort welkomstwoord sprak. In het bijzonder begroette hij hierin burge meester Tuin en mevrouw om daarna zijn groote dank te betuigen aan allen, die op zoo spontane wijze, hetzij door het geven van de verschillende versna peringen voor de oudjes, hetzij door me dewerking aan het programma, of op andere wijze hun steun hadden geboden, waarbij zij de werkzaamheden van het comité hebben verlicht. Nadat Evelyn Novacek met haar en semble, die de geheele avond zorgde voor een uitstekende stemming, eenige num mers ten beste had gegeven werd het ge varieerd programma geopend met brug- oefeningen van heeren van de Gymn.- en Atnletiekvereen. „H.-S." Een lach- nummer was de komische oefening van juffrouw Snip en haar zoon Cornells. Dan waren er rhytmische dansen van dames van „H.-S.", een en ander onder bekwa me leiding van den heer B. Nijhof, een Charlie Chaplin-film, een wedstrijd in zuigen voor babies of een „kampioens- zoegwedstried" en ten slotte het hoofd nummer, de film van de autotocht. Het een zoowel als het ander viel zeer in den smaak en maakte dit feest vooral voor de oudjes tot een genotvolle, onvergete lijke avond. Evelyn Novacek ontving bloemen. Namens de oudjes betuigde de burge meester het comité zijn hartelijke dank. ZUIDBROEK. Geslaagd voor het exa men Wiskunde L.O. de heer L. Smit. al hier. 28 Oct. Ten overstaan van het adm. kantoor Loer en Maters werd in het café Balk ten verzoeke van de wed. en erven M. Ruzius, publiek te koop aan geboden Eene Arbeidersbehuizing met eigen erf en tuin, ter grootte van 37 A. 55 cA., staande en gelegen nabij den Kleiweg, alhier. Kooper de heer Derk van der Veen, al hier, voor f 1220. In Duitschland schijnt veel vraag te zijn naar koudbloed paarden. Werden deze in den laatsten tijd geregeld uitge voerd, thans heeft de commissionair Bui- ning, alhier, opdracht gekregen weder om een groot aantal koudbloed paarden voor Duitsche rekening op te koopen. MUNTENDAM. Donderdag werd alhier een verloting gehouden voor het ln- stand houden van het Algemeen Be- waarschoolonderwii s. De eerste prijs, een rijwiel, viel op no. 1838. De volgende prijzen vielen op de nummers: 1047 1356 33 1669 299 20 1661 1183 1501 349 885 1839 1178 671 1546 190 664 1787 723 1267 1454 1921 501 237 817 821 100 413 1466 1662 249 1935 1331 1321 1197 1944 297 1065 1641 1165 1170 1916 731 1426 1378 1543 1727 1695 267 41 174 1488 447 1282 947. MEEDEN, 26 Oct. Ten overstaan van den heer W. Boer, notaris te Veendam, werd heden, ten verzoeke van den heer S. Olthof, publiek .verkocht: Eene be huizing met erf, tuin'en land, staande en liggende tusschen de beide Veenslooten, aan verharden weg te Meeden, gr. 54 a. 10 c.a., thans in huur bij H. Kamphuis. Kooper A. Rademaker, Muntendam q.q. voor f 2505. 26 Oct. De heer Doedens, melkven ter te Westerlee kocht onderhands een perceel bouwterrein, gelegen aan de Hee- reweg (Oosteind) alhier, van de wed. T. Duin, alhier. GRONINGEN. Donderdagochtend half zeven is een groote truck met trailer van de maatschappij „De Hunzebooten" tus schen de Punt en Vries door 't gesloten hek van de brug over het Noordwillems- kanaal gereden, doordat de chauffeur, de 41-jarige J. W„ uit Nunspeet door den dikken mist te laat zag dat de afsluit- boomen van het genojmde kanaal ge sloten waren. De cabine van de truck kwam hierdoor boven het kanaal te han gen. De chauffeur kon no^ bijtijds uit de auto springen. Juist passeerde de tjrttk „Aaltje" uit Groningen, schipper J. Nteman, het ka naal. De „Aaltje" was geladen met sui kerbieten bestemd voor de\ Friesch-Gro- ningsche suikerfabriek. Dk vrouw van Nieman, die aan het roei stond en de zware vrachtauto op zich ai zag komen, sprong in haar angst over béprd. Zij kon echter door haar man en der^ brugwach ter worden gered. Truck en afsluitboomen wertien ernstig beschadigd. Het verkeer over, deze brug was geruimen tijd gestagneerl Van het gebeurde is proces-herbaal op gemaakt. EEN LEUKE GRIL VAN DE\WIND. Wat de wind soms voor kuien heeft, leert een eigenaardige historie.! die zich aan de Hoofdstraat te Hoogezand heeft afgespeeld, tijdens een storm. Een der ingezetenen sliep rustig de sltap des onschuldigen, toen hij midden in de nacht door belgelui werd gewekt. Dat was een slecht teeken. Er kon een «onge val zijn, brand, ziekte en toen dit tot hem was doorgedrongen, stond hij ook voor zijn bed en was het volgend oogen- blik bij de voordeur. Zenuwachtig maak te hij die open om tot de verre ssende ontdekking te komen, dat er niemand en niets te bespeuren vjiel. Verstoord was hij op zichzelf, omdat toen bij hem de overtuiging post vatte, dat alles niets anders dan inbeelding was geweest. Maar dat was het niet, althans in zooverre niet dat kort er op opnieuw aan de bel ge trokken werd. Nu verbeeldde hij het zich niet en het volgende oogenblik had hij weer de kruk van de voordeur te pak ken. Maar hij deed dezelfde verrassen de ontdekking: geen mensch was er te zien. Dit was het tweede bedrijf. Toen het bedrijf, dat er op volgde in niets van het vorige afweek en hij dus drie keeren op een loos alarm zijn warm bedje had verlaten, kwamen andere gedachten bij hem op. Nietsnutters, die ondanks de storm- en regenvlagen, in een roes hem opzettelijk dat zaakje hadden geleverd, moesten het zijn. Maar zoet zou zijn wraak zijn en zwaar zouden ze er voor boeten als ze het hart hadden hun boos spel voort te zetten. Gewapend met een bos traproeden, die voor de greep lag vatte hij post achter de deur om op het eerste het beste onraad naar buiten te snellen. Ontgaan zouden ze hem niet. Al was hij slechts half gekleed en al kreeg hij het koud dat deerde niet. Hij had er een verkoudheid voor over. Zijn wachten werd beloond, weer ging de bel over. Op hetzelfde oogenblik was de deur ook open en in die opening stond er iemand, stom van verbazing, dat er an dermaal totaal geen ander leven was dan het zwiepen van de takken en het gieren van de wind. Van eenig levend wezen geen spoor. Het raadsel, was hoe langer, hoe grooter geworden. Ken nauwkeurig onderzoek bracht de oplossing. De dade- res bleek een rank van een klimop te zijn, die langs de deurpost groeide. Deze had zich n.l. om de belknop geslingerd en door krachtige windvlagen had de storm de rest gedaan en was gaan deur tje schellen. Het kwaad was spoedig ver holpen, waarmee de nachtelijke rust volkomen in de woning was terugge keerd. HET EINDE VAN EEN ONVERKWIKKELIJKE GESCHIEDENIS? Er is alle kans, dat het Kleinemeer ster voetpad thans eindelijk eens met rust Wordt gelaten. Zooals bekend da teert dit uit het begin der 18e eeuw, toen het gebruikt werd door kerkgangers van de nieuwe R.K. kerk, die in Kleinemeer was opgericht. Het bleef er tot op den huidigen dag en tot voor enkele jaren was er niemand, die er aan dacht dat daarover nog herrie zou ontstaan. Die herrie kwam vrijwel van het oogenblik af, dat de kweeker K. van Alphen aan dit pad zijn bedrijf kreeg. Ondanks het feit, dat dit voetpad als zoodanig reeds een zestigtal jaren op den kadastralen legger voorkomt hield hij er aan vast, dat dit ten onrechte was geschied en er hiervan een illegale handeling sprake was. Hij trad gewoon als eigenaar op, weerde verschillende menschen van dit pad en verschillende onverkwikkelijke geschiedenissen waren er het gevolg van. Zijn dictatoriaal optreden bracht hem herhaaldelijk met den strafrechter in aanraking en verschillende vonnissen werden zijn deel. Het laatste was om een hek, dat hij op bedoeld pad ter afslui ting had geplaatst, op te ruimen. Hij bleef ook echter in gebreke en het ge volg is geweest, dat thans gemeente werklieden voor die opruiming hebben gezorgd, natuurlijk op kosten van den nalatige. Zij hebben meer gedaan. Bij be doeld pad hebben ze een bord geplaatst met het opschrift: Kleinemeersterpad bestemd voor voetgangers, rijwielen, krui- en kinderwagens. Iedereen weet nu waar hij aan toe is. EEN NIET ALLEDAAGSCH JUBILEUM. Vijftig jaar achjter elkander veedrij ver te zijn is een groote zeldzaamheid. Welnu met Abraham van Delft uit de Van Roijenstraat te Hoogezand. die de ze week dit zeldzaam jubileum herdenkt, is dit het geval. Zijn loopbaan als zoo danig als hulp van zijn vader, in die tijd woonachtig te Wildervank, op 14-jarige leeftijd begonnen heeft hij niet alleen de geheele ontwikkling, doch ook de evolutie, die als gevolg van de groote verandering in de vervoer- en verkeers middelen heeft plaats gehad, van het bedrijf meegemaakt. Het vee drijvende vast of los voor hun uit bezochten ze vroeger niet alleen de markten in de naaste buurt doch ook die in verren om trek. Zoo trok hij met zijn vader naar Hoogeveen, Zweelo, Gieten, Zuidlaren, Slochteren en Leeuwarden enz. waarvoor het vee van verschillende boeren eerst samengebracht werd in het hotel Java te Veendam. Nacht en dag was men dan onderweg. In een hooiberg bij een boer derij of iets dergelijks zocht men dan een paar uur nachtrust. Het vee moest zijn voedsel dan maar zoeken langs de weg. Voor de markt Leeuwarden werd het vee de avond tevoren naar Zuid broek gebracht. Per trein had dan ver der het transport plaats. Verschillende avonturen werden natuurlijk onderweg vaak beleefd. Zoo werden ze eens op weg van Gieten naar de markt te Slochteren in Borgercompagnie overvallen door een geweldige onweersbui. Zijn vader en hij hebben toen, het vee in de steek latend, een goed heenkomen in een hoop loof moeten zoeken. Het vee was uit elkaar gestoven en pas na veel moeite en tijd gelukte het ze weer bijeen te krijgen. Het was toen reeds bijna middag gewor den. De eigenaren kwamen daar reeds van Slochteren terug naar het uitblijven van hun vee een onderzoek in te stellen. In de wijze van het vervoer kwam een groote verandering. Eerst werd het beurtschip het vervoermiddel. Met de beurtschipper Kroeze van Zuidbroek sloot men een contract. Het was niet van lange duur want door het vele la den en lossen van stukgoederen kwam het vee te laat op de plaats van bestem ming. Daarna werd het geprobeerd met de boot van G. Koning van Muntendam, die van Martenshoek af in eens naar de stad doorvoer en evenzoo on de te rugreis naar Martenshoek. Het vee werd daar dan bij de sluis in- en uitgeladen. Deze snellere wijze van vervoer leidde er toe, dat de slagersvereeniging tfi Hooge zand—Sappemeer van Delft de transport van hun vee opdroeg. Na verlooü van tijd bleek echter, dat ook dit vervoer niet be vredigde. Voor eigen rekening huurde hij toen een dekschuit wat vooral het voordeel had, dat men het uur van ver trek nu zelf kon bepalen. Toen echter de vrachtauto kwam was ook weer de dêɧeüHl£ uit de tijd. Nu stelde hij zich in verbinding met de firma H. en R. Groeneveld te Hoogezand. waar hij zelf toen ook reeds 'jaren woonde, en de vrachtauto werd het vervoermiddel, dat het ook thans nog is. Zijn taak werd hierdoor veel gemakkelijker. Het vee wordt te Groningen bij het café Bolhuis op- en afgeladen, waarna hij zorgt dat het naar de markt wordt gebracht en terug. Naast dit ambt vervulde hij ook nog '.erschilleirde andu'e betrekkingen. Zoo is hij eenige jareii, omroeper geweest in welke functie hij dhn, gewapend met een bel, bekend maakte, dat van uit nood ge slacht vee het vleesch over de vrijbank goedkoop van de hand werd gedaan. Deze functie legde hij neer omdat hij daardoor eenigszins de concurrent werd van zijn werkgevers, de slagers. De laatste jaren is hij tevens nog kos ter der Ned. Isr. Kerk te Hoogezand. BURGERLIJKE STAND. SAPPEMEER 21—27 Oct. 1938. Geboren: Lucas Arend, z. v. Hendrik Bakema en Jantje Vroom. Ondertrouwd: Klaas Akkerman, 26 j., Sappemeer en Tallechien Venema, 23 j., Hoogezand. Overleden: Bougie Warners, 81 j„ wed- v. Hindeijikus Jongman; Koert Mulder, 50 j„ echtg. v. Anna Kuiper. HOOGEZAND 21—27 Oct. 1938. Geboren: Klaassien, d. v. Jan de Haan en Aaltje Hensens, Kalkwijk; Eitje, d. v. Hendrik Groenbroek en Janneke Nie- borg, Westerbroek; Corry Harmanna Maria, d. v. Gerhardus Jac. Fr. Bodewea en Adriana Harm. Cath. Drenth, Fox- holsterbosch. Ondertrouwd: Gerardus Joseph Scho- maker, Ter Apel en Alida E. Bodewes, Hoogezand; Gosse Johs. Hansma, Krops- wolde en Willemina Anna de Groot, Mar tenshoek; Douwe Klopstra, Kropswolde en Heiltje Redeker, Zuidbroek; Grabrana Draaijer, Foxhol én Hillegiena Stam, Foxholsterbosch. Getrouwd: Koop Brouwer en Klaassien Mulder. Overleden: Elizabeth Slor, 5 j., d. van Frederik Slor en Klaassien Meijer. SLOCHTEREN 20—26 October 1938. Geboren: Jan Herman, z. v. H. Praktiek en A. Bos, Kolham. Getrouwd: J. Boven, 43 j„ Westerlee en H. Bos, 48 j., Siddeburen. Overleden: Alje Woldhuis, 47 j„ echtg. v. H. Wals, Siddeburen; Christiana Anna Geertruida de Muinck, 67 j„ echtg. van D. Hemmel, Slochteren. ZUIDBROEK 21—27 October 1938. Ondertrouwd: Douwe Klopstra, 23 j., Hoogezand en Heiltje Redeker. 22 j., Zuidbroek. Getrouwd: Menno Loer, 23 ,i„ Zuidbroek en Anje van der Wijk, 22 j„ Zuidbroek. Overleden: Sara Huisman, 66 j., overl. te Oosterwolde. MUNTENDAM 13—27 October. Geboren: Frederik. z. v. Hendrik Keizer en Jantje Remmertgina Sluiter; Sietske, d. v. Louwe Jager en Johanna Scholtens. Getrouwd: Klaas Veldman, Munten dam en Hein je Por, Wildervank. KWEEKERSBELANGEN. A.s. week veilingen op Maandag en Donderdag, op beide dagen aanvangende om tien uur en in één serie. Sappemeer, 28 Oct, 1938. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. De Adspiranten I-A en IIA gaan morgen gezamelijk in één bus. Vertrek om 8 uur van 't hotel „Struvé". De Adspiranten IVB gaan niet per bus naar Noordbroek, doch per fiets. Vertrek 8.45 uur van 't hotel „Struvé". Wedstrijd H.S.C.—Achilles. De leden, die gewoonlijk bij de controle behulp zaam zijn worden om kwart na één op het terrein verwacht. Clubavond. Op Vrijdag 4 November a.s. zal wederom een gezellige clubavond worden gehouden in 't hotel Faber te Hoogezand, aanvang 71/. uur. Deze club avond is toegankelijk voor alle leden, zoowel gewone- als adspirantleden. Laatstgenoemden mogen tot uiterlijk elf uur aanwezig zijn. Alle aanwezigen zul len worden getracteerd. Het program ma zal weer zeer attractief ziin en be staan uit: muziek, filmvertooning, voor drachten, spelletjes enz., terwijl een be kend persoonlijkheid uit de voetbalwe reld een korte causerie zal houden. Voorts zal 'n kleine verloting met mooie prijzen worden gehouden. Om ieder in de gelegenheid te stellen hieraan mede te doen zullen de loten worden verkocht voor 10 cent, (de adspirantleden krijgen twee loten voor 10 cent). Gezien het succes van de vorige club avonden rekent het bestuur ook thans weer op een groote opkomst van de le den. Het bestuur vertrouwt op aller me dewerking opdat ook deze avond weer in alle opzichten mag slagen. De Secretaris. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Dinsdag 71/.—8Y2 uur Dames Sen. Dames A en B geen les. Denk om de aangezegde rep. van Maandag en Dinsdag. Donderdag lessen als gewoon. Repetities worden voortaan aangekon digd in de Turnhal en bij Poutsma. Handbal. De heeren vertrekken om 9.39 HoogezandSappemeer. Wijziging Dameselftal: J. Daniëls speelt inplaats van R. den Boer. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Zondag a.s. speelt ons heerenelftal W.I.K. I niet tegen Voorwaarts I maar tegen Quick I, aanv. der wedstrijd 2.30 uur. Terrein klaarmaken om 1.45. Zondagmorgen om 10.30 uur les voor voor Dames en Tusschenafdeeling Da mes. Groenteveiling HoogezandI Maandag 27 October Bloemkool le kwal. f 2e kwal. Knolselderij Kropsla Andijvie Prei Boeren kool f Per 100 stuks Per 100 krop. Sappemeer. 1938. 12 80 10.20-11.20 1.00-2.10 1.30—2.30 5.80—1 20 Per 100 K.G. 4.40 2.60- 5 90 -2.80 Peen los Kroten Schorseneeren Stokslaboonen Postelein Tomaten A Tomaten C Druiven Per 100 pond. - 0.90—2.30 - 0.60- 0.80 5.10—5.80 - 4.90 6.20 2.80 3.30 - 8 50-9.10 - 2.90-4.20 14.00-14.50 PREDIKBEURTEN. Zondag 30 Oct. 1938. Ned. Herv. Kerk. Sappemeer. V.m. 10 u. ds. Nijen- huis Ockhuiisen (Herdenking Kerkhervorming, Collecte Hoogezand. V.m. 10 u. ds. Olde- man, Doop, Collecte; V.m. lli/a u. Kinderkerk. Kielwindeweer. V.m. 10 u. ds. Wasch Kropswolde. N.m. 7 u. ds. Wasch. Westerbroek. N.m. 7 u. ds. Os kamp. Engelbert. V.m. 10 u. ds. Kruizin- ga (Doop, herv.) Middelbert. V.m. 10 u. ds. Gerrlts (H. D.) Harkstede-Scharmer. N.m. 7 uur ds. Fournier Jr. Kolham. N.m. 2 u. ds. Greeven. Slochteren. V.m. 91/2 u. de heer Hellendoorn (afscheid)2 Nov. n.m. 7 u. ds. Kwint (Dankst. gewas). Helium. V.m. 9V2 u. ds. Politiek Siddeburen. V.m. 9y2 u. ds. De Vries (herd. Herv. kerkkoor); n.m. 7 u. in Geb. v. Chr. Be langen ds. Van Dijk (Het zoe ken van God). Noordbroek. V.m. 9y> u. ds. Van der Vlugt. Zuidbroek. V.m. 9!/2 u. ds. van Ruytenbere. Doopsgez. Gem. Sappemeer. V.m. 10 u. ds. Dufour. Grref. Kerk. Sappemeer. V.m. 9!/2 u. ds. W. Tom; n.m. 5 u. dezelfde. Viering H. Avondm. en Dank zegging. Foxham. N.m. u. cand. W. J. Wynia. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Sappemeer. V.m. 91/2 u. en n.m. 5 u. de heer F. Faber Herdenking Kerkhervorming. Schaaphok. N.m. 2y2 u. de heer Hellendoorn (Afscheid). Bapt. Gem. Beukemastraat, Hoogezand. V m. 91/2 en n.m. 5 u. ds. C. Brandt; 's av. 7.45 u. Jeugd dienst. Bapt. Gem. Foxhol. Vun. ÖMj u. Bijbelonderzoek ADVERTENTIËN. Ondertrouwd DOUWE KLOPSTRA en HEILTJE REDEKER. HOOGEZAND, v. Roijenstraat ZUIDBROEK, Woningbouw. 26 Oct. 1938. Huwelijksvoltrekking Zaterdag 12 Nov. 1938. |Cg3C8SCsS3CSK»8Ögif©S5C«SCtï08ï©?ïe* j| Maartdag 31 October 0 hopen onze geliefde Ouders, <fjj Behuwd- en Grootouders j| JAN MEERTENS MARIA GEZINA TONNIS, jjjjj hunne 30-jarige Echtvereenl- ft ging te herdenken. g Hoogezand, Oct. 1938. jjj Nieuweweg 20. ft Hunne dankbare Kinderen, ft g Behuwd- en Kleinkinderen. Dinsdag 1 November a.s.hopen onze geliefdeOuders 0 g T. WAKER ft en ft ff M. v. BUIZEN, hunne 25-j'arigeEchtvereeni- ging te herdenken. Borgercompagnie, October 1938. Hunne dankbare Kinderen, ft A. WAKER. SS G. WAKER. T. WAKER J. KREMER. ft Heden overleed dooreen droevig ongeval, onze geliefde Echtgenoot en Vader KOERT MULDER in den ouderdom van 50 jaar. Sterke de Heere ons in deze zware weg der beproeving. Sappemeer, 25 Oct. 1938. Slochtcrstraat 18. A. MULDER-Kuiper IANTIE KOERT De teraardebestelling zal plaats hebben heden Zaterdag 29 Oct. 's nam. 3 uur. Zij, die den overledene de laalsle eer wenschen te bewij zen worden om ha f drie aan het sterfhuis verzocht. Heden overleed, door een noodlottig ongeval, mijn beste Patroon en Leermeester, de Heer KOERT MULDER in leven Mr. Smid te Sappemeer HENDRIK DODDEMA, Zuidbroek. VOOR DE VELE BEWIJZEN VAN DEELNEMING ontvangen bij het overlijden van onze lieve Vrouw en Moeder JOHANNA JONGMAN, zeggen wij hartelijk DANK. SAPPEMEER, Oct. 1938. Fam. HATEBOER. VOOR DE VELE BLIJKEN VAN MEDELEVEN tijdens de ziekte en het overlijden van onzen lieven Man en Vader GEERT STRUIK, betuigen wij onzen hartelijken DANK. MARTENSHOEK, Oct. '38. Werfkade 48. Uit aller naam: Wedw. S. STRUIK—MANDEMA. vanaf heden weer voorradig, prima Hooi in pakken. D. DE BEER, Hoogezand. Itaztn Sc-fiaap-fvofi'o 3Coopptj-nta{>-fetten aijn 100 -procent ên «e -flosten -maat 35 cent. C. J. HOVINGA - HOOGEZAND, het aangewezen adres voor repa- ratie's aan Naaimachines en Gra- mophoons. Eenige prima Naai machines f 9.5015.

Nieuws- en Advertentieblad, Sappemeer nl | 1938 | | pagina 2