B. OE JONG, Gemeente Zuidbroek. IJzeren Benzine-en Olievaten, A DANCING k HOTEL FABER WILLIE LEWIS Hotel „iïwifaücht" Veendam, Dansork6st„TlieSmilingMusicmakers" Hoogezand I- B.R.C. I afwezig IJzeren Benzinevaten, Olievaten of Bussen NEGERBAND Morgen Zondagmiddag op het terrein achter HOMMES Aanvang 2 uur. Entrée gewoon. KANTONGERECHT ZUIDBROEK. f VOETBAL ADVERTENTIËN. KWEEKERSBELANGEN. V. V. H. S. VOETBALVER. „HOOGEZAND". GYMNASTIEKVER. „W. I. K." M. H. C. „DASH" D. T. BOERSMA W. BOERSMA—BROEKEMA. ARTS, is Maandag 3 Maart tot Dinsdagavond 4 Maart en houdt Donderdag 6 Maart geen avond spreekuur. ZUID-AMERIKAANSCHE Morgen Zondag 3-6 - 7-11 uur komt het Refreinzanger AUG. KöNIG. PLAATSELIJK NIEUWS. SAPPEMEER, 25 Febr. Onder voorzit terschap van den heer G. Boer is in hotel N. A. Groeneveld een druk bezochte verga dering gehouden van de Veilingsvereeniging H.-S. Eenig punt van de agenda was de te verkrijgen extra-teeltvergunning voor tuin- bouwgewassen ten behoeve van de Duitscna conservenfabrieken. Verschillende vragen werden gesteld, in hoofdzaak betreffende de stikstofvoorziening en zaaizaad, die van de bestuurstafel af werden beantwoord. 1 Maart. Naar wij vernemen wordt, evenals zulks ook een reeks van jaren te voren geschiedde, thans weder aan kinde ren der lagere scholen in deze gemeente des middags een warme maaltijd verstrekt. Het aantal deelnemers bedraagt plm. 100. HOOGEZAND. Een ingezetene van Hoo- gezand heeft een bedrag van f 100.doen toekomen aan het Burgerl. Armbestuur voor een extra uitkeering aan de bedeelden. In de zeer goed bezochte Algem. Ledenvergadering van de Gymn. en Athl.- vereeniging „H.-S." in 't hotel Faber, werden gisteren (Vrijdagavond) onder leiding van den heer K. Addens de jaar verslagen van de secr. en penningmees- teresse goedgekeurd. Verder werd tot voorzitter herkozen de heer Addens. De aftredende leden werden herkozen, terwijl in de plaats van den heer W. Poutsma, die zich we gens drukke werkzaamheden niet her kiesbaar stelde, de heer A. Kliphuis' werd gekozen. Op deze vergadering werden tevens de diverse commissies benoemd. Een zeer belangrijk punt der agenda was het benoemen van een leider. Met alge- meene stemmen werd benoemd de heer Nieman te Groningen. Na eenige mede- deelingen en rondvraag werd tot slui ting van deze zeer geanimeerde verga dering overgegaan. Procesverbaal is opgemaakt tegen H. P., brandstoffenhandclaar alhier, wegens prijsopdrijving. Aan de o.l. komschool, hoofd de heer Nieboer. is tot tijd. onderwijzer benoemd de heer E. Lahpor, alhier. Aan de dames B. Groeneveld en II. Hoepman, alhier, is het getuigschrift uitgereikt voor tweejarige opleiding aan de industrieschool te Groningen. MARTENSHOEK. Tot tijd. onderwijze res aan de o.l. school, alhier, is benoemd mej. A. Kornaat te Hoogezand. 28 Febr. Misleid door de duisternis, geraakte gisteravond mej. R. van L. van Westerbroek hier per fiets in het Win- schoterdiep. Gelukkig kon ze zwemmen. wist zwemmende den kant te bereiken, waar hulpvaardige handen haar omhoog trokken. Zoo liep het ongeval nog goed af. maar een taschie met inhoud erin? verloren. KOLHAM, 27 Febr. Benoemd tot stati onhoudster van het post-, telegraaf- en te lefoonstation alhier, mej. J. G. Braam, alhier, met ingang van 1 Maart. 28 Febr. Onze kleuterschool is eenige maanden gesloteh geweest door de weers omstandigheden, zoowel als door onvol doende hoeveelheid brandstof. Nu echter is besloten de lessen met 1 Maart weer aan te vangen. SLOCHTEREN. Onze plaatsgenoot de heer K. Watermulder, die reeds een ge ruime tijd bij de P.T.T. werkzaam was als vaste hulpbode. heeft met ingang van Maandag 24 dezer, zijn vaste aanstelling gekregen als besteller van de P.T.T. ZUIDBROEK, 26 Febr. Onder voorzitter schap van den heer H. E. Buurma hield de Kinder Vacantie Kolonie, afd. Zuidbroek, in het hotel Themmen haar algemeene jaarvergadering. Aan de diverse uitge brachte verslagen is ontleend dat, niette genstaande de bizondere tijdsomstandighe den toch 5 kinderen konden worden uitge zonden en wel 4 naar Hoogeveen en i naar Rolde. De kinderen waren in een merkbare betere toestand teruggekeerd met een ge- wichtstoename van 4 tot 8 pond. Het leden tal bedroeg 131, terwijl de vlaggetjesver koop f 30.45 opdroeg. Een woord van dank bracht de voorzitter aan de heeren Leem- borg en Hut die belangeloos de kinderen hadden begeleid van en naar de vacantie- huizen. De ontvangsten beliepen f 383.19, de uitgaven f 273.17, batig slot f 110.03. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat mevr. GrasCamping met bijna alge meene stemmen werd herkozen, terwijl in de vacature Knapper, die zich niet herkies baar had gesteld, werd verkozen de heer G. ten Cate. Bij de beschikking van den Secr.- Generaal van het Departement van Fin. werd met ingang van 16 dezer benoemd tot surnumerair der Registratie en Domeinen onze plaatsgenoot de heer H. J. B. Broeke- ma. MUNTENDAM, 25 Febr. Door de vereeni- ging voor algemeen bewaarschoolonderwijs alhier werd een vergadering gehouden. Uit het jaarverslag bleek, dat de geld middelen niet toereikend waren, zoodat er eenig tekort ontstond. Eenige verandering vond er in de be stuursverkiezing plaats. Tot bestuursleden werden de heeren G. Auwen, H. Veldman, J. W. Koolman en Joh. Schuiling gekozen. Tot controle-commissieleden werden de heeren W. Johannes en Joh. Eekhof be noemd. Na punt rondvraag, waarin onder meer ter sprake kwam de toelating tot de kleu terschool enz., sloot de voorzitter deze bij eenkomst. SCHEEMDA, 26 Febr. Ten overstaan van notaris T. R. Mulder te Nieuwolda werd hedenmiddag in hotel Panman ten verzoeke van de erfgenamen van wijlen de echtelie den H. van DiepenR. Koster, publiek te koop aangeboden, de behuizing met eigen erf te Scheemda, aan de Diepswal, groot 1.58 Are. Kooper de heer G. van Diepen, schipper te Zuidbroek voor f 2500. WINSCHOTEN. Mocht de familie W. Dijkstra, Oude Werfslaan alhier, in het be 1 gi'. van dit jaar via het Roode Kruis be richt ontvangen dat hun zoon, van wien zij m,, den lOen Mei niets meer gehoord had den, nog in leven was, thans ontving de fa mi lie Dijkstra van den eigenaar van het motorschip, waarop hun zoon matroos was, bericht, mede namens het Roode Kruis, dat hun zoon den 16 September door oorlogs handelingen was overleden en aan wal be graven is. Verdere bijzonderheden waren niet bekend. GRONINGEN. Donderdagochtend om tien uur is uit het Schuitendiep opgehaald het lijk van den 52-jarigen schipper A. D., gedomicilieerd te Groningen. De man, die gescheiden van zijn vrouw leefde, werd se dert 28 December 1.1. vermist. Hij is toen vermoedelijk onder den invloed van sterken drank tengevolge van de duisternis te wa ter geraakt. Door de ingetreden vorst is het lijk onder het ijs vast blijven zitten en eerst Donderdagmorgen aan de oppervlakte gekomen. Het is voorloopig naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. Een on derzoek wordt ingesteld. KLAZIENAVEEN. Vermoedelijk, tenge volge van een explosie, geraakte de arbei der W. Klaassen in de Puritfabriek alhier, in brand. Zijn mede-arbeiders trachtten de vlam men te dooven. Met brandwonden overdekt werd K. naar het ziekenhuis te Emmen ver voerd, waar hij bii aankomst echter reeds bleek te zijn overleden. zittins ven Woensdag 26 Febr. 1941 Te laat op straat vertoefd. Bronno Sch. te Borgercompagnie, onder Muntendam, kwam tweemaal op de lijst van gedagvaarden voor. Hij moest zich verant woorden, omdat hij zich „tusschen 12 uur en 4 uur in den nacht" in de open lucht heeft bevonden. Daarvoor kreeg verdachte f 6.— boete. Maar bovendien was hij dron ken geweest en daarom kreeg Br. er voor dat delict nog f 6.bij, zoodat hij in totaal f 12 zal hebben neer te tellen, wil hij niet verplicht worden om 12 dagen hechtenis te ondergaan. Een andere burger van de gemeente Muntendam, genaamd Louwe L., heeft hei ook te kwaad gehad met den sterken drank, toen de politie hem op straat aantrof. Des wege moet Louwe f 5 boete betalen. Geen identiteitsbewijzen bij zich. De drie verbaliseerde overtreders te dier zake, Margaretha B. en Lammechien P., beide te Hoogezand en Rudolph J. de W. te Wildervank, hebben hun zorgeloosheid ta melijk duur moeten betalen. Ze hadden het ..ding" vergeten en eenvoudig thuis laten liggen. Ze kregen ieder f3.boete. Verlichtings- en verduisteringseischen. Een leger van verdachten moest zien verantwoorden, wegens het niet in acht ne men van wat op het terrein van het ver lichten van fietsen en het afschermen van fiets-vóór- en achterlicht is bepaald. Meerderen hebben de afscherming nipt behoorlijk verzorgd. Velen waren er ook, die werden bekeurd zondea- dat ze zelfts konden vermoeden dat hun achterlicht was uit- of zelfs stuk gegaan. Dat kan een mensch onderweg licht ov/.rkomen. Maai het voorschrift bestaat nu eenmaal dat het achterlicht in orde moet zijn. is het niet in orde, dan is men er gloeiend bij. Maar de justitie houdt meestal eenige rekening met de omstandigheden en geeft dan een ta melijk lage boete. Er waren er echter ook onder, die niets behoorlijk hadden afgeschermd, en uit voorzichtigheid, de lamp heelemaai maai', niet. lieten branden. Die handige of listige zorgeloozen, waren natuurlijk wat duurder uit. Varieerden de boeten, aan eerstge noemde categorie opgelegd, van f 2 tot f 3, de tweede ctgoaerie had meer kans op een boete van f 4 en f 5. Er is nu eenmaal verschil in de wereld. Vermakelijk was het verloop van een be keuring, een gehuwde juffrouw aangezegd. Ze was bekeurd en de politie heeft toen haar naam en geboortedatum gevraagd. Johanna P. van L. te Hoogezand, haalde toen haar stamkaart, tevens identiteitsbe wijs voor den dag en liet der politie het mooie stuk zien. Toen ze vandaag moest terechtstaan, was haar man verschenen. Johanna was verhin derd- j En die man vertelde den rechter dat de naam verkeerd was gesteld. Ze heet L. van zichzelf. Maar in de dagvaarding stond Van L- En verder klaagde de echtvriend: „de opgeteekende geboortenaam lijkt ook naar niets". Mr. Crebas vond dat het werk dan wel heel slecht gedaan was en informeerde ver der hoe het gekomen was dat zijn vrouw de spullen niet in orde heeft gehad. De echt vriend van verdachte verklaarde, dat de lantaarn den dag vóór de bekeuring nog door een reparateur te Hoogezand was ge monteerd. Wat kan een mensch anders en meer doen dan dat? zou men zoo vragen. Mr. Crebas trok met de schouders en zei- de: „als de reparateur het niet goed gedaan heeft, moet die de boete maar betalen". De straf werd op f 2 gesteld. RAAD GEMEENTE SAPPEMEER. De Raad dezer gemeente heeft giste renavond besloten de adressen van de Slagersvereeniging en van de Kappers- vereeniging te Hoogezand,—Sappemeer, om de vleeschwinkels en Kapperszaken des Maandagsmiddags na 1 uur gesloten te verklaren, voor advies naar B. en W. te zenden. Ingekomen was verder een adres van de koperslagers in de gemeente Sappe meer om het koperslagerswerk der ge meente niet steeds aan één koperslager op te dragen. In de volgende raadsver gadering zullen hierover enkele mede- deelingen worden gedaan. De perceelen tuingrond gelegen nabij de proeftuin, aan de Winkelhoek en aan de Luthersche Kerkstraat worden op nieuw voor den tijd van één jaar ver huurd. Tevens zullen in het in bewer king zijnde Uitbreidingsplan Noordzijde een honderdtal perceeltjes van 3 Are worden beschikbaar gesteld tegen f 2. per jaar en per perceeltje. Overeenkomstig art. 103 zesde lid en artikel lOlbis zevende lid der Lager On derwijswet 1920 worden voor het dienst jaar 1941 voorschotten verleend aan het Roomsch Kath. Kerkbestuur van den Heiligen Willibrordus te Sappemeer voor de school voor gewoon lager onderwijs f 1543.44 en vooii het vakonderwijs, nut tige handwerker! f 263.05 en aan de Vereeniging voof Gereformeerd Onder wijs te Sappemefer—-Hoogezand f 1805.40 en f 307.70. Tot leden van het Burgerlijk Armbe stuur werden wederom benoemd Mevr. J. P. Coops geb. Erenstein en de heeren A. Jonkeren en K. Watermulder. Toegekend werd aan het Bestuur van de St. Jozef-Stichting ten behoeve van de instandhouding eener Fröbelschool een subsidie van f 200.per jaar, ingaande 1 Januari 1942. Een geldleening zal worden aange gaan groot f 80.000.tegen een rente percentage van hoogstens 4y2 af te lossen in 20 jaar. De opbrengst van de ze leening zal worden bestemd voor: Gasbedrijf f 30.000.Tuinbouwschool f 10.000.Verbouw Ger. School en aan leg waterleidinginstallatie R.K. school f 6.OOO.1Nieuwe bergplaats f 2.000.-; Arbeidsbeurs f 5.000.Uitbreidingsplan (aankoop perceelen grond) f 22.000. Uitbreidingsplan (arbeidslofanen komen ten laste van den kapitaaldienst) f 5000. Vastgesteld werd het verslag betref fende het verstrekken van voeding aan schoolgaande kinderen over 1940. Hier uit blijkt dat over 1940 werd uitgegeven voor maaltijden f 1254.18; klompen f 730.07 en voor kleeding f 193.45. Een perceeltje bouwterrein aan de Middenstraat werd verkocht aan den heer A. J. Vegter te Sappemeer voor f 880.—. Toegekend werd aan de Stichting „Wo ningbouw Sappemeer" 'n voorschot groot f 1800.— voor den aankoop.van een per ceel bouwterrein aan de Jagerswijk en een voorschot groot f 13.916.voor den bouw van twee dubbele woningen op dit perceel. (Officieel verslag volgt). Na de eenigszins ongelukkige nederlaag op 16 Febr. j.l. tegen Emmen, hebben Nij- boSr en zijn jongens een flinke 51 over winning laten volgen, in Emmen, tegen de club van dezelfde naam, waardoor ze nog volop meedoen om de strijd voor de eere plaats. Het elftal speelde vlot en met geest drift. Op de midvoórplaats speelde een nieuweling, en nu juist niet onverdienste lijk, al moet hij nog heel wat leeren, doch dat komt wel. Het gehéel is er sterker door geworden. Voor morgen ontvangt Hoogezand B.R.C. uit Groningen, die best eenige puntjes kun nen gebruiken, zoodat de Rood-zwarten geducht moeten spelen, willen ze de twee puntjes behouden. B.R.C. is eenigszins af gezakt, terwijl ze toch technisch een zeer goede ploeg heeft, reden waarom we een goede wedstrijd verwachten, met als resul taat een overwinning voor Hoogezand. Dit kan en dit moet, als ieder speelt voor wat hij waard is. We kunnen het voetbalminnend publiek een bezoek aan het terrein achter Hommes ten zeerste aanbevelen, we verwachten een vlotte wedstrijd, terwijl de entreeprijzen populair gesteld zijn. De opstelling van Hoogezand luidt als volgt: P. Hofkamo. S. v. d. Laan, L. Scholtens, H. westerdiep, H. Nijboer J. Swalve, G. Koster, R. S. Wijma, S. Mulder, J. Jager, H. de Boer. TREKKINGEN RIJCKE TREK LOTEN. Ten overstaan van Notaris J. C. J. Wal dorp vond heden de trekking plaats van de Rijcke Trek Loten. De hoofdprijs t.w.v- f 6000.— viel op No. 57331-M. Trekkingslijsten zijn vanaf Zaterdag verkrijgbaar bij de bekende verkoops adressen. BURGERLIJKE STAND SAPPEMEER 21—27 Febr. 1941. Geboren: Grietje, d. v. Eildert Bats en Niesien Riemeijer. Getrouwd: Albertus Johann Diederich Siemers, Sappemeer en Jantje van Bon, Sappemeer, onl. te Gron. Overleden: Lammegien Berkhof, 90 j„ wed. v. Roelof Zwiers; Annechien Huizinga, 88 j., wed. v. Hindrik Bos, daarna van Harm Steenhuis. HOOGEZAND 21—27 Febr. 1941. Ondertrouwd: Jan Broekema, Martens- hoek en Johanna M. Smith, Groningen: Gerard Jan van Alphen, Kalkwijk en Fem- megina Rijkens, Gasselte. Getrouwd: Hindrik Tuinema en Magrietha Pot. Overleden: Magrieta Stomp, 75 j„ echtg. v. Jan Ruiter; Reinder Westerhuis, 85 j„ echtg. v. Eelke Hopman; Willemina Beerta, 50 j„ echtg. v. Jan Kliphuis; Jan Strating, 90 j.. wedn. v. Hilje Panjer. SLOCHTEREN 20—26 Febr. 1941. Geboren: Teuna, d. v. K. Cleveringa en J. Eldering, Siddeburen; Antje, d. v. H. Schneiders en P. Lageman, Sloehte- ren; Aaltje Sabina, d. v. E. J. Geertsema en H. C. Eenkema, Schildwolde. Ondertrouwd: O. Uildriks, 19 j., Sloch- teren en Z. Hooites, 19 j„ Slochteren; G. Bos, 21 j„ Siddeburen en G. Boerema, 22 j„ Schildwolde. Getrouwd: J. Stel, 21 j„ Zuidlaren en J. van der Dijk, Kolham, 20 j. Overleden: Jacob Jans Smit, 73 echtg. v. A. Schepel, Siddeburen; Aiso Kugel, 64 j„ ongeh., Slochteren (overl. te Termunten); Jan Niehof, 64 j„ echtg. v. J. Zondag, Siddeburen; Harm Prins, 80 j„ wedn. v. S. Heerlijn, Slochteren (overl. te Groningen). ZUIDBROEK 20—27 Febr. 1941. Geboren: Hendrik Tjakko, z. v. Jan van der Tuin en Lutge Diena van Dijk. Ondertrouwd: Jan Hoeve, 29 j., Nieuwe Pekela en Egbertje Buisman, 30 j„ Gro ningen, onl. te Zuidbroek. Overleden: Antje Bosscher, 78 j„ vr. v. Meindert van Essen; Jacob Klad 53 j„ wedn. v. Maria Vroom; Elizabeth van dei- Veen, 86 j„ wed. v. Hendrik Watermulder. MUNTENDAM 21—27 Febr. 1941. Geboren: Anne, z. v. Lammert Veen- dorp en Dieverdina Veendorp; Hendrik, z. v. Douwe Detmer de Vries en Fouchina Meuken. Ondertrouwd: Harm van der Laan, 21 j„ Meeden en Jantje Visser, 21 j„ Muntendam; Albert Nieboer, 27 j„ Nieuwe Pekela en Roelfje Pater, 21 j„ Munten dam. Getrouwd: Pieter Scholtens, 21 j. en Wilhelmina Maria Steinfelder, 19 j„ b. v. Muntendam. Overleden: Remko Hesse, 81 j„ wedn. v Moije Jager; Jan Kruizinga, 4 mnd.. z. v. Hanno Kruizinga en Ebbedina Schipper. A.s. week veilingen op Maandag en op Donderdag. Aanvang 11 uur. Sappemeer, 28 Febr. 1941. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Alle wedstrijden voor de onderafd. Gron. zijr afgelast. Dus Hoogezand III en Adsp. spelèn niet. Opstelling Hoogezand I; P. Hofkamp, S. v. d. Laan, L. Scholtens, H Westerdiep, H. Nijboer, J. Swalve, J. Jager, G. Koster, R. S. Wijma, S. Mulder, H. de Boer. Res.: W. de Vries, B. Postema. Opstelling Hoogezand II: K. Lammers, W. v. d. Veen, E. Vegt, W. Smallenbroek, B. Huizing, J. de Vries, A. Venema. E. Woltman, D. de Boer, A. Blee- ker, E. Veen. Res.: J. Venema, U. Eleveld. Vertrek per trein 7.15 uur station Hooge zandSappemeer. Leider: T. Reinders. Bericht van afkeuring van het Emmer terrein, wordt Zaterdagavond bekend ge maakt bij Sporthuis Nijboer. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Afd. Handbal. Alle terreinen afgekeurd. De Secr.: A. ROELFSEMA. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Wedstrijden voor Zondag: G.H.B.S. IDash I. Aanv. 2 uur. Vertrek per fiets om 12.30 uur van Hoo- gezandsterbrug. T. Veldman. F. Huizinga, F. Smit, O- Be- geman, W. Marring, E. Smit, H. Jonkeren, J. Moesker, H. Lamberts, J. Brand H. de Vries. GROENTENVEILING II.—s. Dondérdag 27 Febr. 1941. Rabarber f 30.00 Witlof I - 20.30—32.30 Idem II - 16.10—23.90 Schorseneeren - 17.00 Peen - 4.206.90 Per 100 Kg. PREDIKBEURTEN. Zondag 2 Maart 1941. Ned. Herv. Kerk. Sappemeer. V.m. 10 u. ds. C. A. Schenk. Hoogezand. V.m. 10 u. de heer Kraima. Kielwindeweer. V.m. 10y2 u. ds. Wasch. Kropswolde. V.m. 10 u. de heer Noordhof. Westerbroek. N.m. 2y2 u. ds. Lek- kerkerker. Engelbert. N.m. 2y2 u. ds. Krui zinga. Middelbert. V.m. 10% u. ds. Krui zinga. Harkstede-Scharmer. V.m. 10 u. ds. Smids. Kolham. V.m. 10% ds. Schoen maker. Slochteren. V.m. 10 en n.m. 3 u. ds. Kwint. Sehildwolde. V_m. 10 u. ds. Zui- derduyn. Helium. V.m. gy2 u. ds. Politiek. Siddeburen. V.m. 10 u. ds. De Vries. Noordbroek. V.m. 10 u. ds. Wil- lemsen. Zuidbroek. N.m. 5 u. ds. J. M. Wil- lemsen. Doopsgez. Gem. Sappemeer. V.m. 10 u. ds. v. d. Veer. (Verk. Kerker.leden). Geref. Kerk. Sappemeer. V.m. 10 u. cand. W. J. Wynia; n.m. 3 u. ds. W. Tom. Foxham. V.m. 10 u. ds. W. Tom. Zuidbroek. V.m. 10 u. ds. M. J. C. Bosscha; n.m. 3% u. dezelfde. Evangelisatie in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Sappemeer. N.m. 4y2 u. ds. Zui- derduyn v. Schildwolde, H.A. Vroombosch. N.m. 3 u. de heer Blaauwwiekel. Schaaphok. V.m. 10y2 u. de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Beukemastraat. Hoogezand. V.m. 10 u. en n.m. 5 u. ds. C. Brandt (Viering HA.); 's av. 7 u. Jeugddienst. Bapt. Gem. Foxhol. V.m. 10 u. Evangelist Wolters: n.m. 4 u. Prediking 's av. 7 u. Jeugddienst. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon JOHANNES. HOOGEVEEN, 26 Febr. 1941. Noordsche-Schut 6, Nieuwer- oord. Heden overleed zeer plot seling, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgroot vader DEDDO KASEMIR, in den ouderdom van bijna 80 jaar, sedert 21 April 1913 weduwnaar v. MENNA BROE KEMA. SAPPEMEER, 28 Febr. 1941. Jagerswijk. Uit aller naam: Familie KASEMIR. Bij dezen betuigen wij on zen hartelijken DANK voor de VELE BLIJKEN VAN BELANG STELLING ondervonden bij onze 25-jarige Echtvereeniging. SAPPEMEER, Febr. 1941. J. BOSMA J. BOSMA—FREIJ. Van de zich nog in den vrijen handel bevindende nieuwe en bruikbare met een inhoud van 20 tot 220 Liter moet vóór of op 3 Maart a.s. aangifte geschieden ter Se cretarie. Men geve op inhoud en prijs, die er voor verlangd wordt. ZUIDBROEK, 28 Febr. 1941. De Burgemeester: H. E. BUURMA. De Burgemeesters der gemeenten HOOGEZAND en SAP PEMEER maken bekend dat zij die voor verkoop voor handen hebben nieuwe of zich in bruikbaren staat bevindende met een inhoud van 20 tot 220 liter hiervan mededeeling moeten doen ten Gemeentehuize vóór 5 Maart 1941 onder opgave van aantal, inhoud en prijs. Het is de bedoeling dat deze vaten of bussen worden aange kocht zoodat ze in magazijn moeten worden gehouden. HOOGEZAND, 1 Maart 1941. SAPPEMEER. De Burgemeesters voornoemd: J. TUIN. A. JONKEREN. Verwacht zeer binnenkort niet z'n bekende Bekend door de Radio in verschillende landen. Rijwielen worden op het terrein niet toegelaten.

Nieuws- en Advertentieblad, Sappemeer nl | 1941 | | pagina 2