Uitbreidingsplan N. Z, Sappemeer. 'gTB1Ï:^iT~nteuws"" PAARDENSPORT Gemeente-Avond BOKSEN GeborenAnne, z. v. Daniël Mulder êli V. V. H. S. VOETBALVER. „H. S. C." VOETBALVER. „HOOGEZAND" GYMN. EN ATHLETIEKVER. „H.-S.' GYMNASTIEKVER. „W. I. K." PLAATSELIJK NIEUWS. SAPPEMEER, 31 Maart. Na ruim 39 jaar werkzaam te zijn. geweest bij de N.V. Carton- en Papierfabriek v.h. W. A. Schol ten was het heden de dag, waarop de heer Th. A. Huizing de firma met pensioen ging verlaten. Mede namens den heer H. A. Beekhuis en het gezamelijke kantoorpersoneel van Groningen en Sappemeer, richtte de heer D G. S. Landweer het woord tot den scheidenden beambte om dezen te danken voor het werk dat hij in de lan ge jaren van zijn dienst voor de firma heeft verricht. De heer Landweer over handigde den heer Huizing, namens de firma een enveloppe, terwijl door de directie en het personeel een lamp werd aangeboden. Hierna bleven directie en personeel nog eenigen tijd in gezellig samenzijn bijeen. Gisteren herdacht de heer H. Prins, vertegenwoordiger der Veenkolo niale Levensverzekering Maatschappij Veendam", den dag, dat hij voor 25 jaar in dienst van deze Maatschappij trad Den bekwamen en actieven vertegen woordiger heeft men dien dag niet onge merkt voorbij laten gaan. 30 Maart. Onze vroegere mede parochiaan, Z.E. Father Wijnand Ruding, geboren in Hoogezand, waar hu zijn jeugdopleiding genoot, missionairis van de St Joseph Congegratie van Mill Hul, pastoor te Njinja, is benoemd tot deken van het dekenaat Busoga in Uganda (Afrika). 3i Maart, Na ingeleid te zijn door de waarn. presidente, mevr. Beukema— Goudsmit, trad in het Bontehuis voor de afd H.—S. van de Ned. Vereen, v. Huis vrouwen als spreker op burgemeester Tuin van Hoogezand, die een verhande ling hield over onze sociale verzekerings wetgeving. Na eerst in het algemeen daarvan den rechtsgrond te hebben ver klaard, behandelde de spr. achtereenvol gens de ongev. wet 1921, de land- en tuinbouwongev. wet 1922, de zee ongeval lenwet 1919, de ouderdomswet 1919, de ziektewet 1930, de invaliditeitswet van 1912 (min, Talma), in werking getreden in 1919, om ten slotte uitvoeriger stil te staan bij de vruchten, die de invalidi teitswet afwerpt. Deze zijn: ouderdomsrente, mvalidi- teits-, weduwen-, weezenrente en ge neeskundige behandeling. De algemeen heerschende dwaling, dat er van het geld, dat voor zegelljesplakken moet worden besteed, weinig terecht komt, nam de spr. ter vergadering weg door de positie ve verklaring, dat het maximum van het onkosten percentage 20 bedraagt. Uit verschillende voorbeelden aan de prak tijk ontleend, toonde hij aan welk een waardevol bezit een renteboekje is en kan zijn, ook als op een zekeren tijd het zegelplakken is gestaakt. Met groote aandacht werd deze les in het verzekeringswezen gevolgd en alge meen was de instemming der aanwezi gen toen de voorzitster den sprexer aanx bracht voor diens duidelijke en overzich telijke uiteenzetting. 31 Maart. Onder voorzitterschap van burgemeester Jonkeren werd in het Nutsgebouw de algemeene ledenvergade ring gehouden van de Vereeniging toü Plaatselijk Nut te Hoogezand—Sappe meer. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Jonkeren en W. Mulder, wer den her- en gekozen werd in de plaats van den heer G. Dijkhuis, niet herkies baar, de heer A. Mulder JWzn. De voor zitter bracht den heer Dijkhuis als ver dienstelijk bestuurslid dank voor alles, wat hij voor de vereeniging had gedaan, in het bijzonder als administrateur van een der Nutsbew-aarscholen. Voorts werden nog verschillende belan gen der vereeniging besproken. Naar wij vernamen werden in de loop van de vorige week, aan de veiling alhier, de eerste Tomaten aangevoerd, afkomstig van de kweekerij van den heer J. M. A. Timmers, alhier. 31 Maart. Voor het diploma-vak- bekwaamheid voor broodbakkers van de „Stichting voor vakopleiding en examens in het bakkersbedrijf" is heden te Gro ningen geslaagd de heer K. E. de Haan, alhier. HOOGEZAND. Bij K.B. van 16 Maart j.l. is subsidie toegestaan voor een alhier op te richten en in stand te houden ge meentelijke dagambachtschool met een afdeeling smeden-bankwerken en een cursusduur van twee jaren. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is, ingaande 1 April '39, benoemd tot kantonnier bij de wegen de heer J. Medendorp, alhier. KIELWINDEWEER. Naar wij vernemen heeft de heer F. Barkhuis de bakkerij van den heer C. J. ten Cate gekocht. SLOCHTEREN. Door het I. v. A. O. werd Woensdagavond in het café Hommes een vergadering gehouden. Na de gebruike lijke bezigheden gaf den heer J. Bur erna een inleiding over Zwitserland verduide lijkt met een smalfilm. Aandachtig werd door de aanwezigen naar het ge sprokene en vertoonde geluisterd, terwijl er getracht zal worden op verschillende plaatsen leesclubs te vormen. Voor de betrekking van Hoofd der o.l. school te Woudbloem (vacature H. A. Dijkmeijer) hebben zich 19 sollicitanten aangemeld. BORGWEG. Evenals vorige jaren zal van 15 Mei—8 Oct. voor de o,l. school te Borgweg de zomertijd gelden, voor Over- schild de zomertijd en voor de overige scholen de middentij d. ZUIDBROEK. De collecte ten bate van de Groninger Gemeenschap heeft in on ze gemeente f 475.10 opgebracht. 28 Maart. In het hotel Themmen hield de ver. Gemeente Belangen een al gemeene vergadering onder voorzitter schap van den heer J. Molanus. Aan de orde was een reglementswijzi ging, betreffende den termijn van lid maatschap der ver. alvorens te kunnen deelnemen iaan de stemming inzake can- didaatstelling gemeenteraadsverkiezingen In zijn openingswoord bepleitte de voorzitter in het belang der gemeente een samenwerking tusschen allen die de beginselen van Gemeente Belangen, zoo niet geheel dan toch ten deele zijn toe gedaan. In de vereeniging is plaats voor allen die de algemeene belangen der ge meente ter harte gaan. Door samenwer king wordt niet alleen een niets inheb- bende versnippering voorkomen, maar tevens dat een aantal stemmen verloren kunnen gaan, zooals dat reeds eerder is voorgekomen. In verband met de beoogde samenwer king achtte het bestuur ae voorgestelde reglementswijziging geboden en werd daartoe da nook met algemeene stem men besloten. De reeds toegetreden nieu we leden en zij die nog toetreden als lid kunnen derhalve hun stem uitbrengen bij de a.s. vergadering waarin de can- didaatstelling voor de gemeenteraads verkiezing zal plaats vinden. Consternatie in een fabriek te Amsterdam. Vijf personen zijn Dinsdagnacht en Woensdagmorgen gearresteerd na een inbraak in de N.V. Chemische Fabrieken M. J. Lewenstein aan den Ooster Ring dijk te Amsterdam. Tal van andere op windende gebeurtenissen vonden verder nog in dezelfde fabriek plaats. Een werkster werd overvallen door re chercheurs en geraakte zoodanig over stuur, dat zij naar het ziekenhuis moest. Een inbreker werd kort daarna op hee- terdaad betrapt. Vier anderen volgden. Een brand brak uit. En ten slotte sprong een kolf met chemische stoffen uiteen, zoodat een persoon werd gewond. In verband met een mededeeling, wel ke bij de politie was binnengekomen om trent een inbraak, die in de fabriek zou worden gepleegd, hadden zich Dinsdag nacht eenige rechercheurs in de fabriek verdekt opgesteld. Zij zaten reeds gerui- men tijd doodstil in hun schuilhoek, toen zij plotseling geknars in het sleutelgat van de deur hoorden! De inbrekers? De rechercheurs twijfelden er niet aan. In de grootste spanning wachtten zij nog enkele oogenblikken en sprongen toen met een schijnwerper in de hand naar voren. „Halt, politie!" schreeuwden de man en bijdeze woorden grepen zijde werkster, die zich van geen kwaad be wust 'rustig de fabriek wilde binnen gaan. De vrouw schrok zóó hevig, dat zij totaal overstuur was. De rechercheurs waarschuwden den Geneeskundigen Dienst, die de vrouw naar het Onze Lie ve Vrouwe Gasthuis overbracht. Nadat zij hier was behandeld, kon zij weer naar huis vertrekken. Dit minder aangename gebeuren vorm de het voorspel van een reeks arresta ties, -die nog denzelfden nacht en des morgens volgden, De politiemannen kropen weer in hun schuilplaats en hoorden laat in den nacht weer rumoer aan de deur. Enkele oogen blikken later brak een ruit. De politiemannen zagen hierop, dat een man hierdoor kroop. Nog een oogen blik bleven zij stil zitten en toen spron gen zij opnieuw op en grepen den inbre ker. Het bleek een goede bekende van de politie te zijn, een man die reeds meer dere veroordeelingen achter den rug heeft. Hij werd naar het politiebureau aan de Linnaeusstraat overgebracht. Woensdagmorgen arresteerde dei poli tie in verband met deze zaak nog een 33-jarigen bakker uit de Dapperbuurt, in wiens woning de politie terloops een ge heim distilleertoestel in beslag nam. De bakker bleek voorts medeplichtig te zijn aan de inbraak en diefstallen, die reeds vroeger in deze fabriek waren gepleegd. Voorts hield de politie nog een 27-ja- rigen metselaar uit de Oosterparkbuurt aan, en verder een 17-jarigen jongen, die in -de fabriek werkte en ten slotte een 35-jarigen koopman, wonende aan de Prinsengracht. In de woning van dezen laatsten man vond de politie een partij verdoovende middelen, welke blijkbaar uit de fabriek was gestolen. De 17-jarige jongen bleek contact te hebben gehad met de inbrekers en hun medeplichtigen en reeds herhaaldelijk partijen verdoovende middelen uit de fa briek te hebben gestolen. De bakker zal, behalve wegens vermoe delijke medeplichtigheid aan de diefstal len en de inbraak, vervolgd worden we gens het houden van het geheime distil leertoestel, waarmede hij waarschijnlijk geruimen tijd drank heeft vervaardigd. De koopman van de Prinsengracht, in wiens woning Woensdagmorgen onder leiding van commissaris Staal een huis zoeking werd verricht en waar een parti. verdoovende middelen is gevonden, heeft het gestolen goed vermoedelijk ver be neden de waarde gekocht, met het doel de partij weer tegen een f linken prijs van de hand te doen. Na de door rechercheurs overvallen werkster, die danig geschrokken was, en de arrestatie van de inbrekers en mede plichtigen, zijn er nog andere dingen in de fabriek gebeurd, die gelukkig geen groote gevolgen hebben gehad. In dezelf de fabriek ontstond Woensdagmorgen nog een kleine binnenbrand, omdat eenige chemicaliën in vuur en vlam ge raakten. Het personeel van de zaak trad hierbij zeer kordaat op en wist den brand met een schuimbluschapparaat te doo- ven. Zoo ooit dan kon men hier spreken van een ongeluk, dat zelden alleen komt Na alle wederwaardigheden, verwekte ten slotte een ontploffing in de fabriek nieuwe consternatie. Een jongeman was bezig met het schud den van eenige kolven met chemische vloeistoffen, toen plotseling een kolf sprong. De jongeman kreeg een deel van de vloeistof en scherven in zijn gezicht en handen, waardoor hij verschillende verwondingen opliep. Doofheid gesimuleerd bij de keuring Man, die dienstplichtigen een „cursus" liet volgen, veroordeeld. De rechtbank te Amsterdam heeft uit spraak gedaan in de strafzaak tegen den 42-jarigen diamantbewerker S. G. en den 20-jarigen koopman L. L„ die samen te recht hebben gestaan, omdat zij dokter Ten C. een schriftelijke geneeskundige verklaring over bij den koopman be staande gebreken valschelijk hebben doen opmaken, met het oogmerk om het open baar gezag en wel den Keuringsraad voor de als dienstplichtigen ingeschreven per sonen te misleiden. De rechtbank veroordeelde den jeug digen koopman L. tot een gevangenis straf van één jaar (conform den eisch) door te brengen in de jeugdgevangenis. Ten aanzien van deze strafmaat werd overwogen, dat de rechtbank, met het oog op het ernstige karakter van het ge pleegde feit, dat indruischt tegen de pri maire belangen van den Staat, een stren ge -en onvoorwaardelijke vrijheidsstraf geboden acht, doch anderzijds in verband met den jeugdigen leeftijd van den ver dachte termen vindt te bevelen, dat deze straf zal worden ondergaan in een bij zondere strafgevangenis voor jongelieden. De 42-jarigen diamantbewerker werd tot de maximumstraf, nl. drie jaar ge vangenisstraf, veroordeeld. De rechtbank vond én in den ernst van het gepleegde feit, èn in de omstandigheid, dat ver dachte blijkens zijn eigen verklaring ter terechtzitting gedurende een lange reeks van jaren zich tegen betaling er toe heeft geleend om tallooze jongelieden zich te doen onttrekken aan den militairen dienstplicht, aanleiding de zwaarste straf, die in dezen door het Wetboek van Strafrecht is toegelaten, op te leggen. Geruimen tijd geleden ontdekte de re cherche te Amsterdam, dat een groot aantal jongemannen, dat voor den Keu ringsraad voor den militairen dienst moest verschijnen, zich doof hield en ten onrechte werd afgekeurd. Het bleek, dat het initiatief tot dit bedrog uitging van een 42-jarigen diamantbewerker, die den jongens uitvoerige instructies en lessen gaf. Hij oefende voortdurend meft zijn „cliënten", die na de repetities precies wisten, wanneer zij tegen den keurenden arts moesten zeggen of zij 'n geluid niet hoorden of slechts flauw of tamelijk dui delijk, om zich doof voor te doen. De di amant-bewerker kreeg voor zijn bemoei ingen ongeveer driehonderd gulden per „patiënt" en tientallen jongens hebben het op deze wijze klaargespeeld om afge keurd te worden. De politie maakte te gen den diamantbewerker en 24 jonge mannen proces-verbaal op. Thans moe ten nog 23 jongens voor dit feit terecht staan. Primair was het tweetal ten laste ge legd, dat zij dokter Ten C. hadden be wogen tot afgifte van een onjuiste schrif telijke verklaring, door een samenweef sel van verdichtsels en door listige kunst grepen, oplichting dus. Subsidair was het bewezen verklaarde ten laste gelegd. Het primair ten laste gelegde achtte de rechtbank niet bewezen. De Officier van Justitie had tegen den jeugdigen koopman een jaar geëischt en tegen den diamantbewerker 2V2 jaar ge vangenisstraf gevorderd. Dadelijk na den stapelloop werd de kiel gelegd voor een kustvaartuig van 350 ton voor rekening van den heer P. van Steun te Delfzijl. BURGERLIJKE STAND. RENBAAN SAPPEMEER. KAMPIOENSCHAP KORTEBAAN. Aan de Harddraverij- en Renvereeni- ging „Sappemeer" is toegewezen het Kampioenschap van Nederland Korte- baan over 800 M. Aankoop gronden goedgekeurd. Naar wij vernemen is de aankoop van de gronden in het uitbreidingsplan goed gekeurd. Verwacht mag alzoo worden, dat door de gemeente thans zeer binnenkort met de werkzaamheden wordt aangevangen. Op den tweeden gemeenteavond in het gebouw bij de Ned, Hery, Kerk te H99- gezand hield ds. v. d. Nieuwenhuizen van Noordwolde een boeiende rede over het werk van de Vereeniging tot steun aan verwaarloosden en gevallenen, een specifiek vrijz. christ. vereeniging, die nog veel te weinig gedragen wordt door de Vrijz. Herv. Gemeenten zelf. Na de pauze sprak ds. Oldeman over het nieuwe gezangboek, zijn ontstaan, inhoud en betekenis, waarbij hij ver schillende toelichtingen gaf. Ook deze lezing vond een zeer aandachtig gehoor. Tot slot zongen de aanwezigen een zestal mooie gezangen uit den nieuwen bundel bij orgelspel van den heer L. Smid en vioolspel van ds. Oldeman. Het was een uitstekend geslaagde avond, de laatste door den predikant geleid. Noordelijke Kampioenschappen. Donderdagavond werd er in de „Har monie" te Groningen, ten aanschouwe van plm. 1200 personen, de Noordelijke kampioenschappen verbokst. Onze beide plaatsgenooten D. Bakker (Sportparkers) en G. Mulder (De Pugi list) hebben zich uitstekend geweerd. Bakker bokste de mooiste partij van de avond tegen B. Ruben en won ver diend het Noordel. kampioenschap. G. Mulder wist via een goede over winning op Joh. de Jager de finale te bereiken, doch moest in deze laatste partij in Nolle zijn meerdere erkennen en verloor door technisch k.o. in de 2e ronde. De kampioenen zijn: Vedergewicht, Sannes (Sportparkers). Middengewicht, Tichelaar (Frisia). Weltergewicht, Wagenaar (De Pugilist). Lichtgew. De Vries (Gruno). Halfzwaargew., Bakker (Sportparkers). Zwaargew., Nolle (De Pugilist). N.V. VEENKOLONIALE BANK VOOR HYPOTHEEK EN SCHEEPSVERBAND gevestigd te Sappemeer. Door het Bestuur van bovengenoemde instelling zal aan de Algemeene Verga dering van Aandeelhouders worden voor gesteld over 1938 een dividend uit te kee- ren van 9 over het gewone aandeelen kapitaal (onv.) Tewaterlating van 't Motorkustvaartuig „SILJA" voor Finsche rekening. Het motorkustvaartuig „Silja", dat door bemiddeling van het handelskan toor J. G. Mulder te Groningen in op dracht werd verstrekt aan de N.V. Scheepswerf „Vooruitgang" te Foxhol voor Finsche rekening, werd op 10 Maart onder groote belangstelling te water ge laten. Dit vaartuig dat is gebouwd vol gens speciaal ontwerp van den heer L. Merhottein Scheepsbouwkundig Bureau „Adviso" te Groningen, zal het eerste schip zijn, dat hier te lande voor Fin sche rekening is gebouwd. Het schip is van het gladdektype met twee masten. De afmetingen zijn 44 x 7.70 x 3.20 M. is groot ca. 450 D.W. en is gebouwd onder klasse British Corpo ration met ijsversterking volgens klasse „C". Het zal worden voorzien van een 6 cyl. 300 PK. Benz-motor, terwijl tevens in de machinekamer wordt opgesteld een 14 P.K. Benz-hulpmotor voor aan drijving van licht en pompen. Verder krijgt het twee 10 P.K. Deutz Dieseldek- motoren voor het laad- en losgerei voor een hij schvermogen van 3 ton en een 10 P.K. Deutz Dieselmotor voor de anker- winch. Het wordt voorzien van een ge heel dubbele bodem voor waterballast, van electrisch licht en van centrale ver warming. SAPPEMEER 24,30 Maart 1939. Geboren: Andreas, z. v. Albertus van der Tuuk en Jantje Winter; Willebror- dus Otto Theodoras, z. v. Jurjen Ger- hardus Kerstholt en Margaretha Thecla Gorens; Jan Albert, z. v. Jan Post en Lammechiena Reinders, won. te Hooge zand. Ondertrouwd: Jan Lever, 22 j„ Sappe meer en Frouwke Dallinga, 22 j„ Sloch- teren. Getrouwd: Jan Schrik en Jacoba Jan- tina Staal, b. v. Sappemeer; Arend Ras- pe en Nieske Schaaphok, b. v. Sappe meer. Overleden: Norbertus Johannes Antho- nie Gruisinga, 86 j„ wedn. v. Lisabet Diephuis. HOOGEZAND 24—30 Maart 1939. Geboren: Willemina Louisa, d. v. Hin- drik Schnuck en Jantje Rutgers, Wester broek. Ondertrouwd: Jan Lever, Slochteren, onl. te Hoogezand en Frouwke Dallinga, Helium; Evert Heijes, Kalkwijk en Dinia Mantjes, Meeden; Harm Jan de Boer, Kalkwijk en Geesiena F. Reinholtd, Hoo gezand; Derk Doornbos, Appingedam en Grietje E. Arkema, Hoogezand. Getrouwd: Johan Ploeger en Lutgerdi- na Imbos; Jan ter Veer en Zwaantje Wijchertjes; Geert Meijer en Berendje Schreijer; Fokko Aldert Bos en Geertrui- da G. Kremer. Overleden: Anna P. Fr. Pompstra, acht maanden, d. v. Sipke Pompstra en Ant J. Brontz; Bettje From, 72 j„ echtg. van Levie Conen; Abraham Buining, 74 j., ongehuwd, overl. te Groningen; Eliza beth Ritsema, 42 j„ ongehuwd. SLOCHTEREN 23—29 Maart 1939. Geboren: Jantje Trijntje, d. v. J. v. d Wolde en J. Puister, Siddeburen; Geert Wiert, z. v. K. W. Kunst en A. Roelfse ma, Slochteren; Aalke Kornelia, d. v. D. Scheltens en J. M. Nieborg, Schildwolde; Arend, z. v. A. van der West en S. Blik, Siddeburen. Ondertrouwd: J. Lever, 22 j„ Sappe meer en F. Dallinga, 22 j., Helium. Getrouwd: J. Heslinga, 23 j., Ten Boer en H. Bolhuis, 16 j., Lageland. Overleden: Janna Boekhoud, 77 j., we duwe v. H. Snakenborg, Kolham; Geer truida Cornelia Suringh, 71 j., weduwe v. J. Janssen, Foxham. NOORDBROEK 17—31 Maart 1939. Geboren: Tiddo Harm, z. v. Harm Bou- man en Grietje Vrugt; Hendrik, z. v. Eerko Koning en Janna Vos. Ondertrouwd: Meinhart Gerrit Doorn bos, 29 j., Noordbroek en Hinderika Al- fing, 26 j„ Termunten. Overleden: Trijntje Grietje Kroon, 38 j„ vrouw v. Frederik Pais. MUNTENDAM 23—30 Maart 1939. Tijtje Veendorp; Thies, z. v. Martinus op de Dijk en Anna Mulder; Maria en Pieter, d. en z, v. Franciskus Venema en Lutgerdina v. d. Veen. Ondertrouwd: Willem Meijer, 23 j. en Lena Holman, 19 j„ b. v. Muntendam. Getrouwd: Jan Tuininga, Amsterdam en Fennechina Afina Schrijver, Munten dam. Overleden: Engel Koolman, 68 j., echt- gen. v. Reina Koets. KWEEKERSBELANGEN. A.s. week veiling op Maandag en Woensdag, aanvangende om 10 uur. Voor de veiling op Goede Vrijdag, 7 April, verwijzen we naar de bekendma king, die in de courant van a.s. Woens dag zal worden opgenomen. Sappemeer, 31 Maart 1939. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Wedstrijd H. S. C.Veendam. De leden die geregeld bij de controle behulpzaam zijn, worden morgen om kwart na een op het terrein verwacht. Algemeene Ledenvergadering. Deze wordt gehouden op Vrijdag April a.s., des avonds 8 uur precies in 't hotel Faber te Hoogezand. Agenda: 1. Opening. 2 Notulen. 3. Stemming nieuwe leden. 4. Contract trainer en bespreking trai ning. 5. Bespreking 40-jarig bestaan. 6. Voorstellen en mededeelingen. 7. Rondvraag en sluiting. Leden en adspirantleden hebben tot deze vergadering toegang. Adspirantleden hebben echter geen stemrecht. De Secretaris. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Bij slechte weersgesteldheid, vertrek ken morgen de adspiranten naar Gronin gen per trein om 2.30 van Hoogezand. Samenkomst blijft echter hotel „De Nieuwe Brug" om 2 uur. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Athletiek. Wegens te geringe deelname wordt de parkloop tot nadere aankondiging uit gesteld. Handbal. Hedenmiddag geen training voor de jongens. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Zondagmorgen 10 uur Bestuursvergade ring ten huize van den heer J. J. Vier kant. Handbal. Heeren: W.I.K. I—Voorwaarts I Aanv. 3.15 uur. W. I. K. II—Quick II. Aanv. 2 uur. Dames. Atalanta—W. I. K. Aanv. 2.30 Opstellingen: W. I. K. I: J. Wever, E. Akkerman, J. Balkema, G .Smit, R. Brou wer, G. Oostra, Tj. Riks, J. de Wind, J, Vierkant, A. Roelfsema, D. Yzenbrant, Res.: B. Smit, R. Gruizinga. W. I. K. II: H. Brouwer, P. Roek, G. Hartman, H. Bok, J. Deun tj er, H. Freij F. Prins, H. Wever, B. Smit, R. Gruizin ga, F. Molter. Dames: L. Akkerman, M. Duzink, R Palland, G. Brugge, M. Roek, J. Kalk, K Kruijer, D. Sprik, T. Horlings, G. Bake ma, S. v. Duinen. Res.: R. v. d. Laan. De dames vertrekken per trein vanaf station H.—S. om 1,30 uur. Leider K. Riks. Het terrein wordt klaargemaakt door J de Wind, G. Oostra, R. Brouwer, D. Yzenbrant (ook weer opruimen) om 1 uur. De leden die voor onze clubavond een voordracht of iets dergelijks hebben ge leerd worden verzocht dit op te geven bij K. Riks. Eventueele voorstellen voor onze jaar vergadering op Donderdag 6 April a.s. moeten voor 4 April schriftelijk bij het bestuur worden ingediend. Veilingvereen. HoogezandSappemeer. Vrijdag 31 Maart 1939. Kaskomkommers I f 13.60—14.50 Idem II - 11.2011.90 Per 100 stuks. Schorseneeren - 5.106.60 Spinazie - 7.7010.00 Witlof - 10.20—11.00 Snij sla - 5.60—7.30 Per 100 pond. Kropsla - 11.00—12.20 Per 100 krop. Rabarber - 9.20—10.90 Radijs - 2.40—2.90 Per 100 bos. PREDIKBEURTEN. Zondag 2 April 1939. Ned. Herv. Kerk. Sappemeer. 's Av. 7 u. ds. Olde man (H. Av.) Hoogezand. V.m. 10 u. ds. Olde man. (Bev. nieuwe lidmaten, collecte). Kielwindeweer. V.m. 10 u. ds. Wasch. Kropswolde. Geen dienst. Engelbert. V.m. 10 u. ds. Kruizin- ga (bev. lidm., coll.) Middelbert. N.m. 7 u. de heer De Waal. Harkstede-Scharmer. V.m. 9l/2 u. (bev. lidm.) ds. Fournier Jr. Kolham. N.m. 2 u. ds. Greeven. Slochteren. V.m. 9V2 u. ds. Kwint (Voorber.) Schildwolde. V.m. 9y2 u. ds. Gree ven (Voorber.). Helium. V.m. 9V2 u, ds. Politiek. Siddeburen. V.m. 9l/2 u. (bev. lid maten en voorber. H. A.) en n.m. 7 u. ds. De Vries. Noordbroek. V.m. 9V2 ds. Henzel. Zuidbroek. V.m. 9V2 u. ds. Wil- lemsen. Doopsgez. Gem. Sappemeer. V.m. 10 u. ds. B. Du- four (Doop.) Geref. Kerk. Sappemeer. V.m. 9l/2 u. ds. W. Tom; n.m. 5 u, dezelfde. Foxham. N.m. iy2 u. cand. W. J. Wynia. Zuidbroek. V.m. 9V2 en n.m. 3 u. ds. Bosscha. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Sappemeer. V.m. geen dienst; 's av. 6 u. viering van het H. A. ds. J. Ph. Greeven van Kol ham. Schaaphok. V.m. 9 y2 u. de heer Blaauwwiekel. Vroombosch. N.m. 6 y> u. de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Beukemastraat, Hoogezand. V.m. 9 y2 en n.m. 5 u. ds. C. Brandt; 's av. 8 u. Jeugddienst Bapt. Gem. Foxhol. V.m. 9V2 u. Bijbelonderzoek; n.m. 6 u. prediking door den heer H. Bos van Groningen; 's av. 8 u. Jeugddienst. Dinsdag 's av. 7 u. Bidstond. ADVERTENT IËN V Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon BERNARD CORNELIS J. B. BRUINVOORT M. BRUINVOORT-Jager Hoogezand, 31 Maart '39. V Getrouwd Ing. F. A. BOS en T. G. KREMER die, mede namens wederzijdsche familie hartelijke DANK zeggen, voor de VELE BLIJKEN VAN BE LANGSTELLING voor en bij hun huwelijk ondervonden. Hoogezand, 29 Maart 1939. Woendag 5 April a.s. ft hopen onze geliefde Ouders ft ft WANDER STAAL ff se en se ALTJE PATJE 1 hunne 20 jarige. Echtver- II eeniging te herdenken. Sappemeer, April 1939.; Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind.. ft SeSSCSSCSS©SSC*S©SS©8§©8SCSJ©S,J©5SC8 Heden overleed na: een kortstondige ongesteldheid, mijn lieve Vrouw, Zuster, Behijwd- en Tante, HILLECH1ENA H. W. VAN BELKUM, in den ouderdom van 56 jaren. Hoogezand, 30 Maart 1939. Fabriekskade 20. Uit aller naam B. OSTERMANN. De begrafenis zal plaats heb ben Dinsdag 4 April 's nam. 2 uur. Volgen vrij.

Nieuws- en Advertentieblad, Sappemeer nl | 1939 | | pagina 2