BIOSCOOP HOOGEZAND. V. V. H. S. VOETBALVER. „H. S. C." VOETBALVER. „HOOGEZAND". GYMNASTIEKVER. „W. I. K." KORFBALVEREENIGING „U.N.I." ARB. SPORTVEREEN. („A.S.V.") PLAATSELIJK NIEUWS. SAPPEMEER, 29 Maart. Morgen Zon dag zullen door den leeraar der cate- chesanten, ds. v. d. Veer te Veendam, door den doop bij de Doopsgez. Gemeen te alhier, worden bevestigd: het echt paar MeijerBodewes, Trijntje de Graaf, Jan Wubs, Jozef Kraai, Hendrik Kraai, Hendrik Daanje, Berend Munneke, Jan Rijkens en Jo Vorenkamp. 28 Maart. De algemeene tuinbouw- cursus, gegeven in de Westerschool, alhier, onder leiding van de heeren Nieboer te Hoogezand en Wiechers alhier is met een publieke eindles gesloten. Aanwezig wa ren de Rijkstuinbouwconsuient Ir. Heem stra, burgemeester Jonkeren, wethouder Boer en enkele belangstellenden. Na het examen reikte de heer Heemstra met een toepasselijk woord de diploma's uit aan de volgende leerlingen: Harm Detz te Hooge zand, Pieter v. d. Helm te Schildwolde, die beiden als een groote zeldzaamheid voor alle vakken het hoogste cijfer, een 10, had den, Gerrit Pattje te Westerbroek en Wil lem van Noort te Scheemda; met veel vrucht aan Jakob van Ham te Sappemeer; met vrucht aan Geert Bouwman te Wester broek en Kasper Roelfsema te Noordbroek. De heer Heemstra bracht dank aan de leeraren voor hun onderwijs en de bereikte resultaten, de gediplomeerden ertoe opwek kend om ter uitbreiding van hun kennis straks de nieuwe tuinbouwschool te Sappe meer te bezoeken en ook burgemeester Jon keren sprak in denzelfden geest. Ten slotte betuigde de heer Nieboer mede namens den heer Wiechers zijn dank aan 't gemeente bestuur van Sappemeer voor de medewer king, die zij steeds hadden mogen ervaren. In de gemeenten Sappemeer en Hoogezand zal een zoogenaamd Brokken- huis worden opgericht, evenals in de stad Groningen, waar het al jaren werkt. De bedoeling is aan behoeftige gezinnen, die niet in staat zijn hun benoodigdhe- den nieuw aan te schaffen, door van het Brokkenhuis tegen zeer geringe vergoe ding of zoo noodig geheel gratis te ver strekken. Met de voorjaarsschoonmaak zal men zeker iets tegen komen wat men wel kan missen als: Kleeding, Dekking, Huisraad enz. Alles is welkom. Meldt U aan het gemeentehuis, wat U te missen heeft. HOOGEZAND. De heer H. A. Klasens, geb. alhier en benoemd ingenieur te Eindhoven, promoveerde 27 dezer am de universiteit te Groningen tot doctor in de wis- en natuur kunde op het proefschrift: Schijnbare sym metrie bij esters van tetratio-orthokiezel- zuur. De politie in Hoogezand heeft, zoo als gemeld, na een drietal nachten de wacht te hebben gehouden, iemand, een zekeren E. E„ los werkman in Gronin gen 's morgens om half vijf op heeter- daad betrapt, toen hij, zooals hij reeds moormelQ« V-» /-J tt1 gedaan, want mijnheer, die trouwens ook in Assen nog klanten had, leverde in Groningen op bestelling, speciaal aan drie vaste afnemers. Een van hen, een zekere W. te W„ verkocht de geheelde artikelen zelfs op afbetaling. Ook deze is in verzekerde bewaring gesteld. In Februari van dit jaar heeft E. E. een ander operatieterrein gezocht. De heer H. J. Bodewes, in de onmiddellijke nabijheid, kreeg de gunst. Verandering van terrein beteekende niet verandering van artikel. Zooals gemeld is hij daar geknipt. Naar het voorloopig onderzoek heeft uitgewezen, moet hij op zijn nach telijke strooptochten voor een waarde van tusschen f 1000.en f 1500.heb ben weggekaapt. Het meeste heeft hij geroofd bij zijn leverancier, den heer Lahpor. Deze had den goederenroof nooit ontdekt en is er door de politie mee in kennis gesteld. Hieruit valt het te verkla ren, dat de strooptochten zoo lang heb ben kunnen voortduren; ook de duister nis speelde hierbij natuurlijk een rol. Het is de politie van Hoogezand in sa menwerking met de recherche in Gro ningen gelukt een, groot deel der goede ren in Groningen bij de verschillende klanten op te sporen en in beslag te ne men. Het onderzoek duurt inmiddels voort. 28 Maart. Op de onder voorzitter schap van den heer K. Ottens in 't hotel Faber gehouden algemeene ledenverga dering van de begrafenisvereen. „Hooge zand" bleek uit het jaarverslag van den secretaris, den heer H. Klein, dat in 194U 52 maal van de diensten der ver- eeniging gebruik was gemaakt n.l. 30 maal door leden (2 eerste klas, 4 tweede en 24 derde) en 22 maal door niet-le- den (1 eerste, 5 tweede en 16 derde kl.) De vereeniging had 438 huisgezinle den, 260 eenpersoonsleden en 1 buiten gewoon lid (het Burg. Armbestuur). Er was een kleine stijging. Aan het jaarverslag van den penning meester, den heer H. Huttinga, wordt ontleend, dat de ontvangsten, incl. in terest f 7202.61 bedroegen, de uitgaven f 7065, het voordeelig saldo f 137.81. Aan contributie was f 1704.60 ontvangen. Het vermogen der vereeniging is f 8096.55. De begrafenissen der leden hadden een nadeelig verschil van f 1432.29, die der niet-leden een voordeelig van f 93.38. De heeren H. Huttinga en H. Klein wer den als bestuursleden herkozen. Lid der kascommissie werd de heer H. Schilt- kamp. Het verzoek van den voorganger, den heer H. Klok, werd in zooverre toege staan, dat aan het bestuur werd opgedra gen om deze zaak te regelen met leveran ciers, die toonden daarbij belang te heb ben. Het kreeg machtiging tot herziening van het kostentarief en tot het vaststel len van het rayon in de buurt van de be graafplaats, binnen hetwelk reductie wordt verleend op de kosten, indien geen gebruik van een lijkwagen c.a. wordt gemaakt. Tn rrniiri 111 rrH vtrnvrl V>nt Trflvrr/-»nlr rnn r^nvi 28 Maart. Mej. A. kornaat, alhier, is benoemd tot tijd. onderwijzeres aan de o.l. school te Martenshoek. BOVEN-KALKWIJK, 28 Maart. Voor de betrekking van hoofd der school, alhier, hebben zich 26 sollicitanten aangemeld. "UIDBROEK. In de Donderdag gehou den openbare vergadering van Gedeputeer de Staten werd uitspraak gedaan op het be roep van het bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scholen met den Bijbel te Zuidbroek van het besluit van den raad der gemeente Zuidbroek tot het vaststellen van het bedrag, dat de ge meente in het jaar 1938 wegens kosten van instandhouding enz. van de openbare scho len voor gewoon lager onderwijs werkelijk heeft uitgegeven. Ged. Staten hebben met gedeeltelijke ge- grondverklaring van het beroep het bedrag van genoemde kosten opnieuw bepaald. HARKSTEDE. Op de voordracht voor directeur der stoomzuivelfabriek „Eens gezindheid" te Harkstede zijn geplaatst de heeren: 1. E. Talsma, chef R.M.I. te Rijswijk, 2. J. Driesen, ass.-dir. te Diever, 3. L. M. Bosma, ass.-dir. te Marum. MUNTENDAM. De heer R. E. Torringa is met ingang van 31 Maart 1941 opnieuw tot burgemeester van de gemeente Munten dam benoemd. BURGERLIJKE STAND. SAPPEMEER 21—27 Maart 1941. Geboren: Jan, z. v. Jan Bosma en Aaltje Menzinga; Elsje, d. v. Koos Tromp en Tjitske Vegter; Harm, z. v. Jan Lever en Frouwke Dallinga; Hendrik Egbert, z. v. Abraham Ballema en Roelfina de Jonge; Tea Geesje, d. v. Klaas Wolter en Gezina Marchina Addens. Ondertrouwd: Roelf Schuringa, 24 j„ Sappemeer en Antje Brink, 23 j. Sappe meer; Richt Kliphuis, 23 j„ Sappemeer en Jantje Bron, 26 j., Weststellingwerf. Overleden: Kornelis Wieringa, 54 j„ echtg. v. Anne Hillechine van Bon; Caro lina Jacoba Roepers, lo j„ d. v. Thomas Roepers en Ida Geertje Berghuis, overl. te Groningen. HOOGEZAND 21—27 Maart 1941. Ond rtrouwd: Harm Bouma, Kropswolde en Annechiena Broekema, Muntendam. Getrouwd: Gerardus Swalve en Grietje Schaap. Overleden: Maria Wolterdina Boss, 81 j., echtg. v. Roelof Schierbeek; Berend Kinds, drie dagen, z. v. Jan Kinds en Pieterdina Ruiter, overl. te Groningen. SLOCHTEREN 20—26 Maart 1941. Geboren: Al je Egbertus, z. v. O. K. Smit en G. Haan, Helium; Harm Jan, z. v. J. Leugs en M. v. d. Molen, Harkstede; An ne Derk, z. v. H. J. Freije en D. Bolhuis, Scharmer; Elje Jantje, d. v. W. A. de Boer en M. W. Medema, Schildwolde; Willem, z. v. A. Hoving en E. de Vries, Slochteren. Ondertrouwd: K. Poort. 51 i. Meed- MUNTENDAM 14—27 Maart 1941. Geboren: Ebeltje Hindrikje, d. v. Lub- bertus Norder en Lubbechina Kuiper. Ondertrouwd: Harm Bouma, 27 j„Hoo gezand en Annechien Broekema, 24 j„ Muntendam; Johannes Scholtens, 27 j. en Aaffien Meuken, 19 j„ b. v. Munten dam. Getrouwd: Hendrik ten Doornkaat en Johanne Helene Elise Siekmann, b. v. Muntendam. „DAT KOMT ER VAN!" Dat komt er van, wanneer men om een min of mesr gedwongen nachtelijke gang langs velschillende amusements-gelegen- heden, te verbergen, de waarheid tracht te verbloemen. Dan valt men van de eene on mogelijke situatie in de andere, en ten slotte valt heel het kaartenhuis van verzinselen toch in elkaar. Dat ondervindt Dr. Brunner in bovenge noemde film, wanneer hij, tengevolge van het uitoefenen van zijn beroep, min of meer gedwongen met de Revue Zangeres Rita op stap gaat. Het is niet mogelijk al de gevolgen en verwikkelingen, ontstaan door deze nachtelijke escapade, hier in het kort weer t~ geven. Er moge volstaan zijn met te vermelden, dat het een daverende comedie is, vlot en gezellig, die niet nala ten zal het publiek hartelijk te amuseeren. Niet het minst draagt daartoe bij het knappe spel vau Paul Hörbiger, Johannes Rieman en Theo Lingen, de hoofdrollen- spelenden in deze bijzonder genoeglijke rol prent, waarvan het geheele scenario en de geheele regie op het komische zijn ingesteld. De vlotte vroolijke tafereeltjes, de grappige muziek, de kostelijke tegenstellingen garan deeren eenige oogenblikken van kostelijk amusement bij het zien van deze vlotte film, waarin buitendien zeer goed geslaag de revuescènes voorkomen. L. CORRESPONDENTIE. Wegens te late inzending moesten een officieel bericht en eenige advertenties tot het volgend no. blijven liggen. KWEEKERSBELANGEN. A.s. week veilingen op Maandag, Woens dag en Vrijdag, telkens aanvangende om TIEN uur. Spinazie moet aangevoerd worden in kis ten van 5 K.G. netto; de onderste laag moet verpakt worden met het blad naar beneden ae bcvenste laag met het blad naar boven. Sappemeer, 28 Maart 1941. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN In verband met de reismoeilijkheden van de' vereeniging Leeuwarden begint de wed strijd morgen om twee uur inplaats van half drie. De Secretaris. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Aanvang kwart voor zeven. Toegang alleen leden en introducé's. Introductiekaarten verkrijgbaar op de lessen. Inzake M. II volgt nog nader bericht. De feestmiddag voor de Jongeren wordt nader op de les medegedeeld. Afd. Handbal. Adspiranten: H.S.W.I.K. 10 uur. opstelling: R. Meijer, P. smith, H. Brinks, H. Holtman, J. Hommes, H. Hellinga, Jac. Holtman, R. Scholtens, H. Hoepman, M. Nijhof, A. v. d. Woude. Res.: Alle andere jongens. De handballers, die zich nog niet hebben opgegeven voor Med. Keuring, moeten dit uiterlijk voor 1 April doen bij1 Coops. De Seer.: J. W. HARKEMA. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Afd. Handbal: Opstellingen voor Zondag a.s.: W.I.K. I: H. Brouwer, E. Akkerman, J. Balkema, G. Oostra, J. de Wind, D. Ysen- brant, R. Gruizinga, H. Schomaker, A. Roelfsema, Fr. Molter, K. Riks. W.I.K. II: A. Boelman, H. Boekholt, H. Freij, H. Bok, J. Deuntjer, J. Woltjer, J. Pot, F. Prins, B. Smit, H. Wever, W. v. Bui zen. Res.: S. Spiekman, J. Bakker. Ons Adspirantenelftal speelt Zondagmor gen een vriendschappelijke wedstrijd tegen H. S. Adsp. op het H.S.-terrein om 10 uur. Opstelling: D. Palland, J. Sap, R. Kamp huis, E. Kooi, K. Poelstra, W. Brouwer, J. Smit, H. v. Bon, S. Spiekman, J. Bakker, A. Bergman. Res.: F. Nieborg, J. Stuut, J. Poelstra, H. Meijer. Terrein klaarmaken Zondagmorgen om 9.45 uur: A. Boelman, H. Boekholt, H. Freij, Bé Smit, H. Wever. Maandag a.s. 's avonds om 8 uur be stuursvergadering bij ondergeteekende. De Secr.: A. ROELFSEMA. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN De opstelling voor morgen Zondag is als volgt: Dames: A. Vegt, A. Smit, T. de Vries, A. Sloot, K. Veldkamp, K. Fledderman. Heeren: W. de Vries, Addens, Messchen- dorp, H. Sloot, H. de Vries en H. Dekens. Res.: K. Roukema, D. Dekens, H. Lam- beck en T. Smit. Er wordt gespeeld in wit shirt. Vertrek om kwart voor twee precies vanaf station Sappemeer Oost. De Secretaris. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Clubavond. Wij willen er nogmaals bij. onze leden en introducé's op aandringen, hedenavond vóór zeven uur in de zaal van Rowaan aanwezig te zijn, daar wij absoluut om zeven uur met de afwerking van het programma moeten beginnen. Zaalopening half zeven. De verschillende medewerkers(sters) moe ten op tijd voor hun nummers klaar staan. Lesuren. Hedenmiddag geen les voor de rrrnor> TnnrrPne T O Oft Q Oftj

Nieuws- en Advertentieblad, Sappemeer nl | 1941 | | pagina 4