Zwemv8reen,„NER0" Leden Vergadering Onze kas staat in bloei MENCO LANTING, Uit de Wereld van het Boek s C. P. Donderdag 9 Mei 1940 Dankbetuiging. VIOLEN a 3v2 ct. Bloemenhuis OBSERVATOR. INGEZONDEN. V. V. H. S. VOETBALVFR. ,.H. S. C." VOETBALVER. „HOOGEZAND". GYMNASTIEKVER. „W. I. K." KORFBALVEREENIGING „U.N.I." Sappemeer. in 't Hotel „STRUVÉ" PLAATSELIJK NIEUWS SAPPEMEER, 7 Mei. Onder voorzitter schap van burgemeester A. Jonkeren werd gisteravond in het Groene Kruis-gebouw een ledenvergadering gehouden van de afd. sappemeer van het Groene Kruis. (Naar het jaarverslag van den secreta ris verwijzen wij elders in dit no.) Volgens het verslag van dr. H. Cazemier, leider van het Consultatiebureau voor zui gelingen, waren op 47 zittingen 770 con sulten verstrekt. Bijgeschreven werden 88 nieuwe kinderen. Alle functionarissen en ook zuster de Boer hadden den dank van den voorzitter in ontvangst te nemen. De heeren A. G. Larmoyeur. F. O. van Sijtsema en R. SchoemaKer werden als be stuursleden herkozen. De heer J. H. Visser wera aangewezen als lid der fin. commissie. 7 Mei. Ter gelegenheid van de ver jaring van H. K. H. Prinses Juliana is o.m. het Kruis van Verdienste uitgereikt aan. dr. J. A. Gischler, alhier. 7 Mei. Tot tijd. onderwijzeres aan de u.l.o.-school, alhier, is benoemd mej. J. Smid te Hoogezand. 7 Mei Voor de vacante betrekking van hoofd der Oosterschool in deze ge meente hebben zich 33 sollicitanten aan gemeld. Tot de openbare lagere scholen in deze gemeente zijn voor het le leerjaar 99 leerlingen toegelaten n.l. Westerschool 40 leerlingen, Oosterschool 39 leerlingen, School aan de Stationsstraat 20 leerlingen. Tot de gemeentelijke bewaarschool te Kleinemeer werden 18 kleuters toegelaten. 7 Mei. Goede belangstelling was er Zondag in hotel „Struvé" voor de H.S.C.- roireé, die daar onder leiding van trainer Visser is gehouden. Er was wel niet een ..geweldig" programma, doch er was een bijzonder prettige, gezellige stemming, die bij' de opwekkende muziek van het ensemble Ab. Verwer groeide, naarmate de wijzers verder draaiden, zoodat de waarschuwing van het klokje van gehoorzaamheid velen nog te vroeg kwam. Waarom het juist te doen was geweest. Ter afwisseling vonden tap-dansen plaats van den heer P. Bosma en van een dame, waarvan de voordrachten, die de heer J. R. v. d. Berg ten beste gaf. En dan was er nog een aardige attractie nl. het raden van het aantal boonen, dat zich in een flesch bevond, dat later 2552 bleek te zijn. De gelukkigen waren: Mej. A. Poppen, Foxham, Mej. L. Nieboer, Veendam en dr. Bos, Groningen. Ds. B. Dufour, predikant der Doops gezinde Gemeente alhier is beroepen te Wageningen, De afd. HoogezandSappemeer van de V.D.J.O. hield een bijeenkomst in het eafé wed. N. A. Groeneveld, waarin als spreker optrad ds. Bender van Hooge zand met het onderwerp: „Het Religieus Socialisme". Een interessante nabespre king volgde. De voorzitter, de heer Van den Berg bracht spreker dank voor de leerzame uit eenzetting. GRONINGEN. Maandagnacht is het paard van den heer H. Bentum ,uit de wei, nabij' Gideon, ontsnapt en is op stap gegaan, naar zijn oude baas, diein Zuidwolde woont. Dwars door de stad heen is het paard over Oosterhoogebrug naar zijn ouden stal getrokken. GARMERWOLDE. Maandagochtend werd de gemeenteveldwachter H. Hekman te Garmerwolde gewaarschuwd, dat de 78- jarige W. G. aldaar zich door ophanging van het leven had beroofd. Bij nader on derzoek constateerde men enkele ver wondingen aan het hoofd en aan een arm van het slachtoffer. De Justitie werd gewaarschuwd, wat tot gevolg had dat het Parket spoedig ter plaatse was als mede enkele deskundigen voor het in stellen van een nader onderzoek. Dit had tot resultaat, dat de schoon zoon bij wien het slachtoffer inwoonde, zekere H. A. P. B. voor den Officier van Justitie is geleid. B. verklaarde, dat hij zijn schoonvader 's ochtends vroeg had gevonden in bovengenoemden toestand. Hij verklaarde verder van deze zaak niets af te weten. De Justitie had echter aanleiding B. vannacht in het Huis van Bewaring te Groningen in te sluiten. Het onderzoek wordt voortgezet. ASSEN. In den nacht van Maandag op Dinsdag te ongeveer kwart voor vier, werd de politie en brandweer te Assen gealarmeerd. Aanvankelijk voor een schoorsteenbrand in de ambtswoning van den Commissaris der Koningin in de provincie Drenthe, Mr. Dr. R. H. de Vos van Steen wijk, aan de Kloosterstr. no. 1. Spoedig echter kwam men tot de ont dekking, dat het hier geen schoorsteen brand, doch een uitslaanden brand gold, welke zich zeer ernstig liet aanzien, te meer daar de ambtswoning onmiddellijk grenst aan het gouvernementsgebouw aan den Brink. De Asser brandweer rukte dan ook on middellijk met groot materiaal uit om het vuur te bestrijden, doch reeds dade lijk na aankomst was het duidelijk dat ook hulp van elders noodzakelijk was, zoodat groot alarm werd doorgegeven naar Groningen, vanwaar de brandweer eveneens met groot materiaal naar As sen toog. Het was de Commissaris der Koningin Mr Dr. Baron de Vos van Steenwij k zelf, die den brand ontdekte in den rechter vleugel van de woning en aanvankelijk de brandweer alarmeerde voor 'n schoor steenbrand. Spoedig bleek evenwel de brand van veel ernstiger aard te zijn daar het vuur reeds op de zolderverdie ping woedde en zich mededeelde aan de eerste etage. Onmiddellijk werden maat regelen genomen om den inboedel te redden, waarvan een groot gedeelte be houden kon worden. Intusschen was de Groningsche brand weer, onder leiding van den commandant den heer Ploegh ter plaatse aangekomen, die met de Asser brandweer het vuur, dat zich inmiddels tot den beganen grond had uitgebreid, met kracht bestreed, daar er groot gevaar dreigde voor het aan grenzend gouvernementsgebouw, dat op de plaats staat van het in 1884 gesloopte klooster en waarin de archieven alsmede het museum van Drentsch oudheden zijn ondergebracht. Gelukkig slaagde men er in na betrek kelijk korten tijd deh briahd meester te worden en tegen half vijf had men het vuur geheel bedwongen, zoodat gevaar voor uitbreiding niet meer bestond en men met de nablussching kon beginnen. Zoowel de ambtswoning van den Com missaris als het gouvernementsgebouw zijn rijkseigendom. Nachtelijke verhuizers. Uit Leerdam wordt gemeld: In het kleine dorp Heukelum aan de Linge hebben gedurende de uren voor de nachtrust bestemd, eenige personen bij wijze van ^aangename tijdpasseering" een ware ravage aangericht. Met gren- zenlooze brutaliteit zijn de heeren te werk gegaan, maar noch de nachtwacht noch de omwonenden hebben iets be merkt. Het fietsenrek voor den winkel van sla ger De Groot werd versjouwd naar diens concurrent Kruijt. Daarna werd 'n zwaar ijzeren hek voor de hoeve van den land bouwer Sprong uit zijn hengsels gelicht en vervoerd naar den broodbakker Van Voorden ,die 's morgens zijn winkeldeui gebarricadeerd vond. De timmerman Vroegh, die met veel moeite een groote partij zware boomstammen uit het water op den walkant had gehaald, kwam tot de onaangename ontdekking, dat dit monnikenwerk was geweest, want de „grappenmakers" hadden de stammen, weer van den dijk in het water laten rol len. Op hun verderen strooptocht door 't dorp moest bij den landbouwer De Rid der 'n voetbrug het ontgelden, die in een sloot gesmeten werd. En passant ver nielden de vandalen het slot van een schapenstal in een weiland en joegen de schapen den openbaren weg op. Voordat de dageraad aanbrak zagen de heeren nog kans om in den tuin van den arbei der Michielsen een houten schuur ge heel af te breken. De gedupeerden waar schuwden 's morgens de politie, die ter stond een onderzoek instelde en de ver moedelijke bedrijvers van deze reeks bal dadigheden gauw te pakken had. Tegen zes personen is proces-verbaal opge maakt. VRIJE VERKOOP VAN BOONEN, CAPUCIJNERS EN GRAUWE ERWTEN. Distributieregeling vervalt op 10 Mei. Van officieele zijde wordt gemeld, dat na afloop van de thans loopende distribu tieperiode, welke op Donderdag 9 Mei a.s. eindigt, de distributieregeling voor boonen, capucijners en grauwe erwten komt te ver vallen. Met ingang van Vrijdag 10 Mei a.s. is de verkoop van deze artikelen aan het publiek vrij en behoeft derhalve bij afleve ring door den winkelier geen bon van de rijksdistributiekaart te worden ingeleverd. Er wordt nadrukkelijk op gewezen, dat van genoemden datum af boonen, capucij ners en grauwe erwten weder vallen onder het Hamsterverbod, krachtens hetwelk men zich van de daaronder vallende goe deren binnen een week niet meer mag verschaffen, dan men gedurende een WêêlC normaal pleegt te verbruiken. De verkoop en aflevering door groot grossiers aan grossiers en door grossiers aan detaillisten valt met ingang van Vrij dag a.s. evenals vóór den aanvang der distributie het geval was, onder de bepa lingen der landbouwcrisiswet. Dit brengt o.a. mede, dat het vervoer van grootgros sier naar grossier en van grossier naar detaillist, evenals thans reeds bij groene erwten en spliterwten het geval is, gedekt behoort te zijn door vanwege de Neder - landsche akkerbouwcentrale door de Ver- eeniging Rotterdamsche Korenbeurs ter beschikking van den handel te stellen vervoerbewijzen. Het ligt in de bedoeling, dat de akker bouwcentrale lalsnog 'n nader vast te stel len hoeveelheid boonen, capucijners en grauwe erwten ter 'beschikking van dien handel zal stellen. STEUNVERLEENING-B in 1940. De extra-steun voor kleeding, dekking en schoeisel. De Minister van Sociale Zaken heeft aan de Gemeentebesturen het navolgende rondschrij ven gezonden Evenals het afgeloopen dienstjaar, zal ook voor 1940 extra-hulp in de vorm van kleeding, dekking en schoeisel kunnen worden verstrekt aan ondersteunde en te werkgestelde arbeiders en aan de onder de z.g. groep-B vallende kleine grondgebrui kers en tuinbouwers. De Rijksbijdragen zullen hiervoor als volgt worden berekend Voor de ondersteunde en tewerkgestelde arbeiders. Hiervoor mag behoudens nadere goed keuring der Staten-Generaal over het dienstjaar 1940 per Gemeente ten hoog ste worden besteed een bedrag, gelijk aan het gemiddeld aantal werklooze arbei ders, dat over de eerste 10 maanden van 1939 als werkzoekende bij de plaatselijke organen der Arbeidsbemiddeling stond ingeschreven, vermeerderd met het ge middeld aantal tewerkgestelden over de maanden April 1939 t.m. October 1939 vermenigvuldigd met f 7.90. Van dit be drag komt f 2.—i ten laste van de Ge meente en f 5.90 voor de rekening van het Departement. Voor B-boeren en B-tuinbouwers. Voor deze stelt het Departement be schikbaar per Gemeente, een bedrag be rekend naar de gemiddelde aantallen B- boeren en B-tuinbouwers in de maand Februari 1940, vermenigvuldigd met f 2.95. Door de Gemeente moet dan f l. per B-boer en B-tuinbouwer worden bij gedragen. In totaal is dus per B-boer en B-tuin- bouwer f 3.95 beschikbaar. Ook dit dienst jaar kunnen voor deze steunverleening goederen door tussehenkomst van 't De partement van Sociale Zaken worden be trokken. CONFLICT IN DE VENEN. Pogingen tot oplossing. Te Emmercompascum en Emmererf scheidenveen heeft de Bond van kleine verveners, welke ongeveer 60 pet. van de geheele veenproductie in handen heeft, 20 pet. loonsverhooging aangeboden. De arbeidersorganisaties stelden dezen eisch maar vroegen bovendien een duurtetoe- slag van 10 pet. gedurende twee maan den, waarna de regeling opnieuw beke ken zou moeten worden. Bovendien werd verlangd dat ook de groote verveners de zelfde tarieven in het contract zouden opnemen. Over het resultaat der besprekingen voor de groep Emmererfscheidenveen Emmercompascum is nog niets bekend. In de groep Nieuw-Weerdinge zijn geen nieuwe perspectieven geopend. In de groep Emmererfscheidenveen en Emmer compascum zijn ruim zeshonderd arbei ders bij een of andere organisatie aange sloten en ongeveer een even groot aan tal is ongeorganiseerd. In de groep Nieuw-Weerdinge zijn bijna vijfhonderd aangeslotenen en bijna evenveel ongeor ganiseerden. Er wordt zoo goed als niet gewerkt in deze venen. Een enkele arbei der is bezig huisbrandturf te steken voor eigen gebruik. De burgemeester van Vriezenveen heeft ten gemeentehuize aldaar een bespreking gehouden met de verveners in de Vroom- hoopsche veenderijen en een aantal ver tegenwoordigers van de stakende arbei ders, De burgemeester heeft getracht partijen tot elkaar te brengen, waarin hij niet slaagde, aangezien de verveners zich op het standpunt stelden,-»dat zij arbi trage hebben aanvaard en dat besluit niet kunnen wijzigen. Zij verklaarden niet in staat te zijn een stap te doen, waar door aan de wenschen van de arbeiders tegemoet wordt gekomen. De staking wordt dus in dit rayon voortgezet. KWEEKERSBELANGEN. BELASTING GIDS 1940. (Uitg. A.V.R.O., Amsterdam). Naar aanleiding van de vele vragen, die in verband met gehouden lezingen voor de microfoon op het gebied van in vullen van belastingbiljetten de A.V.R.O. bereikten, besloten zij ook dit jaar een belastinggids uit te geven, voorzien van alle nieuwe gegevens, die van belang zijn te weten voor het op de juiste wijze in vullen van aangifteformulieren en con troleeren van aanslagbiljetten. De A.V.R.O.-Belastinggids verschaft o. m. uitvoerige inlichtingen omtrent Rijks inkomsten-, Personeele- en Gemeente fondsbelastingen, terwijl enkele bladzij den gewijd zijn aan het ingediende wets ontwerp op de Winstbelasting 1940. Te vens bevat de A.V.R.O.-Belastinggids een vergelijkend overzicht van de belasting druk in ca. 100 belangrijke plaatsen van ons land. Copy van de aangifte biljetten voor de Inkomsten-, Personeele- en Vermogens belasting is in de gids opgenomen, het geen voor de lezers der gids een juist be grip van het invullen van de belasting biljetten ten zeerste bevordert De prijs bedraagt f 0.65. NAAR APELDOORN! (Uitg. V. V. V., Apeldoorn). Nu de tijd voor het maken van vacan- tiepliannen en vacantiereizen weer aan breekt en men dit jaar wel gedwongen zal zijn vacantiedagen in eigen land door te brengen, is de Federatie van Ver. voor Vreemdelingen Verkeer ten Gemeente huize te Apeldoorn een van de eersten, die door een handig en fraai geïllustreerd propaganda-geschrift de reislustigen op merkzaam maakt op alles wat Apeldoorn met z'n heide, zijn bosch en zijn strand kan bieden. In zeer overzichtelijke vorm vindt men hier beschreven de drie moge lijkheden in één vacantie, die Apeldoorn biedt. M. de R. Men betreurt het vaak dat er zo wei nig eenheid is in onze Nederlandse sa menleving. Wat een versnippering, waar eendrachtig streven iets groots tot' stand zou kunnen brengen. De splijtzwammen, in ons land zo talrijk aanwezig, doen ge regeld hun werk en vooral in deze tijden vragen we ons af: Is er dan niets wat de binding kan geven, die ons volk zo zeer nodig heeft? Ja, M. de R., zo iets is er zeker. Geef de jeugd gelegenheid door de knellende banden, die de grote mensen zich zelf gesmeed hebben, heen, zich met elkaar te verstaan, elkaar te begrijpen en te beschouwen als toekomstige leden van een grote gemeenschap en gij hebt een cement gevonden, dat in staat zal blij ken het grote - bouwwerk, de gemeen schap te grondvesten. En daarom M. de R., terug naar de Openbare School., We zullen niet ae oorzaken nagaan, die geleid hebben tot |de afbrokkeling van dit fundament der volkseenheid. Ook hebben we tot degenen, die godsdien stige dogma's en principes stellen boven wat wij beschouwen als de grondsteen van het Christendom, niets te zeggen. Maar in ons land blijft er dan nog een 50 60 van de bevolking over, waar van de Openbare School slechts een goede 30 omvat. Tot diegenen zeggen we: Versterkt de Openbare School. I Mei is de datum van aangifte voor uw kinderen. Blijft niet in een oude sleur, maar maak u zich bewust, wat de tijden van u vragen. Zijn er dan nog zwarighe den. Wendt u tot het secretariaat der vereniging Volksonderwijs. Slochterstraat 5 U, M. de R., dankend voor de plaats ruimte. Het Bestuur van de Afdeling Volksonderwijs te Sappemeer. Geachte Redactie. Beleefd verzoeken wij U plaatsing voor het onderstaande, waarvoor bij voorbaat onzen dank. Blijkens een advertentie in Uw blad zal de heer Hans Morawitz, medisch hygië nisch auteur van internationale bekend heid, in het hotel Faber een drietal le zingen houden over zeer actueele onder werpen op het terrein van de volksge zondheid, welke door vertooning van lichtbeelden verduidelijkt zullen worden. Uit een bespreking, die vertegenwoordi gers van diverse vereenigingen ten Ge meentehuize met genoemden heer heb ben gehouden, is gebleken, dat het wel de moeite loont, om deze interessante le zingen te gaan beluisteren. Wij meenen U daarom te moeten opwekken, om voor de zeer geringe toegangsprijs deze voor drachten bij te wonen en te genieten van hetgeen deze alom bekende auteur U zal laten hooren en 'zien. Kaarten voor deze lezingen zijn verkrijgbaar bij de besturen van onderstaande vereenigingen. Vereeniging „V.O.N.K." S. D. Vrouwenclub Hoogezand en Sappemeer. Vereen, van Nederl. Huisvrouwen, afd. HoogezandSappemeer. Vereen. „Het Groene Kruis" afd. Hoogezand Hoogezand—Sappemeerster Best.bond. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Hedenavond ledenvergadering. A.s. Vrijdag Veiling om 10 uur inplaats van om 11 uur. Sappemeer, 8 Mei 1940. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag (le Pinsterdag) Wildervank IIH.S.C. IV. Aanv. 2 uur. Opstelling H. S. C. IV: P. Landman, K. de Haan, B. Brugge, Jac. Krijthe, A. Kraai, J. Kraai, H. van Biessum, J. de Graaf, j. Kuyer, E. Roggen, K. Pattje. Res.: F. Kostwinder, j. Veen, Jac. Bakema, Jac. de Haan. Vertrek per fiets om half één vanaf hotel „Struvé". Wedstrijdprogramma voor a.s. Maandag (2e Pinksterdag) voor de Lauwerkrans: H.S.C. IllUsquert I. Aanv. 2 uur. Opstelling H. S. C. III: R. Zwiers, J. Pot, N. Eleveld, H. G. Holt- slag, H. Schut, L. de Ruiter, A. Meijer, H. Jongman, P. Oostland, B. Pool, J. Bootsman. Res.: B. Kremer, J. Kuijer, E. Roggen. Training. Donderdagavond 6% uur trai ning onder leiding v. d. heer Visser. Aller komst gewenscht. De Secretaris. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Wedstrijdprogramma voor Zondag le Pinksterdag Kampioenschap G.V.B. Adps.: HoogezandW. V. V. Aanvang ll uur. De opstelling wordt Zaterdag gepubli ceerd. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Handbal: Zondag a.s. handbalwedstrijd S-G.V.W. I. K. ir Aanv. 2.30 uur. Opstelling als Zondag j.l. Vertrek om 1.15 uur. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Hedenavond training in de zaal onder leiding. Aller opkomst dringend ge wenscht. Zie voor de reis naar Leeuwarden de officieele mededeelingen van a.s. Zater dag, De Secretaris GROENTEN VEJILING H.—S. Maandag 6 Mei 1940. Platglaskomkommers I Idem II Kaskomkommers I Idem II Bloemkool I Idem II Tomaten A Idem B Idem C Spinazie Witlof Snij moes Prei Kropsla Rabarber Radijs Per 100 stuks. Per 100 pond. Per 100 K.G. Per 100 krop. Per 100 bos. f 1*7,3018.80 - 14:10—15.90 - 15.50—16.20 - 13.80—14.60 - 31.00—32.00 - 23.00—29.00 - 21.30—21.80 - 21.30—21.70 - 19.90 - 1.80—3.60 - 4.00—5.70 - 3.50—5.00 - 6.40—7.10 - 3.50—5.40 - 1.60—3.20 - 2.50—3.20 VEEMARKT GRONINGEN. Dinsdag 7 Mei 1940. Kalf- en melkkoeien f 250-265, f 210-230 Kalfvaarzen f 190-220, f 140-170 Vroegm. koeien f 180-200, f 130-150 Vare koeien f 140-160, f 90-110 Stieren 59-61, 51-57 ct. p. kg. sl.gew. Kalveren en pinken f 48. Slachtvee 73-74, 62-63 Vette kalveren 88-92, 64-72 ct. p. kg. sl.g Melkschapen f 10-17 Weideschapen f 9-18 Vette lammeren f 16-22 Vette schapen f 24-32, f 19-23 Weidelammeren f 3-6.50 Biggen f 13-19, f 2.25-2.80 (de week). Vette varkens 54-58, 50-52 ct. Zouters 50-51 ct. OVERZICHT VEEMARKT. Op de afdeeling kalf- en melkvee ver liep de handel over het geheel levendiger met hoogere prijzen. In het weidevee was eveneens de handel, vooral in de ge schiktste exemplaren, goed te noemen. De afwijkende soorten werden langzaam verhandeld. De slachtveeprijzen en die der stieren bleven vrijwel onveranderd. De vette kalveren werden bij niet grooten aanvoer tegen hoogere prijzen verhan deld. Ook de nuchtere kalveren waren vrij goed te plaatsen, met vastere prij zen, welke varieerden van f 3—6.50. De zware soorten noteerden hooger." Vette schapen duur, weideschapen han del zeer traag. De handel in de weide schapen verliep zeer slecht en waren met moeite te plaatsen. Door den kleinen aanvoer gingen de prijzen der vette varkens nogal iets hoo ger. Zouters iets hooger. Biggen bij tra gen handel prijshoudend. EIEREN. Vrije handel. Groothandelsprijs kip eieren f 3.40; kleine eieren f 2.90 per 100 stuks. Kleinhandelsprijs 90 ct. de 20 st. Eieren prijshoudend. AD VERTENTIEN Pinksteren 1940. W Verloofd: TETJE SCHOLTENS en AART VAN DER LEE HOOGEZAND, 12 Mei 1940. Van Roijenstraat O. 92 UTRECHT, Rijnlaan 127. S3SSC33G3SCSSCSSC*SCg9CgSCgiCt«CeiCj| H Vrijdag den 10 Mei se hopen onze geliefde Ouders J. BENNEMAN GRIETJE MENSENKAMP hunne 50-jarige Echtver- eeniging te herdenken. NOORDBROEK, Mei 1940. Hunne dankbare Kinde- M ren, Behuwd- en Kleinkin- deren en Achterkleinkinde- ren. SCI 8CS8©3SCSS©?fC*8C3SCS3CSSMSCSSC* '„V Op 13 Mei a.s. hopen se onze geliefde Ouders X F. WUBBELING en G. WUBBELING-NIEBORG hunne 35-jarige Echitver- eeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dankbare Kinde ren, Behuwd- en Kleinkin deren. H FOXHAM, Mei 1940. S©S8©8?CSSC*3©8 SCSSC8 SSSSOi SCSI©* SC*§©SS©§ï©SS©S8©8S©i;S©S&©SS©SI©SSC Zaterdag den 11 Mei hopen onze geliefde Ouders B. JAGER en K. JAGER—DRAAI JER hunne 45-jarige Echtver- eeniging te herdenken. FOXHOL, Mei 1940. W. A. Scholtensweg. Hunne dankbare Kinde ren, Behuwd- en Kleinkin deren en Verloofden. „V Heden overleed zacht en kalm, na een smartelijk lijden, onze lieve Vader en Grootva der HARM BOS, in den ouderdom van 63 jaar. Sedert 1922 Weduwnaar van TRIJNTJE UDEMA. ZUIDBROEK, 6 Mei 1940. H. BOS C. BOS.—MEIJER en de Kleinkinderen TRIJNTJE ANTJE en HARMKE. Zij, die den overledene de laatste eer willen bewijzen worden Vrijdag om 2 uur aan het sterfhuis verwacht. Heden overleed, zeer onverwachts, onze geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom KLAAS BUTER, in den ouderdom van ruim 35 jaar, geliefde Echtgenoot van AALTJE POT. FOXHOL, 2 Mei 1940. Uit aller naam: Wed. J. BUTER—DE VRIES, Kinderen, Behuwd-, Kleinkin deren en Verloofde. Aan Allen die hebben medege werkt tot het welslagen van het 1-Mei Kinderfeest der betuigt het Comité zijn hartelij- ken DANK. 's avonds 8 uur 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen Bestuur. 4. Rondvraag. 5. Sluiting. Pracht groqtbloemige PETUNIA'S LOBELIA'S MUURBLOEMEN BEGONIA'S KNOL BEGONIA'S SALVIA'S VIOLA CORNUTA AFRIKANEN AGRATUMS GERANIUMS enz. HOOGEZAND - Tel. 311.

Nieuws- en Advertentieblad, Sappemeer nl | 1940 | | pagina 2